m dagen ATMOSFEER IN WEST-IRIAN i si BURGERKLEDING voor GEVANGENEN vrije maatschappij INDONESIË VREEST GELADEN VRIJE KEUZE IS FARCE NW WIL ONDERZOEK INKOMEN SPECIALISTEN Meer Amerikanen buiten seizoen naar Europa Rotterdam heeft ideeënbus Opstootjes zouden facade doen instorten 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 MAART 1969 DJAJAPOERA Irian is in alle opzichten een land van gro te afstanden en slechte verbin dingen. Wat het transport be treft, maar ook in ontwikke lingsstadia. Tussen de Indone siërs en de stammen in het bin nenland ligt een afstand van eeuwen tussen de kust-Pa- poea en zijn nog op de rand van het stenen tijdperk verblijvende landgenoten staan eveneens (zij het wat minder) honderden ja ren. En afgezien van de werkelijke op- standigen, vooral onder de Arfak- stam in de Vogelkop, ligt het voor naamste vraagstuk waar de Indone siërs bij het volvoeren van hun ,act of free choice' mee te maken heb ben, niet bij de stammen in het bin nenland. De beperktheid van hun be schaving immers, doet het aanmer kelijk verschil tussen het voormalige Nederlandse en het huidige Indone sische bestuur vrijwel geheel verva gen. Het zijn daarentegen de Papoea's wier civilisatie al ruimschoots is ge vorderd, die dat onderscheid zeer dui delijk beseffen. Van hun kant komt dan ook de sterkste oppositie tegen de omstandige, doch wat de resulta ten betreft erg bedrijfszekere wijze, waarop de Indonesiërs de ,daad van vrije keuze' hebben georganiseerd. .Daad van vrije keuze'; Mohammed Hatta noemde het onverbloemd een schijnvertoning en daaraan valt nau welijks iets toe te voegen. Of af te doen. Papoea's weten wel veel redenen aan te voeren, waarom zij onder het In donesisch gezag uit willen, maar ze kunnen zich nauwelijks een voorstel ling vormen van hetgeen dan daar voor in de plaats zou moeten treden. De Australische wensdroom van een Melanesische federatie biedt in eer ste aanleg nog geen mogelijkheden, de Nederlanders zullen zich zeker niet opnieuw een blok aan het been binden waarover zij al eens eerder zijn gestruikeld, en de Verenigde Na ties komen uitsluitend als hulpver lenende doch niet als beherende in stantie in aanmerking. Hoe het ook zij; als minister Luns Indonesië voor een schijnvertoning waarschuwt, dan is dit een uitspraak van eenzelfde leegte als de Indone sische verzekering, dat ervoor ge zoogd zal worden dat de daad van vrije keuze in Irian zo eerlijk moge lijk verloopt. Er behoeven geen doekjes om te wor den gewonden; alle betrokkenen, In donesië, Nederland, de Verenigde Na ties en de donorlanden zullen zéér blij zijn, wanneer de politieke farce eenmaal als een voldongen feit in de feschiedenis kan worden onderge- raoht. Een rijk scala van politieke belan gen maakt het noodzakelijk om het nog altijd kwetsbare Indonesische bewind niet al te zeer met verwijten voor de voeten te lopen, opdat het ongehinderd de triomf kan behalen waaraan het behoefte heeft. Vooral om binnenlands te kunnen gerust stellen omtrent de goede bedoelingen en bekwaamheid van de nieuwe orde en naar buiten toe om het gezicht van Indonesië als natie die zijn inter nationale verplichtingen nakomt, wat meer profiel te geven. De bestendigheid vaii dit regiem Is de zekering voor zeer omvangrijke economische en politieke belangen, die de niet-communistische landen in Soeharto's eilandenrijk hebben ge ïnvesteerd. Indonesië beseft dit zeer wel, en het zal zïeJi daardoor slechts gesterkt voelen om desnoods tame lijk onverbloemd de Irianese zaken in zijn voordeel te beslissen. .Wij zijn ervan overtuigd dat de bes-' te oplossing voor Irian ligt in een permanente aansluiting bij Indone sië', zei Sudjarwo's permanente ver tegenwoordiger in Djajapoera (voor malig Soekarnopoera, voormalig Hollandia). .Daarom moet de daad van vrije keuze ook zo worden ge organiseerd, dat daaruit de voor bei de partijen beste uitslag tevoorschijn komt.' Hij overwoog die woorden nog eens en voegde eraan toe: ,Dat klinkt bijna