DUIZEND EN EEN KLEURTJES HET TWEEDE HUIDJE WOENSDAG 19 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kleine bikini's, normale bikini's twee- en eendelige badpakken, alles is er weer deze zomer, in duizend-en-een kleurtjes. Voor jonge slanke figuurtjes worden do bikini's wel erg minuscuul: de drie kwartcups zijn slechts met een bandje, ringetje of strikje aan elkaar verbon den en de bandjes zijn supersmal. Het broekje daarentegen- kan korte en recht-afgesneden pijpjes hebben en is vaak nog versierd met een riempje, een gesp, een koperen kettinkje. Bij de wat grotere broekjes en op badpakken worden vaak ceintuurtjes in een af stekende kleur gezien. Een kleur die eventueel in de zijkanten van de bi kini of badpak wordt herhaald. Tweedelige pakken worden soms mei een baan stof of met ringen aan elkaar verbonden. Tussen het Iweedeiige bad pak en het .gewone' badpak in slaan dan modellen me» gaten. In de badpakkenindustrie heeft men aardige ideetjes uitgevoerd om de vrouw wat slanker te doen lijken. Een voorbeeld: een badpak mei een zwarte en een witte helft, waarva hol zwarte gedeelte met een ceintuur .'er het witte geslagen wordt. Optisch .be drog' van minstens één maat. Voor de machtige kerk van Brouwershaven een hijzonder mooie japon voor een avondje uit. Voor dit model is zuivere zijde gebruikt en echte struisveren markeren een diep v-decolleté. Wisselpakken Bij de foto: Een Zeeuwse schone toont bij zomerse temperatuur in een bloe menkas een bikini. Nieuw zijn de zogenaamde wisselpak ken: bikini's die aan twee kanten ge dragen kunnen worden. Er is een spe ciale cup ontworpen voor deze mo dellen waarmee men door de twee kleuren fijn kan combineren. De bi kini's liggen in prijs niet veel buiten andere modellen. Tenslotte worden er bij veel badpak ken en bikini's jurkjes of blouses ge maakt Wat de stoffen betreft, voor bikini's blijf» katoen en badstof ver favoriet, in de badpakken draait het allemaal om rekbare stoffen die onder diverse na men op de markt worden gebracht. Voortborduren op oude thema's dat fs het hele mode beeld. ook in de corsetterie en lingerie. De tijd van ba leinen en veterkorsetten ligt allang achter ons en de tendens naar steeds verfijndere, lichtere, ticeede huid jes' zet door. Als materiaal wordt veel lycra en derge lijke strechstoffen gebruikt, stoffen die zowel in de lengte als in de breedte kunnen rekken. Voor de zwaardere figuren die een stevig steuntje en een goede correctie nodig hebben, blijven er gaines, corseletten, maar voor de jongere figuren zijn de pan ty's in opmars. Panty's in lichte stoffen, met of zonder pijpje. En juist dal pijpje is zo belangrijk, want juist de dijbenen kun nen zo in een jurkje of rokje tekenen. Panty's worden tegenwoordig ook wel in setjes van behadtje, slipje, jupon of onderjurkje opgenomen. De opmars van de pantynylons heeft uiteraard ook te ma ken met de wat teruglopende populariteit van de step- Dergelijke setjes twaarin de jarretellegordel meestal nog wel ts opgenomen) zijn te krijgen in zachte pastel tintjes, veel lichtblauw, lichtgeel en veel bloem motief jes. Van dezelfde stof worden ook wel nachthemdjes, nachtbikini's en bijpassende dusters gemaakt. De kleur wit is zeker in de lingerie een sterke troef voor voor jaar en zomer van 1969. Doorschijnend witte nachtjaponnetjes van nu zijn dan ook wel wat anders dan de saaie grauwe nachthemden van dertig jaar geleden. Nylon is in deze sector verre weg favoriet, met daarnaast katoen batist. Blijft verder te vermelden dat een goede pasvorm voor de corsetterie het belangrijkste punt is en blijft. En dat bovenkleding valt en staal met een correct figuur. hen cnncenlioneel model voor doorschijnend kant, een lief en geraffineerd jurkje, op de hrug voor SIol Moermond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 27