CHU-Zeeland maakte in Goes kennis met presentatieplan Philadelphia' op Matlhius Passhn De Bevelanden: plan onder v<m Egmond voor nieuw gebouw rïïs,si t» iw»s'"'vSTe" c&s&r Zeeland heeft tweede toneeladviseur nodig Renesser scholieren vlogen er eens uit In 1970 met eigen ';'c' in verkiezingen Burgemeester van Stekene verbiedt demonstratie tegen ereveld FORUMAVOND IN DE OOSTERKERK PROGRAMMA IS NU OVERBEZET Aanhanger slipte: veel schade bij Zierikzee Bromfietser liep hoofdwond op .eeuwse ALMANAK DRONKEN MAN HOUDT HUIS IN BELLINKSTRAAT Pony slachtoffer van eigen dartelheid PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 MAART 1969 COMMISSIES MOETEN DUIDELIJK HEID BRENGEN GOES Met deze nieuwe lente wil de CHU in Zeeland een nieuw geluid brengen. Dit maakte de heer C. F. van der Peijl, de voor zitter van de kamerkring Middel burg van de CHU zaterdagmorgen duidelijk op een drukbezochte CHU-vergadering in .De Prins van Oranje' te Goes. Aan dat nieuwe geluid is enig kritisch zelfonder zoek van de Zeeuwse CHU vooraf gegaan. Het resultaat van het on derzoek was onder meer, zo deelde de heer v. d. Peijl mee, dat men be sloot, dat de CHU in de toekomst meer aan de weg moet gaan tim meren en dat ,de unie nog meer dan tot nu toe in beweging zal moeten komen'. Dit alles moet ge beuren om de unie, met het oog op de verkiezingen van dit najaar en volgend jaar, aanmerkelijk beter te presenteren voor de buitenwe reld. Om deze plannen werkelijk succesvol nit te voeren heeft het kamerkringbe- stuur een oommissie in hel leven geroe pen om een presentatieprogramma op te stellen. De voorzitter van deze co ördinatiecommissie, de heer E. Ph. Nieuwkerk onthulde zaterdagmorgen het presentatie-activiteiten pakket, dat! hij en zijn meden erkers hebben samen- i gesteld. Met dit programma hoopt de coördina tiecommissie te bereiken, dat de ka ïnerkring. die het hoogste CHU-orgaan I is in Zeeland, snel een mening kan ui ten ten aanzien van actuele politieke vraagstukken. Verder moet de inspraak van de leden bij de besluitvorming verbeterd worden, moet de CHU-publi- citeit verbeterd worden, moet de or ganisatie slagvaardiger van opbouw worden en moet diezelfde organisatie ook eenvoudig en begrijpelijk blijven. Om dit alles te bereiken heeft de com missie van de heer Nleuwkerk een vier tal nieuwe commissies in het leven ge roepen: een politieke commissie, een ac- tmteitencommissle, een pers- en publi- citeitscommissie en een contactcommis sie. rechterlijke macht, de theologie, de so ciologie. de landbouw, het onderwijs en de vakbeweging. Gedeputeerde Raland, die de commissie voor de vergadering presenteerde, zei begrip te hebben voor degenen, die het op het eerste gezicht allemaal wat over trokken vinden, maar hij vroeg ieder alles te proberen om het plan te doen slagen. De activiteitcncommissle is veel klei ner zij bestaat slechts uit drie unie leden. He', doel van deze groep is het stimuleren van de regionale propagan- da-activiteiten. Zij zal hiervoor een plan opstellen tot aan de verkiezingen van 1970. Voorzitter is de heer J. P.. de Boer uit Goes. De pers- en pubhciteitscommissie. on der voorzitterschap van de heer Nieuw-, kerk. heeft onder meer als doel het, doorgeven van zoveel mogelijk CHU- nieuws aan de pers. De contactcommissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van de diverse' CHU-statenkringen in Zeeland. Deze commissie moet onder meer de regionale acties begeleiden en de wen sen en verlangens uit de regio naar bo ven doorgeven. Voorzitter is de heer R. Weijler uit Oostburg, die in een kor te to esp raait duidelijk" maakte, dat er heel wat moest veranderen. ,We