Na nieuwe bomaanslag ENGELAND ZENDT VERSTERKINGEN NAAR N-IERLAND Uitbreiding Dow Chemical Terneuzen biedt aan ruim 1500 mensen werk Meer nee- dan ja- stemmers Thant ziet oost- west-verhouding minder somber in TWEE PROCENT VOOR PERSONEEL NS IN JULI WAT BETER LENTEWEER Vandaag in de krant... Volkerak Metaal Voorzitter Kritiek Hel einde der vaders -He: KUINDERBOS: NOG GEEN BESLISSING NAFTAKRAKER EN POLYETHYLEENFABRIEK DIT NAJAAR IN GEBRUIK IN NIEUWE FABRIEK WERK VOOR RUIM 300 PERSONEN 212e jaargang - no. 97 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 26 april 1969 Jirartl. N V Bah. Ml], ren C V Provincial* Ihuwh Couran: Bur. Vllaa.. Walatr. 56-60, tal. 5144 (b a rad. 3508. iicrlkrea. rad tal. 3346. adm tal 3034 0 Adv «rljc 17 d p adv. 2375) Coca. Grot* Markt 3, ti 37 cl per regel fltiln. 1 1 85) .Brl (Van onze correspondent) BELFAST Wegens de ongerustheid over het feit dat in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw een hoofdbuis van de waterleiding van Belfast is opgeblazen, heeft premier Wilson mach tiging verleend tot het vertrek van 550 extra Britse militairen naar Noord-Ierland, zulks op dringend verzoek van de Noordierse re gering. Hierdoor zal het aantal in Ulster gestationeerde Britse mi litairen op 4000 worden gebracht. Hoewel de vitale installaties sinds en-I kele dagen ook door helikopters worden bewaakt is het natuurlijk onbegonnen werk 0111 's nachts in bmebost terrein verdachte bewegingen uit de lucht gade De algemene verwachting is dat dit weekeinde liet rekkelijk kalm zal verlo pen, tenminste wanneer de leiders van d» beweging voor gelijke mensenrech ten hun volgelingen in bedwang kunnen ihondcn. Ze hebben ter vermijding van verder geweld nieuwe straatdemoinstra- ties afgelast, niet vanwege de rege- plngvoorstellen inzake ,één man één stem', maar in antwoord op O'Neills een wapenstilstand op Oproep v straat. De plaatselijke beweging in Strabane echter dit advies in de wind te slaan. Oorspronkelijk werd aange kondigd dat men zaterdag met duizen den zou demonstreren, maar het schijnt dat men thans is teruggekrab- be.d en dat alleen de leiders zullen •marcheren om daarna hun volgelingen In een openlucht-meeting toe te spre ken. O'Neills toekomst De onzekerheid over de toekomst van de Noordierse premier O'Neill zal op iz minst nog ruim een week voortdu ren. Volgende week vrijdag zal de zo genaamde staande commissie van de unionistische partij in Belfast bijeen komen, waarnaar de fractie de kwes. tie van de invoering van algemeen gaatselijk stemrecht heeft verwezen, ik warmeer deze commissie de rege ring zou steunen wacht O'Neil nog de jierzwaarste hindernis, namelijk dé uit 800 leden bestaande partijraad, welke (Zie slot pag. 6 kol. 6) UTRECHT (ANP) Met ingang van 1 juli aanstaande zullem de salarissen van het NS-personeel met 2 porcent worden verhoogd. De directie van de spoorwegen en de vakverenigingen heb ben hierover overeenstemming bereikt. Naast deze loonsverhoging van 2 pro cent worden nog enkele bedragen ver hoogd. zoals de bijslag bezwarende werkomstandigheden (met ƒ0,05) de rouleringsbijslag (met ƒ0.10) en de bij slag voor overuren (met ƒ0,20). Tegelijk met de loonbetaling in mei zal het NS-personeel een uitkering ont vangen over het eerste halfjaar van 1969. Dit bedrag is zesmaal twee pro cent van de som van het maandloon, prestatiebeloning en secundaire arbeids voorwaarden. Von Papen ziek OBERSASBACH (DPA) Frans von Papen, rijkskanselier en rijksgevolmach tigde voor Pruisen in 1932 en vice-kan- selier in het eerste kabinet van Hitier, is zeer ernstig ziek. De 89-jarige Duit se oud-politicus moet na een kou, reeds enkele weken het bed houden. dat deze laatste