Waterschap bemiddelt alleen bij ruilverkavelingswerken VDREENV Coördinatie nodig Schouwse plannen voor de recreatie Jachthavens aan De Grevelingen ,Eén West Zeeuws-Vlaamse en één kanaalgemeente' COMMISSIE EN CTD VOOR GANG VAN ZAKEN VERANTWOORDELIJK Waterschap verkocht één boom in Kapelle Dwangpositie Bewaking Wees prijsbewust! PM brengt zijn vermaarde serie lichtgewicht naaimachines' voor dezelfde prijzen als in 1968 - ondanks de BTW! Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN NV Wolphaartsdijk: 215,000 krediet voor bouw school Frank Kooman trad driemaal op met zijn poppentheater MODERNE KEUKENS D.M.boone, Stichting Schoolhoofd nam na 4500 uren afscheid van Ellewoutsdijk Liever vier Goede kans 'n opaal in goud gevat 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 MAART 1969 DIJKGRAAF P. J. J. DEKKER IN GOES GOES ,De brede watering van Zuid-Be- veland' maar de ruilverkavelings instanties zijn verantwoordelijk voor de waterbeheersing en de we- genzorg in die delen van ,De Poel- Heinkenszand', waar ruilverkave lingswerken worden uitgevoerd. Dat heeft dijkgraaf P. J. J. Dek ker vrijdagmiddag duidelijk ge maakt tijdens de algemene verga dering van het waterschap, die in ,De Korenbeurs' in Goes werd ge houden. De heer Dekker: ,Het zou tot complicaties en conflicten leiden, wanneer er twee instanties zouden zijn, die elk een gedeelde verantwoordelijkheid zouden dra gen voor de goede gang van za ken'. Het waterschap is in de afgelopen weken door verschillende instanties benaderd met het terzoek stagnaties in de waterafvoer op te heffen. Het waterschap De vergadering besloot vrijdagmiddag, hun rekening te nemen. Het water- tot verbetering van arwatering van dei schap stelt zich voor. om na de ge- Nieuwe Kraijertpolder, de Nieuwe meentelijke herindeling te trachten met Vest-Kraaijertpolder, de Nnord-Kraaij-: de gemeentebesturen tot een definitieve lextpolder en de West-Krnaije.rtpolder, regeling te komen over de instelling Die verbetering zal een bedrag van een; van een rattenbestrijdingsdienst. kleine 140.000 in het totaal vergen. Besloten werd een gedeelte van de ver- l itvoerig werd ter vergadering uiteen- bindingswg tussen Kattendijke en We- heven de streek met te zwiar belast «"'ke technische ingrepc, men meldmge te verbeteren. Verbeterd wor- neven, de streek met te zwaar belast „toeten doen om het afwatering*-. den dee weg op de zeedijk, de daarop probleem op te lossen. aansluitende Binnendijk, de Snoodijk en Er wordt een plan uitgevoerd, dat het Reepweg. Tn de begroting jas voorj midden houdt tussen een definitieve dlt werk a' een bedrag van 64o.800, GOES De algemene vergade ring van het waterschap ,De Brede Watering van Zuid-Beveland' heeft vrijdagmiddag één boom ver kocht. Voor een symbolische gul den werd de oude lindeboom aan de Stomme Kruisweg in Kapelle overgedragen aan de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Die stichting, sal een boomchirurg opdracht ge ven de oude linde te restaureren, omdat van verschillende particu liere zijden veel prijs wordt gesteld op het behoud van de boom. In een toelichting bij het voorstel werd opgemerkt, dat de .operatie' vrij kostbaar zal worden. Maar de stichting krijgt de boom dan ook voor een zacht prijsje Hij wees erop. dat naar mate de lo nen stijgen en de waterschappen in financieel opzicht steeds meer m een dwangpositie komen te verkeren. Een probleem, dat zich vooral toe spitst in de jaren, waarin de op brengsten in de landbouw en de fruitteelt ver beneden de maat blij ven. ,Een