Enquête over relatie tussen Nederlanders en parlement Staking dreigt ondanks dringend beroep van GS Protesten tegen vestiging Progil Het zat 'm niet in de bitumen maar in houding automobilist Onderzoek van genootschap voor reclame Nieuwe journalis tieke Prvzen Sensationele Vileda- schoonmaakactie. Aangeboden: schoottmadkhtdp voor één dag. Kosten: éénVUeda-zeem (niet gratis spons). Belg leefde 14 dagen bij lijk van vermoorde moeder Kamerlid vraagt interpellatie Minder vacatures gemeentepolitie Talentenfestival te Zierikzee BADHUIZEN IN TERNEUZEN EN SLUISKIL DICHT Bellamypark werd géén snuiversplein ,Ik kan goed met de koningin ooschieten' 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 20 MAART 1969 .ZAKENMENSEN REGEREN' Welke relatie beleeft het Neder landse volk met het parlement? Om dat vast te stellen heeft het ge nootschap voor reclame .Makro- test' NV een onderzoek doen in stellen. Twaalf honderd mensen werden uitvoerig ondervraagdeen groep die representatief is voor de gehele bevolking in al haar schake ringen. De resultaten van deze enquête zijn ge bundeld in een rapport, dat op het con gres van het genootschap voor recla me het licht zal zien. Enkele van die resultaten: met betrekking tot het be grip overheid blijkt de meerderheid van ons volk (55 pet) In eerste instantie aan: .de regering' te denken. Bij ca. 25 pet het sterkst bij de welgestelden figureert ook de tweede kamer. De as sociatie van overheid met de koningin is bij vrouwen sterker dan bij mannen (25 tot 13 pet) en is ook vaker dan gemiddeld aangetroffen bij de lagere volksklasse (25 pet). Een grotere ge hechtheid aan de koningin aan aan de tweede kamer blijkt vooral bij gerefor meerden en hervormden (44 tot 7 pet). Slechts de helft van de bevolking asso cieert regeren ook met de tweede ka mer. Wie regeert? De antwoorden op de vraag: welke per sonen of instanties en In welke volg orde zij de manier van regeren in ons land het meest beïnvloeden, leveren de- de kamer (18); 4 de vakbonden (9);, 6 de minister-president (9); 6 de eer-j ste kamer (6): de werkgeversorganisa ties (6); 8 de koningin (5); 9 de raad van state (2); 10 de kerken (1 pet). Ais in ons land besloten wordt bijvoor beeld van een 45- op een 40-urige werk week over te gaan. wie heeft dan de jbeslissing genomen? Blijkens de enquê teresultaten zijn dat: 1 de vakbonden (45 pet); 2 de werkgeversorganisaties (28): 3 de tweede kamer (25); 2 pet weet het echt niet. (meerdere antwoor den waren mogelijk, zodat met de ge noemde nog andere werden aangeduid). In de lagere volksklasse wordt" zwaar het accent gelegd op de vakbonden (56 petde middenklasse ziet hier de rol var de tweede kamer sterker dan ge middeld (31). de lagere volksklasse ge ringer (14 pet). Van ons volk is 80 procent nimmer. 20 pet wel eens met een tweede-ka merlid in contact geweest. Volgens 89 pet is meer contact gewenst. Het gemiddelde oordeel over de manier waarop de tweede kamer haar taak uitvoert kan worden uitgedrukt door (het LO rapportcijfer) 6 plus. De lagere volksklasse kwam tot een 5. van ons volk met de regering (vader tje staat en zijn kinderen) komen in het rapport tevoorschijn in de vorm van duidelijke (doch onvertaalbare) diagrammen. Met betrekking tot de communicatie blijkt dat 44 pet van de bevolking vindt, dat men voldoende op de hoog te wordt gehouden van alles wat de regering doet. De waardering stijgt van 23 pet .Ja' in de lagere volksklassen tot 63 .Ja' in die der welgestelden. Van de Nederlanders wil 14 pet alleen door de kranten worden geïnformeerd; 23 pet alleen door radio en tv; 62 pet door beide. Image De image van de tweede-kamerleden, de vergelijking tussen hun image, en die van de vakbonden en een viertal Nederlandse bedrijven en het contact A. Hordijk algemeen secretaris CNV UTRECHT (ANP) De verbondsraad van het christelijk nationaal