KIJKEN NAAR KIEZEN UIT DE BOEKENPLANK Terwijl vernieuwers storm lopen, vergeten zij.... TOCH DEMOCRATIE IN .LINTJES' Niemand weet of hij tweede hands heeft oostenrijks Prix de Joke voor tv-uitzending 1470.- DEKLERK&ZN Science fiction ZATERDAG 29 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 DEN HAAG (GPD) Neen, de dertigste april zal ook dit jaar niet met alleen vlaggen op de torens en een nationaal programma voorbijgaan voor die Nederlanders, die kunnen bogen op beproef de vaderlandsliefde, bijzondere ijver en trouw, buitengewone be kwaamheden, of bijzondere verdienstelijkheid. De kranten zullen pagina's vol namen publiceren, die een grote, zij het tersluikse lees- dichtheid zullen hebben. Burgemeesters over het gehele land zul len zeggen dat het hun een vreugde is dat hare majesteit de konin gin hen opdracht heeft gegeven aan die en die stadsgenoten ere tekens uit te reiken. Eretekens naar rangen en standen. Hoge Jan wordt ridder of officier, lagere Piet krijgt de medaille in brons. De sociale lopen daar hedd in de onderscheidingen. Wat zij vergeten is, dat de natuurlijke sterf te onder verdienstelijke vaderlanders gecombineerd met een zuinig beheer van 's lands financiën, reeds zorgt voor een redelijk democratisch ele ment. Niemand weet of hij een nieuw speciaal voor hem geslagen onder scheidingsteken krijgt, of een twee dehands. Dat hangt af van het aan tal doden dat hem is voorgegaan in zijn eigen groep lintjesdragers. Ge zien de gewoonte tot zwaar dineren in sommige hogere rangen en stan den, en het gezonde leven van de tuinman die de bronzen medaille krijgt, zou het wel eens kunnen zijn dat men bij een lagere onderschei ding meer kans maakt op een nieu we, dan bij een hogere.... Onderscheidingstekens worden aan de dragers in bruikleen gegeven voor de duur van het leven. Daarna moe ten ze worden teruggegeven. De kan selarij der Nederlandse orden houdt een .geridderde' scherp In het oog om zich zijn overlijden niet te la ten ontgaan. Wie een lintje krijgt krijgt sinds enige Jaren ook een aan tekening daarvan op zijn persoons kaart in het bevolkingsregister. Ver huist hij. dan hoort ook de kanse larij daar telkens van. Hij staat daar in een kaartsysteem tot aan zijn dood. Aanmaning kende onderscheidingen geschiedt door de burgemeester". Maar hoe kent hare majesteit die onderscheidingen toe? In de eerste plaats gebeurt dat ook door de bur gemeester. Werkgevers, verenigingen en anderen, dragen iemand voor een lintje voor. In 99 pet van de geval len wordt die voordracht bij de bur gemeester gedaan één procent verzoeken om lintjes wordt recht streeks aan de koningin gedaan, meestal door mensen die zich ge passeerd voelen. De burgemees ter kan doen wat hij wil. Want er bestaat geen recht op een lintje, en geen regel voor de toekenning. Hij kan iemand een verdienstelijk man vinden, maar niet sympathiek om dat de man gescheiden is. Dan geeft hij gewoon geen antwoord op een verzoek, of laat m een kort brief je weten dat hij .geen termen aan wezig ziet'. De burgemeester heeft een boekje waarin staat wat voor lintjes volgens de gewoonte voor be paalde mensensoorten gelden. Dat boekje is geheim. H.j kan daaruit een keus doen voor een" inwoner en die keus draagt hij via de com missaris van de koningin voor aan het ministerie. De afdelingen kabi net van alle ministeries bekijken of het kan en of zij de binnengeko men aanvragen kunnen dekken uit hun pot met .decoratie-punten'. El ke decoratie koste een aantal pun ten van de voorraad die elk ministe rie per jaar krijgt. Die voorraad is ook weer geheim. Het jaar loopt van 1 mei tot koninginnedag. De afdelingen van de ministeries stel len tenslotte de decoratielijsten op en de eindbeoordeling daarover is aan