zitten met de erfenis, dat de kleinen nog steeds geregeerd worden door de gro ten, niet materieel, maar geestelijk'. Eén van de mogelijkheden volgens de heer Weijler om daar vanaf te komen is de democratisering van het onder wijs'. Hij vroeg de vergadering begrip voor de mentaliteitsverandering, die ook de unie zal moeten doormaken. Hij citeer de als voorbeeld een opdracht uit de bijbel: we moeten bouwen en bewaren. ,Ik geloof', aldus de heer Weijler .dat we m de eerste plaats moeten bouwen, dat bewaren hebben we lang genoeg gedaan' DAGVERBLIJVEN VOOR KINDEREN EN OUDEREN Bezieling De vergadering reageerde duidelijk gun stig op het nieuwe activiteitenplan. ,Ik hoop, dat deze nieuwe bezieling over de unie mag komen om te zorgen, dat al' wat God wil ook in praktijk wordt ge-: bracht', sprak een predikant. Slechts een spreker uit Poortvliet het wat kr.- tiek horen. Hij vroeg zich af. waarom het TERNEUZEN De burgemeester van Stekene heeft tegen J*- SINT-BAAFSK ER K m welke mate zij achterblijvc: GOES De Bevelandse afdeling van maart een samenscholingsver- Philadelphia", de protestants christe- bod uitgevaardigd. Zoals be- iljke vereniging van ouders en vrienden [Onder leiding van Piet van Egmond vond op passiezondag in de St-Baafs- kerk te Aardenburg de zestiende jaar lijkse uitvoering van de Matthaus Pas sion plaats. De meer dan tweihonderd- in I vijftig medewerkenden waren Willy van Hese (België), evangelist; Bruce Boyce 1 (Engeland), Christuspartij: Rina Cor- nelissen (Nederland), sopraan: Delia (Engeland), alt: Reinier Sc-hweppe. tenor; Cornel is Schell bas: ook niet geheel eens met de heer Peijl. die in zijn openingswoord een aan tal mensen speciaal had welkom gehe ten. .Wij zijn hier bijeen als CHU. We zijn allen lid. ik dacht dat het verkeerd; was om enkelen speciaal te noemen'.! Het lid kon echter met enkele welgeko-! zen woorden van het bestuur weer te vreden worden gesteld. gen het erepark te Stekene' in zetten, waarin dagvcrbTijv samenwerking met de nationale hinderen en voor oude e den ondergebracht- Dï bonden van oud-verzetsstrijders vereniging hebiwn vrijdi Hij- vroeg met een onderzoek «aai ue WooIfo-d i Enaelan 11 alt- geestelijke vermogens ven een kind KKS&'TKcIhSi.. kan worden begonnen. Overigens m orgIi u.nv Von der met het ^schakekfn van deskundi- dams oriatoriumkoor. de ,Sl-Josephzan- ClSS/'fe' iff £7^ O. de organisatoren lijkt ons toch weten u. uii r -t Utrechts Stedelijk Orkest, r jonge behandeling 'komt. ,Men moet "eerst'taalt ran de organ is gulle» nor- Stoelt™, maar dat moet. n et ri"t °£t een'ïAni steer niet ver- enig'oaar is met ijzige koude, waardoor on dip datum PPtl bptoednc aan- de voorjaarsvergadering met die plan- ook het rei.g.eus muzikaal genieten l .7 j nen kennis kunnen maken De schets- De heer Zuidweg gaf een uiteenzetting steeds meer afbrokkelt. Een vorige - - de rol, die de sociaal paedagoog maal schreven wij reeds, dat. de opvat- aldus dokter Schoen- Politiek 's Middags hield de unie zich bezig met politieke zaken. Voorzitter v. d. Peijl vroeg de vergadering zich uit te spreken over de samenwerking in de re-i gio tussen de CHU AR en de KVP. Hij wilde weten, of de vergadering het eens was met de CHU-mensen in de Zeeuwse 18, die wel samenwerking voor staat, maar die het nog te vroeg vindt voor samensmelting. Daarmee bleek vrijwel ieder het eens. Niemand kwam zeggen, dat hij de samenwerking te ver vond gaan, integendeel, enkelen bleken wel te voelen voor een nog nauwere samenwerking. Zeker is. dat de drie grote confessionele partijen bij de ko mende verkiezingen ieder met een ei gen lijst zullen uitkomen. gekondigd