Project Zeestad technisch èn economisch verantwoord Beslissing over Griekse kwestie werd uitgesteld VREDESWEEKEÏND ,HEDENESSE' MET JONGEREN EN OUDEREN Bemanning Pueblo niet voor krijgsraad Zeeland, heraldisch en genealogisch': expositie Goes Moeilijkheden cao maatkledingbedrijf JONGEREN VAN VAKCENTRALES EISEN RECHT OP VORMING Bus in botsing met vrachtwagen Hoge raad verwerpt beroep in zaak .roodlichtcamera' Kom bij ons gordijnen kiezen op dt nieuwe manier. (cSrcliseltc) WONINGINRICHTING HOFMAN Grote verkoop handwerken e 1 DE KLOKKENWINKEL -J: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 7 DESKUNDIGEN-COMMISSIES ZEGGEN: (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL Het project Zeestad, liet ambitieuze plan om voor de Belgische kust een schiereiland met een havencomplex voor 225.000- tonners aan te leggen en tegelijkertijd de Westerschelde bevaarbaar te maken voor schepen tot 125.000 ton, is technisch en economisch ten volle verantwoord. Dat is de belangrijkste conclusie, van twee deskun digencommissies, die het eind vorig jaar gelanceerde project op res pectievelijk technische uitvoerbaarheid en economische motivering hebben onderzocht. Een rapport, waarin de resultaten van het onder zoek zijn neergelegd, werd dinsdag op een persconferentie in Brussel ten doop gehouden. UITVOERING KOMT OP f 1,6 MILJARD In de commissie die liet project Zee stad op zijn technische merites be oordeelde, hadden twee Nederlandse deskundigen zitting. Het waren pro fessor P. I'll. Jansen, oud-hoofd van de Deltadienst, en professor dr ir E. W. Byker van het waterloopkun dig laboratorium. Professor Jansen betoogde gisteren in Brussel dat hij het project Zeestad ziet als een ge durfd project, een werk van bijzon dere schaal, dat echter niets te ma ken heeft met een wilde fantasie'. Volgens de technische commissie is er, zo zei professor Jansen, geen reden tot ongerustheid over de gevolgen van het project voor de stroom- en tijbewegin gen in het Schelde-estuarium. Aan de definitieve vormgeving zal wel een uit gebreid laboratorium-onderzoek op gro te schaal vooraf moeten gaan. De .Stu diegroep Zeewerken', waarvan het pro ject Zeestad afkomstig is, beschouwt het nemen van modelproeven dan ook als de volgende stap diie moet worden on- NATIONAAL Het project Zeestad waarvan de uitvoe ringskosten op 22,5 miljoen Belgische francs (ongeveer ƒ1,6 miljard) zijn ge raamd, pretendeert een .nationaleop lossing" voor het Belgische havenpro bleem te bieden. Door de uitvoering zou den de bestaande havcnagglomeratics' Antwerpen en Gent bereikbaar worden voor schepen tot 125.000 ton. Vóór Zee- brugge wordt een nieuwe kusthaven ge creëerd met een bijbehorend havenge bied van 2400 hectare, bereikbaar voor schepen tot 225.000 ton. Uit het onder zoek is gebleken, dat deze laatste ton- nenmaat voor langere tijd als optimaal kan worden beschouwd, omdat nog gro tere schepen speciale eisen aan de na vigatie gaan stellen, er met een dub bele schroefaandrijving moet woi-den gewerkt en de marginale daling van de vervoersprijs boven 250.000 ton uiter mate gering wordt. Je economische aspecten van het pro ject Zeestad werden onderzocht door een commissie onder leiding van professor dr. F. R. Vanes, hoogleraar aan de uni versiteit van Leuven en met medewer king van onder anderen de Gentse hoog leraar professor dr. M. Ansel in. Onder deel van de studie was onder meer de plaats van het project binnen het kader van de West-Europese ha.ven- en in dustriegebieden. Daarbij bleek dat de divei-se havens een onderling sterk ver schillende expansie doormaakten en da.t de meest intense groei viel waar te ne men in havens die dicht bij zee gelegen zijn. Een- ander punt waarop het onder zoek zich