J HW SLAAT NA DIEP VERVAL WEG OMHOOG WEER IN: PROMOTIE 3D IrCS uitgeschakeld in beslissingswedstrijd Trainer Honoré Neefs huilde van vreugde: Lau van Ravens leidt Ajax-FC Twente niet Tony Roche Tom Okker Theo Platjouw was in het weekeinde nergens TERHOLE Engelse cup voor Manchester City Celtic won Schotse cup SUGGESTIE: WE WAREN BIJ DE CUPFINAL Nereus won Varsity Verder bouwen Accent voorsnrong Versterking EMIL ZATOPEK PETROSJAN EN SPASSKI: REMISE MMNDAG 28 APRIL 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze sportredacteur) BIERVLIET Terwijl spelers van HW '24 uitgelaten buitelingen over het veld maakten, terwyl supporters uitzinnig van vreugde kris-kras over het veld renden, kon Honoré Neefs, 35-jarige trainer- coach van de club uit Hulst zijn emoties niet meer de baas. Op een i klapstoeltje gezeten, diep voorover gebogen, de handen voor het ge- zicht geslagen, met licht schokkende schonders, huilde hij hete tra nen van vreugde nadat de bal op een miraculeuze manier in het vijan delijke doel was verdwenen. In de beslissingswedstrijd tegen RCS uit Souburg (om de titel van de vierde klas H en promotie naar de derde klas D) op het neutrale veld van Biervliet had HW daarmee een 3-1 voorsprong op de Souburgers genomen en dat mocht met nog slechts veertien minuten te spelen beslissend heten. Het kampioenselffdl van HW '24. (Foto PZC) Daarom was het Honoré Neefs minu ten lang onmogelijk een woord uit te brengen, een brok stokte in zijn keel, tranen welden in zijn ogen. KNVB-consul S. Eeckhout uit Hulst die naast hem zat begreep het alle maal wel en sloeg amicaal een arm rond de schouders van Honoré. Vier jaar geleden was de toen 31-jarige Honore Neefs gestopt met voetballen en uit het eerste elftal gestapt. Triom fen had hi] gevierd met Hulst want waa de club niet na vele suc cessen in de tweede klas in de eerste klas gekomen. Maar daarna kwam voor HW het verval: van de eerste naar de tweede Idas, een jaar later naar de derde klas en weer een jaar later naar de vierde klas. Daarom kon Honoré Neefs de opgekropte spanning niet langer verdragen nu de neer gaande lijn eindelijk weer omgebo gen was en HW volgend seizoen na één jaar verblijf in de vierde klas weer mag starten in de derde klas. En nu in hetzelfde tempo weer terug naar de eerste klas Neefs glimlacht© 1 er om: ,Van het elftal dat vier jaar reden nog in de eerste klas speelde alleen mijn broer Rudi Neefs nog over. Ook Maurice de Burger en Sjaak de Booij speelden wel eens in het eer ste. De anderen zijn er allemaal nieuw bijgekomen, Dan ben je natuurlijk niet zo een, twee, drie terug. Maar In de derde klas gaan we verder bouwen'. In de resterende veertien minuten van de beslissingswedstrijd gistermiddag in Biervliet, bleef Honoré Neefs Ion go njd de schokkende spanning bespaard. Pas In de laatste minunt keerde do angst nog even terug toen Leen Va- iwr.,m°t °°n sliding de bal in het HVV-doel schoof en do ROS-achtcr- stand reduceerde tot 3-2. Maar enkele tientallen seconden later floot scheids rechter Van den Biggelaar uit Roo sendaal het einde van de strijd en kon de jengd van Holst het veld bestor men. het geluk aan de zijde L tr Ejikele welcen geleden nog m Hulst waren de Zeeuws-Vlamingen ai veel sterker geweest maar RCS F® to®]} met twee-nul dankzij twee doelpunten. Nu waren de "W-treffers allemaal wat fortuinlijk ESfL 1 Tlam niet vve,g dat zonder twijfel de sterkste ploeg van de vier- jkklas H tenslotte de titel heeft ge- grepen. Zelfs trainer