Twee prijsmaatregelen en enkele akkoorden Wie van de twee isdevolleerdste spaarster? Muizen bouwden hun nest van gestolen' papiergeld In Zeeland minder werklozen dan in '68 7 [O] PvdA-MOTIEOVER SAMENWERKING K VP ONDUIDELIJK ,DIE VIEZE JONGENS MAKEN MEESTAL DE BESTE TENTAMENS' Drogisterij verkocht zwingzout inplaats van zuiveringszout ARBEIDSBUREAU GEEFT SERVICE BIJ WERKEN BUITEN PROVINCIE' Dodelijk ongeval- chauffeur mag 2 jaar niet rijden ZATERDAG 8 AAA ART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OVERLEG OP MINISTERIE LEIDDE TOT DEN HAAG (ANP) Het voortgezette overleg op het departement van economische zaken met vertegenwoordigers van sectoren van het bedrijfsleven, waarin de prijzen over het algemeen meer waren verhoogd dan op grond van de prijsgedragsregels is toegestaan, heeft tot resultaat gehad, dat in een aantal gevallen de prijsverho gingen door het betrokken bedrijfsleven vrijwillig tot een aanvaard baar niveau zullen worden teruggebracht. In twee andere gevallen was op basis van vrijwilligheid geen voldoende resultaat te verwach ten, waardoor de minister zich genoodzaakt zag een prijzenbeschik- king af te kondigen. A. Afwerken van fotomateriaal. De prij zen van het ontwikkelen en afwerken van fotomateriaal mogen niet uitgaan boven het niveau van 1 oktober 1968, vermeerderd met acht procent voor het ontwikkelen en met zes procent voor het afdrukken. De beschikking heeft geen betrekking op diapositieven. Bij ae vaststelling van de toegestane prijs verhoging is rekening gehouden met de invloed van de btw en de gestegen kosten. Zowel bij zogenaamde afwerk- centrales als bij detailhandelaren waren prijsverhogingen geconstateerd tot der tig procent. B. Schoenonderhoudsmiddelen. De prij zen van schoenonderhoudsmiddelen, waaronder schoenereme. kleurenherstel- lers en middelen tot het waterdicht maken, doch met uitzondering van leer- verf, borstels, poetsdoeken en dergelij ke, mogen niet uitgaan boven het peil van 1 augustus 1968. vermeerderd met vijf proeent wegens de invloed van de btw. In een belangrijk aantal gevallen kwamen prijsverhogingen voor die het toegestane percentage aanmerkelijk te- boven gingen. AKKOORDEN A. Scheermesjes De prijzen van scheer, mesjes zullen direct worden terugge bracht tot een voor het departement aanvaardbaar niveau Dit betekent, dat de prijzen als gevolg ven de btw hoog stens zes procent boven het niveau van 1 oktober 196S zullen kunnen liggen. Voor scheermesjes waren prijsverhogin- fen tot 25 procent geconstateerd. Hoveniers. De organisaties van de hoveniers zullen hun leden er op zeer korte termijn toe bewegen, dat de tarie ven van het onderhoud van tuinen wor den teruggebracht tot een niveau, dat in overeenstemming is met de regels van het prijsbeleid. Dit houdt in, dat de uurtarieven niet zullen uitgaan bo ven het peil van 1 oktober 1968, ver meerderd met elf procent wegens de invloed van de btw en kostenstijgingen. Hier kwamen prijsverhogingen voor van zestien procent. Over de prijzen van honden- en katten- voedsel is nog overleg met de betrok ken organisaties gaande. Criteria benoeming burgemeesters DEN HAAG (ANP) Reflectanten naar het ambt van burgemeester wor den door de regering niet ingedeeld ii twee categorieën, te weten .geschikt voor een kleine gemeente' en andere. Aldus minister-president De Jong in antwoord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid Van Bennekom 'arp), die een dergelijke indeling wel had vermoed op grond van het ant woord van de