dagen van de in zjjn geheel toch teleurstellende aprilmaand niet de slechtste zul len zijn. YVij komen wat meer onder invloed van het Azorenho- gedrukgebied te liggen, dat zich met zachte lucht naar Frankrijk uitbreidt. Vrijdagmiddag werden temperaturen van dertien tot zes tien graden gemeten. Mogelijk valt er vandaag op en kele piaatsen nog wat regen door een kleine storing die van Noord- Frankrijk in de richting van Duitsland trekt. Tijdens sommige perioden, die ook zondag zijn te venvachten, kan in het binneland vijftien tot achttien graden en in de kustge bieden dertien tot vijftien graden worden bereikt. Mede doordat de wind, die vrijdag krachtig was, gaat afnemen kan dit laatste aprilweekeinde redelijk voorjaars weer brengen. JONGETJE VERDRONKEN Johannes van dor Kroef uit IJsselst is gistermiddag omstreeks half twee door verdrinking om het leven ge komen. Het kind moet spelenderwijs in het water gevallen zijn. Toen het lichaam van het jongetje op- eliyk mond- gehaald was werd onmiddellijk op-mondbeademlng toegepa~* mocht echter niet meer baten. dit De twaalfde en laatste doorlaat- caisson in het Volkerak werd op de minuut af in het. sluitgat ge bracht (pagina 2). OP 14 mei aanstaande wórdt het overleg in de raad van overleg de metaalindustrie voortgezet over een compensatie voor de werknemers in verhand met de prijsstngingen (pag.3). NVV-voorzltter Kloos is thans ook voorzitter van de pas opge richte Europese Bond van Vrije vakverenigingen ln de EEG (pag. 3). DE metaalbewerkersbond Sint- Eloy heeft felle kritiek op de gang van zaken rond de sluiting van 3 vestigingen van Thomas sen en Drijver-Verblifa (pag.6). En inihet zaterdagnummer P<ig. 17; Kerncentrale Obriglieim, voorbeeld voor Borssele. pag. 10: Cultuur zit op een dy namisch stoeltje', gesprek met ge deputeerde Van Geesbergen; let terkundige kroniek door Hans warren. pag. 21; Voor de vrouw: nieuwe opleiding gezinshelpster; culinair avontuur. pag. 2.5. Maandelijkse autopagina met de. autopro j van Henk van zalm ge en enkele, kanttekeningen °ver de actie protest'. pag. zó Kerk en maatschappij: .De agenda van de kerken': ar me- rijke landen en Stemmen uit de kerken' over avondmaals viering, kern van experimenten. pag. 27Dammenschaken, brid ge, hengelen, puzzel en prijsplaat. Binnen- en buitenlands nieuws; pagina 1, 3, 6, 7 en 13. Zeeuws nieuws: pagina 2, 4, 5,7 en 11. Sport; pagina 8 en 9. Financieel nieuws: gkgina 31. Radio en tvpagina 29. FRANSE OPINIEPEILING: DE GAULLE HERHAALT ZIJN DREIGEMENT PARIJS (AFP) President De Gaulle heeft vrijdag in een laat ste oproep voor het Franse volk verklaard dat hij onmiddellijk zal aftreden als de meerderheid van het kiezerskorps ,nee' stemt in het zondag te houden referen dum over hervorming van de se naat en uitbreiding van de regio nale bevoegdheden. Wordt de uitslag positief, dan zal de generaal zijn huidige mandaat uit dienen om ,het werk voort te zet ten waarmee tien jaar geleden werd begonnen.' In elk geval zal De Gaul le niet aanblijven na afloop van zijn huidige mandaat m december 1972. Enkele uren voor de toespraak van president De Gaulle publiceerde het Wad ,Franee-Soir' de uitslag van een nieuw onderzoek door het Fran se Instituut voor opiniepeiling, dat de nee-stemmers 51 procent gaf en de ja-stemmers 49 procent. Het on derzoek is op 23 en 24 april gehou den bij 1.703 mensen, gekozen uit het gehele land. Corsica uitgezon derd. Bij de peiling die door Unt- zelfde instituut tussen 14 en 2' ril is verricht, stemde 52 procent ja en 48 proeent nee. Opvolger .Wanneer eenmaal .het' officiële einde van mijn ambtstermijn is aange broken, zal ik, zonder scheuring of omwenteling, de laatste bladzijde