Zeeuwse scholieren plantten honderden bomen en struiken AGENDA® Z.-Holland mogelijk uit overlegorgaan leeuws MARKTBERICHTEN Vara-afdeling over wijziging statuten Axa NOORD-ZEELAND Raiffeisenbank ,Sint-Annaland' had gunstig jaar Raad Duiveland over be jaardenbouw in Ouwerkerk Vaardigheids- proeven turnverenigingen eiland Tholen MODELACTIE BIJ BELGISCH LOODSWEZEN H. A. VAN HOUTE ZN MANNEN MODE 1969 DONDERDAG 27 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 OP NATIONALE BOOMPLANTDAG 1969 IN ACHTTAL GEMEENTEN VLISSINGEN Er zgn in Zee land woensdag weer honderden bomen en struiken geplant. Scho lieren hanteerden voor dat doel ra verschillende Zeeuwse steden «n dorpen de spa: het was weer nationale boomplantdag. En Zeeland was dat te zien in Ter- neuzen, Axel, Groede, IJzendijke, Sluis, Middelburg, Kloetinge Kruiningen. TERNEUZEN Bijna 500 leerlingen van de vijfde klassen van de lagere scholen hebben woensdag te Ter-neuzen deelgeno men aan de nationale boomplantdag. Onder toezicht van adviseurs van staatsbosbeheer en tuinlieden van de gemeentelijke plantsoenendienst plantten de jongelui honderd wilgen op de Heggenkamp en bij het Zuider sportpark. Rondom de speeltuin te Sluiskil werden 123 wilgen geplant. ."De Terneuzense jongelui werden toege sproken door wethouder M. Niéuw- dorp, die uit Sluiskil door wethouder F. M. Berbers. Zij dankten de jeugd- natuurwacht die voor een goede orga nisatie had gezorgd. Daarna zag men in het concertgebouw te Terneuzen en het jeugdhuis De Ark te Sluiskil enkele films. De schoolkinderen kregen allen een herinneringsspeldje, de scholen een vaantje. Aan de boomplantdag werd ook nog een wedstrijd verbonden. Op het thema van de dag kunnen opstellen of tekeningen worden ingezonden. De bes te inzender uit elke klas zal beloond worden met een excursie naar het creatiagebied ,De Braakman'. SLUIS Munitievondst op boomplantdag... TERNEUZEN Enkele leerlin- §en van de lagere school te luiskil, die woensdagmiddag deel namen aan de boomfeestdag 1969, groeven een aantal geweerkogels en een kleine mortiergranaat op. Deze projectielen zijn waarschijn lijk overblijfselen uit de laatste oorlog. De Duitsers heten bij hun aftocht in september 1944 te Sluiskil een munitietrein in de lucht vliegen, waardoor een aan tal huizen en de brug werden ver nield. Waarschijnlijk waren deze projectielen daar nog van afkom stig. De politie heeft een en an der meegenomen, en de mijnop- ruimingsdienst komt dezer dagen een en ander op halen. MIDDELBURG VLISSINGEN Vragen over Cultuurnota in Vlissingse raad VLISSINGEN Het Vlissingse raads lid C. C. Verheul heeft zich tot de raad gericht met het verzoek om toestem--.v.- ming te willen verlenen voor het stel- len van vragen naar aanleiding van dejJo .Cultuurnota die onlangs werd uitgc-1 30 bracht door de Zeeuwse culturele raad. Dit raadslid vraagt of b en w bereid zijn te bevorderen, dat de raadsleden in het bezit worden gesteld van een exemplaar van deze nota. Deze nota zal zijns inziens ongetwijfeld zijn in vloed uitoefenen op het gemeentelijk beleid, wil het culturele deel van het leefklimaat in de dubbelstad niet uit sluitend een hoofdstedelijke aangelegen heid worden. Deze overweging geeft nem aanleiding tot de vraag of net college i kan mededelen op welke wijze het de cultuurnota in het gemeentelijk beleid denkt te betrekken en of binnen een re delijke termijn een inventarisatie van de consequenties der nota voor de ge meente Vlissingen tegemoet kan wor den gezien. CEILING TERNEUZEN. 24 maart. Sla 1 21-33. 2 15-20. froene kom kommer» 2 per «tuk 2039; per kg iS, radijs 49—SS; Bintjes 7.90-8.SO: andijvie 80—111; prei 50—100; sav. kool 61; spinazie 14(5—100; spruiten 130-135: uien 5—18; witlof a 2 152— 108. b 160—163. b 2 150—164. afw. 71—139; appelen; Winston 1 75 84-3S. 70 80—96. 