4% 5% 6% AMRO-spaarders profiteren ran de volgende rentepercentages: &A% Souburg-Noord biedt plaats aan ongeveer 5500 mensen Veiling Walcheren studeert over provisie-differentie 4^2% AMRO BANK ZCvA: 500 patiënten 15 NIEUW VLISSINGS BESTEMMINGSPLAN NAA-CONCOURS IN IJZENDIJKE TROK DIT JAAR 52 DEELNEMERS PROGRAMMA KONINGINNEDAG VLISSINGEN EN SOUBURG Stormachtig slot Middelburg-reis Engelse bejaarden BOOTREISJE VAN BOSK ZEELAND Ook studie over afzetmethoden DINSDAG 29 APRIL 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bazar voor supportersclub (ADVERTENTIE) OESTEMMINGSPLAN SOUBURG.NOORO ZUIDZANDE In hotel-restaurant. .De Roden Leeuw' te Zuidzande werd een bazar gehouden ten bate van de be roepsrenner Wim du Bols uit Zuidzan- 1 de. Er ontbreekt hier nog een suppor- tersclub voor Wim du Bois. zo zei de heer J. van Oosten. .Het moet mogelijk zijn, dat een plaatselijk renner als Du Bois d-.e reeds een grote bekendheid ge niest. kan rekenen op voldoende steun uit de eigen omgeving'. Een comité,j OOST BURG dat besloot om deze bazaar in te rich- streeks half ten bestaat uit de heren A. van Oosten, tranchement op de provincial' J van Oosten, P. Kareis en W Jero- sen Zuidzande miasse. De bezoekers aa.n de bazaar kon-1 van fie Bnj: den zich tegen betaling, vermaken m-ri de j'toP Auto sloeg over de kop bij Oostburg 0GEG4RNEEKDE GEBAKKEN SCHOLFILETS «77 Zondagmiddag van S. uit Re- inciale weg tus- Oostburg. ter hoogte: Ijk, met zijn auto over1 Mm. met -----«■ o—-p®®' auf° ^f onder- li ome-traimnz. sjoelen, vogelpiricen etc. I steboven op de ventweg liggen. De heer s kwam ujt rtchting Zuidzande. D Vanuit een uitrit var. de boer- Denoeming derij kwam A L. uit Zu.dzande met 1 zijn auto de weg opgereden. S. moest De heer H. A. van Wiigenburg. klerk j hiervoor hard remmen en week uit naar 8 scholfilets, wat kleine champignons, 1 gesneden I appel, zout, bloem, boter of margarine, olie. Filets zouten, door de bloem halen, goudbruin bakken in hete olie. Leg ze dakpansgewijs op een schotel, warm houden. Bak champignons en stukjes appel goudbruin in boter of margarine, verdelen over de vis. Schenk de olie met wat druppels citroen uit over de vis. Opdienen met gekookte aardappelen. [ter gemeentesecretarie van Biervliet, werd met ingang van 1 juli 1969 be- I noernid tot adjunct-commies ter I meentesecretarie van Korbgene. Sharon Voeten eerste links, met het gevolg dat de auto kan telde. De bestuurder liep geen letsel op. De auto werd vrij ernstig bescha digd. afdeling amateurs 1 Zeeland boven de Schelde was goed vertegenwoordigd IJZENDIJKE In het Jeugdgebouw te IJzendijke heeft Sharon Voeten uit Sas van Gent zaterdag het hoogste aan tal punten (79,5) bijeen gespeeld op het rijfde Zeeuwse districtsconcours van de Nederlandse Accordeonnisten-Associa tie. Dat leverde haar een eerste Prijs in de afdeling amateurs op en een door de PZC ter beschikking gestelde beker. Er waren dit jaar. verdeeld over de af delingen jeugd tot en met superieur, niet minder dan 52 deelnemers aan het concours. De belangstelling van publiek en supporters was groter dan ooit. Concours-organisator Jasper Anthonis- se uit Biervliet vertelde, dat het Zeeuw se districtsconcours vijf jaar geleden met 20 deelnemers voor de eerste maal plaatsvond- De belangstelling en het VLISSINGEN Het comité