een speciale commissie uit de ministerraad, de decoratie-commissie. Daarin zitten per traditie de minis ter van buitenlandse zaken, die van economische zaken en de bewinds man die over de marine gaat. Het is nog nooit gesignaleerd dat deze mi nisters de hele lijsten gingen zitten lezen. Zij stellen wel de zeer hoge onderscheidingen vast: de comman deurs, de grootofficieren en groot kruizen. Zo worden globaal per jaar tot en met het massale .pot'-verteren op koninginnedag de volgende on derscheidingen toegekend: In de orde van Oranje-Nassau 2200 eremedailles in brons, 2400 medail les ln zilver, 100 in goud, 500-600 ridders. 300-400 officieren. 15-45 comanmdeurs, 5-20 grootkruizen. In de orde van de Nederlandse Leeuw 300-400 ridders. 0-3 comman deurs en 0-6 grootkruizen (de laat ste twee meestal bij staatsiebezoe- ken). Wie een onderscheiding heeft gekre gen, ziet een tot dan toe onbekende wereld voor zich open gaan. Hij krijgt een brief, waarin hij wordt uitge nodigd lid te worden van de konin- kLijke vereniging van leden van de Nederlandse ridderorden. Opgericht in 1902 om weduwen en wezen van geridderden te helpen en wat steun te geven aan het sanatorium Oranje- Nassau-oord. Het sanatorium is ver dwenen en de sociale wetten zijn verbeterd. De vereniging beheert een vastgezet contributie-kapitaal, be drijft. als iemand daar uitzichzelf om vraagt, incidentele liefdadigheid en geeft eens per jaar een boekje uit met de namen van nieuwe geridder den. Dit jaar voor bet eerst zullen als blijk van democratisering ook bron zen, zilveren en gouden medailledra gers in de vereniging kunnen. Tot nu toe werden zij niet beschouwd als .leden van de ridderorden', doch slechts als .daaraan verbonden'. De vereniging heeft thans circa vierdui zend leden, de contributie is bij de democratisering verhoogd laii mini maal een rijksdaalder tol minimaal een tientje. Nu alle medailles er ook in zouden moeten, Is er grote kans, dat het l>oekje met geridderden we- i gens hoge drukwerkkosten niet meer verschijnt. Leden van de vereniging van gerid derden hebben ongeveer twintig jaar geleden de stichting tot instandhou ding van het museum van de kanse larij der Nederlandse orden opge richt. Het museum enkele vertrek ken in het pand van de kanselarij is van het rijk. De stichting is, evenals de vereniging, particulier. De stichting koopt allerlei historische onderscheidingen voor de vitrines van het museum, dat kopen vergt geld. En dus krijgt de onderscheidene nóg een brief thuis, als hij zijn lintje heeft. De stichting vraagt hem om een éénmalige bijdrage. En als hij die niet geeft, verzoekt de stichting hem na enige maanden ,zij het met schroom dringend dit herhaald verzoek niet onbeantwoord te willen laten'. Als na enige tijd de bij de on derscheiding behorende oorkonde (voor lage i'of het d.ploma (voor ho-i ge) door de kanselarij wordt thuis-1 zestuurd. komt er vrijwel gelijktij-l dig weer een brief van de stichting! bij de nalatige, met het dringend verzoek de bijdrage niet te vergeten 1 Er zijn wel geridderden die dan het gevoel krijgen dat zij bij hogerhand gesignaleerd zijn en die alsnog beta len. Stichtingsvoorzitter J. K. H. de Roo van Aldenverelt zegt dat uit de ver zoeken om bijdragen .veel meer geld komt dan ik ooit had gedacht'. Hij verklaart zich overigens tegenstan der van de veelvuldige aanmanin gen. waar zijn naam onder staat: Ik zie daar ook bezwaren in. Maar het is niet zo gemakkelijk te veranderen. Het is zo "gegroeid, zoals die dingen wel meer gaan in verenigingen Ik heb mijn bezwaren vaak ter sprake gebracht'. Lintjes en de daaraan verbonden ge woonten zijn geen dingen van een dag, maar van een trage gang der historie. Waarvan wat de lintjes be treft op