Fel Concordia verdient zege Wijnen demonstreerde weergaloze kunnen De mysterieuze krachten van Theo van Poucke Vlissingen tegen TOP naar 0-0 IN MIDDELBURGSE WIELERRONDE: THEO PLATJOUW NOG LANG NIET AAN HET EREKLAS GEMIDDELDE RADENK0VIC GESCHORST S0LAR0 WON IN M GFRIJE MINDER IN 2y2 MAAND 22 KILO LICHTER MAANDAG 24 MAART 19Ó9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Renners in de jaarbeursronde van Middelburg. Foto PZC) De uitslag luidt: 1. Leo Bogers, Os- sehdrecht. 80 km in 2 uur, 10 min en 25 sec.; 2. Theo 'an Poucke, Koewacht, z.t.; 3. op 1 mm. 5 sec Waldy van Campen, Huist; 4. riny van Hasselt. Roosendaal, 5. Rien Jon-, genelen, Roosendaal; 6. op 1 ruin. 15, sec. Jos van Beers, Aardenburg 7. Jan AJing, Bunneveen; 8. Peter Vonck, Heikant; 3. Kfes Frijters. Zegge; 10. Cees van Dongen, Made; 11. Cees Willemse. Hoge Zwaluwe: 12.1 Adrie van Opdorp, Rooscndsa»; 13. K. j Fiktorie; Bergen id Zoom; 14. Kees Priem, Goes; 15. Leon Schrauwen. Os- sendrecht; 16. Ko de Vneze, Goes, op 1 ronde: li. Tonv Barter. Klun- dert; 18. Ger Maas, Heerle; 19. Baart v. d. Weijden. Nieuwk»>p: 20 Ad Ku- zee. Kapelle. De Cees Moermanprijs voor Ge rep ner die het meest .ils eerste de streep I passeerde was voor Jan Ahng TILBURG Voor Theo Pla- jouw uit Axel zijn de voorwed strijden eerste klasse libre groot biljart, die afgelopen vrydag en zaterdag in Tilburg zijn begon nen, uitgelopen op een grote te leurstelling. Platjouw verloor twee van zijn drie partijen. Dat is op zich geen ramp omdat de meeste spelers niet zozeer op plaatsing voor de finale als wel op promotie naar de ereklasse spelen door een hoog gemiddelde. Dit soort wedstrijden vormen na melijk een springplank naar de ereklasse: een algemeen gemid delde van boven de 40.00 bete kent een plaats in de hoogste af deling. En daar dreigt Platjouw opnieuw naast te grijpen, zoals reeds drie keer eerder. Na drie van de zes partijen staat achter zijn naam het weinig hoopgeven de algemeen gemiddelde van 23.82, uitstekend voor de door snee eerste klasser maar te laag voor een man met hogere ambi ties. En Platjouw Is zo'n man: .Het valt me vreselyk tegen', geeft hij graag toe, Jk heb hard voor dit toernooi getraind en er me alles van voorgesteld. De promotiegrens van 40-00 is normaal geen probleem voor me maar nu het erop aankomt wil het ineens niet meer. Ik had gewoon maagpijn kers ging het nauwelijks beter. Ik had beslist meer verwacht maar misschien kan Ik komende vrydag en zaterdag nog wat goedmaken'. Theo Platjouw stond zaterdag met be vende handen aan het biljart tegen driebandenspeclalist Van Bracht, die was gestart met twee nederlagen en er een eer instelde om van favoriet Platjouw te winnen. Daar zag het aan vankelijk niet naar uit; Platjouw maakte immers een serie van 203 m de vierde beurt en kwam daarmee 150 caramboles voor op de Waalwijker. Plotseling stokte echter het ritme bij de Zeeuw, die tenslotte de simpelste ballen liet liggen. Een nederlaag werd zijn deel. Platjouw won in zijn tweede partij weliswaar van Wagemakers, maar hij had er liefst 17 beurten voor nodig. Pas in de avonduren, toen hij tegen de verrassend sterke Rotterdammer Schmitt moest aantreden kwam er wat meer rust over het spel van de man uit Axel. die weliswaar verloor, maar bij vlagen zjjn talent duidelijk de monstreerde: 216300 In 6 beurten. De voorwedstrilden in Tilburg hebben f rra- Haans Geliirop); beiden" starten pas ko mende vrijdag en moeten dan ln twee dagen elk zes partijen verwerken. Tot nu toe hebben alleen Schmitt en Van Dongen (Made) uitzicht op een plaats in de ereklasse. De uitslagen luiden: Van Bracht 300 11 203 26.81 Platjouw 295 11 113 27,27 Schmitt 300 6 282 50.