organisa-Van kwart voor negen tot kwart voor tie feestelijkheden Missingen, Sou- tien verzorgen de koninklijke harmonie burg's burgerzin, de oranjevereniging Ons Genoegen, de Deltaband en het te Ritthem Oranje Boven en de vereni- Groot Vlissings rnajorettenpeloton op i ging culturele belangen te Lammeren-het stadhuisplein een muzikale show en I burg hebben gezameljjk een program- taptoe. ma opgesteld voor de viering van ko ninginnedag. Dit programma is ver-' I deeld over Vlisslngen, Souburg en Rit- theni* Het programma chielsen, Teraeuzen. 76.5 pt; 3 Marian Het programma voor Vlisslngen ziet er Als volgt uit: Boeije. Biervliet en Marian Both. Vks- a)5 volgt uit: Van acht uur tot tien over De festiviteiten worden om acht uur smgein eik 75 pt afdeling amateursl acht klokgelui Half tien begint op de begonnen met klokgelui. Bij het voor- Vree, Sint-Jansteen. 79 Oude Markt een samenzang. Een com- mdig egemeentehuis aan de Kanaal- bo zal dit gezang muzikaal ondersteu- straat brengt de schooljeugd en de har- nen. Van half elf tot half twaalf wor- monie Mijt en Volharding om kwart Souburg Souburg ziet er 1 Rina de vree, Sint-lansteen. 79 pt.; 2 Ankie Vermeulen. Souburg. 78,75 pt.; 3 Bert Timmer, Teraeuzen, 77 pt.; afdeling amateurs 3: 1 Hans Lieuwellnk, Ritthem, 76,25 pt.; 2 Fran- clen Doeselaer, Teraeuzen, 75,5 pt.; 3 Rita Buijck. Oostburg, 74,75 pk.; af deling amateurs 4: Willy van der Peijl, Souburg. 76,5 pt.; ere-afdeling: 1 Frans den negen een samenzang. Om half tien wordt een muzikaal bezoek ge bracht aan Bachtenpoorte. Eveneens om half tien komen de deelnemers aan de optocht met versierde fietsen en :ps op het schoolplein van de school 't den Bijbel bij elkaar. Na de beoor deling van de optocht gaat men naar IN TOTAAL 1847 NIEUWE HUIZEN VLISSINGEN De gemeente Vlissingen krijgt er een nieuwe stadswijk bij, die in totaal aan ongeveer 5500 mensen woonruim te zal bieden. Het gaat hier om het bestemmingsplan Souburg- Noord, waarin volgens de plannen 1847 huizen zullen worden ge bouwd. Het plan kan volgens b en w in 4 a 5 jaar zijn voltooid. Het bestemmingsplan zal van 1 mei af gedurende een maand op de se cretarie te Vlissingen ter inzage liggen. Het bestemmingsplan Souburg-Noord waarvan overigens een onderdeel al uitvoering is heeft een capaciteit van 62 vrijstaande eengezinahuizen. 813 eengezlnsluuzen met gesloten bouwwij ze, 138 meergezlnshuizen in drie woon lagen, 546 meel-gezinslhuizen in 7 woon lagen en 288 meegezinsshuizen in 12 woonlagen. Pen- woning is verder reke- n ng gehouden met een stallings- of par keerruimte van 1 op 1. He; bestemmingsplan vormt binnen het kader van het structuurplan de afsluiting in oostelijke richting. Dat de gemeente Vlissingen in Oosf.Souburg verder gaat met de stadsuitleg, Is te verklaren uit de volgende gen: Vóór de gemeentelijke herindeling was de toenmalige gemeente Oost- er West-Souburg reeds bezig met het ont wikkelen van het plan Nagelemburg er had het reeds de nodige investeringen brug tussen Oost- en West-Souburg. Beide oeververbindingen hebben een beperkte capaciteit. Worden de wij ken Lammerenburg en West-Souburg eerst ontwikkeld, dan zal de woon-werk- relatie met de havengebieden, vooral tijdens de spitsuren, steeds bezwaarlij ker worden en aanleiding geven tot stagnaties; doordat vroeger Oost-Souburg een