Het Zeeuws cultuurplan is voor nü en zeker niet voor ,het jaar 2000' Eigen lijst ARP voor statenverkiezing 1970 Genealogen willen archieven open in avond en weekeinden 2 xeeuws PZC verschijnt niet op koninginnedag VOORZITTER VAN BENNEKOM IN MIDDELBURG: Dankbaar PROTEST TEGEN GUNNING BOUW KERNCENTRALE BRANDWEER ACHTERVOLGT AUTO MET MOTORBRAND Zeeuwse ALMANAK Om hobby in vrije tijd te beoefenen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 APRIL 19eg De Provinciale Zeeuwse Cou rant' zal woensdag 30 april aanstaande (koninginnedag) niet verschijnen. Onze kanto ren zullen op die dag gesloten zijn. MR MAARTEN VROLIJK TIJDENS PV DA-CONFERENTIE CULTUURPOLITIEK': Ten aanzien van de in het cultuurplan noodzakelijk genoemde stichting van een algemeen Zeeuws cultuurfonds (.ten einde een flexibel cultuurbeleid te kun nen voeren dat tevens eem zekere con tinuïteit waarborgt') zei de heer Vro lijk dat dit idee hem wel aantrekt. ,Het geeft de cultuurbedrijvers in elk geval enige houvast en zekerheid, Toch vraag lk me af of cultuur, in het algemeen leefbaarheid, niet zoiets vanzelfspre kends is dat de uitgaven daarvoor in al le vrijheid bij de gewone algemene uit gaven ondergebracht kunnen worden'. Onder/boven Tijdens de discussie noemde mr J. P. Boersma (Brouwershaven) het cultuur, plan een goed inrichtingsplan waarvoor hij veel waardering had. .Maar', aldus de heer Boersma, jiet haalt de mensen die nu onderliggen niets maar dan ooit niets naar boven. Dat is mijn grote be zwaar. We dienen het waarom en het waartoe van een cultuurbeleid te bepa len. Zo gauw je daarover na gaat den ken komt vast te staan dat een goede cultuurpolitiek staat of valt bij het on derwijs'. .Velen komen nooit a.an zelfontwikke ling toe omdat ze het simpelweg nooit geleerd hebben, Zelfontwikkeling is le ren leren. De kleuterschool doet het nog aardig, maar dan opeens bij de lagere schooi valt alles weg. We hebben de eenvoudige plicht om de cultuur arme milieus nu op dit beslissende moment niet opnieuw en voor de zoveelste maal in de kou laten staan. Dit cultuur plan doet er niets aan, het brengt de onderliggende niet boven'. De heer Boersma stelde voorts aan de orde dat onderwijs In Nederland zich afspeelt binnen de verhouding rijk en gemeente. Hij vond dit zeker voor de toekomst een onjuiste verhouding. ,De provincie zou hier een beleid van de grond moeten zien te krijgen, maar de provincie staat er in deze opzet geheel buiten. Het moet eenvoudigweg mogelijk zijn op de scho len consulenten voor de kunstzinnige vorming te laten opereren, niet als af kijk inspecteurs maar als mensen die di rect bij het schoolkind horen'. De heer Boersma, wiens pleidooi niet applaus ontvangen werd, besloot .Mooie schouwburgen moeten niet onze eerste KAMERFRACTIES BEZOEKEN BEGIN JUNI PROVINCIE MIDDELBURG ,De gedachten van de AR-kiesverenigingen in Zeeland over eventuele samenwer king met andere confessionele partijen en met name met de CHU en de KVP gaan toch wel in de richting van het afstemmen van de drie verschillende programma's op elkaar, met behoud van de ei gen identiteit. Daarbij acht men identieke formuleringen nodig op punten waar men van dezelfde me ning is. Vóór de statenverkiezin gen in 1970 zal men in ieder ge val wél met een eigen lijst uitko men'. Zo vatte de heer J. A. van Bennekom, voorzitter van de provinciale commis sie van de Anti-Revolutionaire kies verenigingen in Zeeland de meningen samen, die op de jaarvergadering naar voren kwamen. Die samenwerking tussen AR, CHU en KVP kwam, zowel in de morgenver gadering als in de middagvergadering steeds weer naar voren. 