Vergeefse speurtocht op Veer se Meer naar drie vermiste Belgen BILT Bouw van zwembad naderbij Nog geen zicht op afvalwaterleiding oost-Zws-Vlaanderen PZEM bouwt kerncentrale in het Sloe ,Geen gemakkelijk besluit geweest' meuws 2 SINDS ZONDAG VERMIST Derde mysterieuze verdwijning in enkele jaren Derde maal STORM OVER ZEELAND ALMANAK Uranium Zeeuws fruitcorso voor de vijftiende keer in Goes Begin Geen olie 930 megawatt Woonwagen in Vlissingen uitgebrand Interesse Beproefd type MR. VAN AARTSEN: Worgels piano's hifi installaties mosselt wersteege VERWACHT. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 APRIL 1989 KORTGENE De rijkspolitie te water heeft maandag ver geefs gezocht naar drie jonge Belgen, die deel uitmaakten van een groep van 32 Belgen. De groep was, zoals gisteren ge meld, zondag met twaalf zeilbo ten op het Veerse Meer in moeilijkheden geraakt. Zon dagavond wist men niet pre cies of wel alle zeilers waren gered. Toen bestond al het ver moeden dat nog drie leden van het gezelschap zoek waren. Maandag kwam hierover zekerheid toen in Brussel bij de politie aan gifte werd gedaan van vermissing van de 23-jarige Louis R. P. Maruet, woonachtig in de plaats Luxemburg, studerend in Brussel, de 30-jarige kinderverzorgster Christiane Mathé uit Brussel, en de 30-jarige ir Guy Dozot uit Ni velles. Vandaag zal de rijkspolitie doorgaan met zoeken op het Veerse Meer. De zeilboot, waarin de drie vermisten hebben ge varen, is maandagmorgen om acht uur geborgen door de eigenaar Van Belzen van het watersportbedrijf De Arne in Veere. De boot werd ge vonden tussen het recreatiegebied De Piet en Wolphaarsddjk, ter hoog te van de Egbert Petruspoider. Ter plaatse staat weinig water. De drie opvarende moeten al eerder te wa ter zijn geraakt. Vermoed wordt dat by het laveren de opvarenden over boord zijn geslagen. De heer Guy Dozot was een ervaren zeiler, die goed bekend was op het Veerse Meer. Aanvankelijk meende men dat het bootje behoorde bij vier andere Bel gen. Later bleek dat hun bootje was afgemeerd in Wolphaartsdijk. Toen dit eenmaal was ontdekt moest men wel tot de slotsom komen dat nog enige leden van de groep van de Brusselse gezelligheidsvereniging niet waren teruggekomen zondag avond. Bij de reddingsacties, die na de eerste meldingen waren begonnen zondag, had men, zoals gemeld, le den van de groep van onder anidere de Haringvreter en van zandplaten gehaald. Andere waren op eigen kracht aan land gekomen. In elke zeilboot zat in ieder geval één ervaren zeiler. Zondagavond kon niemand van het gezelschap precies zeggen of wel iedereen was gered, omdat een deel van het ge zelschap onmlddelijk met een toe- ringcar naar Brussel was terugge gaan. Het is in enkele jaren tijd voor; de derde keer dat op mystrerieuze wijze opvarenden van een boot ver mist raken. Storinvspost NS in Vlissingen UTRECHT (ANP) De dienst van ploftatïe van de Nederlandse Spoorwe gen gaat- met ingang van 31 maart aan staande de storingsbestrijding van het reizigersmaterieel op de lijn controleren Op 8 plaatsen in Nederland zullen zo genaamde storïngsposten worden geves tigd. De reorganisatie van deze storings bestrijding is een onderdeel van de kwaliteitsverbetering van de spoorwe gen. Speciaal aandacht zal worden besteed aan de regelmatige preventieve 24 uur controle, het snel melden en repareren van geconstateerde mankementen en een beter contact tussen de lijn en het tech nisch personeel bij de hoofdverkeers leiding in Utrecht. Om storingen onder- de 24 uurs controle ingesteld, waa.r spe ciaal wordt gelet op de veiligheid van het materieel, het comfort van de rei zigers en de materieelkaarten, waarop eventuele gebreken staan vermeld. On danks het feit dat de meeste treinstel len 's-naehts stilstaan, ligt het toch in de bedoeling zoveel mogelijk overdag de werkzaamheden uit te voeren. Er is berekend, dat de nieuwe