minister van binnenland- se zaken op eerder gestelde vragen in zake het polsen van de heer Korsten, "•oor het ambt van burgemeester. Turk stak drie mensen met mes éen steekpartij in enkele Marktplein in Apeldoorn, zijn woens dagavond vier personen gewond, waar van er één in vrij ernstige toestand in een ziekenhuis moest worden opgeno men. Als verdachte is aangehouden de 31-ja- rige in Apeldoorn wonende turk H. K., die in een café omstreeks half twaalf plotseling een mes trok toen een kelner hem niet meer wilde toelaten. De turk was al eerder op de avond in dit café geweest en had er moeilijkhe den veroorzaakt, waarbij onder andere ook twee vrouwen waren betrokken. De kelner wist de messensteker te ont wijken, maar een andere café bezoe ker. de 35-jarige H. K. uit Lochem werd, in zijn hand gestoken Daarop verliet de turk het café om in een tweede café! verder ruzie te zoeken. Daar trok hij weer een mes en stak de 22-jarige T. H. in zijn arm en zitvlak, die vervolgens de ruzie makende turk met een barkruk op het hoofd sloeg. Een andere cafébezoeker, de 46-jarige J. V. uit Amsterdam, die tussen beide wilde komen werd door de Turk het ernstigst gewond. Hij werd in de borst, been en arm gestoken. De man die ge wond het café verliet, zakte in een por tiek in elkaar, waar de inmiddels ge alarmeerde politie hem vond. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De andere gewonden, waaronder de Turk, die daarna werd ingesloten, werd op het politiebureau verbonden. Zoeklicht op Nederland In het NRU-programma .Zoeklicht op Nederland" op maandag 10 maart (15.30-17.20 uur, Hilversum II) ko men in het eerste half uur, dat ge wild ls aan de provincie Drente, de volgende onderwerpen aan de orde: - de voorgenomen uitbreiding op' Groningse gemeente Ter Apel - de moeilijkheden tussen Wapse en Diever; - het nieuwe recreatieplan van Bel len; - de .Stedenband' van gemeenten in zuid-oost Drente. Na het nieuwsbulletin van 16.00 uur wordt aandacht besteed aan de an dere provincle's. - primeur voor Nederland .n de Utrechtse nieuwbouwwijk Over- vecht; - algemene hulpdienst in Eindho ven; - de voorbereidingen voor de negen de internationale .ster van Zwolle', de opening van het wielerseizoen i voor amateurs, - de postbezorging in Langweer I (Fr.); - bewaring van sieraden in Zeeland - onderwatersport en de HISWA Het programma wordt besloten met een concert door de jubilerende Jo- han Willem Frisokapel uit Assen dat voorafgegaan wordt door een ge sprek met de directeur, de heer P. van Bruggen. Verloren duif kwam terug na negen jaar ASHBOURNE (Engeland RTR) - Jack Wheeldon heeft lange tijd gepoogd een vreemde vogel op zijn duivenplat te verjagen, niaar het dier wilde niet w*?g. Ten einde raad schreef hij aan een vereni ging van duivenhouders en vroeg of deze het getal op de ring om de poot van de vreemde duif wil de verifiëren, in geval iemand het dier mocht missen. Het antwoord van de duiven! iersvereniging: ,ja u hebt de du:t negen jaar geleden als vermist opgegeven'. Jack heeft inderdaad de duif in 1960 voor een oefen- vlucht losgelaten. Maar net die? Keerde niet terug en Jack Wheel don verbrandde daarna de be scheiden behorende bij de .vreem de vogel'. f ADVERTENTIE, Voor al uw BOEKEN voor, tijdens en na de BOEKENWEEK (gedurende boekenweek bij aankoop k f 7,50 Lam po ,de Goden' gratis). Raadsel in Glanerbrug opgelost: BOEKHANDEL .KUNSTHANDEL v, 'ij DE VE<f MESTDAGH Beliamygark-i45-58 viiss'ingen Tan Mierlo (D '66) in Goes GOES ,Het .»esluit van