dinsdag-, donderdag- en za terdagmiddag gratis iets te zien is in het museum Javastraat 50, Den Haag Er komt daar veelvuldig een meneer, die ze alleen maar onderste boven draalt en met een loep de oude zi'verkeuren op de achterkan ten bestudeert. Omdat die man oud zilver interessant vindt, al zit er desnoods een lintje aan. Einde van de rit, maar nog niet van liet lintje; Na de .op knap' weer een verrassing voor iemand anders. Voor het Ongeveer acht maanden na zijn over lijden krijgt zijn familie per brief het verzoek de onderscheiding terug te sturen naar Den Haag. Doet zij dat niet, dan komt er een half jaar later nog een aanmaning. Daarna moet ook de secure kanselarij af laten. want wie geen zin heeft een geërfde onderscheiding terug te stu ren. kan die houden. Er staat in de wet geen straf op niet-terugsturen. De meeste nabestaanden doen het volgens de kanselarij echter wel. Een recente massale aanmanings-ac- tie, in november, leverde duizend on derscheidingstekens op. Die terugge komen medailles en orde-tekens gaan naar de rijksmunt, die ook de splin ternieuwe maakt. Eén op de tien oude orde-tekens is teveel bescha digd en gaat de smeltbak in. De rest wordt opgeknapt. .Soms zajn ze op een punt gevallen, of er zit een butsje in, rtiaar als onze vakmensen er aan gewerkt hebben, zie je geen verschil meer met nieuwe' zeggen ze bij de Rijksmunt, waar ze in elk ge val de linten vernieuwen: ,zo'n lint is al gauw een beetje zwart gewor den'. Gouden orde-tekens zijn niet moeilijker op te knappen dan ande re: dat denken de mensen wel. dat dat goud is, maar het is verguld zilver'. Opknapwerk. aldus de Rijks munt, is nog wel de hand van dt vakman waard. Het komt altijd goed koper uit dan nieuw. Dat blijkt ook u:l de begroting van de kanselarij, die tussen de 10.000 en 15.000 per jaar aan opknap besteedt, en een bedrag van 335.000 aan nieuw, zij het dan inclusief étuis, oorkonden, brandweermedaiiles enz. Stelt men deze geldverhoudilng ten ruwste te genover het jaartotaal van onge veer zesduizend onderscheidingen, waarvan er zeker duizend oude kun nen zijn, dan Is het duidelijk dat tweedehands heel wat goedkoper is. Via burgemeester Zo zorgt dus de kanselarij voor de onderscheidingstekens. De nie de gebruikte-in-prima-staat. Door deze dienst worden ze op aanwij zing van de verschillende ministeries toegestuurd aan de burgemeesters, want de regel luidt: ,Het uitreiken van de door hare majesteit toege- Waar je ook kijkt steeds meer mensen ontdekken Roxy 25. U blijft toch niet achter? LAUWERSZEE OF LAUWERSMEER? LEEUWARDEN (ANP) An ders dan de Groninger staten die onlangs besloten het meer in de straks afgesloten en ingepolderd Lauwerszee gebied Lauwerszee' te noemen, willen de Friese staten liet liever Lauwersmeer' noemen. Het voorstel van de Friese gede puteerden om het water ook Lau werszee te noemen werd verwor pen. Met 22 tegen 20 stemmen besloot men namelijk er de naam Lauwersmeer aan te geven. Men zal zicli nu opnieuw woelen be raden hoe de uiteindelijke naam van het meer zal worden. De nieuwe vaarweg bij Staveren kreeg volgens het voorstel van gs de naam Johan-Friso-kanaal. Een amendement, inhoudende de toevoeging .prins', werd verwor pen met 2j tegen 18 stemmen. IN FEBRUARI Jaar voor overval op taxichauffeur HAARLEM (ANP) Wegens bedrei ging met geweld van een zestigjarige Amsterdamse taxichauffeur in 1'eisen heeft de Haarlemse rechtbank de 33- Jarige visknecht J. van der H. uit Vei sen veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf niet aftrek van voorarrest. De eis luidde veertien dugen geleden een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Op de late avond van 6 december vroeg de Velsenaar in de hoofdstad aan de taxichauffeur hem naar zijn woonplaats