's Morgens sneed de heer Van Benne kom in zijn openingswoord die samen werking al aan. Hij zei te hopen dait ,nu de gedachten van deze drie groeperingen vrijwel parallel lopen, iedere partij nog vóór de statenverkiezingen op 25 maart 1970 met een programma uit zal ko men zodat deze bekeken, besproken en op elkaar afgestemd kunnen wor den. ,Ik geloof niet dait we de zaak moeten forceren', aldus de heer Van Bennekom, ,en nu al moeten komen met een gezamenlijke lijst. Als er overeenkomsten in de programma's zijn, laten we die dan gelijkluidend formuleren, maar het lijkt me in dit stadium prematuur om met- één lijst uit te komen.' .Voorlopig kunnen wij ons eigen gezicht naar buiten bewaren dan is er in de toe komst hoop ik ruimte voor nauwere sa menwerking. Wat de samenwerking in de gemeenteraden betreft, dat moet men plaatselijk bezien, daar is geen alge meen strekkend advies voor te geven.' Bezoek fracties De voorzitter deelde voorts mee dat op verzoek van de provinciale commissie een aantal leden van de tweede- en eerste-kamerfracties vhf en zes juni een bezoek aan Zeeland zullen brengen voor een gesprek met .vrienden en geestver wanten' uit Zeeland. Tijdens dit tweedaagse bezoek is er tijd voor de confrontatie met plaatselijke en regionale problemen en voor individuele gesprekken. Een dergelijk bezoek bracht een deputatie van de AR-fraotie vier jaar geleden ook aan Viissingen. Het jaarverslag van secretara A. Meul- broek maakt melding van de beroering ook in de AR-kiesverenigingen en sta- tencentrales in Zeeland. Het aantal kies verenigingen was weliswaar met één (in Westkapelle) toegenomen maar het ledental was gedaald van 8669 naar -3456. Over de reden van die daling en over de problemen om nieuwe leden aan te trekken werd uitvoerig gesproken. De oorzaken van de daling van het ledental waren volgens de secretaris, later werd liet nog eens gezegd door de penningmeester de heer J. C. Pos sen, de hoger wordende contributie, de toenemende vergrijzing van de bevolking en het zich in het alge meen niet meer willen binden aan een bepaalde politieke partij; men stelt zich liever vrijblijvend op. De penningmeester voegde hieraan toe dat er geen leden om financiële redenen zouden behoeven af te vallen en wees op de mogelijkheid van differentiatie in de contributie, waarop uit de vergade ring iemand naai' voren bracht dat men wel om differentiatie in de inning mocht denken, maar niet bij de afdracht. De heer Fossen bracht naar voren dat an dere dingen toch evenzeer of meer wa ren gestegen en dat hij graag op de hoogte gebracht wilde worden van ge vallen waar iemand het echt niet op kon brengen. Hij weet het ledenverlies dan ook meer aan een gebrek aan be langstelling. Ondanks dat ledenverlies was er, vond men reden tot dankbaarheid. In verge lijking met andere partijen staat de ARP er goed voor en ter gelegenheid van het 90-jarige bestaan van de partij hadden 17.000 leden 250.000,bij elk aar gebracht. Als suggesties om de belangstelling voor de politiek wat aan te wakkeren wees men op de mogelijkheid van gespreks groepen, in plaats van de ouderwetse vergadermethode die zeker de jongere generatie niet meer trekt, en op de di recte communicatie via radio en tele visie. Aan de orde kwam verder het financiële verslag van de penningmeester, de ver houding van de AR en de SGP, de stand van