richtte was de marnier waar op elders havens en haveninstallaties aan de structuurveranderingen bij de scheepvaart werden aangepast. Daarbij bleek, dat België met zijn capaciteit voor het ontvangen van grotere schepen ongunstig afstak bij enerzijds Rotter dam en anderzijds Duinkerken, waar wordt gedacht aan een havenuitbreiding tot 500.000 ton. De toegankelijkheid van de Belgische havens, gemiddeld bereik baar voor schepen tot 60 a 70.000 ton, wordt bovendien belemmerd door de wezigheid van sluizen. Volgens de economische commissie zul len de aanpassingswerken die mor teel voor de Belgische havens in voering of in voorbereiding zijn ge de huidige ontwikkeling van het zee- sclieepvaartverkeer geen wezenlijke op lossing bieden. Het project zeestad biedt zo'n oplossing wel. De commissie becij ferde, dat dankzij .Zeestad' de Belgi sche havens op een jaarlijkse expansie van 6 tot 8 procent kunnen rekenen. Dat betekent voor 1980 geen omzet van 105 miljoen ton, zoals de huidige prog noses luiden, maar een van 157 miljoen ton. RENDABEL Dat het project Zeestad rendabel is, meent de commissie van economische deskundigen te kunnen afleiden uit een gedetailleerde kosten-ba.ten analyse. Ds conclusie op basis van de meest pessi mistische veronderstellingen, was dat Zeestad een verhoging van het bruto- nationaal produkt van tenminste 0,12 pet te zien zal geven. Als bijkomende voordelen worden beschouwd een betere regionale spreiding van de inkomens, van de tewerkstelling, de beveiliging van de bevoorrading van het land en de autonomie van het industrie- en ha- venbeleid. Op de persconferentie ir Brussel werd duidelijk, dat op dit mo ment een eventuele financiering vari het project nog niet vastligt. Zoals bekend, is de Banque de Paris et des Pays Bas bij het project betrokken (het deskun digenrapport werd op verzoek van deze bankinstelling samengesteld), maar di recteur-generaal M. Naessens verklaar-i ter hand zou nemen. Het meest waar de dat zijn bank er bij voorbaat geen schijniljke achtte-de heer Naessens ech- aanspraken op maakt. Volgens, hem zou [ter, (lat de financiering een zaak zal het project het goedkoopst uitvallen als worden van een internationaal syndi- de Belgische staat zelf de financiering caat. VLISSINGEN Tot. donderdagmor gen kunnen jonge mensen cn ouderen I zich opgeven voor liet speciale weekein de, aanstaande zaterdag en zondag, dat het vormingscentrum .Hedenesso' Zee land aanbiedt ter voorbereiding óp die week (21-28 september aanstaande). Aanbieden wil in dit verband zeggen dat ,Hedenesse' maar een rijksdaalder per deelnemer vraagt. Hét vormingscentrum schaart zich hier mee In de rij van enkele andere centra elders in ons land, die eveneens bijna gratis meewerken aan het voorwerk voor de interkerkelijke vrediesweek, die speciaal aandacht vraagt voor de ver houding arme-rijke landen. Op het .He den ess e '-w eekeind krijgen de deelnemers zaterdags informatie en zondag zal men zich verdiepen in hetgeen plaatse lijk kan worden gedaan. Op de zondag wordt tevens een door de weekeinddeelne- mers zelf voorbereide huisd'ienst gehou den. Het weekeinde heeft als uitgangs punt een citaat van de befaamde hoog leraar professor Verltuyl: .Alles is in beweging. Gaat de beweging in de rich ting van vernieuwing of van vernieling? Dat is een zaak waarvoor de huidige generatie in de komende jaren verant woordelijk is'. De deelnemers voor het weekeinde ko men al uit alle streken van Zeeland en In Zeeland zal de werkgroep vredes week van de Zeeuwse contactgroep jeugd en oecumene zich bezig houden met het service verlenen aan plaatse lijke werkgroepen, plaatselijke kerken, en alleen maar geïnteresseerden voor activiteiten in de vredesweek. Centraal contact adres