notabene nylons en parrtynnylons voor elke vrouw 4 IÏ4 Ongekend grote sterfte onder vogels in Zeeland wf P'1 ril gpjfj» C Hp"5 M n i*L. uw soort uw maat uw kleur MENEER DEN UIL' IS DOOD D. Kasse Dzn nam afscheid als voorzitter van Raiffeisenbank Vele vissen lieten zich verschalken door Delta-vissers C. J. Schieman nam afscheid van de Raiffeisenbank Een weekend voor natuurvrienden in Van Eeghenhuis ANB ongerust over prijsstijgingen btw '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 APRIL 1969 jé g A- de ene vrouw is de andere niet, daarom maken Danlon en Duet zoveel soorten: van wandelkous tot avond(panty)nylon, van volmaakt glad tot hakellook, van lekker luchtig tot heerlijk warm, in mini en normaal. Kortom: nylons en panty-nylons in elke soort voor elke vrouw. de ene vrouw is de andere niet, daarom hebben Danlon en Duet zoveel maten: van extra small tot extra large, van maat 8 V2 tot maat 11. in beenlengten van 80 tot 106 cm. Kortom: nylons en panty-nylons in elke maat voor elke vrouw. de ene vrouw is de andere niet, daarom brengen Danlon en Duet zoveel kleuren: van charmbeige tot taupe, van licht tot donker, in modekleuren van nu tot modekleuren van morgen. Kortom: nylons en panty-nylons in elke kleur voor elke vrouw. Danlon het internationale modieuze merk Duet het veelgevraagde merk Zoals reeds eerder gemeld zijn er sedert begin november jl ge regeld döde vogels in Zeeland gevonden. Vooral onder de toch al schaarse roofvogels en uilen is de tol relatief het zwaarst ge heven. Eind januari waren 18 uilen en veertig roofvogels dood gemeld. Reden genoeg voor niet minder' dan zeven kamerleden om over deze ware slachting, vragen te stellen in de tweede kamer der staten generaal aan de ministers van landbouw en visserij en crm op 6 februari jl- Inmiddels is bekend geworden dat het aantal dode roofvogels en uilen nog sterk is gestegen! Op 21 maart waren er 73 ex. aan ons bekend doch zaterdag 22 maart was een .zwarte' dag voor de Zeeuwse fau na: niet minder dan 25 meldingen van dood aangetroffen of verlamde en van pijn gillende vogels' werden ons toen gemeld. Ook deze laatste stier ven onder krampachtige stuiptrekkin gen een afschuwelijke dood en ook hier had de mens met z'n land bouwvergiften opnieuw de hand in! Zoals ook in de andere gevallen. Een torenvalk bijvoorbeeld bleek bij onderzoek niet minder dan z" soor ten vergif in zijn lichaam te heb ben! Woensdagavond 25 maart jongstle den waren ons het volgende aantal len bekend: uilen: 1 steenuil: 3 veld- uilen; 15 kerkuilen: 26 ransuilen is VEERE De heer D. Kasse Dzn nam vrijdagavond tijdens de algemene leden vergadering van de coöperatieve Raif feisenbank Veere, die in liet vereni-; gingsgebouw werd gehouden, afscheid als voorzitter in verband niet het be-1 reiken van de pensioengerechtigde Leef-1 SCHOR® De 23(5 sportvissers die tijd. Hij heeft 27 jaar deel uitgemaaktzaterdagmiddag naar Sehore zijn geko- van het dagelijks bestuur.'In 1942 nammen voor liet eerste internationale hen hij de functie van voorzitter over van gelconcours van de Deltafediuutie, heb- de heer Dingemanse, die moest evacue- ben de reeks van wedstrijden die er ren. In 1943 nam hij tevens de taak van Ivoor het kampioenschap van deze fede- hulpkassier op zijn schouders omdat de ratic nog gehouden moeten worden, een toenmalige kassier R. Repko moest ou-| goede stimulans gegeven. De vis liet zich derduiken in Gelderland. In die oorlogs-; namelijk goed verschalken, zodat de jaren was het voor een groot deel aan Schoorse lieiigelsportclub, die de wed de werkzaamheden van de heer Kasse te strijd voor liet derde achtereenvolgende danken dat de Raiffeisenbank bleef jaar op touw bad gezet, er in elk geval gt fikse hoeveelheid bot aan over hield. Het gure weer trok geen streep door da wedstrijd, die ook nu weer perfect was georganiseerd. Opvallend was wel. dat ide Belgen dit keer met vertegenwoor- Na de oorlog kwamen de voorzitter en|dlffd waren, wat voornamelijk zijn oor- tejmg.