voortdurende kostenstij ging met daartegenover lage be drijfsopbrengsten zou op de duur gaan leiden tot een verlaging van het vei-zorgingispeil. De begroting voor 1969 wijst erop, dat dit gevaar verre van denkbeeldig ds. De prijs ontwikkelingen van de laatste maan den zetten onze toch al krappe be groting onder zware druk', zo hield de dijkgraaf de vergadering voor. Hij voorzag een noodzakelijke ge- schotsverhoglng als het rijk geen bijstand geeft. Maar daarover was de heer Dekker optimistisch. Hij leidde uit het feit, dat op de rijksbegroting voor dit jaar een post van 12 miljoen gulden is or~~ nomen voor steun aan de waterscf pen een verdeelsleutel is er nog met af dat er een begin is van een fi- - wel. verantwoordelijk nanciële regeling rijk-waterschappen, waterbeheersing en wegenzorg De dijkgraaf maakte in zijn opemngs- 'n het ruilverkavelingsgebied, maar woord verder melding van de nieuwe niet op de plaatsen waar ruilver- vergoedingsregeling voor bij het delven kaveüngsuerken worden uitgevoerd. -n beslag te nemen gronden. Daarbij is De dijkgraaf wees erop. dat tussen del™11 u^e^aa" van. gedachte, dat cultuur technische dienst en de techni- de grondgebruikers 4 meter onbebouwd sche dienst van het waterschap nauw en goed contact wordt onderhou den om te bevorderen, dat alles zo soepel mogelijk loopt. Het waterschap kan wel bemiddelend optreden, maar niet regelend, zo werd duidelijk. De plaatselijke commissie en de CTD kun nen dat wel. De hele zaak wordt nog ingewikkelder, doordat tegelijkertijd in het ruilverkavelingsgebied werken in uitvoering zijn voor de aanleg van de nieuwe rijksweg. Voor het deel van de weg, dat an het ruilverkavelingsgebied ligt, is vergunning verleend door de ruilverkaveli ngsinstan t ies De CTD moet dus toezien op juiste na leving van de vergunningsvoorwaarden bij de rijkswegaanleg en moeilijkheden, die bij die aanleg ontstaan moeten door de CTD worden opgelost. Tevreden toonde de dijkgraaf zich in zijn openingswoord over de voorgestel de wijziging van het oorspronkelijk wetsontwerp waarin de rijksbijdragen in de kosten voor de deltawerken wor den geregeld. .Met grote voldoening kunnen wij thans vaststellen, dat indien zullen laten wanneer de waterlopen langs hun landerijen worden gedolven.; Het mechanische werk werd in 1968 op verschillende mameren gedaan met een hydraulische kraan van het water schap, met een machine, die het hele jaar werd gehuurd en overigens in aan genomen werk met behulp van machi nes van loonwerkers. Men wilde op die manier vaststellen wat de beste metho de is. De ervaring heeft geleerd, dat voor dit jaar het accent moet worden gelegd op huurmachines. Met de eigen kraan werden wel goede resultaten be reikt, maar volgens de heer Dekker is dat vooral te danken aan de kundigheid van de machinist. Bij aanschaf van meer eigen machines heeft men niet de garantie, dat die zo goed kunnen worden bemand: en de exploitatierisico's komen dan te druk ken op het waterschap. De kosten van een huurmachine komen overigens on geveer overeen met die van een eigen machine. De heer Dekker wees erop, dat de nu gevolgde werkmethode niet bindend is voor de toekomst. midden houdt tussen een definitieve verbetering en provisorische voorzienin gen, die hoewel ze geen 100 procent ver betering bieden toch een hele stap in de goede richting betekenen zoals de heer Dekker duidelijk maakte, Hij stelde, dat de te investeren bedragen in ieder geval hun nut afwerpen over een periode van 10 jaar, waardoor de investering verantwoord wordt. De