DIACONIE SCHOOL UIT AAGTEKERKE BEZOCHT ,HAAR' MS ,OOSTKERK' Weer kampioenschap zeehengelen aan de kust van Walcheren Voor u 31/2°/o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en vooru.... ln november werd schip door school geadopteerd Oostkerk' kreeg plotseling boomstammen voor Vlissingen Muziek- en zangverenigingen VLISSINGSE MUSICI HOUDEN VOOR ZONNEVELD BENEFITVOORSTELLING Opbrengst voor de 15e Zonneveldrit de bank waar ook zich thuis voelt RAAD SINT-PHILIPSLAND BESLOOT WILHELMINASTRAATTE VERBREDEN GEEN VOORRANG VERLEEND MET BROMFIETS: 15 GULDEN BOETE Twee drielingen en vierling te Schore Chr. kleuterschool Kapelle mogelijk september klaar VRIJDAG 28 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 VLISSINGEN Het motorschip .Oostkerk' van de VNS kreeg 12 maart in Abidjan plotseling een lading boomstammen aan boord met bestemming Vlissingen. Hoewel de Oostkerk' niet zo dikwijls lading voor Vlissingen krijgt, is deze mededeling niet iets om van achterover te vallen. Voor de leerlingen van de drie hoogste klassen van de diaconieschool aan de Schoolstraat te Aagtekerke betekende dit plotselinge bezoek echter een bui tenkansje. De leerlingen van de heer C. Klap hebben namelijk al sinds ja ren via de Nevas een schip geadopteerd. Tot de verkoop in no vember van het vorig jaar was dat de Diemerdijk en na die tijd is het de Oostkerk' van de VNS geworden. In die vier maan den dat de school de .Oostkerk' heeft geadopteerd is er echter al een bijzonder uitvoerige briefwisseling geweest tussen de leerlingen en de bemanningsleden. De resultaten van deze brief wisseling (brieven, kaarten, tekeningen en vele andere zaken), namen de kinderen deze week in een plakboek mee, toen ze een bezoek brachten aan de .Oostkerk', die in de tweede binnen haven te Vlissingen zijn boomstammetjes lag te lossen. Onder leiding van assistent werk tuigkundige J. Slagboom bekij ken de leerlingen de enorm grote machinekamer. /Foto PZC De Oostkerk lost in de tweede binnenhaven van Vlissingen boom stammen. (Foto PZCI. Wat is er nu mooier voor zo'n stel weetgierige jongens en meisjes, dan zo'n groot schip van onder tot boven te mogen bekijken En... ze hebben het bekeken. On der deskundige leiding van de as sistent werktuigkundige J. Slag boom werd in twee ploegen (er waren 26 kinderen aan boord) de enorme machinekamer en schroef astunnel bekeken. Via vier trappen kwam het hele stel behouden aan in de buik van het schip. De andere groep ging onder lei ding van de vierde stuurman R. Cramer naar de brug Daar was ook al zo veel te zien. Het schip heeft een groot en een klein stuurrad (.waar de kinderen nog aanmocht draaien ook) twee kom passen, een radar, een echolood, kortom te veel om op te noemen. UITNODIGING ln de machinekamer en op de brug was zoveel te bekijken dat er geen tijd meer over bleet voor de "rest van het schip. Dat kan wel bij een volgend bezoek gebeu ren. De heer J. Noordergraaf, chef algemene zaken van de NVSL, zei dat dit bezoek zo was bevallen, dat de school ook wel eens een keer op bezoek kan komen als de .Oost kerk' in Rotterdam of Antwerpen tegen de wal ligt. .Aan deze uitnodiging zullen we u zeker houden' zei de heer Kalp en aan de opgewonden gesprekken te horen, sloten zijn leerlingen 'ich hier gaarne bij aan. Met het bekijken van het sch-.p was het bezoek echter no° lang niet afgelopen. Per slot van rekening heb je al vier maan den met één van de beman ningsleden geschreven en dan wil je ook wel eens met je .penvriend' kennis maken. Een