zelfstandige kern was, ligt het pakket van voorzieningen boven het wijkniveau en om dit ten volle te kunnen benut, ten, verdient het aanbeveling Oost-Sou burg af te ronden; vanuit de industrie wordt op het gemeentebestuur sterke aandrang uit geoefend om in Oost-Souburg vesti gingsmogelijkheden voor werknemers te projecteren. Voltooid Het ETI voor Zeeland heeft, aldus b en w berekend, dat in Vlissingen tot 1975 jaarlijks minimaal 450 tot 500 woningen dienen te worden gebouwd. Echter is het bestemmingsplan Paau- wenburg I nagenoeg voltooid, terwijl in het plan Paauwenburg II hoofdzakelijk bungalows zullen wowen gebouwd. Om de wijken Lammerenburg en West-Sou burg op de juiste wijze te kunnen ont sluiten en het woonnulieu op te bouwen is nog zeer veel studie nodig. Daar naast spelen de verkeerstechnische en relatievraagstukken met de werkgebie den, een belangrijke rol, aldus h en w van Vlissingen in een toelichting op het bestemmingsplan. Daarom wordt thans eerst tot onwik- keline van het plan Souburg Noord waarin, om een duidelijk bouw, varieer end van 7 tot 12 woon lagen. Wat betreft de bijzondere bebouwing is rekening gehouden met kleuterscholen en lagere scholen. Verder is reserve ruimte aanwezig voor de bouw van een kerk en een bejaardentehuis. In het plan zijn twee garagebedrijven voorzien. Er :s echter geen ruimte voor een winkel centrum in opgenomen. Berekeningen hebben volgens b en w aangetoond dat. gelet op de geringe afstand tot het be staande winkelcentrum, een wijkwin- kelcentram niet nodig is. In de voor schriften is wel de mogelijkheid open gehouden in de hoogbouw, die het verst van het centrum is gelegen, in de on derbouw winkelruimte op te nemén. B en w merken in de toelichting verder nog op. dat uit de capaciteit blijkt, dat van de 1847 woningen er 972 stuks deel uitmaken van meergezinshuizen. ,Dit getal (ongeveer 50 procent) lijkt hoog. maar het dient beschouwd te worden in samenhang met geheel Oost-Souburg", aldus b en w. MIDDELBURG - De Engelse bejaarden die een week te gast zijn geweest in hotel Nieuwe Doelen in Middelburg zijn na een stormachtige bootreis in Folke stone teruggekeerd. Echte gevallen van zeeziekte deden zich onder de bejaarden niet voor al voelden verschillende deel- nemers zich alles behalve fit. De Free stedebouwkundig geheel te verkrijgen.Enterprise m vertrok zaterdagavond al een deel van het vigerend plan .Nage- met een half uur vertraging uit Zee lenburg' is opgenomen. In het zuiden vormt de Burgemeester Stemerdmglaan de scheiding tussen het plan en ae bestaande kern. Aan de westzijde wordt het begrensd door het Koopmansvoetpad, in het noorden door de Middelburgsestraat en in het oosten door de bestaande rijksweg 58. In het plan zijn 3 buurten te onder- I. scheiden. Het westelijk deel wordt be-;wel brugge en deed bij windkracht acht een uur langer over de oversteek. Het was half één zondagmorgen toen de burgemeester van Folkestone de heer J. Banfield en echtgenote hun stadsge noten in Dover andem verwelkomen. In de gereedstaande bus liet het bur. gem eest erlijk echtpaar zich op de hoog te stellen van de belevenissen. Om te laten blijken dat ze in Middelburg ook ,.v. wat Nederlands hadden ge- grensd door de weg. die komende van leerd 7X>ngen de bejaarden de burge- gedaan. Om de gemaakte kosten niet het Oranjeplein