^De_heer^Kasse zaaU vond in hct zeer moeijljk vast te "J krijgen aas als gevolg van hoge water- draaien. Dat is niet altjjd even gemak kelijk is geweest bleek wel uit de den van de heer li. C. Jan.se, die taak van voorzitter heeft gekregen 4uilen in 4 soorten; roorvogels- 4 smelleken; 12 sperwers; 16 bui zerds; 29 torenvalken; 2 niet te de termineren is 63 roofvogels in 5 soorten. Totaal dus een aantal van 108 dode roofvogels en uilen. En dan te we ten dat lang niet alle dode vogels gevonden zijn. Het werkelijke aan tal moet ettelijke honderden be dragen óf niet andere woorden min stens 80 tot 85 procent is van ge noemde soorten, een enkele uitzon dering daargelaten letterlijk ver moord! Uitgeroeid! Daar deze vogels aan de top van een voedselketen staan is het ook voor de andere dieren (vooral vooi de vissen) en uiteindelijk voor de mens een zeer bedenkelijke zaak. Niet voor niets stelden zeven kamerle den vragen aan de ministers en toen waren er ,nog maar' 58 exemplaren bekend. Het. aantal wat ons bekend is. is in korte tijd bijna verdubbeld We menen dat het weer eens tijd gaat worden aan de bol te trekken Men moet eveneens niet vergeten dat roofvogels en uilen zeer nuttig zijn voor de mens. Ze vangen ziek wild, eten kada vers en met name torenvalken en uilen vangen horden met muizen en ratten. ,Meneer den Uil' Uitgerekend nu ze zo geweldig po pulair zijn middels ,den uil van d£ fabeltjeskrant' vallen ironie van hei lot onder hen een ongekend aantal slachtoffers. Vooral op Walcheren en tn de boomgaarden van ZuM -Beve- tand waar ze overdag inslapen, sneu velen ze met bosjes Helaas geen fabeltje Vriendelijk verzoek: vindt u dode vogels stuurt u ze dan alstublieft; (li- reet oj) nan het RIVON in Zeist. Het kan kosteloos; en als het kan dan graag even een briefkaartje ons bureau: «laar bonden wij dai dodenlijst, bij. p. SCHOLLENAERl te drukkei bleef toen lid van het bestuur. Toen zitter Dingemanse wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in 1956 zijn functie van voorzitter neerleg de volgde de heer Kasse hem op. De heer Kasse heeft de wederopbouw en uitbreiding van de bank als actief me dewerker meegemaakt. Het voornaam ste is dat de mensen vertrouwen in de bank hebben. Daar gaat het om', zo zei de heer Kasse, toen hij de afgelopen 27 jaar nog eens de revue liet passeren. Het bleef vrijdagavond overigens niet alleen bij dankwoorden alleen. De diverse sprekers lieten hun dank betuigingen vergezeld gaan van ca deaus. De heer Janse overhandig de namens het bestuur een aquarel van het stadhuis van Veere. Voor me vrouw Kasse, die de vergadering bij woonde had hij bloemen mee gebracht. heer A, Oudkerk, rayon Inspecteur centrale Raiffeisenbank te Utrecht, die de heer Kasse. een sieraad voor de Raif- feisen organisatie noemde, overhan digde een plaquette met inscriptie. Me vrouw Kasse bedacht hij met een bloem stuk. De directeur van de bank, de heer de Buck, die de heer Kasse dankte voor de prettige samenwerking en het vertrouwen, schonk de scheidende voor zitter namens het personeel een zak horloge. Namens de raad van toezicht dankte voorzitter H, J. Volkers de heer Kasse voor de prettige samenwerking. AXEL Tijdens een zeer druk be zochte receptie in ,Zomerlust' te Axel heeft; de heer C. J. Schieman op dezelf de plaats waar liïj lier jaar geleden erband met zijn veertigjarig jubile- werd gehuldigd, afscheid genomen als algemeen procuratiehouder van de coöperatieve boerenleenbank Terneuzen, de Raiffeisenbank'. De heer C. Schieman, die nu met pen sioen gaat, kwam in 1924 als kantoor bediende in dienst van de bank te Ter- neuzen en had korte tij'd daarna a.l bezigheden in het kantoor aan de Axel- se Noordstraat. In 1967 werd de heer Schieman voor zijn vele verdiensten on derscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau. De grote waardering en dankbaar heid die er atlerwege voor het werk van de heer Schieman bestaan, kwam tot uiting in de vele geschenken en bloemstukken die tijdens de receptie van zaterdag werden aangedragen. Ze waren afkomstig van de banikclienitèle, persoonlijke relaities en instellingen als gemeente, waterschap, landbouworgani saties, directies en bestuursleden van de Raiffeisenbanken in Zeeuwsch-Vlaande- ren en de rayoninspectie te Utrecht. Tijdens het afscheidsdiner werden toe spraken gehouden door dé heren F. de Koeijer uit Zaamslag, voorzitter van het