Handelsbelang Goes uit KNMB Leerlingen chr dhvs Zeeland discussieerden met politici Schouwen krijgt bij 4200 aansluitingen aardgas 2 DERDE ZEEUWSE JAARBEURS START OP 24 MAART ALMANAK ONDERWIJSSYSTEEM MOET VERANDEREN INSPRAAK JEUGD KOMT OP GANG Medelijden Voorbeeld Henri Dunant bezorsft Zeeuwse zieken een vaarvakantie Schelpjes Examens Brandweer commandant weet niet of hij met Densioen is Speciale commissie Overlegorgaan voor de regenboogserie Een middagje ""Jorlonds PARKEERVERORDENING WESTERSCHOUWEN DEFINITIEF Sportpark Worgels piano's hifi installaties mosselHh versfee ge PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG "11 MAART 1969 GOES De Goese middenstands- vereniging Handelsbelangen' heeft maandagavond tijdens de algemene ledenvergadering in hotel .Cen traal' besloten uit de Koninklijke Nederlandse Middenstands Bond te treden. Handelsbelangen-voor zitter A. L. Kampman zei teleurge steld te zijn over het gebrek aan medewerldng van de zijde van de KNMB. Vooral op zyn aanraden was het bestuur vorig jaar nog niet met een voorstel tot uittreden gekomen. De heer Kampman stelde, dat men in 1960. toen Handelsbelangen collectief Ld werd. vrij hoge verwachtingen had van de KNMB. Vele malen, aldus de heer Kampman, heeft Handelsbelangen getracht con tact tot stand te brengen met de KNMB-leiding, maar hierin is men niet geslaagd! Over de invloed van de KNMB was de heer Kampman ook niet onder de indruk. Handels belangen was wat de KNMB be treft niet veel meer dan de incas seerder van de contributies, aldus de heer Kampman. In acht jaar tijd werden deze van 7.50 opgetrokken naar 25 en over dit jaar moet men 27.50 per lid betalen. Zonder te genstemmen besToot de vergadering het lidmaatschap per 31 december van dit jaar te beëindigen. De mees te leden van Handelsbelangen blijven vla hun vakorganisaties lid van de KNMB. voorstellen de contributie per jaar op een totaal van 60 te bren gen. Hierdoor zullen de vrijwillige bijdragen voor de activiteiten van de Goese Middenstands Centrale komen te vervallen. Handelsbelangen heeft zich verplicht 40 per lid aan de GMC te betalen. De inning van deze De heer Kampman deelde mee ,dat het bestuur plannen heeft om met het verschil tussen de afdracht aan de t jaarverslag van de glasverzeke- bleek, dat er vorig jaar 1224 Slot Haamstede na restauratie open voor publiek HAAMSTEDE Het is de bedoeling dat slot Haamstede na de restauratie voor het publiek wordt opengesteld, met uitzondering van het bewoonde ge deelte. Dit delen gs mee naar aanlei ding van betreffende vragen van de commissie voor onderwijs en cultuur en die voor financiën. Met name wilden de commissieleden dit gezien d9 provin ciale bijdrage die wordt gegeven voor restauratie van het slot. "Van de in 1962 al toegekende subsidie van de provincie ad 410.000 in de res tauratie is inmidels een voorschot van voor onderwijsen en 18.000 uitgekeerd. De commissie voor onderwijs en cultuur betwijfel de, gezien een brief van de directeur van de NV Landgoed Slot Haamstede, of deze nv wel bij macht zou zijn om het eigen aandeel in de restauratie te betalen (maximum haalbaar is 267.000) waarbij inbegrepen de niet subsidiabele kosten. Gs delen mee, dat het door verkoop van grond mogelijk zal zijn de restauratie van het slot Haamstede financieel af te ronden. Van de gemeente Westerschouwen komt bo vendien een subsidie van tien procent in de kosten. Gs antwoorden op een be treffende vraag voorts dat men zal bekijken of de statencommissie enkel» restauratiewerken kan