zaken wat betreft de Arjos in Zee land en de administratie van de AR in Den Haag. In de middagvergadering laaide de dis cussie weer op, na een inleiding, niet zoals aangekondigd door dr A. Veer man, voorzitter van de ARP, maar door drs D. T, Kuiper, voorzitter van de al gemene organisatiecommissie, lid van het moderamen van de partij en, zoals hij zichzelf aankondigde, verwant met de christelijk radicale wereld. In zijn inleiding over .Politiek allerlei' zette drs Kuiper de geschiedenis van de Nederlandse politiek na 1848 uiteen, wees op de brandende problemen van die tijd die stevige coalitievorming mo gelijk maakte en op de reacties daar op: alle partijen kwamen na 1960 in een heroriënteringsfase. men deed aan ont ideologisering in D '66, PvdA en KVP en wees op de hei-ideologisering van bij voorbeeld de ARP na 1966. De' problemen van nu zijn: de leef baarheid van Nederland over twintig jaar, vrede en ontspanning, ontwik kelingssamenwerking. Voor het rea liseren van deze zaken is een stabiel beleid nodig", aldus drs Kuiper die alle partijen in beschouwing nam en tenslotte opmerkte dat de AR ,de beste van alle slechte partijen' is, zo als hij ook het kabinet-De Jong het beste van alle slechte kabinetten noemde. De ARP heeft een eigen identiteit ge vonden en wil die behouden, daarnaast gaat men af op samenwerking tussen mensen die zich op dezelfde christelijke beginselen oriënteren.' Na deze inleiding volgde een levendige discussie over de praktische politiek, het aantrekken van de jeugd, radicaliteit, de aantrekkingskracht van D'66, de houding tegenover Zuid-Afrika, de poli tieke discussies in de pers en tenslotte ondanks de woorden van voorzitter Van Bennekom dat men inzake de hei-in delingen in Zeeland niet mokkend terug moet zien maar moedig vooruit, over de herindelingen in Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen. JONGETJE (4) VERDRINKT IN REGENBAK VLISSINGEN De afdelingsbesturen In Vlissingen van de drie vakbonden in de metaalindustrie hebben in navolging van de landelijke protesten hun veront rusting uitgesproken over de gunning van de bouw van de kerncentrale In Borssele aan Siemens A.G. De drie besturen achten het niet juist, omdat overheid en bedrijfsleven in de afgelopen jaren honderden miljoenen guldens in de proefobjecten Petten en Dodewaard hebben gestopt. De opge dane ervaring kan nu niet worden ge bruikt), zo stellen de besturen in een brief aan de vaste ommissie voor eco- inomisahe aangelegenheden vam de twee de kaïmer der staten-generaal. Men wijst ook op de inspanningen van Neratoom en spreekt over een onbe duidend prijsverschil, dat bij de keuze van de bouwers de doorslag had gege ven. De besturen menen dat de regering .ernstig is tekort geschoten In haar taak, door deze beslissing van de PZEM, die toch als een duidelijke door- ikruising van het overheidsbeleid moet worden bestempeld, zonder meer te aan vaarden'. Zij vragen de kamercommissie er bij de regering op aan te dringen, dat alsnog al het mogelijke zal worden onderno men om de geschetste ongunstige ne veneffecten te beperken. Zij dringen er voorts op aan, dat de regering alles in het werk zal stellen om het Nederland se bedrijfsleven blijvend te betrekken bij de bouw en ontwikkeling van de kernenergiecentrale. OOSTBURG Zaterdagavond om 10.45 uur ontstond ln de motor van de auto van J. P. uit Zuidzande een begin van brand. De auto reed in de rich ting Oost burg over de provinciale weg. Iemand die de rookontwikkeling