MORGEN MOOIER DAN VANDAAG! OPEN HIEL EN OPEN NEUS WOENSDAG 19 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Double slingDat is de leus voor de dames schoenenmode voor voorjaar en zomer 1969. Double sling staat voor open neus en open hiel: zomerse luchtige schoentjes dus. Die open hielen en neuzen zijn vooral te zien in de klassieke stijl en in de twen-mode. De schoenenmode is namelijk ingedeeld in drie hoofdgroepen die in vakkringen classic styletwenny look en trotteur-look worden genoemd. De classic style-schoen is elegant, heeft een hak die wel van de blokhak is afgeleid, maar veel smaller is, heeft een vrij smalle leest en leent zich uit stekend voor die double sling. De hakken zijn 48 tot 64 mm hoog. De hakken van de twenny-look schoe nen zijn ongeveer even hoog (ze variëren van 48 tot 65 mm), maar veel forser. De neuzen van beide stijlen zijn carré afgerond, maar ook hier is de classic-schoen smaller, verfijnder, eleganter. In de twenny-look zijn, gezien de forsere leest minder open tenen. En dan de trotteur: een voortzetting van de winter- lijn, maar dan met open hiel. Deze trotteurs zijn voorzien van een wat lager blokhakje. De schoenen hebben veel garneringen: riempjes, bandjes, kleurgarneringen. De kleuren djerba (room kleurig), tussah (licht beige) en blauw en rood eisen de meeste aandacht op, en met die kleuren djerba, blauw en rood wordt veel gecombineerd, en natuurlijk het klassieke blauw-wit. De kleur wit zelf zal geen hoofdkleur worden, maar verleden jaar werd wit veel in Duitsland en Italië gesigna leerd en daarom verwacht men nu in Nederland toch meer belangstelling voor wit. Het blijkt overigens dat de zon van grote invloed ;s op de schoenenmode en schoenenhandel. Eén stralende zomerdag en de lichtgetinte schoenen vlie gen de deur uit. Eén trieste regenachtige dag en geen hond haalt het in zijn hoofd een roomkleurig paar schoenen te kopen. Sandalettes Voor de zomer dan ook nog de sandaletteseen tus senvorm tussen sandaal en schoen. Voor deze zomer veel grote of kleine bandjes en een vrij hoge vier kante kurkhak. Tenslotte worden deze zomer schoe nen op de markt gebracht van plastic met kunst- suede, met veel opene hielen, open tenen en gaten En die in alle mogelijke kleurtjes. Bij de foto: Een elegant schoentje in classic style smalle leest, double sling. Deze schoen heeft een metallic glans over de djerba-tint en geeft er een chic tintje aan. Verder een forse twennyschoen in djerba en blauw en een sandalette met kurkhak. de hals, omdat het ene gedeelte van de huid veel dunner is dan een ander gedeelte. Verjongen Een ver|ongingscrème, bestaat die nu wel Een vraag die men elkaar en schoonheidsspecialisten wantrouwend stelt. Kan dat nu allemaal: vijftig jaar zijn en een huid van een tiener of twen hebben Het antwoord is nee. Een nee met een ,maar', want er zijn crèmes die wel een stimulerende wer king op het onderhuidse weefsel heb ben. Crèmes die zorgen dat er meer nieuwe cellen in het weefsel komen, de zuren voor deze crèmes worden onder andere aangetroffen in levende orga nismen (celkern). Het resultaat van zo'n crème op een rijpere huid zijn vaak verbluffend. De resultaten zijn echter tijdelijk. Elke fabrikant schrijft dan ook kuren voor: twee weken lang dagelijks gebruiken als afwisseling van normale verzorgingscrèmes. De vol gende twee maanden kan men de .verjongde' huid normaal verzorgen en zorgt dan voor een .injectie' van weer een kuur. Make-up De make-up tenslotte, de bekroning van een gave huid, heeft warme kleu ren. Tinten voor aan het strand en voor bij hef kaarslicht: een goudbruine transparante kleur voor de gezichts huid, roodachtig bruine en koraal