Had ik vorig jaar al voor de schoonmaak mijn kolen in huis? Oi ADVERTEER IN DE PZC ,Het Fort' staat op van instorten M punt Fusie gunstig voor Zeeuwsche confectie i m\ ui Mr: JDINSDAG 8 APRIL 1969 kom, laaf ik mijn kolernnan'ns hellen. iFLf H. Kip: ,Meer bestuur anders kap ik de zaak' ZWEED ,NU0UA' VLOTGETROKKEN pttSaïïSpH ™or "s se" AANRIJDING IN WILHELMINA- DORP Heropening van opleiding machinestiksters GEREFORMEERDE JONGEREN VIERDEN PASEN IN GOES fdis? Twee aanrijdingen nabij Oostburg: één gewonde 3111311 1133133: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O VLISSINGSE SPEELTUIN H-Kip maol afax Jaren K VLISSINGEN Er moet vanavond (dinsdag) heel wat gebeuren, wil de Vlis- singse speeltuin ,Het Fort' aan de Cuijperstraat van een gewisse ondergang te redden onaeri# zijn- En wel tijdens de op- D*euw en misschien tevens dbanJ ^aatst u'toeschreven algeme- e tinté ne ledenvergadering, die om half acht begint. rjclWant wat zegt voorzitter H. Kip: «Zo gaat het niet meer. Komt er vanavond weer geen mens, dan kap ik met het hele zaakje en ga Ik met de gemeente praten. Dfin keil moe,en het hele spul daar maar J optimen, want ik kan die spccl- .ordellf tnin niet langer in mijn eentje J5IN !l runnen. Er moeten minstens ne- 1185-$ ^en bestuursleden zyn'. De grief van de heer Kip raakt met de financiële kant, noch het gebrek aan kinderlijke belangstel- hng voor de speeltuin, maar zij Pfill/I °P chronische onderbezet- uHUt ting van het bestuur, dat hem ter vm mateloos begint te kwellen. Zijn ikend,* gefis nu een ultimatum gewor- gesteldi port geleden belegde de heer Kip ,an de een ledenvergadering. Wie er ver- :e op 1\ eeneen? Geen kip, behalve de 4 april- voorzitter en een oude dame, me lons!* vrouw Goddijn, die volgens de |f heer Kip uit goedigheid zich met - nee penningmeesterschap heeft oeast maar dje zeker spoedi óók het bijltje er bij neergooit als r met snel stringente maatrege len worden genomen. Ook is tot bij "u toe nog de heer E. J. Arken- oosch behulpzaam; hij voert tus sen neus en lippen door zo'n beetje net secretariaat van speeltuinver- anifpng ,Het Fort'. .Maar', zegt oe heer Kip, .niet lang meer, want hij stopt er binnenkort mee', zou zonde zijn, zo meent de heer Kip, wanneer deze prachtige speeltuin wordt lamgelegd. Wat ziet hij dan als oplossing? ,Als er een bestuur komt, dat uit min stens negen man bestaat, dan kun je de taken verdelen. Bijvoor beeld een roulatiesysteem van driemansploegen. Op zo'n manier zal het weer doenlijk zijn. Maar nou niet. De laatste jaren heb ik alles alleen gedaan. En als je dan op een vrije dag in de warmte staat te werken, dan lachen ze je vanaf de balkonnetjes nog uit ook'. Resultaten term? tegen nhoute Om deze plausibele reden wacht voorzitter Kip vanavond met smart op een grote toeloop van leden naar de vergadering. Uit zijn woorden kan men opmaken, dat liet hem aan het hart zou gaan, indien de speeltuinvereni ging ,Het Fort' er inderdaad toe genoopt wordt haar hekken te sluiten, want de heer Kip is er trots op, dat hy twaalf jaar ge leden samen met een groepje an dere mensen de speeltuinvereni ging heeft opgericht. IIy is thans de enig overgebleven oprichter in Vlissingen; daarom wil hy graag naan resultaten streven. ,Onze vereniging heeft tweeën negentig leden. Ik hoop, dat ze alleenmaal eens een keertje willen komen. Het is toch voor ieders bestwil. Zeker voor de kinderen', zo stelt de heer Kip. Wat gaat er aan openbare speel ruimte verloren, wanneer de sleu tel voorgoed wordt omgedraaid? In één ademtocht somt de heer Kip een reeks speeltoestellen op, die her en der op de vlakte van ,Het Fort' staan opgesteld. ,Vier grote wippen, zes kleine wippen, een gymstelling, een glijbaan, een schommelstelling, een grote en een kleine draaimolen, een kabel baan, een loopton. En vorig jaar hebben we nog trampolines laten plaatsen. Er is een speelweide. Er is een grote zandbak Is dit niet genoeg om te bezinnen wat men verliest?' Speeltuin ,Het Fort. Zo kan hij misschien in de toekomst blijven draaien. GOES De Zweedse ertstanker Nulja is zaterdagmorgen in alle vroegte vlot- getrokken. Het schip was, zoals wij reeds meldden, vrijdagmorgen in de Westerschelde ter hoogte van Baarland vastgelopen. De eerste poging om de Nuolja vlot te -trekken, vrijdagmiddag, mislukte. Drijvende kranen hebben daar na een groot deel van de lading overge bracht in lichters. Bij hoog water in de nacht van vrijdag op zaterdag lukte het toen de Zweed vlot te krij- Monumentenlijst Mariekerke v^tgesteld L^Wng van de minister Jen "matschappelijk RO Kf0u!