had geconsta teerd, waarschuwde de brandweer van Zuidzande, die achter de bramde auto aanreed. Nog net binnen de bebouwde kom van de gemeente Zuidzande kon het brandje met een poederblusappa- raat worden gedoofd. De bestuurder overkwam geen letsel. De auto kreeg enige schade. Integratie De ziekenhuieintegratie op Wal- cheren is een moeilijke zaak, waarin elk lichtpuntje welkom is. flierbij uit doorgaans twijfel achtig ingelichte kringen een berichtje dat zegt dat op het per sonele vlak het licht gaat door stralen: De nieuwe overste van het Sint-Josephziekenhuis tal sus- ter Bethesda heten'. In de Concertzaal te Middelburg is za terdag een concours gehouden van Jeugd en Muziek. Op de foto speelt één van de deelnemers, Peter Polderman uit GOES Het cultuurplan, de nu twee maanden geleden verschenen toekomstverkenning van de Zeeuwse culturele raad, heeft op de conferentie .cultuurpolitiek', die het gewest Zeeland van de PvdA zaterdag in de Prins van Oranje te Goes hield, van de inlei der ,oud-crm-minister mr Maarten Vrolijk veel lof, gekoppeld aan en kele bedenkingen gekregen. ,Het heeft het voordeel dat het kort is en zeer concreet. Het plan vgrliest zich niet in voor de hand liggende oeverloze beschouwingen over het jaar 2000. Dat is zeer te recht: het plan is aanzienlijk actue ler dan het jaar 2000'. De heer Vrolijk merkte onder meer op dat het .pain' terecht de dynamiek die de laatste ontwikkelingen eigen is en de cultuurpolitiek per definitie eigen moet zijn, centraal stelt .Het plan doet dat met verwijzing naar de eigentijd se media, de duidelijke accentverschui ving van de consumptieve naar de creatieve sfeer, de veranderde en ver anderende opvattingen over de functie van de kunst en een breder cultuurbe grip- De samenstellers hebben zich daar. mee op de juiste punten van uitgang gesteld'. Directe bedenkingen van de heer Vro lijk waren het ontbreken van financiële aanwijzingen en het builen beschouwing laten van het onderwijs. ,Het cultuur plan zwijgt te opvallend over de finan ciën. Hoe denkt men de loffelijke voor zieningen die zijn aangegeven te bekos tigen? Het onderwijs is in het hele plan nergens. Juist waar we het er tegen woordig vrij algemeen over eens zijn dat de functie van liet onderwijs in cul tuurpolitiek uiterst belangrijk is, levert het Zeeuwse cultuurplan op dit terrein Kruiningen het Concert in Hongaarse stijl van Dvorak. Op dit concours ko men wij terug. Foto PZC) een duidelijke misser op. De sector on derwijs in Zeeland is aan hervorming toe. Men zou hier na moeten gaan in hoeverre te bouwen .culturele' accom modaties niet. geheel en al geïntegreerd zouden kunnen worden in de onderwijs- accommodatie. Het moet mogelijk zijn'. wegens het wait dringende karakter vam de oproep tot spreken het cultuur plan niet eerder dan op de heenweg ln de auto kunnen inkijken. Hij begon zijn Inleiding met een vluchtige algemene beschouwing over wat tot nu toe in Nederland aan cultuurpolitiek is gedaan. Hij kwam daarbij tot een herhaalde con statering dat er pas s/.nds '45 van een actief cultuurbeleid sprake is. .Persoon lijkheidsontwikkeling en de wetenschap dat welzijn volledig naast welvaart moet staan, zijn begrippen van de laatste ja ren. Cultuurpolitiek bedrijven in Neder land is eigenlijk jarenlang niets anders geweest dan worstelen met 'n miskende prioriteit. Pas nu zijn we toe aan 'n aan vaarding van wat professor Pen heeeft gezegdcultuur en onderwijs zijn inves teringen in de mens. Als zodanig