ZESDE PARTIJ AFGEBROKEN MADRID VERWACHT VAN AJACIEDEN MEER GELD DAN VAN SPARTAK.... Theo Platjouw voornaamste kandidaat nationale titel Italiaanse sportkrant steekt draak met Ajax Middelburgse ploeg eindigde als tweede in KRO-Kopduel Vreugde in Spanje want: Maar ook sportief succes tegen Milaan BERNABEAU: STADION Mast kampioen le klas schaken Tsjechische pers: Ajax is geen ploeg voor finale IN SPORTTOTO 14 WINNAARS Verbazingwekkend gevaarlijk ZATERDAG 26 APRIL 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze correspondent) ROME (GPD) De Italiaanse Gazzetta dello Sport wijdt twee artikel tjes aan de wedstrijd van Ajax tegen Spartak Trnava. In liet eerste wordt gezegd dat het voor de Tsjechen wel een hittere pil is geweest dat ze niet met groot verschil deze tweede wedstrijd hebben kunnen winnen daar zij veel sterker zijn gebleken dan de Nederlanders. In het tweede wordt de draak gestoken met Ajax, dat ironisch een elftal wordt genoemd ,dat altijd In de aanval is' .Heel anders dan de Italianen' zegt het blad. Het feit dat op zeker ogen blik Keizer door Suurendonk vervangen is is een bijzonderheid waar men niet op letten moet. Ze hebben de Tsjechen voortdurend laten aan vallen en vormden zelf een verwarde massa die zich manmoedig verde digde. Het was louter geluk en beslist geen handigheid dat Ajax ondanks zijn drie punten voorsprong niet met de kous op de kop naar Amster dam is teruggekeerd. De enigen die werkelijk hebben gespeeld waren de Tsjechen; ze speelden met de Hollanders. Het is een volkomen belachelijke wedstrijd geweest, zo gaat het blad voort. De verwaandheid van Rinus Michels en van de Nederlandse sport- critici, die aan ons Italianen onze manier van spelen verwijten, hebben na dit geklungel geen enkele reden meer van bestaan. Ajax is een mooi elftal. Wij lieb!>en het nog kort geleden in Turijn be slist bewonderd, maar bij de verdediging vervallen ze tot iets belache lijks, eenvoudig omdat ze geen samenspel kennen om hun eigen deel van het veld te verdedigen. Hadden zij een behoorlijke organisatie dan zou den ze twee jaar geleden al tot de grote voetbalclubs van de wereld hebben behoord. Ze zijn uiterst sterk in de aanval.formidabelzelfs, hebben behoord. Ze zijn uiterst sterk in de aanval, formidabel zelfs, maar zij moeten streven naar evenwicht bij de verdediging, iets wat hun volkomen ontbreekt. Het grote Milanese dagblad Corriere della Sera meent dat deze partij voor Milaan een waarschuwing is. Milaan heeft weliswaar twee doel punten voorsprong op Manchester, maar het is nu wel gebleken dat men zelfs met drie punten voorsprong nog allerminst zeker is van zijn zaak. De Milanezen hebben van Manchester gewonnen .maar zij moeten er óp rekenen dat zij op 15 mei in Engeland een verbitterde tegenstan der zullen vinden, die zich er beslist niét bij zal neerleggen om uit de Europacup te worden geduwd. Manchester heeft een grote reputatie te verhezen en zal er voor vechten deze te behouden.