SPARTAK TRNAVA UIT HET NIETS NAAR DE TOP! voor 30.000 man plaats in stadion reacties van AJAX: Henk Groot: in de halve finale geen zwakke ploeg Miehels EENHEID GROTERE STER GEORGE KESSLER ZIET MOGELIJKHEDEN VOOR AJAX DESILLUSIE BIJ MILAAN EN MANCHESTER ENIGE STER LAAT AJAX SPELEN BUITEN WERKTIJD LOTING VOOR s^PRHOUDERS 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 MAART 1969 TRNAVA (GPD) Aan de voet van de Karpaten, daar waar de rivier de Trnava groene vlakten tegemoetspringt, ligt ook het stadje Trnava. Een provincieplaatsje van grauwe stempel. Amper 40.000 inwoners zijn voornamelijk verweven met industriële be drijvigheid van velerlei allooi. Een 500-tal mannen vindt emplooi in de plaatselijke automobielfabriek TAZ. In de ochtenduren alleen scharen zich onder hen de voetballers van Spartak Trnava, de outsider' in de halve finale van het Europacuptoernooi. Pas dit seizoen maakte het elftal, dat op bijna vogelvrije wijze reputaties vermolzelde. zijn opwachting in de bekerstrijd. Voornamelijk gedreven door de ijver van de eerzuchtige had Spartak Trnava daarvoor in de competitie een revolutie ontketend tegen het bewind van de Tsjechoslowaakse groot machten als Dukla Praag, Sparta Praag en Slovan Bratislava. Het elftal, dat ln de vijftiger jaren nog een armzalige rol speelde in de hoogste voetbal afdeling viermaal moest een degradatie geslikt worden verwierf in 1967 eerste roem. Het won toen niet alleen de in midden-Europa uiterst populaire Mitropacup, maar het klasseerde zich ook als winnaar van de Tsje chische voetbalbeker. In de gevechten om Europacup 2 bleef Spartak interna tionaal onopvallend toen al in de tweede ronde de uitschakeling door Torpedo Moskou volgde (1-3 en 0-3). Maar de greep naar de nationale macht bewees de fenomenale opkomst van de .provincialen'. Spartak, opnieuw in de Mi- tropacup-finale, maar nu teruggewezen door Rode Ster Belgrado, verzekerde zich weer van de nationale voetbalbeker en finishte bovendien als eerste in de competitie. De nog maar 37-jarige trainer-coach Jan Hucko incasseert al die succes sen met eon uiterst opgeruimd ge moed. In het armoedige, schamel aangeklede Trnava wenst hij vóór alles te signaleren, dat Spartaks glorieuze opkomst zeker geen oppor tuun barakter draagt. Hucko, het bewijs overhandigend: ,Ook dit sei zoen lelden we weer in de Tsjecho slowaakse competitie. We hebben vier punten voorsprong op Slovan en zelfs zes op Dukla, de club. d:e men in West-Europa nog steeds els zaligmakend voor ons voetbai be schouwt'. De al licht grijzende leider somt dan de persoonlijke verklaring var. de machtsovername op: omdat Hucko, eerder trainer bij Slovan, pas se dert acht maanden bij de prestaties van Spartak betrokken is, mo-t in die beschouwing de rol van zijn in juli naar Admira Wien vertrokken voorganger Malatinsky met ere ge noemd worden. Hucko: .Malatinsky heeft van het elftal een geweldige eenheid ge maakt. Hij is een keiharde trainer. Door zijn instelling kon hij de ploeg een geweldige discipline bijbrengen. Maar de mentalteit van de jongens was daar dan ook naar. Ze hebben een soort patriottisch vuur in zich. Ze wilden vóór alles bewijzen, dat ze niet onder hoefden te doen voor de grote clubs uit Praag. Voor steral lures heb ik nooit bang hoeven te zijn. Er is een geweldige onderlinge vriendschap, een enorme wil van ledereen om zich voor elkaar op re offeren. Achter dat alles staat nog steeds die plaatselijke riots, die wü om te bewijzen, dat in een kie'ne onbetekende stad meer bereikt kan worden dan in Praag of Bratislava'. Pas vorige week eigenlijk verwierf Spartak de algemene Europese aan dacht. Nadat het eerder op eigen oodem A. E. K. Athene met 2-1 had teruggewezen, stapte het ja de l-l :n Griekenland opgetogen de halve finale binnen. De eerste ronde had den de Tsjechoslowaken, gemiddeld 24,5 jaar oud, doorleefd dankzij een beter doelgemiddelde resultaat dan Steau Boekarest: thuis een 2-0 ze ge, uit verlies met 3-1. Daarna volg den de recordscores tegen de primi tieve Finse kampioen Reipas Lant:: 9-1 en 7-1. S m BRUSSEL (ANP) Ajax zal in de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen uitko men tegen Spartak Trnava. De eerste van de twee wedstrijden wordt in Amsterdam gespeeld. De loting, vrijdagmiddag om twaalf uur op het secretariaat van de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond in Brussel verricht, had voor de Europa cup I het vol gende resultaat: AC Milaan (It.)