het PvdA- congres om voor en na de verkiezingen niet met de KVP te gaan samenwer ken lijkt erg duidelijk, maar is het niet'. Dit zei de tweede kamerfractie voorzitter van D'66, mr. H. F. M. O. van Mierlo, vrijdagavond tijdens een bijeenkomst van D'66 in hotel ,Dc Ko renbeurs' te Goes. Mr. van Mierlo wees er op. dat in de PvdA-motie staat, dat de partij niet zal samenwerken met .deze KVP'. De mogelijkheid bestaar volgens de D'66- er dus. dat de PvdA wei zal gaan sa menwerken met een veranderde KVP. Mr. van Mierlo liet er geen twijfel over bestaan, dat de KVP best kan veranderen. Hij achtte de kans groot, dat Srhmelzer geen fractievoorzitter meer zal zijn m 1971. Overigens vond de hee' Van Mierlo dat de PvdA een dergelijke beslissing beter vlak voor de verkiezingen had kunnen nemen. De kans, dat D'66, eventueel samen met de KVP, zal gaan regeren, achtte hij Wein. .Als er voor de komende ver kiezingen .geen politieke concentratie komt. kan D'66 niet worden gemist als breekiizer in de politieke verhoudin gen Die functie kan de partij niet goed vervullen als regeringspartii'. Aan de andere kant mag een bonafide partij (Zich nooit bij voorbaat aan regerings- i verantwoordelijkheid onttrekken, vond de heer Van Mierlo. Er bestaat dus altijd een zeer kleine kans. dat D'66 mee gaat regeren. .Mochten we dat toch doen, dan komen we te voren met een door het congres opgesteld minimum programma, dat door de andere rege ringspartners onveranderd moet worden overgenomen'. Weer werkte wat ongunstig MIDDELBURG - De geregistreer de arbeidsreserve van mannen in de provincie Zeeland bedroeg eind februari 2110. Dat is 3,4 van de mannelijke loontrekkenden. In ver gelijking met januari is er slechts een zeer geringe daling, want toen bedroeg het aantal geregistreerde mannen in de arbeidsreserve 2117. De geringe verschuiving is te wij ten aan de weersomstandigheden in de maand februari. Vergeleken met vorig jaar is er een vrye sterke daling met precies 400 mannelijke werklozen. Vorig jaar februari wa ren er namelijk 2510 mannen in de arbeidsreserve geregistreerd. Met 'Ün 3,4 is Zeeland thans op de vyfde plaats in de landelijke rang lijst. Alleen Gelderland met 2.4 Noord-Holland en Zuid-Holland ie der met 1,4% en Utrecht met 1,2% hadden een nog lager percentage werkloze mannen. Deze cijfers zijn vrijdagmorgen bekend gemaakt op de maandelijkse pcrsconfe-; rentte van de hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland- De liper C. J. Buissing, secretaris van het districtsbureau voor de arbeidsvoor ziening, die de cijfers toelichtte, noem de dit: in vergelijking niet januari wal stationaire beeld ongebruikelijk. .Als de weersomstandigheden hadden meege werkt, waren we zeker beneden de 2000 gekomen', aldus de heer Buissing. die nu rekening hield met een versnelde da- Ung van het aantal werklozen in maart. In vergelijking met 1968 is er sprake van een heel gelukkige daling, ondanks de weerstegenslag. Het is moedgevend dat er ook in het rayon Oostburg in vergelijking met vorig jaar nu een klei ne daling is, stelde de heer Buissing vast. Oostburg telde eind februari 404 mannelijke werknemers in de arbeids reserve tegen 440 vorig jaar. Toch is het percentage in Oostburg nog altijd 9 procent, (vorig jaar 9.3) Het rayon Goes liep terug van 476 vong jaar (3.6 procent) naar 336 (2.6) Hulst zag ver mindering van 414 februari '68 (8.4 pro cent) naar 235 (4.7 procent). Terneu- zen toonde een lichte stijging van 186 (2,3 procent) naar 220 (2,7 procent) en Tholen bleef ongeveer gelijk 139 - 4 fe bruari '68 naar 140 - 4.7 procent nu). Van de 2110 mannelijke .arbeidsreser- visten' in Zeeland zijn er 1666 geheel werkloos. 