Uranium gevonden bij Haamstede BILT Metaalkoerier NW kritiseert Rotterdamse expansieplannen C. Staal 40 jaar in bejaardentehuis ,Staking buspersoneel ZVTM ligt wel in verwachting' 2 ONDERZOEK NAAR DE OMVANG MOGELIJKHEID EXPLOITATIE NIET GROOT Bij toeval ALMANAK Kleibollen TVorgels piano's hifi installaties mossel+ versteege Meisje overleden na ongeluk Recherche onderzoekt tips in zaak Flipse Boomgaard verkocht voor 42.160 gulden UNIEK JUBILEUM IN YERSEKE ,Ik houd van een rustig, leventje' Raad scheepvaart behandelde ramp .Nomadisch' Weinig hoop op aanvaarding van ultimatum VERWACHT. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 14 MAART 1969 HAAMSTEDE Er zit in de Schouwse Westhoek aan de rand van het vliegveld Haam stede uranium van waarschijn lijk goede kwaliteit in de grond. Nog niet bekend is om welke hoeveelheden het gaat. Er is een aanzienlijke kans, dat de hoe veelheid in de bodem niet zo groot is, dat het commercieel kan worden geëxploiteerd. Er wordt op dit stuk van zaken een nader onderzoek ingesteld, dat naar de mening van dr. A. A. Thiadens, directeur van de rijks- geologisehe dienst in Haarlem, ongeveer een maand zal duren. De uranium-sporen rijn aangetroffen op een diepte van 120 meter, bij een bodemonderzoek voor de voorberei dingen van de Deltawerken, door de dienst grondverkenning van het TNO en de deltadienst van de rijkswater staat. Een onderzoek van de geno men monsters heeft de rijksgeologi sche dienst tot de voorlopige Indruk gebracht, dat het uranium uit de Schouwse bodem van goede kwaliteit is. Van de kant van de voorlichtings dienst van rijkswaterstaat werd op hei nadere onderzoek naar de hoe veelheid uranium gewezen. Maar er werd aan toegevoegd, dat er niet wordt verondersteld, dat het gaat om een .uranium-reservoir' van een te exploiteren omvang. .De kans is 75 tegen 25,zo werd gezegd. Het TNO te Den Haag kon donderdagmiddag nog niets over het gehalte van en de hoeveelheid uranium zeggen. De uranium-sporen diep in de Schouwse bodem zijn vorige week ontdekt. De vondst heeft in weten schappelijk Nederland in eerste in stantie voor verrassing en voor op winding gezorgd. Nu wordt nage gaan of het lonend Is de Schouwse uranlomvondst commercieel te ex ploiteren. Er zijn monsters genomen, die geologisch en mineralisch wor den geanalyseerd. de Isotopisch Geologische Stichting in Amsterdam. Dr. Thiadens: ,We moeten nu eerst nagaan of de vondst interessant is. Als dat nieit het ge val is, houdt het voor ons op en anders zullen we moeten overwe-gen hoe het uranium te delven. Het zal wel problemen geven om het van een diepte van 120 meter via veen- en zandlagen naar boven te halen'. Toen de uraniumsporen op Schou- wen-Duiveland werden ontdekt, heeft het TNO onmiddellijk de rijks- geologische dienst in Haarlem inge licht, die de minister van economi sche zaken adviseert in geologische zaken, met name ook ten aanzien van de opsporing en winning van delfstoffen. Deze dienst heeft op zijn beurt economische zaken op de hoog te gesteld van de ontdekking. (ADVERTENTIE) Centraleverwarming S AWE MA NV Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180 2962 In geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer J. Kusse, Slojehaven- straat 5, Nw- en St-Joosland. Telefoon 01182-506. .eeuwse Show jammer, dat er jongst- i woensdagavond het was kort na etenettjd, rond zeven uur zo weinig volk op de been was in de Vlissingse Watstraat. Door