bekijken bij een GMC en de contributie twintig gulden per lid de aktiviteiten van de vereniging zelf te vergroten. Zo bestaan er plannen om de tuin van - het Schuttershof in te richten als recreatiecentrum B en w van Goes hebben hiervoor in principe reeds toestemming verleend. Uit het ring was uitgekeerd, de schadereserve be droeg 1673 en de algemene reserve was 16.500. In verband met de ge stegen kosten ging de vergadering akkoord met een premieverhoging van tien procent. Besloten werd om individuele leden van de GMC uit te sluiten van deze glasverzekering. De heer Kampman gaf een overzicht van de Dlannen van de GMC voor dit jaar: toeristische dagen, kunst markt (wellicht in de tuin van het Schuttershof), medewerking aan en kele Kasporirofestiviteiten, medewer king aan het Fruitcorso niet een ge richte subsidie, een subsidie, aan de ronde van Midden-Zeeland en de in tocht. van Sint Nïeolaas en de Sint Nicola as-actie. MIDDELBURG Achter de Klove niersdoelen op het Hof van Tango wor den alweer de eerste voorbereidingen getroffen voor de derde Zeeuwse jaar beurs. Deze centrale handels- indus trie- en consumentenbeurs wordt ge houden van 24 tot en met 29 maart. De opening zal maandag 24 maart worden verricht door burgemeester mr -J. Drijber. Er hebben zich inmiddels rond de i tig standhouders aangemeld. Zy krijgen met hun branche een plaats in een van de drie eonstructiehauen, die met de aparte hal voor de modeshows onge veer vierduizend vierkante meter zullen beslaan. Als vanouds is er ook weer een restaurant aan de jaarbeurs verbonden. Naast praktisch alle artikelen voor de huishouding zoals meubelen, mixers, wasautomaten, verlichting, keukens, kleurentelevisie, orgels, fietsen en brom fietsen, diepvriezers enz. zullen er ook. vele demonstratiestands aanwezig zijn van oa voorlichtingsbureau voor de voe ding, gewestelyk arbeidsbureau, ge meente Middelburg, Zeeuwse melkfeae- ratie, Nederlandse kaasunie enz. Maar de heren onder de bezoekers kunnen ook aan hun trekken komen. Interessante stands zijn voor hen de voorlichting voor de woningbouw, de plaatsen waar gedemonstreerd wordt met metaalbe werkingsmachines. Voorts zijn er stands waar men meer informatie krygt over caravans, over de horeca-sector, over anti-roest en anti-condens behandeling van de auto, over centrale verwarming bankzaken relatiegeschenken, garage- bouw enz. De grote hal wordt weer ex tra aantrekkelijk ingericht met een vij ver van 48 vierkante meter, een fontein en een omlijsting van ongeveer 200 vierkante meter bloemenpracht. Drie maal daags is er een modeshow, te ver zorgen door een nog aan te wijzen mo dezaak. In het kader van de Zeeuwse jaarbeurs wordt op zaterdag 22 maart de zoge naamde jaarbeursronde verreden op het Molenwatercircuit. Het wordt een cours voor amateurs. Er zullen ongeveer 60 renners in de baan komen. Deze ee-'- ronde in het nieuwe wielerseizoen, Wi voor thans nog de laatste contacten worden gelegd, gaat over een afstand van tachtig km. De aanvang is om half drie. ADVERTENTIE Wie vooruit kijkt kiest een moderne bril. Nieuwe modellen van hip tot sportlef, zakelijk en heel chic. Kom kiezen bij Schroote, u ,ziet' er meer. OPTICIEN ST-JACOBSSTRAAT 14 VLISSINGEN - TEL. 2398 leeuwse Rotterdam begrootte restauratieplannen stadhuis Zierikzee ZT.ERIKZEE Waarom wordt de dienst van gemeentewerken van Rotterdam in geschakeld om restauraties in Zierikzee te begroten; zijn er geen particu" instanties omdat te doen? Aldus vraag van de commissie voor onderwijs en cultuur uit