43 zijn er' werkzaam op de aanvullende werken en 401 ln de ge meentelijke sociale werkvoorzieningen. Een aantal van 129 wordt gerekend tot de jeugdigen (onder 19 jaar). Zeeland belde eind februari in totaal 281 vrouwelijke werklozen, waarvan er 52 in de gsw-regelingen werkzaam wa ren, en 44 tot de jeugd worden gere- welijke werklozen, waarvan 46 in de gsw en 60 behorende tot de jeugd. Bij de mannen vindt men thans de hoogste aantallen geregistreerde werk lozen bij het landbouwpersoneel 192, ho- reca-personeel 156 en bouw, waarvan 150 Dij de bouw- en utiliteitswerken en 238 bij de water- spoor- en wegwer ken. Werkloze losse arbeiders op het platteland waren er eind fabruari 144. overige losse arbeiders 167 en minder- geschikten 571. De vraag Eind februari was er een totale vraag naar mannelijk personeel van 996, te gen 922 in januari '69 en 576 eind fe- bruar. 1968. De grootste vraag is er in de metaal sector, namelijk 416 tegen 245 vorig jaar. naar bouwvakarbeiders b. en u 235 (vorig jaar 101) en bouwvakarbei ders w. s. w. 63 (vorig jaar 22). De vraag naar jeugdigen was 201 te gen 126 vorig jaar februari. Eind februari bedroeg de geregistreerde vraag naar vrouwelijk personeel 806 te gen 768 in januari en 784 vorig jaar. Voor naaisters vooral gevraagd door de nieuwe confectiebedrijven ziin een aantal van 185 aanvragen geregistreerd (tegen 79 Vorig jaar). Huishoudelijk personeel gevraagd 233 tegen 209 vong jaar en jeugdigen gevraagd 586 tegen 484 vorig jaar februari. Prof. Van Niftrik over studenten: Graag samenwerking van KVP. AR en CHU GOES Alles verzet zich in mij als ik ze zie, die studenten niet lange haren en hun vieze broeken, maar juist die vieze jongens doen in het algemeen tweemaal zulke goede tentamens als die nette zo nen van nette dominees, die ook weer dominee worden. Ik geloof zeker dat deze radicale, opstandige, vernieuwing willende jongens voor iets goeds zuilen zorgen. Hoewel het tegen mijn vlees in gaat zeg ik daarom ook dat we moeten luisteren naar de radicalen, de christen radicalen in de politieke partijen en ze moeten vasthouden in de partijen. Maar af en toe snap je niet hoe 't Veerman lukt de mensen te doen geloven dat Al- gra en De Gaay Fortman tot één en dezelfde fractie behoren.' Aldus prof dr G. C. van Niftrik vrijdag avond in Goes voor ARP'ers, CHU'ers en KVP'ers. Prof Van Niftrik is lid van de .Achttien', die op landelijk niveau praten over samenwerking tussen deze drie partijen. Hjj sprak over die samen werking. Soeverein welbehagen Het radicalisme mocht dan wel niet zijn gehele hart en verstand hebben, maar hij bleek toch wel waardering te hebben voor enige democratische ontwikkelin gen, zoals die aan de universiteit bij voorbeeld. Zoals deze opmerkingen over de werkcolleges, waarbij niet meer de hoogleraar twee uur aan een stuk col lege geeft, maar waarin de zelfwerk zaamheid van de studenten, het praten met hen over de stof een belangrijke plaats krijgt. .Dat is veel beter dan vroeger, ze hebben nu veel meer ver antwoordelijkheid en er wordt veel in tensiever gewerkt. Nog zo'n verbete ring: vóór 10 maart móet ik opgeven waar ik het volgend collegejaar in mijn colleges over ga praten. Vroeger stelde ik dat pas in augustus in soeverein wel behagen vast.' Prof Van Niftrik gaf in een van Franse gloed voorzien betoog een wat