-Ajax had 3 punten voorsprong en het heeft een haar gescheeld of de club zou het onderspit hebben gedolven. Milaan heeft slechts twee doelpunten voorsprong en op de avond van de wedstrijd tegen Manchester had niemand zelfs die twee punten durven verwachten en was men terecht beducht voor het Engelse elftal. Milaan zal er rekening mee moeten houden dat de En gelsen een bijzonder sterk elftal vormen en zeker ln hun eigen stad niet gemakkelijk op de knieën te krijgen zijn. AC Milaan en de oefenmeester van die club, Nero Rocco, hebben de wedstrijd gezien en waren niet onder de indruk van het. spel van de Nederlandse, ploeg. Rocco vond, dat de club, ondanks de 3-0 voorsprong, te verdedigend speelde. ,Het is duidelijk, dat Ajax dezelfde tactiek niet in de finale te Madrid zal toepassen. Ik geloof, dat Spartak, ingeval wij de finale balen, voor ons een gevaarlijke tegenstander zou zijn'. Sormani, de Braziliaanse middenvoor van AC Milaan, zei, dat de wedstrijd .te leurstellend' was geweest en dat liet technische peil van de wedstrijd had gelegen beneden dat van een normale Italiaanse kampioenschaps- wedstrijd. Kurt Hamrin van AC Milaan zei. dat de wedstrijd van don derdag had bevestigd, dat de komende, tweede wedstrijd tussen AC Mi laan en Manchester United, de echte finale voor het Europese beker- kampioenschap zal zijn. Het orgaan van de Italiaanse communistische partij en het officiële blad van de christen democraten waren het voor deze ene keer eens op vrijdag: de Slowaakse club Spartak Trnava heeft donderdag duidelijk aangetoond dat Ajax verslagen kan worden. In zijn commentaar op de wedstrijd van donderdag, in de halve finale van de competitie voor de Europabeker voor landskampioenen, zei het communistische blad L'Unita dat .De Tsjechen hun absolute meesterschap op het terrein hebben getoond en dat ze hun tegenstanders geen plaats gaven om in te manoeuvreren'. .Het was een eenzijdige strijd', zei het christen de mocratische blad II Popoio. .vooral in de eerste helft toen het qpel zich alleen maar afspeelde op de Nederlandse helft'. MADRID Vier uur voor de aanvang van iedere wedstrijd komen er meer dan achthonderd medewerkers bijeen in het B«t- naheaustadion. Zij krijgen dan allemaal een dienstpet met In t embleem van Real Madrid, waar zij ontzettend trots op zijn. Hon derd man personeel is aanwezig voor het verhuur van plastic zlt- kussentjes, waarvan Real Ma drid er twintigduizend in voor raad heeft. Er zyn 53 deuren waardoor het publiek wordt bin nengelaten, waar 5!) portiers voor staan. Zij zyn ontzettend streng, maar voor het geval zy vriendjes zouden doorlaten, be vinden er zieli ook 42 contro leurs. Op de tribunes zyn tweehonderd plaatsaanwijzers Voor tijdens de pauze heeft het Bernabeausta- dion 32 bars, waar vierhonderd kelners de mensen bedienen. Verder heeft men in dienst vier artsen en 25 mannen van het Rode Kruis met draagbaren. Meestal bevinden er zich 120 be wapende politiemannen om de orde te handhaven. Er zijn 125.000 plaatsen en bij wedstrij den als deze worden ongeveer vierhonderd autobussen inge schakeld om alle mensen naar het even buiten Madrid gelegen 6tadion te brengen. MIDDELBURG In het KRO- programma .Kopduel' waarvan vrijdagavond de finale op het scherm was te zien, is de Middel burgse ploeg aJs tweede geëin digd. Eerste was de ploeg van! HMS uit Utrecht die in de sport-; quiz voor voetbalteams al direct de leiding had genomen. Als der de eindigde ZAK uit Zwolle. In het programma, vanuit studio Bellevue te Amsterdam verzorgd, deden verder mee de ploegen van Emm en, DCG uit Amsterdam, Baardwijk en Limhurgia. KNVB-scheidsrechter Frans Derks, de programmaleider van .Kopduel' kende aan het Middelburg driemanschap 17 punten toe in totaal. HMS kreeg aan het Middelburgse driemanschap 17 De Middelburgploeg bestond uit de heren Plansoen. F. van da Kop Simonse. In de quiz werden, als gewoonlijk, alle mogelijke sportvragen gesteld waarop de