provinciale staten aan gs. Gs antwoorden de commissie dat er uiteraard particuliere instanties zijn om een begroting op te maken. In dit ge val (het stadhuis van Zierikzee) m<*2t deze dienstverlenging van de gemeente Rotterdam worden gezien als een ge volg van de adoptie van het eiland Schouwen-Duiveland door Rotterdam na de watersnoodramp van 1953. Gebleken is wél dat betrokken Rotterdamse dienst aanvankelijk had verzuimd in de be groting een post op te nemen voor her stel van het stukwerk ln de trouwzaal, waardoor vertraging ontstond. De com missie vraagt ook of kan worden vol daan aan de voorwaarde van de minis ter dat het restauratiewerk binnen twee jaar is" beëindigd. Gs antwoorden dat dit aannemelijk is. Voor zover kan wor den nagegaan is men momenteel aan de laatste fase van de restauratie hezig. De derde fase is nog niet klaar, maar om deze te kunnen afwerken moest men eerst een deel van de vierde fase uit voeren. Zand Een Middelburgs bedrijf bezit sinds kort op z'n afdeling admini stratie een indrukwekkend toestel dot vieze lucht van binnen naar buiten kan blazen en frisse lucht van buiten naar binnen, naar be lieven toarm of koud. 't Ding kan het ook andersom, maar dan moet de monteur komen. 't Maakt wel een herrie. De man, die er het dichtst bij zit, houdt zich voornamelijk bezig met het buiten werking zetten overal strijd. Maar nu ontbreken plotseling twee knoppen aan het apparaat, waaronder die, waarmee het dn kun. Ja, en wee de wolf die in 't kwaad gerucht staat. Maar ver dachte nummer één heeft alle aantijgingen ontkracht. JCijk es? zei hij helder,als ik me van dat ding af toil maken dan ben ik niet zo idioot om moei lijk te gaan doen met die knoppen. Gewoon een handje zand in z'n buik en je hebt er geen kind meer Waarmee, deze lijn volgend, de toekomst is aan de tegenstanders van de computer. Als te zijner tijd alles door computers geregeld wordt, kan men alles ontregelen, gewoon door zo'n ding te voeden met een handje zand. Bemoedi gend* Moeilijk te zeggen. Wie. weet wat er dan uit de bus komt. MIDDELBURG Het was een goed idee van de chr. lagere en middelbare detailhandelsvakschool voor Zeeland te Middelburg om een hele (maandag) middag uit te trek ken voor een gesprek tussen liefst elf politici en een grote groep leer lingen tijdens een teaeh-in voor en door leerlingen van het hoogste leerjaar van de lagere- en alle leer lingen van de middelbare detail handelsvakschool. Overigens wa ren de onderwerpen daarbij niet zo heel makkelijk hanteerbaar; voor de pauze ging het over de toekomst van het midden, en kleinbedrijf ten opzichte van het grootbedrijf, na de pauze kwam de democratisering van het onderwijs en de interne de mocratie in de scholen aan de or de. Het laatste onderwerp kwam dachten we nog het beste uit de verf, want bijna iedereen was het er wel over eens, dat het hele on derwijssysteem veranderen moet wil men tot een democratisering komen. Hoe dat moet gebeuren werd uiteraard nog niet helemaal duide lijk, maar er werd dunkt ons toch wel voldoende gespreksstof aange dragen om er ook op de onderhavi ge scholengemeenschap in de na bije toekomst eens dieper op in te gaan. Al willen we directeur P. Geelhoed onmiddellijk toegeven, dat het een heel moeilijk probleem is. Rond 140 leerlingen vormden het af hoor voor een groep politici van bijna alle partijen, merendeels kamerleden. Het waren de heren A. J. W. Krosse voor de KVP, dra C. de Schipper voor de PvdA, mr H. P. Talsma voor de VVD, P. F. Herwijnen voor de AR, mr W. Scholten