...als u de zachtste wilt DE WEEKBLADEN VAN DEZE WEEK ~1 25 king size filters f 1.75 i#n PONY-KAMP BONANZA' be varen te^en d'enstplicht Concert .Excelsior': gemiste kansen ELSEVIERS A1-n.„nr,toni. VRUDAG 26 MAART i960 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 Naar aan folding van ons persbericht over het pony-kamp .Bonanza', zou den wij gaarne iels schrijven in ile rubriek .Lezers Schrijven' o\er hei commentaar, dat de desbetreffende ambtenaar, de heer F. Kapcnga, had os-er onze werkwijze w at betreft het ponij-knmp .Bonanza' In uw blad Min vrijdag 21 maart 1969. De heer F Kapenga moet volgens cros eerst zijn stukken eens nazien voor hij in deze zaak mee wil praten, anders zou het wel eens kunnen ge beuren, dat bij tegen de besluiten varn burgemeester en wethouders in praal, W'ii hebben, wél toestemming, nog wel schriftelijk van b en w. Wij heb ben ons ook afgevraagd waar de heer Kapenga de wijsheid vandaan haalt' om te bepalen of de t.jd ruim ge noeg was. wat betreft de 3 maanden van afbreken en opbouwen van een nieuwe behuizing voor de 12 paar den. Dit moet allemaal in onze vrije tijd gebeuren. Dit alles dan nog me: jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar. Het gezegde van binnen een maand klaar is voor ons te gek om over te schrijven. Als de heer Kapen- ga relf zo actief is. begrijpen wij met dat heel de affaire nu al 3 jaar lopende is Dan nog de statuten, die mogelijk niet door de gemeente kon den worden goedgekeurd, maar dat doet niet af van onze brief, waar de heer Burgs duidelijk stelt dat hij van de gemeente mag verwachten hoe ze er dan uit moeten zien. Dat wij daar nog geen antwoord op hnb- ben ltgt misschien aan de activiteit van de hee- Kapenga zelf. Ook de opmerking van de hee*- Ka penga; men krijgt zo het idee dat de pony-club vooral een hobby van de hear Burgs zelf is' blijkt wel van onwetendheid of het niet willen weten dat het om 40 ft 50 kinderen gaat. Per slot van rekening kan de neer Burgs maar op één paard Te gelijk zitten, en daar doet hij de tijd niet voor omdat er anders een kind zou moeten wachten. Tenslotte om een kort verhaal lang te maken: de grondkwestie. Wat betreft officieel of getolereerd zijn. zijn wij gauw uitgepraat. De heer Burgs is al tijd zelf achter een weide aan ge weest, vond h:j dan wat. dan kwam hij persoonlijk naar het stadhuis bij de burgemeester met een voorstel ten aanzien van het weiland dat hij gevonden had. Hij dacht er goed aan te doen de gemeente in te lichten ook de afdeling algemene zaken van Goes, als je tenminste van algemeen kan spreken. De 150 van de~kunst mest 1 jkt heus niet zo overdreven zoals de heer Kapenga zegt, want als men weet dat 2b per uur voor tractor en stroo.er betaald moet wor den blijft er voor mest niet veel meer over. maar ja, de gemeentebelangen zijn ook nog al aan de lage kant, wat betreft de kosten van onze bouw/" "-um'ng 5'). Als je maar be- tafon w 'c-:n je overal goed voor. A. Burgs Westwol 43 Goes. De lezers van ,Het Klankbord' (nie- dedellng'••blak voor de hervormde ge meente Zuid-Beveland-We-st) hebben nota kunnen nemen van twee arti kelen tot stimulering van gewetens bezwaren tegen de militaire diest- plicht van onze jongens. Daarin werd gevraagd om de reac tie van de lezers welke danbaar zou den worden aanvaard. Ondergetekende heeft daarop als eni. Ee gereageerd. Dit