-ir M- A. M. Klompö, lgt we lijst van archeologische 1 bij een Wilhel- WILHELMINADORP Twee personen werden licht gewond en twee auto'- werden vrijwel geheel vernield bij aanrijding zaterdagmiddag J_ minadorp. Het ongeluk gebeurde op de kruising provlncialeweg-Langeweg. Over de pro. vinciale weg kwam uit de richting Goes een personenauto bestuurd door W. de B. uit Goes. Deze auto wilde op de krui sing linksaf slaan in de richting Wol- phaartsdijk. Op hetzelfde moment kwam uit de tegenovergestelde richting een personenauto met J. S. aan het stuur. Deze laatste wagen greep de eerste in de flank. Twee personen m de auto van J. S. werden op advies van dokter M. P. Bruynzeel uit Goes naar ziekenhuis Bergzicht vervoerd. Zij konden later naar huis terugkeren. Beide auto's wa ren vrijwel geheel vernield. JAARVERSLAG: WIJ ZIJN DIEPTEPUNT TE BOVEN Dijkbrandje in Nieuwland NIEUWLAND. Op twee plaatsen heeft de trek dijk in Nieuwland zondag in brand gestaan. Over enkele hon derden meters schroeide de beplanting weg. De brandweer moest er enkele stralen water opzetten. De oorzaak is niet bekend. MIDDELBURG De fusie tussen de Zeeuwsche confectiefabrieken NV en de NV confectiefabriek Heka heeft suc- ses gehad. In het jaarverslag 1968 van de onder de naam NV verenigde Neder landse confectiebedrijven Veneco voort- werkende bedrijven wordt gemeld dat men het dieptepunt te boven is. Als ge volg van een nauwe samenwerking is er een netto resultaat van 190.000. Voorgesteld wordt aan de aandeelhou ders zes procent dividend uit te keren. De fusie dateert van januari 1968. In het eerste halfjaar was er een onderbezet ting door een tekort aan orders en werd gedurende enkele weken de a.rbeistijd verkort. In het tweede half jaar waren alle afdelingen bezet. De concurrentie was fel en wij moesten onze prijzen laag inzetten om te zor gen dat de bedrijven ongestoord kon den produceren, zo wordt in het jaar verslag meegedeeld. De nabestellingen liepen in alle bedrijven iets langer door dan normaal waardoor zonder onderbre king kon worden overgeschakeld op d'e voorjaarsproduktle. Er werd gedurende het verslagjaar grote aandacht besteed aan de verhoging van de productiviteit door verbeterde arbeidsmethoden. Over het productiebedrijf te Middelburg wordt meegedeeld dat door verbetering van routing en intern transport een ef ficiënter gebruik wordt gemaakt van de ruimte. De bouwplannen voor een nieuwe behuizing van dé dochteronder neming Necolan NV te Langemark in België zijn in vergevorderd staium. kingen met het gemeentecrediet van België zijn in vergevorderd stadium roerend goed te kunnen afronden, zo dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. Men hoopt de finan ciering van inrichting en bedrijfsmid delen met eigen middelen te kunnen dekken. Het huidige economische pa troon vraagt om schaalvergroting en diversificatie van de produk-ten om risico's van branchegewijze terug val te verminderen, zo wordt in het jaarverslag gesteld. Men is er dan ook blij mee dat er een fusie kon worden aangegaan met de con- fectie-industrie Joh. van der Went! en Co NV waarvan de bedrijven zijn gevestigd in Rotterdam, Oudenbosch en Fijnaart. Het bedrijf maakt voor vijftig procent soortgelijke produkten als de Zeeuw sche confectiefabrieken. Men verwacht dat de samenwerking op dit specifieke terrein tot gunstige resultaten zal lei den. Voorts is men van mening dat Van der Werff de mogelijkheid biedt om in een ander deal van de confec- tiemarkit te penetreren. Joh. van der i Werff en Co NV is overgenomen tegen 291 aandelen .Veneco' welke aandelen zich nog in portefeuille bevonden. Deze aandelen delen niet in de winst van het boekjaar 1968. Er was in het afgelopen verslagjaar in de Nederlandse bedrijven een zurge- lijk tekort aan vrouwelijke arbeids-; krachten. De personeels3ltuatie in de