ploegen tnaar een antwoord hadden te geven. Zo liet men bijvoorbeeld een tekening van een veld zien: er moest dan worden gezegd welke sport er werd gespeeld, verder waren er oa een Tour de France-vraag en een schaots- vraag. Middelburg wist zich er re delijk doorheen té slaan met het be kende resultaat. In het programma .Kopduel' lat sinds oktober met regelmaat op de bceld- I In het programma .Kopduel' dat sinds buis te zien is geweest, wist lo t Mid delburgse drietal direct uit «Ie voorron de door te dringen tot de finale. Zij wonnen 1500 voor de verenigings kas. HMS kreeg 2000. en ZAK 1000. Alle zeven tot de finale door gedrongen drietallen gaan naar Ma drid om Ajax te zien Mrjjden om dn Europacup. SCHIPHOL: De Ajaxploeg en de vol hardende supporters, die de terugtocht- van de nieuwbakken finalisten af wachtten, zijn na aankomst van het team op de overwinning (en de ne derlaag) een drankje gaan drinken. Op de foto: een totse Barry Hulshof met zijn vrouw. Bridgecompetitie De leden van de Oostburgse bridge club speelden op de clubavond van de ze week het vervolg in de ornb-ri -.ga promotie- en degrade tiewed-strijden. De uitslagen waren HOOFDKLASSE: 1. heTen Van Veen-Verstraeten 108 pun ten. 2. heren Ouweneel-Verstra eten 90. 3. heren Belderok-Van Hijfte 85, 4. da mes Karels-Rosseel 81. 5. heren Arken bout-Kareis 80, 6. dames Ouweneel- Drenth 79. 7. heren Casteleijn-Van der Plas 78 (degradatie), 8. heren Van Ma- le-De Snoo 71 (degradatie. Ie KLASSE; 1. Mevr Arkenbout-dhr Nevo 108 punten (promotie). Z 'heren Hoffman-Bode 94 (promotie)". 3. dames Hof f man-Bo de 85. 4. echtpaar Rosenkranz 85. 5. he ren Brevet-Van Hee 80. 8. echtpaar Klerka 76. 7. dames Van Cruijningen- Holtslag 75 (degradatie), 8. echtpaar De Vuist 69 (degradatie). 2e KLASSE: 1. Dames Risseëuw-Risseeuw 68 pun ten promotie). 2. mej Versmaden-dhr Drenth 58 (promotie). 3. dames Visser- Luteijn 57, 4. dames Cliristiaafen-Ma-- clee 43. 5. heren Vam 'lierop-Vogels 41, 6. heren Hulsman-Drewes 41, 7 damea Van Turenhout-Scott 28 (degradatie). 3e KLASSE: 1 Heren Van Beest-Schij- ve 65 punten (promotie», 2. mevr Ver- straeten-dhr Van der Linden 62 (pro motie), 3. heren De Smet-Rlsseeuw 51. 4. echtpaar Belderok 50. 5 echtpaar Faas 3i6. dames De Dreu-R-.sseeir.v 35 punten. SCHIPHOL: Thuiskomst Apix-spelers. Ietwat trekkebenend, steunend op zijn vrouw Danny, verliet de vandaag ja rige Johan Cruyff stilletjes tussen de supporters door de luchthaven. MOSKOU De zesde party tussen wereldkampioen Tigran Petrosjan en uitdager Boris Spassky om de wereld titel schaken is vrydag bij de 41ste zet afgebroken. Vandaag wordt deze par tij voortgezet. Beide spelers toonden zich meer dan bij voorgaande partijen op hun hoede en het tempo nas dan ook lager. Vrijdag was na de 32ste zet de positie van heiden sterk vereenvoudigd nadat •Ie belangrijkste stukken waren ge wisseld. Spassky, met zwart, nood zaakte met z\jn volgende zet Pe- VT.ISSINGEN - Doordat de Vlisslnger A. Mast. zjjn partij tegen de Middelbur ger 's. v. d. Heijden in winst wist om te zetten, is hij kampioen geworden ln oorste klas om de persoonlijke 'Uthel. Mast heeft nu het recht om volgend jaar in de hoofd u»t te komen. fceidfl ^wining heeft Mast fi nie" aal.d uJl Partijen en is lc te halen door de overige s'*- 'o A. Mast. V!is-\nger 2' Mi.V ;j' rl Heijden, Mic'ri ibtV ~->Ü mi c' ï- r'"ssebaJ'.je, Middelburg tombes. Sluiskillint's D<*' trosjan zeer voorzichtig verder te gaan. De stand na vijf partyen is 3—2 in liet j voordeel van Spassky. Het verloop van de zetten was als volgt; wit: Petrosjan; zwart: Spassky 1. c2-c4, e7-e6: 2. d2-d4, d7-d5: 3. Pbl-, c3, Lf8-eï4. Pgl-f3. Pg8-f6; 5. Lcl-| gó. h7-h6; 6. Lg5-h4. 