werd door ds W. ourens als eindredacteur openlijk ;n dit blad meegedeeld, met vermel ding van mijn naam en adres. Met enkele hoofdpunten te noemen uit mijn reactie werd tevens in een zogenaamd weerwoord gesuggereerd als zou ik niet op de goda manier luisteren naar de gehele bijbel. In een protestbrief aan ds Lourens hob ik hem gewezen op de onjuist heid daarvan, daar ik zowel uit het oude ert nieuwe .estamer.t mijn ar gumentatie heb ontleend, om te ko men tot een tegengesteld inzicht in zake de dienstplicht van onze jon gens. Ik heb hem het verwijt gemaakt dat hij zelf 2x de halve voorpagina voor zijn argumentatie in beslag nam. maar dat hij de enige reactie geen plaats geeft maar deze torpedeert met een scheefgetrokken weerwoord. Ik moet nu wel tot de conclusie komen dat. bij voorbaat elke poging tot een eerlijke discussie wordt ver meden. CHU ALLEEN Met verbazing heb ik kennis geno men van het artikel in de P7.C van 22 maart .CHU bereidt zich voor op Bevelandse raadsverkiezingen', gedeputeerde Kaland stelt in Nisso vast met «n eigen CHU-lijst uit te komen en niet niet andere partijen samen aan de raadsverkiezingen deel te nemen. Waarom toch We leven ;n een tijd. dat alles ,gro. ter' wordt: bedrijven, banken, go- meenten. alles moet en zal groter worden. Waarom b.j de raadsverkie- elk geval zou men sterker komo staan, Nu zegt gedeputeerde Kaland wel, dat de kiezers een politieke keus gaan maken, maar dat vind ik nogal ver gezocht. Immers, welke po litieke partij moet men dan kiezen? De heren, die gekozen worden heb ben elkaar toch ook weer nodig om wat te kunnen bereiken! Een voorbeeld: de u'tslaz van de stemming :n de tweede kamer ore- de herindeling van Zuid-Beveland* stond al tevoren vast Nu. geachte kiezers in de nieuwe gemeente Bois- seie maakt wat er van te maken is. niet omwille van de politiek, maar omwille van de leefbaarheid in de streek. We hebben bij een verkie zing niets aan beloften, het gaat om daden. Die heren, die een aparte lijst willen hebben, ook de heer Ka land. zullen toch ook wel eens water in hun wijn moeten doen om iets te bereiken A Scheele Hoedekenskerke BOMEN ROOIEN IN MIDDELBURG Gelukkig zijn we dan nu van die! afschuwelijke bomen aan de Londen- se Kaai verlost! Nu nog de kaal gedempt en we rijn waar we wezen moeten. Het zou toch ook te gek zijn om zul ke nutteloze obstakels :n stand te houden terwille van een van de wei nige na de stadsbrand in 1940 nog gaaf langs de kaaien overgebleven: historische gevelwanden. Onbegrijpelijk dat men indertijd niet zoveel zorg nieuwe bomen heeft ge plant. Zo'n bomenrij is alleen maar lastig, en de burgerij een doorn in het oog. Zo iets past niet meer in j deze moderne tijd. En voor het ver keer is onze metropole waren deze bomen immers reeds jaren oorzaak van chaotische toestanden. Ook voor het vreemdelingenverkeer is deze op. ruiming van groot belang. Het ge meentebestuur heeft hier een daad gesteld! In steden als Amsterdam en Delft! zullen de oude grachten nu ook wel spoedig van hun bomen worden ont- daan. het autoverkeer is hier immers! vele malen drukker. Bravo gemeentebestuur van Middel burg. ga zo door. Het nageslacht zal u dankbaar zijn! J. de Hoog. Middelburg. 