— Van Dongen 168 6 151 28.— Platjouw 300 17 94 17,64 Wagemakers 114 17 66 6,70 Schmitt 300 6 203 50,— Platjouw 216 6 154 36,— De stand: Schmitt 4 gesp. 6 pnt, 282 hs, 51,04 alg.gem.; Van Bracht 4, 4. 148, 25,41j Van Dongen 2. 2. 151. 31.20: Platjouw 3. 2. 203, 23,82; Wagemakers 3, 2, 145. 17,60: Willems 0 0; Haans 0 0- DEN BOSCH De Concordia-aanval- ler Henk van der Linden is voor Mid delburg gistermiddag in Den Bosch de verpersoonlijking van het noodlot geworden: hij scoorde de hattrick voor zijn team en met het vierde doelpunt, dat medespeler Galiart achter Johnny But deponeerde was de forse (4-0) ne derlaag van de Zeeuwen een feit. Er werd niet al te best gespeeld, noch door Middelburg^ noch door Concordia SVD, maar de Bossenaren gaven zich voor meer dan 100 procent. Nu de Zeeuwen het nog steeds zonder de nimmer aflatende ijver van de gebles seerde aanvoerder Anton Schoenma kers moeten doen was die defensie ze ker verzwakt, maar daar stond tegen over, dat de groen-wltte voorhoede maar weinig gevaar kon uitrichten, zo dat er geen voldoende compensatie was. Wel een compensatie betekende het heroptreden van achterspeler Leo van Llere, die kennelyk geheel genezen was van zijn beenbreuk. Zijn inzet was tenminste voortreffelijk. Het begin van de strijd was nog al tam, ondanks het feit, dat de scheids rechter nog al wat felle charges door But stopte in eerste instantie een standsschot, maar toen hij de ba) uit de lucht wilde plukken werd hij aan- Ïevallen door twee Concordianen waar oor Galiart kon scoren. Daarna mis te Wim de Vos op het nippertje het Bosse doei na een combinatie mei Wijn Groenewegen opgezet te hebben Een vrije schop van Tonme Hendrikse kon de Concordiadoelman ne: naas' tikken. Nog juist vóór rust kwam M.ddeiburg op 2-0 achter, toen de de fence net liet afweten op een rush van Van der Linden, die toen gemakkelijk kon scoren. Na de pauze een nog feller spelend Concordia, waardoor Middelburg maar amper gevaarlijk kon worden. Weer was het Van der Linden, die na een combinatie met Galiart de Zeeuwse dafewcs sijn hielen liet zien «n dat betekende .3-0. Zelfs kon de Bosse ploeg er nog 4-0 van maken toen een verre voorzet van Galiart door de vrij staande Van der Linden benut werd voor de hattrick van de Bossenaar. Toegegeven: Middelburg probeerde er alles aan te doen. maar het was ta doorzichtig en te onzuiver, waardoor Concordia zich verdiend winnaar mocht noemen. de amateurs. Vijf clubs staan •l nog 5 a 6 wedstrijden te spelen praktisch gelyk op de eerste plaats en een tweetal andere teams zullen van elke misstap van de vyf gebruik ma ken om zich by de kanshebbers ta scharen. I5ij <1 i«- kfinshehiiers behoort ondanks een stevige 4-0 nederlaag in Den Bosch bij Concordia ook nog steeds Middelburg, dat samen met het heeft 1 punt minder, maar speelde ook een wedstrijd minder. Sparta uit