0-0: 7 Tal-cl.l :i'6-e4: 8. Lh4xe7, Dd8xe7; 9. e2-e3, c7-c6: 10. Dc2xc3, PbS-d7; 12. a2-a3, dóxc4; 13. Lflxc4. b7-b6; 14. 0-0, Lc8- b7; 15. Tfl-dl, Tf8-d8; 16. Lc4-e2, Ta8- cS; 17. b2-b4, Tc8-c7: 18 Te1-c2, Td8- aS; 19. Pf3-d2, a7-a5; 20. Le2-f3, Ta8- a7; 21. Tdl-bl. aöxb4; 22. a3xb4, De7-i f8: 23. h2-h3. Df8-e7; 24. Tc2-cl, Lb7- a6: 25. Dc3-b3, La6-b5: 26. Pd2-e4, Pd7-f6; 27. Pe4xf6 schaak. De7xf6; 28. Db3-b2. Df6-e729. Tbl-al, Ta7xal: 30. Tclxal, Tc7-a731. Tnlxa7. De7x, a7: 32. Lf3-e4. Da7-e7; 33. Db2-a3, g7- g5; 34. Da3-c3, De7-d6; 35. Le4-f3, 'Kg8-f8; 36. e3-e4, ICf8-g7; 37. e4-e5. Dd6-e738. Lf3-e4, De7-d8: 39. Dc3-al. Dcl8-e740. Dal-a3. De7-d8. hier werd de partij afgebroken. De afgebroken stelling is: wit (Petrosjan): Kgl, Da3, Le4, pi. b4, d4, c5, f2, g2. h3: zwart (Spassky): Kgl, Dd8. Lb5. pi. b6, c6. e6. f7. g5. h6. BRATISLAVA (GPD) De Tsjeeho- slowaakse pers is unaniem van mening- dat Ajax geen plaats in de finale ver dient. De Kritiek is niet mals. Er zijn slechte lovende woorden voor Spartak en voor doelman Bals. 1 erschillende kranten noemen het uitvallen van' Cruyff echter een keerpunt in de wed-! st rijd. Het officiële orgaan van de Tsje- ehoslowaakse voetbalhond begint zijn commentaar met: ,Au revoir Ajax, we gaan uit elkaar met vriendelijk ge moed; jullie zijn blij, Spartak is ver drietig want Spartak had de finale verdiend. Zij waren de grote meesters. Aadamec faalde toen hij de zege voor zijn voeten had. Dit was het Ajax niet van Amsterdam, dit was een zwak team, niet waardig voor de finale in Madrid. In het studentenblad ,Smena' kan men lezen: .Ajax is ontkomen aan een groot debacle. Adamec is niets gelukt'. Vol gens dit blad heeft de trainer van het nationale team. Marko. vertelaard dat hij Jpartak nog nooit zo goed heeft zien spelen. Marko roemde Dobias en I Hagara. Volgens het blad hing een der de doelpunt in de lucht. Het kwam ech ter niet dankzij de fantastische Ajax- keeper Bals. De Pravda heeft als com mentaar: .Ajax heeft zich goed gehou den, maar slechts als verdedigers te len een ovc -.nacht. Spartak was nog nooit zo goed. Dobias was de ster van het veld. Ajax vervulde zijn opdracht1 op het nippertje' .Hoe bestaal het', zo roept het blad uit. .dal Adamec drie kansen miste? Anders was het een de-, l|bacle voor Ajax geworden'. Krappe zege ,Het Halve Maantje' Te Goes is de Zeeuwse derby tussen «Ie - eerste teams van het Halve Maantje (uit Goes) en Domburg, die uitkomen in de tweede klas van de tennis-; competitie, gespeeld. Bij de Donibur- gers viel G. van Eijzeren in voor de I geblesseerd T. van Ierse), die echter wel in de herendubbel meespeelde. Na de enkelspelen was de stand 3-1 voor de thuisspclors. Voor het Domburgse puntje zorgde P. Vreeke door de kam pioen van Zeeland, \V. Wattez, in een marathonpartij te verslaan. Na veel spanning werd de einduitslag bepaald op 5-3 voor het Halve Maantje, dat de winstpunten hard nodig heeft, aange- j zien aanvoerder IV. Wattez de twee volgende wedstrijden niet zal kunnen meespelen. De uitslagen: W. Wattez-P.Vreeke 6-6, 5-7,5-7: R. van der Feen- G. van Evze- :n 6-2, 6-2... mej. A. Prins-mej. J. Vree ke 7-5. 4-6: mej. J. de Haas-mej. C. Riemens 6-2. 