bestuur, H. de Jonge uit Terneuzen, na mens de raad van toezicht, mr. C. C Wabeke uit Terneuzen, directeur van d£ bank, Migohelsen uit Utrecht, rayon inspecteur en A. de Jonge uit Terneu zen, pfocuraitlehouder van de bank. Al le sprekers prezen de dienstbaarheid, de zin voor goede samenwerking en de deskundigheid, die de heer Schieman in zijn 44-jarig dienstverband voor bank en clientèle heeft ingezet. De heer Schie- an sprak namens zijn echtgenote en familie een algemeen dankwoord. AARDENBURG Ongeveer 25 na tuurvrienden uit Nederland en België hebben zaterdag en zondag deelgenomen aan een weekeind in het Van Eeghen huis te Aardenburg. Zaterdagavond hield de heer J. van Hlnte te Sinit-Kruis een Inleiding met dia's over de evolu tieleer. De discussie die rich daarna ont wikkelde, spitste rich toe op de vraag, of de mens in deze tijd de natuur nog wezenlijk nodig heeft, nu hij er steeds meer van vervreemdt. De deelnemers kwamen tot een positieve conclusie. Zondag maakten zij een excursie naar De Braakman'. lm de middaguren ver telde de heer W. J. Wolff, secretaris van de stichting Het Zeeuwse Land schap iets over de gevolgen die de del tawerken voor mens en natuur hebben. De Van EeghensticïitAng houdt een twee de weekend voor natuurvrienden op 26 en 27 april. Zuster C. de Wolf nam afscheid in Heinkenszand HEINKENSZAND Zusier Ohr. de Wolf, wijkverpleegster van het Groene Kruis te Heinkenszand, heeft zaterdag afscheid van haar werkkring genomen. Zuster de Wolf deed dat in verband niet liet bereiken van de ponsioenge- ihtigde leeftijd. De afscheidsbijeenkomst werd gehouden in het dienstgebouw van de Nederlands hervormde kerk. De muziekvereniging Euterpe' bracht een muzikale hulde. Voorzitter H. Eversdijk verzorgde de toespraak. Na hem brachten verschillen de sprekers het vele en goede werk van zuster de Wolf voor de Heinkens zand se gemeenschap in herinnering. De heer L. Klapwijk, optredend namens de EHBO overhandigde een boekwerk. Na mens de hele gemeente Heinkenszand gaf mr. H. Somers, zuster De Wolf een envelop met inhoud 1233,35) in handen, het geschenk van de bevolking. Dokter H. P. van Maanen, overhandig de haar namens het Groene Kruis een geldsbedrag te besteden voor de aan schaf van grammofoonplaten. De heer C. Nijsse sprak namens de oud-patiën ten. Na baar dankwoord stelde zuster De Wolf haar opvolgster, zuster Kor- stanje. voor. Zeer veel inwoners van Heinkenszand maakten van de gelegen heid gebruik om met een handdruk en bloemen hun waardering voor het werk scheidende wijkzuster stand. Het waren dan ook bijna alle maal Zeeuwen en Brabanders die drie uur lang verwoed naar hun lijnen staar den om te trachten toch maar iets van het prijzenpakket mee naar huis te kun nen nemen. Het was tenslotte R. va.n Waes uit Sluiskil die met 1345 punten als winnaar op het podium werd geroe pen en de trotse bezitter werd van een fraaie koelkast. Voordat burgemeester H. G. van Suijlekom in het verenigingsgebouw de prijswinnaars bekend maakte, zei hij ,Een dergelijke wedstrijd te or ganiseren kan alleen maar als er een onderlinge band is'. Hij sprak dan ook zijn waardering uit over hen die het opnieuw hadden willen organi seren. Een dankwoord tot hen die de wedstrijd tot een succes hadden gemaakt, kwam ook va.n de voorzitter van de wedstrijd- commissie, de heer A. Leijs. De prijs voor de eerst geëindigde Zeeuw ging naar A. de Leeuw uit Hansweert, ter wijl mevrouw Rammeloo uit "lissingen als eerste dame een extra prijs in ont vangst mocht nemen. De verenigings- prijzen werden gewonnen dom-: 1 Hen gelsportvereniging ,De Kapelse Kanaal vissers', Kapelle met 404-0 punten en 2 ,De Glijmevissers', Lepelstraat met 3550 punten. De eerste korpsprijs was voor Philips uit Terneuzen met 3995 punten en de tweede voor combinatie Lepoeter, Kapelle met 2168 punten. Individuele prijswinnaars: 1 R. van Waes, Sluis kil 1345 punten; 2 J. Jansen, Lepel straat, 1200 punten; 3 A. de Leeuw, Hansweert, 1155 punten; 4 E. Neufë- glise, Terneuzen, 1095 punten; 5 L. de Sutter, Kloosterzande, 1075 punten; 6 J. Slabbekoorn, Kapelle 1050 punten; 7 J. Harms, Terneuzen, 1040 punten; 8 T. Mattijs, Terneuzen, 1035 punten, 9 M. Eversdijk, Kapelle, 