de ruime etalage van een handel in elektrische apparaturen bewoog zich een kleuter van was automaat tot wasautomaat om tenslotte bij een model van gerin ge omvang z'n schoentjes uit te trekken. En dat was nog maar een begin. Truitje ging uit, broek je uit, hemdje uit en tenslotte stapte het kereltje vrijwel geheel bloot door de helverlichte etalage. Bet opende de ronde deur van de xoasautomaat, stopte al z'n kleer tjes er in en begon vervolgens, moeizaam hangend op het voor hem hoge instrument, aan de knoppen te draaien. Wachtend op het wonder van de witmakers en de enzospezymen. Z'n moeder zal 'm wel uit de droom geholpen hebben. Zoals gezegd: de Schouwse uranium- sporen werden aangetroffen tijdens bodemboriingen, noodzakelijk voor de uitvoering van de deltawerken, in dit geval rond de werken voor de afsluiting van de Oosterschelde. Het was een ontdekking bij toeval dus.. Het gaat er bij dit bodemonderzoek onder meer om vast te stellen waar zand- en kleilagen voorkomen, ter wijl ook de grondwaterstand en het zoutgehalte van de bodem worden nagegaan. Er wordt daarbij gebruik gemaakt van gamma-stralenmeters. Het gebruik van deze meters heeft tot de vondst geleid. Op de gamma- stralenmeters valt regelmatig een zekere uitstraling waar te nemen, omdat in vele kleilagen uranium-spo ren van zeer minimale omvang rit ten. Maar vorige week was de uit straling op een diepte van 120 tot 130 meter veel hoger dan normaal bij het onderzoek in de kop van Schouwen. Van de kant van het TNO in Den Haag werd erop gewezen, dat sinds 1966 ook de natuurlijke gamma-stra len in de boorgaten voor het hy- drolische onderzoek worden gemeten, omdat het gehalte aan radio-actief kalium in kleilagen veel groter is dan in zandlagen. Het Is normaal aldus het TNO dat naast het ka lium zeer geringe hoeveelheden ura nium aanwezig zijn. .Maar bij het boorgat in W estarscho uwen werd echter een gamma-straling geconsta teerd, die hoger is dan normaal. Bij een onderzoek van de bovengebrach te monsters van de betref fende aardlaag, bleek dat de ver hoogde straling moet worden toege- sohreven aan een uranium-reeks' al dus een verklaring van het TNO. Op deze foto een beeld van de werkzaamheden bij het bodemon derzoek aan de rand van het vlieg- ;eld Haamstede, waar de uranium- sporen zijn aangetroffen. joen jaar geleden heeft voltrokken met het nu op Schouwen-Duiveland ontdekte uranium. Het is niet de eerste keer dat in oorlog werd ook In Overijssel, In de omgeving van Twello een uranium- vondst gedaan, maar de opgespoor de hoeveelheden daar waren niet in teressant voor exploitatie. Waarschijnlijk is de grond, waarin het Schouwse bodemonderzoek plaats vindt en waarin de uranium-sporen zijn gevonden, van de gemeente Wes- tersehouwen. Burgemeester H. P Everwijn donderdag op de hoogte gesteld van de vondst vertelde ons, dat de gemeente dit nog precies moet nagaan. Men heeft ook nog in stu die welke gevolgen een eventuele ex-i ploitatie van het uranium voor de gemeente zou hebben. .Waarschijn lijk is de mijnwet in zo'n geval van toepassing, maar we moeten nog uit zoeken welke aspecten er dan voor de gemeente aan zitten', verklaarde hij. Dr. Thiadens zei ons. dat het Schouwse uranium voorkomt .vuistgrote kielhallen, die fosforiet bevatten'. Hij wees erop, dat zee ter ook minimale hoeveelheden ura nium lievat, dat zich graag aan der gelijke kleiballen met fosforiet bindt. Volgens de directeur