'ADVERTENTIE/ De unieke gelegenheid om het voor treffelijke Zeeuwse fanfarekorps .Excelsior' uit Kloetinge een volle dig concert te horen geven, lieefl de Middelburgse concert- en gehoor zaal jongstleden zaterdagavond doen vollopen met, voor het grootste deel, werkende leden van de in de Zeeuwse bond georganiseerde harmonie- en fanfarekorpsen. De wijze waarop dit concert werd geopend met een spontaan muz.kan- teske weergave van de mars .Arn hem'. daarna gevolgd door het prach tige concoursnummer ,A Down'.and Suite' zal menig muzikant geroerd hebben. Men zal gevoeld hebben dat dit concert een nistorïsche gebeurte nis ging worden voor de Zeeuwse blaasmuziek. Wat daarna is gebeurd, kan niet anders dan verbijsterend wo-den ge. noemd. De verslaggever van de PZC heeft in enkele ironische, maar daar om niet mis te verstane volzinnen melding gemaakt van de niet te stel- §en lekkage van woorden die z.ch aarna voordeed. Dit concert, dat zo grouts was be gonnen. ging daarna met recht de mist m. Het (inmiddels gehalveerde) audi torium. dat ondanks alles bleef ho pen, kreeg tenslotte nog emge com pensatie in de door Der. Toonder ge dirigeerde slothymn?. Daarna gaf hij, zichtbaar teleurgesteld, de directie over aan de heer Pala, die als toe gift een mars dirigeerde. Over.gens was het een bijzondere smsat.e. te ervaren hoe spontaan -.e'. korps rea geerde op.de 3?>nwiizngen van een volslagen vreemde dirigent. Dit :s~ het concert geworden van de femiste kansen: e Het korps met zijn sympathieke directeur had men nie: bete- kunnen eren. dan door het in siaat te stel len het voorgenomen programma vol ledig en ongestoord ten gehore te brengen. De gang van zaken kan nu door de uitvoerenden met anders dan als zeer teleurstellend zijn ervaren. 2e De toehoorders hebben een zeldza me kans gemist om dit Zeeuwse top. korps een volledig concert te horen geven in een akoestisch uitstekende concertzaal. Moeilijk kan worden ver wacht dat een dergelijke gelegenheid z.ch nog eens zal voordoen. 3e Een" unieke mogelijkheid heeft men laten voorbijgaan om in de Zeeuwse hoofdstad te laten horen welke waarachtige muzikale emoties, ook met blaasmuziek, kunnen wor den gewekt. Dit had een morele sti mulans kunnen betekenen voor vele hardwerkende Zeeuwse korpsen. D.t. landelijk hoog in aanzien staan de. Zeeuwse korps kan beter wor den geëerd dan met een plichtmatige, openlijk uitgesproken waardering die niet verder gaat dan .een aardig nummertje muziek' Jammer! In de eerste plaats voor korps en directeur, en verder voor het. in grote getale opgekomen pu bliek. Tenslotte voor de blaasmu ziek in het algemeen, die alweer niet aan haar trekken is gekomen. Het dagelijks bestuur van de Muziekvereniging .Veere's Genoegen'. KIEVITSEI In de PZC van 21-3 las ik dat er voor de heer Willing lii.t Terneuzen. die zijn eerste kievitsei had gevon den, nu maar een mogelijkheid meer overbleef: zelf opeten. Suggestie voor u, meneer Willing: ei laten lig gen. Behalve het kieviten-ouderpaar za! ook de koningin u dankbaar zijn omdat u er dan tenminste blijk van geeft haar bedoeling met betrek? king tot de natuurbescherming te hebben begrepen. A. Moelijker Bruimsse. Geen initiatief van regering herdenking generaal Spoor DEN HAAG (GPD) De regering meent, dat het met op haar weg ligt, het initiatief te nemen tot een her denking van de 20e sterfdag van wijlen' generaal Spoor. Indien echter een dele gatie van oud-strijders op eigen initia tief voor een kransl egging op de be graafplaats Menteng Poeloe