Raad Middelburg geeft geld voor schooltoets Zomer 1969 start bouw kerncentrale Sloe Moeilijke stemming in raad Middelburg Lezers schrijven ...en Den Boer levert het drukwerk RAPPORT VAN SCHOOLHOOFD BELANGRIJKSTE Hulpmiddel Subsidie Ambtenaar Collectanten voor astmabestrijding BESLISSING VIA GEMEENTEWET I Heden overleed plotseling, tot onze diepe droef heid, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw ELIZABETH HA GEM AN weduwe van C. de Kuijper, op de leeftijd van 80 jaar. J. de Kuijper M. de Kuqper-Sinke J. J. de Kuijper J. J. de Kuijper-Leydekkers N. Louwerse-de Kuijper A. Louwerse C. de Kuijper M. de Kuijper-Pluijmers L. C. M. Pluijmers-de Kuijper M. Pluijmers E. de Kuijper-Best .1. Best P. M. Lagaay-de Kuijper L. F. Lagaay IGein- en achterkleinkinderen Middelburg, 21 apnl 1969 Oosterscheldestraat 25 De teraardebestelling zal plaatshebben op woens dag 23 april. Vertrek om 15.00 uur van het sterf huis. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren da gelijks van 10.00-11.00 en van 18.00-19.00 uur. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot con doleren in de aula op de begraafplaats. Liever geen bezoek. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze geliefde broer en zwager SIMON HARINCK op de leeftijd van 40 jaar. Canada A. C. Harinck H. Harinck-Vermeulen Utrecht: C. Harinck J. Harinck-Snoep Den Haag: F. Harinck C. Harinck-Fierloos Canada: C. C. Sneek-Harinck A. J. Sneek Bergen op Zoom, 21 april 1969 Stichting Vrederust Correspondentieadres: ds C. Harinck, Blauwkapelseweg 149, Utrecht. De begrafenis zal plaatshebben DV donderdag 24 april, op de begraafplaats van de stichting Vrederust, des namiddags om 1 uur. De gemeenteraad van Zierikzee geeft met leed wezen en verslagenheid kennis van het plotseling overlijden van zijn geacht lid, de heer GIJSBERT VAN WEELDEN De gemeenteraad voornoemd, D. W. Kastelein, voorzitter R. v. Ommeren, secretaris Zierikzee, 18 april 1969 t Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, en voorzien van de genademidde len der H. Kerk, onze lieve vader, behuwd- en grootvader, zwager en oom, de heer PETRUS FRANCISCUS STANDAERT weduwnaar van mevrouw Elisabeth Henrica Maria van Woerkom, op de leeftijd van 74 jaar. Terneuzen: P. A. I. Standaert M. L. W. Standaert-Mestrom en kinderen Caüfornië: E. E. Mead-Standaert G. Mead Goes: M. A. Verwer-Standaerl en kinderen Terneuzen: J. M. P, Standaert M. M. J. Standaert-Benner en kinderen Familie Standaert Familie Van Woerkom Familie Verhoeven Terneuzen, 21 april 1969, Westkolkstraat 8. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op vrijdag 25 april 1969, om 10.30 uur in de Triniteitskerk te Terneuzen, waarna begrafenis op de r-k be graafplaats aldaar. Dodewake: donderdagavond om 7.00 uur in de Triniteitskerk. Gelegenheid tpt condoleren na afloop van de be grafenis in de benedenzaal van hotel .Rotterdam'. Heden overleed, in de hope des eeuwigen levens, onze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot en overgrootvader, de heer CORNELIS LANSEN echtgenoot van Johanna A. Lansen, eerder weduwnaar van Maria van Oosten, op de leeftijd van bijna 77 jaar. 's-Gravenpolder: J. A. Lansen-Lansen Emmeloord: A, Bolle-Lansen M. J. Bolle 's-Gravenpolder: J. Lansen L, P. Lansen-van Oosten Den Haag: M. G. Vrolijk-Lansen G. Vrolijk Zwijndrecht: M. T. Buitendijk-Lansen A. Buitendijk Klein- en achterkleinkinderen 's-Gravenpolder, 20 april 1969, Ambachtsstraat 6. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis ,Bergzicht', Goes. Bezoekuren da gelijks van 11 tot 12 uur en van 14.30 tot 15.30 De begrafenis zal plaatsvinden DV op donderdag 24 aprii a.s. om 14.00 uur. Vertrek vanuit ,0m Dorpshuis' om 13.45 uur. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIS LANSEN in de ouderdom van bij na 77 jaar. Kloetinge Joh. Lansen- Wiskerke Driewegen: Joz. Lansen-Otte Neven en nichten 20 april 1969 Zacht en kalm is van ons heengegaan, in zie kenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom, onze, bijzonder lieve vrouw, moeder, behuwdmoeder en oma MARIA JOHANNA HEIJ echtgenote van Ruurd de Groot, op de leeftijd van 6( jaar. Haar leven was voor ons allen een voorbeeld. Tholen: R. de Groot J. T. v. d. Berge- de Grool C. v. d. Berge Ad Rudl Gea Marian Judith Terneuzen: C. G. de Groot C. H. de Groot- Huisaoo Ruud Helleke Tholen, 18 april 1969 Cromvliet 1 De begrafenis M' plaatshebben DV op heden, dinsdag 22 april des namiddags 2 uur, op de algemene be graafplaats te Tliolcn- Heden overleed, nog onverwacht, in het zie kenhuis .Bergzicht' te Goes, onze lieve zuster en tante JOHANNA LENA VIJVERBERG op de leeftijd van 69 jaar. Bruinisse: Chr.a. Vijverberg Zierikzee: L. Vijverberg C. M. Vijverberg- Krakeel J. A, Vijverberg J. C. van der Wolf- Vijverberg H. H. van der Wolf Delft: M. Vijverberg en verloofde Bruinisse, 20 april 1969 Molenstraat 26 De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 24 april 1969 om 14.00 uur, vanuit het Ned. hen-, verenigings gebouw te Bruinisse. Aanvang van de rouw dienst 13.30 uur. Heden overleed, geheel onverwacht, onze ge liefde broer, zwager e» oom JOHANNES VERBOOM weduwnaar van J. de Laat, op de leeftjjd van I" jaar. L. Verboom P. Verboom-Flipse J. Nljsse P. Kooijmans-Nijssc J, Kooijmans Kloetinge. 21 april 196» Pr. Bemhardstrant 11 Condoleantieadres: Pr. Bernharclstraat De begrafenis plaatshebben op dor derdag 24 april,»® 12.00 uur. op de alge- mene begraafplaats 1' Kloetinge, Heel onverwacht werd uit onze schoolgemeen schap weggenomen SIEN BLAAS. Zij was 15 jaar. Haar heengaan heeft ons diep geschokt. Ons medeleven gaat uit naar haar ouders, broertje en zusjes. Namens bestuur, perso neel en leerlingen van de Griffioenschool voor chr. mavo, A. B, Nieuwenhuyse Middelburg, 19 april '69 (Slot van pagina 1 van het concern opneemt. .Het gaat om een zo goed mogelijke samen werking in teamverband', zegt de heer Piiigram. .Alleen in een goed team, dat van het begin af perfect functioneert, is het mogelijk de in vergelijking met andere projecten vrij korte bouwtijd van de kerncen trale die op vier jaar is gesteld optimaal te benutten. Zonder on. nodige ti jdverspilling'. Wanneeer Kraftwerk Union nqg dit jaar op het bouwterrein met de eer ste werkzaamheden begint zal er ge middeld zo'n 300 tot 400 man te werk gesteld worden. In de top zal het aantal bouwers aan deze kernenergiecentrale op 700 tot 800 man komen. Informatie Siemens en de PZHM stellen zich voor tijdens de bouw van deze cen trale aan het publiek een zo open mogelijke Informatie te verstrekken over het ,wat, hoe en waarom' van deze nieuwe vorm van energieop wekking. Dat is nodig, vindt men. want het woord kernenergie, meer nog het begrip atoomenergie heeft altijd nog een wat geheimzinnige klank. Die waas eromheen moet weg blazen worden, is de opvatting. De bouwer en de toekomstige exploi tant van deze kerncentrale willen aantonen dat het hier gaat om een volkomen veilig bedrijf, waarin ui terst stringente maatregelen wor den genomen om te voorkomen dat ook maar een spoor van radioacti viteit in de omgeving wordt ver spreid. ,En dat i« maar niet een loze bewering', zegt de heer Pilgram. .Ieder die dat wil moet de gele genheid krijgen zich daarover te oriënteren. Het gaat er ons om dat we aan alle kanten het ver trouwen krijgen'. VLISS1NGEN-OOST Hier het terrein waar Kraftwerh Union AG voor de NV PZEM in het uit te breiden Sloegebied de eerste kernenergiecentrale van Neder land volgens commerciële o-pzet zal bouwen. (Luchtfoto Wirn Riem ens) IS EN BLIJFT DIT JAAR EXPERIMENT Lift in torenflat bleef hangen door veiligheidsdrempel