65 75— 83. Winston 2 75 85-88. 70 81-94. 65 73-79. ©3 «7—«2. 55 27—40. 2 d 16-21. 3 grof 51. 3 fijn 14—20; Melroac 2 90 29. 80 31. 70 35. 65 22; I Jonathan 2 80 35-». 75 35—52. 70 34—48. 65 35r 60 20—26. 55 13. 3 grof 22—27. 3 fijn 18; Golden Delicious 2 85 45- 52. 30 47- 52. 75 47-55. 70 46-58. 65 39—18. 60 22-39. 2 d 18, 3 grof 32—40. 3 fijn 16—24: peren: Do. du Cornice 2 80 45—48. 70 S3. 65 46, Conference 1 «5 55.10. 60 57 60. 55 49.80. 50 16,90—19.10; Conference 2 70 47—56, 60 48. All-Ready - Blauw-Wit 0-6 Zonder zich al te veel te moeten in- Sannen heeft All Ready I in de 2e as van de Zeeuwse Korfbalbond in I Kloetinge met ruim verschil van hekke- j sluiter Blauw Wit n gewonnen. De wind - deed af en toe nogal wat afbreuk aan I het spel, doch dat belette de Zierikzee- 1 enaren niet om toch een half dozijn MIDDELBURG Belangrijk op de ver-'doelpunten te produceren. Reeds in de gadering van de Vara-afdeling Middel-1 eerste m:nuut bracht Piet de Ronde uit burg slecht bezocht in de Gouden een doorloopbal de stand op 0-1 en het Poortewaren de wijzigingen van dewas dezelfde speler, die na 10 minuten KRUININGEN Ook in Sluis was de jeugd bij de boom plantdag betrokken. Bij het scholencom plex in de Kloosterstraat werden vijf populieren geplant. In verband met de behandeling van de herindeling ran Zeeuwsch-vlaanderen in de tweede ka mer konden de gemeentelijke autoritei- ditmaal niet aanwezig zijn. Ook om half twee waren zo'n tachtig leerlingen van de zesde klassen van de openbare lagere scholen uit Kruiningen en Hanswee rt en van de school met de bijbel uit Kruiningen plus de leerlingen van de zesde klas van de katholieke parochieschool uit Hansweert bijeen ge komen bij het zwembad Den Inkel in Kruiningen. Daar hebben de scholieren een aantal boompjes gepland op het recreatieterrein naast het zwembad. Voor ieder boompje waren drie kinderen aan het werk. Binnen een uur was het gebeund. In de schuur van camping Den Inkel kregen de zesde klassers een wel verdiende tractatie. Ook werden daar de prijzen uitgereikt voor de mooiste bouw platen, die tevoren op school waren ge maakt. Voor iedere school waren er drie prijzen. Loco-burgemeester E. A. E. M. Suij reikte ze uit. De middag werd be sloten met het vertonen van enkele films. Er zijn woensdag weer honderden bomen en struiken op boomplant dag de grond ingegaan in Zeeland. Hier een beeld- van de boomplante- rij in Kruiningen. (Foto PZC gaf de jeugd nog enkele wenken wat de groenvoorziening betreft. Ter herinnering aan deze dag kregen de jongelui een rozestruik mee. die ze in de tuin of in een grote bloempot op het balcon kunnen zetten. Voor de scholen en de wijkveremgingen was er een vaantje. Voorts werd aan negen jon gelui een prijs uitgereikt voor een knip- platenwedstrijd, die staatsbosbeheer had uitgeschreven. Er staan thans in Zuid (niet het Meiveld meegerekend) een paar honderd bomen. In de Statenlaan en in Dauwendaele moeten thans nog enkele plantsoentjes aangeplant worden. ing n plantdag. Na afloop gingen de kinderen naar de raadhuiskelder, waar films wer den vertoond en tractaties uitgedeeld. Elke school kreeg een vaantje. De jeugd van Sluis deed voor de rijfde keer aan de plantactiviteit mee. KLOETINGE MIDDEBURG Enkele honderden struiken hebben de leerlingen ran do hoogste klas sen van openbare lagere school te Kloetinge woensdagmiddag geplant, Dit gebeurde rond de kunstmatige vijver in het uitbreidingsplan. De vij-j ver wordt nu aan twee kanten be schut door struiken, terwijl de ande re twee zijden grasveld moeten wor den, ran waaraf men de eendjes stukjes brood kan toewerpen. Om half twee kwamen de lagere scho- liern rond de vijver bijeen. Een uur later zaten alle