tegen de aanleg van "pkeningên voor het gebouw, van het - een ereveld voor gesneuvelde architectenbureau Rothuizen en 't Hooft'speelt bij de begeie.ding van een ge- tingen van de dirigent niet door alle i,, -vTimieihin-i- luren ter iiiynre in de.handicapt kind en ook hij stelde, dat collegae worden onderschreven, maar Vlaamse oostfrontstrijders. oosterkerk in' cL waar de verga-1 het goed is vroeg bekend te zijn met dat het criterium voor de vormgeving Burgemeester Heyse van Ste- rin.r uêrd gehouden.' Men wil twee dag-1 het feit. dat een kind gehandicapt is. van een idee afhangt van de peisoon- kene heeft het verbod uitge- verblijven voor kleuters en één Voorzodat -- als het nog jong is - naar hjkheid van de uitvoerder Daarom ach- K.CUC UCCIL net vciuuu uicgc J canten boven de 18 jaar in het mogelijkheden kan worden gezocht voor ten we deze weergave van een weerga- - I of mrva'allilro h0 o*al ai ,1 in cr T)P i Inrttr 1- 1 - - -• - gebouw onderbrengen. Deskundigen VOORZITTER ZEEUWS CENTRUM AMATEURTONEEL: vaardigd na overleg met de po litieautoriteiten. Voorzitter Calle van het actiecomité deelde vorige week in Den Haag mee, dat aan de betoging tegen het ere veld en het wat hij noemde - .herlevend neo-fascisme in België on geveer 10.000 personen zouden deel nemen. Verder verklaarde, hij, dat de oostfrontstrijders, verenigd In het Sint-Maartensfonds en de Vlaamse militanten orde, op dezelfde dag een tegendemonstratie op touw zouden zetten. Om een handgemeen tussen beide par tijen te voorkomen, zouden er boven dien 3000 rijkswachten aanwezig zijn. Ondanks het nu uitgevaardigde samenscholingsverbod zal de plaat selijke ordedienst in Stekene aan staande zondag aanzienlijk De grootste commissie is wel de poli-, tieke commissie, onder voorzitterschap van gedeputeerde A. J, Kaland. Deze: commissie moet de CHU-Zeeland advise ren bij het doen van politieke uitspra-! ken. Om te voorkomen, dat er ondoordachte of ondeskundige dingen worden gezegd is de commissie samengesteld uit een groot aantal Zeeuwen, die ieder voor aanstaande posities bekleden in de we reld van de politiek, het bestuur, de Botsing op kruising rijksweg onder Goes GOES Tweee personenauto's raakten ernstig beschadigd bij een aanrijding zondagmiddag op rijksweg 58. Om onge veer half twee kwam een auto, bestuurd door G. L. uit Rotterdam vanaf de Zee- landbrug bij de kruising onder Goes de rang aan J. H. uit Goes, die in de rich ting Middelburg over de rijksweg reed. Bij de botsing werden beide auto's ern stig beschadigd. Niemand raakte ge wond. (ADVERTENTIE} MIDDELBURG ,De aanstelling van een tweede toneeladviseur voor Zee-; land is dringend noodzakelijk. De advi seur, Ad van Noort, kan al lang niet meer aan alle verzoeken voldoen. Hij werkt met, een ongezond overbezet pro gramma. Als er niet gauw een oplos-! sing komt, kan de zaak voor Zeeland wel eens helemal fout lo|>en'. Gerard Ba ye na, voorzitter van net Zeeuws Centrum voor het Amateurto neel (ZCA) deed deze mededeling za terdagmiddag tijdens de algemene jaarvergadering van het centrum in de Middelburgse schouwburg. Hij voeg de er aan toe dat het bestuur van de ZCA inmiddels bij de landelijke orga nisatie, het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel heeft aangedrongen op de benoeming van een tweede advi seur voor Zeeland. Het Zeeuws bestuur heeft enige hoop deze benoeming aog dit najaar september bekend te kunnen maken. Het NCA heeft het verzoek inmiddels in behandeling ge nomen. De heer Saijens wers n z;jn toelich ting op het enorm moeilijke en uitge breide werkterrein van Ad van Noort. .De adviseur kornt handen tekort. Hij