van de rijks- geologische dienst is het mogelijk dat dit proces zich zo'n twintig mil- Ooievaar te Krabbendijke gesignaleerd KRABBENDIJKE - Donderdag is te Krabbendijke een ooievaar gesignaleerd. De zeldzame vogel heeft zich, na in een weiland te zijn geland, waar enkele katten iets te veel belangstelling voor hem toonden, neergezet on de schuur van JJe Krabbe'. Enige jaren geleden is te Krabbendijke eveneens een ooievaar gesigna leerd. Vermoedelijke daders inbraken Axel gepakt Woensdagavond werden na- (ADVERTENTIE) n In één ziek AXEL bij de ghe' twee gejaagd door een drietal jongelui met een luchtdrukpistool. De beheerder van de jeugdherberg, de heer Nobel deed hiervan aangifte bij de rijkspolitie. De ze slaagde er spoedig in de boosdoeners te achterhalen. Bij het verhoor, dat daags daarop volgde, kwam tevens aan het licht dat twee van hen betrokken rijn geweest bij de eerder ln deze week gepleegde Inbraken aan de Vaartstraat een de Polderstraat. Het zijn de 19-iarige Axelaar C. B. en de 16-jarige F. S. eveneens uit Axel. Uit het verhoor bleek voorts dat zij op hun tocht nog bin nengedrongen zijn in het bedrijf van de Cebeca, eveneens in de Vaartstraat-Pol derstraat. Ook hier hadden zij kans ge zien wat geld te ontvreemden. Met het gestolen geld hebben zij het pistool ge kocht. KAPELLEBRUG Woensdagmiddag is bij een verkeersongeluk in de grens- buurtsohap De Paal nabij Rapellebrug de 6-jarige Godelieve van Raendonck het leven gekomen. Het meisje stond bij de bushalte te wachten op de autobus, die haar naar de school te De Klinge in België zou brengen. Het kind zag plotseling een fa zant over de weg lopen. Zonder om te zien stak het meisje de weg over juist op het moment dat de onderwijzeres rriej. L. P. uit De Klinge met haar au to kwam aangereden. Een aanrijding was onvermijdelijk. Het slachtoffertje •erd ernst: g gewond naar het zieken huis te St-Gillis-Waes overgebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te rijn overleden. MIDDELBURG De recherche van de Middelburgse gemeentepo litie zoekt nog steeds intensief naar aanknopingspunten, die licht kunnen brengen in ,de zaak Flip- de grote inbraak van vorige week in de Middelburgse Segeers- straat. Er zijn verschillende tips binnengekomen, maar veel wyzer is de politie daar nog niet van ge worden. Een van de tips zou er op wijzen, dat er zaterdagmorgen vroeg, omstreeks vijf uur, zich twee mensen moeten hebben opgehouden op de stoep van de Segeerstraat voor de etalage van de antiquiteltenzaak. De politie doet opnieuw een beroep op degenen, die informaties kunnen verstrekken, welke mogelijk verhelderend kunnen werken in deze duistere zaak. Zoals bekend heeft antiquair Izaak Flip se een beloning van 3000 uitgeloofd voor de aanbrenger van de tip die kan leiden tot aanhouding van de dader of daders. De recherche gaat inmiddels verder met het onderzoe ken van tips. die zijn binnen gekomen, na publicatie van meer gegevens over de inbraak in onze maandag krant. KRONINGEN Onder grote belang stelling heeft de Goese notaris M. E. J. F. van Dissel donderdag de boomgaard met schuur aan de Verlorenhockseweg- In Kruiningen openbaar verkocht. Hel stuk land, groot 3 hectare, 40 are werd verkocht aan de heer C. Meijer qq te Kruiningen voor totaal 42.160 gulden of 12.400 per ha. De verkoping vond plaats ln hotel ,De Korenbeurs', op verzoek van Zeevrucht De hoogste Inschrijving was de erven P. J. A. Verwijs te