tendentieus, maar het geeft mijn gevoelens exact weer'. Intussen brengt de zeer merkbare spanning in Irian tussen de, in haar meningsuiting sterk gefrustreerde bevolking, en de Indonesiërs een zeer gevaarlijk element in de ontwikke ling naar het uiteindelijk onvermij delijke resultaat. Demonstraties ADVERTENTIE) Wastafel verstopt. Is er nog Fifax?Nee! Haal het even bij de drogist. Keuze Een kenmerk van .kiezen' is, dat er gekozen wordt tussen twee moge lijkheden. En niet tussen een met KAMERLID STELT VRAGEN OVER STIJGING KOSTEN MEDISCHE VERZORGING DEN HAAG (ANP) Het tweede ka merlid De Vreeze (kvp) heeft de minis- ter van economische zaken en de staats- bêd rei ging versterkte noodzaak "*en I secretaris van volksgezondheid schrif- een onmogelijkheid. De Papoea's1 tel«k gevraagd, of /.ij bereid zijn de ka- hebben zodoende geen werkelijk al- mer volledig in te lichten over de vraag, - aan welke sectoren van de gezondheids- zorg en in welke mate aan ieder van hen de stijging van de kosten voor medische verzorging in de periode van 15 janu- r ari tot 15 februari j 1 moet worden toe- geschreven. ternatièf voor een voortgezet bestaan onder de rood-witte vlag. Op zichzelf aangewezen zouden zij niet beschik ken over de bestuurskracht, noch over economische mogelijkheden of voldoende saamhorigheid om een ei gen natie ook maar enigszins ge stalte te kunnen geven. De naar onafhankelijkheid strevende De heer De Vreeze wil daarbij aange geven zien zover deze stijging een ge volg is van verhoging van premies voor ziekenfondsverzekering en de algemene wet bijzondere ziektekosten, welke fac toren deze verhoging hebben veroor zaakt en voorts die toelichting op de kostenontwikkeling op dit gebied te ge ven, welke voor een goed begrip nood zakelijk is. HERZIENING PERIODIEKE BIJSTAND WERKLOZEN EN MINDERVALIDEN DEN HAAG (ANIP) De staatssecre taris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, rar. H. J. van de Poel, en de minister van sociale zaken en Volksgezondheid, de heer B. Rool- vink, hebben periodieke bijstand krach tens de rijksgroepsregelingen voor werkloze werknemers en mindervaliden, die bestaan op grond van de algeme ne bijstandswet, met ingang van 17 maart 1969, verhoogd in dezelfde mate als waarin het wettelijk minimumloon op die datum wordt verhoogd. Staatssecretaris Van de Poel heeft in een brief de gemeentebesturen gevraagd de gemeentelijke bijstandsuiltkeringen hen berekende tarieven juist zijn, dan te willen toetsen aan de herziene bij- mag worden verwacht dat zij dit aan-1 dragen van de rijksgroepsregelingen, tonen. Daarom meent het NVV dat een [Dit heeft het ministerie van orm mede- jjikomensonderzoek dringend noodzake-'gedeeld. De uitkeringen op week-basis lijk is. Alleen op deze manier is het I oedragen dan voor een echtpaar 86.9C mogelijk tot concrete tarieven te ko-;en voor alleenstaanden ƒ60,85. Afhan- UTRECHT (ANP) Het NVV vindt het onbegrijpelijk, dat de specialisten niet hun particuliere tarieven maar ge woon hun gang kunnen gaan en dit ge bied ongenegeerd als ,vrij jachtterrein' beschouwen. Van 1948 tot 1968 steeg het specialistentarief voor patiënten dié derde klas werden verpleegd (voor het merendeel dus ziekenfondspatiënten) tot het dubbele, maar de tarieven voor de particuliere patiënten werden in die periode vervijfvoudigd. Het NW is het er vooralsnog niet over eens, dat de specialisten een te la ge betaling van de ziekenfondsen ont vangen, omdat hun tarieven herhaalde lijk zijn herzien en de trendontwikke ling hebben gevolgd. Wanneer de spe cialisten van mening zijn, dat de door men. Wat de honorarium verhoging de huisartsen betreft, is het NVV ervan overtuigd dat de minister van econo mische zaken een prijzenbesch.kking zal uitvaardigen als de artsen hun ta rieven niet verlagen. ijk van het kindertal variëren de uit-1 keringen aan gezinnen van 86,90 tot f 93,50. Deze uitkeringen worden ver hoogd met eventuele kinderbijslagen, de verschuldigde huur en de sociale