gedeelte van de bemanning was echter afgelost, zodat enkele kinderen alleen maar konden vragen of ze hun groeten wil den overbrengen. <o had ook Adne Brouwer, die met kapitein VV. W, Konings cor respondeerde, pech. Kapitein Ko ten bij kapitein A. Kamsteeg, die de heer Konings als gastheer uit stekend verving. Wel aan boord was de eerste stuurman M. A. Munter, de grote vriend van Rlnus e zijden. De beman ning werd ondermeer bedacht met een bingo-spel en Zeeuwse spek ken. ,Dae bin me noe', zo begon Adrie Brouwers zijn speech in dialect, dat bij het aanbieden van de diverse cadeautjes hoorde. WEDSTRIJD Na de broodmaaltijd in de lounch, maakte eerste stuurman Minter de prijzen bekend van de gedich ten-kleur- en tekenwedstrijd, die het schip onlangs voor de diaco nie-school had uitgeschreven. De pennevruchten en tekeningen wa ren naar de Oostkerk' gestuurd, waar een jury van de bemanning de Inzendingen op hun kunstzin nige waarden hadden beoordeeld. De eerste prijs voor gedichten was voor Ite Bakker. De kleur- wedstrijd werd gewonnen door Ina van Driest en Mar Ja Peper. De laatste won bovendien de teken wedstrijd. Na de uitreiking van de prijzen werd het zo langzamerhand weer eens tijd om op te stappen. Het bezoek'was van beide kanten goed bevallen. .Blijven jullie maar schrijven over je pony's en over het kattekwaad dat jullie hebben uitgehaald. Want dat willen we weten', zei de heer Munster. De .Oostkerk' is woensdagavond weer vertrokken naar Antwerpen. (ADVERTENTIE, de heer W. J. de Rolj Commercieel Medewerker kantoor Roosendaal VLISSINGEN Zoals bekend N het actieve comité Zonne\cldrit reeds en kele weken geleden begonnen met de .voorpostgevechten' om de 15c Zonne veldrit tot een grandioos succes te ma ken. Met de verloting die tevens door dit comité wordt georganiseerd kon reeds een aantal inwoners van Zeeland kennismaken waardoor zij erop werden geattendeerd dat er dit jaar iets bij zonders staat te gebeuren. Dezer dagen werd bericht ontvangen van een initia tief, dat voor de organisatoren wel een bijzonder prettige inhoud had, namelijk dat de gezamenlijke Vlissingse musici zich bereid hadden verklaard hun me- dewerkng te verlenen voor een groot festival Tn de Scheldehal, waarvan de opbrengst geheel ten goede zal komen aan het Comité Zonneveldrit. Ongetwijfeld een initiatief dat alle waar dering verdient en een prettige verras sing en tevens jubileumgeschenk voor de organisatoren van deze 15e gezel!: g- he.dsrit op 2e Pinksterdag. Het initia tief voor dit muzikaal gebeuren werd genomen door de accordeonvereniging .Accordeola' te Vlissingen. In eerste in stantie werd gedacht aan een uitvoering door deze vereniging met hetzelfde doel, doch ih de afgelopen weken is een en medewerking zullen geven, terwijl ook: nog een Ritthems korps acte de présence zal geven. Als initiatiefnemers van d.t geheel heeft .Accordeola' uit zich genomen. Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2% rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Bergen op Zoom: Zuivelplein 5. Goes: Wijngaardstraat 19. Middelburgi Markt 43a. Oostburg: Nieuwstraat 24. Terneuzen: Nieuwstraat 10 Vlissingen: Badhuisstraat 25. Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. Voorts bijkantoren te Bres- kens, Hulst, Yerseke, Sas van Gent en Zaamslag. VERGADERING HSV MIDDELBURG N. BEK WERD DE KONINGSVISSER accordeonvereniging aard de organ;sat:e op VERENIGINGEN Aan het festival «lat op vrijdag II april In de Sclicldcliai te Vlis- alngen zal worden gehouden wordt medewerking verleend door de har monie .Ons Genoegen' i«* Vliwingen en de Delta.Band n dit korps, de brassband .St-f'aerill.i* te lissingen «Ie accordeonvereniging .Arrordeola' te Vlissingen. d«: zangverenigingen on Aniore* en de Volksstem te Mis singen en «1«- muziekvereniging On- da te KHthem. Zonder tw.jfel zal deze avond voor muziekliefhebbers de nodige aantrek kingskracht hebben er. rt< t valt nog te bezien of n.et verschillende men sen zullen worden teleurgesteld wan neer het er om gaat voor deze ene avond waarvoor overigens een mi- nimaal entreegeld zal worden gehe ven --een toegangsbewijs te be machtigen. Alleen reeds het aantal medewerkenden zal een gedeelte van de zaal in beslag nemen, terwijl ook wel ieder korps of vereniging voor een aantal .supporters' plaatskaarten zal willen reserveren, zodat men wel zo goed als zeker kan zijn van een uitverkocht huis. Over.gens zal dit ook ongetwijfeld de bedoeling zijn van de organ.satie van dit lieidadig- heidsconcert op grote schaal. Wel een bewijs dat het werk van het co mité Zonneveldrit aanspreekt bij een grote groepering van de Zeeuwse bevolking, die op alle mogelijke ma nieren hapt meewerken om het derde lustrum var. deze instelling zo fees, telijk mogelijk te laten verlopen. A. A. Rijstenbil: onjuiste presentatie Aanbesteding achter de rug 'ilhelminastraat. Dat gaat i bedrag van 8848.- kosten. De raad nam net voorstel voor de verbreding aan, nadat de heer A. A. Rijstenbil (wd) scherpe kritiek had geleverd op de naar zijn mening onjuiste manier van presenteren van de zaak. De heer Rijstenbil vond het van een ongepaste voorbarigheid' getuigen, dat het colle ge het werk al had aanbesteed. ,B en w willen een straat verbreden en de raad heeft maar Ja te knikken', zo stelde de tbIL Gal t Rijstenbi Overigens was hij van mening dat b en w de regels van het normaal maat schappelijk verkeer niet hebben gehou den door de raming niet voor de aan besteding bekend te maken. De heer Rijstenbil stelde, dat door de rammg geheim te houden de aannemers zo scherp gaan calculeren, dat men gevaar loopt geen kwaliteitswerk meer te krij gen. Burgemeester G. van Velzen wees erop. dat in de begeleidingsbrief bij de be groting voor dit jaar is gesteld, dat de Wilhelminastraat zou worden verbreed. ,U kunt slecht lezen of slecht onthou den', aldus burgemeester Van Velzen, die verder duidelijk maakte, dat het werk ,Dat u op deze manier uw gal spuwt kan ik met waarderen', zei burge meester Van Velzen. Over het niet openbaar maken van de raming voor dit werk 13.250.- voordat wordt aanbesteed, vond hij: .Men zou haast denken, dat u aannemer bent m straatwerken en dat u de prijzen wat hoger wilt hebben'. Bur gemeester Van Velzen stelde verder nadrukkelijk, dat de laagste inschrij ver, het aannemingsbedrijf A. van der Werf en zoon :n S.ni-Maar- tensdijk, altijd uitstekend werk heeft geleverd in Sint-Phiiipsland. HIJ vond de opmerking van de heer Rija- tenbil over de kwaliteit van het wenk een blaam op de naam van de aannemer. TADVERTENTIT MIDDELBURG Voorzitter A. J. W. Mathijssen van de hengelsportvereni ging Middelburg had aan het begin van de jaarvergadering heel wat aan zijn leden te vertellen. Zo liet hij onder meer weten, dat de landelijke kampi oenswedstrijd zeehengelen opnieuw aan de Walcherse kust gehouden zal wor den en wel op 1 november van dit jaar. urg Veerse Meer hengelen, maar ook in meerdere viswateren in ons land. Het plan om de visvijver in Tooren- vliedt uit te baggeren is bijna in ont- wacht op de