omslaan van het hoofdstuk in onze geschiedenis waaraan ik dertig jaar geleden ben begonnen, en mijn of ficiële functie overdragen aan de- fesn die u als mijn opvolger zult ebben gekozen', zo zei de generaal in zijn rede voor radio en televisie. Opnieuw wees hij het kiezerskorps op het grote belang van de aan het re ferendum te onderwerpen voorstel len. ,Met uw antwoord staat het lot van Frankrijk op het spel, omdat de hervorming een integraal on derdeel vormt ran de medezeggen- (Zie slot pag. 3 kol. 1 JEUGDBENDE OPGEROLD TILBURG (ANP) De Tiiburgse po litie heeft een tiental jongens, in leef tijd variërend van 15 tot 18 jaar, ge arresteerd. De jongens vormden een club, waarvan de leden in diverse groep- 'es betrokken zijn geweest bij 28 in- jraken, talrijke bromfietsdiefstallen en zeker 81 winkeldiefstallen. Volgens een (lobale schatting heeft de buit ca 15.000 aan goederen en geld bedra gen. DEN HAAG (ANP) Het kabinet heeft nog geen beslissing genomen over bestemming van het Kuinderbos en aangrenzende landbouwpercelen tot schietterrein. Minister Schut van volks huisvesting en ruimtelijke ordening heeft dit vrijdagavond laten mededelen na afloop van de vergadering van de ministerraad, waarin deze zaak aan de orde is geweest. Alvorens een beslis sing wordt genomen, zal nog nader overleg worden gepleegd met de bij deze zaak betrokken besturen van pro vincie en gemeenten. KASTEEL DRAKENSTEYN: Een door prins Claus vervaardig de foto van zijn zoon, prins Wil li' *em Alexander, die morgen (zon- 'SÈïT rf(igJ zijn tweede verjaardag viert. DODE DOOR EXPLOSIE IN ASFALTFABRIEK OLST -JPD) Door nog onbekende oorzaak is vrijdagmiddag op het ter rein van de NV Ölster Aspnaltfabriek een grote tank met asfaltkleefstof ge ëxplodeerd. De 27-jarige monteur G. H. Oosterlaar uit Olst werkte in de on middellijke nabijheid van de tank en werd de lucht in geslingerd. Hij werd met zware verwondingen naar eyn zie kenhuis in Deventer overgebracht, waar hij 's-avonds is overleden. Door de explosie, waarbij de 20 ton tankinhoud verloren ging. richtten gloeiend hete stukken staal een grote ravage aan in de installatie voor de fabricage van teerprodukten, die door brand geheel verloren ging. Door de gunstige wind slaagden de brandweerkorpsen van Deventer, Wijhe en Olst erin een grote tank vol terpr- tfijn en een tank met benzol te behi den. Tot ver in de omtrek was de zv re rookontwikkeling tengevolge van het brandende asfalt te zien. De brand in het bedrijf, dat ongeveer 50 man personeel telt, werd tegen half vijf be dwongen. De directeur, de heer A. Zendijk, kreeg een shock. De schade ia aanzienlijk. Op de foto: een overzicht van de brandende fabriek. POSITIEVE EN CONSTRUCTIEVE ONTWIKKELINGEN putti lijn LONDEN (RTR) Secretaris generaal Thant van de Verenigde Naties heeft vrijdagavond te Lon den verklaard, dat er bemoedigen de tekenen zijn die wijzen op posi tieve en constructieve ontwikke lingen in de verhouding tussen oost en west. Sprekend op een bijeenkomst van het VN-genootschap voor Groot-Brittannië Noord-Ierland zei Thant, dat de di- de verhouding tussen de sterken en de zwakken. In zijn rede, getiteld ,Van de brug af gezien', wees hij op het streven der- grote mogendheden om het met elkaar j dat een op veiligheid en vrede gebaseer de wereld nog heel ver in de toekomst ligt. Traag ten en Rhodesië. Overigens vond de se cretaris-generaal, dat er nog geen enke le reden is voor zelfgenoegzaamheid en Thant merkte op dat er aan de Ver enigde Naties nog veel ontbreekt. In dit verband noemde hij het feit dat communistisch-China nog geen| lid is. Ook vond hij dat de organi satie vaak pijnlijk traag werkt. Vol gens hem komt dit doordat ln