is wik a D. E. Hiensch, provinciaal jeugdwerkadviseur voor de hervormde kerk, die op zijn kantoor aan de Singelstraait in Middelburg (pro vinciaal hervormd kerkcentrum) be schikt over het nodiige materiaal. De leden van de werkgroep komen uit di verse kerkelijke jeugdgroepen en heb ben persoonlijk soms ook contact met andere groeperingen, die zich bezig hou den met de bevordering van inzicht in de problematiek vam de arme-rijke lan den. Plaatselijk of per streek worden plan nen uitgewerkt voor activiteiten samen met onder andere hunanisten (zoals in Goes) de werkgroep vrede en gerech tigheid, in Zeeuwsch-Vlaanderen, en met het Zeeuws Vredescomité. De pro vinciale werkgroep bestaat uit de heren J. Polfliet (rk, oecumenische jongeren groep Goes) en Frans Moison, 's-Hee- reöhoek voor de katholieke werkende jongeren, E. Reinhoudt, Wolphaartsdijk voor de provinciale hervormde jeugd raad, eveneens voor deze raad zit de Goesenaar C. Nousse in de werkgroep. Slot van pagina 1 is zal een extra vergadering ach terwege kunnen blijven. Het lijkt onwaarschijnlijk dat de mi nisters de zaak in december opnieuw op de lange baan zullen schuiven. Maar het werd in ieder geval in Londen duidelijk dat het overgrote deel van de ministers in dit stadium weinig voelt voor een definitieve uitstoting van de Grieken. Een opschorting van het lid maatschap zou daartoe de eerste stap geweest zijn. Nieuwe kans De kolonels krijgen daarom opnieuw een kans hun leven te beteren, hetgeen, zoals zij bij monde van de Griekse mi- nister van buitenlandse zaken verklaar-; den. wel degelijk het geval zou zijn. Hij voerde onder andere aan, dat sinds de veroordeling door de consultatieve assemblee van de Raad van Europa op 30 januari jongstleden .talrijke vorde ringen' zijn gemaakt op de weg naar een terugkeer van de democratie, on der andere het herstel van de legale onaantastbaarheid van de woning en het herstel van het recht van verga dering. Onmiddellijk werd door de Deen se minister van buitenlandse zaken hier tegen aangevoerd dat ditlaatste een slag in de lucht is zolang het vrije woord wordt onderdrukt. De Griekse minister sprak ook nog over de mo gelijkheid van een herziening van be paalde processen. dat het onjuist is te menen dat Enge land wil toetreden tot de EEG als tegen wicht tegen Duitsland. ,Een denken in termen van machtspoli tiek in West-Europa is volkomen ver ouderd', zei Brandt. Vrede, economi sche groei en sociale vooruitgang kun nen uitsluitend worden verwezenlijkt door samenwerking op een basis van deelgenootschap en solidariteit en niet in de vijandige atmosfeer die ontstaat door het streven naar macht. Gezien de enorme taken die ons in Europa wachten, is het niet de kwestie wie in staat is de ander te isoleren, maar hoe wij gezamenlijk oplossingen kunnen vinden, die in overeenstemming zijn met de eisen van onze tijd'. Van der Stoel De algemene indruk was dat de Griek se minister zich bij de verdediging van het regime zich aan elke strohalm pro beerde vast te klampen. Hij zei ook dat voor de Griekse regering, die hem tweemaal had toegelaten, maar voor de derde maal geweigerd, de rapporteur van de assemblee over de Griekse situ atie. onze landgenoot Max van der Stoel, onaanvaardbaar was, maar dat elke andere rapporteur welkom zou zijn. De andere ministers lieten echter blijken het volste vertrouwen te be zitten in de heer Van der Stoel eni stonden dan ook pal achter hem. Geen machtspolitiek Aan en perslunch is de voorzitter vanj het ministerscomité, de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken Willy Brandt, uitvoerig op de problematiek van de grote Europese vraagstukken in gegaan. Hij liet een persoonlijk geluidI horen toen hij sprak over de moeilijk- heden