heeft zich op de eerste piaats bezig te houden met de vorming. Dat ge beurt via cursussen die de elementaire tot en met d" regisseursopleiding re gelen. Bovend en komen daar de zeer belangrijke voor- en nabesprekingen van voorstellingen bij. Aan raamregie en volIecLge reg.es komt Van Noort in de huidige omstandigheden praktisch niet meer toe'. .Ais we daarbij bedenken dat er nog heel wat van de 42 bij ons aangesloten verenigingen met ernstige moeilijkhe den kampen, betekent dat, dat de ad viseur ook het nodige ontwikkelings werk moet doen. We willen kost wat kost de vorming de volle mep blijven geven. Daarnaast zal ook de adviezen- sector de nodige aandacht moeten heb ben. Deze verdeling stelt het bestuur en de adviseur nu voor teveel moeilijke beslissingen'. Hendrikskinderen krijgt een eigen cur sus. Voorts zal een centrale cursus dé cor, belichting en grime worden gege ven. Het ZCA wil voor belangrijke bijkomende zaken als verrichting or ganisatorisch wat steviger komen te staan, door het opzetten en inrichten van een verlichtingsdepot voor boven en een voor onder de Schelde. Elke ,set' zal vier 500-Watts lampen een een 1000-wattslampen hebben, twee profiel spots en een schakelkast. Er zal ook in een .nooddécor' (gordijnen) worden voorzien. De algemene ledenvergadering hield zich ook bezig met de bestuursverkie zing. De samenstelling is nu (defini tief)- C Ba ij ens Middelburg, voorzit ter; A. Roctus, Graauw. secretaris; J. Schippers, Groede, penningmeester en J. du Bos, 's-Heer-Hendrikskinderen, D. Dokman, Zierikzee, mevrouw P. Frant- zen. Goes, A. Heliwig, Goes, P. de Leeuw, Vlissingen, mevrouw R. Sander- se. Axel en L. Wieme. Philippine. Daarnaast zullen komen als een oefenzaak, een loop- bad. een rustkamer, een behan kamen* en een keuken. Het hele pi 3CAS een zo juist mogelijke begeleiding. De!loos knap werk, zë Individualistisch, dat I heer Kil zette uiteen welke mogelijk- wij enigszins gereserveerd moeten spre- voorzieningenheden er zijn om een uitlering via ver- ken over deze interpretatie. Wai vra- "1* schillende wettelijke regelingen te krij-igen ons af of Van Egmonds ben ande gen en de heer Hogendorf ging in op de ling van de partituur voortkomt uit jeet zal volgens eerste ruwe tingen één miljoen gulden kosten. In het dagverblijf zouden twee maal 20 kleuters kunnen worden opgeno men en nog eens twintig ouderen. De vereniging onderhandelt met de gemeente Goes over situering van het gebouw. Duidelijk werd vrijdagavond, dat het huidige dagverblijf voor ouderen De Rank' in de Wijngaardstraat te klein is geworden. Men zal een barak moe ten plaatsen om in de behoefte te kun nen voorzien in de tijd. die het nog zal ersterktkosten voor het nieuwe gebouw er zal •egel'ingen voor uitkering van kinder bijslag. ADVERTENTIEl I1' I si De Raiffeisenbank is goed voor uw geld, straks ook in LANGEVIELE NR 49 intellectueel artistieke drang, waaron der Van Egmond bezwijkt, en vervol gens zeer impulsief ondergeschikte fragmenten losmaakt uit het geheel om daarmee een zekere coquitterie te I bedrijven, die de luisteraar dan on waarachtig voorkomt, omdat zijn ap preciatievermogen anders is gestemd- Het Amsterdams oratoriumkoor is een apparaat dat een uitmuntende koor techniek bezit, waarmee Van Egmond I geen enkel probleem uit de weg be- hoefde te gaan. Het gevaarlijke ,Smd I Blitze. sind Donner in Wolken ver- ZIERIKZEE Op de provincialeweg schwunden' heeft een vicace-tempo. tussen de Zeelandbrug en de afsplit-1 dat vooral door zijn structuur van da- Zierikzee botsten vrijdag- lende drieklanken en vallende terts- elkaar. groepen, gecombineerd met lange golf- De