voor de CHU, drs M. Dijkstra voor de D'66, A. Nuyens voor de BP, dr B. vd Lek voor de PSP, F. Schoonenburg voor de CPN, en D. J Oggel voor het GPV. Ze kregen 2 i 3 minuten om over leder onderwerp hun standpunt te verdedigen, waarna de leerlingen vanuit twee spreekhoeken de open discussie op gang konden bren gen. Adjunct-directeur G. J. Swiers leid de, geassisteerd door M3-leerling Thpo Splnnewijn, het geheel op pretti daarbij zeer stipt de hand hou< het tijdschema. bepaalde richting geduwd zou worden toen er vanuit de leerlingenspreekhoek opgemerkt werd: ,Ik weet niet hoe- •eel ruimte de leerlingen hebben om _an het democratiseringsproces mee te werken om nog op school te kunnen blij ven', daarbü inhakend op een eerdere vraag .hoe de democratisering mogelijk is als het bestuur van de school in alle geledingen de verantwoordelijkheid draagt'. Wat de vragensteller dan wel wilde, vroeg de VVD-vertegenwoordiger, mr Talsma. Van de leerlingenkant kwam toen een .gevallen' idee van de schoolvereniging voor een cabaret voorstelling op de proppen, maar dat wilde mr Talsma niet als een essen tieel punt zien. ,Maar het is een voorbeeld van de hele situatie', kwam het antwoord uit de spreekhoek. Eigenlijk bleef het daarbij, hoewel ze ker duidelijk werd welke richting de leerlingen op wilden. De politici zagen het wat ruimer. Enkele voorbeelden er van: PSP'er Van der Lek: ,Het lesge ven moet gericht worden op het wer kelijk deelnemen aan de democratie. Als je inspraak op school gaat opeisen zie je vanzelf hoever je kunt gaan'. Drs Dijkstra (D'66): .Eerst zoeken naar mogelijke werkbare vormen, daar bij discussiërend met bestuur en do centen van de school'. De meeste po litici waren het er wel over eens, dat de leerlingen inspraak moeten krijgen al was men ten aanzien van het mee beslissen zeer gereserveerd. Van ARP- en CHU-zijde werd o m gepleit voor het slopen van de inkomensbarrière voor studiemogelijkheden, terwijl drs De Schipper o a pleitte voor een volledi ge reorganisatie om daarbij vooral die onderwijsvormen te stimuleren, die aan sluiten op het maatschappelijk bestel. Directeur Geelhoed wees er op, dat op zijn school men zich heel voorzich tig inlaat met de inspraak van de leerlingen. .Maar het is moeilijk, ik kan nu van het patroon niet afwij ken. De leerlingen verzocht hij: .Heb enigszins medelijden, want het is niet zo eenvoudig als jullie het zien.' Nog een goede raad op dit punt van KVP'er Krosse: .Eigen koers bepalen en nadenken over het doel van de oplei ding, samen met bestuur en docenten.' De toekomst van het klein- en midden- Even leek het er op of de discussie over het democratlseringsvraagstuk in een WEMELD1NGE Met een kleine hon derd langdurige zieken uit heel Zeeland aan boord is het hospitaalschip van het Rode Kruis, de Henri Dunant, maandag morgen uit Wemeldinge vertrokken. Het is voor de Henri Dunant .de eerst tocht van het seizoen. De Zeeuwse zieken zul len een week lang varen over de Ne derlandse rivieren. Vrijdagavond arriveert de Henn Du nant weer in Wemeldinge. Zaterdagmor gen worden de patiënten van boord ge haald. Dankzij een gulle geste van de Goese bloemenfïrma Reijerse vonden de men sen, die maandagmorgen om negen uur aan boord kwamen, allemaal een paar bloemetjes bij hun bed. bedrijf was kennelijk een minder aan trekkelijk punt voor een levendige dis cussie. Alle sprekers waren het erover eens. dat er wat gebeuren moet. Op lossingen van mr Scholten (chu): .Goe de vestigingspunten, goed samenspel overheid - middenstanders, en