langs GrootA-beelever-mees(er epn .lang zal hij leven toe. De v-orln-o-i j. bind TIP seeft m»E Hp xiiiHplnlrp wiiken verloren te doen gaan, z:jn de werk- binding geeft met de zuidelijke wijken burgemeester van Middelburg zaamheden voortgezet onder leiding van Middelburg. prijber had evenals hotelhoude van het gemeentebestuur van Vlissingen °n gebracht tot de omvang van dit plan zolang de nieuwe kanaalovergang ter hoogte van Oost-Souburg nog niet is gerealiseerd, dienen de verkeersrela- ties tussen Vlislngen-stad en de haven terreinen in Vlissingen Oost afgewik keld te worden via de bestaande kanaal overgangen bij de keersluisbrug en de i iDrijb Ten oosten van de Middelburgse-'Dixhc straait is een tweede buurt ontwor pen. die voor een deel reeds is ge- realiseeerd volgens het bestemmings. plan Nagelenburg. Wigvormig daar tussen is het wijkpark gesitueerd met aan de zuidoostelijke rand een groep bungalows. Aan de noordzijde wordt net plan beëindigd met hoog- i zaterdagmiddag :er J. A. voor het ver trek van de bus aan de Loskade in Middelburg persoonlijk van alle gasten afscheid genomen, waarbij van se zijde nogmaails in alle toonaarden dank werd gebracht voor het genoten verblijf. De leden van het ontvangst comité de heren L. Meijers en H. Moor vergezelden de bejaarden tot Zcebrugge. Axel, door de heren Beuk resp. Alfen aan de Rijn e taties boven het landelijk gemi- grote belangstelling is met name het gevi Si één opzicht een ™en en enkele vroegeiperanaaen. het weer in de komende dagen. Als de temperaturen stijgen, kan toen wel men te zijn met de stijgende deelname van buiten Zeeuwsch-Maamderen. Aan vankelijk was het Zeeuwse districts concours namdlijk vrijwel geheel een Zeeuws-'Vlaamse aangelegenheid. Wat er zaterdag gepresteerd was, ge zien de jury-waardering, van zeer góed liddei de. kerkblaadjes tevoorscl Overigens dreigt de voor het concours probleem te worden. Er werd zaterdag van 11 uur tot zeven 's-avonds gespeeld. Mocht in de komende jaren het aantal deelnemers nog toenemen, dan zal het noodzakelijk worden het concours over twee dagen uit te smeren. Voorzitter Pina van de Nederlandse Accordeonnisten-Associatie reikte za terdag de prijzen, de diploma's en de jury staten uit. Zoals gebruike lijk zullen de drie eerst geklasseerden uit iedere afdeling e nd van dit jaar uitkomen op het landelijk concours in Zeist. De uitslagen zijn: afdeling jeugd' 1 Anja de Vree. Sint-Jansteen. 75 punten: 2 Piet de Witte. SluiSkil. 73,25 pt.; 3 Marleen de Smit, Sluiskil, 70,75 pt.; afdeling elementair: 1 Gondiita de Krijger, Philippine, 76,5 pt.; 2 Rudolf van Oorschot, Vlissingen. 73 ,75 pt.; 3 Henny Fransen, Vlissingen, 72.75 pt. afdeling amateurs 1: lSharon Voeten. Sas van Gent, 79.5 pt.; 2 Marian Me- r het stadhuisplein kinderspelen i voor de leerlingen van de laagste drie t klassen van het basisonderwijs gege- I ven. Van kwart voor elf tot kwart over elf speelt de stadsbeiaardier P. H. Broerse op het carillon van het stad- Kasander. Vlissingen, 74,5 pc.: 2 Jan-1 huis tien liederen, die door de deelne- nie van Duivendijk. Tholen. 