materiële schade was groot. vormige zestiende lijnen in de bas, zo- Om ongeveer zeven uur reed H. K. veel expressiviteit bez t. dat elke ac- uit Hemenoord met een aanhangwa-centuenng van de tekst, het .blitzarti- gen van de Zeelandbrug in de rich- j ge' verduistert. ting Zierikzee. Op de aanhangwagen De meeste koralen nam de dirigent stondnog een personenauto. Plotse- j in een hoger tempo vergeleken met de •orden De he i- Calle was d.t week-1 staan. V oorzitter J. Boonstra irmmpn avond twee personenauto's op elkaar. ?roepen, gecombineerd end onbereikbaar voor commentaar, jmee. dat dat nog wel jaren zal kunnen De materiële was g-root. vorróiee zest.ende inn duren. Intussen is. zo bleek uit het jaarver van penningmeester L. van Krui- nmgen, in januari het dagverblijf voor kleuter aan de Kievitenlaan in gebruik genomen. Men heeft hiervoor een barak neergezet. Uit het jaarverslag werd verder duide lijk- dat de vereniging over 1968 een batig slot heeft van 12.223. De heer Boonstra deed verder -een aantal mede delingen over de mogelijkheden voor ouders en kinderen om met vakantie Hoewel de Raiffeisenbank binnenkort1 te gaan. Veel waardering had hij voor haar kantoor aan de Vlasmarkt sluit,'de gemeente Goes, die een zeer groot remd was te slippen en kwam dwars al in .Hërzliebster Jesu was hast Du over de weg te staan. Mejuffrouw H. verbrochen dat ideaal geklonken zou J. K. uit Vlissingen, die juist met haar hebben zonder het gebruik van alle be- auto naderde, kon een botsing niet kende maar met nieer algemeen aan- I meer vermijden. Er was zeer veelvaarde rustpunten: de fermates of hal- matenële schade. De wagen van mej. ve perioden werkten niet suggestief K. werd totaal vernield, terwijl ook maar onderbraken het melodisch ver- de beide auto s van H. K. grote schade |]0Opi waardoor ambivalente indrukken opliepen. Mej. K. werd licht gewond on'sionden daar bezwaar tegen hebben. hS^De v£i Een paar honderd meter verderop (Lan- ders betalen niet meer dan zij voor een keersgroep van de rijkspolitie Mid- cellonartii waarin diverse detonaties geviele 49) heeft de Raiffeisenbank ach- £ind op een gewone kleuterschool zou-delburg stelde een onderzoek in naar; voorkwamen Van Egmonds exact- I ,n- -den moeten betalen. de toestand waarin de aanhangwagen manuele aanwijzingen kwamen soms. 1/ verkeerde. Er ble.ten nogal wie man-|jn het gedrang door een te emotionele V YCL&&T1 kementen aan te zitten. betrokkenheid, waardoor de eenheid hier en daar ritmische afwijkingen vertoon- ter de stijlvolle 18e eeuwse gevel een kantoor geïnstalleerd. Met een nachtkluis, met safeloketten en [Na de pauze waren met nog meer service-verhogende ,ex- .Philadelphia' in de Ifo cfallon aan aan tra's'. U begrijpt dat de opening een e.vtn feestelijk tintje kr(]gt (RAIFFEISENBANK 1 MIDDELBURG SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN leden van ïeid vragen te stellen aan een forum, waarin zit ting hadden dokter J. Schoenmakers, zenuwarts in Goes en de heren H. H. Zuidihof sociaal paedagoog te Middel burg, A. C. Kil, ambtenaar van de Goese gemeentelijke sociale dienst en B. Ho gendorf, ambtenaar van de raad van arbeid. In antwoord op een vraag stelde dokter Schoenmakers, dat het bij kindaren van bijvoorbeeld een jaar oud moeilijk is vast te stellen of en TERNEUZEN - De 21-jarige uit Axel is vrijdagnacht bij oen onge luk met zijn bromfiets in de Axelse- straat te Terneuzen aan het hoofd ge wond geraakt. Hij moest in het Juliana- ziekeiihuis behandeld worden. Het onge luk gebeurde toen F. een fietser passeer de en die net even raakte. Hij kwam daardoor te vallen. de. De evangelist Willy Hese