vergadering slikte een tegenvaller van 37.000. De rattenbestrijdingsae- tie op de Bevelanden heeft aan lokaas 47.000 gekost en aanvankelijk had het waterschap 10.000 uitgetrokken voor aankoop van lokaas, dat in het veld werd uitgelegd. De heer Dekker deelde mee, dat aan de vereniging van b w en s op De Bevelanden een brief is gestuurd, waarin is uiteengezet, dat de gemeen ten 6.000 hebben opgebracht voor lok aas. dat het waterschap daarvoor 47.000 heeft gegeven en dat de stands organisaties aan vrijwillige arbeid een: f 10.000 hebben ingebracht als men dat in geld zou uitdrukken. In de brief wordt er ook op gewezen, dat op Tholen de gemeenten verhoudingsgewijs meer be talen voor de actie daar. De heer Dek ker stelde in antwoord op opmerkin gen over het opgelopen bedrag, dat het dagelijks bestuur van het waterschap heeft besloten door te gaan, omdat de zaak heel belangrijk was en omdat an ders ook de actie, zoals die tot dusver was gevoerd voor niets zou zijn ge weest. Nadrukkelijk werd gesteld, dat de nazorg van bijzonder veel belang zal zijn. In zijn openingsrede zei de dijkgraaf, dat aan de gemeentebesturen bedrag opgenomen. Ook zal worden overgegaan tot" verbetering van het gedeelte van de Aardebolleweg tussen de Sehelphoek en de Veerweg te Wophaartsdijk. Hier voor was in dë begroting 200.000 uit getrokken De vergadering kreeg de mededeling, dat de regeling voor bewaking van de zeedijken bij stormvloed wat is aangevuld en verbeterd. Elk district, dat aan een zeedijk is gelegen krijgt een centrale post met telefoonaan sluiting en voor verbetering van de onderlinge communicatie zijn per technisch ambtenaar twee portofoons gekocht, die ook worden gebruikt bij gemeenschappelijke peilingen. (ADVERTENTIE) 'Typen 94,95.96 en 97 PFAFF) BERGEN OP ZOOM: Kortenieestraat 17, telefoon 01640-5878 TERNEUZEN: Nieuwediepstraat 23, telefoon 01150-2294 BREDA: Range Brugstraat 30, telefoon 01600-31745 EINDHOVEN: Willemstraat 21, telefoon 040-22570 ROOSENDAAL: Nieuwe Markt 48, telefoon 01650-35546 Verder verkrijgbaar bij: A. C. BASTIAANSE, Papegaaistraat 4, Goes G. HEMELAAR, Nieuwendyk 29, Vlissingen G. HEMELAAR, Langeviele 52, Middelburg H. A. DE BREUCK, B. F. van Waesberghestraat 16, Hulst WOLPHAARTSDIJK Tijdens de donderdagavond gehouden raadsvergadering te Wolphaarts dijk voteerde de raad voor de bouw van de nieuwe openbare lagere school te Oud-Sabbinge een krediet van 215-000. Voor dit bedrag zal een vaste geldlening worden aan gevraagd. De bouw van deze school zal in 't openbaar worden aanbesteed. Aan d« NV Zegam werd ongeveer 25, m2 grond aan de Molenweg ver kocht voor 10, per 10 m2 voor de bouw van een gasdrukregelstation. De kasgeldlening van 150.000 bij de NV Bank van Nederlandse Gemeenten werd met een half jaar verlengd. De raad ging akkoord met een voor stel van b eh w de zogenaamde bui-; tenobjecten van de gemeentelijke socia-j le werkvoorziening in het verband van1 de centrale werkplaats ,De Bevelanden' onder te brengen. De subsidie voor de VW Zuid-Beve land wordt van 10 cent per inwoner tot 15 cent per inwoner verhoogd. De gemeente zal voorts garant staan voor een jeugd-instuif die in Wolphaartsdijk zal worden gehouden. Op verzoek van de watersportvereni ging Wolphaartsdijk werd een krediet verleend voor de verbouwing van het; sociëteitsgebouw bij de jachthavens. De keurlonen van de vleeskeurings dienst zullen worden gewijzigd in die zin dat bij doorvoer van vlees het ta rief van zes cent per kg verminderd wordt tot twee cent per kg. De rechten voor de