Henk Versluijs sin. vr°egere doelman van Mid- oeiDurg die er vier jaar geleden mee «optel wilde wel toegeven dat HW tie van tijd. HW ls veel sterker. Br moeten doelpunten komen'. Honoré Neefs: .Pas maar op. In Hulst en Souburg waren we ook veel sterker en toen kwamen we ook niet verder dan een nederlaag en een gelijkspel'. In de kleedkamer van ECS wilde men het na afloop wel toegeven dat HW de sterkste ploeg was. .Maar toch heeft het gelukkigste elftal gewonnen. Onze achterhoede laat zich zelden pas seren. We hebben in heel wat wed strijden een nul gehandhaafd en nu ineens drie tegen. Dat was geluk voor Hulst', zei trainer Versluijs en aan voerder (en centrale verdediger) Paul de Kraker: ,We stonden wel onder druk mnar we hebben het hier lang niet zo zwaar gehad als toen in Hulst. En toen kregen ze er niet één in en nu drie. Het waren gelukkige doelpun ten'. Ooit RCS-voorzitter J. Caljouw moest kwijt dat de gelnkldgsto ploeg gewonnen had: .Bovendien had HW de zwak leidende scheidsrechter op zijn hand. Met een strafschop werd die sliding van Paul de Kraker toch veel te zwaar bestraft'. Arbiter Van den Biggelaar hierover: ,Die speler van Hulst werd duidelijk genomen toen hij er al door was. Er werd hem niet correct een reële sco ringskans ontnomen. Dan kun je maar één ding doen. Penalty geven'. Van zelfsprekend: alle Hulstenaren waren het met hem eens. Overigens vond ie dereen het met uitzondering van twee minuten na rust toen even de emoties de overhand kregen een sportieve wedstrijd. Aanvoerder Mau rice de Burger van HW: ,Het was zeker niet de zwaarste wedstrijd voor ons m deze competitie. Vooral wij In de defensie hadden het niet zwaar om dat we meestal in de aanval waren'. de cornerverhouding 10-0 in het voor deel van HW werd maar RCS met 1-0 ging lelden Na rust nam wel HW als RCS twee corners maar nu scoorde HW drie keer en RCS een maal. Uit de schermutselingen voor het RCS-doel kwamen mede dankzij het uit stekend georganiseerd verdedigen van de Souburgers dan ook niet veel reële kansen. Een kopstoot van Sjaak de Booïj en een afstandsschot van Rudi Neefs tegen de lat waren nog het meest opmerkelijke. In de 40e minuut kwam een tegenstoot van RCS: Jan Meulmeester zette voor en Leen Va der kopte de bal langs dc niet goed getimde uitlopende doelman Rudi de Vos (0-1). In de eerste helft moest Jan Wanjon (gekneusde enkel) van RCS zich laten vervangen door Jan Karremans. Reeds in de tweede minunt na rust kwam dc gelijkmaker. Paul de Kra ker trachtte met een sliding de door gebroken Roland de Badts af te stop pen maar de Hulstenaar viel specta culair. Penalty! Frans Vlassen rood belastte zich met de taak en terwijl Frank d'Hondt en verzorger Herman Lossie (,ik heb tot nu toe alleen maar degradaties meegemaakt') niet durf den te kijken, scoorde hij met een rustig maar zuiver schot (1-1). Even dreigde het na dit doelpunt uit de hand te lopen: Ko Meulmeester en Frans d'Hondt maakten trapbewegin- gen naar elkaar maar al spoedig won ae rede het van de emotie. Frans Wai- sapy kreeg bij de lange dieptepass nog een goede kans voor RCS maar nu was doelman De Vos op tijd uit zijn doei en joeg de bai over de zij lijn. Volkomen onverwacht maakte de gebrilde Sjaak de Booij er met een afstandsschot in de 24e minuut 2-1 1-0- dtLmt zei deze 39-jarige trainer noopgewekt: ,We weten dat HW S£vr cn daarom moeten we het aoor een betere taktiek winnen'. Dat Hikt moment aardig ge- had de eerste helft in wint™ He'L ecn 1-0 