de politiële de nationale soevereinitiet nog zo'n grote rol speelt, hetgeen hij, gezien de wetenschappelijke, technologische, sociale en economi sche ontwikkeling van de laatste eeuw een anachronisme noemde. De vredesoperaties van de VN zag de secretaris-generaal als een prachtig voorbeeld van internationale samenwer king tot behoud van de vrede, hoewel dit werk slechts een incidenteel karak ter had. Hij pleitte voor de totstand koming van een vast en algemeen aan vaard vredesapparaat, dat vertrouwen en begrip tussen de volkeren zal kwe ken. TERNEUZEN Op de vette kleigrond van de Terneuzense Nieuw Neuzenpolder, daar waar nog maar luttele jaren ge leden de beste landbouwproduk- ten van geheel Zeeuwsch-Vlaan deren werden verbouwd, rijzen nu de bijna honderd meter hoge schoorstenen van een naftakra- ker en een polyethyleenfabriek als paddestoelen uit de grond. En op dezelfde plaatsen waar toen nauwelijks een twintigtal personeelsleden van de zeven boerderijen in dat gebied him agrarische bezigheden uitoefen den, treft men nu om en nabij de 2500 mensen aan, die daar een complex van chemische be drijven opbouwen, draaiende houden en onderhouden. Negen honderd mensen in de fabrieken die nu reeds op volle toeren draaien, vijftienhonderd die zich met de bouw van de gigantische naftakraker en de polyethyleen fabriek bezig houden en tenslot te nog een groot aantal dat de chemische bedrijven van het Amerikaanse concern Dow Che mical (Nederland) NV schoon houdt, reinigt en onderhoudt. Het grootste gedeelte van deze mensen zijn Nederlanders, maar er bevinden zich ook honderden Duitsers, Belgen, Fransen, Ita lianen en in mindere mate ande re nationaliteiten onder. De ontwikkeling van de Terneuzen se .dochter' van het machtige Ame rikaanse bedrijf lijkt onstu" jf •tuitbaar. vijf jaar geleden met de fabricage van een eindprodukt, straks, wanneer de uitbreiding die men thans onder handen heeft, is ferealiseerd, begint de fabricage bij e grondvormen van het basispro- dukt: ;n dc naftakraker wordt een aardoliedestillaat termisch gekraakt. De enige basisgrondstof die 'n.et door het bedrijf zelf wordt voortgebracht is chloor, dat ingevoerd wordt van uit België. Men spreekt wel eens van de impo sante reuzen van de industrie. Wie van nabij geconfronteerd wordt met hot machtige complex dat Dow heet maakt vrijwel ongewild gebruik van dat cliché, een reus die met zeven mijlslaarzen Zeeuwsch-Vlaanderen is binnengestapt. Maarten Toonder tekende eens een stnp onder de ti tel ,Heer Bommel en de bovenba zen'. Deze bovenbazen, grote indu striëlen, beheersten met hun invloed, maar vooral met hun geld de we reld. Het is niet overdreven te stel len dat tot op zekere hoogt e Terneu zen en in minder mate Zeeuwsch- Vlaanderen, in velerlei opzicht wordt beheerst door Dow. Vooral de hui dige uitbreiding trekt een spoor van Dow door stad en land. De werk zaamheden aan deze uitbreiding - de naftakraker en een poiyethleen- fabriek hebben immers zo'n 1500 werknemers naar het Dow-terrein getrokken. Velen moesten in Zeeuwsch-Vlaanderen worden on dergebracht. De hoofdaaimemiing van de uitbrei ding is in handen van Lummus Ne derland NV en Badger Nederland NV. Deze twee ondernemingen heb ben evenwel weer veel werk uitbe steed aan zo'n 25 tot 30 onderaan nemers. Ruim de helft hiervan zijn buitenlandse ondernemingen: Duits land. Belgische. Franse en Italiaan se. Deze bedrijven brengen gemid deld driekwart van de benodigde werknemers zelf mee, het resteren de kwart wordt hoofdzakelijk gere kruteerd uit Zeeuws-Vlaamse be volking. De van elders komende werknemers zijn, wat betreft het nachtlog'ies uitgezwermd over ge heel Zeeuwsch-'Vlaanderen. Niet al leen