6-4. W. Wattez;R. J. v.d. Feen-P. Vreeke, T. van Iersel 6-2, 2-6, 1-6; mej. A. Prins/mej. J. de Haas-mej. J. Vreeke/1. mej. C. Riemens 6-0, 8-6; mej. A. I érins/A. Wattez-mej. J. Vreekfi/P.l Vreeke 4-6, 7-9: mej. J. de Haïas/R, J. ■/an der Feen-mej. C Riemens/G. van Cvzeren 6-1,6-7. riet tweede team van het Halve Maan-j -je speelde in Terreuzen tegen Animo I. De uitslagen waren- H. Ntjsten-M. v.d. Feen 6-0. 6-1: C.; d. Meulen-K. Hage 6-2. 6-2: mevr. C. Nijsten-mcj. A. Prins 6-2. 5-7. 6-S; mevr. T. Smolders- mej. Huber 3-6. Roelofs/C v. d. Meulen-K. Hage/M.j v.d. Feen 6-1. 3-6,6-4; mevr. C. Nijs- ten/mevr. T. Smolders-mej. A. Prins/ mej. J. Huber 6-3, 4-6. 1-6; mevr. C. Nijsten'H. Nlj-aten-roej. Huber/M. v d. Feen 4-6, 6-1. 6-1mevr. T Smol- ders.'E. Roelofs-mej. A Prins'K. Hage 4-6, 2-6. Eindstand: 4-4. HELMOND Na drie ronden in de strijd om het kampioen schap van Nederland eerste klas lïbre groot biljart in Helmond is Theo Platjouw uit Axel de voor naamste kandidaat voor de na tionale titel. Hij bleef in deze drie partijen ongeslagen en imponeer de vooral in zijn derde partij te gen de Amsterdammer Broekhof die hij in twee beurten vloerde. .Dit kampioenschap kan mij eigcnlyi niet zoveel schelen', vertelde cl Zeeuwsvlaamse autoverkoper. .Eind' lijk wil ik dit jaar eens promoven naar de ereklasse. Nu heb ik mij vooi bereid als nooit tevoren. Vier maai den lang heb ik dagelijks getraind i Sluiskil en nu moet hol ma; beuren.' I maar eens g In Helmond heeft Theo Platjouw zi< ontpopt als een echte vechtjas. In zij eerste partij tegen Van Dongen ui Made keek Platjouw lm zes beurte tegen een hopeloze achterstand aai van 141 tegen 0. In de zevende beur, kreeg hij de ballen aan de lange band in goede positie en scoorde hii een bij zonder fraaie serie Americame van 191. Voor Van Dongen was dit te veel. Tegen de teleurstellende Ben Leek. die in de voorwedstrijden het hoogste moyenne speelde kwam TIu-o Platjouw- geen moten in moeilijkheden Die moeilijkheden kwamen vrydagmtti- iag in de derde ronde wèl. De Am sterdammer Broekhof die er in zijn eerste twee partijen bar weinig van terecht had gebracht, draaide Plat- j jóuw in de tweede beurt een serie van 1G3 voor de neus en nam daarmee j .uil» at stand. Het antwoord van del man uit Axel was geweldig. Snel kreeg I hij de ballen aan de band, passeerde I moeiteloos de 100 en 200 caramboles- en kwam pas in het zicht van de haven aan de korte band in moitijkheden. Platjouw loste de problemen evenwel keurig op en maakte met een serie van 296 de kortste partij. De voornaamste concurrent van Plat- iouw is Haans uit Geldrop. Haans is een specifieke kalerspeler - hij is ere- klasser in 47.2 - - en dit betekent in net librespel toch een handicap. Het moyenne van de Brabander is dan ook veel lager dan dat van Platjouw De stand nu drie ronden l Platjouw. Axel. 3-6-34.61 - 296: 2. Hanas. Geldrop. 3-6-21.62 - 149. 3 Van Dongen. Made, 3-4-29 27 - 175. De Vries. Amsterdam. 3-4-25.93 - 281: 1. Steures. Nfjmegeu. 3-2-23.28 - 117: Plooyer, Amsterdam. 3-2-9.S5 - 194; Broekhof, Amsterdam. 3-0-12.33 - 163; Leek, Opdam. 3-0-8.48 - 92 DEN HAAG (ANP) De c.jfers van sporttoto 36 van het afgelopen week einde zijn: aantal deelnemers: 790.597. inleg: ƒ1.714.221,90. prijzenbedrag 771.400. eerste prijs: 231.420.- 14 meldingen, bruto: 16.530.-. tweede prijs: 154.280.