voorsprong af- Kt, h r* urende de 45 mi- no*nn een to®schouwer bij een tnL-rt'. uta,nd t'ainer Ncefs toever trouwd. ,Hot is alleen maar een kwes- Beide trainers hadden hun team met een safety-first-opdracht het veld in gestuurd: accent oip de verdediging leggen. Voor beide teams gold dan ook het 4-3-3 systeem: drie spelers dus slechts in de aanval. Vraag aan Hono ré Neefs: ,In de twee voorgaande wed strijden was HW duidelijk de sterk ste (al won het niet) waarom dan nu het accent op de verdediging leg gen?' Antwoord: ,Wo hebben een be ter doelpuntengemiddelde en een onbe slist zou dus in ons voordeel zijn, maar bovendien gingen we 4-2-4 Spec iën toen we achter stonden. opdracht waarmee de spelers het veld werden Ingezonden. HVV was veel sterker en aanvankelijk had RCS nog maar één speler (Ko Meulmeester of Leen Vader) op de vijandelijke helft. HW was dan met eén man of acht in do aanval. Als men een parallel trok mot de trainers was er ecn ze kere symboliek: RCS-trainer Versluijs was destijds keeper (en dus was RCS in de verdediging) en HW-trainer Neefs was annvalsspits (en dus was HVV veel meer in de aanval). Vooral in het eerste half uur was het overwicht van de Hulstenaren groot, te groot eigenlijk, want het was een opeenhoping van spelers op de RCS-helft waardoor men door de bo men het bos niet meer kon zien. Op merkelijk is dan ook dat voor rust j^VERSUM (GPD) Niet scheids- S i van Ravens, zoals aanvan- lètrn 4 vastgesteld, maar zijn col- üto\ ihbJBooSa.erts zal vvoensdag het te fiïST ,Ajax en FC lei- comm!«t«e?luRvan de scheidsrechter- °e« aiets te maken met dan^?}«? heer Van Ravens al Atex hiJ, wedstrijd Feyenoord- I Martpnn tni£pfaa'd- Commissielid J. C zel hierover: .Toen de heer aoogaerts wegens een blessure Feyen- SAS VAN GENT Do eerste partij uit de tweekamp tussen Cor .lansen en A. den Hamer om het schaakkam pioenschap van Zeeland is zaterdag door titelhouder Jausen gewonnen in 30 zetten. Jansen die mot wit speelde heeft goed gespeeld, daarentegen speelde Den Hamer zwak. De oorzaak zal wel lig gen in het feit dat Jansen de schaak- theorie beter beheerst dan Den Ha mer. Doordat Den Hamer zijn dame moest offeren om het mat te voorkomen, werd de party beslist, wat getuigt van het sterke spel van Jansen, die, wanneer hy eenmaal gewonnen staat zyn tegenstander volkomen overspeelt. De party had het volgende verloop: C. M. Jansen (wit) A. den Hamer (zwart) NIMZO-INDISCH 1. d4, Pf6; 2. c4, e6; 3. Pc3, Lb4; 4. e3, b6; 5. Pge2, Lc7: 6. a3. Le7; 7. Pg3 (beter was hier d5!), c5? 8. d5!. d6: 9. Le2. Pbd7; 10. 0-0. 0-0; 11. c4, PeS; 12. de6:, fe6:: 13. Lg4, Pc7: 14. Pbó, Pb5:: 15. Le6:t. KhS: 16. cb5:. Pf6: 17. Dc2, d5; 18. e5. Pe8; 19. Lf5, Dc7; 20. Lh7:, De5:; 21. Ld2, Lcl6; 22. Tael, Df6:; 23. Lf5, Lc5:?; 24. Ddl, g6; 25. Lg6: Pg7; 26. Te5:, De5: 27. Dg4, Pc6: 28. Dhlt, Kg7: 29. Dh7t, Kf6; 30. Pb5t. zwart gaf op. oord-Ajax niet kon fluiten, hebben wij besloten dat de heer Van Ravens ini Rotterdam zou invallen en dat de heerl Boogacrts dan Aiax-Twente zou flut-: ten. Het Is namelijk ons principe een arbiter, nadat hn een wedstrijd tussen A en B heeft «eleid, hem niet naar de daarop volgende zes wedstrijden waarj A en B bij betrokken zijn te sturen. Soms moeten wy wel van deze regel afwijken, maar in dit geval is dat niet1 nodig'. ROME (ANP) Tom Okker heeft zondag in de halve finales van de open Italiaanse kampioenschappen na ecn strijd, die drie uur en ecn kwartier in beslag nam, zijn meerdere moeten erkennen