struiken stervig in de grond. In gebouw Amicitia genoten de kinderen daarna van een feestelijke middag. Iedereen kreeg een stuk .cho colade. Drie repen bleken te zijn ver pakt in afwijkende papiertjes. De ge lukkige eigenaartjes van deze repen ont vingen uit handen van burgemeester P. Daneëlse een prijs. Nadat iedereen nog een flesje limonade had gekregen be sloot het hoofd van de school de heer A. Spee. de middag met het vertonen van een antal dia's. Enthousiast hebben woensdag 75 leerlingen van de scholen in Middel burg-Zuid de spa g ehantee-1 om evenzo vele bomen in de ,zu delljke' grond te planten. De 75 bomen (essen, elzen, meelbes, mabes en andere sierstruiken) werden geplant bij de Zuidburchsohool en in enkele straten van Dauwendaele. De heer D. Tlllema, hoofd van de plant soendienst. had er een flink progt van gemaakt. De kinderen kreg< filmpje over de Hoge Veluwe t( er was wat voor ze te snoepen en te drinken, ze kregen een toespraakje te horen van wethouder M. A. L. Hubregt- se, die ze op het hart drukte respect voor de groenvoorziening te hebben, en ook consul Pels Rijken van staatsbosbeheer i een DONDERDAG 2 MAART Om drie uur waren leerlingen van de hoogste klas van de Axelse lagere scho len bij de jeugdherberg .Bleye Haghe' bijeen om de boomfeestdag te vieren. De heer H. J. M. Goossens, bosbouwkundig hoofdambtenaar bij staatsbosbeheer sprak hierbij een welkomstwoord tot de kinderen en gaf een korte uiteenzetting over de bedoeling van de boomfeestdag. Daarna gingen de kinderen het bos in, waar een achttal jongens en meisjes een boom planten. Tijdens een korte wande ling vertelde de heer Goossens de kin deren over het ontstaan van het Axelse bos in 1952. Na de wandeling richtte de heer C. Smies namens de gemeente met een toespraakje tot de scholieren. Er volgde een traktatie. Aan de excursie was een tekenwedstrijd verbonden. De eerste prijswinnaars ontvangen van het gemeentebestuur een boekebon. SINT-ANN ALAND BROUWERSHAVEN Jeugdgebouw. 19.30 uur: toneelavond openbare lagere school. GOES Centraal, 14.30 uur; causerie voor de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. HAAMSTEDE «'ljkgehouw, 19.30 uur: al gemene vergadering Groene Kruis. KAMPERLAND Cauembroothuls, 13-21 u.: middenstandshow. MIDDELBURG Herengracht 32. 20 uur: openbare avond volkssterrenwacht, Gouden Poorte. 20 uur: lezing EHBO. Hof van Tange. 13.30-17.30 en 19-23 uur: Zeeuwse Jaarbeurs. De Schakel, 19.30 uur: bijeenkomst Phllatell- Gasthuis. 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. SOUBURG De Zwaan, 14 en 17 uur; tlek- en meubelveillng. VLISSINGEN Anker, 19.30 uur: bijeen komst PvdA. Britannia, 14 uur: bridge- en canastabijeen komst Nederlandse vereniging van huisvrou- ST-ANNALAND Uit het jaarverslag van de coèperatieve raiffeisenbank ,St- Annaland' blijkt dat 1968 een gunstig jaar voor de bank is geweest. De spaar, gelden van de bank zijn in het afgelo- j>eh Jaar met ruim 1,2 milioen tot bijna 11 miljoen gestegen. Daardoor steeg het balanstotaal tot ruim f 12.5 miljoen. De omzet bereikte In 1968 een hoogte van bijna 70 miljoen en aantal dagboekposten bedroeg 95. De winst bedroeg in 1968 24.96 (1967: 23.477,97). Uit deze cijfers kan worden afgeleid dat de werkzaam heden aanzienlijk zijn toegenomen. Er werd voor een bedrag van 744.900 aan nieuwe voorschotten verstrekt. Op be staande leningen werd ruim 60O.OOO afgelost. Bedrijfakredieten werden ver strekt tot een bedrag van 1.311.800 terwijl voor 596.075 aan kredieten kwam te vervallen of werd Ingeperkt. Per 1 januari 1969 heeft de bank zich laten Inschrijven bij de SER assuran tiebemiddeling. Het aantal cliënten var. de stichting boekhoudbureau steeg met 24. Vrijdagavond wordt in zaal W. Rijn berg te Sint-Annaland de algemene ver gadering gehouden. De bijeenkomst be gint om half acht De agenda vermeldt onder andere verkiezing van een lid van het bestuur en van een lid van de raad van toezicht. De heren D. Dormaar (herkiesbaar), N. M. Hage en J. P. Kloet staan kandidaat voor het bestuur. De kandidaten voor de raad van be heer zijn de heren J. C. Hage, Joh. A. Paze Az. en Jac. Slager Kz. Ook een jziging van statuten en huishoude. reglement staat op het programma. N1EUWERKERK BERGEN OP ZOOM Etcetera: tentoonstel ling werken Frita Lensvelt. GOES Voormalig weeshuis. 