vakver-j bond heeft de 41-jarige A. Hordijk be noemd tot algemeen secretaris van deze vakcentrale. Hij volgt op 1 februari 1970 de heer C. van Nierop op, die het CNV dan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat verla ten. Do heer Hordijk is sinds 1 februari L967 bestuurder van het CNV. Westduitsers gaan op 28 seirtember stemmen BONN (DPA) De Westduitse presi dent, Heinrich Llibke, heeft woensdag heoaald, dat op 28 september de ver kiezingen voor een nieuwe bondsdag zullen worden gehouden. Deze datum had de regering na langdurig overleg tussen de partijen voorgesteld. Geen nieuws op voorpagina's van Vlaamse kranten BRUSSEL (ANP) Drie grote Vlaam se oehtendbladen. De Standaard. Gazet, van Antwerpen en het Belang van Lim burg. zijn dinsdag verschenen met een ongewone voorpagina. In plaats van nieuws vertoonai de .één' slechts een grote wasmiddelen-adverten- j tie. Het belangrijke nieuws dat nor- I maal deze pagina vult was naar de b.nnenpagina's verwezen. De drie bla den behoren tot de .groep 14' die een! gezamenlijke advertent epol.t.ek voert. Bij navraag verklaarde men bij De Standaard, dat de ongewone voorpagina geen teken is van een gewijzigde "op zet, doch lechts een incidenteel ver schijnsel. Koop gauw zo'n extra sterke Vileda- zeem (met gratis spons) en doe mee aan de originele Vileda-schoonmaakprijsvraag. Ook kunt dan een volle dag lang een gratis hulp-bij-de-schoonmaak krijgen: Eén van de vijftig flinke jonge vrouwen, die van aanpakken weten, wil u graag komen helpen! Een nieuwe zeem hebt u nu toch nodig. Koop daarom Vileda, de zeem, die gewoon beter is: Vileda is ijzersterk, zonder dunne plekken kan uitgekookt worden kan met heet water gebruikt worden zeemt streeploos schoon kan tegen vet, olie, wasmiddelen enz. gaat veel langer mee is direct gebruiks klaar is niet duur: al vanaf 4.25. HAARLEM (GPD) In Haarlem ïs; opgericht de stichting Lucas-Ooms-1 Fonds, die jaarlijks in principe 5000 gul-i den beschikbaar zal stellen en daar-| nans! een aantal prijzen van elk dui-i zend gulden voor zowel geschreven als visuele bijdragen in Nederlandse kran ten en tijdschriften. De stichting kwam tot stand op wens van wijlen mevrouw C. J. Ooms-Luiken, die een belangrijk legaat aan dp stichting schonk ter sti mulering van de dagblad- en tïid- schrlft-journalistiek en fotografie. Mevrouw Ooms had de wens te kennen j gegeven dat dit fonds niet alleen dei haam van haar overleden echtgenoot] zou krijgen, maar ook die van wijlen de heer J. W. Lucas, die gedurende velei jaren heeft geijverd om de tijdschrift-: journalistiek te bevorderen. Uit ditl fonds kunnen de pr izen worden gefi nancierd. Voor de eerste maal zullen deze prijzen worden uitgereikt voor bij dragen van Nederlandse journalisten en fotografen, gepubliceerd in 1969 door acht fotografen. Een jury zal de prijzen toewijzen. Een prijs van teelkens dui zend gulden is beschikbaar voor de vol gende categorieën Ten eerst journalis- teiek onderverdeeld in 1. een feuture over 'n algemeen Nederlands onderwerp. 2. 'n feature over een algemeen buiten lands onderwerp 3. een feature over een gespecialiseerd onderwerp, zoals kunst, sport, mode, financiën, economie etc., 4. opinërende artikelen en kronie ken en 5. "ursiefjes en columns. De tweede categorie vormt de visuele pro-: ducteies, t.w een fotoserie in zwart-wit van minimaal drie foto's en eer. fotose rie in kleur van minimaal vijf foto's. De prijs van 5000 gulden wordt voor] één van de categorieën uitgeloofd. Al-i le prijzen zullen in principe jaarlijks ter beschikking zijn. BRUSSEL (ANP) In Gent is een 23-jarige bakkersknecht in arrest ge steld. die heeft bekend dat hij 14 da gen geleden zijn 64-jarige moeder met messteken eft gedood. Hij heeft haar lijk twee weken iang in hun woning la ten liggen. De politie, gewaarschuwd door famili- leden die de vrouw misten, had