Yarseke voor 10.500 gulden per ha. IN ARTIKELENSERIE: P. BIERSMA (RIJNMOND): ONTWIKKELING MOET WORDEN AFGEREMD' DEN HAAG, VIJSSINGEN Onder de titel Rotterdam-moet het nu zo?' is de ANMB, de me- taalbedrijfsbond van het NW in zijn weekblad de Metaalkoerier een reeks artikelen begonnen, waarin de expansiedrang van Rotterdam aan een kritische beschouwing wordt onderworpen. Het blad ver- wyst naar het door een publikatie in het Vrije Volk voortijdig uitge lekte Rotterdamse .plan '2000', dat spreekt over uitbreiding van j Metaalkoerier meent de heer Biersma gelegenheid van de Rotterdamse plannen worden belicht. De Metaalkoerier van vrijdag 14 maart schrijft, na de diverse uitbreidingsplan nen met elkaar te hebben vergeleken: .Maar de vraag blijft of we niet met een kleiner deel van de koele kunnen volstaan. De vraag blijft of het inder daad onontkoombaar is dat die uitbrei ding in het Rotterdamse gebied moet worden gevonden. Dit gebied immers wordt al zo zwaar gepleegd door de ge volgen van de thans aanwezige indus trie'. Het weekblad van de NW-Mo- taalbedrijfsbond zegt verder dat de be langrijkste vraag is waar de beslissin gen over uitbreiding moeten worden ge nomen: in Rotterdam, in het Rijnmond gebied of op nationaal niveau? Het blad vervolgt: .Kiezen voor een verdere ont wikkeling van het havengebied betekent kiezen voor bepaalde soorten industrie. Het is echter niet zo dat ons geen an dere keuze rest. De Rotterdamse rap porten suggereren in sterke mate, dat op geen andere wijze groei kan wor den bereikt'. De Metaalkoerier laat dan de heer P. Biersma. oud-vakbondsbe stuurder en dagelijks bestuurder van Rijnmond aan het woord. Volgens de de Maasvlakte en aanleggen van industrieterreinen op Voorne-Put- ten en in de Hoekse Waard. Het vergelijkt de inhoud van dit gele boekje onder meer met het beken de groene boekje van het Overleg orgaan Zeehaven Ontwikkeling Zuidwest Nederland, en met het in januari verschenen .oranje boelt je' van de commissie Van Tilburg, waarin de gevolgen voor de werk- ,We zouden ons ook kunnen richten op de ontwikkeling van de fijn-me chanische industrie, zoals computers enz. Daarvoor heb je geen enorme havens nodig, terwijl dat je boven dien de mogelijkheid biedt de werk gelegenheid beter te spreiden over het land.' Hij vervolgt; ,De groei van de werkgelegenheid in het Wa terweggebied kan je ook in de dienst verlenende sector zoeken. Maar door het kiezen voor havens kies je ook voor een bepaald soort industrie, in derdaad met alle gevolgen van dien' De heer Biersma is voorts van mening dat de tweede nota ruimtelijke ordening door de Rotterdamse plannen wordt ont wricht. De heer Biersma meent vol gens de Metaalkoerier, dat de plannen van Rotterdam een groei van de be volking van ruwweg 300.000 met zich mee zal brengen. Ook zal er door de grote vraag naar j arbeidskrachten 670.000 arbedds- plaatsen in 1990 volgens de Rotterdam se plannen een enorme pendel ont- staan. Bestuurlijke maatregelen tot af remming van de groei van dit aantal arbeidsplaatsen in dit gebied zijn nodig', meent de heer Biersma, .Maar Rotter dam zegt: ,We willen ze hier hebben tot elke prijs'. De heer Biersma ziet het voordeel Tan vestiging in het toch al overbezette Waterweggebied voor de werknemers I niet ln: ,Als ze hier naar toe komen liet eerste jaar zeker nog geen huis, ho- ÏB huren, geen eengezinswoningen, ver- eerscongesties, lawaai en stank', aldua dit