15-17 en 19-31 uur: tentoonstelling .Griekenland vandaag' HULST Burgerzaal stadhuis, 10-12 cn 14-17 uur: tentoonstelling kunstkring ,Van den vos Relnaerde'. Boekhandel Van Geyt. 9-12 en 13-18 uur: toonstelling werken Zeeuws-Vlaamse kunst schilders. MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland, Slnt- Pleterstraat 38, 9.30-'12.30 en 13,30-17 30 u tentoonstelling .Curieuze archiefstukken'. VLISSINGEN Boekhandel Bikker. 9-18 tentoonstelling werken Gerard Menken. Jeugdherberg, 10-17 uur: tentoonstelling Nut. WESTDOHPE Galerie Troutzaerte. 9-18 tentoonstelling unica keramiek van Franclne Tlmmcrs en schilderijen van Paul Citroen. BERGEN OP ZOOM Luxor, 2C Borgia stick, 14 jaar. Roxy. 20 uur: Bullitt. 14 jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: baretten, 14 jaar, VLISSINGEN Alhambra, 20 i zonder genade, 18 Jaar. OPGAVEN VOOR Of INtlCHTINGtN OVtó DEZE RUBRIEKj G. VAN OORSCHOT- P/A I PZC •VlISSINCEN-TELOIIM-ÏIM» THOLEN Jaarvergadering Bedrijfsbond NW Vrijdag houdt de afdeling Tholen van de bond van metaalnijverheid een jaar vergadering in café de Sport te Sint- Maartensdijk. De vergadering die om acht uur begint, zal bezocht kunnen worden door de leden van het gehele eiland Tholen. Een extra bus zal hier voor worden ingeschakeld. Op deze ver gadering zal de heer H. Schneiders, be- rfjvenmedewerker van district Breda het woord voeren over het onderwerp ,Wat wil de bond met het bedrijven- werk?' Verder zullen jaarverslagen worden voorgelezen en bestuursverkie zing worden gehouden. HAAMSTEDE Groene Kruis vergadert De afdeling Haamstede-Burgh van het Groene Kruis vergadert aanstaande don derdag 's avonds om half acht in het wijkgebouw te Haamstede. In deze ver gadering wordt de gebr...«.elijke agenda afgewerkt omet onder andere de reke ning 1968. Dokter C. M. van Hoorn zoi eerst een lezing houden over hart- en vaatziekten maar deze lezing gaat niet door. Middenstand Burgh Haamstede bijeen HAAMSTEDE De middenstandsver eniging Burgh Haamstede vergaderde maandagavond in hotel Bom. Voorzitter D. de Jonge noemde 1968 een record jaar wat het aantal 'verbouwingen e.n vernieuwingen betreft. In 1968 was juli de topmaand. Voor het met vakantie gaan adviseerde de voor zitter van te voren een datum met de collega's vast te stellen, daar anders een bepaalde branche geen verkoop heeft in die periode. De sinterklaasactie was een succes. In :ing met 1967 leverde dc actie procent meer opbrengst. Aan prijzen werd bijna 4000 besteed. Na de notulen van secretaris W. Goudzwaard volgde het financiële ver slag door penningmeester L. J. Verton. Hieruit bleek dat de sinterklaasactie een tekort opleverde van 392. OOSTERLAND Zendingsrede Morgen, donderdag, zal ds. L. Huijs- man, predikant van de gereformeerde gemeente te Vlaardingen. een zendings rede uitspreken in het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente aan de St- Joostdijk te Oosterland. De rede heeft betrekking op het zendingswerk van de gereformeerde gemeenten in West- Irian en in Nigeria. Er zal op deze bijeenkomst worden gecollecteerd ten bate van de zending. De aanvang is half acht. OUD-VOSSEMEER Dia's over Israël Dinsdagmiddag 1 april zal de vroegere Nederlands hervormde predikant