kleurige lipsticks met een gouden glans en veel oogschaduw die ver buiten (en vooral ook ónder de ogen) wordt gebruikt. Als er voor het onder ste ooglid geen schaduw wordt ge bruikt, kan men een andere (Oosterse) tendens volgen en een dunne eyeliner gebruiken voor een streepje in een zwakke v-vorm. Een kerk die zes eeuwen lang het fraaie middelpunt can Dreischor is, een bejaarde boom en jonge mode. Alles kan weer in de mode, maar dit donkerblauwe pak is een voorbeeld waarin belangrijke details aanwezig zijn: strak-wit truitje, lang vest, V-hals, grote gesp, afgeronde hoeken en plooien in de rok. Iedere vrouw kan morgen mooier zijn dan vandaag. Het lijkt misschien een reclamekreet, maar iedere schoonheidsspecialiste zal u verzekeren: het is waar Het is onzin om van de ene dag op de andere van een acnehuidje een glad en gaaf geheel te verwachten, of van een droge, schrale huid een rimpelloos geheel, maar mits men goede verzorgingsprodukten gebruikt, zal het succes langzaam maar zeker komen. De wereld van verzorgende middelen (let op, het gaat niet over schoonheids middelen ofwel make-up I) is zo uitge breid dat men, compleet mét pro bleemhuid, naar een schoonheidsspe cialiste moet gaan om een huidanalyse te laten maken. Zoveel dames, zoveel huidjes, maar ook zoveel middeltjes. Niets kan echter meer kwaad aanrichten dan een verkeerd smeerseltje of poedertje. Behalve een bezoekje aan een schoon heidsspecialiste is het aan te raden alle mogelijke folders op het terrein van de huidverzorging bi|een te garen, ze goed te bestuderen en aan de hand van 'het advies van de specialiste en uw favoriete merk, één keer diep in de beurs te tasten. Die eerste keer zal dat nodig zijn. Om het ritueel van reinigen, verfrissen, voeden en verzorgen dagelijks te her halen is er meer nodig dan alleen een dag- of nachtcrème. Het aanvullen van de voorraad kan over een paar maan den worden verspreid. R«0*hnMt bij de huid, maar bij doodgewoon wa ter. Regenwater en dauw zijn prima voor de huid, maar wie verzamelt nog regenwater als de kraan zo vlak bij de hand is Leidingwater is echter veel te hard: het bevat kalk en andere stoffen die nadelig zijn voor de schoonheid. Deze stoffen irriteren de huid, verstoppen poriën en daar zijn de eerste onregelmatigheidjes al Er zijn waterverzachters en waarom zou men die niet te hulp roepen I Voor het reinigen zijn er voor elke huidtype weer andere middeltjes maar allemaal zuiveren ze de poriën van crèmes, poeder en stofdeeltjes. Ver frissen en versterken is de taak van lotions en dan komt een tweede heel belangrijk punt: het voeden van de huid. Voor droge huiden zijn er vocht- inbrengende crèmes, voor vette huid jes zijn er crèmes die de verhoogde talgklierwerking reguleren en voor de rijpere huid crèmes die diep in de huid doordringt, de huidcellen opvult en zo de huid strak en jong houdt. De gouden regel van de huidverzor ging is: elke dag opnieuw reinigen, verfrissen, voeden en verzorgen. Eén keer in de week zal niet zoveel uit halen, de huid heeft evenals de maag een dagelijkse portie voeding nodig. Reinigen is de eerste belangrijke maat regel. Een maatregel die niet begint Voor de schrale huid die hier aan de kust zo vaak voorkomt, zijn er vocht- inbrengende crèmes die in staat zijn aan de opperhuid 20 van haar ge wicht te voegen. Hormooncrêmes zijn er niet meer, hor monen zijn in de cosmetische sector verboden. Maar er zijn cremes en lo tions met astringerende werking, ook voor de hals: een soort gymnastiek voor de huid die zich zo jong houdt. En dan zijn er aparte middelen voor de gezichtshuid, de huid rond de ogen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 19