-Manchester United (GB) Ajax (Ned.)-Spartak Trnava (Tsj.-Sl.) De beide eerstgenoemde clubs spelen hun eerste wedstrijd op eigen terrein. Op deze pagina meer over Spartak en de reacties van de Amsterdammers. Jan Hucko ziet ook in de resultaten an het cupfront de vrucht van het exclusieve Karakter van Soartaks strijdmethoden. Het elftal wiekt de laatste seizoenen slechts uit met vol ledig anvallend voetbal. Ook die opvatting is bepalend geweest voor het nu international verankerde succes van de plattelands-equipe. Hucko belijdt dan glimlachend: ,door net als alle andere clubs de nadruk op de verdediging te leggen, zou den wij er nooit zijn gekomen. Wij kunnen aanvallen, het is onze grote kraelit. We moeten het ook. En Ja. misschien is het ok wel zo, dat we niet anders kunnen. Spartak Trnava maakte dat zeker waar in de belangrijke return :n Athene, waar het een 2.1 voorsprong verdedigen moest. Het elftal wijdde werk, al mag daarbij de ger.nge zich opnieuw aa nnijver aanvals- werk, al mag daarbij de geringe kwaliteit die de tegenstander mee bracht niet vergeten worden. Hucko: ,als we waren gaan staan verdedigen waren mijn spelers mo gelijk hun hoofd kwnt geraakt. In de aanval voelen ze zich als vissen in het water. Daarom spelen we ook zonder ausputzer. Ook in Athene. Met een ausputzer heb Ik eigenlijk een man minder. Hij is Iemand wiens functie hem niet toestaat aan de aanvalsopbouw deel te nemen. Zo'n situatie zie ik als niet bevorderlijk voor de totale kracht van een elftal In Athene kon ik nu een man meer inzetten op het middenveld. Daar heb ik al Kuna en Hrusecky staan, mijn twee beste spelers. Mannen, die altijd in beweging zijn, die voortdurend de aanval voeden en die met hun prachtige technische kwaliteiten elke wedstrijd voor ons kunnen winnen. Toen we in Athene aanmaal het middenveld bezaten, konden we niet meer verliezen'. Spartak, dat niettemin ln de als een roofvogel zo brutale Adamec een nog grotere ster bezit dan ln Kuna en Hrusecky, speelt zeker geen op windend voetbal. Wars van elke de coratie prefereert het elftal, de lan ge pas zelden schuwend, de kortste weg naar het doel. Hucko: ,In mijn land wordt teveel aan mooi voethal gedaan. De combinaties duren te lang. Ze lx'vatten geen verrassing. Juist dat heeft Spartak altijd wil len vermijden'. In Tsjecho-Slowakije geldt het res pect, dat Spartak Trnava heeft ver worven, nog altijd de persoon van de hautaine Malatinsky. De AMSTERDAM (ANP) ,Oh, ah'. In de eerste reactie van bondscoach George Kessler op de loting voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen klonk duidelijk een ondertoon door van instemming met de uitslag: AjaxSpartak Trnava en AC Milan Manchester United. Kessler. die de rechtstreekse radiouitzending niel had gehoord, omdat- hij vergaderde, in het sportcentrum van de KNVB tc Zeist, stelde zich in zijn gesproken woord echter gereserveerd op. ,lk kan met zeggen of het nu gunstig voor Ajax is of niet. Ik ken uiter aard het Tsjechische voetbal goed, maar ik ken die Tsjechische ploeg niet. Ik heb ze nooit gezien. Daarom kan ik er niet over oordelen Op het eerste oog lijken me er wel perspectieven in te zitten. Maar ja. wie door dringen tot de laatste vier. dat moeten ploegen zijn van enorme grote sterktevan grote kwaliteit. Ik geloof, dat het onjuist zou zijn om te stellen: Ajax speelt nu tegen de zwakste