van Oud-Vossemeer, ds S. G. J. Goverts, thans wonende te Naaldwijk, een se rie dia's komen vertonen over zijn reis naar Israël. Dit gebeurt tijdens een NIEUWERKERK De gemeenteraad van Duiveland behandelt in de vergade ring van vanavond donderdag een voorstel in principe medewerking te verlenen aan de bouw van 8 bejaar denwoningen in Ouwerkerk. In de vo rige vergadering concludeerde de raad, dat het niet verantwoord zou zijn in het kader van de derde bouwstroom huizen In Ouwerkerk neer te zetten. B en w stellen nu, dat het misschien mogelijk is om, naast de uitvoering van de derde bouwstroom, bejaardenwonin gen in Ouwerkerk te bouwen. Men hoopt dat bejaarden, die nu een woningwet woning in Ouwerkerk hebben, dan de nieuwe bejaardenwoningen zullen be trekken en b en w nemén aan, dat dan voor de vrijkomende woningwetwonin gen gegadigden te vinden zullen z(jn. De raad behandelt verder een voorstel tot vaststelling van de kleuren van de gemeente vlag: vanaf de stok een baan van goud. beladen met drie ruiten van azuur, dan een zilver vlak beladen met vier vanuit de rechter zijde van het vlak uitkomende, tot aan de linker rand doorlopende geren van sabel (zwart). Overigens komen enkele voorstellen ontspanningsmiddag voor de bejaarden betreffende grondtransacties aan de in het gebouw van ae bejaardensociëteit, orde. De vergadering begint om 8 uur. De aanvang Is half drie. statuten. Niet de politieke richting van de Vara alleen speelde een rol. De voor gestelde wijzigingen, waartegen geen pezwaren kwamen, beogen een uitbrei ding van de activiteiten op het gebied de bestuursvorm en betekenen een bij de links georiënteerde groeperingen te bevorderen. Voorzitter H. de Ru greep de gelegen heid aan om te wijzen op het belang van het vormen van een progressief ak koord in Middelburg. Hij veroordeelde het standpunt van burgemeester mr J. Drijber die in de afgelopen raadsverga dering het PvdA-raadslid W. Don het woord ontnam. Als afgevaardigde van het hoofdbestuur was aanwezig de heer H. Hartmeijer. De voorzitter nam bij de besprekingen enkele programma's onder de loep die volgens de afdeling beter op een andere tijd of in andere vorm uitgezonden zou-; den kunnen worden. Voor de program- voor de jeugd, met name de tiener programma's konden de bestuursleden geen enkele waardering opbrengen, i Naar men meende zou een Nederlandse ersie van .Frost on Friday' van David I Frost in combinatie van bijvoorbeeld een satirisch programma met een show door bekende artiesten de opengevallen plaats van ,Zo is het' kunnen in nemen. Bram Beekman geeft orgelconcert in Getuigeniskerk Woensdag 2 april geeft de heer Bram Beekman uit Middelburg een concert op het orgel van de gereformeerde Ge tuigeniskerk te Middelburg. Het pro gramma bestaat uitsluitend uit werken van Bach. Juist dit orgel is door zijn prachtige intonatie uitermate geschikt voor het uitvoeren van Bach's koraal voorspelen. partita's en zelfs voor trioso nates'. aldus de heer Beekman. Het or gel dat wordt bespeeld heeft 9 stemmen over 2 klavieren verdeeld, plus aange hangen pedaal. Uitgevoerd worden on der meer koraalvoorspelen naar aanlei ding van de lijdenstijd, een partita, een triosonate en een concerto (bewerking van een vioolconcert van Vivaldi). SEROOSKERKE (S.) .Velocitas' dit seizoen niet in korfbalcompetitie Dezer dagen hield de sportvereniging .Velocitas' haar voorjaarsvergadering in het dorpshuis. De voorzitter, de heer A.W. Koppenhol kon slechts een acht tal leden welkom heten. Na voorlezing van de notulen der najaarsvergadering en de ingekomen stukken door de secre taris, de heer J. Hanse, volgde een be spreking over het komende seizoen. We gens gebrek aan spelers zal dit jaar niet aan de korfbalcompetitie kunnen worden deelgenomen. Wel