naar Dja karta wil gaan is de regeling gaarne bereid deze delegatie daarbij zoveel mo gelijk behulpzaam te zijn. Dit heeft minisiter Luns (buitenlandse zaken) geantwoord op schriftelijke vra- BRUSSEL (ANP) De 42-1arlge Belg. die op 18 februari jl. een lever- mlscli ziekenhuis te "Leuven, is dagochtend overleden. Vernomen wordt, dat zijn overlijden het gevolg is van een longontsteking. gen van het tweede-kamerlid Harm sen I groep-Harmsen). De regering meent overigens, dat men de gevallen Nederlandse militairen niet beter kan eren dan door deel te nemen aan de nationale plechtige herdenkingen die ieder jaar voor de gevallenen wor den gehouden. Zou de bedoelde delegatie, zo zegt mi nister Luns verder in zijn antwoord, dank uitspreken voor de medewerking van Indonesische zijde aan het werk van de oorlogsgravenstichting, dan kan hiermee volledig worden ingestemd. GPD Twee hoofdredacteuren van Elseviers Weekblad, Martin W. Duyzings en drs. F. A. Hoo- gendijk, spraken in Indonesië met president Soeharto, minis ter van buitenlandse zaken Adam Malik en generaal Nasoe- tion over o.a. de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië, het aanstaande referendum in voormalig Nieuw-Guinea en de affaire-Mueting (p. 75, e.v.). Sprekend over de wijze waarop de volksraadpleging in Irian zal plaats hebben, zegt minister Malik: .Wat wil men? Wil men het pure democratische systeem van .one man one vote?' Beter dan wie ook, kan men in Nederland weten, dal het systeem van .one man one vote' in West-Irian n.et hanteerbaar is. Er zijn helaas streken in West-Irian d.e zich nog nauwelijks aan het stenen tijdperk ontworsteld hebben. Van de mocratische methoden naar westers concept heeft men daar nog geen idee. Overigens mag Ik wel opmerken dat in de VN-resolutie destijds juist met het oog op die realiteit geen sy steem, geen methode werd vastge legd, en dat daar ook van Neder landse zijde toen niet op werd ge staan'. Frankrijk houdt zich nog steeds be zig met de dood van Stefan Marco- vich. de Joegoslavische lijfwacht van filmster Alain Delon. E.W. vertelt in de tweede aflevering van .de affaire- Marcovich' iets over het wilde le ven van vrouwemdool Delon (p. 139 e v.). .De vrienden van Ala.n Delon vormen een hoofdstuk apart in de affaire Mareovieh. Volgens Delon is vriendschap .het belangrijkste in de wereld, belangrijker dan liefde'. On gelukkigerwijze'bevonden zich onder zijn vriendenschaar ccn aantal gang sters: Ilosevec, Mareovieh, Guerini, De Groene behandelt (p. 1uitvoe rig de honderden Inzendingen voor het ontwerp van een nieuw Amster dams stadhuis. Schrijver J. J. riend tekent daarbij aan: .Tenslotte nog Iels over de paleis-Dam-kwestie. De stadsbouwmeester .ncciil dat de rand daarover niet wakker behoeft te lig gen. Wij menen echter van wel. en op zijn minst behoorde hij er een on rustige nacht door te hebben Wie luistert naar hot grote onbehagen weet dat steeds meer stemmen op gaan om het paleis te ontdooien en op te nemen in de stedelijke acti viteiten. Wanneer beweerd wordt dat du vraagstuk reeds grondig ;s onder zocht. menen we dat te moeten ont kennen'. De eeuwige oorlog in Viet nam schijnt ook onder president. Nixon niet spoedig tot een oplossing te kunnen worden gebracht. Maarten van Dullemen signaleert bovendien een morele inzinking bij de Ameri kaanse militairen (p 3) .Een nieuw