zong te Plannen Het ZCA heeft voor het nieuwe sei zoen heel wat plannen. Er zal een be geleidingscommissie van de provinci aal adviseur komen, die zal bestaan uit drie leden van de. het ZCS en twee leden, aan te wijzen door de Zeeuwse Culturele Raad. Men overweegt voorts |de uitgifte, van een ,ZCA-bulletln', dat de binding tussen de leden levend moet houden (en zelfs verlevendigen). Schouwen-Dulvcland wil men komen j de vorming van één eentrale groep. ,van 1 niveau'. De vormingscursussen die nu lopen worden voltooid. Boven de Schelde komt i een nieuwe spelerscursus. Voor West- Zeeuwsch-VIaanderen geldt dezelfde maatregel. De werkgroepen Zierikzee en Philippine werken door. 'a-Heer- Industrieterrein 13 GOES (Zuid) Telefoon 01100-8520* Showroom geopend 5-9 uur. Zaterdags van 10-1 uur en ook op afspraak. Politiek Op een politieke bijeenkomst te Goes heeft zaterdag een man ge pleit voor de democratisering x ik zo de zaal inkijk: uio klemkin- 2 deren'. t^sDat komt wel even aan. Ach, de vafiToep moet het zich maar niet B#aantrekkenIn het andere uiterste hèhebben de jongeren een voet tus- desen de deur en dat doet ook eeT'J f MIDDELBURG Een dronken Mid delburger M. heeft In de nacht van za terdag op zondag danig huis gehouden in de Bellinkstraat. S'a cafébezoek trok hij allesbehalve geruisloos door de Korte Delft, waar hij de planken los rukte van een oud winkelpand, waarvan de etalage was dichtgespijkerd. In de Bellinkstraat trapte hij de deur in van een opslagplaats, probeerde een brom fiets die hij daar opscharrelde en gooi de die meteen tegen een geparkeerde wagen toen bleek dat hij het ding niet aan het starten kon krijgen. Een tweede bromfiets belandde even- zijn gevolgd als op dat moment niet tegelijk met de eigenaar van de auto de politie in de Bellinkstraat was ver schenen. M. maakte duidelijk aanstalten verkikkerd te zijn op een robbertje vechten met de politiemannen. Onder hevig verzet werd hij per politiewagen naar het bureau overgebracht. Daar bleek de dronkemanscel de beste ruim te te zijn om M. tot kalmte te bren gen. Het leidde to leder geval tot een nachtje gratis logeren. willen opeisen en helemaal In de sfeer van de eenvoudige verteltrant van het evangelieverhaal. De Ohristuspartij werd schitterend ver tolkt door Bruce Boyce, die onder- 1 meer 'in .Nehmet, esset, dass ist mein Leib' en .Trinket alle daraus' een tetm- loverandering gebruikte, waardoor de natste pericoop een prachtig ludiek karakter kreeg. De sopraan Rina Corne- Lssenboeide door haar metaalachtig; timbre ën een gelijkmatige voordracht. De alt Delia Woolford gebruikte haar stem met een ingetogenheid, die we ook gaarne hadden gehoord in de tenor kennis te maken met een uitgesproken eigen zienswijze van een musicus dia dermate vertrouwd is met het feno meen Bach, dat hij keer op keer oor spronkelijke ideeën in andere vormen J kan gieten. Van Pr. MIDDELBURG Een al te dartele moeten bekopen. Op het terrein i familie L. wierp de pony de veertienja rige berijdster af. rende enkele honder- den meters dwars door het veld en kwam vanachter de beplanting plotse ling de Sandberglaan op draven. De Middelburgse automobilist H. J. A. die plotseling met het dier werd geconfron- teferd kon de pony niet meer ontwij ken. Er volgde een aanrijding, die voor de pony zulke ernstige gevolgen had dat deze door een dierenarts ter plaatse moest worden afgemaakt. De auto werd zwaar beschadigd. De inzittenden bleven ongedeerd. ROTTERDAM Ze deden er zaterdagmorgen bijna twee uur over om van Renesse op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam te komen en ze waren in nog geen twintig minuten