van de andere drie. Ook al omdat ik het Tsjechische voetbal goed ken', aldus de heer Kessler. .Manager Guus Brox van Feyenoord vond de loting zeer gunslig voor de Amsterdammers.Ik geloof dat ze niet de moeilijkste getrokken hebben. Milan en Manchester United, wat wil je- Het had misschien nog gunstiger kunnen zijn als ze eerst uit hadden kunnen spelen. Ik acht het tenminste een voordeel als je eerst uit kunt spelen'. TRNAVA (GPD) De presta ties van het eenvoudige' Spar tak hebben in het grijze Trnava, 50 km ten oosten van Bratislava gelegen, hevige opwinding ver oorzaakt. Sedert kort verschij nen dichte drommen manvolk aan de poort van het stadion om een blik te mogen slaan op de trainingsactiviteiten van de nieuwe voetbalidolen van de Slo waakse socialistische republiek. Spartak. dat tien Slowaken en één Spartak-verdedigers Majernik, Kunnen Jnrahek (vhu Sparink groet zijn publiek. Tsjech (doelman Geryk) telt kan in het arme industriestadje uiteraard niet over een riante hulsvesting be schikken. Het groezelige stadion, niet BRUSSEL (ANP) Bruno Basso- lacqua. secretaris van de Italiaanse club AC Milan, toonde zich na af loop van de loting voor de halve fi nales van 't toernooi om de Europe se beker bijzonder teleurgesteld. ,Ik had gehoopt' aldus de bedroefd kij kende Italiaan, .dat Manchester Uni ted en AC Milan elkaar pas In de finale zouden ontmoeten. Aan voor spellingen waag ik mij ln deze om standigheden met. Alleen kan Ik wel zeggen dat het zowel voor de Brit ten als voor ons bijzonder moeilijk gaat worden'. Sir Matt Bushy ont hield zich van commentaar. De za ken liggen er nu eenmaal. Jo hebt het maar te acceptoren. Voorlopig vind ik de data waarop zal worden gespeeld belangrijker om over te pra ten. Overigens hebben we al bijna I ADVERTENTIE) Spariak-eoaoh Hucko. knoet, een ijzeren discipline in de gedragingen van de spelersgroep. Die harde methoden zijn zijn opvol ger, assistent-lector an de univer siteit van Bratislava, maar daar ook afgestudeerd als doctor ln de psycho logie, vreemd. Hucko, met zachte stem docerend: ,Ik heb mijn eigen ideeën over de benadering van de spelers. Ik acht het functioneel, dat er tussen trainer en spelers een hoge mate van vertrouwen bestaat. Die kweek je op de basis van vriend schap en onderlinge waardering. Mijn spelers weten van mij, dat ik hoogst geïnteresseerd ben in hun opvattingen'. De psycholoog wiist dan gaarne op het praktische nut. dat Spartak van zijn wetenschappelijke kennis be leeft. .Adamec neeft ook in Grieken land een grote reputatie. Eigenlijk kon hij wegens een blessure niet Ïelen. Maar ik stelde hem toch op. wist dat de Grieken hem een zeer sterke bewaking zouden geven. Dat gebeurde inderdaad zo opru iend. dat w:j steeds een mannetje vrij hadden' Hucko noemt de nam van Adam»1 met lof. .Eigenlijk is hij', zo deelt hij mee. .onze enige ster. Hij kan briljante individuele acties ontwik kelen'. Adamec, In 1967 en 1968 top scorer in Tsjecho-Slowakije, mag pral gaan op 21 interlands. Andere internationals zijn Dobias (6), Haga- ra (4), Kuna (14), Hruseckv (9) en Kabat (13). Spartak. dat het •1-2-4-systeeni aanhangt, bezit voor al in deze krachten de dragers van een rotsvast zelfvertrouwen. .Mijn elftal', zo beweert Hucko, ,is nauwe lijks uit zijn evenwicht te brengen. De laatsie jaren is dat tenminste niet meer gebeurd. Ook daarom zijn we in hel Europacuptoernooi zover gekomen'. Dobias en Hagara vormen een op i et Tsjeohoslowaakse voefcbalgroen uitermate bewonderd back-duo. Ze worden in de defensie geassisteerd door Jabarek en Madernlk, beiden bekwaam in het uitvoeren van valslustige Spartak drijft in zijn door een furieus tempo bepaald voor- hoedespel voornamelijk ip de klasse van Adamec en de snelheid van de gedrongen linksbuiten Kabat. De kleine rechtsbuiten Martinkowlc en de aanvalsspits Svec beschikken evenals doelman Geryk over minde re mogelijkheden, maar passen