element in de huidige oorlogssitua tie is het slechter wordende moreel van het .Amerikaanse leger. Er is op dit moment een ander soort mili tairen in Vietnam Overheersten vroe ger de beroepsmilitairen, nu zijn er steeds meer dienstplichtigen die thuis lange discussies over de oorlog heb ben gemaakt'. de Papoea-bevolking bestemde gul dens over de balk gooien. .Echt aruk hoefde men zich niet te maken, dat garandeerde de getalssterkte van de (speciale deskundigen) commissie. Men hield besprekingen met deskun digen van andere VN-organen zoals de FAO. WHO en Unesco, en reisde de wereld af, naar Europa, Japan. Indonesië en ook nog naar West- Irian. Bezoeken aan dit laatste ge bied werden zo kort mogelijk ge houden. De broeihitte en de maJa.ria- muskleten daar. waren niet. in over eenstemming met het begrip dat des kundigen van .veldwerk' hadden', (p. 7). In HP. komt Hugh Cudlipp. hoofd redacteur van de Engelse Daily Mir ror aan het woord (p. 23). Cudlipp bezocht ons land om de Nederland se lezer wat meer .English paper- minded" te maken. Zijn" vertrouwen n de Labour Party is groot: .Er stemmen nog altijd 12 miljoen Brit ten op Labour. Ik geloof dat Labour beter de welvaartsstaat kan bescher men dan de Torries. Natuurlijk zal er veel moeten veranderen in de structuur van Labour wil het een moderne partij blijven, die ook in de toekomst zal kunnen bijdragen aan de maatschappijvernieuwing. En daartoe zal Labour zichzelf van b ri- nen u:t moeten gaan vernieuwen. Zo'n man als Wilson heeft afgedaan. Het :s iammer dat hij dat zelf met inziet'. droomwens, wat is 'zijn grootste vrees? Dit zijn twee van de vele vragen, die aan nationaal-elftalkee- per Jan van Beveren werden voorge legd (p. 52, e.v.). In Nieuwe Re\n schrijft Wlm Ilorn- man over het Zuidamerikaanse me- laataenkamp Agua «Ie Dios (p. 8. e.v.), waar het nog erger is dan in de hel. Coretto King, weduwe van de precies een jaar geleden vermoorde ds King, zet de strijd van haar man voort (p. 38, e.v.) als .erfgename van een droom'. In .elke klap is een dollar waard' wordt het bloederige verhaal verteld van de pelsjagers uit het hoge noorden, die er soms in sla gen in één dag 100 jonge dieren neer ie knuppelen (p. 51. e.v.). De Haagse Post komt met een ont hulling over geldverspilling door VN - functionarissen, die hel gepresteerd hebben om sinds de soevereniteils- overdrneht van Nieuw-Guinea aan Indonesië een slordige 50 min voor Spiegel heeft een vraaggesprek met l.v-medewerker Henk Terlingen, d.e eerlijk toegeeft dat hij .centjes moet zien' i p. 29). Over .Amerika waarvan n'j is teruggekeerd, zegt Terlingen: .Amerikanen geven geen show %veg. Er gebeurt daar meer dan in dit ra re. verdeelde, in zijn verleden ver st kte Europa. Ze hebben daar in enkele tientallen jaren een zeer ac ceptabele wereld opgebouwd. Alles wat er voor ons mooi is, luxe, is daar heel gewoon'. Spiegel waar schuwt tegen reclamemakers, die met geneesmiddelen adverteren di" soms zelfs voor ingewijden volslagen onbekend zijn (p. i. e.v Wat is z'-m .Accent' schrijft over ,De slechte ra dicale pornografen in de PvdA' ip. 5. e.v.). In dit artikel analyseert hoofd redacteur C. Bauer de huidige crisis in deze partij en maakt daarbij de volgende opmerking: ,De huidige ge zagscrisis in de Partij van de Ar beid is met het gevolg van het optre den van de groep, die zich Nieuw