is het cultuurbeleid de aandacht, die het nu en blijkbaar ook in Zeeland krijgt, méér dan waard. Er moet nog het nodige voor gevochten worden: er zijn bepaald meer terreinen in het maatschappelijk leven die om erg veel aandacht vragen. Ik geloof echter dat een echt actief cul tuurbeleid een hoofdpunt van de poli. tiek moet zijn. Een dergelijk welzijnsbe leid zal zeker bij een socialistische groe pering een zo niet hét hoofdpunt van de activiteiten moeten zijn. 2000/nu Bij de behandelingen van de in het cul tuurplan genoemde hoofdzakelijke voor zieningen en aanbevelingen voor de lan gere termijn kwam de. heer Vrolyk tot de eindconclusie dat -dit cultuurplan voor een groot deel blijkbaar niet op 2000 gericht is, noch moet zijn. ,De voorzie ningen, die zijn opgesomd, zuilen voor het overgrote deel reeds nu moeten wor den verwezenlijkt. Dit plan Is niet Iets voor het jaar 2000. Het is mijn vaste overtuiging dat we dan over heel andere dingen praten'. BRESKENS Het bijna vierjarig zc tje Mark van de familie Bolleman uit Breskens is zondagmiddag tydens een bezoek dat hy met zyn moeder aan ken nissen in Nummer Eén bracht, in regenbak geraakt en verdronken. De moeder miste het jongetje om vier uur. Een kwartier tevoren had men het nog huiten zien spelen. Toen men het ging zoeken vond men het deksel gekan teld op de regenbak. Na dreggen van de heer A. de Ruijsscher, achter wiens huis te Nummer Eén het ongeval zich voor deed. werd het jongetje Doven water ge haald. Mond-op-mondbeademing mocht niet baten. De doktoren Van der Maas uit Breskens en Lievense uit IJzendijke konden niet meer assisteren. Het stof felijk overschot is inmiddels naar de ou derlijke woning in Breskens overge bracht. In Goes vergaderde zaterdag de Ne-ibestunr van Goes ontvangen. Hier eenlvoorzitter van de Zeeuwse afdebt} derlandse genealogische vereniging. HetIdeel van het gezelschap genealogen.] naast hem de landelijk voorzitter, gezelschap werd" door het gemeente-]Rechts op de voorgrond mr J. Haloer,] (Foto PZCj JAARVERGADERING IN GOES GOES Openstelling van de ar chieven van de overheid in de avonduren en in de weekeinden. Dat is een van de wensen van de Nederlandse genealogische Vereni ging, die zaterdag in Goes de jaar vergadering hield. De voorzitter, mr E. H. Y. van Hees, stelde dat punt aan de orde in zijn openings woord bij de jaarvergadering in hotel ,De Korenbeurs'. Hij meende: ,Een belangrijke stap in de goede richting zal het zfln, als vormen van ontspanning en recreatie met een sterk cultureel accent, zoals onze lief hebberij, ook werkelijk in de vrfle tijd kunnen worden beoefend en de openings tijden van de archieven daaraan worden aangepast'. De heer Van Hees maakte duidelijk, dat, hoewel hier en daar in den lande de accommodatie van de archieven op indrukwekkende wijze is verbeterd, over de hele linie genomen zowel aan de accommodatie als aan de personeelsbe zetting nogal wat moet gebeuren om de groeiende belangstelling te kunnen op vangen. En die groeiende belangstelling is er: de voorzitter stelde tevreden vast, dat in het afgelopen jaar de vereniging is groeid met meer dan 100 leden tot® in het totaal. Mr Van Hees wees e:, dat wat van de wensen te venvewt. ken is sterk afhankelijk is van het tv; dat de regering beschikbaar st*" financiering van accommodatie ,_r, soneel van de archieven. Hij constoi de daarbij: ,Dat de begroting ten aacu van het archiefwezen een duidelijke uy wijzing inhoudt, dat het opvangen® de vergrote