uniforme vuilnis emmers zullen voortaan per kwartaal berekend worden. inplaats van per half jaar. Deze wijziging werd speciaal half jaar. Deze wijziging werd speciaal voor'de seizoenbedrijven getroffen. Bij de rondvraag informeerde men naar een eventueel parkeerverbod voor de Prins Bernhardtstaat en de Molendijk. B en w zullen hierover eerst advies inwinnen. is verzocht, om, wanneer de nu nog aanwezige voorraad lokaas op is, de kosten voor de nodige aanvulling voor De poppenspeler Frank Kooman, inmid dels in Zeeland bekend om zijn boeiende zeer verzorgde voorstellingen, heeft vrijdag in Vlissingen twee uitvoeringen gegeven van zijn moderne sprookje ,Met professor Adamson per raket naar de maan.' Het waren beide voorstellingen voor leerlingen van het voortgezet on derwijs, die in de De Ruyterzaal van .Britannia' werden gegeven. 's-Avonds gaf Kooman in de wat geslotener omge ving; van het Thoolse stadhuis een voor stelling ,De nachtegaal van de keizer', naar het sprookje van Hans Christ!aan Andersen en .Vossestreken', een palet van luchtige cabaretstukjes. De vlotte, vaak zeer actueel getinte teksten, de goede afwerking van beweging, stem men en décor bezorgden Frank Koo man een enthousiast publiek. Zowel de schoolvoorstellingen als 1 de avondvoor- cdën van de Zeeuwse 'ADVERTENTIE) f BOUWMATERIALENHANDEL MIDDELBURG OnSO-4951 BURGEMEESTER BROUWERSHAVEN: DREISCHOR Er is een serieuze coördinatie nodig ten aan zien van de projecten voor recreatie op Schouwen-Duiveland. Mogelijk zou die coördinatie haar sluitstuk kunnen \inden in een recreatiegemeenschap voor Schouwen-Duiveland, waar bij ook de Westhoek zou moeten worden betrokken. Komt die recreatiegemeenschap - of een andere vorm van samen werking - er niet, dan moet zo snel mogeljjk een nieuw her indelingsplan op stapel gezet worden voor de vorming van één gemeente op het eiland. Dat is de mening van burgemees ter mr J. P. Boersma van Brouwershaven. De heer Boersma is verontrust over het feit, dat er geen enkele coördinatie in eigen gebied bestaat over de plannen voor recreatieve voor zieningen - waarbij jachthavens - en dat evenmin door de verschillende gemeenten overlegd is over de tarieven van de jachthavens. Een andere zaak. waarover bur gemeester Boersma bezorgd ïs: het feit, dat op Schouwen-Duive- land de nadruk is komen te lig gen op de verblijfsrecreatie. ,Men heeft verzuimd ontspanningsmo gelijkheden te scheppen voor de recreanten. Dat vind ik nogal ver ontrustend' en mét mij de wethou ders', aldus de bin'gemeester van Brouwershaven. .Momenteel ma ken het ETI, de Heidemi 1 en de provinciale VW studie over even tuele bestemming van het gebied aan de Grevelingen tussen Brou wershaven en Den Osse tot een dagrecreatiegebied van allure. Het iedere gemeente voor zich en Den Haag voor ons allen bij de plannenmakerij om Schouwen- Duiveland zoveel mogelijk profijt te laten hebben van het toerisme, werkt naar de mening van de heer Boersma storend en rem mend. .Hogere subsidiërende au toriteiten stappen moeilijker in plannen van eén geimeente dan van een aantal gemeenten samen', zo is de stellige indruk van de heer Boersma. Slot van pagina 1 plan onder meer opgenomen een cam ping, een strand, dat moet worden opgespoten, een zomerwoningenter rein. speelterreinen, een restaurant op de kop van de strekdam voor de haven, een botenberging en een jachtwerf. Er wordt gedacht aan particuliere exploitatie van de jacht haven met de voorzieningen die daar bij komen. Volgens hei Brouw l:s- havense plan zullen de Jonkinpol- der