Beek en Donk heeft 4 punten minder, maar speelde tevens tweemaal minder, zo dat deze Spartanen ondanks een 1-0 nederlaag by Veeree Boys hun kans- ryke positie behielden. Ook Concordia hield zich in de running en op afstand topmissers gebruik te maken. Brabantia won met 2-1 van RKC, dat daardoor in de gevarenzone blijft. DESK 19 8 7 4 23 22-17 Middelburg 19 9 5 5 23 29-23 TSC 18 7 8 3 22 17-10 Concordia SVD 18 7 6 5 20 30-19 TOP 19 7 6 6 20 21-21 Sparta 25 17 7 5 5 19 25-17 Helmond 18 7 4 7 18 28-27 Brabantia 19 6 6 7 18 19-28 Vlissingen 17 5 6 6 16 23-25 Veerse Boys 18 5 6 7 16 31-28 RKC 18 3 9 6 15 18-23 UNA 19 4 6 9 14 22-36 RKVVU 17 5 2 10 12 20-81 Van Poucke heefl er eerst een simpele verklaring voor: ,Ach. ik stopte om financiële reden. Als chauffeur bij een transportbedrijf kon ik meer verdie. nen'. Maar als we even verder pra ten is hij wel bereid nog iets meer te bekennen: .Ik voelde me in die tijd ai- tijd minder dan de anderen. Ik dacht dat ik de top toch niet kon bereiken.] Z;e je, ,n dat jaar dat :k 21 keer won werd ook nog 28 keer tweede en een tweede piaats mag dan aardig I jken, toen vrat het aan m'n moraal dat ik 28 keer een ander voor moest I laten gaan. Daarom stopte ik er mee'. En nu? Van Poucke: .Het is me 110 procent, meegevallen. Ik had nooit ver wacht dat ik zo snel terug zou komen. In de eerste koers in Rcmseke werd ik 8e van de 117 vertrekkers en iu liner- ïelare werd ik lie van de 96. Hier in Middelburg heb ik m'n derde koers E reden. Ik voel me nu moreel ster- r dan toen. Ik weet dut ik niet min-i der hen dan de anderen. Als het zol door gaat word ik deze zomer nog be-1 rocpsrenner'. Van Poueke door nog altijd wat .overgewicht' zeker nog niet in optimale conditie, zal ongetwijfeld nog meer van zich laten horen. Dat bewees hij zaterdagmiddag al toen hij de koers in Middelburg .maakte'. Aanvankeli'' dacht niemand aan kan sen voor Theo. Want na 40 (van de in totaal 80kilometer stond het voor vele insiders al vast dat de winnaar] gezocht moest worden onder het lei-1 dende zestal: Jan Aling. Jos van Beera. Leon Schrauwen. Waldy van Campen. Kees Stam en Kees van Don-1 gen. Hun voorsprong bedroeg half-1 koers een minuut. Jan Ahng. explosief' als altijd, was aan dit avontuur bc. u t goanen: al in de eerste ronde flitste fiij uit het peloton. Na enkele ronden kreeg hij assistentie van Waldy van ijk. Campen en dat verbaasde velen want algemeen bekend is dat deze renner] de eerste tien kilometer aanpassings- 30, moeilijkheden heeft met het hoge tem-| Later kwamen de andere vier er-j FRANKFORT (ANP) Voor de zoveelste keer in zijn voet balcarrière, heeft de Ziiidslavi- sche doelman van München 1860, Petar Radenkovic. van de Duitse voetbalbond een briefje gekregen, waarin hem wordt meegedeeld dat hij voorlopig is fescnorst. .Der Radi' mag van 2 maart tot en met 21 april niet voetballen omdat hij op 31 januari van dit jaar tijdens de rust van de wedstrijd Bo- russia DortmundTSV 1860 München bij de ingang van de kleedkamers met luide stem had verkondigd dat de scheidsrech ter .bezopen' was. .Ik eis', had Radenkovic verder geroepen .een bloedproef'. Arbiter Walter Horstmann wees de Zuldslaviër daarop terecht en diende prompt een klacht in bij de Duitse voetbalbond. Ook die vond de woorden van de popu laire doelman-zanger op zyn zachtst Uitgedrukt .misplaatst' en zette Radovic voor een maand buitenspel ORAN (ANP) - De Nederlander, Bart Solaro heeft zaterdag de eerste étappe van de Ronde van Algerije ge wonnen. Ln de eindsprint versloeg hij de Oostduitser Horst Wagner. Solaro had voor de 81,2 km er moesten! 