naar een verklaring van Hucko ,als groe pen' in het elftal. De formule tot plezieriger studeren is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie' waardoor u nèt iets sneller reageert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. speeld èn de return op de dertigste. Een eventuele beslissingswedstrijd kan dan op 7 mei plaatsvinden'. De president en de coach van AC Miian zijn teleurgestéld dat de club in de halve finales tegen Manchester United geloot heeft. President Fran co Varraro zei: Milan heeft zeker geen geluk gehad. Feitelijk hebben geloot tegen de sterkste ploeg welke nog in de strijd om de Europa beker is. Wij zouden er zeker de voorkeur aan gegeven hebben om tegen Ajax of Spartak Trnava te spelen. Wij zullen echter natuurlijk ons best doen de finale te bereiken ook aJ. is de tegenstander zeker de zwaar ste'. Coach Nereo Rocco zei dat na Celtic uit Glasgow nu zijn ploeg het ongeluk had gehad te loten tegen de bekerhouder Manchester United. Als wij de finale bereiken dan kun nen wij zeggen dat wij drie finales :n dit Europese bekertoernooi heb ben gespeeld, de eerste keer tegen Celtic, de tweede tegen Manchester en de derde en laatste tegen Ajax of Spartak'. Milan en Manchester hebben tot nu toe in het europese bekertoernooi voor landskampioenen slechts één keer tegen elkaar gespeeld. Dat was m de kwartfinales ln 1958. Milan won toen thuis met 4-0, maar verloor de return met 1-2. voorzien van de luxe van een licht installatie, kan bovendien aan slechts 25.000 toeschouwers plaats bieden. Clubsecretaris S. Cornansky moet dan ook wel de schouders veront schuldigend optrekken. Er zal een geweldige vraag naar kaarten ko men. Velen zullen we helaas moeten teleurstellen. We zullen nietttemin ons best doen om de tegenstander terwiHe te zijn'. De secretaris kan, het amateuristi sche karakter van de kleine club narler toelichtend, ook al meedelen: ,Het elftal krügt voor do wedstrijden van de halve finale geen speciale voorbereiding. We gaan, om maar wat te noemen, zeker niet in 'n trai ningskamp buiten de stad'. S partak-Trn ava -voorz i t ter JuMus Wiesenganger onderstreept dat. .Pas één of twee dagen voor de wedstrijd beginnen wij met de voorbereiding. Die zal alleen maar psychisch zijn-. Spartak zal niet zwichten om met het thuisduel uit te wijken naar het terrein van Slovan Bratislava, dat behalve over licht ook over een ac commodatie voor 60.000 mensen be schikt. Wiesenganger: Daar is geen sprake van. We zijn onder meer groot ge worden door de steun van het volk uit Trnava cn de naaste omgeving. Die mensen schatten we hoog. Hun steun zal voor de ploeg bovendien de beste doping zijn'. Spartak gaat niettemin één extra maatregel nemen. Wiesenganger: ,We gaan de toeschouwerscapaciteit in het stadion zover opvoeren dat 30.000 mensen een kaartje kunnen krijgen'. DEN HAAG (ANP) Het .verbond van Nederlandse ondernemingen' heeft een telegram gestuurd aan de heer J. van Praag, voorzitter van Ajax in Brussel. Het luidt: .Hebben zojuist het resultaat van de loting voor de halve finales van de Europa cup ver nomen en wensen u en uw team van harte succes bij de komende ontmoe tingen met Spartak. Willen echter na mens vele bedrijven in Nederland een dringend beroep op u doen te bevor deren, dat deze wedstrijden en met name die in Tsjslowakije, buiten de normale werktijden worden gespeeld en dat ook bij de bepaling van plaats en tijd van een eventuele beslissings wedstrijd rekening wordt gehouden met de wenselijkheid het juiste even wicht tussen recreatie en de eisen van onze economie te bewaren. Nogmaals alle succe3 toegewenst. Sturen af schrift van it telegram aan de KNVB'. BRUSSEL (ANP) Onder leiding van de Zwitser Gustave Wiederkehr. president van de Europese voetbalunie (UEFA), is vrijdagmorgen de loting verricht voor de toernooien om dè Europese voetbalbekers: De loting voor het toernooi om de Europese be ker