bestuurslid van Rjjnmond. ,De investeringen per arbeidsplaat» worden hier zo noog, dat het veel beter ergens anders zou kunnen gebeuren', 1 zegt in hetzelfde nummer van de Me taaïkoerier de heer J. de Jong, fractie leider van de PvdA in de Rijnmondraad. Op de voorpagina van Se Metaalkoerier van vrijdag 14 maart stelt het blad: .Wij aanvaarden het streven naar eco nomische groei, maar niet zonder meer en niet <egen elke prijs'. De komende weken zal de Metaalkoe- J rier zich met de Rotterdamse expansie in dit verband ook met ,de gouden defl- ta' blijven bezighouden. Voor de vol gende week worden onder meer aange kondigd de onderwerpen: ,Hoe betrouw baar zijn de uitspraken van Rotter dam?'. en .Wie zal Rotterdam in toom houden?'. ADVERTENTIE WEET U HET NOG Morgen ben lk 1 jaar oud. Komt u ook op mijn verjaardagsfeest? CAFÉ DE WITTE BALLONS Bellamypark 7, Vllsslngen. YERSEKE ,Ik houd van een rustig leventje, daar heb ik altijd van gehouden en ik heb ervan genoten', vertelt de 86-jarige heer C. Staal, te vreden gezeten in een com fortabele stoel voor het raam van zijn kamer in het Yerse bejaardentehuis .Vredelust'. In dat bejaardentehuis heeft hij dankzij het rustigaan doen een nationaal record ge vestigd: hij woont er nu al 40 jaar. Vanaf 1952 had hy een nieuw baantje. Hij bracht in Yerseke geld bij mensen die steun kregen van liet armbestuur. Dat hield in 1962 op, toen ook het armbe stuur werd opgeheven. Tegenwoordig komt hij niet meer zoveel buiten. Het lopen gaat hem niet meer zo makkelijk af, sinds hij vorig jaar is gevallen. Hij wil nog wel eens een wandelingetje rond .Vredelust' maken, maar in het centrum van Yerseke waagt hij zich niet meer, de verkeers drukte Is te groot op het ogen blik. De heer Staal heeft altijd goed op kunnen schieten met de be woners van Vredelust. ,Ik heb er veel binnen zien komen en naar buiten zien dragen', stelt hij nuchter vast. Vanavond, vrijdag, wordt zijn ju bileum in intieme kring gevierd. Ook in dit geval heeft hij geen enkele behoefte aan drukte. In 1929 kwam dt? toen 46-jarige heer Staal samen met rijn ou ders in .Vredelust', toen in de volksmond nog het armenhuis ge heten. Zijn vader vertelt hij, heeft er één jaar gewoond, zijn moeder negen jaar. .Vredelust' was in die tijd nog gevestigd in een ouder gebouw aan de Damstraat in Yer seke. .Dat was een mooi gebouw', herinnert de heer Staal zich, .maar het is nu een beetje ou derwets'. Daarom zijn de bewo- i VrwlAlnqt' vAric ïflar i voorlopige gend jaar komt het nieuwe en uiterst moderne .Vredelust' ge reed. De heer Staal ziet daar al verlangend naar uit. Niet dat hjj nu te klagen heeft, dat heeft hij nog nooit gehad. ,Ik heb het al- tyd goed gehad ln Vredelust. Heel vroeger, voor lk er kwam, was het niet zo best, maar je hebt toch altijd een soort mensen, die kla gen'. Slapte Toen (lo heer Staal in liet hejaar- ben ik ontslagen wegens slapte', vertelt hy. Daarna knapte h(j vele karweitjes op in en om het bejaardentehuis. Linda Kraak Goes - elf jaar - won reis naar Engeland GOES De elfjarige Llnda Kraak uit Goes heeft een gratis reisje naar Engeland in het voor uitzicht. Ze won een reis naar de plaats Hoddeston - boven Lon den - via een ballonnenwedstrijd, die door een school in Hoddeston werd georganiseerd. Llnda vond In Goes een in Engeland opgelaten ballon, stuurde die naar een op een kaartje aangegeven adres in Hoddeston en kreeg een paar da gen later de uitnodiging