doeltref fende uitgifte van bouwvergunningen en gronden'. Die van drs Dijkstra: .Snel le aanpassing met goede vakkennis, specialisatie en betere organisatie, een heel zwak punt van de middenstanders'. ben van de bijzondere structurele pro- grote ondernemingen zag (De Gruyter en Stokvis noemde hij). in opmerkingen ran tegenstanders aan leiding om elkaar veelvuldig politieke vliegjes te gaan afvangen, hoewel dat zeer wel bijdragen opleverde voor hila riteit. Voor het beste lachertje zorgde Boerenpartjjlld Nuyens, die, toen ge sproken word over belasting- en finan cieringsproblemen, opmerkte: ,We heb ben nu een inferieure munt. Eens was het zilver, nu blik en straks zult u het met schelpjes moeten doen'. Eensgezind waren tenslotte de politici met het antwoord op de leerlingenvraag of men heil zag ln een partij voor het midden- en kleinbedrijf. Het werd una niem afgeraden, want het blijft een kleine groep. .Maar de middenstanders moeten zich wel hechter dan nu orga niseren, zoals de landbouw het bij voorbeeld doet', gaf drs Dijkstra nog als raad mee. Voor het tweede gedeelte van de akte N XIX (landbouwhuishoudenslaagden de volgende leerlingen: L. Francke te Kloetinge, A. M. van Nieuwenhuijzen te Lepelstraat, A. M. de Pree te Co- lijnsplaat, W. de Rijke te De Heen, T. de Vries te Middelburg, A. C. de Wolf te Serooskerke, allen leerlingen van de scholengemeenschap De Vak school' te Goes. Aan de modevakschool .Ensatd' te Utrecht slaagde voor het diploma lera res-coupeuse mevrouw E. Albregtse- Bril uit Breskens. Te Breda slaagden voor het diploma coupeuse mevrouw B. Herman-Fremouw te Sluis en mejuf frouw M. Asard te Breskens. Voor het diploma coupeuse-leidster mevr.Sim pelaar-de Looze te Breskens en voor het diploma oostumière mejuffrouw H. Leenhouts te Breskens. Allen waren leerlingen van mevrouw v. d. Velde- Jacobs. Aan de vrije universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen bio logie de heer C. J. Corneltsse te Mid delburg. Vingers afgerukt door heiblok Is de 26-jarige P. de B. uit Sliedrecht een ernstig ongeval overkomen. Bij het heien kreeg hij het heiblok op zijn hand, waardoor deze ernstig werd verbrijzeld. Enige vingers werden afgerukt. Het geva-r bestaat dat ook de andere rin gers moeten worden geamputeerd. Het slachtoffer werd naar het Rode-Kruis- ziekerfhuis te Zierikzee vervoerd. OOSTBURG Brandweercom mandant Ph. A. de Vuyst te Oostburg weet niet of hy nu wel of niet met- pensioen is. Formeel zou dat sinds 1 maart het geval moeten zyn, maar omdat De Vnijst niet weet of het gemeente bestuur er ook zo over denkt, neemt hjj b(j brand het zeken- voor het onzekere: h(j blust. ,Bij brandalarm kan ik nu eenmaal moelljjk zeggen dat Ik er mee ben gestopt. Er is in mHn plaats geen nieuwe commandant benoemd'. In december vroeg De Vuijst het Oostburgse college van b en w schriftelyk, hem in verband met. zijn 65e verjaardag per 1 maart ontslag te verlenen. .Sindsdien heb ik niets meer gehoord. Ik zou niet weten wat er aan hapert. Voorin. ëg wacht lk rustig af', urgemeester J. L. van Lwuwi-: bevestigde desgevraagd, dat d* ontslagaanvraag van de brand weercommandant b(j het college was binnengekomen. Hij zag er niets vreemds in, dat De Vuijst na de datum waarop zijn pensio- Daders inbraken in Vlissingen aangehouden VLISSINGEN De Vlissingse recher che heeft maandag twee Jongelui aan gehouden ln verband met twee inbraken ln de gemeente Vlissingen. De jongelui, de 17-jarige C. YV. B. en de 16-jarige J. I. V., bedden uit Vlissingen, braken, zoals