is men ondergebracht in hotels en pensions, maar ook bij particu lieren. De werknemers van de Bel gische ondernemingen reizen dagelijks óp en neer, ondanks het feit dat som migen van hen tot nabij de Franse grens wonen. Het grondwerk een aanzienlijk onderdeel werd uit gevoerd door twee Nederlandse fir ma's: HBM en Nederhorst. Dezt bedrijven maakten veel gebruik van werknemers uit de omgeving. Ook de onderaannemers besteedden weet werk u t aan onderaannemers. Dit leverde nogal voordelen op voor Zeeuw en Zeeuws-Vlaamse bedrijven en bedrijfjes. Van deze 50 a 60 onderaannemers komen er veie uit de omgeving. Zo leverde bijvoorbeeld ,De Hoop' te Terneu zen het beton voor de HBM. Schil derwerk, vloerbedekkingen, elektn- cienswerk eccetera worden uitge voerd door ondernemingen uit de buurt. In januari 1968 vatte Lum mus die verantwoordelijk is voor de bouw van de naftakraker de eerste werkzaamheden aan. Tegen het eind van dit jaar hoopt men de laatste hand aan het geheel te leg gen. Bij de bouw hebben zich tot nu "toe geen grote problemen voorge daan. evenmin als er ernstige onge vallen zijn gebeurd. De tekeningen voor de bouw van de polyehyleen- fabriek zijn gemaakt door Badger, terwijl de uitvoering geschiedt on der supervisie van Dow zelf. InDolderen De waarde van deze nieuwe inves tering bedraagt ongeveer 250 mil joen gulden De totale investering komt daarmee op 600 a 700 miljoen gulden. In de Nieuw Neuzenpolder heeft Dow momenteel 320 ha grond in eigendom. Door het waterschap .De Verenigde Braakmanpolders' is concessie aangevraagd voor het in polderen van de zogenaamde Mos- selbanken. Het verzoek hiertoe is uitgegaan ran Dow. Of deze inpol- Zie slot pag. 11 kol. 1) et woord .gezagscrisis' is lil deze tijd een modeterm ge- worden, die zó vaak wordt gebruikt, dat men haast nei- gÈS-H ging heeft het daarmee aange- pEE I dulde verschijnsel niet meer ^=5-^ ernstig te nemen. Toch is het nog in alle hevigheid aanwezig. Een mar kant voorbeeld daarvan is het recent© terugtreden uit de orde der .Jezuïeten van de 49-jarige pater dr Mario Schoe nenberger. Deze Zwitserse priester had een belangrijke functie in zijn orde assistent van de Jezuïeten-generaal voor een aantal Europese landen en heeft ;in die kwaliteit onlangs nog gepoogd te bemiddelen in de zaak van de Amster damse studentenpastores Oosterhuis en Van der Stap. Tegen de achtergrond van historie en traditie dezer orde is zijn te rugtreden een zéér opvallend feit. Tra ditie en historie: de orde van de Jezuïe ten heeft in de loop der eeuwen een strikte gehoorzaamheid getoond jegens haar overheid en ln het bijzonder jegens de pauselijke stoel. De Jezuïeten zijn onderworpen aan een straffe discipline, die in menig opzicht militair aandoet. Zij hebben hun generaal en via hem da paus te gehoorzamen, waar hij hen ook heenzendt en zijn opvattingen over leer en leven hebben zij zonder meer te vol gen. Pater Schoenenberger echter kan deze regels niet meer tot de zijne ma ken. Begin deze maand verklaarde hij in een interview met het Duitse blad Der Spiegel te geloven, dat waarschijn lijk de meerderheid van de Jezuïeten niet meer is gesteld op de oude militair® terminologieën en de daarbij behorende ideeën. Hij is thans teruggetreden en daardoor mede symbool geworden voor een gezagscrisis ln een organisatie, waarvan men nooit zou hebben gedacht dat zij ooit met zulk een crisis te maken zou krijgen. Gisteravond zond de actualiteitenru briek Brandpunt een kort vraagge sprek met pater Schoenenberger uit en bij die gelegenheid gaf hij ongeveer aan in welke gezagsverhoudingen hij denkt. Als we hem goed hebben begre pen vraagt hij van de gezagsdrager in dit geval van de