en de Weedhuispolder onder wa ter gezet moeten worden, waardoor een haven ontstaat. Daarom moeien dijkgedeelten worden weggenaa'.d. Dé gemeente is momenteel bezig mei grondaankoop in de polde-s. Het gaat voornamelijk om tuingrond. De Dlannen zijn voor subsidie-aanvragen na-ar gedeputeerde staten giionden en daar gunstig ontvangen. Bij de uitgebreide jachthaven ko men uiteraard ook voorzieningen ais douches en toiletten en ook wil men een tankstation aanleggen. Burge meester mr J. P. Boersma meent, dat ook als de Grevelingen niet zou worden afgesloten een uit breiding van de bestaande accommo datie gerechtvaardigd zou zijn. Nu al doet de behoefte aan meer lig plaatsen zien gevoelen. Zoals gezegd: naast de j?.chthav>n- plannen voor Brouwershaven zuilen mogelijk ook de havens oii Zonne-: maire en D?n Osse dienstbaar wor-| den gemaakt tan de wate-sport Maar daarvoor z: r de plannen niet vast omlijnd. Burgemeester Boersma: .Eerst moet haast worden gemaakt met het plan voor Brouwershaven. Als we die klaar hebben en dan ook DEN OSSE Nu nog liggen er in de delta-vierkhaven Den Osse aan de noordkust van Schouwen soms imposante drijvende instal laties zoals deze Jan Heymans', een drijvende asfaltfabriek. Straks zullen i» deze haven aan het toe komstige Grevelingenbekken jach ten afmeren, (Foto PZC) Nadrukkelijk stelt burgemeester S. Francke van Middengebouwen daar bij: ,De gemeente zal een dergelijk plan niet kunnen uitvoeren. We den- Het wordt een zeer kostbare zaak en de raad wil het plan wel graag realiseren, maar we moeten er niet voor hoeven kromliggen'. De polder naast de haven Klooster nol heeft een oppervlakte van 5,37 hectare. Een stuk buitendijk zal moe ten verdwijnen en ter bescherming zal de binnendijk moeten worden op- loals ook bij de andere jachthaven#, zullen bij de toekomstige Scharen- dijkse jachthaven voorzieningen moe ten worden getroffen om het de re creanten wat comfortabeler te ma ken we achter elkaar door kunnen wer ken als dat kan met de rijksfinan ciën, want wij zijn failliet. Dat maakt trouwens de positie van de gemeente ten aanzien van de recrea tie toch moeilijk. We hebben een sluitende begroting dit jaar, maar met een reëel tekort'. De plannen Scharendijke de jachthaven van gemeente Midden- schouwen zijn in de maak bij de GrontmlJ. De gemeenteraad heeft opdracht gegeven te bestuderen i»f van de haven Kloosternol met de pol der ernaast een Jachthaven kan wor den gemaakt. ELLEWOUTSDIJK "vrijdagavond beeft het gemeentebestuur, de onder- commissie en tie bevolking van Elle- woutsdijk afscheid genomen van de heer P. J. H. C. Knuijt. hoofd van de open bare lagere school. De heer Knuijt ter- trekt na een verblijf van ruim drie jaar in Ellewoutsdijk naar C'adzand, waar hij met ingang tan 1 april in een zelfde functie is benoemd. Verschillende sprekers brachten de heer en mevrouw Knuijt dank voor de wijze waarop ze het onderwijs en de gehele samenleving het dorp hadden gediend. Burgemeester D. I>ocider bracht mede namens het gemeentebestuur als eerste zijn dank over. Mevrouw Knuijt werd dank gebracht voor het gegeven hand- werkonderwijs. Als herinnering kreeg de heer Knuijt een boekwerk overhan digd. De dank van het personeel voor de prettige samenwerking kwam tot uiting in hef aanbieden van een reproductie. De heer P. .J. Maate voorzitter van de oudercommissie, bood namens de ouders het scheidend schoolhoofd een luchtfoto van Ellewoutsdijk aan. Ds Hogendoorn sprak over een plezierige samenwerking met de heer Knuijt inzake het gods