VLISSINGEN. Er is niet* bijzonders ge beurd met de lift in het flatgebouw aan de Vlisslngse Colijnstraat, waar zon dag vijf mensen halverwege een verdie ping zijn blijven steken. Bij een onderzoek ingesteld door de fir ma die de lift heeft geïnstalleerd is ge bleken dat de lift normaal heeft gerea geerd op een druk op de veiligheids drempel. De passagiers geen flatbe woners. maar bezoekers hebben op de veiligheidsdrempel gestaan waar door de lift stopte: een normaal ver schijnsel, zelfs een veiligheidseis. De drempel is. waarschijnlijk doordat er vuil tussenzat, even blijven hangen. Een lichte tweede druk met de voet was voldoende geweest de lift weer in be weging te zetten. Bij flatbewoners is volgens de deskundige van de Lnstalla- tJerirma het gebruik'van de veiligheids drempel voldoende bekend. Volgens hem was het flatbewoners dan ook niet over komen. Gestolen auto teruggevonden ARNEMUIDEN De auto van de heer K. van Belzen te Arnemuiden is te-1 recht. De auto is in de nacht van 5 opj 6 april van het stationsplein te Arne muiden door onbekenden weggehaald ent gisteren (maandag) teruggevonden op de Nassausingel bij het ziekenhuis te Breda. Een oplettende dame in de buurt was de wagen opgevallen die daar da gen achtereen onbeheerd heeft gestaan. Het feit dat slechts honderd kilometer met de wagen is gereden. w:jst op joy riding. De auto is vrijwel onbeschadigd. Bij het portierslot zijn wat krasjes aan-, getroffen: er is kennelijk aan het sloti gewijld De politie heeft de zaak in on-i der zoek MIDDELBURG De gemeente raad van Middelburg heeft maan dag een krediet van rond vierdui zend gulden beschikbaar gesteld voor de schooltoets (of schoolvor deringentest, zo men wil). Alle woordvoerders beklemtoonden, dat het hier om een experiment voor 1 jaar gaat. ,Dat is en blijft het voor dit jaar', verzekerde wethou der van onderwijs M. A. L. Hu- bregtse (pvda) ten overvloede. Een experiment dus, ter verbete ring van de schoolkeuze voor het voortgezet onderwijs. Aan het begin van de discussie ging de wethouder nader in op een aantal vragen van de raadscommissie van onderwijs. De heer Hubregtse liet daarbij onder meer weten, dat de pedagogische centra nog geen standpunt over deze test heb ben bepaald. Dat de wethouder grote waarde hechtte aan de psychologische test naast de schooltoets (al is die psy chologische test niet verplicht) stemde de raad tot grote vreugde. De wethouder wees er op, dat de betrok kenen duidelijk hebben gestold, dat aan de hand van de resultaten de school- lioolden en de inspecteur voor liet lager iderwijs zullen bepalen of de toets ge slaagdI is. .Indien het experiment ont aard in een verkapt toelatingsexamen dan zullen we ons standpunt opnieuw moeten bepalen', verklaarde de heer Hubregtse. Hij verklaarde voorts ,dat de verwach tingen over de toets positief zijn. .We doen niet mee omdat anderen dat ook doen', aldus de wethouder, die er nog aan toevoegde, dat in het advies van de schoolhoofden de toets gezien wordt als een intern hulpmiddel teneinde na te gaan hoe de leerstof door de kinderen wordt verwerkt en om hen geschikt heid voor het voortgezet onderwijs te bepalen. De heer Hubregtse legde er de na druk up, dat het rapopri van het schoolhoofd over de leerlingen lief. belangrijkste is en dal do toets (met eventueel de psychologische test) een hulpmiddel is' ter ondersteuning van het oordeel van het schoolhoofd. De heer J A. va.n Bennekom (AR), die het oucle toelatingsexamen geen se lectieve maatstaf vond. herinnerde er aan. dat het experiment verschillende schoolhoofden nog al wat moeite opge leverd heeft. Hij kon zich de bezwaren we) voorstellen ,Als wij het experi ment aanvaarden za! in de eerste plaats het basisonderwijs ingeschakeld moeten worden, al zal de opnemende schooi een laatste beoordelingsmogehjk- heid