in do hardslaande Austra lische professional Tony Roche. Ok ker, titelhouder van verleden jaar (toen deze wedstrijden nog niet open stonden voor proffessionais), won week geleden het proftoernooi Monte Cnrlo. terwijl veertien dagen geleden Rod Laver er in de finale van de Zuidafrikaanse kampioenschap pen in Johannesburg mm te pas moest komen om de succêssenreeks van de Nederlander te stuiten, in Rome kon hij echter op de lange duur niet op tegen de grotere lichaams kracht van de atletisch gebouwde linkshandige Australiër, hij verloor uiteindelijk met 6-4, 6-4, 5-7. 10-12, „-6. Nadat Okker m de eerste twwe sets duidelijk superieur was geweest, werd de lange vierde set waarin de Nederlander twee setpoint teniet deed. hem uiteindelijk fataal. In de beslissende set nam Roche een voor sprong van 5-0 alvorens zijn tegen stander zich herstelde. Okker rédde twee matchpoints, kwam op 5-1 en vervolgens via een doorbraak op 3-5. Daarna echter serveerde Roche de partij uit. voor Hulst van. De vreugde kende he lemaal geen grenzen toen uit de 12e corner van Hulst het 3-1 werd: De Booij zette uit de corner voor. via het hoofd van Vlassenrood sprong de bal voor d'e voeten van haifspeler Wil ly Everaars en via het been van ver dediger Wiete Mesman en de rug van doelman Johan Dijkhuizen vloog de bal in de netten: 3-1. Men weet het: :n de allerlaatste minuut maakte Leen Vader er nog 3-2 van. RCS, dat vorig jaar ook al op de twee-I de plaats eindigde, mag het volgend jaar weer proberen. Waarschijnlijk is dat het elftal enigszins versterkt zal worden. Zo heeft Kees de Nooijer Zeeland Sport) reeds bekend gemaakt naar RCS terug te gaan en ook Wil liam Debbaut zou weer voor RCS g spelen. De tijd zal het leren. ZEIST (ANP) Het Nederlandse a- mateurelftal, dat woensdag 30 april in Leiden voor het toernooi om de Europese, beker voor amateurlanden teams tegen Schotland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Westland (Huizen), Achter: Delmotte (Middelburg), Mel (DCG), Van Londen (De Graafschap), en de Vries (ZW). Midden: Hoek (ZW), J. de Wit (ZW) en Kiel (Go Ahead Kampen). Voor: Hol (UVS), Posthu mus (WOG) en Te Velthuis (SC ENSCHEDE). STOCKHOLM (ANP) De Tsjech Em:l Zatopek heeft de uitnodiging van de Zweedse atletiekbond om daar de Zweedse lange afstandlopers te ko men trainen in principe aanvaard. Za topek moet echter eerst toestemming van de regering van Tsjecho-Slowa- kije krijgen om het land te verla- HELMOND Voor de eerste keer in zijn biljartloopbaan ver overde Jan Haans uit Geldrop zondagmiddag in Helmond een nationale titel. Door zelf te win nen van Van Dongen en door de nederlaag van Theo Platjouw uit Axel tegen De Vries, werd Haans met grote voorsprong kampioen in de eerste klas libre grootbil jart. Na vier ronden leidde Theo Platjouw met een ruime voorsprong in moyen ne op Haans. Zaterdag en zondag was de man uit Axel evenwel nergens MOSKOU (ANP) De zesde party van de tweekamp werd zaterdag na 48 zetten remise gegeven. De partij ging in tweede zitting als volgt ver der: afgebroken stand: wit Petrosjan: Kgl, Da3, Le4, pionnen b4, d4, e5, f2, g2 en h3. Zwart Spasski: Kg7, Dd8, Lb5, pionnen b6, c6,,e6, f7, g5 en h6. 