zal weer wor den deelgenomen aan de zomeravond voetbalcompetitie. Als competitieleider zal voorlopig optreden de heer A. de Blonde. Tot leden van de elftalcommis- werden benoemd de heren; M. Geluk, de Rijke en A. de Blonde. De leden zullen een aantal werkzaamheden ver richten aan het kleedlokaal terwjjl te vens aan de gemeente Westersehouwen zal worden verzocht enkele vernieuwing en aan het kleedlokaal aan te brengen. De vereniging zal wat nieuw materiaal moeten aanschaffen. Bij de rondvraag deelde de secretaris mede dat hij zijn functie wenste neer te leggen. Daar voor deze functie geen andere kandidaat werd gevonden werd de secretaris bereid ge vonden zjjn functie tot het aa. najaar te blijven verrallen. In de tussentijd zal naar een kandidaat worden omgezien Een der leden uite kritiek op de" wijze waarop de jaarlijkse feestavond aan de leden wordt bekend gemaakt. Gebleken stuur zegde toe hierin verbetering te brengen. Zo mogelijk zal aan alle leden eep programma worden verzonden. De jeugd zal weer worden aangespoord om aan de te houden wandeltochten op het eiland deel te een strafworp in de korf deponeerde (0-2). Ofschoon het krachtsverschil niet groot was, bleken de Schouwse korfbal lers booh produktiever te zijn. Na 10 minuten spelen bracht aanvoerder Ri- nus Kloet met een ver schot de stand op 0-3. 10 minuten voor het verstrijken van de eerste speelhelft was het weder om Kloet, die ae ruststand op 0-4 voor Ail Ready bepaalde. In de tr.veeae helft vrijwel hetzelfde speibeeld: een aardig spelend Blauw wit II. doch een produktiever All Rea dy. Uit een doorloopbal van Tonny Ha ge liepen de rood.zwarte bezoekers int tot 0-5 en nadat Heoik Vermeule nog een strafworp om zeep had eebracht, was het mevrouw Corrie Kloet-van Nieuwenhuize, die de eindstand op 0-6 voor All Ready bepaalde. Zaterdag aanstaande speelt AU Ready I te Vlis singen tegen KVL I. Zaterdag hebben de gezamenlijke Thool- se turnverenigingen te Sint-Annaland de vaardigheidsproeven afgenomen. De was in handen A" De uitslagen zijn Meisjes A: 1 Liza de Wit 52.9 WIK (wisselbeker); 2 Krijnie van Dijke 52.3 WIK: 3 Dia van Vossen 52.1 WTK;_ 4 Ria Rijnberg 51.8 WIK; 5 Ellie Goecie- gebuure 51.1 WIK; 6 Anjo Leemreijze 50.4 WWV; 7 Wilma Leinse 50.2 WIK; 8 Els Rijnberg 50.0 WIK; 9 Lida Moer land 49.9 WIK; 10 Ma ja van Zwaar den 49.4 WIK: 11 Ansje Burgers 49.3 WIK; 12 Marry Qmst 49.2 WIK; 13 Hannie van 't Slot 49.0 WWV7; 14 Ja- nette Goedegebuure 48.7 WIK: 15 Marja Koopman 48.6 WWV; 16 Adne op den Brouw 48.5 WWV; 17 P:etra Koopman 48.5 WWV; 18 T. van Poort vliet 47.9 Spido 19 K. Mosselman 47,1 Olympia; 20 J. van Meel 47.0 "-:J- MÈISJES B: Moeilijke oefening: 1 Janneke Burgers WIK (wisselbeker) 53.6; 2 Joke Goedegebuure WIK 52.9; 3 Adrie Kodde WIK 51.8; 4 Maaike van Popering WIK 50.5; 5 Leuntje van Winkelen WIK 50.4; 6 W. Deurloo Olym pia 49.5; 7 en 8 Greetje Moerlam WIK 49.3; Marjan Walhout WIK 49.3: 9 An nie Moerland WIK 49.1; 10 Joke Goede gebuure WIK 49.1: 11 M. Breker Olym pia 48.8; 12 Gré Hogerbrugge Exel- cior 48.4; 13 M. van de Klundert Olym pia 48.3; 14 I. Schot Olympia 48.0; 15 C. Quist Olympia 47.9; 16 A. Boot Spido 47.7; 17 T. Plompe Spido 47.f 18 J *- '~s- 1 dijk do 46 .1." JONGENS A 1. Herman Hilgeman WIK 47.5 (wis selbeker); 2 Koos Hage WIK 46.8; 3 Johan van Vossen WIK 45.8; 4 J. van Poortvliet Spido 45-7; 5 C. Quist Olym pia 45.5; 6 B. Habib Olympia 45.3; 7 P. Deurloo Olympia 44.7; 8 H. d( Rijke Spido 43.7: 9 P. Polderman Spi do 43.2: 10 D. Pipping Sipdo 42.2. JONGENS B: 1 Adrie Boer Exelcior 49.7; 2 Kees van Winkelen WIK 47.9 wisselbeker); 3 Johan Moerland WIK 47.7; H. Hooger- brugge Exelcior 46.1; 5 Leen Tienen. Olympia 46.0; 6 A. Hoogerbrugge Ex- celcior 45.4. HEREN: 1 G. van 't Slot WIK 51.3 (wisselbe