te vervoeren en hij betaalde vooraf 35 gulden voor de rit. Daar de chauffeur in Velsen de weg niet wist luisterde hij naar aanwijzingen van de passa gier die hem naar een donker deel van de gemeente liet rijden. Op dat punt gekomen klemde de verdachte de chauf feur de keel dicht en eiste geld. Eerst gaf de chauffeur de 35 gulden terug en na bedreiging zijn portefeuille met "235 gulden. Toen de politie van Velsen kort daarop op de hoogte werd gesteld van het misdrijf had zij het vermoe den dat de visknecht de verdachte was. Deze werd van zijn bed gelicht en in gesloten. OM VAN ONGEREPTE NATUUR TE GENIETEN MAG U OM 5 UUR OPSTAAN IN OOSTENRUK Maar het hoeft niet! Want In Oostenrijk kunt u elk-uur-van-de- dag genieten van ongerepte natuur. Van bergen, bossen, meren en uitgestrekte Alpenweiden. U kunt er naar hartelust wandelen. Na een wandeling, even uitrusten op een terras met zo'n gewel dig uitzicht over bergen en dalen. Voor de sportleven zijn er ook mogelijkheden te over: bergsport, zwemmen, roeien en zeilen op Oostenrijks prachtige meren, tennis en golf. 's Avonds kunt U met volle teugen genieten bij een glas heer lijke wijn van 't gastvrije Oostenrijk. Het Oostenrijk van de fol klore, muziek en zang. Behalve dat U Oostenrijk snel en gemakkelijk kunt bereiken, is het gewoon prettig te weten dat een vakantie in Oostenrijk nog steeds te betalen is. Vraag inlichtingen bij het: TOERISTENVERKEERS BUREAU Herengracht437, Amsterdam, Tel. 020-62188 of bij Uw reisbureau. y ZANDVOORT (ANP) Aan Jaap Mo lenaar en Leo Moen, beiden verbonden aan de NCRV-tv Is door het I april- genootschap de Prix de Joke toege kend voor het op 1 april 1968 vertoonde programma Zijne excellentie is hoepe len'. Dit programma had een quasi- wetenschappelijk karakter, waarin een speeltuin voor volwassenen werd ver toond. In deze speeltuin kon men lieden vol gen die tegen de zogenaamde manager ziekte werden behandeld. Met de toe kenning van de bronzen I.ceres aan dit tweetal ls voor de eerste maal in ze ven jaar een 1 april-grap met de eerste prijs gaan strijken. Dinsdagavond 1 april zal voorts worden bekendgemaakt wie de prijs voor humor in beeld ge wonnen heeft. Tien cartonisten zijn uitgenodigd drie tot zeven van hun werken in te zenden waaruit de jury bestaande uit de heren dr C. M. de Vaal, P. J. van Moock, Eppo Doeve. Lex Metz en W. ter Weer een keus za! doen. Met de bronzen Loeres ontvangt de winnaar tevens een bedrag van 500,-. In april volgt dan een expositie van de werken in sociëteit Duysterghast in Zandvoort. Het .1 april-genootschap' staat onder voorzitterschap van de conférencier C. de Lange uit Badhoevedorp. Vice-voor- zitter is Pierre Huyskens uit Amstel veen. Andere bestuursleden zijn de he ren Edo van Tetterode uit Zandvoort, G. F. Ronner uit Amsterdam Peter Gragh uit Groningen en R. Sluiter uit Zandvoort. Dit besLuur fungeert tevens als jury voor het toekennen van df .Prix de Joke Geen bezwaar tegen loswal in haven Het Oort DEN HAAG GPD) Bij het opstel len van plannen voor de afsluiting var de Lauwerszee, is met de provinciale besturen van Groningen en Friesland overeenstemming bereikt over de aan leg van een haven aan het Oort voor de vissers van Zoutkamp en Dokku mer Nieuwe Zijlen. Ook is hierbij een afspraak gemaakt voor de bouw van een schutsluis in de afsluitdam. Deze voorzieningen zijn gerealiseerd. Hiermee is de taak van het rijk af gelopen. De aanleg van een openbare loswal in de haven van Het Oort s een taak voor de provinciale besturen, die de haven na voltooiing in beheer zullen nemen. Als deze in" de aanleg- kosten zuilen bijdragen is er van de kant van het rijk geen bezwaar tegen om dit werk in het kader van de lo pende werkzaamheden aan te leggen. Aldus