voor bekerhouders had het vol gende resultaat FC Köln (W Did)-FC Barcelona )sp). Dunfermline Athletic (Schotl) -Slo van Bratislava (Tsj-Sl). De eerst ge noemde clubs spelen him eerste wed strijd op eigen terrein. AMSTERDAM (ANP) Ajax heeft de loting van de tegenstan der in de halve finales van de Europacup thuis aan de radio beleefd. Do reactie van de spe lers was gunstig'. Hoewel er een zekere terughoudendheid be stond door de onbekendheid met de kwaliteiten van Spartak Trnava. Over het algemeen achtte men de andere ploegen zo niet sterker dan toch in ieder geval moeilijker te be strijden. Alleen WIM SUURBIER en achteraf ook MULLER had lie ver een andere tegenstander gehad, Milan want zei Suurbier: ,de Ita lianen lijken mjj mentaal zwakker en maken weinig doelpunten, terwijl Spartak nogal gemakkelijk scoort'. INGE DANIELSSON, de maker van vier doelpunten in drie wedstrijden tegen Benfica, meent dat Ajax uit gerekend tegen Spartak de beste kans heeft. .Manchester United en Milan zijn misschien geen betere ploegen, maar wel tegensrt anders waarvoor je eerder bang zult zijn. Het nadeel van spelen tegen Spar tak is dat de ploeg volledig onbekend is, dat je dus voor verrassingen kunt komen te staan. Maar hoe dan ook. ik ben bepaald niet ongelukkig met deze ploeg als tegenstander' HENK GROOT: ,Wat moet je zeg gen. Van de andere mogelijk tegen standers wist je praklisch alles, van Spartak weet men en wij dus ook, heel weinig. Er blijft, veel te raden over. Je kunt natuurlijk wel zeggen: Miehels kan die ploe.g een paar keer gaan zien spelen, hij heeft hen trouwens al gezien, maar daardoor kan Iemand natuurlijk nooit volle dig op de. hoogte komen van de mo gelijkheden en capaciteiten van een ploeg. Ontevreden ben Ik zeker niet, maar in de halve finales komen geen zwakke ploegen. De vier clubs die de halve finales hebbe.n bereikt zijn min of meer gelijkwaardig, ge makkelijke wedstrijden zijn er nu niet. meer bij, voor niemand'. BARRY HULSHOFF: Ik kan niet anders zeggen dan dat wij het rede lijk goed hebben getroffen. Als men aan mij de keuze van de tegenstan der zou hebben gelaten, zou ik geen van de drie hebben gewenst. Iedere ploeg die wij hadden kunnen treffen is namelijk goed. maar ik geloof toch dat Spartak een Ietsje zwakker is dan dek de andere twee. Tot nu toe hebben wij de meeste wedstrij den eerst thuis gespeeld en dat is aldoor nog gelukt. Tic dacht dat het weer zou gaan en dat de eerste een thuiswedstrijd voor ons iets boter was dan eerst een uitwedstrijd'. Aanvoerder GERT BALS hield zich in zijn oordeel op de vlakte. ,IU ken deze tegenstander niet. l)at is jam mer. Want juist dat onbekende maakt Spartak tot een gevaarlijke tegen stander. Bovendien hebben deze kna pen zich eenreputalie verworven, die iedere tegenstander op zijn hoe de doet zijn'. Bals was er ook van overtuigd dal trainer Rimm Miehels de komende dagen ongetwijfeld veel meer zal vertollen over de Tsjechen dan hij tot nu loe had gedaan. Bepaald optimistisch schoot BENNIE MULLER uit: ,We moeiten de finale kunnen halen' was zijn eerste reac tie. Maar even later realiseerde de kleine Amsterdammer zich: ,Elge- lijk zijn het allemaal sterke ploegen en wat doet het er dan toe tegen wie je moet spelen. Op papier hebben we nu de zwakste gekregen maar wie weet hoe het straks uitpakt met die gasten'. Hij dacht nog weer even na en kwam toen tot de verrassende uitspraak: Ik had nog liever Milan gehad..'