14 ronden op een stratencircuit in] Oran worden afgelegd in 2 uun 3 min. 22 sec. Voor Wagner werd de-! zelfde tijd genoteerd. De Pool Rys-i zard Saoerkovski werd met drie se-i conden achterstand derde. In totaal moeten de renners ln de wegwedstrijd, voor amateurs 890 km afleggen. Adri Wouters werd vierde en Bennie] Groep vijfde. Beide renners hadden, zes seconden achterstand op de win-j naar. Nederland won tevens het dag-] ploegenklassement met een tijd van; 6 uur 10 min 26 sec, en tien punten.] Oostduitsland werd ln de zeiföe tijd, met 46 punten tweede. Het moet een tafereel geweest zijn dat niet zou misstaan in de kluchti ge filmreeks Comedy Capers: Theo van Poueke met zijn 108 kilo's op een frêle raeefietsje. Maar hij trok er zleb niets van aan. Hij fietste en fietste. Kilometer na kilometer. Tot hij er tenslotte 6000 in training lied afge legd. En wat geschiedde Een comple te metamorfose! ,In 2,5 mannd heb ik er 22 kilo afgetraind. Ik weeg nu 86 kilo. Dat is a!tijd_ nog te veel', vindt hij. terwijl hij zijn hand verklarend legt op zijn buik die inderdaad nog net die afgetrainde vormen heeft als bij de meeste renners. Toet is deze Zeeuws-Vlaming daar mee niet als een komeet de wieler sport komen binnensuizen. Het is een pure come-back. Vier tot vT' jaar gele den was Theo reeds een opzienbaren de renner. Als amateur boekte hij ln het seizoen 1964 welgeteld 21 over winningen. In totaal scoorde hij ln zijn .eerste sportloopbaan' 49 eerste plaatsen. Waarom verdween dit toen 20-jange talent plotseling uit de wie lersport MIDDELBURG - Als je meervoudig Nederlands en Europees librekampi- oen Tini Wijnen uit Helmond ziet bil jarten dan zou je als leek tot de con clusie komen: .Daar is niets aan....' Maar de vele toeschouwers die de 33-jarige Brabander zaterdagmiddag en -avond in het Middelburgse Wa pen van Zeeland op uitnodiging van ae hoofdstedelijke vereniging KOT zagen demonstreren wisten wel be ter. Toch hadden zij de conclusie van een leek zonder meer kunnen billij ken: want Tim Wijnen speelt, het 11- brespel weergaloos. Voor elke moei lijke spelsituatie weet deze sympa thieke Kampioen eem oplossing. En daarom lijkt libre zo gemakkelijk... In de eerste demonstratiepartij van de middag was Wijnen op z'n' best. Van de beglnstoot maakte hij de partii over 500 caramboles uit. In eén beurt dus. Het leek of de ivo ren ballen aan zijn keu gekleefd wa ren: zoals gezegd, er deed zich geen groot of klein moeilijkheidje voor of Wijnen wist er een oplossing voor. In zeven stoten had hij de ballen, die opponent Jan Hameling, een 18-jange Vlissingse jeugdbiljarter met toe komstmogelijkheden, na 2 punten te hebben gescoord her en der over het groene laken had laten liggen bij elkaar en in 26 minuten had Wllnen de 500 punten uit zijn keu laten vloei en. Hij paste z:ch voortreffelijk bij het materiaal aan. Dat was weliswaar uitstekend, maar het laken was ge keerd en daardoor een