DIM1NI bu M@bii culturele H. ALGRA (73) verlaat de eerste kamer .KENTERING IN TIJD LOSBANDIGHEID' ZIJLSTRA'S OPMERKINGEN BEKRITISEERD La Rijk betaalde 1,5 miljoen teveel CNV wil normen inkomstenverdeling Wijziging WAM in voorbereiding V MAANDE 5 MEI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LEEUWARDEN (GPD) De eerste kamer zal het na september moeten stellen zonder Hendrik Algra uit Leeuwarden, meester in het rechtlijnig denken op basis van onvergankelijke waarden en onveranderlijke principes. Na 23 jaar normvast getui gen in de senaat is de senator op een leeftijd gekomen (bo ven de 70, om precies te zijn 73) waarop zegt hij je je gewoon niet meer kunt la ten inhuren voor zes jaar. De oude AR-getrouwe heeft het zelf gewild, vertelt hij. Xoem hem een conservatief per soon, noem hem een markante fi guur, hij zal hoe dan ook gemist worden in het politieke pa norama. Overigens is er geen en kele reden 0111 de nog kranige lieer Algra nu al af te schrijven. Iedere ochtend van iedere werkdag voor het ontbijt schrijft hij rijn hoofdartikel als hoofdredacteur \an het christelijk-nationaal Friesch Dagblad. Dat doet hij al sinds 1935 en het is nog steeds geen probleem voor hem. Hij neeft altijd wel een onderwerp, hij weet waarvoor hij moet waar schuwen. Meo kan met de heer Algra heel best over iets anders praten dan over godsdienst, moraal en norm besef. maar men ontkomt er een voudig niet aan te vermelden dat hij nationaal vooral bekendheid heeft gekregen ails de behoudende, dogmatische, formele, stugge (er zijn ongetwijfeld nog meer van die cliché's) senator, die de los bandigheid en verwildering in dit tijdsgewricht bestrijdt. Van hem is bovenal bekend, dat hij bepaal de kunstuitingen (en niet alleen die) niet gesteund wil zien door de overheid. Nooit genoot hij meer bekendheid dan op het moment (begin '66) dat hij het manmoe dig opnam tegen de .zondige' ex pressies van moderne schrijvers als G. K. van het Rove. Men mag de heer Algira daar niet op vast pennen. Hij is geen Ridder van Rappard. Ter completering van het beeld eerst deze gegevens: aanvankelijk boerenknecht, stu deerde in de avonduren voor on. demjser; gaf les in verschillende plaats® in Friesland; was tege lijk leraar (Nederlands en ge schiedenis) aan het gereformeerd gymnasium in Leeuwarden (tot zijn 66-ste), lid van de eerste ka mer (sinds 1946) en hoofdredac teur Friesch Dagblad (sinds 1935 met een onderbreking tijdens de Duitse bezetting, toen het blad zichzelf ophief en de heer Algra feruime tijd in gijzeling door- racht); kent Friesland en de Friezen als weinig anderen. Om het dan maar meteen over een an dere boeg te gooien: de krant. .Ik sta op het standpunt', zegt hoofd redacteur Algra, .dat de krant zich als een heer moet gedragen'. Een bolwerk Voor de heer Algra betekent dat het volgende: nooit geruchten in de krant; geen zucht nuar sensa tie (rijn lezerspubliek is een apart publiek, zegt hij, en heeft geen behoefte aan sensatie); geen dingen in de krant, waarover je in fatsoenlijk gezelschap niet ven, iets waar de mensen steun aan hebben'je moet je lezers wij zen op bepaalde gevaren, .zodat ze waakzaam rijn' (voorbeeld: waarschuwen tegen het gebruik van .stimulerende middelen'); en je moet bepaalde acties stimule ren (voorbeeld: Nederlandse steun voor de bouw van christelijke scholen elders ter wereld). in Londen. Ziet één groot voor deel: ,Wij in Nederland hebben een artsenstand m et een hoog staande en met kracht gehand haafde ethiek, één van de bolwer ken tegen situaties, waarin men van alles gaat proberen', Noemt met grote instemming het eerste kamerlid prof. Querldo (sociale geneeskunde), die zich .ernstig verzet' tegen financiering van het drinkwater. Algra; ,Ik zeg niet dat dat schadelijk is, maar als ze