Links noemt. Integendeel, deze groep kan zich binnen de Partij van 'de Arbeid ontwikkelen, omdat er een gezagscrisis was. Naast alle kritiek aie partijleden in vroeger ja ren op Koos Vorrink konden héb ben. stond het bulten kijf dat Vor rink gezag had. Voor de oudere le den van de PvdA is het ondenkbaar dat de huidige door Nieuw Links ver oorzaakte moeilijkheden mogelijk zouden zijn geweest In een partij met Vorrink'. Staatssecretaris Keyzer van verkeer en waterstaat meent, dat het open baar vervoer aanzienlijk verbeterd moet worden (p. 9. e.v.). .Het huidi ge vervoersverlies van de vervoers- onderneminge® kan voor een deel worden toegeschreven aan de gerin ge kwaliteit, die het openbaar ver voer bezit. Opvoering van de kwali teit van 't openbaar vervoer zal n3ar verwachting een verhoogd gebruik tot gevolg hebben. De Nieuwe Linie gaat nader in op het afgelopen zondag door kardinaal Alfrink gegeven ontslag aan de Utrechtse studentenpastor dr J. H Kamphuis Kamphuis, die nu zijn priesterlijke functie met meer mag vervullen', verzucht: Er bestaat het gevaar van eèn steeds breder wor dende kloof tussen datgene wat er aan de basis gebeurt en wat de le«- dtng van de kerk vindt. Ik heb het bange vermoeden, dat er :n een be paald soort theologisch denken geen alternatief is voor de zogenaamde .onaangepasten'. Ja. en dan komt het natuurlijk tot een breuk'. De Nieuwe Linie is .an mening, dat Amsterdam het nieuwe stadhuis kan missen als kiespijn (p. 11) en het gaat daarbij niet alleen om Amster dam en de mogelijke kiespijn, maar om veel meer: .Amsterdam is allang met meer de hoofdstad van Neder land. Zijn unieke pos.tie dankt het aan het verleden, gesublimeerd in de grachtengordel en "enkele delen daar aan .grenzende. Wat daarbuiten :n Slotermeer. Bijlmermeer. Geuzenveld etc. gebeurt, gebeurt overal elders in Nederland en vaak beter". VRIJ NEDERLAND Volgens K. Wiekart .n Vrij Neder land heeft Amsterdam helemaa'. geen behoefte aan een nieuw stadhuis (p.l) .We hebben al representatieve gebouwen genoeg, en kantoorgebou wen zijn veel en veel goedkoper. ,De' burgerij is bijvoorbeeld veel meer gebaat bij gemeenschapscentra in Buikslotermeer. in Osdorp, :n Slo- tervaart, maar daar is geen geld voor. Een nieuw stadhuis vergt zo veel geld. dat er twintig tot veer tig gemeenschapscentra voor ge bouwd kunnen worden'. In VN schrijft een Jonge Peruaan over de ellende in zijn land: ,Peru tussen Amerika en Sowjet-Unie' (p. 21) Vooral de Andesbervolking i en Bolivia) bevindt zich in een van de meest tragische hongergebieden van de wereld en ln Peru ligt het door voedselgebrek veroorzaakte sterftecijfers voor kin deren van een tot vier jaar op 8,2 pet. Het lijden van deze kinderen is, naar getuigenis van monseigneur Julio Gonzales, bisschop van Puno. tijdens een door de droogte veroor zaakte hongersnood in zijn diocees zo verschrikkelijk, dat moeders hun kin deren doden om ze zo uit hun lij den te verlossen'. Panorama schrijft over Praful Pa tel, de uit India afkomstige opvol ger van de Amsterdamse couturier Ferry Offerman (p. 24 e. v.) .H i is een zeer begaafd tekenaar, met een fotografisch geheugen'. vertelt Offerman. Als h'.j bijvoorbeeld de show van Dior Frankrijk is nog aiti'd bepalend voor het gangbare mo debeeld heeft bijgewoond, maakt hij vlot een zestig tekeningen, ter wijl ik 't zelfmisschien tot twintig