beetje ruw zodat de ballen een eindje van de band af gespeeld moesten worden. Eigenlijk gaat het bij dit tophlljar- ten niet zozeer om een oplossing we ten voor elke spelsituatie. ,Het gaat vooral om conditie', vertélde Tin! W\jnen ons. ,Ik oefen twee uur per dag, maar dat is feitelijk te weinig. Zo oefent bijvoorbeeld Raymond Ceu- lemans tegen de zes uur per dag. Maar ik leef er naar en dat moet ook wel als je bijvoorbeeld weet, dat ik en de anderen natuurlijk ook over enkele weken tijdens het we reldkampioenschap penthathlon in Berlijn zeven tot acht uur achter elk aar aan de tafel moet staan. Ik ga dan ook nu al weken lang om 10 uur naar bed.' Het biljarten is Tini Wijnen met zo maar komen aanwaaien. Hij begon er mee op zijn 7e jaar. Hij kreeg les van oud-wereldkampioen Jan Dommering en werkte thuis aan een tafelbiljart van één bij twee meter de lessen van Dommering uit. Op z'n 23e jaar veroverde Wijnen voor het eerst een Nederlands kampioenschap (hoofdklas kle-.nbiljarten deze titel liet hij nog door dertien nationale en twee Europese kampioenschap pen volgen. Specialiteit van Tini Wijnen: mas seren. Hij is er in heel Europa om bekend en Ceulemans en Marty heb ben beweerd dat niemand liet zo kan ln de wereld als Wijnen. .Het is ei genlijk geen kunst, meer een kwestie van flair' vertelde de Brabander. Overigens houdt Tini Wijnen zijn biljartkennis n:et angstvallig ondei zich. Hij is gediplomeerd jeugdleidei en zal zijn kennis vanaf 1 mei door geven aan talrijke Nederlands» jeugdspelers voor wie dan de regi onale trainingen starten. Het zijn spelers van tussen de 20 en 25', verduidelijkt Wijnen. .Als ze ni een gemiddelde halen van 15 haal ik dat in een tijd van drie maanden op tot 40'. Tim Wijnen komt ook de Middel burgse jeugdleiders Kees de Vos en Tonnie Hendrikse bij deze trainingen helpen. Als er tenminste een zaal gervondenwondt— MIDDELBURG Kees Huiazoon, Jan Hameling en Frits van Jole (vlnrj kijken belangstellend toe hoe Tim Wijnen deze carambole met een mas- sé (zijn specialiteit) maakt. (Foto PZC) .We zijn nu jeugdleider en we heb ben voldoende jongelui', veirtelde Kees de Vos, maar we hebben geen zaal met biljart, waar we kunnen beginnen'. Want in een café restaurant krijgt men hoegenaamd geen kans. ,Het mag wel, maar dan moeten de deur en de sterke drank- tap op slot' verklaarde Kees de Vos .en welke eigenaar doet dat?'. Wat deze Zeeuwse biljarters jeugd leiders en de jeugd in opkomst nodig hebben is een specifieke bil- Jartzaal. waar iedere club gebruik van :an maken en waar de jeugd opgeleid en opgevoed kan worden in de biljart- sport. Misschien is er zoiets te cre- eren voordat Tini Wijnen komt as- Dat deze Brabantse topbiljarter geen supermens Is kwam tijdens deze de monstratiepartijen duidelijk aan het licht. Ook hij mist weieens een bal. wel eens vaker dan één keer ook en tn een handicapwedstrijd moet hij ook wel eens genoegen nemen met een nederlaag. Van zijn Zeeuwse de monstratieopponenten Jan Hameline ABV Vlissingen). Frits van Jole (De Ruvter Vlissingen) en Kees Hmszoon i KOT Middelburg) slaagde Van Jole er in om Wijnen in een partij band stoten van 50 tegen 30 te verslaan. In de librepartij tegen Huiszoon had Wijnen zelfs 7 beurten nodig om de 500 te bereiken. Voor hem ging