moeten hebben', aldus de beer Van Bennekom, die er voorts nog op wees, dat, wanneer de pedagogische centra hun tandpunt bepaald hebben, er een alternatief is. Mevrouw S. Mensen (pvda) vroeg zich af hoe men met, een i.iomenteel hevig in beroering zijnde '/.aak van de leer plannen een test kan vaststellen. ,üe toets loopt vooruit op de dringend no dige vernieuwing van het leerplan, vond mevrouw Mensen, die zei er niet erg voor te zijn, ,maar een experi ment mag je niet hij voorbaat de nek omdraaien'. De lieer A. J. Schot, (sgp) stond ook een beetje gereserveerd tegen het experiment, maar wilde er toch mee meegaan. Hij vond het een .beetje op geschroefd, dat men van het begin af aan zeker wil zijn, dat de leerling op de goede school terecht komt'. Nader ingaand op verschillende vra gen zei wethouder Hubregtse, dat, in dien er verschil is tussen rapport school hoofd en schoolvorderingentest, het standpunt van het voortgezet openbaar onderwijs in Middelburg is, dat de leer lingen toegelaten wordt, maar dat de kans bestaat hem enkele weken in een proefklas te plaatsen. De suggestie van de heer Van Bennekoim, dat het eenmaal opge richte Zeeuws pedagogisch centrum een dergelijke test zou voorbereiden ontmoette bij de wethouder van on derwijs enig voorbehoud, omdat vol gens de heer Hubregtse ook het centraal instituut voor de toetsont- wikkelirig de zaak zou kunnen uit werken. De suggestie van mevrouw Mensen om de psychologische test te subsidiëren beloofde de wethou der nader te zullen bekijken, vooral nu de prijs per test is opgelopen van ƒ1 tot 10, hetgeen voor ver schillende ouders aanleiding is ge weest hun kinderen niet meer te la ten besten. .Die prijs mag geen ver hindering zijn', vond ook de heer Van Bennekom. Het. resultaat van de test. gaat in de eerste plaats naar het schoolhoofd, liet de wethouder weten. Of het aan de ou ders bekend gemaakt wordt, is nog in bespreking, maar het gaat, zo verzeker de de heer Hubregtse, beslist niet naar de inspecteur. Met mevrouw M. A. v. d. Boogert- Selhorst (wd) was de wethouder het tenslotte eens. dat de verbale taalvaar digheid in de test een zwak punt ls. ,Er wordt nog naar een oplossing gezocht', deelde hij mee. Bij nionde van de heer C. A. Kanimo- raad (wd) bracht, de raad zijn grote in stemming tot uiting voor het plan om gedurende een periode van ongeveer 1!) jaar het Storten van vuil mogelijk te maken in en bij het Arnezijkanaal (kosten ruim 1 miljoen gulden). De omgeving zal hiervan ge,en last hebben. De heer Kammeraad en ook an dere raadsleden brachten .hulde aan een ambtenaar van gemeentewerken, die het plan heeft voorbereid en die zijn oren goed heeft opengezet'. Nadat al ver schillende malen over ,een ambtenaar' was gesproken noemde wethouder W. P. .1. Baars (chu) eindelijk dan de naam: die van technisch hoofdambte naar H. Minderhoud Bij de behandeling van het voorstel om een deel van Zuid bouwrijp te maken maakte de heer H. Gillissen (pvda) er bezwaar tegen, dat in het voorover leg van het bouwteam vastgelegd wordt wie er bouwt en onder welke architect. ,De woningbouwverenigingen staan dan voor een voldongen feit'. Volgens wethouder Baars was de heer Gillessen verkeerd ingelicht, .We laten de betrokkenen in een vroegtijdig sta dium meebeslissen over wie er bouwt', verzekerde de wethouder. .Naar ons ge voel en dat van alle er bij betrokkenen ls dit een efficiënte oplossing'. Burge meester mr J. Drijber vulde het be toog nog aan door te zeggen, dat zeker in de toekomst het vertrouwen wel eens moet prevaleren boven het genot van eigen zeggenschap. ,Da,t doen b en w ook in hèt bouwteam', aldus de burge meester. In de rondvraag kreeg dr M. d. Briiijne (ar) van wethouder mr J. J. van der Weel (pvda) te horen, dat de streefdatum, waarop het eindrapport over de