om een dictatuur van buiten afl te beïnvloeden. Herinnerend aan zijn I strijd tegen de Nazi's zei hij: ,Ik heb er twaalf jaar van mijn leven aan ge geven'. Over de kwestie van Britse aansliü- j ting bij de EEG maande Brandt aan j vooral geen druk op .onze Franse vrieti- den' uit te oefenen, omdat elke nieuwe j regering tijd nodig heeft om zich over zijn plannen te beraden. Hij stemde j van ganser harte in niet de minister j Steward, die dezer dagen had verklaard 1 WASHINGTON (DPA) De beman ning van liet Amerikaanse spionage- schip Pueblo komt niet voor een krijgs raad. Minister van marine John Chaf fee lieeft meegedeeld, dat er geen disci plinaire maatregelen worden genomen. Een commissie van onderzoek van de marine had na verhoren van maanden aanbevolen dat de commandant, Lloyd Bucher, en de chef van de verkennings- ilienst aan boord, Stephen Harris, zich voor een krijgsraad dienden te verant woorden, terwyi de eerste officier, Ed ward Murphy, een officiële berisping verdiende. Minister Chaffee vindt dat de mannen genoeg geleden hebben. De Pueblo is op 23 januari 1968 door Noord-Korea buitgemaakt toen het schip op verkenning voor de kust van dat lani was. De bemanning is tot Kerstmis 1968 in Noord-Korea gevangen gehouden. Voor het gereformeerd jongerenwerk, de GJV, nemen deel in de groep de he ren J. Schout, Grijpskerlce en P. J. Leen- dertse uit Souburg. Overige leden zijn D. E. Hiensch en W. J. Verkerk. GOES - De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Genealogisohe Vereniging heeft van liet museum aan de Goese Singelstraat een waar dorado gemaakt 'oor mensen, die willen weten, wie hun 'OOrouders waren of hoe ze aan hun stamboom komen. De tentoonstelling .Zeeland, heraldisch en genealogisch' is daar ingericht ter gelegenheid van de ge nealogische dag, die onlangs in Goes is gehouden. Ei- zijn in het museumgebouw een groot aantal stukken bijeengebracht uit het bezit van Zeeuwse gemeenten, het rijks archief in Middelburg, het stedelijk mu seum van Vlissingen, het Waterschap Noord-Beveland en vele particulieren. Zo kan men ér öude Wapenschilden, schil derijen en stamboeken zien, Het groots te deel van het geëxposeerde materiaal heeft betrekking op oude geslachten en geslachtsnamen. Dat is ook het belang rijkste doel van de tentoonstelling: aan de hand van het geëxposeerde mate riaal kan de genealogisch geïnteresseer de te weten komen, waar fiij In Zeeland moet zijn om zijn onderwerp verder te bestuderen. De organisatoren hebban er voor ge zorgd, dat ook de niet louter genealo gisch geïnteresseerde kan genieten van een bezoek aan de tentoonstelling. Er zijn bijvoorbeeld oude kaarten te zien en een serie indrukwekkende foto's van Noord-Beveland. Een aparte tafel is ingericht voor aantal heraldische kwartierstaten. Dit zijn stambomen met naast de familiena men ook de familiewapens. Men kan er ook de namen en wapens zien van de vroegere baljuwen van Goes. Voor liefhebbers uiterst interessant is de uitgebreide inzending van de in Enge land wonende heer Harthoorn, die een groot en duidelijk overzicht heeft ge maakt van de afstamming en migratie van Vlaanderen naar Zeeland van de fa milie Nieuwenhuyze. Het overzicht toont ook de zeventien verschillende wijzen, waarop de naam Nieuwenhuyze wordt geschreven. Voorts kan men in de Sin gelstraat onder meer een fraaie collectie lalczegels zien. De expositie is geopend tot en met 17 mei. UTRECHT (ANP) De onderhande lingen tussen partijen betrokken bij de cao voor het maatkledingbedrijf, die op 1 april jl al had moeten ingaan, zijn ii een impasse terechtgekomen. De werkgevers willen een cao afsluiten voor slechts negen maanden, terwijl de drie textielbonden voorstellen voor een cao met een