gisteren gemeld, zondagavond in hij A. J. de V. aan de Noordbeekseweg te Souburg en in een bungalow aan de Beatrixlaan. Bij De V. was hun buit 470, uit de bungalow namen rij drie pakjes siga retten mee. Zij bleken nog vijf andere inbraken op hun geweten te hebben, drie in Vlissingen en twee in Middel burg. In totaal was hun buit ongeveer ƒ700. Fietser aangereden SAS VAN GENT Maandagmiddag omstreeks kwart over vijf is op de West- kade te Sas van Gent de fietser C. N. D. aangereden. D. verleende geen voorrang aan de automobilist H. V. en liep enkele schaaf wondjes op. De fiets kreeg lichte schade. ROTTERDAM-MIDDELBURG Et kledne commissie, samengesteld uit le den van de centrale werkgroep van het Overlegorgaan Zeeliavcnontwikkeling Zuid-West Nederland, zal op korte ter mijn aan het algemeen bestuur van het overlegorgaan een pre-advies uitbrengen over het. rapport-Harris (het blauwe boekje), het rapport van de commissie- ad hoe onder leiding van de heer -J. van Tilburg (oranje boekje) en het .Plan 2000' van de drie Rotterdamse diensten (het gele boekje). In de maandagmiddag ten stadhuize van Rotterdam onder leiding van mr J. van Aartsen gehouden gecombineerde verga dering van algemeen bestuur en centra le werkgroep van het overlegorgaan bleek algemeen de behoefte te bestaan aan een duidelijk oriënterend overzicht van en Inricht in de complexe materie uit te brengen. De commissie zal ook het groene boek je van het overlegorgaan in haar be schouwingen betrekken alsmede indien dit gewenst wordt geacht andere recen te studies in het algemene kader van de zeehavenontwikkeling. Er wordt naai gestreefd al deze rapporten in hun onda' Mng verhand en met het uit te bren gen pre-advies in een vergadering var het algemeen bestuur ln juni a.s. te be handelen. In de commissie werden aangewezen drs dhr. Fransen, hoofd bureau statistiek gemeente Rotterdam, prof. ir J. L. Klein, hoofddirecteur van de provinciale planologische dienst en hoofdingenieur- directeur van de provinciale waterstaat in Zuid-Holland, drs E. D. J. Kruyt- bosch, stafmedewerker voor economi sche aangelegenheden van Rijnmond, ir J. P. J. Margry, directeur van de pro vinciale planologische dienst van Noord- Brabant, alsmede voor Zeeland drs M. C. Verburg, directeur van het econo misch technologisch instituut voor land. Voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs hebben cabaretier Seth Gaai- kema en het combo van Roelof Stal knecht maandagochtend ,Een middagje Nederlands' verzorgd. Het geschiedde b(J wijze van schoolvoorstelling en degenen die menen dat zo'n middagje Nederlands om die reden eerder tot lering dan tot vermaak moet strekken, kan de slag worden toegebracht dat in het vermaak on-dubbelzinnig is voorzien, terwijl de lering zich .beperkt' tot ht verschaf fen van enig inzicht in het toch wel moeilijke vak van de cabaretier. Dat is dan al met al nog heel wat. Gaaikema heeft zich in enkele jaren ontwikkeld van de schrijver van scher pe teksten voor anderen en de studen tencabaretier tot, de cabaretier pur sang, die aan zijn levende tekst een levende toneelpersoonlijkheid heeft gekoppeld, In ,Een middagje Nederlands heeft hij zonder veel moeite volgens de regels van dit soepel lopende verbond gewerkt, is er geen moment naast gevallen en heeft de schooljeugd af en toe zeer na drukkelijk dicht bij het podium gehaald. Dat moet vooral ook vanwege de manier waarop het gebeurde voor de lering-adepten een hele geruststelling zijn, de vermaakshoek heeft er boven dien eerder de lusten