ver zekeringspremies, aldus de mededeling. ADVERTENTIE) AMSTERDAAM (ANP) Er zjjn aan wijzingen, dat het reizen van de Ameri kanen buiten het seizoen in de komende jaren verder zal toenemen. Dit. blük t uit een rapport, dat vrijdagmorgen op de tweede dag van het Trans Atlantic Con gress in de RAI in Amsterdam werd be kendgemaakt. Het is een tusentyds ver slag van een enquête door de European Travel Commission, die met zijn 21 leden landen het congres organiseerde. Uit cij fers, verkregen tijdens interviews met meer dan 500 Amerikaanse reizigers op Kennedy Airport bij New York, kunnen, aldus dit rapport, slechts voorlopige con clusies worden getrokken. Als reden voor het reizen buiten het sei zoen, gaf 41 procent van deondervraag- den op de drukte in Europa tijdens de zomermaanden. De lagere hotel- en transportprijzen hadden voor 50 procent van hen de doorslag gegeven. De meeste winterprijzen worde.. Amerikanen gemaakt in januari en fe bruari. Over het algemeen komen zij niet speciaal voor de Europese winter sport: slechts 12 procent gaf dit als reisdoel op. Tweederde komt om de ste den te bezichtigen, terwijl 37 procent het bezoeken van familieleden en kennis- ten doel heeft. Opvallend is, dat bij- de helft alleen reist. Eenderde van dt geënquêteerden is ongetrouwd en zeven procent is getrouwd geweest. Over het algemeen blijft de Amerikaan se wintertoerist minder lang in Europa dan de zomerreiziger. De gemiddelde verblijfsduur is resp. 25 en 33 dagen. Meer dan tweederde van de ondervraag den zei twee tot drie weken in Europa te willen blijven. Niettemin besteedt de Amerikaanse toerist buiten het zomer seizoen meer geld tijdens zijn verblijf In Europa: gemiddeld 19 dolar per dag. Dit Is twee dollar meer dan zijn landgenoot in de zomer uitgeeft. SPD stelt Brandt kandidaat voor het bondskanselierschap BONN (RTR) Het bestuur van de Westduitse Sociaal-Democratische Par ty heeft donderdag bekendgemaakt dat het party leider en minister van buiten landse zaken Willy Brandt namens de partij kandidaat zal stellen voor het ambt van bondskanselier by de algemene verkiezingen die in de herfst van dit jaar in de Bondsrepubliek gehouden zul len worden. De christen-democraten hebben bekendgemaakt dat de huidige bondskanselier Kurt Kiesinger hun kan didaat zal zy'n. VERDOVENDE MIDDELEN UIT KONGO NAAR BELGIË GESMOKKEID BRUSSEL (ANP) De Brusselse po litic heeft een tiental arrestaties ver richt in verband met een handel in ver dovende middelen, die uit Kongo naar België werden gesmokkeld. De verdo vende middelen, hasjiesj, werden onder meer geleverd aan Amerikanen van het NAVO-hoofdkwartier nabij Bergen. Een aantal Amerikanen is ter beschikking van de NAVO-autoriteiten gesteld. Bij de zaak zijn voorts enkele bemannings leden van ,Air Congo' betrokken. Met deze smokkelzaak is de politie te-j s een zwendel met Kongolese pas-| irten op het spoor gekomen, politie onderzoekt nog in hoeverre] de smokkel van verdovende middelen vertakkingen kan hebben naar Neder- land en Frankrijk. Studenten, gewone burgers, acties ve verzetslieden geven allen hoog op over demonstraties en desnoods ge welddaden, waarmee zij in de ko mende maanden hun eisen kracht bij willen zetten. Zij spreken ook over de Indonesische burgers, die zij ervan verdenken eigenlijk militairen] te zijn, waarop de autoriteiten In tijden van nood een beroep kunnen doen. En dat alles creëert tezamen een sfeer, van geladenheid, waarvoor de Indonesiërs uiterst beducht zijn. Zij beseffen zeer wel dat opstootjes in Irian, die de schone facade die zij glimlachend rond de .act of free choice' hebben opgetrokken, volledig kunnen vernietigen, zelfs al is er geen schijn van kans dat eventuele oproerkraaiers werkelijk effectief te gen het militair gezag kunnen optre den. Dat vormt één van de redenen waar om potentiële opposanten met grote spoed voor enige tijd achter gevan genismuren worden gezet, één van de redenen waarom de nog zeer le vendige rebellie van Awon