minister Bakker (verkeer en wa terstaat) in antwoord op schriftelijke' vragen van de VVD-tweede-kamerleden Veder-Smit en Zegering-Hadders. DEN HAAG (GPD) Februari ls een slechte maand geweest voor de woning- houw: die maand zijn ruim 3000 wonin- gen minder in uitvoering gekomen dan in dezelfde maand van het vorig jaar, i toen nog werd begonnen niet 9700 wo ningen. Eveneens uit CBS-cijfers blijkt, dat er in februari ruim 7200 huizen zijn opge leverd. Vorig jaar konden ruim 8000 nieuwe woningen worden betrokken. In de provincies Zuid- en Noord-Hol land kwamen méér woningen klaar dan vorig jaar. maar in Limburg Brabant, Zeeland. Utrecht. Drente en Groningen waren het er beduidend minder. In Gro ningen, Overijssel en Gelderland bleef het niveau ongeveer gelijk. en de voorjaarscollectie bankstellen van De Klerk... in elke stijl, van elk materiaal, in elke prijs. Voor u die van klassiek houdt en ge makkelijk wilt zitlen. dit royale en ge distingeerde bankstel met bekleding van prachtige groene mohair velours Een goed advies voorverdere keu ze bij uw bankstel: „IMPERIUM'' kreukherstellende Franse velours in een volledig schema van inte- rieurkleuren. Een voorname stof, 120 cm breed, per meter 21.50 VOILETERGAL „BEL-AIR". Effen: in ivoor en optisch wit, in 9 breed ten (van 90 tot 420 cm). Gedessi neerd: met Corneiy-randen en meernaalds brode. Als volants en stores op verschillende hoogten te combineren. (Volants van 4.25 p.m.) Fraai hoogpolig KARPET van zui ver scheerwol. Origineel dessin in vijf briljante kleuren: oranje- beige-goud-rood en groen. 170x240 235.- Modern comfortabel! Een bankstel dat het „doet" in uw interieur. Ge heel bekleed met een sterke stof. terwijl voorde armsteunen 'n gladde makkelijk schoon te houden bekle ding is gekozen. *J490 Sterk favoriet in deze tijd: 'n ideale hoekbankcombinatie, luxueus en een sieraad in uw huis. Geheel compleet, als afgebeeld Losse bijpassende fauteuil 565.- Losse bijpassende 2-zilsbank 875.- Heerlljk zittende twee-zits bank. met losse zlt- en rugkussens, De twee bijbehorende arm- kussens verhogen het comfort. De bank is ge heel gestoffeerd met een nieuwe kwaliteit stof, afwasbaar en vuilafstotend. 995.- Wanneer u een bankstel zoekt van bescheiden formaat, maar opvallend door goede vormge ving en kwaliteit dan is hier het antwoord. Een bankstel rank van vorm. comfortabel door de hoge hoofdkussens, palissander houtkleur. ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN/HOOfiN/DE LIER KAAP KENNEDY: Hel Ame rikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart de Nasa. heeft donderdag de kunstmaan Ma riner 7 gelanceerd, die op 5 au gustus foto's moet maken van de planeet Mars op een at- staild van ongeveer 3200 km V avi ew voor komst-onderwerpen loopt i tientallen. Vrijwel wekeii: e van de persen. Bij Meulenhof Amsterdam versche nen .De wereld van Nul-a' van Al fred Vogt over een wereld van ge- den om de opperheerschappij het heelal. ,Ee.n stad vol chasch' van Jack Vance, het verhaal over een ruimtevaarder, die met zijn schip op een vrijwel onbekende planeet neer stort. waar de vreemdste mensen nou ja. mensen leven. .De ver dronken Aarde' van J. Ballard", ge situeerd op onze eigen planeet d:e als gevolg van het smelten van de poolkappen geheel onder water kom' te staan. Evenals de voorgaande bij Meulenhof verschenen. Meer science fiction in de Maraboe- reeks b.j A W. Bruna en Zoon Utrecht-Antwerpen: .De mierenmen sen', over intelligente mensengrootte mieren in de onherbergzame binnen landen van Australië, een soort ver geten volk (Eric North). .Dolfijnen eiland', een verhaal, waarin een wat buitenissige professor, een jonge schipbreukeling en dolfijnen de hoofdrollen vervullen (Arthur C Clarke). .Steek er de