41. DaS-al Dd8-e7 42. Dal-c3 De7-a7 43. Kgl-h2 Da7-a3 44. Dc3-fS Da2-tI2 45. Df3-f6+ Kg7-g8 46. Df6-d8+ Kg8-g7 47. Dd8-f6f Kg7-g8 Hier besloten de grootmeesters tot re mise. Nu een kwart van het aantal partijen is gespeeld, is de score 3^-2^ in «et voordeel van Spasski. By hun vorige match om de wereldtitel in 1966, was de stand in dit stadium van de stryd geiyk: 3-3. meer. Hij verloor achtereenvolgen» van Steures en De Vries. Door deze- nederlagen werd de finale een partij zonder veel spanning. Haans speelde de teleudgesteide Platjouw in 6 beur ten van de tafel. Platjouw zag in de laatste twee dagen zijn gemiddelde dusdanig zakken, dat hij niet voor promotie in aanmerking kwam. Veelbelovend tijdens dit toernooi was het optreden van de jonge Steures uit Nijmegen. Hij behaalde na Haans het hoogste gemiddelde. Evenals Platjouw vrijdag, maakte hij zaterdag zijn partij in twee beurten uit. De presta ties in dit kampioenschap bleven over het algemeen ver beneden de verach ting. Geen enkele speler haalde het moyenne van 40, dat recht geeft op Êromobe naar de ereklas. e partijen van Theo Platjouw op vrijdag en zaterdag waren: Plooyer, 244 16, 15.25, 95; Platjouw 300, 16, 18.75, 117. De tweede partij: Platjouw 256, 8, 32. 144; Steures 300, 8, 36.50. 169. De derde partij: Platjouw 168, 11, 15.27. 50; De Vries 300, 11, 27.27, 99. De vierde en laatste partij: Plat jouw 40, 6, 6.06, 14; Haans 300, 6, 50, 119. De eindstand was: 1. Haans, Gel- drop, 7. 14, 33.87 274; 2. De Vries Asterdamm, 7, 10. 26.-69, 281; 3. Steu res, Nijmegen 7, 8, 32.35, 175; 4. Plat jouw, Axel, 7. 8. 24.77. 296 5. Van dongen made. 7. 8, 23.80, 175 6 Plooyer, Amsterdam, 7. 4, 13.85, 194; 7. Broekhof, Amsterdam, 7, 2, 14,98, 163; 8. Leek, Opdam, 7, 2, 11.60, 134. TERNEUZEN Terhole is volley balkampioen le kias heren van Zwscn- Vlaanderen geworden. In een beslis singswedstrijd versloeg dit team za terdag Scheldesport met 3-0. Voor de tweede set was bijzonder spannend en leverde Terhole tenslotte een 16- 14-score op. De beide andere setstan den waren 15-10 en nogmaals 15-10. Prinses Anne reikt de beker uit aan de aanvoerder van Manchester City. van Plymouth naar Manchester City) speelde een voortreffeiyke wedstrijd. Daarnaast was het vooral de aanvals- linie van Manchester met de interna tionale Francis Lee en Colin Bell by- zonder gevaarlijk. Alan Oakes en Mike Doyle hielden het middenveld stevig in hun greep. i»S« LONDEN (ANP) Manchester City heeft zaterdagmiddag in het Wem- bleystadion te Londen voor 100.000 toeschouwers door een overwinning van 1-0 op Leicester City do Engelse FA-cup veroverd. Young scoorde in de 23e minuut. Het snel en kordaat oprukkende Man chester City veroverde de beker voor de vierde maal. Het doelpunt dat de bestemming van de in Engeland zeer negeerde trofee voor een jaar zou re gelen, werd gescoord in de 23ste mi nuut door Neil Young, de lange bin- nenspeler van Manchester, die de bal hoog in het net schoot, nadat rechts buiten Summerbee vanaf de zyiyn een gave voorzet had gegeven- Leicester, dat in de vijf resterende league-wed- stryden alles op alles zal moeten zet- Young scoort het enige en winnende doelpunt voor Manchester City. ten om degradatie te ontlopen, vocht hard terug, maar kon Manchester City niet evenaren in het combinatiespel. Het was de vierde nederlaag in een cupfinale van Leicester City geduren de ae laatste 20 jaar. Manchester City dat vorig jaar het landskampioenschap won, zal Engeland het volgende sei zoen in het toernooi om de Europese beker-2 vertegenwoordigen. Speciaal voor de 34-jarige aanvoerder Tonv Book was het een gedenkwaardige middag. De pas op 28-)arige leeftijd in de hoogste divisie van het Engelse voetbal debuterende Book (hy ging in 1966 voor 17.000 pond sterling over GLASGOW (ANP) Celtic won za terdag de Schotse beker voor de 20e maal. In de eindstrijd versloeg de oud- Europese bekerhouder aartsrivaal Glasgow Rangers met 4-0 voor 135.000 toeschouwers in Hampden Park. Celtic dat dit seizoen reeds de Schot se leaguecup won en er vrijwel zeker van is het landskampioenschap met een jaar te prolongeren sloeg na een zeer vroeg openingsdoelpunt van Bil ly McNeill onbarmhartig toe :n de laatste minuten voor rust. Lennox maakte na een schitterende solo het tweede doelpunt en Conelly scoorde vrijwël onmiddellijk daarna nummer drie. De tweede helft was slechts een for maliteit waarin Lennox door een twee de treffer in de 74e minuut de eind stand op 4-0 bepaalde. Celtic speelde zonder de vleugelspelers John Hughes (geblesseerd) én Jimmy Johnstone (geschorst). De ontmoetingen tussen Celtic en de Rangers verlopen zelden zonder incidenten. Zo ook ditmaal. De politie arresteerde 50 toeschouwers en verscheidene fans moesten in het zie kenhuis worden opgenomen. De mees te moeilijkheden ontstonden nadat Celtic voor de vierde maal had ge scoord. (Van onze sportredacteur) Ademloos van verbazing en betoonde- voetbalcupduel Manchester City - Lei cester City op de televisie. Niet in de eerste, plaats het soms fenomenale combinatiespel van deze teams grifte deze tv-uitzending (waarschijnlijk on uitwisbaar) in ons geheugen maar wel de perfecte camera-regie die bij deze Engelse voetbaltopper werd gehan teerd. Nimmer (noch bi) de wereld kampioenschappen in Engeland in 1966, noch bij ae vele Europacupduels zagen wij een zo indringende, zo to tale (in detail en in overzicht) ver slaggeving op het scherm als bij deze wedstrijd, we weten het nu al: wan neer er weer een wedstrijd op het scherm wordt gesmeten zal het (in vergelijking met deze prestatie van de BBC) behelpen zijn. Dit directe tv-verslag groeide uif tot een briljante les in to-verelaggeving voor welke televisie-organisatie dan ook. En miljoenen ,all over Europe waren er getuige van. Het meest in trigerende was dat de tv-kijker ten slotte niet meer het gevoel had rus tig in zijn stoel naar een voetbalwed strijd-op-de-buis te kijken maar dat men zich soms in het Wembleysta- dion waande en dan niet alleen op de tribune, neen, men waande zien naast de man die het doelpunt scoor de, men waande zich naast de speler die gekwetst op de grond lag, men waande zich naast de coaches die ge ïnterviewd werden. Hoe realiseerde de BBC-equipe deze suggestief Daar was natuurlijk in de eerste plaats het niet weg te cijfe ren voordeel dat gewerkt kon worden met een waarschijnlijk volmaakte ap paratuur (in kwaliteit maar vooral in kwantiteit: veel en vooral veel goed geplaatste camera's). Maar het geheim school vooral in de perfecta regie: was het voor het volgen va» een brede, gaaf uitgevoerde combina tie van man tot man noodzakelijk dat er een groot-beeld' was (een beeld dat een groot deel van het veld be sloeg) dan was er inderdaad ook een groot deel van het veld in beeld. Maar als de combinatie ook maar even stokte door bijvoorbeeld een overtre ding, een neergemaaide speler dan was er onmiddellijk de close-up, een close- up die tot het uiterste ging: bijvoor beeld alleen het van pijn vertrokken gezicht van een speler, bijvoorbeeld al en de hand met de spons van da verzorger (je stond er dan naast). Bo vendien was er dan nog het thriller effect van de fiction replay': de ver traagde herhaling, niet alleen van het enige doelpunt, maar ook van dubieu ze acties