ker); 2 R, Hage WIK 50.0; 3 W. Aar- noudse Spido 48.9. DAMES 3e Graad A; 1 N. van Dijke Olvmpïa 496; 2 Sj. de Bruin Olympia 49.3; 3 R. Janse Olvm- pia 47.5; 4 A. M. Bout Olympia 47.4. DAMES 3e Graad B: 1 H van de Jagt Spido 50.9: 2 J. van de Broek WIK 48.6; 3 T. Scherpen!sse WIK 47.9. DAMES 2e Graad: 1 Rïentje Deurloo Olympia 52.4; 2 H. Schot Olympia 50.9: 3 Truus Pland- soen Spido 49.6; 4 en 5 Mevrouw Smulders-Woeleman WIK 49.4; A. vai de Linde Olympia 49.4. DAMES le Graad en Junioren: 1 Ria van Beveren 51.3 (wisselbeker) 2 R. van 't Hof-Schot 51.2. J. Kleppe Olympia 47.Ö; 19 J. Oost- k Olympia 46.9; 20 B. Verhees Spi- BRUSSEL, VLISSINGEN De ongeveer tweehonderd Belgische loodsen, praktisch allemaal dienst doende op de Schelde, zijn een stiptheidsactie begonnen. Reeds 2 jaar geleden begonnen namelijk on derhandelingen ovzer het verbete ren van hun pensioenregeling. Die hebben tot een voor de lood sen bevredigende oplossing geleid, maar de minister van het open baar ambt heeft de desbetreffen de documenten nog steeds niet ge tekend. Om een verzoek tot onder tekening kracht bij te zetten zijn de loodsen thans hun stiptheids staking begonnen. Vooral het havenverkeer van Antwer- wordt door die actie getroffen, om- de reis van de Scheldemond naar de havens thans in vele gevallen een paar uur langer (er zyn zelfs gevallen van vüf uur bekend) duurt dan normaal. De stiptheid schijnt vooral te bestaan uit het precies aanhouden van de wettelijk --oorgeschreven rusttijden. Van de kant van het Nederlandse Loods wezen gaf directeur kapitein ter zee G. van der Graaf enig commentaar inzake ie stellingname van het zesde district in de deze stiptheidsactie van de Belgische loodsen. Hij meende, dat het ondenkbaar en onbestaanbaar is, dat de Nederlandse loodsen voor enigerlei opvang van de Belgische diensten zorgen, ondanks dat de heloodsing op de Schelde en in de vaart die via de Befgische kust de Schel- kust verder wil, niet tegen de regels in een Nederlandse loods aan boord kunnen en zullen krijgen. De lopende modelactie had volgens di recteur Van der Graaf geen zichtbare vertraging voor de schepen opgeleverd: ,Ik heb geen drukte gemerkt en wat zal er nu nog gebeuren'. VEILING ZWIJNDRECHT Spinazie 133.00-14J.00, Uien J.00—19.00. Prei 98,00—108.00, Spruiten A 140.00—169.00. B 125,00 -178.00. D 142,00163,00. Witlof AI 189.00— 208,00. AH 158,00-195.00. Bil 145,00—173.00. Veldsla 130.00—230.00 per kg. SU AI 18.00— 27,00. Cl 12.00—15.00. Komkommer» 75- 64.00. ffi. T3,00—75.00. 50- «0,00—62.00, 40- 57.CO— 60.00. 35- 53.00—57/». 30- 51.00—56.00. 25- 41.CO 42/0 per stuk. Krom 8J.CO-86.00. Stek 40CO —58.09 per kg. Radijs rood 72.00 per l>o». Sel derij 17/»—22.00. Peterselie 49.CO—«0.00, Gol- TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Dinsdag 25 maart 1969 Bintje*, gr 12—16. Furore», gr. 11—15. Andij vie 125—146. Gele kool 45—67, Rode kool 31— 75. Grote Peen 21—39 per kg Peterselie 60— 71 per bos. Prei Ia 142-158. Ila 126—145 per kg. Radijs w.p. 58-61. Selderij 22—33 per bon. Uien 15—31, Spruiten Ia 188—218, Ha 116— 164 ld 168—210. Witlof Ia 149—188. Ila 135— 164! Ib 157—168, 11b 129—151 per kg. Aanvoer witlof 28 ton. Splnaiie Ia 125—149 per kg. Aanvoer spinazie 6 ton. SU Ia 15/op 19—28 Ia 12(15 17—19 per stuk. Goudrenetten 80-85 114. 75-80 106. 70-75 104. 65-70 94. 60-65 72—84 per kg. Golden Delicious 80-65 44^51. 75-80 47—65. 70-75 35-57. 65-70 36—43. 60-65 26—46 per kg. Conference 70-75 5257. 65-70 4859. 60-65 36—47 55-60 28—31 per kg. Winston 80- 85 91—95. 75-80 90—95. 70-75 81—03. 65-70 57— 84 60-65 45—67. 55-60 30—50 per kg Jonathan 80-85 39—48. 75-30 36—44 70-75 40—48, 65-70 29—35. 