eenmaal beginnen de mensen via de waterleiding met bepaalde din- fen te bedienen, is het hek van e dam'. Terug naar .wat er al lemaal losbeslagen is'. De geschie denis leert geschiedkundige Al gra dat op een tijd van losbandig heid een tijd van ingetogenheid volgt. Velen mogen nog denken, dat het einde van het taboe-door- breek-tijdperk nog lang niet in zicht is, de heer Algra ziet al een kentering die hem hoopvol stemt. Sex H. ALGRA Hendrik Algra vindt deze tijd in derdaad een moeilijke tijd. .Niet zo zeer om wat er allemaal is los geslagen (op zichzelf wel een re den om bezorgd te zijn, maar daar komt wel weer een reactie op), maar omdat wetenschap en techniek zo'n vlucht nemen, dat daarin de mogelijkheid zit voor een ontmenselijking van het le ven, die verschrikkelijk zou kun nen zijn'. Noemt als voorbeeld .de gewoon afgrijselijke misvor mingen in planten- en dierenle ven' ten gevolge van kunstmatige ingrepen, waargenomen door hem in het natuurhistorisch museum Er is een tijd geweest, .werke lijk te gek om los te lopen', dat overal sex bij ter sprake ge bracht moest worden (noemt bij voorbeeld een blad, dat stelde dat de raaf uit de tv-fabeltjes- krant waarschijnlijk homosexueel is). Dat is, aldus de heer Algra. nu bezij» te verminderen. Noemt als voorbeeld een man. die wegens handel in pornografie door de po litie werd verhoord en te kennen zou hebben gegeven, dat er in zijn handel geen droog brood meer zat. Spreekt over zijn verzet (,niet eén durfde het lp zeggen, ik stond alleen') tegen het sub sidiëren van literaire werken, ,die de perken te buiten gingen', en constateert dat er nu veel meer bijval is dan toen. .Ik hoor nu van alle kanten: u had gelijk, het gaat wel weer over'. En; ,een hele hoop ook jonge men sen vinden dat het nu maar eens uit moet zijn. Het begint een mis selijk verhaal te worden'. Al pra tende zijn we met de heer Algra dan toch weer op de moraal te ruggekomen. Het had wel anders gekund, want hij is een man van aanzienlijke kennis en heeft wel meer te vertellen. Bijvoorbeeld, dat Friezen en Groningers veel meer met elkaar gemeen hebben dan men doorgaans bevroedt. Hij spreekt in dit verband over klei ne muanceveschillen, die de er varing leert dat juist Irrite rend werken. Juist omdat men zo dicht bij elkaar staat, irriteert men elkaar, aldus insider Algra. En als men nog mocht denken, dat de eerste kamer er maar zo'n beetje bijhangt en verre inferi eur is aan de tweede, dan kan se nator Algra vertellen hoe nuttig het instituut is voor het toekom stig beleid van de regering en hoe de leden vertolken wat er on der de mensen leeft. CNV-SECRETARIS: DEN HAAG (GPD) Een verhoging van do btw, de nieuwe omzetbelas ting, per één januari 1970 is zeker geen bijdrage aan het doorbreken van de loon- en prijsspiraal. Het is jammer dat de president van de Nederlandsche Bank deze verhoging schijnt te accep teren, maar het zal duidelijk zijn dat het laatste noord over de/.e zaak nog niet is gezegd. Dit zei vrijdagmorgen de lieer J. Lan- ser, secretaris van het CNV en spoedig opvolger van CXV-voorzitter J. van Ei- bergen. op de algemene vergadering van' de Christelijke Bedrijfsgroepen Centra-, Scheveningen. De heer Lanser constateerde dat de' moeilijkheden rond lonen en prijzen het! duidelijk maken dat er iets schort aanl het verdelingsmechanisme; de lonen worden vooraf vastgesteld terwijl de rest wordt toegekend aan de kapitaal verschaffers. Dit systeem leidt tot steeds terugkerende onrust. De vakbeweging heeft reeds enkele ja ren geleden voorgesteld dit mechanisme te verbeteren door middel van syste men van vermogensaanwasdeling. Waar schijnlijk heeft zo'n systeem een anti- inflatoire werking doordat bij de loon onderhandelingen rekening zal worden gehouden met het feit dat