storingsbestrij- dingsorganlsatie een aantal nieuwe wa- genmeester-elektriciens nodig heeft maar daar staat tegenover, dat men het met een enkele dieselmonteur minder af kan. Kleine buit bij inbraak in benzinestation VLISSINGEN Het afgelopen week einde is ingebroken in het benzinesta tion van de heer Elenbaas aan de weg door het Zuid-Sloe. De inbraak werd in de nacht van zondag op maandag omstreeks één uur ontdekt door een surveillerende politieagent. Het bleek dat men eerst had getracht een deur van het magazijn open te breken. Toen dat geen succes had heeft men enkele ruiten aan de voorzijde van het benzinestation ingeslagen. Het foo- enpotje waarin slecht een klein geldbedrag zat bleek te zijn geleegd. Verder werd er niets vermist. Bromfietser bij uitwijkmanoeuvre gevallen MIDDELBURG De zestienjarige bromfietser C. L. van S. uit Middel burg moest maandagmiddag met hoofd letsel in het Gasthuis worden oogeno men nadat hij bij een manooeuvre om een overstekende bejaarde te ontwijken was gevallen. De bejaarde dame, de 75-jarige J. J. E. v. d. B-B. uit Middelburg bleef onge- derd. Het ongeluk gebeurde in de Lange Delft ter hoogte van de Reigerstraait. VLISSINGEN -De voorjaars- storm, die gisteren uit west-zuid- westelijke richting over Zeeland trok, wakkerde gisteravond om omstreeks tien uur aan tot wind kracht 8 tot 9. De situatie was ech ter niet zo gevaarlijk dat extra maatregelen, zoals dijkbewaking en dijkwachters nodig waren: de storm Ping niet samen met hoog water. De veerdiensten voeren nor- RAAD ARNEMUIDEN ARNEMUIDEN De bouw van Arne- muidens instructiezwembad is maandag avond weer een stapje dichterbij geko men. De raad ging er die avond ten minste in principe mee akkoord, dat voor de aanleg een bedrag van 188.000 uitgetrokken kan worden, zodat overge gaan kan worden tot het sluiten van een lening ter grootte van dit bedrag. De raad krijgt later een plan aangebo den, dat definitief vastgesteld zal n ten worden. Burgemeester A. Hack hoopte, dat het instructiebad voor het zwemseizoen van volgend jaar gereed zal zijn; dit seizoen hoeft men er niet meer op te rekenen, dat het z-over komt. De burgemeester herinnerde er nog eens aan, dat het bad zal bestaan uit drie bassins, terwijl er ook een verwarmingsinstallatie inge bouwd zal worden. De raad trok deze avond via een begrotingswijziging nog meer kredie ten uit. Zo werd in de kosten van de aanleg van de centrale persleiding door Walcheren een bedrag van 42.000 ge voteerd. H'et ging hier om de eerste fase, waarbij de Walcherse gemeenten de meerdere kosten van de pijpaanleg van Vlissingen (Souburg) naar de Wes- terschelde (met een aan de Walcherse leiding aangepaste omvang) voor een deel voor hun rekening nemen. Later kan dan de Walcherse persleiding zon der meer op deze dan al gereedgeko men pijp Vlissingen-Westerschelde r gesloten worden. Het totaal aandeel Arnemuiden in de persleidmgaanleg zal 650.000 bedragen. Voor de aanleg van het eerste deel van de nieuwe straat tusen de Nieuwstraat en de Lionstraat werd een krediet uit getrokken van ruim 60.000. liet bete kent tevens, dat enkel zakenlieden, die in deze omgeving willen bouwen, in de naaste toekomst hun plannen kunnen realiseren. Voor de sloop van negen wo ningen in de Nieuwstraat en één in de Lionstraat werd rond 14.000 (plus daar bij nog de nadelen vast te stellen BTW) uitgetrokken. De raad besloot voorts aan g s voor te stellen om de raadsbijeenkomstvergoe- dingen te verhogen, voor de raadsver gaderingen van 20 naar 25 en voor de commissievergaderingen van 10 naar 12,50. De heer Oreel van de SGP ging ni'et met dit voorstel akkoord. ADVERTENTIE Uw uiterlijk verandert helemaal met een nieuwe, moderne bril. Kom kiezen bij SCHROOTE daar ,ziet' u meer. OPTICIEN SINT-JANSTEEN - Het is nog steeds volkomen onzeker wanneer begonnen kan worden met de aan leg van een gesloten afvalwater leiding door Oost-Zeeuwseh-Vlaan deren. Dat bleek maandagmiddag tijdens een vergadering van de raad van bestuur van het rechts persoonlijkheid bezittend lichaam Afvalwaterleiding O.