aan vankelijk enige moeite in de woning door te dringen als gevolg van verzet van de zoon. Deze liet zich uiteindelijk overreden de politiemannen toe te la ten, waarop zij het reeds in staat van] ontbinding verkerende 't jk aantroffen De jongeman, die geestelijk niet volle-1 dig evenwichtig zou zijn. zou zijn moe der hebben gedood in een vlaag van woede bi) een hooglopende twist, waar in zijn moeder hem verwijten maakte; over een diefstal waarvan hij beschul digd werd BONDEN IN IAAK IVTM: WIJ ZIJN UITGESPROKEN' BUSCHAUFFEURS VERGADEREN MAANDAGNACHT matum, dat de vervoersbonden aan de I NV ZVTM hebben gesteld, maandag middag om 12 u Toch staking? ,N1ET IN WOONGEBIED' AMSTERDAM, DEN HAAG, HAARLEM (ANP, GPD) Sinds de publikatie van het rapport .in zake de milieu-hygiëne en gevaars aspecten voor de vestiging van een zwavelkoolstoffenfabriek (Progil) in het westelijk havengebied van Amsterdam' gaan er steeds meer stemmen op, die tegen de vestiging van Progil verklaren. De PSP-er dr B. van der Lek heeft woensdagmiddag de tweede kamer ver lof gevraagd minister De Block (eco nomische zaken) en staatssecretaris Kruisinga (volksgezondheid) te mogen Interpelleren over de voorgenomen ves tiging van de zwavelkoolstoffabrlek Progil ln het gebied van het Noordzee- kapaal. Dr Van der Lek wil met de bewinds lieden van gedachten wisselen over de gevolgen van deze vestiging voor de volksgezondheid en de veiligheid van de bevolking in de Amsterdamse agglo meratie. De kamer zal vandaag over de aanvraag van dr Van der Lek be slissen. Verontrust Voorts heeft de afdeling Amsterdam van de onafhankelijke liberale jongeren organisatie JOVD in een verklaring ge zegd verontrust te zijn over de aanbe veling van b en w van Amsterdam de zwavelkoolstoffabriek Progil in Amster dam te vestigen. Dc JOVD meent dat tevee! in .econo- mische categorieën' is gedacht, waar door het milieu-hygiënisch aspect en de veiligheid van de burgers is veronacht zaamd. De organisatie hoopt dat de gemeenteraad zich tegen de vestiging zal keren. Hel anti-Progil Comité in Amsterdam heeft in con vergadering de gemeente raad gevraagd de beslissing over de vestiging uit te stellen zodat meer des kundigen do gelegenheid krijgen over deze kwestie uitspraak te doen. Het actiecomité vreest dat de defini tieve beslissing de snelle procedure wijst daarop in feite deze week ach ter de schermen reeds is gevallen, zon der dat or gelegenheid is geweest de verst rekende gevolgen voor de millieu- hygiëne, leefbaarheid, aanzicht en sfeer van het westelijk havengebied kunnen worden. Handtekeningen DEN HAAG Het tekort bij de ge meentepolitie is aan het afnemen. Dat bleek gisteren uit mededelingen van minister Beernink (binnenlandse zaken); in de eerste kamer. In het tweede halfi Jaar van 1968 Is hot aantal vacatures teruggelopen van 1019 tot 830. In Am sterdam, Rotterdam en Den Haag be droeg het totaal tekort op I januari van dit jaar nog 547 man. Minister Beernink beloofde in antwoord! op vragen van professor Troostwijk (de pvda) politiemannen nieer gelegenheid te geven aan politiek te doén. Volgens een voorschrift, dat al van voor de oor log dateert, is het politiemannen verbo den om verkiezings biljetten voor de ra-! men van hun huizen te hangen. De mi nister wil dit voorschrift nu zo ver anderen dat het verbod alleen nog geldt voor politie-ambtenaren die wonen ui een dienstwoning of in een huis dat tevens politiebureau Is. Constantiin niet meer op drachme ATHENE (Reuter) De beeldenaar van koning Constantijn van Grieken land zal worden verwijderd van de Griekse 20 Drachmen-mijnt, krachtens een woensdag gepubliceerd decreet. Er voor in de plaats komt de figuur van een soldaat naast een uit zijn as herrij zende sfinx. Burgemeester van Leidschendam als kamerlid beëdigd (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Mr