even tuele meevallers achteraf zullen wor den verrekend. Het is buitengewoon jammer dat de president van de Ne derlandsche Bank hieraan geen aandacht heeft geschonken. Over medezeggenschap zei de heer Lan ser dat de vraag hiernaar in feite neer komt op een aanbod tot nauwere samen werking in het bedrijfsleven. Het is derhalve onbegrijpelijk dat de aangebo den hand stelselmatig wordt afgesla gen. .Wie deze samenwerking afwijst en daardoor de andere partij dwingt tot strijd kan het algemeen belang ern stig schade doen'. In Zuid-Afrika AFRIKAANSE LEIDER NMEEVE KOMT VRIJ KAAPSTAD Robert Mangaleas So- boekwe, de vroegere leider van het (ver- boden) Panafrikaanse Congres, zal spoedig worden vrijgelaten. Hieraan zjjn enkele beperkende bepalingen verbon den, die in de aankondiging vam de minister van justitie nog niet zijn ver- I meld. Soboekwe is, na het uitdienen van zijn fwinenisatxaf, sedert 3 mei 1963 op Robbeneiland geïnterneerd Ingevolge de .algemene regswysingswet'. Deze mach- fegt de minister van justitie onder an dere om mensen, die vonnissen hebben uitgezeten wegens misdaden tegen de staat, na ontslag weer in hechtenis te nemen. De minister moet er dan van overtuigd zijn dat de betreffende per soon waarschijnlijk ,de verwezenlijking van de oogmerken van het communis me zal bepleiten, aanraden, verdedigen of aanmoedigen'. In 1960 werd Soeboe- lcwe toen leider van het PAC tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens ophitsing en overtreding van de paswetten. Deze bepalen, dat iedere Zuidafrikaanse neger een pas moet be zitten, waarin bijzonderheden omtrent de persoon en zijn werk worden aange tekend. De paswetten zijn ingevoerd om dat destijds tienduizenden negers zon der enige controle door het land trok ken, zich nu eens hier en dan weer el ders vestigden en in de steden grote problemen veroorzaakten in verband met huisvesting, arbeidsverschaffing en zovoorts. Het rijk heeft de afge- 'ite rond an 1 aan bij- 1 slagen op renten ingevlolge de invali- lopen jaren ten onrechte rond anderhalf miljoen gulden betaald en toe- diteitswet. Tot deze conclusie komt de algemene rekenkamer bi zijn jaarver slag over 1968. Alleen de uitbetaling van pensioen.- hogingen, zonder verrekening van al geboekte toeslagen, heeft de overheid al een miljoen gekost. Een half miljoen werd in het begin teveel uitbetaald aan invaliden ln beschutte werkplaatsen. De minister van sociale zaken voelt niets voor een correctie, omdat dat te veel werk met zich mee zou brengen. Bovendien vindt hij dat de financiële omvang van de gemaakte fouten binnen de perken is gebleven. De algemene re kenkamer heeft voor 's ministers stand punt begrip. LERAREN ONGERUST OVER MINDER LERAARLESSEN HILVERSUM (GPD) De raad van leraren, de algemene vereniging van schoolleiders en de vereniging van con-1 rectoren en adjunctdirecteuren hebben wijs minister Veringa te wendi hun ongerustheid uit te spreken ten aanzien van de uitvoering van de mam moetwet en dit met name tot betrek king van een nieuue formule die be langrijk minder Ieraarlessen tot gevolg zal hebben dan vroeger. Dit verklaarde vrijdagmiddag drs H. L. C. Michielsen, voorzitter van de raad van leraren, in de actualiteitenrubriek ,Echo' van de KRO-radio. Het aantal lessen op de middelbare school werd vroeger bepaald door het aantal klassen maar de invoering van de mammoetwet is het onderscheid tus sen gymnasiumklas, atheneum of havo klas voor de eerste jaren weg gevallen. Volgens de heer Michielsen kan dit tot hebben dat door sommige seho- ïumerus clausus wordt Ingevoerd, of dat de brugperiode gedwongen wordt verlengd. Bovendien kan de sterke af hankelijkheid van het aantal leraren- lessen van het leerlingenaantal, de prog noses voor het aantal lerarenlessen sterk