1000 punten; 10 H. Ribbink, Goes, 950 punten; 11 B. van 't Westeinde, Ovezande, 950 punten; 12 J. de Regt, Terneuzen 935 punten; 13 P. J. van de Meer, Hoogerheide, 865 punten; 14 A. Sieber, Hoofdplaat, 805 punten; 15 T. Meijer, Krabbendijke, 800 punten; .16 J. Jochems, Lepelstraat, 765 punten; 17 J. Schuurbiers. Bergen op Zoom, 710 punten; 18 C. Visscher, Kapelle, 710 punten; 19 J. van Geersdalen, Vlissin- ;en, 710 punten en 20 E. Blaakman, Sluiskil, 665 punten. In totaal werd er ongeveer 65 leg vis voornamelijk hot gevangen. Badhuis Yerseke wordt gesloten YERSEKE In het verenigingsge bouw ,De Haven' te Yerseke heeft de Groene-Krui «vereniging haar algemene ledenvergadering gehouden. Hieraan ging een bestuursvergadering vooraf. Dr Polderman opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer J. Kole, een prima verzorgd jaaroverzicht en een financieel verslag uitbracht. Bij de begroting 1969 is rekening gehouden met een verhoogde contributie van 2,- per lid, een en ander in overleg met de wijkverpleging. Het geraamde tekort kan nu zo goed als worden wegge werkt. Het badhuis geeft een tekort La zien van 2155,-. Besloten werd per 31 december aanstaande te sluiten. Hier over moet nog overleg worden gepleegd met de gemeente, het is zeer wel mo gelijk dax de sluiting nog vroeger komt. Mevrouw Verwijs en de heer Filius werden herkozen als bestuurslid. Van de Nederlands hervormde vemeente en van Handelsbelangen was ook dit jaar weer een bijdrage van 100.- ontvangen. Uitloting van 10 renteloze aandelen vond plaats. Enkele waren in de loop van het jaar geschonken. Uitvoerig werd in de rondvraag gespro- het langdurig in gebruik hou- ken ima den van verplegmgsartikelen, in som mige gevallen jaren en jaren. Een voor stel om een limiet te stellen en dan te laten betalen kreeg niet de algemene instemming, hoewel men overtuigd was dat er soms op grote schaal misbruik van gemaakt wordt. Klachten waren er, en niet ten onrechte, van de wijkzus ters over het afhalen en het terugbren gen van materialen. De vergadering on derschreef de bezwaren en besloot om iedere werkdag van 6 tot 7 uur 's avonds het magazijn open te stellen voor afhalen en terugbrengen. Met bij zondere dank aan de beide wijkver pleegsters en de badmeester sloot dr Polderman de vergadering. GOES De afdeling Goes van do Al gemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond hield in de (Landbouw* een jaarverga dering. Voorzitter H. Wijs verwelkom de .in zijn openingswoord een flink aan tal leden. De vergadering toonde haar verontrusting over de ten gevolge van 'le^bLiv optredende ernstige prjjsstjjgin- Mede gelet op de redelijk goede werk gelegenheid in de omgeving kon de heer Wijs constateren dat het afgelopen jaar vrij gunstig is verlopen. Ook in het zeer uitvoerige jaarverslag van secretaris C. Schrijver kwamen de prijzen aan de or de. Aangevoerd werd dat ui de huul ga prijzen nog niet zijn verwerkt de toe komstige' loonsverhogingen, de huurver hoging per J april en de verhoging van de belasting op benzine cn suuieit Al met al een niet zo rooskleurig per spectief volgens de heer Schrijver. 11 j meent dat net voor de economie toch wei van belang zal zijn, dat er enige stabilisatie komt op de verscnid-mje fronten omdat anders de bespa, rngen voor de uitbreiding van de weragele- genheid zullen gaan ontbreken.' Op° het jonge re nfront constateert de heer Schrijver een langzame vooruitgang dankzij de activiteiten van enkele"jon ge leden. Het ledenaantal bleef gelijk en bedroeg' op 1 januari 297 leden. KI. j- kens het jaarverslag van de penning meester, de heer F. Bakker konden cle boeken met een batig saldo worden in gesloten. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden, de neren J4 Wijs, Jac. Sclirier, M. van de Kreeke, F. Bakker, J. Verheule en J. Stoel her kozen.. In de vacature Jos. van Hese, die in 1968 overleed, werd benoemd cle heer J. Bruël. De heer J. Provoost:, con troleur van de Stichting vakopleiding Bouwbedrijf, hield tijdens deze verga dering een inleiding over het doel ei de werkwijze van de stichting, dm is samengesteld uit wenkgevers en werk nemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4