wordt afgedaan als een te verwaarlozen feit. De mogelijkheid van dergelijke ge-| beurtenissen verontrust uiteraard ook de andere betrokken landen, j Want er zou dan een situatie kunnen I ontstaan waarin zij zouden worden1 geconfronteerd met de noodzaak zich uit te spreken tegen Indonesië. NEDERLANDS WEER OP INDONESISCHE SCHOOL D.JAKARTA (AP) Een middelbare school in Semarang op Midden-Java heeft dit Jaar weer ae Nederlandse taal op liet rooster van de lessen geplaatst. Het is voor het eerst, dat aan een In donesische school weer Nederlands wordt onderwezen sinds 1945, aldus be richtte Antara vrijdag. (ADVERTENTIE) "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" HAARLEM (GPD) In de me morie van toelichting op de be groting van justitie onthulde mi nister Polak dezer dagen zijn voor nemen om ,de te verstrekken kle ding aan gedetineerden in gevan genissen meer in overeenstemming te brengen met wat in de vrije maatschappij gebruikelijk is'. Sportkleding en weékendshirts voor de hh gedetineerden, en minijurkjes voor de dames dus? Zo ver zal de bewinds man wel niet willen gaan, maar een feit is, dat de gebruikelijk uniforme ge vangeniskleding bepaald geen goede in vloed heeft op de mensen die hét dragen moeten, jawel, mensen want ook ge straften (en invoorarrest zittende lie den) is niets menselijks vreemd. En een gewoon burger-,klofje' zal hun gevoel van eigenwaarde stellig een fikse duw in de goede richting geven. Een duw die daarover zijn minister Polak er psychologische adviseurs het roerend eens van voel belang kan zyn voor hun toekomstige, aanpassing na de straftijd aan do maatschappij buiten de gevangenismuren. Op de justitiebegroting zijn al gelden uitgetrokken voor de kleding nieuwe stijl in de gestichten. Als de metamor fose voltooid is, zal het huidige gevan- genistenu een soort overall m alle gestichten af gedaan hebben beh alve dan misschien voor bepaalde klusjes en werkzaamiheden, waarvoor ook de vrije burger een overall pleegt aan te trek ken En in de huizen van bewaring zul len de preventief-'gehechten, maar ook zij die daar een korte straf uitzitten, in het vervolg hun eigen kleding moger dragen, als zij dat liever doen. Hoe wa de situatie zo'n vijftig jaar geleden Celwagen Men kende de fameuze .celwagen' met paardetractie. Hem of haar die hier bin nenging wachtte meteen de kap: een lomp masker dat de arrestant in de eerste plaats onherkenbaar moest ma ken voor zijn mede-lotgenoten. Na het verplichte bad in de inrichting kreeg men een ruw bruin pak met idem muts, een kap (voor de tuchtpauzes) en een paar klompen, haar, baard en knevel werden bij hen die meer dan enkele we ken te .zitten' hadden, gemillimeterd. Was deze transformatie voltooid dan zou het slachtoffer zelfs door zijn eigen moe der niet herkend zijn, hoogstens haar lachlust opwekken. Een vernederende Srocedure dus. En dat was ook de be- oellng. De delinquent (soms nog niet eens veroordeeld) moest maar eens goed beseffen welk een minderwaardig we zen hij of zij was. In die gedachten- gang paste ook de naamloosheid. Zodra de .hechteWng' ingeschreven was bij de gevangenisadministratie kreeg hij of zij een koperen plaat met het nummer van zijn cel. Dve plaat moest op de borst gedragen worden, en het celnum mer was zijn nieuwe ,naam'. Nog in de jaren van de eer ste wereldoorlog werden de ge vangenen in Nederland ge lucht. ,met de ka]>', opdat zy elkaar niet zouden (lier)ken nen, noch de wens daartoe zou den gaan koesteren'. Directeur en bewakers spraken van .kostgangers' van stonde af aan al leen met hun nummer aan, dat was voorschrift. Alleen de celbezoekers van de reclasseringsinstelling moch ten de gedetineerde bij hun echte naam noemen en alleen al om dit povere bewijs van hun menselij ke waardigheid waren de reolasseer- ders over het algemeen zeer welko me gasten in de cellengemeenschap. Preventieven Ook op ander gebied is in de loop der jaren en vooral na de laatste oorlog veel ten goede veranderd. Vroeger