beunvloeden. Dit. aldus de heer Michielsen, vergroot de moeilijkheden middelbare scholen in een schrijven er op aangedrongen middels een telegram bij de minister te protesteren en aan te dringen op handhaving van de oude formule. de voorzitter van het Christelijk Na tionaal Vakverbond, de heer -I. Lanser, heeft vrijdag in Scheveningen op de algemene vergadering van de Christe lijke Bedrijfsgroepen Centrale gepleit voor het opstellen van algemeen aan vaardbare normen voor een redelijke in komensverdeling tussen de verschillen de groepen in de maatschappij. Zolang andere groepen proberen, hun el- fen inkomen te verhogen ten koste van e werknemers, kan de vakbeweging daar alleen maar looneisen tegenover stellen. De vakbeweging hei noeg geen invloed op de vaststelling van die andere inkomens, terwijl onder nemers en zelfstandigen wel een beslis- isende invloed hebben op de vaststelling van de werknemersionen. De heer Lan ser noemde dit een ongerijmde en onge zonde toestand, temeer daar de inko mensverdeling in feite meer een kwestie is van macht dan van recht. .Wie ln een bepaalde machtspos: tiè verkeert kan eigenmachtig, over eigen inkomen beslissen en daarmee is de weg vrij voor volstrekte willekeur die soms bedenke lijk gaat lijken op misbruik van macht voor persoonlijk voordeel'. Als voorbeeld noemde de heer Lanser de tarieven van de specialisten. De vast stelling daarvan hangt blijkens uitla tingen van een woordvoerder van de Landelijke Specialistenvereniging af van veel factoren, zoals de vraag op welke leeftijd de specialist van zijn ou de dag wil gaan gemeten, of hij een riante villa prefereert boven een be- hebben en in hoeverre hij prijs stelt op al dan niet kostbare materiële ge noegens. De heer Lanser vindt het onbe grijpelijk, dat na deze verklaring niet een storm van protesten is losgebarsten. NIEUW DELHI (AFP) India telt op het ogenblik meer dan 531 miljoen inwoners, aldus Is officieel ln de Indiase hoofdstad bekendgemaakt. HELLENDOORN ONGERUST OVER MUNITIEDEPOT HELLENDOORN' (GPD) De raad van de gemeente HeJIendooni krijgt in zijn vergadering van 20 mei een brief te behandelen van II inwoner* van de gemeente inzake eventuele gevaren die verbonden zijn aan de muniti'-op*lag- plaats bij Daarle. De briefschrijvers willen weten of er \-oldoende waarbor gen zijn dat deze opslagplaat* 'n van oorlog geen gevaarlijk object zal blijken en vragen de raad of er maat regelen genomen zijn en waar de be volking eventueel een hchuilgeiegenheid kan vinden. Gemeentesecretaris G. J. Kamphuis zei over de kwestie' .Niemand weet welk soort amunltie daar ligt. Ook he' ge meentebestuur niet en de raad evenmin. Op de vragen kan dus geen afdoend antwoord komen of men moet de minis ter van defensie benaderen. Boeren die op een steenworp afstand van de op slagplaats wonen, hebben nooit gepro testeerd'. aldus de heer Kamphuis. .Wanneer er geprotesteerd moet wor den, kan men dat ook doen :n Harden- berg en Raalte. want daar liggen de zelfde objecten en trouwens ook in an dere plaatsen over het hele land ver- spreia'. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Op het ministerie van financiën wordt een wijziging in de wet aansprakelijkheidsverzekering motorrij tuigen (WAM) voorbereid, waarbij de termijn voor de vaststelling van het ta rief zal worden verlengd. Tot nu toe is het zo. dat de minister uiterlijk 30 juni van elk jaar het WAM- tarief moet hebben vastgesteld Het is de algemene rekenkamer gebleken, dat tot en met vorig jaar deze termijn steeds is overschreden. Dat kwam voor namelijk doordat de bromf.etsverzeke- ADVERTENTIE) Compleet servies voor 6 personen. Ideaal voor camping, caravan en "een dagje d'r uit". U tankt Mobil Special of gewoon. Spaarzame benzine. Merkt u direct U spaart al bij het