wykverwarming in Zuid gereed moet zijn. door de daarvoor ingestelde commissie wel zal worden overschreden. De jaarlijkse collecte voor het Nederlands Astma Fonds wordt ge houden in de periode van 21 tot en met 26 april '69. De astmabestryding doet dan een beroep op de gehele bevolking om haar aandeel te leve ren in het gevecht tegen een voLks- ziekte, waarvan de omvang onrust barend is en waarvan de gevolgen velen in hun ontplooiing en levens geluk bedreigen. Ieder weet, dat dit jaarlijkse beroep slechts doeltreffend kan zijn, wan neer velen hun hulp geven door in de beurs te tasten, maar ook door actief aan het inzamelen medewer king te verlenen. Dat is nog steeds de wijze waarop onder het motto ,vele handen maken het werk licht' met de minste kosten en beste resul taten kunnen worden bereikt voor mensen in nood. Daarom doet het Nederlands Astma Fonds een beroep, niet alleen op de- f enen die bereid zijn financiële hulp e geven, maar ook op mensen, die een dag of binnen enkele dagen een paar uurtjes willen schenken om de collecte uit te voeren, bijvoorbeeld in eigen buurt of flat. Zij zullen daar mee de honderdduizenden Nederlan ders, die aan astmatische ziekten lijden en voor wie nog zo bijzonder veel werk moet worden verzet, een zeer sportieve dienst bewijzen. Wie daartoe bereid en in staat is wordt verzocht om even contact op te nemen met: mevrouw E. W. Roe- mers-v-d. Vliet, Mozartlaan 12 te Vllssingen; mevrouw J. Kempe- Weststrate, Vogelzangsweg 50 te Goes (tel. 01100-7433): dhr G. van Sluijs, Middenhofsingel 18, O. en W.- Souburg (tel. 01183-1301.) of dhr G. K. de Waardt, Ter Hoogestraat 10 te Middelburg (tel. 01180-3017). Van lucht alléén kan een mens niet leven dat is één van onze goed- Nederlandsc uitdrukkingen. Zonder lucht is er echter geen léven en met weinig lucht te het leven bijzonder moeilijk. Voor dat laatste probleem staan de honderdduizenden Neder landers, die aan astmatische ziekten lijden. Zij leven onder een zware druk, die de medische wetenschap nog slechts ten dele kan verlichten. Het Nederlands Astma Fonds heeft de strijd aangebonden tegen deze volksziekte, waarvan de omvang on rustbarend is en waarvan de gevol gen voor de patiënt bijzonder erastig kunnen zijn, Het voert deze strijd op vele terreinen, zowel door directe hulp ate door onderzoek naar oor zaken en bestrijdingsmethoden. Eens per jaar wordt via een lande lijke collecte een beroep gedaan op het gehele Nederlandse volk om het Nederlands Astma Fonds materieel te helpen bij de uitvoering van zijn vele takea De volksgezondheid is een zaak van ons allen. Dat is de reden, dat ik gaarne van deze plaats de collecte, die nieuwe hoop betekent voor zo- velen voor wie ademnood een dage lijkse dreiging is, bij u allen aan beveel, Uw hulp is van groot belang, willen ook astmapatiënten ééns op adem kunnen komen. Namens de Afdeling Midden- Zeeland van de Vereniging tot Steun aan het Nederlands Astma. Fonds, W. K. Schullng, longarts. Middelburg, ds H. M. Stratiing be Goes. OVER COMMISSIEFUNCTIES DINSDAG 22 APR» MIDDELBURG De Immer ge roemde heel goede verhoudingen in de Middelburgse gemeente raad hebben een smetje opgelo pen. Het vlekje vertoonde zich men zal het zich wellicht nog wel herinneren kort nadat tij dens de jongste begrotingszit ting een motie (over belasting heffing) was aangenomen. Tij dens vergaderingen van de lin ker- (pvda) en de rechterraads- vleugel (ch, ar en kvp) werd er het nodige over de besprekingen rond de motie gezegd en in di verse uitlatingen van de ene vleugel naar de andere vleugel kon men een vleug van de drei gende verstoring van de verhou dingen bemerken. Hoewel er gisteren tijdens de raadsverga dering met geen woord op de controverse werd gedoeld kon men toch een wat prikkelbare stemming in de bespreking over een agendapunt