belangstelling serieuze sequenties met zich meebrengt, is zonder meer daarin te lezen'. Toen a hij wel een groeiende belangstelling' welwillendheid ten aanzien van ds'j oefening van de genealogie. Hij bracb het midden, dat het hier gaat ome hobby, die de zelfactiviteit stimuleert aan geen leeftijd gebonden is vanaf ogenblik, dat er redelijk gebruik vans archief kan worden gemaakt. Dels- Van Hees meende, dat de genealogie r dat betreft gunstig afsteekt bij zwaarder gesubsidieerde evenemeit: .waarbij de 'activiteiten van de meert: heid gewoonlijk uitsluitend bestaat het kijken naar wat een ander doet'. Kelner mishandeld bij café-ruzie BRESKENS By een hevige ruzie is een kelner van het Casino' te Breskens door een bezoeker aangegrepen en mis handeld. De rijkspolitie te Breskens heeft, tegen de klant', M. J. P. de J. uit Groede, inmiddels wegens mishandeling procesverbaal opgemaakt. zorg zijn. «Ve zouden in een socialistisch cultureel beleid volledig falen als we een strikt schouwburgbeleid, gericht op nog altijd een cii-.ureie elite zouden voe ren. Do prioriteiten van dit moment lig gen bij het lagere schoolkind'. Actueel Mr J. J. van der Weel (Middelburg) zei zich af te vragen in hoeverre dit cul tuurplan nog artueel is'. De gemeente Middelburg is al een eind gevorderd met de oprichting van een dagschool voor kunstonderwijs en ook het Kuiperspoort- plan, waar de gemeente Middelburg na restauratie een creativiteitscentrum wil inrichten, komt dichter bij de verwezen lijking'. De heer Van der Weel had nog een strikte aanbeveling ln de richting van wat hij ,de kleine zaken noemde, daarbij doelend op bibliotheken en dis cotheken. Het Kuiperspoortpla® kwam de Middelburgse wethouder op een re pliek van mr Boersma te staan. .Ik vind een poort met mooie oude geveltjes erg mooi, maar wanneer aanpassing en restauratie zoveel geld gaan kosten dat .1 van het bedrag gemakkelijk een mdeuwbouwcenitrum kan zetten, waarin alles zonder aanpassing en moeite mo gelijk is, vind ik dat zeer bedenkelijk. Als de gemeente Middelburg dan boven dien nog hoge huren aan de gebrui, kers gaat vragen kunnen mijn Deden- kingen alleen maar .groeien'. Kunstonderwijs De vergadering, voor zover niet be slaand uit vertegenwoordigers van d« gemeente Middelburg, had erg veel moei te met de aanduiding van Middelburg als plaats van vestiging voor een pro vinciaal gerichte dagschool voor kunst onderwijs. Fel gekritiseerd werd de ge dragslijn van de gemeente Middelburg, die geen onkel overleg met de overige gemeenten had gepleegd. Vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen kwam de opmerking dat men het cultuurplan in zijn geheel te .Middelburgs' vond. De vergadering besloot nog dat jaar een studieweekend te houden waarop behal ve het cultuurplan, ook de rapporten van de Zeeuwse jeugdraad, sportraad en raad voor maatschappelijk werk aan de orde zullen worden gesteld, Het ge westelijk bestuur van de PvdA zal na gaan in hoeverre de stichting van een eigen culturele raad wenselijk Is. In zijn welkomstwoord ging voorzitter A. L. Hubregtse slechts vluchtig in de moeilijkheden die er ten aanzien van de inleider voor deze conferentie zijn geweest. Zoals bekend trok de heer A L. Borst, directeur van de Zeeuwse cul turele raad. zich terug toen hem duide lijk werd dat zijn gehoor een dermate grote uitbreiding zou kunnen krijgen dat een doublure van de Zeeuwse cul turele dag (zaterdag 10 mei) waar schijnlijk werd. De heer Hubregtse: ,We hadden vandaag