tanken. Voor elke 5 liter krijgt u gratis één zegel voor prachtige premies tegen leuke lage prijzen. arorc will wal bekende namen Ie signaleren als: lou Steenber gen, Waller Kout, Piet Römer, Cox Habbema, Ann Hoiekamp, Cor van den Brink. Vertaling en regie, Walter Kous. Voorstelling van de te Middelburg sa menwerkende Culturele instellingen. ZVU-coupons en CJP geldig. MIDDELBURG DINSDAG 13 MEI, Citylhea!er,20 uur: Accident' van Harold Pinter. Regie Joseph lovey. Met Dirk Bogarde, Stanley Baker, Michel York, Jacqueline Sassard, Dolphine Seyrig. Toegang 18 ïoor. Open bare voorstellingen van de ZVU. De culturele evenementen in de maand mei, zijn dun gezaaid. Traditiegetrouw sluit het residentie orkest het seizoen af met een concert in Vlis- stngen. ditmaal met als gastdirigent de wereldbe roemde Hlroyuki Iwaki uit Japan. Op 20 en 21 mei zijn er concerten in Middelburg in verband met het jubileum van de zangvereniging ,Tot oefening en Uitspanning' die 135 jaar bestaat en de vereniging voor instrumentale muziek, die er 60 jaar op heeft zitten. Op 22 mei eveneens In Middelburg een meespeeltoneelstuk door Cen- rum, waarin een pianiste wordt vermoord. Mocht voor de volgende maand opgave van culturele "ken willen doen. dan kan dat weer bij G. van O-hot PZC yiisslngen telefoon 01184-5144 DONDERDAG 22 MEI, schouwburg, 20 uur: .Centrum vermoordt planile' (schorensehnitt) van de Zwitser- onee sc rijver Paul Pörtner. Het is een zogenaamde wIULl woorb'i be» publiek volop betrokken ll|n ve"rhiHende oplossingen van de moord n„kn il 'n we'^e sPe'er of speelster ook door het dï- W<"id' oan9ewelen' toneelgroep Centrum heeft °n noping pasklaar op de planken. Er zijn nogal AARDENBURG DONDERDAG 15 MEI, Sinl-Baafskerk, 14 uur: fede- relief muziekconcours van de Nederlandse federa tie van harmonie- en fanfareverenigingen. GOES DONDERDAG 22 MEI, Grote kerk, 20 uur: in ver band met het 50-jarig lubileum van de christelijke oratoriumvereniging .Willem 'I Hoofd' een uitvoe ring von ,The MesSiah' van G. F. Handel. Allida leinweber, sopraan,- Caroline Kaart, altj Chris van Woerkom, tenor; Marco Bakker, bas. Begeleiding door het Eindhovens Barokensemble. Algehele leiding Adriaan Kousemaker. MIDDELBURG DINSDAG 20 EN WOENSDAG 21 MEI, Concertzaal, 20 uur: gezamelijke jubileumconcerten door de ko ninklijke zangvereniging ,Tot oefening en uitspan- ring van ,The Messiah' van G. F. Handel. Allida onder leiding van de dirigenten Jo Ivens en Al fred Salten. Programma: Gloria - A. Vivaldi; Te Deum - H. Strale- gier;4e Symphonie - A. Dvorak. Solisten: Ank Reinders, sopraan; A. A. Schellens-Koops, alt. VLISSINGEN DONDERDAG 8 MEI, Sinl-Jocobskerk, 20 uur: con cert door het Rcsedentieorkesl onder leiding van de Japanse gastdirigent Hiroyuki Iwaki. Solist Yoshio Unno, viool. Ter stimulering van het bezoek wordt aan iedere bezoeker een grammofoonplaatje uitge reikt waarop Paul von Vliet in gesprek is met de dirigent van het Residentieorkest, Willem van Otterloo. Programma: G. Enescu - Rapsodie nr 1 A gr.f., op. 11; P. I. Tsjaikowsky - Concert voor viool en orkest, D gr.f., op. 35; A. Dvorak - Symfonie nr. 5, e kl. t., op. 95 (Uil de nieuwe wereld). Hiroyuki Iwaki: in 1932 geboren besloot eerst op zijn achttiende jaar muziek als vak te kiezen (ten gevolge van een ernstige verwonding, die een einde maakte aan een profesional-carriére als base- bollspeler). Na zijn muziekopleiding begon hij als slagwerker bij de verschillende orkesten in Tokio, zoals hij zelf zegt, leerde hij veel door hef observe ren van vermaarde dirigenten, speciaal Von Karajan fascineerde hem en deze stond hem toe directie- lessen bij hem te volgen. Sedert tien jaar is hij thans chef-dirigent van het NHK-Orkest, het grootste en meest bekende van de zeven symfonie-orkesten