het tot en met de 6e beurt bepaald niet van een leien dakje, maar demon streerde zijn grandioze kunnen ech ter in de slotbeurt door 313 caram boles te scoren ln 14 minuten..» Theo van Poucke na de strijd. (Foto PZCj MIDDELBURG Theo van Poueke 35-Jarige wielrenner uit Koewacht heeft zaterdagmiddag de jaarbeurs rondo van Middelburg aangegrepen om zijn mysterieuze krachten te etaleren voor een overigens niet talryk publiek (het was zonnig maar snydend koud) langs het Molen wat erparkoers. Toegege ven: de eerste plaats was niet weggelegd voor deze goedmoedige Zeeuws- Vlaming. Achter de Brabander Leo Bogers freewheelde hjj tenslotte naar de tweede plaats. Maar oor degenen die de hoogst merkwaardige wielerloop- baan van Theo kennen realiseerde Van Poucke met een overweldigend talent de hoofdrol. Men moet dan weten dat de 1.89 meter lange Van Poucke op nieuwjaarsdag van dit jaar nog het indrukwekkend aantal van 108 kilo woog! .Hij zag er u.t als een catch-as-catcher', vertelde een jurylid: bolle wangen. een onder kin, een imposerende borstomvang en vooral een opmerkelijke 'geproportio neerde buik. Theo wil dat wel toegeven. Waldy van Campen uit Hulst praatte me eigenlijk om om weer te gaan trainen en samen met hem heb ik dat ge daan', vertelt hij ons na de race in Middelburg. Geen moment haperde de aflossing in deze kopgroep en aanvallen van Chris de Jonge (Bruinisse), Kees Priem, Wim de Wilde. Ko Blok en Henk Willemse werden afgeslagen, vooral omdat de felle oostenwind op de Zuidsingel tegen als scherp rechter fungeerde. Maar toen Theo van Poucke zich met de stnjd in de voorste linies ging bemoeien werd het plotseling allemaal anders. Met een morm groot verzet vluchtte hij uit het peloton dat fel reageerde. ALleen Kees Priem, Tini van Hasselt, Kees Willemse, Leo Bogers, Adrie van Op- dorp en Kees Fiktorie hadden kracht genoeg om Van Poucke weer te berei ken. Homogeen was dit achtervol gingseskadron met: Theo van Poucke. Kees Priem en Leo Bogerd moesten alleen het zware werk opknappen'. Vooral Priem verbaasde de insiders door zijn aanvallend rijden want zijn ploeg (Tnco Noble) was met drie vertegenwoordigers in de kopgroep sterk in de frontlinie. Na 65 km was het gedaan en kwamen de groepen bij alkaar terwijl Kees Frijter, Peter Vonck en Rien Jongenelen uit het gro te peloton waren weggesprongen. Bij het samenvloeien van dc koplo pers en de jachtgroep toonde Tneo van Poucke zijn kennis van de wieler sport. Onmiddellijk demnrreerde hij weer en met zo'n p-eweld dat alleen Leo Bogers aan zijn wiel kon blijven. Het duo bereikte niet veel later het nu gedubbelde peloton. In de eindspurt maakte niettemin Van Poucke een fout. Deze renner, die vroeger als nieuweling en amateur zeer moeilijK, t« kloppen was, kon met zijn te grote] versnelling niet op tegen Rogers in de eindsprint. Met zijn kleiner ver zet kwam dc Brabander sneller op toeren en won gemakkelijk. Van Lam pen, Van Hasselt en Jongenelen slaag den er ln de slotfase nog in weg te komen. De spring van dit drietai werd gemakkelijk gewonnen door Van Cam pen. VLISSINGEN - Topbiljarter Tini van Wijnen /.ondagnuuuag aanwezig bij de wedstrijd Vlissingen - TOP stelue na een kwartier.je kijken te recht vast dat deze 22 Zeeuwse en Brabantse voetballers ue