-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost' in het gemeen tehuis van Sint-Jansteen. Het wachten is op de benodigde over heidsbijdragen. Maar het ziet er niet naar uit dat die spoedig zullen komen, omdat het project een be trekkelijk lage urgentie heeft. Wed zijn nu bestektekeningen gereed gekomen voor de eerste fasen van het plan. Het gaat om de leiding Zaamsla.iJ Spui, Sterre-Zuiddbrpe-Axel en Kloos- terzandè Ossenisse. Alleen het laatste gedeelte is een onderdeel van de ge Drojecteerde hoofdleiding. De leidingen lamslag-Spui en Sterre-Zuiddorpe- teel in België wordt, aangelegd, De h'eer Reuser gaf toe dat dat veel goedko per zou zijn, maa.r hij zag praktische bezwaren. Hij blijkt weliswaar gemak kelijk om over dit soort simpele kwes ties afspraken te maken met een Bel gisch gemeentebestuur, maar als het op definitieve beslissingen aankomt gaan de regeringen meespreken en wordt het automatisch een jaren slepende zaak. De leden van de raad van bestuur kre gen nog te boren, dat liet nu vrijwel zeker is dat het; lozingspunt van de hoofdleiding bij Ossenisse komt. Deze plaats is indertijd door rijkswaterstaat aangewezen, maar ontmoette ernstige bezwaren bij het waterschap. Na in tensief overleg heeft het waterschap zich nu voorlopig met de door het rijk aangewezen plaats akkoord verklaard. Leeuwse Wie gisteravond het NTS-jour- naal heeft gevolgd, weethoe mooi Vlissingen op een uraniumlaag zit. 't Is allemaal gekomen door een plotselinge verschuiving van de aardkorst, zo aan het begin van onze jaartelling, schatte een des kundige. Op de plaats voor het nieuwe zwembad is het boeltje aan de oppervlakte gekomen. En nu komt vandaag een hordje ex perts onder aanvoering van pro fessor Weisskachel em eens krachtig het mes in deze materie le zetten. En behielp men zich tijdens de gisteren getoonde op namen nog met een belicul,ings- meter om een geigerteller te suggereren, vandaag brengt men een dwarskrabb er mee om de he le zaak tot op de bodem te onder zoeken. Wie weet brengt zo'n dwarskrab- bet nog heel wal volk op de been. Vlissingen zit op uranium. Vlissingen zit op fluweel. Vlissingen zit op rozen. En mag het eens voor één dagt Axel worden aangesloten op de reeds bestaande afvalwaterleiding in de ka naalzone. De uitvoering ervan is om die reden betrekkelijk goedkoop. Tijdens de vergadering informeerde bur gemeester G. Dlerick van Koewacht en Overslag waarom de leiding Sterre- Zuiddorpe-Axel niet direct wordt door getrokken tot Overslag. Voorzitter mi J. I. M. Reuser antwoordde, dat de ur gentie daarvan minder groot werd ge acht. Bij de gedachtenwisselïng hierover vroeg burgemeester Dtierick zich af waarom Overslag niet zou kunnen lo zen via het lozingssysteem dat momen- Raad Breskens in besloten zitting BRESKENS De gemeenteraad van Breskens heeft maandagavond in be sloten zitting een bezwaarschrift behan delt], «lat bewoners van de Prinses Ju- lianastraat hebben ingediend tegen de uitbreiding van de suikerwarenfabriek van de gebroeders Verduijn NV aan die straat. Men vreest vooral luchtveront reiniging in de dorpskern. Of de gemeenteraad die ook vreest kwa men de bezwaarden niet te weten. Bur gemeester J. A. Eekhout deelde na af loop van de besloten discussie mee dat b en w contact zullen opnemen met ge deputeerde staten om te vragen wat kan worden gedaan om de uitbreiding van de fabriek op de een of andere ma nier toch doorgang te laten vinden. GOES Er zijn nu definitief zeven deelnemers voor liet Zeeuwse fruitcorso, dat dit jaar voor de vijftiende keer in Goes zal worden gehouden. Dat is maan dag duidelijk geworden na een rumoeri ge vergadering in ,Het Slot Oostende' le Goes, waar belangstellenden voor het corso werden Ingelicht