E. J. M. Kolfscho ten. burgemeester van Leidschendam. Is gistermiddag beëdigd als lid van de tweede kamer voor de KVP. Mr Kolfschoten neemt de plaats in van mr P J M Aalberse oud-voorzitter van dc KVP, die :s benoemd tot lid van de Raad van State. Het comité constateert een iedere dag toenemende ongerustheid onder de be volking. Vóór de persberichten over het rapport verschenen, waren er in de westelijke tuinsteden alleen al bijna 10.000 handtekeningen verzameld en in de Zaanstreek, en het Hoogovengebied nog eens duizenden. Sinds het Amsterdamse rapport in de pers is besproken is het aantal adhe- siebetuigers nogal toegenomen en onder andere afkomstig van artsen geestelij ken. en scholengemeenschappen. Velen maken zich ook bezorgd over degenen die permanent in de omgeving van zo'n fabriek als Progil zouden moeten wo nen en-of werken. Vertegenwoordigers van de Heiers Fe deratie afdeling Amsterdam, de Leidse stukadoors, de OVB bouwvak Amster dam en de Nederlandse organisatie voor werkers in de bouwnijverheid hebben het comité laten weten dat zij telegram men hebben gestuurd aan de fracties van de Amsterdamse gemeenteraad, waarin zij unaniem bij de fracties aan dringen op afwijzing van de vestiging van Progal en zich achter de acties van het comité hebben opgesteld. Het comité is van mening dat beslissin gen over de vestiging van dergelijke in dustrieën in een woongebied niet lan ger genomen dienen te worden op ge meentelijk niveau, omdat de gevolgen niet tol. afzonderlijke gemeenten be perkt blijven. GENT Een SS-jarige bakkers knecht te Gent, heeft bekend zijn 6Jf-jarige moeder met messteken van het leven te hebben beroofd en het lijk twee weken in hun woning te hebben laten liggen. Hij zou zijn moeder vermoord hebben in een vlaag van woede tijdens een twis» over e&h door hem gepleegde diefstal. Op de fo to: de jongeman na de arresta tie. MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben op de partijen in het geschil tussen de NV Zeeuws- Vlaamse Tramwegmaat jg J' werknemersorganisaties beroep gedaan door onderhandelingen alsnog het gerezen geschil tot een goe de oplossing te brengen. In brieven aan de NV ZVTM te Ter- neuzen en aan de drie bonden van ver voerpersoneel te Utrecht hebben ge deputeerde staten uiting gegeven aan hun grote bezorgdheid. ,Het zou', zo zeggen zij, .bijzonder nadelig zijn voorl de functionering van het openbaar ver voer in de provincie en met name voor het bedrljfsleve indien het gerezen] geschil zou uitlopen op een confüctj in die zin, dat stopzetting van de auto-: busdiensten daarvan het gevolg zou zijn'. G« spreken het vertrouwen uit, A"t alsnog aoor onderhand-1""'' o*"1-1 ardbare oplossing zal 1 den. I Zoals al eerder gemeld loopt het ulti-] ZIERIKZEE Nog niet ontdekte en hierover teleurgestelde, amateur musici- en vocalisten krijgen deze zomer in Zie rikzee de kans in de publiciteit te ko men. Dit zal dan moeten gebeuren op het grote talenten festival .Ontdek de ster', dat door de firma VV. J. Welte vreden uit Zierikzee in samenwerking met de grammofoonplatenfirma Phono gram, Radio Luxemburg en het tiener blad Muztekparade deze zqmer wordt gehouden. De festiviteiten vinden plaats Ln de gro te CTV-loods op het industrieterrein op 24 juli, 31 juli. 7 augustus en 14 au gustus. De twee laatstgenoemde data zijn gereserveerd voor ae halve finale en de finale. Mevrouw W. J. Meerman- Weltevreden. op wier schouders het grootste deel van de omvangrijke or ganisatie rust, vertelde dat het blad Muziekparade grote aandacht aan dit festival zal besteden. Middels dit blad kunnen bands en solisten uit het hele land inschrijven. Voor de deelnemers zit er een kans ln meer bekendheid te krijgen. Van alle winnaars en winnaressen wor den plaatopnamen gemaakt. .Hoe wel het hele programma nog niet vaststaat is het bekend dat radio Luxemburg een volledige show