terug in de Schouw- se Westhoek de vijftien leerlingen van de zesde klas van Renesses openbare la gere school. Maar toen zaten ze niet in een bus, maar in een Friendship van de NLM. En de Schouwse scholieren zagen hun dorp nu eens een keer niet .van de weg af', maar uit de lucht. De zesde klas van Renesse's ols kreeg die vliegtocht van ruim drie kwartier zaterdag aangebo den als beloning voor haar presta tie in de wedstrijd, waarmee de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart (KNWL) het gouden jubileum van Fokker en de KLM onder de aandacht van de Nederlandse schooljeugd bracht. Onder leiding van school hoofd J. H. Blom leverde men een wandkleed van viltflguren af met als leidraad: .Vliegen naar andere mensen'. Met dit klassieke werk stuk won de school de provincie- prijs voor Zeeland. En dat betekende: een rondvlucht boven de eigen streek. Tegen half twaalf stapten de vijftien jongens en meisjes met het schoolhoofd In de Friendship, nadnt ze. als offi cieel gezelschap, eerst links en rechts voor het toestel waren ge fotografeerd. Gezagvoerder Vecn- stra liet de motoren brullen, de Frienshlp over de startbaan ta xiën en daarna zagen de Re- .ïesser scholieren Rotterdam steeds kleiner worden en zagen ze de stad, het Europoortgebied, de Maasvlakte, het Haringvliet, het Brouwershavense Gat met het stuk Delta dam de Schouwse duinen, de bossen, de kampeerter reinen en bungalowparken eens van een andere kant En leerden ze veiligheidsriemen bevestigen en sommigen de zakjes voor luchtzlekte gebruiken. Of ze het leuk hadden gevonden ,Ja, enig, maar ook een beetje eng, als je plotseling wat naar be neden ging....'. De jongelui uit Renesse waren niet de enige wedstrijdwinnaars, die er eens uitvlogen: de beste klas uit elke provincie maakte een dergelijk tochtje boven stad en dorp en zo steeg van Zestienhoven zaterdag ook nog een klas uit Maassluis op, terwijl de Friend ship van het vliegveld Beek hel luchtruim koos met scholieren uit. Eindhoven en Lauradorp uit Lim burg. Op zaterdag 8 en 15 maart waren ook al dergelijke vllegtoch- tjes gehouden. De individuele winnaars komen aanstaande zaterdag aan bod: zij maken per KLM Super DC-8 een retourreis naar Londen, waar ze een dagje worden gefetcerd. De Zeeuwse deelnemertjes aan die tocht zijn Ad Provoost, geref. ge meenteschool Aagtekerke, Ronnie van Schoote, St. Alphonsusschool Breskens, Nelleke Lovise, chr, nat. school Gapinge, Joke de Groen, school met de bijbel. Poortvliet en Philip Theune, chr. nat. school Ritthem. Op de foto: de jongelui uit Renes se in de NLM Friendship, vlak voor hun vertrek. VERWACHT WISSELEND BEWOLKT. Wisselende bewolking niet plaatselijk enige neerslag. Overwegend matige wind uit noordelijke richtingen. Ongeveer de zelfde middagtempcraturen als giste- Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag, opgesteld door het KNMI op zon dag om 18 00 uur. Veranderlijke bewolking, plaatselijk neerslag ën aanhoudend te koud voor de tijd van het jaar. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 0 tot 5: min. temp. van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. temp. 1 tot 6 graden onder nor maal. Kans op een droge periode van mins tens 12 uur: 80 procent kans op een geheel droog etmaal60 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. temp. 1 tot 6 graden onder nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 procent: kans op een geheel droog etmaal 60 procent. Normalen voor 2626 maart min. temp. max temp- Den Helder 3 8 Eelde 2 10 De Bilt 3 11 Vlissingen 4 10 Zuid-Limburg 3 12 25 maart Zon Maan ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2