over de plan nen voor het komend jaar. Behalve <le zeven definitieve deelnemers waren er vier verenigingen of personen die de beslissing nog aan zich hielden. Zoals bekend: er zal dit jaar een derde categorie worden ingevoerd. In die ca tegorie kunnen wagens meedoen van 4 tot 6 meter lengte, met een versiering die maar voor 30 procent uit fruit hoeft te bestaan. Een tweede ingrijpende wij ziging is de afschaffing van het avondcorso. Tijdens de vergadering dinsdagavond le verde de vereniging ,Het Kanaal' uit Wemeldinge kritiek op de manier van ontvangst van de deelnemers, vorig jaar. De heer N. de Wolf uit Goes drong er op aan een categorie reclamewagens in te voeren die geen entreegeld betalen en die ook niet naar prijzen meedingen; een voorstel dat weerklank vond in de zaal en zoals voorzitter F. Gerritsen verzekerde, door het bestuur in over weging zal worden genomen. De defini tieve deelnemers zijn; Lange Kerkstr.; families Nijssen en Crucq uit Goes; de familie Fokke uit Goes; Westenschou- wen; Zierdkzee; Goes-Zuid en Van 't Westeinde uit 's-Heer-Arendskerke. Nog niet definitief werd deelneming toegezegd door de velling Goes; Tilroe uit Kapelle; de maatschappij voor plant kunde en de waterleidingmaatschappij. Vóór de vergadering werden dia's ge toond van het corso '68. Na afloop was men nog enige tijd feestelijk bijeen. Slot van pagina 1 centrale worden gevestigd? Naast de kleine, als een experiment gebouwde kerncentrale in Dodewaard aan de Waal of in Vlissingen-Oost? De laat ste maanden was duidelijk dat al leen het Sloegebied kandidaat voor vestiging was. Vrijwel de gehele pro- duktie van de eenheid zal daar kun nen worden opgenomen door de dan inmiddels uitgebreide chemische en metallurgische industrie (Hoechst - Vlissingen NV en Péchiney, beide energieverslinders). Deze afname kenmerkt zich namelijk door een zeer gelijkmatige en volcontinu belas ting, zodat de bedrijfstijd van de le verende eenheid zeer hoog is. Ten gevolge van deze zeer hoge bedrijfs tijd werd het mogelijk (ondanks de hogere investeringen dan voor con ventionele centrales) in de kerncen trale tot concurrerende kostprijzen te komen. we meteen terugvallen op het lande lijk koppelnet, waarop ook ons be drijf is aangesloten'. Stralingsgevaar voor de omgeving is niet aanwezig. Een kerncentra le veroorzaakt geen luchtveront reiniging. Van overheidszijde worden stringente eisen gesteld ten aanzien van de veiligheids voorzieningen. Die hebben zowel op de installatie als op het be drijf betrekking. De constructie van de Installatie houdt met deze eisen volledig rekening. Do PZEM heeft bij de uitvoerige, stu dies, die aan deze historische beslis sing van het nu bijna 50 jaar oude bedrijf zijn voorafgegaan, ook aan biedingen van raffinaderijen bekeken. Van deze zijde waren namelijk becij feringen gemaakt voor de levering van zware stookolie tegen een zoda nige prijs dat de bouw van een kern centrale minder dan wel onaantrek kelijk zou worden. Ook de Gasunie lieclt onderzocht of er met aardgas zou zijn te concurreren. Maar de kernenergie heeft het dan nu toch in het Sloegebied gewonnen. ,Hoe de opdracht ook uitvalt en welk consortium de leverancier zal wor den een zeer belangrijk aandeel van de installaties (75 "tot 80 pet.) zal afkomstig zijn van de Nederlandse i dustrie', vertelde ons de heer Bogerd. Dat is een voorwaarde. De percenta ges verschillen in de offertes wat, maar komen over het algemeen toch in deze richting. Op het allerlaatste moment voor de beslissing bij de PZEM zijn in de offertes nog be langrijke aanvullende gegevens bin- nengekomen. Voordat nu een defini tieve keuze wordt gemaakt wilde men deze nog in de evaluatie ver werken. Het ziet er naar uit dat over onge veer vier maanden niet de bouw van een kerncentrale in de uitbreiding van hel; Sloe l»ij Borssole kan wor den gestart. Voor de PZEM is daar een terreinoppervlakte