dan de lasten van gevoeld. Een programma als dat van maandag- verigi gede van het onderwijs. Het is Gaaikema's verdienste dat hij uit dit vr(jwel onuit puttelijke ontginningsgebied precies de toestandjes heeft gelicht die aanspre ken, die bovendien het middagje Neder lands buiten de schouwburg en in de klas plaatsen. Een zeer goede school voorstelling, met een uitstekende pro grammacompletering van Roelof Sta.1- knepht, Gildo del Mistro en Ad Wol- thers. thers. Seth Gaaikema herhaalde het pro gramma 's middags en brengt het don derdag (nog) tweemaal in Goes. We hadden nu meteen ook de gelegenheid nogal hoge verwachtingen te krijgen van het programma ,En ik, zei Seth', het voor Zeeland nog nieuwe .avondca baret' dat Gaaikema woensdagavond (8 uur, Nut, Noord-Beveland) in de Stadswijnkelder te Kortgene brengt. Antiquiteiten bij inbraak ontvreemd WOLPHAARTSDIJK Bij een In braak in Wolphaartsdijk is eind vori ge week voor enkele honderden guldens aan antiquiteiten vazen, potten, een oude lamp ontvreemd. Er werd in gebroken in de loods van de heer M. Goedheer op het Wolphaartsdijkse In dustrieterrein. De dader(s) is (rijn) bin nengekomen door een ruit te vernielen open initial i Bromfietser door auto aangereden VLISSINGEN Op het kruispunt Prins Hendrikweg - Rijksweg 58 in Vlissingen is maandagmiddag tegen vijf uur de bromfietser Th. A. de B. aange raden door een auto. De B. klaagde over pijn in zijn rechtervoet. Hij werd per ambulance voor onderzoek naar Bethes- da overgebracht. De B. reed op het rij wielpad van de Pr. Hendrikweg in da richting Keersluis. Van de andere kant naderde de automobilist J. van B. uit Nieuwdorp, die linksaf wilde slaan da rijksweg: op. Vissers naar het noorden Ongeveer vijftien garnaienvissers heb ben de rissershaven in Colijnsplaat voor enkele weken verlaten om hun ge luk in het noorden te beproeven. Zes schepen rijn naar het eiland Sylt bij de Deens-Duitse kust vertrokken, de overige schepen hebben hun thuishaven in Scheveningen gevonden, maar mij nen him vangst in Colijnsplaat. De vangst vanuit Sylt wordt in Ter- munten gemijnd en Is redelijk in prijs. (ADVERTENTIE) ZEGAM vraagt van gemeenten garantie HAAMSTEDE De ZEGAM zal alle kernen van Schouwen- Duiveland op aardgas aanslui ten, als de gemeenten gezamen lijk de voorstellen van de ZE GAM accepteren. Die voorstel len zijn, dat de ZEGAM een ga rantie moet hebben van 4200 aansluitingen. Voor iedere aan sluiting minder, moet de ge meente, die daarvoor verant woordelijk is, de ZEGAM 75 gulden per jaar betalen. De directie van de Zegam heeft deze voorstellen onlangs aan de dagelijk se besturen van de Schouwse ge meenten kenbaar gemaakt. Burge meester H. P. Everwijn van Wester schouwen deelde dit maandagavond tijdens de raadsvergadering aan de gemeenteraad mee. B en w van Westerschouwen zullen de raad tijdens de volgende verga dering definitieve voorstellen voor de aardgas-aansluiting voorleggen. Het is de bedoeling, dat alle Schouwse kernen voor de winter 1971-72 op aardgas zijn aangesloten, Voor Zierikzee zal dat de minste moeite kosten, dat is de enige plaats op Schouwen, waar al een gasnet ligt. Dc parkeerverordening, die de raad vorig jaar voorlopig vaststelde voor een aantal toeristische parkeerplaat sen, is maandagavond definitief ge worden. Van begin mei tot begin september en op enkele topdagen als Pasen, die buiten deze periode val len, zijn b en w nu bevoegd par- keergeld te vragen voor die par keerplaatsen, waar ze dat nodig achten. Op die parkeerplaatsen wordt dan