- 228 meldingen netto ƒ676.60, derde prijs: ƒ231.420,- 2673 meldingen netto: ƒ86.50. extra.prijs. ƒ154.280- 2945 meldingen, netto: 52^0. (Van onze correspondent) MADRID (GPD) Het bericht dat Ajax de 28ste mei in het Ma- drileense Bernabeau-stadion de finale van de Europaeupcompetitie zal uitvechten tegen Milan of Manchester werd in de Spaanse hoofdstad met gTote vreugde en tevredenheid ontvangen. Immers, een fiks deel van de 125.000 plaatsen van het Bernabeau-stadion zullen door Ajacieden worden bezet, die harde guldens meebrengen. Een hoteldirecteur vertolkte de gevoelens van zijn collega's in de horeca-branche met de woorden: ,Die Holandeses zijn natuurlijk zo buiten zichzelf van vreugde dat zij niet op een dubbeltje zullen kijken. Wat ons betreft mogen ze allemaal komen Niet alle Madrilenen zajn zo materia listisch ingesteld. Don Antonio Calde ron. de algemene administrateur van Real Madrid, begon met uw corres pondent en door middel van hem alle Nederlanders ra het algemeen te feli citeren met het behaalde succes. .Wij staan met open armen op de Ajacie den te wachten hier Ln Madrid en wensen hen een verdiende overwinning toe. Wij van het Bertnabeau stadion beschouwen ons in dit geval alleen als gastheren en dienaars van de Eu ropacup-finalisten en zullen ons uiter ste best doen om hen onvergetelijke dagen ra Madrid te laten meemaken en wij zijn er zeker van dat zij ons in ruil een onvergetelijke wedstrijd zullen voortoveren. Want u kunt er zeker van zijn dat de Spanjaarden tot de nok toe het stadion zullen vullen, nadat de Nederlandse aanhangers en die van hun tegenstanders aan hun trekken zijn gekomen. Deze wedstrijd heeft enorme belangstelling opgewekt'. Hoeveel Ajacieden er precies op een plaatsje in het Bernnbeau stadion kun nen rekenen? Dat kon hii ons niet verteUen: .Dat moeten de Nederland se en de Spaanse federatie uitmaken, wij stellen alleen het stadion beschik baar, maar komen niet in de orga nisatie'. Zijn mening over Ajax: ,Een Srinia ploeg, een grootse ploeg. Ik eb ze heel wat keren zien spelen'. Calderon kent de namen van alle Ajox- spelers en wat meer zegt, hij kent ook hun kwaliteiten: .Swart: e<,n rechtsbuiten van extra-klasse. Cruyff: de sier van het clftnl en het idool van de Nederlandse voetballiefhebbers' Hij vindt Ajax als tegenstander ui terst gevaarlijk, omdat het elftal over verschillende wapens beschikt: ,Een mengeling van noordelijk en latijns spel. Technisch zeer aannemelijk, goe de balcontrole, maar bovendien gebo ren vechters, onvermoeibaar en hard'. Over Cruyff zei hij onder andere: .Een spel'er van een twintig jaren, die nu reeds beschouwd wordt als een van de beste Hollandse spelers aller tij den. Beheerst de dribbeling. heeft een snelle start en schiet op verbazing wekkende wijze. Is mager. 1.75 meter lang en weegt 68 kilo. Hij vecht en vecht en weet van geen toegeven. Van Swart gaf hij ons de volgende be schrijving: Een ontzagwekkende .hombre punta' (man aan de spits), glad als een aal met een buitenge wone voetbalcont.role'. Zo kregen we nog beschrijvingen van de kwalitei ten van alle spelers en speciaal Mul ler en Keizer hadden zijn bewondering. Over de uitslag van de finale wilde senor Calderon niets voorspellen: .Dat durf ik nooit, zelfs niet met onze eigen ploeg'. Na ons gesprek met se nor Calderon probeerden wij van de algemene secretaris van de Spaanse voetbalfederatie, senor Ramirez, te we ten te komen hoeveel van de 125.000 plaatsen van het Madriteense stadion er voor de Ajacieden gereserveerd zou den worden. Maar ook hij kon dat nog niet zeggen: ,Dat moet de Ne derlandse