om een dag of drie, vier te komen loge ren; voor de gezelligheid mocht ze nog iemand meenemen en dat is haar zevenjarig zusje gewor den. Om helemaal compleet te zijn, gaan de ouders van de meis jes ook maar mee, maar dan op eigen kosten uiteraard. De reis zal waarschijnlijk eind april wor den ondernomen. AMSTERDAM (ANP) Op 6 maart van het vorige Jaar vertrok de Neder landse kustvaarder .Nomadisch', gela den met 400 ton rollen staalplaat nft Antwerpen. Kort nadat het schip op zee was begon het slagzij te maken. De bemanning de kapitein en 4 an dere opvarenden gingen met een rnb- bu r reddingsboot van boord. Slechts 9 van hen konden worden gered. He* I schip zelf strandde later nabij Knokke aan de Belgische kust. De raad voor de scheepvaart stelde een uitvoerig onderzoek in en komt tot de conclusie dat het scheefvallen van de Nomadische te wijten is aan onjuiste on onvoldoende stuwage. Toen de la ding levendig werd haa de kapitein een veilige haven moeten binnenlopen. Dat 1 schijnt ook rijn bedoeling te zijn ge- I we est, maar hij is later op dit voorae- i teruggekomen. Nog later moet er paniekstemming rijn ontstaan en heeft men het schip verlaten met een rubbervlot. dat ln de branding omsloeg I met het noodlottig gevolg dat kapitein I J. Kajuiter, stuurman H. Koster en kok op 't strand gezet, dan zou wellicht hun levens gespaard rijn gebleven. De raad wijst, er op dat grote voorzichtigheid in aont dieiil te worden genomen, indien omvangrijke rollen staalplaat worden gestuwd, dat dan de kapitein het stu wen en vastzetten van de lading niet geheel aan de stuwadoor moet overla ten, en dat ln zulk een geval ln ver band met de stijfheid van het schip vooral bij ruw weer bijzondere voor zichtigheid in acht dient te worden ge nomen, De raad riet in de onderhavige ramp aanleiding om aan de scheep vaartinspectie aan te bevelen om in een algemene kennisgeving te waarschuwen voor de gevaren, die een lading als de onderwerpelljke voor de veiligheid van schip en lading oplevert. DISTRICTSBESTUURDER BLIEK; NBV: GOES ,Ik hoop dat de directie van de ZVTM het ultimatum dat haar door de vakbonden is ge stuurd niet naast zich neer zal leg gen, maar ik verwacht het wèl. Ir. J. F. Denie, directeur van deze ver voersonderneming is namelijk voorzitter van de groep van bus ondernemingen, die het reeds uit gebrachte advies van de commis sie van Dussen aanpassen van de beloning van de buschauffeurs ten plattelande by de achterstand van de stadsbuschauffeurs niet wil aanvaarden'. Dit zegt de heer J. Bliek, te Goes districtsbestuur der van het district Zeeland van de bij het NW-aan gesloten Ne derlandse Bond van vervoersper- soneel. Zoals bekend weigert de ZVTM de nieuwe cao te onderteke nen. De heer Bliek vervolgt: ,Ik geloof dan ook, dat het op een staking zal uitdraaien, ofschoon ik dit be paald niet verlang. Maar een aan vaarden van het door de bonden gestelde ultimatum zie ik bj| de Zeeuwsch-Vlaamse Tram nog niet gebeuren. Dat betekent dat na twaalf i 's middags op maandag 24 maart de boel daar ,plat' gaat. Niet alleen de kaderleden maar ook de gewone leden van de vakbonden werk zaam bij de ZVTM denken daar zo over'. Aldus de heer Bliek. Volgens hem is op een enkeling na, het gehele chauffeurs- personeel van de ZVTM georganiseerd. .De heer de Nie begaat naar onze me ning een vergissing als hij stelt dat een commissie nog tol de ontdekking moet komen dat er inderdaad sprake