beslissing van de gemeente om tot uitvoering over te gaan. De po gingen om de vijver In het nieuwe deel van de Griffioen te pachten zijr. nog niet geslaagd. Ten aanzien van de Vie ring van het vierde lustrum het de waarderende woorden horen. Tijdens deze vergadering werd ook het. weds'trijdprogranuna voor het nieuwe seizoen vastgesteld; de leden kunnen deelnemen nan twaalf wedstrijden. Hier bij zijn inbegrepen de eierwedstrijden met Pasen en de wildwedstrijd met Kerstmis. De stedenwedstrijd Middel burg - Missingen wordt gehouden op 12 oktober. Verder wordt er gevist in Tooreiivliedt, in het kanaal door Wal cheren, in het Veerse Meer en aan de kust. De agenda werd vervolgens vlot afge-l werkt. De bestuursverkiezing had tot! resultaat, dat de heer M. Timmerman; ■erd herkozen en dat als nieuwe secre-1 taris in de plaats van de aftredende i heer N. Bek de heer F. A. Minderhöud gekozen werd. De voorzitter dankte de heer Bek voor het vele werk. dat hij op voortreffelijke wijze voor de vereni ging verrichtte. Besloten werd om jeugdleden aan te trekken en op t«' leiden. Meerdere leden gaven zich op om als instruc teur op te treden. De heer A. Johse drong er op aan om te oefenen op het zogenaamde .dobbervissen'om het to entameren stelde hij alvast een serie prijzen voor de jongelui beschikbaar. Wanneer de jongens als lid toetreden en dus automatisch lid worden van de AMB bestaat de mo gelijkheid om voor dit jeugdwerk subsidie te krijgen van de gemeente. Tot .koningsvisser' werd uitgeroepen de heer N. Bek, die in 5 wedstrijden het hoogste puntenaantal behaalde. Als ko- ningsprijs kreeg hij een molen over handigd. Van de rondvraag tenslotte werd druk' gebruik gemaakt. Hierbij werd hulde! gebracht aan bode B. Roest, die op zo'n uitstekende wijze zijn werk verricht.. Kantonrechter Zierikzee Vrijspraak voor Amsterdammer ZIERIKZEE ,De bromfietsbestuurder is toch altjjil de mindere', stelde de heer H. V. uit Scliarendijke woensdagmorgen, toen hij voor de kantonrechter in Zierik zee stond. Hij moest daar verschijnen, omdat lijj op 5 december 1968 in zjjnl woonplaats op een kruising geen voor rang had verleend aan een auto. De echt genote van V. zat achterop de brommer. Zij hield een hersenschudding van het ongelu^c over. Zowel brommer als auto werden Hink beschadigd. Hoewel de heer V. er van overtuigd bleek, «lat het ongeluk) voorkomen had kunnen wordeti, als er een goede chauffeur achter liet stuur van de auto had gezeten, eiste dé officier van justitie, mr H. Sprejj, een boete van 30 gulden. De kanton rechter. mr A. leenhoven, maakte er 15 gulden van. Twee dagen voor het hierboven be schreven ongeluk reed de Amsterdam mer J. H. op rijksweg 18 bij Ooster- land tegen de aanhanger van een trac tor H.'reed nogal hard en was al naar links gegaan om de trekker in te halen. Komend uit een flauwe bocht zag hij, dat de trekker ook linksaf wilde slaan. H. durfde niet meer rechts te passe- I ren, dus remde hij zo hard als hij kon, zonder overigens êen aanrijding te kun- [nen vermijden. De officier vond. dat de Amsterdam mer wel rechts voorbij had moeten gaan. Hij vroeg de kantonrechter hem; schuldig te verklaren zonder oplegging van straf. De kantonrechter besloot ter Êlaatse de situatie te gaan bekijken, 'aar kwam hij tot de overtuiging, dat de Amsterdammer onschuldig was. H. werd vrijgesproken. A. M. H. de J. uit Bergen op Zoom moest voorkomen, omdat hij op 4 ja-i nuari zonder voldoende licht had gere den. De officier eiste 25 gulden boete De kantonrechter was tevreden