zal presenteren, waaraan onder anderen Peter Koelewijn en go-go-girls aan mee zullen werken', vertelde mevr. Meerman. ,Ook zullen enkele beat- igroepen worden aangetrokken, zodat er gedanst kan worden'. De aankleding van de loods wordt ver zorgd door de heren J. de Looze, W. van der Hulle en K. Weber, drie horeca- mensen uit Zierikzee, die ook de ex ploitatie van de bar voor hun rekening zuilen neimen. Verkiezing ambtsdragers In de Nederlands hervormde kerk te Borssele hebben de heren Iz. de Bue en D. Geschiere hun herbenoeming tot resp. ouderling en diaken aangenomen. In de vacature in de kerkeraad, ontstaan door het vertrek van de heer W. P. Nieuwen- huize moet nog worden voorzien. Ondanks liet dringende beroep van g» zal er naar bet zich laat aanzien dins dag in Zeeuwsch-Vlaanderen toch ge staakt worden. De heer J. Bliek, districtsbestuurder van de Nederlandse bond van vervoersper- soneel, deelde woensdagavond laat mee. dat er maandagnacht na afloop van de dienst in net patronaatsgebouw aan de Walstraat te Axel. een laatste vergadering zal worden gehouden van de vervoersbonden en de aangesloten buschauffeurs van de NV ZVTM. .Wij zijn inmiddels uitgesproken', aldus de heer Bliek, .het verlossende woord zal van de ondernemers moeten komen'. TERNEUZEN B en w van Terneu- zen willen met ingang van 1 mei van dit jaar de badinrichtingen te Terneu- zen (kom) en Sluiskil sluiten. Een voor stel hiertoe wordt gedaan in de" volgen de week donderdag te houden raads vergadering. Dit voorstel is onder meer gebaseerd op de geraamde exploitatie kosten en het teruglopen van het aan tal bezoekers. Voor bet badhuis te Ter- neuzen wordt voor 1969 het exploitatie tekort geraamd op f 27.495. Voor Sluis kil komt men voor 1969 op f 14.316. Dat de badhuizen bovendien meer uit de belangstelling raken, blijkt duide lijk uit de jaarlijkse bezoekersaantal len. Dit liep terug van 20.215 in 1964 tot 8345 in 1967. In Sluiskil was het verloop van 12.065 in 1964 tot 4548 m 1968. B en w hebben laten onderr-e- ken wat zo ongeveer de leeftijden zjn van de bezoekers van de badhuizen Op 7 en 8 februari bezochten 92 perso nen het badhuis te Terneuzen. In het oog springt hierbij de groep van 20 tot en met 24 jaar, die met 17 personen was vertegenwoordigd. Daarop volgt de groep van 15 tot en met 19 jaar met 14 personen. Tien bejaarden (65 jaar en ouder) bezochten die dagen het badhuis. In Sluiskil bezochten op 8 februari (de ze badinrichting is alleen op zaterdag geopend, ln Terneuzen is dat op vrijdag én zaterdag het geval) 66 personen het badhuis. De grootste groep vormde hier de 10 tot en met 14-jarigen. Zij wa ren met 24 personen vertegenwoordigd. Tien baden werden genomen door 15 tot en met 19-jarigen. Drie personen van 65 jaar en ouder namen die dag een bad te Sluiskil. Een werkelijk nut tig effect verwachten b en w niet van tariefsverhogingen. De prijs per bad bedraagt momenteel voor volwassenen ƒ0,30 (10 baden ƒ2,50) en voor kinde ren tot en met 14 jaar ƒ0,20 (10 baden 1,40). Wanneer de raad met hét voor stel akkoord gaat, zullen de bezoekers van de badhuizen hiervan in kennis wor den gesteld en zal hen er tevens op ge wezen worden dat de mogelijkheid be staat om een premie woningverbetering te krijgen in de kosten van aamJeg van een douchecel. In het algemeen be draagt deze premie eenderde gedeelte van de kosten, mits deze als zodanig zijn aanvaard. Wanneer tot sluiting van de badhuizen wordt overgegaan, zal het gebouw aan het schoolplein te Ter neuzen op korte termijn worden gesloo De ruimte in het gebouw te Sluiskil kan wellicht voor andere doeleinden worden gebruikt. Kantonrechter besliste in zaa\ provinciale glijbaan Kortgene BEROEPENMANIFESTATIE IN UTRECHT GF.OPFND UTRECHT (ANP) Minister Rool- vink van sociale zaken heeft dinsdag morgen de zevende nationale beroepen-, manifestatie in de