opmerken. Het was bij het punt, waarbij in de plaats van het afgetreden kvp-raads- lid J. C. de Cock diverse commis siefuncties vervuld moesten worden. De heer J. A. van Benneko m(ar) liet namens de rechtse fractie we ten, dat men in de commissies van onderwijs en ruimtelijke ordening het deze middag beëdigde nieuwe KVP-raadslid mevrouw A. J. de Ko ning-van Eekeren (de derde vrouw in de hoofdstedelijke raad) benoemd wilde zien. en dal. in de commissie voor gemeentewerken (waarin de heer De Cock ook zitting had) de heer M. Vinke (ch) opgenomen zou moeten worden. De socialistische fractievoorzitter W. Don diende daarrfi een voorstel om in deze commissie voor gemeen tewerken de heer G. A. Rentier (sgp) te benoemen. De heer Don wees er op, dat de rechtervleugel reeds met drie man in deze commissie zitting heeft en de SGP nog hele maal niet. De heer C. A. Kamme raad (wd) steunde dit voorstel. De eerste stemming (over de drie func ties) had tot resultaat, dat mevrouw De Koning met 18 van de 20 stem men in de onderwijs- en ro-comnns- sie werd benoemd, maar dat volgens het reglement va.n orde de heer Vin ke met 9 stemmen (de heer Ren tier kreeg er 8, terwijl 3 maal blanco werd gestemd) de vereiste meerderheid niet behaalde. De tweede vrije stemming was nóg .spannender': beide kandidaten kre gen nu 9 stemmen. Totdat burgemeester nvr J. Drijber en gemeentesecretaris mr J. Hooij er de raad op wezen, dat artikel 57 van de gemeentewet prevaleert bo ven het reglement van orde. En dat betekende, dat de blanco stemmen uit de eerste stemming niet, meetelden en de toen overblijvende meerder heid in het voordeel van de heer Vinke was. ,Maar heeft de andere stemming niet evenveel rechtskracht?', informeerde de heer Don. ,Neen'. stelde mr Drijber, ,we adviseren niet te veel woorden over deze zaak te spre ken'. In het bestuur van de stich ting Zeeuwse school voor kunton- derwijs moest eveneens een lid van de Middelburgse raad benoemd wor den. Door rechts werd de heer Van Bennekom kandidaat gesteld, de VVD stelde mevrouw M. A. v. d. Boogert-Selhorst kandidate. VRIJZINNIG HERVOM® I MIDDELBURG De vrijziniij I vormden van Zeeland en westelijj-'l bant houden ook dit jaar wederei landdag en wel op zondag 1 jut;, J onderwerp van deze dag zal zijaju atie'. 'de organisatie is in hand»;! een Middelburgs comité, in wel>? 1 nieente ook de landdag zal word»! houden. Nadere bijzonderheden ut3 niet bekend, maar het is wel ze^l het Veerse Meer ook een rol tó in deze dag. i Betai ncn ii ezen. ,We zouden', stelde de heer Dn, aanzien van de rechtse kandidLt i .haast geneigd zijn om «i genkandidaat te benoemen, nj dan gestreden zon kunnen om de positie van links en redV deze stichting. We zouden fa Rentier als kandidaat kunnou len, maar om praktische ovenw gen en omdat we weten wat nu de heer Van Bennekom hebben l we het niet'. Daarom werd de heer Van met 13 tegen 5 stemmen stichtingsbestuur aangewezen. In de plaats va.n dokter W. W. 8... werd ook een nieuwe gemcav- neesheer benoemd: het werd C. G. Kroes uit Heerlen, september aanstaande in treden. De heer H. Gillissen Ipt hoopte, dat de nieuwe geneesue recteur een ander en efficiënter soneelsbeleid in het Gastiiuii voeren. Burgemeester Drijber baa-sd: ,Wat heeft dat te maker een gemeente-geneesheeT?'. Nadien ingaand op de opmerking m< heer Gillissen zei drs H. K', kamp (ch): ,Ik waardeer dë, meriting minder met betrekldsji de huidige directenr-goneei Aan het beleid is thans ra; -lu missie in het, leven geroepsi rin vertegenwoordigers vu; gegeven. In een mededelinpft stond vernield, dat commissie waarin directie en alle dienstgroipcn hebben. En dat is gebeurd onëf bewind van de huidige directs» neesheer'. Burgemeester ftjj sloot daarop de discussie oral punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4