dienstonderwijs. Wind .bluste' duinbrandje VLISSINGEN Niet tevergeefs maar wel te laat arriveerde de Vlissingse j brandweer vrijdagmiddag bij een plek j in de duinen, waar volgens melding een duinbrand ie tras ontstaan. Bil aankomst' was er niets te zien. tenminste niet. meer1 dan een zwart geblakerd stukje duin-' grond. De v ind had reeds het .blussend' werk verricht door da kruipende vlam metjes uil tc 1 ARP-WOORDVOERDER J. A. VAN BENNEKOM: VOORGESTEMD OM DE HUIDIGE SITUATIE NIET TE BESTENDIGEN MIDDELBURG Eén grote gemeente voor geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen en een kanaalzone-gemeente voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die niet in tweeën gesplitst had behoren te worden. Dat waren voor het Zeeuwse tweedekamerlid J. A. van Bennekom de voornaamste facetten van het herin delings- ontwerp voor Zeeuwsch-Vlaan deren. Daarom ook had de heer v. Bennekom en een deel van z'n ARP-fractieleden het bijzonder moeilijk met twee amendemen ten op het ontwerp van minis ter Beernink: het amendement Fiévez (kvp), die een drieling van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voorstond, en het amendement Voogd (pvda) om de oostgroep- gemeenten van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen bij elkaar te voegen. Dit alles betekende volgens de heer Van Bennekom die als enig Zeeuws tweedekamerlid betrok ken was bij de gehele voorberei ding van de Zeeuwsvlaamse herindeling, een ontkrachting van de doelstelling van het ont werp. In een toelichting over zijn indruk - ken van «Ie jongste behandeling in de tweede kamer van bet ontwerp en over het standpunt van de ARP verklaarde de heer Van Bennekom blij te zijn, dat DO eindelijk de on zekerheid in deze glenendc zaak tot een einde behoort, en dat deze be handeling een goed contact heeft opgeleverd tussen de gekozenen en de mensen uit de streek, de kiezers. ,De narigheid is natuurlijk, dat we niet iedereen hevredigen konden. Weliswaar hebben we geprobeerd met ieders wensen rekeniii" te hou den, maar daarbij mochten we de samenhang van dn verschillende ge meenten en de toekomst van de streek niet uit het oog verliezen'. Ondanks de bezwaren tegen de ver schillende amendementen wilde de ARP, zo verduidelijkte de heer Van Bennekom, niet het risico nemen tegen het ontwerp te stemmen, om dat men niet wilde, dat de huidige verbrokkelde situatie in het gebied nog langer zou duren J. A. VAN BENNEKOM zien. Liever vier dan de nu ge kozen acht gemeenten. Ik maak er geen halszaak van, maar ik had liever gewild, dat minister Beernink let» minder lakoniek gestaan had tegenover de ver schillende amendementen, die het wezen van het ontwerp geweld hebben aangedaan', verklaarde de heer Van Bennekom. Het sterkst betreurde hij het amen dement van de KVPer Fiévez, waar in dus de driedeling van de kanaal zone voorgestaan werd. Daarom kwam de heer Van Bennekom met een eigen amendement: de gehete kanaalzone van Terneuzen. en Axel, dat dan van het kanaal moest af blijven. De ontwikkeling van hel kanaal, die in de toekomst nog sterker zal moe ten worden dan nu bet geval is, moet volgens de heer Van Bennekom in één hand blijven. ,Ik gun Sas van Gent zijn zelfstandigheid', verzekerde de heer Van Bennekom, ,maar ik meen, dat de ontwikkeling van .Sas van Gent vanuit een centraal punt als Terneuzen zeer goed kan gebeu ren, veel beter dan een ontwikkeling via België (Gent). ,ik betreur dus de aanvaarding van het amendement-Fiévez, al is daar door Axel als een zelfstandige gc- meente gehandhaafd en dat was