60-65 20—28 per kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 26 maart. SU 12—24; witlof 123—127: uien 18-31: breekpeen 26—46. prei 55-101; knol selderij 10—22: bo«selderij 15—31; komkom mer» 37—56; kroten 21—26: radijs 33—44: kas- tplnazie 145—173: Golden D*lldou» 45—68: Jo nathan 22—27; Winston 19—71; St-Remy 14 25: Conference 19—39. Exportveiling. 26 maart. Sla aanvoer 60.0» stuks: 11—13 kg van 18.10 tot 18.70; 14 kg no. 19.40—24: komkommers aanvoer 1000 Stuks, 51—56; 40 no 48: 35 no 37. VEILING MIDDELBURG. 26 maart. Golden Del. 80 56, 3 gr 36 50. 3 fijn 1327; Jonathan 65 44. 60 31; St-Rem" 70 33—34 60 25—26. Bintjes grote 12; Furore grote 1115; "--m bl. 17; sla c 12—14. 12-15 15— .5-17 17. 16-18 15—20, 17-19 17, 18- 20 19. 20-22 23, 22-24 23, 21-23 21—22, 24-26 2425; prei 4194; uien 424; witlof a 147—161, b 126—153. spLnazie 117—143: andijvie 101—122; radijs 44— 59; sav. kool 68—94; rode kool 52—72; komkommers 51-61 48. 41-51 3643, 36-41 31—35. 31-36 25—38, 25-31 25, stek kg 2655; spruiten ongesch. a 102168, b 85—114. c 85. d 148—161; peterselie p kist 464487selderij p. kist 203290, per bos 2531: veldsla 421; rabarber 140—143; boerenkool 81, breekpeen 45. VEILING GOES 26 maart. KropaU 1 17—23. Cl 12—15; rad::- 2 33M; aardappelen 11: witlof 1 151—157. 2 130—132. afw. 86—102: pre! 1 81—87, 2 77— 87; plen 1 25—28. geschoond 17—19: veldsla 230—280: rede kool afw. 64: knolselderij 62: spinazie 1 1S3151. 3 133. (Spinazie aanvoeren 5 kg in kist.) VLISSINGEN CHU-vrouwen kwamen bijeen Dezer dagen hield de vrouwenvereni ging van de CHU te Vlissingen haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental is teruggelopen. Daarom start men binnenkort een le denwerfactie. Na de jaarstukken ver toonde mevrouw Holthuis dias over haar reis naar Italië. Een dameskoor zong tot slot nog wat liederen. Interieurverzorging Scherpenisse - Kaaistraat 1 St-Maartensdijk - Markt 23 ROTTERDAM (GPD) In de laatste vergadering van het al gemeen bestuur van het overlegorgaan Zeehavenontwikkeling Zuid-West-Nederland heeft gedeputeerde mr H. van Riel laten doorschemeren dat de provincie Zuid-Holland zich wellicht zal terugtrekken uit het overlegorgaan. Mr Van Riel zei letterlijk dat de provincie zich nader wil bezinnen op zijn positie in dit overlegorgaan. Een woordvoerder van het provinciale bestuur zei ons woensdagmorgen tiat de door de heer Van Riel bedoelde bezinning inderdaad opgevat moet worden als een mogelijk besluit tot uittreding uit het jverlegorgaan. De aanleiding tot de mogelijke uittreding zou zjjn het verschil van inzicht over bepaalde onderwerpen, met name over het Rjjnpoort-project, dat het j arovineiaal bestuur met de gemeente Rotterdam heeft. De voorzitter van het overlegorgaan. Zeelands commissaris mr J. van Aartsen, bevestigde, dat de Zuidhollandse deputatie in het overlegorgaan heeft laten weten, dat het provinciaal bestuur zijn standpunt ten aanzien van het voort zetten van het overleg opnieuw wil bepalen. Het gaat Zuid-Holland hierbij 1 om het bestuurlijke punt. Op een vraag van de voorzitter antwoordde mr H. van Riei, dat Zuid-Holland uiteraard bereid is aan verdere studies deel te! nemen. Dit betekent dat de deskundigen van Zuid-Holland in de verschillende werkgroepen en studiecommissies, die in het kader van het overlegorgaan aan dë gang zijn. blijven medewerken. De heer Van Aartsen zei te verwachten, dat na het gereedkomen van de analyse de diverse rapporten door een kleine commissie uit de centrale werkgroep die ook een preadvies aan het algemeen bestuur zal uitbrengen, meer duidelijkheid zal ontstaan. In deze commissie heeft, zoals bekend, prof ir J. L. Klein namens Zuid-Holland zitting. Voor iedereen een verrassing... ook voor u. Komt u eens kijken. ZIERIKZEE midden in de Poststraat... Telefoon 2184.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 29