dochteronderneming in België is gun stig. Om in de toekomstige behoefte aan machinestiksters te voorzien ligt het in de bedoelng naast de VOC-opleidingen in Rijssen en Oud'enbosch welke op-j leiding goede resultaten hadden dezei opleiding in Middelburg te heropenen.' De personeelsbezetting bedraagt thans totaal voor de NV 850 tegen 589 in het| vorige verslagjaar. Daarvan heeft de Zeeuwsche er 320 verdeeld over Middel-; Honderden jonge Zeeuwen in Oosterkerk GOES Enige honderden Zeeuwse ge reformeerde jongeafen waxen op tweede paasdag bijeen in de Goese Oosterkerk voor hun jaarlijkse paastoogdag. De Zeeuwse afaclingspresïdcnte yan de bond van gereformeerde jeugdverenigingen, mejuffrouw Mien de Bruijne, heette le dereen in haar ojieningswoord hartelijk welkom. Zij toonde zich verheugd, dat er ondanks het mooie paasweer toch nog zoveel jongeren naar Goes waren geko men om samen het paasfeest te vieren. Het middagprogramma begon met het samenzingen van psalm 98 vers 1, dat net als de vele andere liederen die maan dagmiddag werden gezongen, op goede wijze werd begeleid door Piet ae Fey- ter op het orgel en Atty Wisse op de trompet. Zij verzorgden ook een solo-op treden voor orgel en trompet. Bijzonder in de smaak viel het herhaaldelijk optre den van de bariton-zanger Piet Wonder- gem, die onder meer ,tk zeg het allen, dat Hij leeft', .Nobody knows teh trou ble I've seen', .Sometime i feel like a mothersless child' en ,Go down Mozes' ten gehore bracht. ,Het volk stond erbij en zag toe' was een door Bert van der Stoel verzorgde de clamatie, waarmee hij duidelijk maak te, dat ook wij schuldig zijn aan de krui. siging van Christus. Janny Geelhoed bracht een paasbood- schap door middel van het gedicht .Pa sen'. Een moderne iruijne. werd uitgesproken door Mien de Bruii Een Zeeuwsoh-Vlaamse GJV-afdf' bracht het lekespel .Totdat de komt'. Het spel behandelde over een on derwijzeres, die met grote idealen op een dorp komt. Zij wilde iedere onkerke lijke bekeren, maar als dit niet lukt gaat ze aan God twijfelen. Door het lezen van de bijbel vindt ze weer zeker heid, waarmee ze verder kan leven. Aan sluitend hierop sprak ds H. van Bent- hem uit Middelburg de jonge gerefor. meerden toe. Hij wees zijn gehoor in het bijzonder op vier punten, namelijk dat zij ten eerste meer moeten verwachten van Christus, dat zij ten tweede niet moeten lijden aan het minderwaardigheidscom plex van vele Christenen, dat is ontstaan door de weerstand, die het christendom ondervindt, ten derde, dat zij moeten openstaan voor de oecumene en ten vier de, dat zij te weinig luisteren naar, maar teveel praten over de bijbel. De middag werd besloten met het menzingen van het GJV-bondslied ,Dit is het woord'. 's Avonds kwamen de gereformeerde jongeren weer bijeen, het avondpro gramma droeg een ontspannend karak ter. Caberetier Hessel van der Wal trad zowel voor de pauze als erna op met het solo-cabaret en de groep .Wor ried life blues' uit Goes zorgde voor mu ziek. OOSTBURG Op de provinciale weg Oostbnrg - Waterlandkerkje ontstonden tweede paasdag twee aanrijdingen. By één hiervan, die 's avonds om zeven uur nabij Klein Brabant gebeurde, moest de hierbij betrokken bromfietser E. A. P. uit. Sint Kruis met een been breuk in het Oostburgse ziekenhuis wor den opgenomen. P. reed met zijn bromfiets van het rij wielpad plotseling de weg op en werd toen gegrepen door de personenauto, bestuurd door J. P. M. V. uit Aarden burg. Bromfiets en auto werden zwaar beschadigd. Enige uren later ontstond op de zelfde weg een kop-staart botsing tussen 2 auto's, bestuurd door J. de P. uit Schoondijke en F. A. G. uit Eede, die beide in de richting Oostburg reden. De P. reed voorop en minderde vaart; de achterop rijdende G. had vermoedelijk te weinig afstand en botste ondanks krachtig remmen tegen de achterkant de voorligger. Beide auto's liepen 2 schade op. Persoonlijk deden zich niet voor. Het paaszonnetje Tokte menigeen naar buiten. Zo ook op de Vlis- singse boulevard, waar men zo wel ivandelaars in winterjas als in overhemd kon tegenkomen. (Foto PZC Nog dit voorjaar hoopt men de bespre- i burg, Aardenburg en Langemark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7