Bernhardhaï van del jaarbeurs in Utrecht geopend. Aan dit jaarlijks terugkerende evenement, dat duurt tot en met 22 maart, nemen 350 vaklieden deel in ruim 50 technische uedstrijdheroepen. Bovendien worden er nog tal van demonstraties gegeven. De eerste beroepenmanifestatie werd ge organiseerd in 1963: er waren toen 90 deelnemers en tien wedstrijdberoepen. Ru m 2.000 bezoekers kwamen er een kijkje nemen. Het vorig jaar had men 330 deelnemers mot 47 wedstrijdberoe pen en het bezoekersaantal was toen ruim 25 000. Het doel van deze manifes tatie is onder meer de vele mogelijkhe- jden van het beroepsonderwijs in beeld te brengen. De organisatie van het eve- nement 13 in handen van het Nederlands comité beroepenwedstrijden in nauwe- samenwerking met de landelijke oplei dingorganen van het bedrijfsleven de I ministeries van onderwijs en weten schappen. economische zaken en sociale zaken en volksgezondheid verlenen fi nanciële steun. Volgens minister Rool- vink biedt onze huidige maatschappij een veel grotere verscheidenheid van mogelijkheden om zich in het werk te ontplooien dan ooite tevoren. Daardoor wordt echter de keuze niet gemakke- l(jker. .Van belang is dan ook dat de MIDDELBURG Dc automobi list H. S. uit Gouda was een van die zeventien automobilisten, die] met zijn wagen .uitgleed' op de: .provinciale glijbaan' bij Kortgene. Op een eerdere zitting van het Mid delburgse kantongerecht had S. al betoogd, dat het 'm in de bitumen van de weg zit. Voor het horen van getuigen-deskundigen hield kan-| tonrechter mr A. Veenhoven de be handeling van de zaak toen nog! even aan. Woensdagmorgen verklaarde politieman Van R. dat de berucht geworden bocht wel enigszins vreemd lag en uit de woorden van waterstaatsdeskundige L. viel af te leiden, dat de binnenbocht misscien wat glad is. Maar de gro-l te fout van de automobilisten zou de| hoge snelheid zijn geweest, waarmee ze hadden gereden. Ook dat werd de' overigens van de andere kant komende1 Van R. verweten door officier van ju-1 stitie mr. C. W. Mouton, die stelde dat van de doorsnee automobilist mag wor-| den gevergd dat hij kans ziet een auto uit een slip te halen, anders dient men een ant-.-slipcursus te volgen. Voorts meende mr. Mouton dat het h'.er om een bocht gaat waarvan er in Zeeland wel dertien in een dozijn voorkomen. De kantonrechter meende uit de getui genverklaringen die zeiden dat men de bocht zelfs met een behoorlijke snel heid goed kan doorkomen, voldoende te hebben afgeleid dat het beroep op over macht van S. niet opgaat, omdat het niet aan de wegsituatie zou liggen dat de slippartij was ontstaan. Mr. Veenhoven legde S. tenslotte een geld boete op van 40 Snuiversplein De meesten gingen met het schikkings bedrag akkoord. Alleen A. de H. het het voorkomen. De officier voelde het studentikoze van de grap wel aan. Hij zei tenminste: ,Ik zou een huichelaar zijn als ik zou zeggen dat ik het erg vind'. Dat bleek ook uit de boete die werd gevorderd; 10 groot was deze. En de kantonrechter deed er even later nog vijf gulden af. Het had de Bredanaar M. H. nogal geïrriteerd dat het verkeer voor hem nogal slecht opschoot op rijksweg 58. Hij had er genoeg van om nog langer achter een vrachtwagen te blijven hangen die al die tijd stin kende gassen in zijn auto zou heb ben geblazen. En daarom ging H. harder rijden dan hij mocht. De ene keer reed hij 98 km in plaats van 80 en een andere keer was het zelfs 105 km in plaats van 80. De offi cier vond het maar gevaarlijk wor den wanneer automobilisten hun irri tatie zouden afreageren door harder tatie zouden afreageren door harder op de gaspedaal te trappen. Hij eis te totaal 140 boete. De kantonrech ter bracht de boetes terug tot to taal 110. De Middelburger D. K. en F. L. hadden beiden een aandeel in het veroorzaken van een aarijding op de hoek Stads- schuur-Hoogstraat. K. had