. Dat laatste oordeel stond recht tegen over de mening van TONNIE PRONK. Na de beslissingswedstrijd tegen Ben fica in Parijs had de geblokte ver dediger wel gezegd dat hij hel liofit legen .Milan zou spelen maar ,dat was bluf van me'. Pronk, nu opreelit zei ronduit: .Dag Milan bad ik in de laatste plaats gewild'. Met Spar tak is de handelaar in sportartike len tevreden. ,Maar laten we ze niet onderschatten, niet te vroeg juich en, die Tsjechen hebben zes tot ze ven internationals en dun moet het wol een goede ploeg zijn. Naar mijn mening wordt het een open strijd' Verdediger WIM SUURBIER was het niet met de meeste van zijn col lega's eens. ,Ik had veel liever Mi lan gehad. Milan maakt niet veel goals en die Tsjechen wel. Denk maar aan de wedstrijd tegen die Finnen, toen maakten ze negen doel punten. En dat kun je wel zeggen dat het een zwakke tegenstander was maar je moet die goaltjes toch maar kunnen maken. Bovendien heeft Miehels me verteld dat Spar tak ook een goede verdediging heeft. Het is dus een goed eenheid Neen. nogmaals liever had ik Milan ge had, naar mijn idee zijn ze mentaal zwakker, vlugger aangeslagen'. N.JAAK SWART was liet helemaal niet eens met zijn collega-sigaren winkelier. .Die wedstrijd legen de Finnen kun je vergelijken met als wij tegen Rapiditas spelen. Zoveel doelpunten Sn zo'n ontmoeting heeft voor mij geen enkele waarde'. Svvart zei gelukkig te zijn mei het resul taat van de loting. .Milan en Man chester slachten elkaar nf. Je kunt natuurlijk niets met zekerheid zeg- finale heel groot. Ik hen I de f op timistisch. Spartak ls ln de Europa cup in feite ook maar een nieuwe ling'. KLAAS NUPNINGA: ,Ik moet voor alles zeggen dat ik dolblij hen dat liet niet AC Milan is geworden. Dat was de ploeg waar ik het meest bang voor was. Daarom vind ik het een tamelijk gunstige loting. Ik geloof dat wij een redelijke kans hebben, vooral omdat wij de ploeg getroffen hebben met de minste ervaring in grote Europese toernooien. Eerst thuisspelen schept een verplichting. •Je moet je, als het ware, waar ma ken. Als er geen doelpunten komen ga je gejaagd voetballen. Om doel punten te maken, heb je een beetje geluk nodig en daar hoop ik nu maar op, dan zal het wel lukken'. Ajax's tweede trainer, Car Brom: .In een eerste reactie moet ik zeg gen dat wij de meest gunstige lo ting hebben getroffen, nuinr de te genstander is voor ons onbekend om ér gerust op te kunnen zijn. Voor Milan en Manchester United echter zou je toch ongeruster zijn. Rlnus Miehels heeft Spartak zien spelen en hij vond het een goede ploeg, geen onmisbare topper hoewel zij vooral op het middenveld bijzonder sterk .spelen. De drie ploegen, die wij luid den kunnen treffen zijn niet met el kaar te vergelijken. Ieder speelt een heel ander soort spel en na wat lk heb opgemerkt uit de verhalen van Miehels heb lk begrepen dat Spar tak misschien wel het beste voetbal van de drie speelt, maar het is vol gens hem ook een ploeg waar wij voetbal tegen kunnen spelen en dat tref je wel eens anders. Daarom ge loof ik dat wij niet ontevreden mo gen zijn'. BRl'SSEL (ANP) Voorzitter Jaap van Praag, samen met trainer-coach Rinus Miehels tijdens de loting i" liet kantoor van de Belgisehe voetbal bond in Brussel aanwezig, toonde zich bepaald blij met het feil dat Spartak TrnnMi in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen de te genstander van ile .Amsterdammers zal zijn. .Waarom weet ik niet' al dus de praeses van Ajax.' .maar ik hel> steeds al gezegd, dat ik Spartak liet liefst had. Miehels heeft me verteld, dal liet een goede ploeg moet zijn en natuurlijk neem ik dat zonder meer aan. Tenslotte komen alleen goede ploegen hij de laatste vier. Maar toch... Spartak lijkt me niet de zwaarste tegenstander, die we hadden kunnen treffen'. Rinus Miehels, laconiek als altijd' .Ik ben blij dat ik vorige week naar Athene ben geweest. Goed gegokt. Blij, wiet blfj. Och wat moet ik zeggen. Ajax zal aan Spartak de handen vól hebben, maar Spartak zal ook de handen vol hebben aan Ajax. De ploegen ontlopen elkaar niet zo veel. Vergelijkingen met Du kla durf ik niet te maken. Feijen. oord en Ajax ziji dat tenslotte ook niet. Elke ploeg heeft zijn speci fieke eigenschappen. Bij Trnava is dat vooral het teamverband. Er is een voortreffelijke homogeniteit Het zal zwaar worden...'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 14