gebeurde het vrij vaak dat deliquenten of ,p reven tinven' onder geleide van een rijksveldwachter per trein vervoerd wer den van gevangenis of huis van bewa ring naar bijvoorbeeld een rechtszaal in een andere stad. Een enkele keer ziet men dat nog wel eens, maar dan met dit verschil dat de patiënt nu, in tegen stelling tot zo'n halve eeuw geleden, geen gevangenisplunje meer draagt, laat staan zo'n grotesk gezichtsmasker,waar mee zijn lotgenoten vroeger hun mede reizigers de stuipen op het lijf joegen. Tegenwoordig gaat vrijwel alle trans port van gevangenen per auto. Hetgeen voor alle partijen het prettigst is en niemands gevoelens kwetst. Nog meer belooft minister Polak in zijn memorie van toelichting: in enkele in richtingen zal worden nagegaan of aan de gedetineerde ruimer mogelijkheden gegeven kunnen worden om persoonlij ke bezittingen als horloges gedurende de detentie t>ij zich te hebben'. Een ver gelijking met vijftig jaar geleden toont aan dat er op dit gebied reeds veel ver anderd was. Dat zal d>us nu nog beter worden en terecht. Want een stukje -eigen bezit', daar is iedereen aan ge hecht. En voor de gevangene in zijn eenzame afzondering is het nog meer: een soort binding met de vrijheid die daarbuiten is. Rond 1900 was zo'n cel een en al grauwe narigheid- Somber kaïle muren, die alleen op zondag wanneer er bezoek kwam opgesierd! mochten worden met portretten van fa-; milieleden en briefkaarten. De laatste jaren hangen er in iedere cel legio por-, tretten en kleurige ansichten, waarvan het onderwerp varieert van .stadsge zichten' (meestal uit eigen woonplaats) tot min of meer ontblote pinup-dames en dan bij voorkeur ln de zogeheten grote maten'. De ,kap', waarvan de diepere zin hier al uiteengezet wierd, was slechts een onderdeel van een systeem dat voor al les beoogde dat de gevangenen zich zou den onthouden van elke poging om hun mede-gevangenen te leren kennen, of ,met hen door woorden, tekenen of ge baren in gemeenschap te komen', zoals het toenmalige reglement gebood. An dere bepalingen uit dat reglement wa ren ,niet dan met noodzakelijkheid schel len', ,geen gedruis maken door zingen, schreeuwen, fiuiten, luid spreken, slaan of kloppen', en dergelijke. Klopsignalen Toch slaagde men er nimmer in, de communicatie geheel onmogelijk te ma ken. De gevangenen slaagden er altijd wel in, hun buurman een boodschap door te geven of een .gesprek' te voe ren. Dat gebeurde dan met het beruch te .klopsysteem' via de muren of ver warmingsbuizen. De letter a was één klop, de b twee kloppen enzovoort, een voudig doeltreffend al duurde het wel lang voor men aldus een zinnetje had gespeld. Vooral na de oorlog is de behandeling menswaardiger geworden. Wie wil krijgt hulp om straks, in de vrije maatschappij weer een eerlijk bestaan te kunnen op bouwen. Men heeft meer contact met de buitenwereld, onder meer via de ra dio en, bij belangrijke gebeurtenissen, via de televisie. En natuurlijk zijn ook de uitzendingen van Eurona-cup- wedstrijden, schaatskampioensohappen en dergelijke bij alle gedetineerden fa voriet. Luilekkerland Vroeger toen er in brede kring armoe geleden .werd, was de gevangenis voor velen een uitkomst. Zwervers en ver waarloosden vonden het een soort lui lekkerland waar men gratis gevoed en verzorgd werd, een verwarmde cel en een bed vond: voor dl£ soort daklozen een hemel op aarde. Men deed dan ook graag wat extra-moeite om daar vooral in de barre wintertijd een plaatsje' te .verwerven', hetgeen resulteerde in een groot aantal misdrijven, die in andere omstandigheden wellicht nooit gepleegd zouden zijn. In niemand zo diép te be klagen als de gevangene, zoals de Spaanse rechtsgeleerde Tomas Cerdan, vier eeuwen geledén stelde? Er is zie hierboven al veel veranderd, er wordt nog steeds verbeterd. Maar men is nog lang niet waar men wezen wil. Een grote handicap zijn de verouderde gebouwen en gestichten, die niet meer voldoen aan de eisen van deze tijd. In diverse huizen van