generaal der Jezuïe tenorde met name om t« luisteren: het gezag begint niet aan de top, maar vangt aan te functioneren ln de dialoog tussen gezagsdrager en diegenen over wie het gezag wordt uitgeoefend. En daarbij ls ook de overtuiging van de laatste van groot belang. Zo ongeveer hebben wij het betoog van dr Schoenenber ger begrepen. Men zou kunnen zeggen, dat hij de mondigheid van de mens op het grondvlak predikt. Gezag wordt niet meer aanvaard louter en alleen omdat het gezag ls, maar pas nadat de juist heid ervan is erkend. Nog weer anders gezegd: de verticale verhouding tussen gezagsdrager en onderhebbende ver dwijnt om plaats te maken voor een horizontale relatie. Zien we het goed dan is die verplaat sing van het gezag naar wat w© gemakshalve nu maar het .horizon- jtale vlak' zullen noemen, de kern van Iwat tegenwoordig voortdurend als ge zagscrisis wordt aangeduid. De Frans© cultuurfilosoof Edgar Morin heeft dat zes, zeven jaar geleden aangeduid als .het einde der vaders". De emancipatie van de vrouw en de algemene promotie der vrouwelijke waarden hebben de man als soeverein onttroond, aldus Morin. Maar deze onttroning heeft heel wat consequenties, want de maatschappij zit en zat vol .vaderfiguren': burgemeesters en dominees, bazen en pastoors, politie agenten en leraren, om er maar enkelen te noemen, allemaal mensen die vroeger met gezag spraken, alleen al omdat hun functie zich verticaal verhield tot d© groep waarmee ze hadden te maken. De strijdbare Otto Dibelius, de vorige lutherse bisschop van Berlijn, heeft in één van zijn geschriften als een voor hem indrukwekkende gezagsformule ge noemd: .Wilhelm, bij Gods genade keizer van Duitsland, koning van Pruisen...' Dat was voor hem de loodlijn van het gezag, rechtstreeks uit de hemel ko mend. Het is dezelfde lijn, die ln de Jezuïetenorde eeuwenlang vanzelfspre kend werd geacht. Aan deze verticale lijn begint kennelijk een eind te komen, men zoekt naar de horizontale richting. Gezagscrisis is inderdaad een mode term. Het ziet er echter naar uit, dat dit woord nog heel vaak zal moeten worden gebruikt. Diegenen, die zonder meer blijven vasthouden aan de verticale lijn, zullen geneigd zijn scher per woorden te gebruiken, zoals bijvoor beeld gezagsondermijning, of zelfs revo lutie. Zij ook zullen pater Schoenenber ger vermoedelijk een gezagsondermijner noemen, omdat hij zich niet wenst te schikken in vaststaande verhoudingen. De vraag is echter of men niet eerst zorgvuldig moet nagaan of er in zulke gevallen terecht sprake is van gezags ondermijning dan wel van een ander ge- zagsbegrip. Een tijd geleden hebben jon gelui in deze provincie naar het oordeel van sommige ouderen nogal provocerend gedaan rond een toneelvoorstelling, om dat zij aanvankelijk geen plaats kregen. Maar toen ouderen en jongeren met elk aar in gesprek kwamen en het mogelijk bleek een oplossing te vinden mede dank zij de sportieve medewerking van een groep acteurs was er plotseling sprake van een nieuwe verhouding, niet verticaal, van boven naar beneden, maar j horizontaal, men ontmoette elkaar als partners. Het einde der vaders? Mis schien. Maar als de zoons in de vader ihun partner ontdekken, kan de verhou ding beter zijn dan ooit. DEN HAAG (ANP) Bij gemeen schappelijke beschikking van de staats secretaris van sociale zaken en volks. i gezondheid en de minister van land- bouw pn visserij zijn twee commissies ingesteld, die dé regering zullen moe- Ten adviseren inzake de organisatie van het slachthuiswezen en de vleeskeuring. In de tweede kamer heeft de minister jvan landbouw onlangs de instelling van Ideze commissie al aangekondigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 1