is van een achterstelling in loon van de bus chauffeur ten plattelande bij die in d( stad. Dat heeft de commissie van Dus sen met name op verzoek van de werk gevers ingesteld reeds gedaan. Die heeft zelf geadviseerd bij de cao voor 1969 daar rekening mee te houden. Een struc- tuurcornmissie moet nu 't gehele vraag stuk van de zwaarte der werkzaamhe den van een buschauffeur in de stad en ten plattelande gaan doorlichten. Dat is heel wat anders. Die achterstand ln belo ning is dus al geconstateerd', zo meenl de neer Bliek. Volgens hem is het we zeiker dat de taak van een cftaiuffeur in de provincie zwaarder is, dan die van een collega in de grote steden. ,En dat geldt met alleen voor de Zeeuwse, maar even goed voor de Friese en Groningse bijvoorbeeld. Denk alleen .maar eens aan de wintermaanden. In de steden goed verlicht wordt daar bij iedere lichte ljzel of sneeuw al gestrooid. Onze men sen ten plattelande moeten vaak in het donker de busdienst laten functioneren op kronkelwegen, waar de strooiwagen met komt. Voorts is er in de steden spra ke van 'n gestadige geregelde verkeers stroom. Vergelijk dat ook eens met het verkeer in onze provincie op de secun daire wegen en dan bijvoorbeeld in de bietentija of in de oogsttijd, met tal van landbouwvoertuigen op die secun daire wegen!' stig rekening mee. Als het een lang durige wordt, kunnen we dat toch wel uitzingen, want NW en IVW staan achter ons', zo zegt hij. ,Ik geloof ook dat in geval van staking de directie van de ZVTM niet hoeft te rekenen op de chauffeurs van de SMB. de stoomtrammaatschappij Breskens. Zou de ZVTM aan die maatschappij vla gen enkele van haar diensten over te ïen, dan zal dit op weigering van d> ste van de SMB-chaufreurs stuiten', aldus de heer Bliek. Hij herhaalt nog eens de inmiddels in de cao vervatte ei sen van de 3 vervoersbonden, de NBV, de protestants-christelijke PCB en de katholieke KBV: 6.8 procent loonsver hoging en een inhalen van het verschil in loon tussen sta'dsbuschauffeurs, en die van het streekvervoer groot 90 per maand in drie jaar tijd, dus 3: per maand en per jaar aanpassen. Dit is in de nieuwe cao tussen vervoersbon- de.n en KNVTO geregeld, maar de ZVTM weigert die te ondertekenen'. Maandag 24 maart om twaalf uur zal voor Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen, het gebied dat door de ZVTM bestreken wordt, do beslissing vallen. Als het vak- bondsultmatum door de ZVTM-direotie niet wordt aanvaard dan ziet de lieer Bliek maar één beeld voor het streek vervoer aldaar: .Plat. ,En ik kan verzekeren dat mijn collega's van de confessionele bonden Jaar net zo over denken. Dat is onder meer woensdag tij dens de gezameüjke bespreking in Ut recht wel gebleken*, aldus do hoer Bliek. WESTELIJKE WIND Veel bewolking met plaatselijk regen. Overwegend matige wind uit westelijke richtingen. Vry zacht weer. Vooruitrichten voor zaterdag en zon dag: Enkele meest korte perioden met re gen, ook opklaringen en vrij zacht Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; max. temp.: 1 tot 6 graden boven normaal; Kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 70 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 7: min temp.: 1 en max. temp.: 2 tot 7 graden boven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog et maal 40 procent. ZON EN MAAN 15 maart. Zon op 06.55 onder 18.44 Maan op 06.18 onder 15.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2