federatie nog aanvragen. Ik neem aan dat zij op ait moment nog in een vreugderoes verkeren en daa: op te voeren, Mocht Mllant de uitein delijke tegenstander worden, dan krij gen we dus een strijd tussen het La tijnse en Noordeuropese voetbal. Ont zettende interessant natuurlijk. Boven dien zou dat betekenen dat AC Milan, ;n het geval dat Manchester, zou to nen dat het in staat is het Noordeu- repese voetbal de baas te blijven. Wordt het Manchester dan moet Aiax op zijn tellen passen. Een ploeg die een 2-0-achterstand weet te overko men, staat op het toppunt van zijn capaoiteiten'. Tenslotte stelden wij aan een groep Spaanse voethaljoumalistcn voor weddenschappen aan te gaan over de uitkomst van dit Euroapduel. De over grote meerderheid van deze collega's meende: .Bij een wedstrijd Ajax-Mi- lan zouden wij onze laatste centen op Ajax verwedden, wordt het Ajax- Mnnchester, dan houden wij het op een gelijk spel en verlenging. hebben zij dan ook aJle redenen toe. r Nee, i<k heb nu nog niets van ze ge hoord. Maar het Bernabeau is zo groot dat ik er zeker van ben, dat wij ze honderd procent van dienst kunnenj zijn, hoeveel plaatsen zij ook aanvra gen. Er zal in ieder geval geen en kele staanplaats leegblijven. want deze wedstrijd trekt hier enorme belang stelling. Wat ik u wel kan zeggen is: de prijzen die men voor deze cupfinale in Madrid heeft vastgesteld: de goed koopste staanplaats zal vijftig pese ta's kosten (2,50 gulden) en de duur ste tribuneplaats 300 peseta's (15 gul den). Wij vroegen aan doorwinterde Real Madridfans. die zich geen wedstrijd laten voorbijgaan, wat zij van deze prijzen vonden. Eenstemmig meenden zij: .Ontzettend goedkoop. Als u be denkt dat zij voor sommige wedstrij den tot de 500 peseta's (25 gulden) en hoger gaan...'. Senor Ramirez ver telde ons verder dat ook hij Ajax vrij goed kende. Met een ironisch glimlachje voegde hij hieraan toe: .Vooral sinds zij ons nationaal elftal een welverdiend lesje gaven door ze vlak voor het wereldkampioenschap hier ln Spanje te verslaan'. Hij vond de clubgeest bijzonder aangenaam en had prijzende woorden voor de houding van de bestuursleden -en de spelers die h-.j had leren kennen. ,Ik kan u zon der te overdrijven zeggen, dat Ajax in Spanje grote sympathieën heeft en dat wij de ups and downs van uw club alleen al op grond daarvan al tijd van nabij hebben gevolgd'. Wat betreft de uitslag van deze Euro pacupfinale, bijvoorbeeld in liet geval dat AC Milan de tegenstander zon wor den, meende hij: .Daar kan men na tuurlijk met zekerheid niets van zeg gen. behalve dat het ongetwijfeld een spectaculaire wedstrijd zal worden, waarin het Latijnse en liet N.europese voetbal een groots gevecht zullen le veren. Als Stpaniaard, en dus latijns ingesteld voetballer, moet ik natuur lijk onze eigen stijl verdedigen en veronderstellen dat AC Milan zou win nen, maar ik hoed me er wel voor om dat als serieuze voorspelling te geven. Wij legden dezelfde vraag voor aan een hoofdredacteur van een van Span- je's grootste sportkranten. Zijn mening was: .Ajax is een bijzonder gevaar lijke ploeg. Zij hebben getoond dat het idee dat men hier van het Ne derlandse voetbal had, in de geest van .allemaal amateurs, tweedeklasse- voetbal', volkomen misplaatst is. Zij hebben bewezen dal zij de vernieu wing van het voetbal, die de nadruk legt op lichamelijke voorbereidingen en samenspel tot een hoogpel weten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9