72.75 pt.; mers moeten worden geraden. Deelna- afdeling super.eur: Arlet Herwegh.me staat voor iedereen open. Om half het wedstrijdterrein. avp' -2,25 pt. De jury werd gevormd drie start bij de parkeerruimte voor het Om tien uur beginnen op het Zeelandla- clubhuis van Zeeland Sport sport vel- plein en de Sterr.erdinglaan de kinder den) een optocht van muziek-, jeugd- spelen. Deze spelen bestaan uit ringste- en sportverenigingen met enkele praal-, ken op versierde fietsen (aanvang tien wagens. uur), ringsteken op brommers. Een da- Voor de leerlingen van de zesde klas- me achterop wordt verplicht gesteld sen van de lagere scholen en de leerlin- gen van de middelbare scholen start om vier uur bij het clubhuis van VC Vlissingen een puzzel- en oriëntatierit. De tocht, die door de gemeente voert, wordt per fiets gemaakt. De puzzelrit duurt ongeveer anderhalf uur. Kwart voor acht begint één lampion- t optocht bij het stadhuisplein en één bij i de speeltuin in Lammerenburg. Deze 1 optochten worden door muzïekvereni- gingen muzikaal ondersteund. In de sporthal (grote zaal) wordt een sokkenbal gegeven. Aan dit bal. dat om acht uur begint, wordt medewer- Het feestprogramma voor Ritthem i« king verleend door Clover Leaf en Mo- a]S volgt: reman's Privacy.Vanaf tien uur worden op het sport- veld spelen gegeven voor de leerlingen I van ae lagere- en kleuterschooL Om half twee beginnen de volksspelen. Boomgaarden in Beveland beginnen te ontluiken KAPELLE Het wil nog niet erg vlotten met de bloei van de boomgaar den op Beveland. Het nitermate koude en schrale weer van de laatste weken heeft het bloeiproces ln-paald niet. in de hand gewerkt. Toch begint het er naar uit te zien, dat het jaarlijkse schouw spel niet zo lang meer op zich zal laten wachten. Ofschoon het nog een prille age Kal verwacht worden" dat er het komende weekend heel wat te zien zal zijn. Zi; die dan ook een uitstapje door bloeienc. r - - Beveland overwegen, zullen ongetwij- camping Duinzicht waar de deelnemers feld de komende weken aan hun trekken met soep werden opgewacht. Op 17 mei komen. .bezoekt de PJG de Tllburgs- Iwerij .De Trappist'. VLISSINGEN De afdeling Zeeland van de Bond van Ouders van Spastische Kinderen (BOSK) organiseert op 16 mei een bootreisje voor de kinderen met hun ouders. De Provinciale Stoomboot Dienst van Zeeland stelt voor dit doel tussen JJIDDELBURG (aanvang half twee) en mastklimmen. Om half vijf begint op het sportveld aan de Spoorlaan een wedstrijd gecos- tumeerd voetbal. De deelnemers aan de lampïonoptocht (verkleed) moeten zich om zeven uur opstellen bij de Pieter Louwersestraat. De optocht zelf ver trekt om half acht. De feestelijkheden worden beëindigd met muziek van de harmonie Vlijt en Volharding om acht uur. Ritthem PJG hield dropping BURGH wen-Duiveland en Noord-Beveland van de Plattelands Jongeren Gemeenschap (PJG) hebben In Burgh een .dropping' gehouden. Aan deze dropping, die door de Westhoek voerde, namen ongeveer dertig jongens en meisjes deel. Het eindpunt was het restaurant van de bierbrou- ten voor de inwoners van I muziekvereniging ONDA geeft om half acht een concert waarna een lampion optocht wordt gehouden. Winkelsluiting De Vlissingse Middenstandscentrale heeft haar leaen geadviseerd om op ko ninginnedag na één uur t» sluiten. STEUNRECHT NAAR OMZET AANPASSEN 10 en 3 uur gratis een boot ter beschik king. Het vertrek voor de tocht met het M. S. .Oosterschelde' is 's morgens half tien vanuit Vlissingen. Ook kinderen, die niet in .Zonneveld' worden verpleegd, kunnen het