van ongeveer 100 hectaren gereserveerd. De grond ervoor is bijna aangekocht. De eer ste fase (bouw kerncentrale van 400 megawatt on bouw conventionele centrale van 185 megawatt) zal een terreinoppervlakte van 25 hectaren vergen. Voor de conventionele eenheid zal de ketel met toebehoren worden ge leverd door de NV kon. mij. ,De Schelde' te Vlissingen, volgens een ontwerp van Combustion Enginee ring te New York. De werkdruk er van is 145 atmosfeer en de capa citeit 590 ton stoom per uur. De turbine-eenheid van deze nieuwe centrale wordt geleverd door Geve- ke-Groenpol te Amsterdam en is van het fabrikaat Stal-Laval-ASEA. Belangrijke onderdelen van de turbi ne-eenheid zullen in Nederland wore den vervaardigd, het secundaire ge deelte voor bediening en controle van deze installatie wordt geheel door Groenipol geleverd. Plet bouwkundig gedeelte van deze conventionele eenheid zal de PZEM in eigen beheer uitvoeren. Zeer bin nenkort zal het werk eraan begin nen. Er is met de leveranciers een korte bouwtijd overeengekomen, zo dat de eenheid commercieel ln be drijf kan zijn in mei 1971. Zoals gezegd: de kerncentrale zal in 1973 in produküe komen. De PZEM zal dan een opgesteld vermogen heb ben van 930 megawatt. Met Hoechst en Péchiney zijn al contracten ge stoten. Het vermogen van de PZEM zal toereikend zijn tot ongeveer 1975. Op het ogenblik hebben .de centra les van de PZEM een vermogen van 345 megawatt. Daarvan is enkele maanden geleden 160 megawatt ge reedgekomen. Midden 1971 zal het totale vermogen met 185 megawatt zijn opgevoerd tot ruim 530 me gawatt. Mochten zich Intussen nog nieuwe afnemers melden, die veel elektri sche energie nodig hebben dan kan de PZEM "snel tot uitbreiding over gaan. Het bedrijf heeft namelijk optie ge- VLISSINGEN-OOST Aan de Bevelandse kant. van het Sloege bied, tegen het dorp Borssele aan ligt 100 hectare terrein gereser veerd voor de PZEM (wit om lijnd). Op een deel daarvan zul len de conventionele en de kern centrale verrijzen. (Luchtfoto Wim Riemens) Aan de aandeelhouders van het bedrijf is machtiging gevraagd om geldleningen aan te gaan tot een bedrag van 350 miljoen, de totale investering. Gezien de con tractuele afspraken zullen de be talingen, die hiermee in verband staan, pas in een laat stadium van de bouw moeten worden VLISSINGEN Maandag Is by het woonwagenterrein te Vlissingen de woonwagen van A. S. O. uitgebrand. Do schade bedraagt ongeveer 10.000,-. De eigenaar was niet tegen brand ver zekerd. Het ongeluk ontstond toen O., die van Dinteloord kwam, met zijn auto en woonwagen de oprit naar het woonwa- In de wagen brandde nog wat vuur in de kachel en na het omslaan ging de hele woonwagen met meubilair ln vlam men op. De. heer Dijkstra, exploitant van ,Het Zwaantje' in Souburg, heeft O., mevrouw O,, diehaar tweede kind verwacht en het 7 maanden oude kindje van het gezin, voorlopig onderdak aan geboden. (ADVERTENTIE) Er is een grote interesse om de PZEM-opdracht te verwerven. Dat is tijdens de onderhandelingen over de verschillende aanbiedingen wel ge bleken. Meerdere groeperingen, die offerte hebben gedaan, zijn in staat om de eenheid op tijd in bedrijf te stellen. De gegarandeerde lever tijd is ongeveer 50 maanden, een ter mijn gelijk aan met de afnemers van de elektrische energie gemaakte af spraken. Bij de offertes zijn er verschillende, die kunnen afgaan op reeds gebouw de installaties. Ook wat dat betreft, dus de nodige garanties, De PZEM overweegt bovendien om gelijk met de opdracht voor de bouw van de kerncentrale ook de brandstofelemen ten. inbegrepen het daarvoor nodige uranium, op te dragen. Zo kan de grootste zekerheid voor een passend geheel worden bereikt. Bij de keuze van de hoofdelementen zal de bouwer van de kerncentra le nauw samenwerken met de PZEM en het nodige overleg plegen. Te vens zal hierbij de NV Gemeenschap pelijke Kernenergiecentrale