draak maar mee' van Jack Var.ce en .Wesp' van Eric Frank Russell waarvan voor al laatstgenoemde ons kon boeien. Standbeeld voor de kievit Bij Bosch en Keuning NV te Baarn is dezer dagen versohenen het prach tige boekwerkje .De Kievit'. Het is een monografie over onz« nationale vogel. Niemand nr.r.der dan de bekende schrijver R:r.ke Tolman .tekende' ervoor. Er zijn de afgelopen jaren tal van vogelboeken op de markt verschenen zódat men b.j het lezer, van d:t werk zich on- w llekeur.g afvraag- hoe het moge- rik is dat iets dergelijks nog nooit eerder s geschreven. Immers: wie kent de kievit (en haar eieren) n.et? Maar dat zal wel liggen aar de populariteit van 't beestje en het gelukkig maar zeer alge meen voorkomen ervan. Merkwaar digerwijs schrijft men veel eerder over ets zeldzaams en dan graag nog ver van huis. dan over ieU algemeens en vlak naast de deur Gélukkig heeft R.nke Tolman dat. zoals hij zelf schriift -bijtijds inge zien: er. vele iaren van zijn leven aan de fraaie vogel gewijd. In zo'n geval is het redelijk om. voordat het voor nuj te laat zou zijn. een be scheiden standbeeldje voor hem op te richten' Het boek getuigt van een liefde, een geduld en een kennis van zaken, die respect afdwingt- Jammer is echter dat er wat wemig illustratie's in staan en dat er hier en daar nogal met moeilijke woorden en vakter men wordt geschermd. Niettemin: een deskundig goed geschreven boek dat wij warm aanbevelen, zeker nu de kievit -n het middelpunt van d» belangstelling staat in verband me' het eieren zoeken en het voor T eerst dit voorjaar breken met de oude traditie om het eerste kievitsei aan de koningin aan te bieden en het tweede aan de commissaris der koningin. Wij nopen maar dat én door dit sympathieke en goed» voorbeeld en dit werk van Rinke Tolman onze nationale vogel het voor de wind mag blijven gaan :n ons steeds maar voller bouwend land. Aquarium vi ssen Bij Elsevier Nederland N V zijn ver schenen fle delen 3 en 4 van de be ls -nd<- .Elsevier» Aquarium sissen Encyclopedie'. Evenals de delen 1 en 2 welke wij onlangs bespraken, zijn de prachtige illustratie's. zoals de verspreiding* kaartjes, tekeningen en fotos van de bekende fotograaf Arend van den Nieuwenhuizen, en de boekjes 192 pagina's per deel .n een han dig pocketformaat. Deel drie handelt over de bouw van de vissen, over karoer zalmen uit Afrika en Zuid- Amerika. Deel vier gaat over het leven van de rissen, over mes- en '.apirrissen. koornaarrissen. snavel- bekvissen en eierleggende tandkar- pers enz. De auteur :s J. J. Hordeman die indertijd de bekende serie Hoede- mans aquariumvissen encycloped.e schreef welke thans n een geheel herziene heruitgave het iicht ziet. En. beslist gezien mag worden! De tekst ,s vlot "en zeer deskundig, de fraaie kleurenfoto's een lust voor het oog en een steun bij het opnaam brengen van de vissoorten. Pr.is oer deel 5.75: bij intekening op ae se rie 4.90 per deel. ,En tochscheen de zon' B.j de uitgever,j A W Sijthof te loeiden is het boek verschenen .En toch scheen de zon' van (nu wij len) de Nederlandse schrijver Henk A. Verhagen Eerder verscheen van deze oorlogsinvalide slachtoffer van een Duitse gevangenbewaarder) het boek .Maar niemand zag mijn tranen'. Hij schreef het laatste boek aan de hand van zijn dagboekversla gen. bijgehouden toen hl] in de oor logsjaren van de ene gevangenis naar het andere kamp werd getranspor teerd. Herinneringen, d e vrij objec tief. zonder sensatie of sentimenta liteit aan het papier werden toe vertrouwd H"ik Verhagen heeft de uitgave van .En tochscheen de zon' niet meer beleefd. Kort nadat het manuscript klaar was, overleed hij na een invaliditeit van bijna een kwart eeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 13