reisje meemaken. Hun ou ders kunnen daarvoor contact opnemen met mevrouw Van Dijk, M. D. de Groot straat 110 in Goes. Rally door Zeeuwsch-Vlaanderen Zaterdagmiddag 3 mei gaat in IJzen dijke om 2 uur de tweede Zeeuwsch- Vfaanderenrally van start. Deze rit, door West en Oost-Zeeuwsch-Waande- ren wordt georganiseerd door de Zevac en de WZA. Na afloop worden de prij zen uitgereikt in het Braakmanrestau rant. Het bestuur van de coöp. veilingvereniging Walcheren GA te Middelburg momenteel aan het studeren over een gedifferentieerde afzetprovisie. ,De tijd', zo lichtte voorzitter J. de Visser deze gedachtengang toe tij dens de dezer dagen gehouden ai- gemene vergadering van de veiling ,dat de coöperatie grotere en klei nere aanvoerders gelyk moet be lasten lijkt voorby. Andere coöpe raties zyn ons op dit punt al voor uit. Het bestuur wil nn in overwe ging nemen om het stemrecht naar omzet aan te passen aan de tijds omstandigheden'. Het veilingbestuur is ook druk aan het studeren op andere afzetmethoden, zo verzekerde de heer De Visser. Hjj acht te het nodig, dat de tuinbouwers grotere hand krijgen in de afzet. De heer De Visser zei te hopen, dat de mi nister een open oog zal nebben voor de moeilijkheden, waarmee de bedrijfstak te maken heeft Hij wees er in zjjn ope ningstoespraak onder meer op, dat de prijzen van tuinbouwprodukten niet volledig meegaan met ae overige nrijs- stijgingen. De oorzaak hoefde de voor zitter niet aan zijn leden te vertellen; het overschot van bepaalde produkten gedurende bepaalde perioden. In het kader van de veranderingen, die zich momenteel op allerlei terrein vol trekben. achtte de heer De Visser het niet ondenkbaar, dat in de toekomst le veren op bestelling mogelijk zal wor den. Het is volgens de heer Visser even min ondenkbaar, dat de produkten op contract geteelt worden. (ADVERTENTIE) W. J. de Schipper en Chr. de Boks Jr. werden herbenoemd, evenals de aftre dende leden van de raad van bestuur A- H. Geertse en J. L. Dop. Enkele leden hadden nog al wat moei te met het bestuursvoorstel om de winst toe te voegen aan de reserve du bieuze debiteuren. Daarbij werd om in het geding gebracht een claim op een firma uit Broekhuizen, groot 12.000,-, voortvloeiende uit een knolselderijcon- tract van 1967. Deze firma weigerde namelijk de knollen af te nemen, omdat markt op he tijdstip van afnemen stuk lager lag J Het bestuur heeft van de rechter gegeven. rente op een AMRO- renteboekje of spaarrekening rente op een AMRO-spaarrekenrng met een opzegtermijn van 3 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening meteen opzegtermijn van rente op een AMRO- spaarrekening meteen opzegtermijn van 12 maanden. rente op een AMRO-spaarrekemng meteen vaste termijn van 24 maanden. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK .Het ligt nu stil, maar het is mijn vaste overtuiging, dat we bespre kingen noodgedwongen in de nabije toekomst moeten hervatten teneinde de sterke kostenstijgingen, die het afzet-apparaat meebrengt', het hoofd te kunnen bieden'. FUSIE VIIDDELBURG Het Zeeuws consul tatiebureau voor alcoholisme had aan ook ln op het eind van het afgelopen jaar 492 pa ri hierover- tienten in behandeling. Onder hen ho onden zich 12 patiënten, bij wie sprake was van verslaving aan andere midde len dan alcohol. Deze gegevens zijn