looptijd van drie jaar had den ingediend. De bonden kunnen verder evenmin ak koord gaan met de aangeboden loons verhoging van zes procent (voor negen maanden). Volgens hen is er bovendien nauwelijks sprake van een structurele herziening van de loonvorming, waar door in bepaalde functies het garantie loon voor vrouwen van 24 jaar en ouder ver beneden het wettelijk minimum ligt en de .volslagen' mannelijke werknemers een minimumloongarantie krijgen die maar enkele guldens boven het bedrag ligt waarop zrj wettelijk recht hebben. Het aantal werknemers in het maatkle dingbedrijf loopt voortdurend terug. Op het ogenblik vallen nog maar een paar duizend werknemers onder de cao voor het maatkledingbedrijf. Helikopters MLD moeten voorlobig aan de Prond hliiven DEN HAAG (ANP) Ten gevolge van een plotseling optredende elektromccha- nische afsluiting van de brandstoftoevoer naar de motor, heeft, naar de Marine- voorlichtingsdienst. meedeelde, onlangs een helikopter van het type .Agusta Bell' van de Marine Luchtvaartdienst een voorzorgslanding moeten maken. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek wees uit dat deze afsluiting het gevolg was van kortsluiting, veroorzaakt door vocht in de elektrische bedieningsmotor van de brandstofhoofdkraan, die daar door uitsloeg. Het onderzoek naar de oorzaak van deze vochtoptreding wordt nog voortgezet:. Daarbij zijn technici van de (Britse) Rolls-Royce-fabrieken Inge schakeld. In afwachting van de verdere resultaten van dit onderzoek worden, mede gelet op de stringente veiligheidsbepalingen bij de Kon. Marine, de in totaal zes heli kopters van dit type voorlopig aan de grond gehouden. UTRECHT (ANP) De drie organisaties van werkende jongeren (NVV- Jongcren Contact, Katholieke Werkende Jongeren en de Christeljjk-Sociale Jeugdorganisatie Werkende Jeugd) hebben dinsdagmiddag in een telegram aan de leden van de tweede kamer gepleit voor het recht op vorming voor 14 tot 19-jarigen gedurende één dag per week. Dit recht is in de arbeidswet van 1 november 1919 als voorwaarde gesteld, maar volgens de drie organisaties van werkende jongeren blijven ruim 400.000 jongeren verstoken van elke vorm van wettelijk geregeld dagonderwijs. Zulks heeft nog niet geleid tot stappen van het parlement bij de regering. ,\ytj beschouwen dit als een schandaal', aldus het telegram. Gevraagd wordt op zeer korte termijn alle maatregelen te nemen die nodig zijn om aan de wettelijke bepaling uitvoering te geven. De drie organisaties vragen zich af ,of het alleen mogelijk is een snelle behandeling van onderwijsproblemen te verkrijgen door het veroorzaken van opzienbarend rumoer'. Het telegram werd verzonden omdat de tweede kamer zich volgende week gaat bezighouden met de problemen van ht hoger onderwijs WAGENBERG (ANP) Een personen- bus van de BBA, die de dienst onder houdt tussen 's-Hertogenbosch en Breda, is gistermorgen in Wagenberg in bot sing gekomen met een vrachtwagen. On geveer twaalf passagiers liepen min of meer ernstige verwondingen op en moes ten naar een ziekenhuis worden overge bracht. Drie van héb werden zo ernstig gewond, dat zij in liet ziekenhuis moes ten blijven. De anderen konden na be handeld te zjjn, naar huis terugkeren. Een vrachtauto verleende geen voorrang aan de bus, waarna een botsing volgde. De bus werd totaal vernield. De vracht wagens liep lichte schade op. Acht arrestanten relletjes Amsterdam blijven gevangen AMSTERDAM (ANP) De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft gistermiddag de gevangenhouding bevo len van acht jongelui, die onder verden king van deelneming aan de relletjes op de Dam en omgeving op koninginnedag en één mei waren gearresteerd. Dit be vel geldt voor 30 dagen en kan telkens worden