met 20 gulden. Mevrouw C v d Sluis uit Brouwershaven verscheen voor hetzelfde feit. ook zij had-gereden met te weinig licht op haar auto. Dit geval vond de officier ernstiger, want haar linkerkop lamp deed het niet. Hij vroeg 30 gulden boete. .25 gulden' besliste mr Veenho-j ven. december de heer A. trad. Hij kreeg 50 gulden boete. De of ficier had 60 gulden gevraagd. A D. P. was op een slechte dag ln zijn woonplaats Zierikzee een straat binnengefietst, waar niet gefietst mocht worden. .Het regende en het stormde, mijn bril was beslagen en ik kon het verkeersbord niet zien', zei de verdach te. .Juist dan is het levensgevaarlijk om te fietsen', aldus de officier. Hij wilde deze daad bestraft zien met een boete van 6 gulden. De kantonrechter vond 5 gulden genoeg. de burgemeester Van Velzen mee, dat na overleg met het college van b en w door de .Brabantse Buurtspoorwegen en Autodiensten' BBA i is besloten per 1 juni de diensten zo te regelen, dat men beter aansluiting heeft bij de rei» van Bergen op Zoom naar Sint-Phiiips land. Om even na vieren zal vanuit Bergen op Zoom een bus vertrekken, rechtstreeks naar Sint-Ph:l;ps!and, wat vooral voor scholieren van belang is en ook de andere diensten worden zo ge regeld, dat men in Steenbergen directe verbinding heeft. In 1970, als een aan tal wegen verbeterd zijn. zal de rele- ging nog gunstiger worden voor Sint- Philipsiand. Vermoedelijk krijgt mem een directe verbinding naar Rotterdam. In antwoord op een vraag van de heer Rijstenbil deelde burgemeester Van Vel zen nog mee. dat net plan voor het dorpshui annex gymnastieklokaal ze ker zal doorgaan. Gewacht wordt op subsidie. De raad besloot tot aankoop van de saneringspanden Karreveld 9 en 3. Bij de coöperatieve raiffeisenbanlc in Utrecht werd een kasgeldlening van 150.000,- gesloten. Verder werd beslo ten tot verhuur van 16 nieuwe woningen in de Mossel kreekstraat. SC HO RE Dat ook schapenfami lies aan forse gezinsuitbreidingen kunnen meedoenia de laatste we ken iw Schore bewezen. Zo brach ten drie schapenmoeders bij de heer ■J. D. Lindenbergh maar liefst tien lammeren voort, te weten twee drie lingen e.: een vierling. En om de zaak compleet te maken wierp mamma geit dezer dagen ook nog eens drie jongen. Een geboorte, dia volgens deskundigen, vooral bij gei ten als zeer zeldzaam kan worden beschouwd. Moeders en kinderen ma ken het allemaal bijzonder goed. KAPELLE De tweede christelijke kleuterschool te Kapelle. d:e wordt ge bouwd in het bouwplan .Bruëlis' zal waarschijnlijk in september in gebruik kunnen worden genomen. Dit deelde voorzitter M. J. Groenieer dinsdagavond mede tndens de druk bezochte jaaryer- or£3. dat verlaging van Ben klas van *40 kinderen is Te'snoot! De jaarverslagen van secretaresse0 me vrouw Potter-Dujnhouwer en penning meester J. J. Mo! getuigden van een gunstig schooljaar. De chr;ste!;ike kleu terschool vereniging .Samuel' heer': mo menteel 145 kleuters op school. Het le dental beweegt rond de 290. Bij de be stuursverkiezing werd de heer J. Rui», sen herkozen. In de vacatures ontstaan wegens het zich niet meer herkiesbaar stellen van de h r. -n en J. J. van Zweden, werden tot bestuursle den gekozen, de heren P. X. Remijnse en J. Zuid weg Na de pauze sprak dokter J. Geldof uit Driewegen over .De gezondheid van on ze kleuters'. Dokter Geldof gaf da.er bij verschillende nuttige wenken en aan wijzingen. Er was voorts gelegenheid om het werk van de kleuters te bezich tigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 15