ver meld in het jaarverslag over 1968. Dat directeur R. Visser en zijn medewerkers hebben opgesteld.Bij het begin van het afgelopen jaar waren 489 patiënten in I behandeling, er kwamen in de loop van Secretaris Joziasse bracht in zijn Jaar- het jaar 134 patiënten bij en er werden verslag ook de fusiebespr"'"1,0 - en de vorig jaar afgeketste plannen voor een met de Zuidbevelandse veilingen te bouwen koelhuis ter sprake. ,Op de oorzaken van het niet doorgaan van de fusie heb ik in het kader van dit ver slagjaar (1968) niet het recht dieper in te gaan', aldus de secretaris. ,Het is misschien ook beter dit op een afstand te bezien, bijvoorbeeld over een jaar'. Het afgelopen jaar werd afgesloten met 349 leden, tien minder dan aan het begin van het jaar. .Wanneer we', zo vevolgde dc heer Joziasse, ,de prijzen, (fie op onze veiling ge maakt worden, kritisch bezien, en ik verzeker u dat dit gebeurt, ook door in deze neutrale personen, komen we tot de conclusie, dat we met de prijsvorming dikwijls erg goed zit ten'. De secretaris vond evenwel, dat een aantal produkten een hoge re prijs zou maken als de aanvoer ders Iets meer werk van de sorte ring en verpakking zouden maken. OMZET Ia het afgelopen jaar bedroeg de omzet van de veiling circa 4,2 miljoen gulden, zo bleek uit het jaarverslag van direc teur R. W. Jans, ten opzichte van 1967 een lichte teruggang met ongeveer een ton. Deze teruggang viel te bespeuren in de sector fruit en de sector aardap pelen. De prijsvorming was zeer teleur stellend. vooral bij de peren. Zacht fruit werd er beduidend minder aange voerd, terwijl ook de middenpijzen veel te wensen overlieten. Wat de groente teelt betreft waren de prijzen over het algemeen bevredigend. De periodiek aftredende bestuursleden vangen en behandeld', zo is zijn mening. 131 afgevoerd. Van dit aantal afgevoerde patiënten wa ren er 33 alcoholvrij, bij 49 patiënten was .veel verbeterd' en bij 27 Jicht ver beterd'. Bij 9 patiënten was geen ver betering opgetreden. Ht bureau bracht in het afgelopen jaar 179 rapporten uit, waarvan er circa 100 betrekking hadden op voorlichting in zake strafzaken. Uit een overzicht van de werkzaamheden van alle consulta- tiebureau's in Nederland blijkt, dat in 30 van de veroordelingen voor een de lict. waarbij de alcohol een rol heeft ge speelt. de bureaus in de gelegenheid wa ren om een bijdrage te leveren aan de oordeelsvorming van de rechter.Het ZCvA haalde dit landelijk gemiddelde op de kop af. In het kader van de samenwerking met andere instellingen besteed directeur Visser aandacht aan een ontwikkelings- schets van de individuele, sociale en so ciaal-medische dienstverlening, waarin -•egen worden aangegeven, hoe ge- Volgens dé heer Visser zullen het doel en de achtergronden van deze plannen geen reden tot discussie geven. Wel zouden er in de toekoipst organisato rische en/of financieel-economische be zwaren naar voren kunnen komen. Een van de eerste gevolgen van centralisa- teamverband moet worden gewerkt. .Mochten de besparingen in de finan cieel-economische sector gering zijn, tie zal volgens de heer Visser zijn. dat meer dan tot nu toe in dee regio's ln toch zal de gehele organisatie y— welzijnsverzorging efficiënter werken, waardoor de cliénten beter kunnen opge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 15