of dertig breng". Verder nog een ar tikel over het China-Sowjet-conflict langs de Oessoeri (p. 14. e.v.) en over een nieuwe kerk (het Swedenborg- ger.ootschap) en ztjn honderd volge lingen die elkaar regelmatig ontrnoe- Maandbladen In het maandblad De Gids vertelt film-medewerker Hans Keiler over de Nederlandse cineast Joris Ivens, die kort na zijn zeventigste verjaardag van minister Klompé «Ie uitnodiging kreeg een fiini over Nederland te ma ken (p. 92. e.v.) Ivens, die wordt on dermeer aldus gekenmerkt: .Ivens' politieke keuze die dwars door alle gevestigde kampen heenloopt- geen realpolitiek, en ais zodanig missrtiien nogal naieF. A. L. Constandse toont zich in De Gids niet al te optimistisch over de gang van zaken in het nabije Oosten i p. 108 e.v.) zijn artikel ,de brandende Levant' eindigt dan ook met de woor den: .Verontrusting wekt het feit da: de situatie zich al ontwikkeld heeft tot een tweede Vietnam, wat jutat de grootste gevaren inhoud voor T'rvë! Als de .grote vier* «lit proces niet we ten te stuiten en als Israël daarvoor geen concessies zou doen. zal het na bije Oosten nog tot ernstige conflic ten aanleiding geven dan het Verre Oosten'. Het maandblad Avenue publiceert (p. 104, e.v.) een Nederlandse bewerking van enkele fragmenten uit Alberto Moravia's La Revoluzione Culturale in Cina (de culturele revolutie ln China). Het Chinese volk .s bijna een eeuw lang geteisterd door burgeroor logen en vijandelijke invasies en heeft daar onzegbaar onder geleden. Nu biedt Mao het een stabiele onveran derlijke situatie: die van de perma nente revolutie. Het :dee van een en kele korte revolutie :s beangstigend, maar een permanente revolutie "heeft iets heiligs iets van stabiliteit. Hier in schu.lt het grote verschl tussen Eu ropa én Azië. Europa is het continent van onstabile staten en dynastieën en talloze revoluties. Azië is het con tinent van staten en dynastina»- tieën die eeuwenlang stand houden, van een grote revolutie, die daardoor een permanent en Stabiel karakter krijgt'. stoottroep van Christus', p. 155, e.v.) terwijl Dick HÜJenius wn beeld schetst van het eiland Madagascar, luisterrijk verlucht met foto's van E«i van der Elsken. In het maandblad Elegance kan de lezer kennismaken met de directeu ren van 5 toonaangevende levensver zekeringsbedrijven" 55). Zij zou den graag afkomen van de image dat hun maatschappijen alleen maar rijker worden aan de gelden van him cliënten. Maar dat sch.jnt niet ge makkelijk te zijn: .Zouden de levens verzekeraars ooit voor de dag durven komen met de mededeling dat som mige deskundigen de toekomst som ber inzien en dat de winstcapaciteit van hun bedrijven een teruglopende tendens toont, dan kunnen zij er op rekenen ontvangen te worden mot honend gelach'. De relatie tussen moeder en zooa kan een hand zijn, die mannen kan maken en breken, is de conclusie van een artikel in Elegance (p. 84). ,Een man met een ongelukkige moe derbinding zal als hij een gezin sticht de zorg voor dat gezin vol ledig overlaten aan zijn vrouw. HIJ kan daar eenvoudig niet genoeg ge voel voor opbrengen. De natuurlijke consequentie is: wéér een gezin waarin de moeder overheerst. Het sneeuwbaleffect doei zich gelden. l»a zoons van die moeder zullen op hun beurt weer te kampen hebben meM m oe<IerpreHl..t» otj'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 17