voor mij ook zeer belangrijk'. Een beetje moeilijk had de heer Van Bennekom het ook met het amende ment-Voogd om de hele oostgroep van gemeenten rond Hulst tot één gemeente te maken. Dit gehele ge bied is volgens de heer Van Benne kom zeker op Hulst aangewezen, de partners kennen elkaar en ook voor de ontwikkeling rond een toekomstig Baalhoekkanaal zou men een goede begeleiding kunnen verzekeren. Maar dit amendement was voor de heer Van Bennekom technisch heel moei lijk, omdat hij Koewacht bij Axel wenste en in het amendement Koe wacht by den. .Het ment ontkrachten', aldus de heer Van Bennekom. .Bovendien heeft een en- auëte geleerd, dat 85 procent van ae Koewachtse bevolking bij Axel ingedeeld wenste te worden'. Ten aanzien van West Zeeuwsch- Vlaanderen stond het overgrote deel van de ARP-fractie op het standpunt, dat er één grote ge meente Oostburg gevormd zou moeten worden. ,We wilden Oost burg een goede kans geven, met een goed ambtelijk apparaat', al dus de heer Van Bennekom. .Zou iemand denken, dat er nu mill iter Belgen komen naar het zelf standige Sluis of Aardenlnirg dan wanneer deze gemeenten vanuit! Oostburg bestuurd zouden worden?', vroeg hy zich af. Hi t argument, dat de welvaart van Sluis benadeeld zou worden, achtte hij dan ook niet he lemaal juist. Oostburg zou toch niet zo kortzichtig zjjn geweest om Sluis en Aardenbnrg te torpederen?' meen de heer Van Bennekom, die van oor deel is, dat juist in het belang van ile recreatieve ontwikkeling van deze weststrcck een krachtige gemeente Oostburg nodig is. Ondanks zijn grote waardering voor de beide stadjes (Sluis en Aarden burg) vond de heer Van Bennekom het irreëel om in 1970 dergelijke kleine gemeenten als zelfstandige eenheden te handhaven. .Uit over tuiging hebben we dan ook gestemd voor één West Zeeuwsvlaamse ge meente, daarbij gesteund door vele verzoeken uit de streek het in die richting te sturen'. Voorman L. Schoe nam afscheid van waterleiding .MIDDELBURG Vrijdag werd In rte Schouwburg door het personeel van ge meentebedrijven afscheid genomen van de heer L. Schoe, voorman-terreinwer ker in het waterwingebied Oranjezon, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Schoe, die vanaf 1924 zijn beste krachten aan de verzorging van het duinterrein der ge meentelijke waterleiding gaf, is ook bij vele bezoekers van Oranjezon een wel bekend figuur. Nagenoeg de gehele bosaanplant van het waterwingebied is met zijn hulp en la ter onder"zijn direct toezicht aangelegd, zodat men niet recht kan zeggen, dat zijn werkzaamheden een blijvend stem pel op het landschap hebben gedrukt. Het oorspronkelijk kale duingebied is thans mede door' de bebossing één der mooiste natuurgebieden van Walcheren. Uiteraard was ook het toezicht op de wildstand aan de heer Schoe toever trouwd. Een taak welke bij hem in goe de handen was. Velen hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt officieel af scheid van de heer Schoe te nemen. On der meer werd de heer Schoe toegespro ken door mr J. J. van de Weel, wethou der van gemeente bedrijven en de direc teur der bedrijven, ir D. N. Alleijn. Na mens het personeel bood de chef van het pompstation de heer J. B. Treure een afscheidscadeau aan. Onder de vele ove rige sprekers bevond zich ook de burge meester van Veere, de heer A. de Kam. (ADVERTENTIE) Een ring met allure vóórhaar... van U.f 195.- Terneuzen Nleuwstraat 14 Telefoon 2284 Vlissingen Bellemypark 20 Talefoon 2385 Middelburg Markt 29 Talatoon 5294

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4