in Tokio. Sinds enige jaren komt Hiroyuki zes maanden per jaar voor gasldirecties naar Europa. De heden daagse componisten vinden in hem een vurig bepleiter. Slavische muziek in hel algemeen en Russische mu ziek in het bijzonder hebben zijn voorliefde. Hij trad in 1968 voor het eerst in Nederland op. Yoshio Unno: werd in 1936 in Tokio geboren en kreeg op vierjarige leeftijd de eerste vioollessen van zijn vader. Zijn eerste openbare concert gaf hij, toen hij zeven jaar was, waarbij bleek, dal een grote toe komst voor hem was weggelegd. In 1959 werd hij benoemd tot eerste concertmeester en solist van het radio-orkest van Japan, dat bekent slaat als de NHK- Symfonie. In 1964 studeerde hij onder leiding van Joseph Szigeti in Zwitserland, die grote bewondering had voor zijn tolenf. Unno heeft recitals gegeven en is solistisch opgetreden met de bekende grote orkes- De organisatie is in handen van de te Vlissingen samenwerkende culturele instellingen. GOES DINSDAG 6 MEI, Prins von Oranje, 20 uur: Fons Jansen met zijn nieuwe cabarelprogromma .Driemaal andermaal'. Het programma wijkt sterk of van zijn vorige die de kerk tot onderwerp haddon (,De lachen de kerk' en ,Hoo meer zielen'). Fons Jansen heeft ditmaal de sex, huwelijk, geboorte, opvoeding, voor lichting en school op de korrel genomen. Voorstelling van de te Goes samenwerkende culturele instellingen. GOES TOT EN MET ZATERDAG 17 MEI, voormalig wees huis, dagelijks geopend van 10-12 en 14-17 uur, zon dags van 14-17 uur, bovendien maandags van 19- 21 uur:tentoonstclling .Zeeland, heraidisch-genealo- HULST 14 TOT EN MET 30 MEI, burgerzaal von hot stadhuis, geopend van 10-12 en 14-17 uur, zondags van 14-17 uur: tentoonstellingwerkcn Arn Kroonder uit Zaamslag. MIDDELBURG GEDURENDE DE GEHELE ZOMER, Rijksarchief Zeeland, Sint Pieterstraat 38, geopend dagelijks van 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur, zaterdag van 13.30-17 uur, zondogs gesloten: tentoonstelling .Zeelond en de Dordse synode 1618/19'. In mei van dit jaar zal het 350 jaar geleden zijn, dat de Nationale Synode van Dordrecht na maanden lange moeizame besprekingen en vaak heftige de batten gesloten werd. In enkele hoofdlijnen kan men zien, wat de Synode van Dordrecht voor Zeeland heeft betekend en omgekeerd. Daarbij wordt afzon- dertijk aandacht geschonken aan de bouw van Her vormde en Gereformeerde kerken in deze provincie tot op de jongste tijd. Enkele van de geëxposeerde documenten zijn uit het buitenland afkomstig. Ook prentverzamelingen, archieven en bibliotheken in Ne derland hebben stukken ingezonden. O.a. is te bezichti gen het orginelc exemplaar von de Statenbijbel in pracht band aan de Staten Generaal aangeboden. TOT EN MET 30 MEI, Zeeuws museum, Wogenaar- straat 1, geopend van 10-12.30 en 14-17 uur, be halve zondags: tentoonstelling werken Jo Rijnsaard en Jan Jongschaap. VAN 2 TÓT 27 MEI, Van Benthem en Jutting, dage lijks geopend van 10-17 uur, niet op zondag: tentoon stelling werken Hans Heeren. Von 22 MEI TOT EN MET 15 JUNI. Vleeshal stadhuis: tentoonstelling .World Press Photo' georganiseerd doof het Zeeuws museum WESTDORPE GEDURENDE DE MAAND MEI, Galerie Troulzaerte, dagelijks geopend van 9-18 uur, zondags van 14-18 uur: tentoonstelling werken van Paul Citroen cn Jacques Siegers en unica keramiek van Francine Tim- ZAAMSLAG GEDURENDE DE ZOMER, Het Poontje, alleen op za terdag en zondag: tentoonstelling werken Arn Kroon- Niet veel nieuws te melden voor juni. In Middelburg op 3 juni een filmavond, op 7 juni het Delta-orgelconcours, op 17 juni ,The Menuhin Festival Or chestraen op 27 juni een to- neelmamfestatie. Verder mel den we nog op maandag 30 juni een optreden van de Zeeuwse Komedie lts Vlissin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7