bewaring bv wordt de laatste tijd hard gewerkt aan interne vernieuwingen. Maar op vele plaatsen is men ,om financiële en tech nische redenen nog niet zo ver. Daar beschikt men dus nog niet over gebou wen die een goede behandeling en ver zorging volgens de huidige inzichten mo gelijk maken. Het investeringsprogram van de overheid biedt slechts beperk te mogelijkheden. Een gevangeniskerk. Als opge- hokte lappen luisterden de ge detineerden naar de verkondi ging van Gods woord. Nieuwe impuls Nu echter hebben de plannen voor het evangeniswezen een nieuwe impuls ge regen. Wat (1e materiële levensomstan digheden in de inrichtingen betreft wordt gedacht aan aanpasssing bij wat in de vrije maatschappij als redelijk wordt beschouwd. De volgende fase be treft. vernieuwing van de inrichting der cellen en verbetering van het meubi lair. En nu vraagt u, als deugdzaam burger, u wellicht met enige verbazing af. of dat nu allemaal wel zo nodig moet....? Moet bijvoorbeeld zo'n man als de Utrechtse massamoordenaar die in deze dagen terechtstond straks in een cel als een knusse huiskamer zijn straf uitzit ten, van radio en bv genieten en op be zoekdagen zijn visite ontvangen met een geurig kopje koffie en een room- boterkoekje misschien? Jawel, dat moet, zeggen dé ingewijden. Al was het al leen maar om te voorkomen, dat zo'n misdadiger tijdens zijn straftijd van on getwijfeld veie Jaren helemaal verdier lijkt door gebrek aan zorg, aandacht en contactmogelijkheden waarop hij, hoe afschuwelijk zijn wandaden ook. waren, als mede-menselijk wezen toch recht heeft. Juist het feit dat wij hem dat recht niet onthouden, bewijst dat onze samenleving een democratische rechts staat vormt waarin ieder Individu aa.n» spraak kan maken op een humane be handeling, ook misdadigers ROTTERDAM (GPD) - In het ge meentelijk voorlichtingscentrum .Open Boek' aan het Kruisplein, heeft de gemeente Rotterdam de eerste ideeënbus geplaatst. Iedere Rotterdammmer kan via deze bus zijn wensen, suggesties, op- of aanmerkingen met betrekking tot hot beleid en plannen van liet gemeentebestuur kenbaar maken. Als de bus voldoet, overweegt liet gemeentebestuur plaatsing van moer bussen elders in de stad. Gelijk met neerzetten van de eers te bus is een voorbereidingscom missie onder voorzitterschap van gemeentesecretaris mr J. C. Knap gevormd, die de taak heeft de bin nengekomen ideeën naar de be trokken instanties door te zenden. Deze commissie zal er op toezien dat de iedeeën de aandacht krij gen, die ze verdienen, en dat de inzenders in ieder geval worden bericht over de afwikkeling van de door hem voorgestelde plannen. Conventie tegen rassendiscriminatie vein kracht NEW YORK (RTR) De Internatio nale conventie over de opheffing van rassendiscriminatie, waardoor het pro pageren van ideeën, gfabaseerd op ras senhaat of de meerderwaardigheid van een bepaald ras, bij de. wet strafbaar wordt gesteld, is donderdag van kracht geworden. De overeenkomst is namelijk geratdfi- ooord door 31 landen. Arts verdacht van abortus provocates gearresteerd DELFT (ANP) De. Rotterdamse po litie heeft, op verzoek van do politie in Delft de 43-jarige arls K. S. gearres teerd en overgebracht naar Delft. De arts wordt ervan beschuldigd drie jaar geleden een abortus-piiivoeateis crimi nal is te hebben gepleegd. 'De zaak is aan hot licht gekomen, door dat betrokkenen in Delft zijn gaan pra ten. De arts die drie jaar geleden nog een eig'en praktijk had, is thans als geneeskundige in een andere functie werkzaam. Hij zal binnen enkele dagen aan de Haagse officier van justitie wa den voorgeleid. De vrouw op wie de abortus is gepleegd, en die in Delft woonachtig is, heeft een proces-verbaal gekregen alsmede een bevriend echtpaar dat. haar destijds het adres van de arts heeft verschaft. (ADVERTENTIE) dan worden in Bergen op Zoom en Roosendaal de nieuwe modehuizen van C&A geopend. VOORNEMEN VAN MINIST ER VAN JUSTITIE: (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 6