Neder land (GKN) nauw betrokken zijn. De uiteindelijke verantwoordelijkheid voor het goed functioneren van de complete Installatie blijft bij de le verancier berusten (een zogenaamde turkn ey-opdracht In het Sloe komt hoe dan ook een kerncentrale van een beproefd type, waarmee uitgebreide bouw- en be drijfservaringen zijn opgedaan in Amerika en in Europa. Er kan dari ook gerekend worden op een bcdrijfs- zekere centrale. ,Wat gebeurt er nu, wanneer zo'n kernenrrglp-eenheid van 400 mega watt zou uitvallen? Ir Bogerd: .Daar van merken de afnemers niets. We hebben In ons totale vermogen op ,Het besluit van de raad van bestuur van de NV PZEM tot bouw van een kernener giecentrale stemt mij tot grote voldoening. Het is geen gemakkelijk besluit geweest, omdat het in wezen ging om de principiële vraag welke richting diende te worden in geslagen op de weg naar de toekomstige energievoorzie ning van Zeeland', aldus de reactie van mr. J. van Aart- sen, commissaris der konin gin en voorzitter van de raad van bestuur van de PZEM. ,Een zeer grondige voorbereiding is nodig geweest om tot het be sluit te komen. Ik heb de grootste waardering voor de directeur van de PZEM en voor zyn medewer kers, die enkele maanden lang aan de voorbereiding van dit be sluit hebben gewerkt'. ,Het lijkt mij goed erop te wyzen, dat het besluit uiteindelijk is ge nomen op grond van strikt zalce- lijk-commerclële overwegingen waarbij zowel de factor investe ringen als de kwestie van de ex ploitatie een rol speelden. Ik stel dit met enige nadruk om te voor komen, dut mogelijk de gedachte zou postvatten, "dat er vanwe ge een zeker psychologisch effect commercieel te exploiteren kern energiecentrale van ons land krijgt. Het is een in het oog sprin gende gebeurtenis in de jongste geschiedenis van deze provincie. Van de aanvang af is altijd duide lijk gesteld, dat zo'n centrale geen doel op zich mocht: zijn. Z11 is dat ook niet. Zij is wél een bijzonder hoog te waarderen middel om de nu aan de gang zijnde indus triële ontwikkeling van liel Was- terscheldebekken een extra sti mulans te geven. Ik heb het volste vertrouwen, dat zij ook als zoda nig zal functioneren', zo beslool de heer Van Aartsen. Dr Ir J. Nijman, namens de di rectie van Hoechst-Vlissingen NV ,Een kerncentrale in hot Sloege bied komt midden in de moderne, technieken te staan, die daar op het oeenblik van de grond ko men. Alleen daarom al is hol; een voordeel voor Vlisslngen-Oost dal er extra aandacht; op dit indus triegebied wordt gevestigd. I Dodewaard was dio aandacht be slist versnipperd'. .De PZEM heeft met deze be slissing aangetoond een belang rijke stimulator te zijn van wat er in het Sloe gebeurt; bovendien toont het bedrijf aan dat het ver trouwen heeft m de toekomst van dit havenindustriegebied. Voor ons als grote stroomverbruikers Is het. bijzonder belangrijk dal ook op langere termijn de ener gievoorziening is verzekerd. Het is alles bij elkaar een mooi suc ces voor Zeeland'. alle goede (nemen in een iuqk IvOED WEER Opklaringen, maar ook enkele regen- of hagelbuien. Matige tot krachtige wind tussen west. en noord. Lagere middag- temperaturen dan gisteren. Vooruitztch ten voor woensdag en donderdag: Plaatselijk neerslag en vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren zon: l tot 8; min, temp.: Lot 4 graden onder normaal; max. temp.: 2 tot 7 graden onder normaal; kans op een droge periode van m.ln stens 12 uur: 70 procent; kans op een gelicel droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 7; min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; max. temp. 2 tot 7 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal50 procent. Normalen voor 1 tot 5 april (respectie velijk min. temp. en max, temp.) Den Helder 4 9 Eelde 2 11 De Bilt 5 12 Vlissingen 5 10 Vlv. Z.-Llmburg 4 12 ZON EN MAAN - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2