een parkeerwachter aan gesteld, die erop toeziet, dat de be schikbare ruimte zo economisch mo gelijk wordt gebruikt. Het parkeer- geld bedraagt twee kwartjes per dag. maar er bestaan een aantal moge- ing va het 30 kilometer De rund ging er met een krappe meerderheid mee akkoord, dat b en we aan gedeputeerde stoten verzoe ken om op de Hoogenboomlaan een maximum snelheid in te stellen van 30 kilometer per uur. van kracht. Juist daartegen hadden vijf van de elf raadsleden bezwaar. Zij begrepen wel, dat het met de seizoendrukte veiliger is, om de snel heid op deae onoverzichtelijke weg te beperken, maar vonden het niet nodig om de beperking het hele jaar te handhaven. Raadslid L. C. Hoo- gerhuis (prot. chr.), de aanvoerder van de tegenstemmers, maakte dui delijk, dat 30 kilometer wel erg langzaam is voor het moderne ver keer. Burgemeester Everwijn was van me ning, dat een beperking voor alleen het seizoen verwarrend zou werken. Op dezelfde Hoogenboomweg zal parkeerverbod worden ingesteld. De burgemeester stelde per begro tingswijziging voor om 1900 gulden uit te trekken voor een onderzoek van de grond van sportpark ,Van Zuijen'. Het onderzoek wordt in han den gegeven van een deskundig bu reau.. De enke __o het water in natte tijden óp het veld blijft staan en het zo onbruikbaar maakt. Via het onderzoek willen b en w te weten komen, of hier nog wat aan valt te doen. Tijdens de dis cussie hierover in de raad werd het duidelijk, dat niemand nog erg veel hoop had. Ook per begrotingswijziging vroegen b en w 150Ö gulden als honorarium voor een landschapsarchitect. Deze vakman moet b en w adviseren wat te doen met de begroeiing van de Noordstraat en de Ring. waar de kastanjebomen te hoog worden. Tijdens de rondvraag vroeg WD- fractievoorzitter M. J. Steur naar de stand van zaken met betrekking tot een onderwijzerswoning in Noord- weflle. Het huis is wegens gezinsuit breiding te kleón gewórden. De bur gemeester vertelde, dat het voor de gemeente te duur is, om een nieuwe woning te bauwen. Men krijgt daar voor namelijk geen premie. B en w hebben ook de woningbouwvereni ging .Beter wonen' uit Zierikzee ge vraagd, of het mogelijk is, twee mi me huizen voor onderwyijzers in Noordwelle neer te zetten. Daarop is nog geen definitief ant woord, maar de burgemeester er kende, dat hij weinig positiefs ver wachtte. ,Dus het duurt nog wel vier jaar voor lk een woning heb', riep een onderwijzer vanaf de publieke tribune. Gealarmeerd drong daarna raadslid B. J. Kloosterman bij de burgemeester op een wat positiever antwoord aan. Dat antwoord ver zandde in nog wat boze kreten van af de tribune, waarna de onderwij zer zich tijdens het hameren van de burgemeester uit de raadszaal ver wilderde. «Ite goede merken In èón ronk VERWACHT. TIJDELIJK NEERSLAG Zwaar bewolkt niet tydelyk regen, mo gelijk hier en daar met wat sneeuw. Zwakke tot matige wind tussen noord oost en zuidoost, later in liet zuiden van het land ruimend naar zuid tot zuidwest. In het algemeen ongeveer dezelfde tem peraturen als maandag. Plaatselijk regen en later waarschijn- ll»k weer lagere temperaturen overdag. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5 uur; min. temp.; van ongeveer normaal tot 4 gra den boven normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 pro cent. Voor donderdag: AANTAL UREN ZON: I tot 5 uur; min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON EN MAAN 12 maart Zon op 07.02 onder 18.39 Maan op 04.32 onder 10.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2