bai uij lang> na niet zoveel effect mee kunnen ge ven als hy op het groene laken... Nu had v. Wynen ook beslist geen hoog tepunt uitgezocht uit de Vlissingse voetbalhistorie: het was een bijzonder rommelige wedstrijd die terecht in een U-0-stand eindigde want de twee mach teloze aanvalsnnies verdienden geen treffer. under de bijna duizend toeschouwer* was ook oud-speler van Vlissingen Frans Salawane die zich tot kijxen kon beperken nu zijn club RBC met in het veid kwam. Hij was duidelijk te leurgesteld door het niveau van het Vlissingse spei: ,ik sta hier nu een uur te kijken maar ik weet nog steeds met weik systeem Vlissingen speelt. Ze spelen eigenlijk systeemloos. Er is te weinig opbouw. En Vlissingen mag van geluk spreken dat TOP in de aanval met een individueel goede speler heeft want er vallen nog al eens gaten in de defensie'. We zouden willen zéggen: nu hoort u het ook ee.is van een ander. Vlissingens trainer Vifa Kranssen wond zich, nog voor hïj op de reser vebank had plaatsgenomen, ai op: ,Ze zijn nauwelijks begonnen en nu staan ze al te pitten', riep hij toen door en kele mistrappen ln de Vlissingse de fensie al ln de eerste minuut een kri tieke situatie ontstond. Toegegeven: bij vlagen liet Vlissingen aardige com binaties zien en het spelpeil lag iets hoger dan in de wedstrijd vorige week tegen UNA. Maar het geheel was weinig hoopgevend. Ook Jan van Huizen die weer eens van stal gehaald kon geen vaart in de aanval brengen. De scoringsdrift van Van Huizen in het tweede elftal is bijna onbegrensd: vorige week nog schoot hij er tegen UNA II vijf in. Maar in de eerste klas is dat toch anders... Niettemin noemden velen de jpstelling van Van Huizen ,een stap .erug'. Maar een Vlissings bestuurslid eloe: .Ad Siereveld moet tegenwoor dig te veel wedstrijden speien voor Je Uefa-jeugd. Daarom is Van Hui zen gewoon een invaller". En Salawa- ne: .Het is juist dat ze Jan opstellen want Vlissingen is in een kritieke fase van de competitie. Als ze blijven ver hezen wordt het teveel voor al die. Jonge spelers'. Opmerkelijk weinig reële scorings kansen kwamen er voor. TOP dat lui gestreept rood-wit het veld betrad 1 waardoor Vlissingen verscheen ln smetteloos wit. witter kan het niet kreeg door Ouwens en an Roosmalen ln de beginfase kans te schieten. Slecht gericht. Aan de andere kant kon doelman Peters de bal uit een schot van Sïwabessy niet onder con trole krijgen. Van Huizen kreeg in een moeilijke hoek weer een kans maar schoot opnieuw tegen de doelman. Va een redelijke combinatie kreeg Van Huizen een mogelijkheid nrnar de doelman sloeg de bal uit de hoek. I Uit een crosspass van Lilipaly brak Sïwabessy na rust door scoorde maar- de arbiter had reeds voor buitenspel (ten onrechte) gefloten. Onmiddellijk daarna kreeg Ouwens de beste kans maar van zeer d.chtbij knalde hij pre cies boven het hoofd van doelman Bos die derhalve zijn vuisten treffend! kon gebruiken. DUITSE HOCKEYERS GELIJK MET ENGELSE LONDEN (ANP) Het Westduitse hockeyelftal heeft zaterdag in Londen êehjk'gespeeld (0-0) tegen Engeland, •e 3500 toeschouwers zagen in het begin van de ontmoeting een licht overwicht van de Duitsers, dat echter niet in doelpunten kon worden uitge drukt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9