verlengd. Bjj de ongeregeldheden op die dagen werden totaal 19 jongelui gearresteerd. Een aantal werd reeds bij hun voorge leiding aan de officier van justitie vrij gelaten. Enkele anderen werden door de rechler-commissaris naar huis gezonden. Het is de bedoeling van de officier van justitie en hoofd van het arrondisse mentsparket, mr J. F. Hartsuiker, dat de jongelui zo spoedig mogelijk door de politierechter zullen worden berecht. DEN HAAG (ANP) Dc hoge raadj der Nederlanden heeft het beroep ini cassatie verworpen van een verkeers-l overtreder die werd veroordeeld bij een vonnis waarin als bewijsmateriaal op namen van een .roodlichtoamcra' bij stoplichten waren gebruikt. De kanton rechter te Leiden veroordeelde de 29- jarïgê constructeur J. van A. uit Vci- sen lot een boete van tien gulden om-| dat Ivij op 16 november jongstleden door een rood stoplicht zou zijn gereden. Van A ging in cassatie. In het arrest van de hoge raad wordt overwogen dat het door Van A. be streden vonnis de bewezenverklaring en de gronden waarop deze berust bevat en dat krachtens de wet op de rechterlijke organisatie er geen plaats is voor een verder onderzoek van de gronden van de bewezenverklaring. Advocaat-gene raal mr J. Kist had zes weken gele den de hoge raad reeds geadviseerd het. beroep in cassatie verwerpen op grond van de beperktheid van mogelijkheden voor cassatie van een vdnnis van de kantonrechters. Hij zei toen reeds dat. i de hoge raad niet zou toekomen aan I de beoordeling va.n de bewijskracht van de .roodlichtcamera'. De .roodlichtcamera' wordt gebruikt voor.het signaleren van het rijden door een rood stoplicht. Na. een langdurig en zeer moedig gedragen lijden, gesterkt door het H, Sacrament der Zieken, over leed op de leeftijd van 55 jaar, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma, mevrouw GEERTRUIDA GELJON-DKIJDIJK echtgenote van Joannes Geljon. J. Geljon S. C. v. d. Walle-Geljon A. J. v. d. Walle N. Adreas C. S. E. Geljon I. Smallegange G. C. M. Geljon H. B. de Poorter Goes, 6 mei 1969 Westsingel 14 De Eucharistie-viering voor de overledene vindt plaats op vrijdag 9 mei, om 10.30 uur, in de paro chiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna de begrafenis op het r-k kerkhof- Rozenkransgebed woensdag- en donderdagavond, om 19.30 uur in de kapel van het ziekenhuis St- Joanna te Goes. Geen bezoek. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, mijn geliefde man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader PIETER MOL op de leeftijd van 67 jaar. Nisse: J. P. Mol - Wisse Middelburg: C. J. Mol - Mol M. Mol Middelburg: J. C. Manni-Mol C. Marrni Philippine: P. J. Dieieman - Mol A. J. Dieieman Hoogvliet: A. Mol M. Mol-Priem Ovezande: P. Mol A. Mol - de Vos Nisse: J. Mol Wissenkerke: J. Marinissen - Mol A. J. Marinissen Nisse: C. Mol En kleinkinderen Nisse, 5 mei 1969 Zuidweg 6 De begrafenis zal plaatsvinden DV op donderdag 8 mei, des namiddags om 1 uur, vanuit het ver enigingsgebouw te Nisse. Enige kennisgeving Na. een smartelijk, maar moedig gedragen lijden, is heden ontslapen mijn geliefde broer WILLEM JOB LOURENS TRILLAARD op de leeftijd van 65 jaar. J. A. J. Trillaard Zwijndrecht, 3 mei 1969 Rotterdamseweg 167 c De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden in het familiegraf op de algemene begraafplaats te Yerseke. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve vrouw en onze dochter, zuster, behuwdzuster, tante en nicht, mevrouw WILHELMINA SUZANNA VAN EYK geboren Van Tatenhove, op de leeftijd van 47 jaar. L. N. van Eyk Familie Van Eyk Familie Van Tatenhove Sluiskil, 6 mei 1969 Vinkestraat 18 De overledene is opgebaard ln de aula van het St-Elisabethziekenhuis te Sluiskil. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 9 mei te Sluiskil op de algemene begraafplaats om 15.15 uur. Vertrek Vinkestraat 14.45 uur. Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde vrouw, onze moeder en oma GEERTRUIDA HAMELINK echtgenote van P. W. Bliek, op de leeftijd van 79 jaar. Goes: P. tV. Bliek M. *J. van Willegen - Bliek A. J. van Willegen Tilburg: J. J. van Willegen M. van Willegen - Haringman Goes: Wim André Gerda Goes, 6 mei 1969 Poldermanstraat 9 Correspondentieadres: Bérkenstraat 41 De rouwdienst zal plaatshebben op vrijdag 9 rnel, om 13.30 uur, in de aula op de begraafplaats, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben. De overledene ligt opgebaard ln de rouwkamer van ,St-Joanna'. Geen bloemen - Liever geen bezoek Wilt u van-dag-tot-dag op de hoogte zijn Neem dan een abonnement op de PZC Tot onze diepe droef heid ging van ons heen, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootva der ADRIAAN SMIT in de ouderdom van 82 jaar. Den Dolder: J. A. Smit-Laban Delft: N. M. Smit Almelo: F. C. van Oost-Smit A. J. van Oost Den Dolder: J. M. Schipper-Smit J. Schipper En kleinkinderen Den Dolder, 4 mei '69, Hezer Enghweg 106. De teraardebestelling zal plaatshebben, don derdag 8 mei, om 14 uur, op de algemene begraafplaats te Oude- lande (Z.). Geen bezoek. Geen bloemen. Met diepe droefheid r<, ven wij kennis vant overlijden van mijn liefde man, onze vifc behuwd-, groot-, grootvader en oom 4 heer SIMON PETROS REYNE oud-leraar, echtgenoot van men. L. S. Wage, geboren te Tilburg 19 mei 1882, Mevrouw L. S. Was. Familie Reyne l' Familie Berger Familie Wage Heden is, na een langdurig, geduldig gedram lijden, in het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes, vu ons heengegaan, onze innig geliefde vrouw u moeder MARIA BOM op de leeftijd van 55 jaar. W. L. Harthoorn J. J. W. Harthoorn Yerseke, 6 mei 1969 Burg. Sinkelaan 7 De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 9 rrfe op de algemene begraafplaats te Yerseke. Vu- trek vanaf Burg. Sinkelaan 7 om 13.00 uur. Geen toespraken - Geen bloemen Geheel plotseling is van ons heengegaan, mijn!* ve man, onze lieve vader, opa en schoonzoon JACOBUS CORNELIS HENDRIKSE op de leeftijd van 58 jaar. Uit aller naam, L. Hendrikse-Florusa Middelburg, 6 mei 1969, Prins Mauritsstraat 38, (voorheen Rozenstraat), De overledene is opgebaard in de rouwkamer vaz het Gasthuis. Bezoekuren van 10.00-11.00 uur ta van 18.00-19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag l mei om 12.00 uur op de algemene begraafplaat! Vertrek van huis om 11.30 uur. Geen bezoek aan huis In huize ,De Kruuze' te Venray (Limburg) owe leed, zacht en kalm, onze zuster en tante, mejuf frouw MARIA LUTEIJN ln de ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, familie Lutejjn Yerseke, 6 mei 1969 Noordzandstraat 21 De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 9 ra, op de algemene begraafplaats te Yerseke, e 15.00 uur, vanuit het verenigingsgebouw, Molt laan 1. Gelegenheid tot condoleren na. afloop der begn- fenis in het verenigingsgebouw. Gardisette ontwierp voor ons een heel nieuw lp demonstratie-standaard. Die laat u uw glasgordijn zien zoals ze straks voor uw raam hangen. En nater lijk hebben wij ook het Ideerama: een boek vol idtó over het decoreren van gordijnen. Wanneer kofflli eens langs? Uw Gardisette specialist: LANGE NOORDSTRAAT 25, MIDDELBURG Telefoon 2943 en 6137 gemaakt door Souburg» bejaarden. VELE ATTRACTIES. KOMT ALLEN NAAR BACHTENPOORTE TE SOUIUMI aanstaande donderdag van 14.00-21.00 uur. Tentoonstelling hedenavond van 19.00 tot 21.00 uur. Een ring een stralend' cadeau voor moederdag C. HARINCK LANGE VORSTSTRAAT 35 GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 22