varf spelers, van overtredin gen. En het fascinerende van die her» halingen waren dat de fiction replay* altijd vanuit een andere gezichthoek werd gegeven dan aanvankelijk life was geprojecteerd. We weten het: dat principe wordt vaker toegepast bij voetbal-op-tv maar door de perfectie, de uitstekende timing van de regie werd het volgen van deze wedstrijd mo fascinerend. Hef. ene doelpunt werd daardoor sen belevenis die voor de tv-kijker wel licht nog opmerkelijker was dan voor de toeschouwer op de tribune: eerst de treffer zoals die gerealiseerd werd door Summerbee (die de bal voorzet te) en Young (die de bal tn het net joeg), vervolgens een close-up van de intense vreugde op het gezicht va» Young, dan omdat de camera het beeld langzaam iets verder weg schoof de herhaling in slow motion vanuit een andere hoek. En dan was er voor de tv-kijkers nog een speciale service van de tv-men- senonmiddellijk na het doelpunt, on middellijk na sommige omstreden af- tuaties kreeg men een verslaggever in beeld die vragen stelde aan de coaches van de twee teams. Voor de kijkers buiten Engeland ging van dit extra veel verloren omdat wij de vra gen en antwoorden niet hoorden. Wij moesten het doen met het emotieloze commentaar van Ad van Emmenes Het moet technisch mogelijk zijn de tv-apparatuur zo te maken dat ook de kijker in het buitenland (dus on der meer Nederland) met een extra knopje aan zijn apparaat mag kiezen: het Engelse commentaar (en dus de interviews tussendoor) of het gezapi ge gepraat van de Nederlandse com mentator Van Emmenes. Wie ir Ad van Emmenes kent e» wie kent hem, bijvoorbeeld uit op- duelniet weet dat men nauwe lijks kwaad kan worden op deze inne mende, immer glimlachende oude baas- Maar het belangrijkste bezwaar dat men tegen Van Emmenes kan hebben is dat hij te veel afstand neemt. Hij stort zich niet in de wedstrijd, hij kiest geen partij, hij sleurt de luiste raar-kijker niet mee, neen hij blijft de objectieve, koele commentator, die het bovendien allemaal wat school meesterachtig doet: pat is een cor ner' of fle keeper gaat een doeltrap nemen' alsof er uitsluitend niet ge heel deskundige vrouwenclubjes aan het kijken zijn. Van Emmenes is bovendien niet een man die zich achter de schermen waagt. In de rubriek stopper in dit dagblad heeft Nico Scheepmaker u al eens laten weten dat ,Van Eetje', zo als hij ondertekent in Sport en Sport wereld, niet met andere verslaggevers in kleedkamers doordringt en doet hij dat bij hoge uitzondering (bijvoor beeld na een interland van het Ne derlandse elftal) wel dan cloet hij dat uitsluitend om Kessler even te felici teren (zo daar aanleiding toe ié) en te zeggen: Jleneer Kessler wat u te zeggen hebt, lees ik morgen wel fn de kranf. Gevolg bij een xcedstrijd als deze cupfinale: er komen via deze commentator te weinig achtergrondge gevens tot ons. Daarom: bij dit duel was er maar één begeerte: geef ons dat knopje waar mee we het geluid te horen krijgen van de Engelse commentator, waar mee we kunnen horen wat die Engelse verslaggever dan wel te vragen had en wat die coaches dan wel te antwoorden hadden. JUTPHAAS (ANP) Het Amster dams Nereu3 heeft zondagmiddag op liet Amsterdam-Rijnkanaal bij Jut- phaas het hoofdnummer van de S6a Varsity, de oude vier met stuurman, met groot verschil gewonnen. De uitslag van de wedstrijden over 3000 meter is 1 Neuereus 10 min. 32,4 sec: 2 Laza 10 min. 43,8; 3 Njord 10 min. 4s!ö;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9