een bocht naar hnks niet ruim genoeg genomen en L. zou onvoldoende rechts nebben ge houden. Dat leverde voor K. een geld-( boete op van 30 en voor L. een boete 1 van 10. Het rijden op een bromfiets I die opgevoerd was en die bovend.en: ook nog een ondeuglijke stuurinrichting had. kostte de Vhssinger H. W. 50 boete. De Middelburger P. L. verweet een geïrriteerdheid van een politieman aan langdurig posten in de regen. Van wege deze geïrriteerdheid raakte L. weer geïrriteerd door het optreden van de politie en weigerde zijn autopapie ren te laten zien. Bij nader onderzoek bleek de auto onder meer een slechte band te heben. De kosten van de boete schillende beroepmogelijkheden voor haar open liggen', aldus de be windsman. die van oordeel is dal het die de 1- ambacht in Nederland leeft. I bezig zagen, Het was de niet helemaal studentikoze de opening 1 Bellamypark plein' en hel met stroken an lern Vlissingse hts-leerllngen gelukt om bij wijze van grap Ier gelgonheid van an de nieuwe school liet 0111 te dopen in .snuivers park verder op te sieren papier waarop bijnamen varen geschreven. Mensen, ■11 met papier r-n plaksel waarschuwden de politie. liepen totaal op tot 60. Zwarte lijst Mevrouw J. van R.-van D. uit Vlissingen zou als cafehoudster hebben getapt aan de Vlissinger B. G. die op de zwarte lijst staat, Maar beiden hielden het er op de zitting op dat G. alleen in het voorportaal was geweest en toen naar het woongedeelte was gegaan. De poli tie zal er worden bijgehaald om meer duidelijkheid te brengen in deze zaak Keren op een weg leverde een aanrij ding op en als veroorzaker stond te recht mevrouw G. uit Vlissingen. Zij kreeg een geldboete van 20 subs 2 da gen opgelegd. ,Ik neem deze feiten bijzonder hoog op', zei de officier van justitie over de zaak van J. C. uit Vlissingen. Deze zou een auto hebben- bestuurd, terwijl hij geen rijbewijs bezat en ook nog niet verze kerd was. Er waren ook enkele man kementen aan de auto. De officier vroeg ontzegging van de rijbevoegdheid voor de scooter, waarvoor C. wel papieren, bezat en daarnaast vorderde hij geld boetes tot een totaal van 325. Mr Veenhoven wilde dit keer geen ontzeg ging van de rijbevoegdheid opleggen; de geldboetes werden teruggebracht tot 270 totaal. R. uit 's-Heerenhoek sloeg met zijn tractor linksaf en belemmerde daarmee de doorgang voor een automobilist. Bo vendien zou R. niet hebben voldaan aan de verplichting om een rode vlag aan de wentelploeg te hangen, die ach ter de tractor was gekoppeld. U krijgt ƒ100 als u op Zuid-Beveland een trek ker met een rode vlag ziet', hield R. de kantonrechter voor. .Dan ligt er voor de politie nog een heel terrein braak', concludeerde de of ficier even later over dit aangemeten .gewoonterecht' van Bevelandse land bouwers. De kantonrechter legde een geldboete op van 80. Het uithalen van rare capriolen bij een inhaalmanoeuvre kwam L A. V. uit Colijnsplaat te staan op 100 boete. Er werd conform ge- Verdachte tot kantonrechter MIDDELBURG .Dat is nogal knap', vond de Vlissinger J. B. nadat hij woens dagmorgen op het kantongerecht in M' burg van mr A. Veenhoven had ver nomen dat hij was veroordeeld tot een boete van 100. subs 10 dagen hech tenis wegens het rijden zonder rijbe wijs. Mel name die tien dagen hechte nis lagen hem zwaar. Ook nadat offi cier van justitie mr C. \V. .Mouton hem liad uitgelegd dat die lieehtenisstraf alleen zou worden opgelegd als er van betalen niets zon komen was hij niet gerustgesteld. .Kan ik het niet in meerdere termijnen betalen. Ik heb geen stuiver', sprak de man. U zou gratie kunnen vragen', stelde de kantonrechter voor. .Oh ja. sprak B. .En bij wie moet lk dan zijn?' Mr Veenhoven: .Bij de koningin'. Verdachte: .Dat zal ik dan maar eens doen. want ik kan nogal goed opschie ten met de koningin'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4