het zoet gefluit van de rood-Borst willen laten horen maar zui len het nu met Vrolijke klanken moe ten doen'. De heer Hubregtse vond dat twee maanden na het verschijnen van het cultuurplan er voor de Zeeuwse cul turele raad het risico ingebakken zat dat er ook vóór de Zeeuwse culturele dag over geschreven en gesproken zou worden. ,De PvdA ziet het als zijn taak ook op dit terrein voorlichtend te wer. ken en brengt daarom dit rode boekje, misschien wel met rode boekje van Borst, graag im discussie'. I1W i.i11ut li)jv Viiuriuwjr, uiti. m financiële kwestie is, dat de ,i leotie foto's op de dubbelen v soonsbewijzen uit de oorio gens berichten van de x. vrijweljjehee! zal worden' lean geen geld Beschikbaar steld om het materiaal, dat n ning van de heer Van Hees twintig jaar van waarde zal wordeni voorzitter wees op de mogelijkheden», cursussen oud-seliril't te volgen, waar door men minder van de tijd van ri tenaren in de archieven hoeft te vrij» Ook publikaties kunnen daartoe bp gen. Het bestuur van de vereniging tg voorzichtig zoeken naar wegen om «I meer eenheid te krijgen in de zee: tJ een,lopende leges, die gemeenten In iw ning brengen voor het gebruik van>) meente-archieven. Soms is dat wel SI voor een middag. Er wordt een nota voorbereid om-|J de middelen misschien nu ontbrekes» de wensen van de verenigingen teirf wezenlijken althans inzicht te Wff in de verlangens en om de mogelp te scheppen in de toekomst bij de o;s ding van archivarissen meer reken te houden met de educatieve taak! de vereniging hen in steeds me« mate oplegt. In de huishoudelijke TO dering werd besloten de conf met 5,- per jaar te verhogen. Tussen de middag ontving het g tebestuur de vereniging, Burgei mr F. G. A. Huber van Goes, zei zitter van de Zeeuwse afdeling ra gastheer van de leden, die zaterdag» bezochten, verbelde in het stadhui: over het interieur van dat gebouwe! toonde zich verheugd over het feil» de landelijke vergadering in Goes* gehouden. De heer Van Hees be1'* in een korte speech voor de ont en hy uitte waardering voor de si ten va.n de Zeeuwse afdeling, die gin 1967 werd opgericht. In de middagbijeenkomst hield 4, Scherft, rijksarchivaris in Zeeland' inleiding over .Het Wapen van Zes De heer G. A. C. van Vooren ul' denburg hield een lezing over de tie uit Vlaanderen naar Zeeland »J hervormingsperiode, Na afloop van de bijeenkomst in ,w renbeurs' bezocht het gezelschap g raldisch-genealogische expositie, r~ de komende weken in het voor burgerweeshuis aan de Singelstraaj zien. De tentoonstelling is een bi zing van de mogelijkheden van f gisch en heraldisch onderzoek l land. PLAATSELIJK ENKELE BÜlC Wisselend bewolkt niet plnatBoll kele buien, matige tot zwakkei« telijke wind. Ongeveer dezelfde W raturen als zondag. Flinke zonnige perioden en f' gend droog. Temperaturen overdar ven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers p deld over Nederland. Voor dimsdaf- tal uren zon: meer da.n 5; nnn vam ongeveer normaal bot 3 graae- ven normaal; uax. temp.: van onf- normaal tot 4 graden boven WJ» kaïns op een droge periode van nut 12 uur: 90 procent; kans op c" heel droog etmaal: 60 procent. Voor woensdag: aantal uren z®/ 11; min. temp.: vam ongeveer tot 4 graden boven normaal; B»* vam 0 tot 6 graden boven normaal» op een droge periode van minski, uur: 80 procent; kans op een r droog etmaal: 50 procent. ZON EN MAAN 29 april Zon op 05.15 onder Maan op 16.46 oude"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2