eenzijdige kritische schets van de theologische en maatschappelijke ontwikkelingen van het ogenblik. Achttien Over de Achttien onder andere Maan dag komen we weer bij elkaar. Dan zal het PvdA-besluit om niet met de KVP in zee te gaan wel een belangrijk gespreks onderwerp worden denk ik. Let u maar goed op de communiqués die verschijnen na afloop. Als ze tenminste eerlijk'zijn en het zeggen. De communiqués zijn in het algemeen meer versluieringen dan openbaringen'. In ieder geval over samenwerking van de drie rechtse christelijke partijen: ,in diepte horen wij bij eikaar, wij belijden dezelfde Heer. maar mor moet ze niet opheffen, dat zou een i iskenning van de historie zijn. Liever een federatie Niet zoiets als een CDU dat zou het wantrouwen getuige de Duitse CDU alleen maar wakker maken'. ,Een pleidooi voor intense samenwer king moet men niet direct van de Acht tien verwachten. De vernieuwing moet op het plajrtseljjk vlak gebeuren. Men moet zich niets aantrekken van mensen die zeggen: .niet vooruitlopen flTi de Achttien'. ZAANDAM (GPD) Via de televisie heeft de commissaris van politie te Zaandam donderdag aan het begin van de avond bekendgemaakt, dat een dro gisterij per abuis aan een inwoonster van Zaandam 25 gram zuringzout had verstrekt in plaats lan zuiveringszout. Een paar gram zuringzout kan al do delijk zijn. Donderdagmiddag kwamen twee dames de drogisterij binnen. Eén van hen kwam voor 25 gram gemberpoeder, 25 gram gemalen kruidnagelen en 25 gram zuive ringszout. Eén der winkelmeisjes gaf het gevraagde, maar in plaats van zui veringszout gaf ze zuringzout. Zuring zout wordt gebruikt om roestvlekken uit textiel te verwijderen. Een paar gram kan reeds voldoende zijn om een mens te doden. Omstreeks vijf uur bemerkte de drogist de vergissing en gaf het onmiddellijk op aan de politie. Met geluidswagens is deze het oostelijk deel van Zaandam doorgereden om de desbetreffende dame op te zoeken. De oproep via de televisie had succes. Mevrouw T. Kraalt (67) uit Zaandam hoorde de oproep via de tv om acht uut en besefte, dat zij het moest zijn ge weest. Ze ging onmiddellijk naar de po litie met de gekochte artikelen. Voor zichtigheidshalve heeft men daar alle zakjes gehouden. Een geluk was. dat mevrouw Kraaij het zuiveringszout eerst vrijdagmiddag zou gebruiken. De politie ziet geen aanleiding een ver volging tegen de drogisterij in te stel len, aangezien het hier een normale menselijke fout betreft en er geen spra ke is van grove nalatigheid. Mr. J. S. P. Rietema, HID arbeidsvoorziening: Interprovinciale bemiddeling door hele land MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft vrydag de chauffeur J. de V. uit Sirjansland veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf bewezen, dat Do V. schuldig was dood van vier bejaarde inwoners van Vrouwenpolder, nadat hij met zijn vrachtauto op de Zeelandbrug tegen de Vrouwenpolderse auto gebotst was. Voor het plegen van een aantal inbraak- jes werd de Goesenaar A. de K. ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Voor brand stichting in een huis hij zou een Mo lotovcocktail naar binnen gegooid heb ben werd F. S. uit Middelburg ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. MIDDELBURG Wie vanuit een an dere provincie in Zeeland wil gaan wer ken, of vanuit dit deel van het land een werkkring zoekt in een ander lands deel, kan hierbij over de service van het gewestelijke arbeidsbureau in zijn woonplaats beschikken. Dit vertelde mr J. S. P. Rietema, hoofdinspecteur-di recteur van de arbeidsvoorziening in Zeeland vrijdag ln Middelburg tijdens de maandelijkse persconferentie op het districtskantoor van zijn dienst. .Of ficieel noemt men deze service-verle ning .interlokale arbeidsbemiddeling, maar interprovinciale arbeidsbemidde ling lijkt mij een duidelijker benaming', meende de heer Rietema. ,In deze provincie, maar natuurlijk ook in andere gewesten leven beroepswen- sen, die ter plaatse moeilijk te verwe zenlijken zijn. Laat ik als voorbeeld ne men iemand met hbs-opleiding. die graag op een reisbureau wil werken. Dergelijke bureaus hebben we hier wel niet dik gezaaid, maar elders wel. Als zo Iemand zich met zijn wens buiten provincie te werken tot het arbeids- seau in zijn plaats richt, zal dit interprovinciaal gaan bemiddelen'. Alle GAB's in Nederland met hun nevenvestigingen een 150 wisselen regelmatig gegevens over vraag naar en aanbod van bepaalde beroepen met elkaar uit. Men verstrekt eikaar gege vens over de persoon of het bedrijf, over opleiding, beloning, ook over het al of niet aanwezig zijn van een woning. Uit die gegevens kent men bijvoor beeld in Middelburg de vraag naar bepaalde beroepen in Utrecht of Rot terdam net zo goed als die ln Gro ningen en omgekeerd. Het arbeids bureau kan dus een gegadigde die in een bepaald beroep elders ln het land wil gaan werken over die mo gelijkheid inlichten en zonodig werknemer en werkgever tot elkaar brengen. .Er bestaat ook een zogenaamde ge richte bemiddeling", vertelde de heer Rietema. Jemand wil bijvoorbeeld als monteur of als accountant naar Rot terdam. Hiervoor kan hij zich bij één van de negen nederzettingen van het arbeidsbureau in Zeeland melden. Dat bureau zendt zijn gegevens dan door naar het GAB te Rotterdam, zodat ook daar bemiddeling bij een werkgever, die een dergelijke plaats open heeft, stand kan komen'. ,A1 in de wet van 1930 staat dat het arbeidsbureau beschikbaar is voor werk gevers en werknemers in heel Neder land. Eigenlijk was dit toen nog eer wens, maar nu kan deze dan worden verwezenlijkt', aldus de heer Rietema. die ook nog vertelde dat leidinggevend personeel, administratief- en overheids personeel, administratief en overheids- middehng. die nog niet genoeg bekend is, gebruik gemaakt, net zo goed als werknemers uit andere beroepen dit kun nen doen. Even binnenlopen... Men hoeft voor deze interprovinciale bemiddeling gewoon maar een geweste lijk arbeidsbureau binnen te lopen. En als men overdag geen gelegenheid heeft is daar iedere woensdagavond gelegen heid voor', zei de hoofd-nspecteur-direc- teur, die met klem benadrukte dat het GAB een service-verlenende rijksinstan tie wil zijn voor alle werknemers, .niet alleen voor technische, of alleen voor administratieve'. De heer Rietema was zich er van be wust dat veel sollicitanten liever op ei- .gen initiatief solliciteren dan het GAB ln te schakelen. .Het is een lofwaar dige insteLing als men zijn eigen boon tjes wil doppen. Dat moet men ook blij ven doen. Maar... als men zich .wil ver kopen', moet men van alle ,etala< gebruik maken, en het arbeidsbureau is dan één van de mogelijkheden, die men zeker moet benutten', aldus de heer Rietema. Hij wees er nog op dat deze interprovinciale bemidde ling niet gezien moet worden als sti mulans voor een stroom vanuit Zeeland naar elders. ,Er ls ook een inkomende stroom. Mensen elders kunnen dankzij de interprovinciale bemiddeling ook ENSCHEDE (GPD, - Muizen onder de vloer van een schoenenfi- Haal in Glanerbrug hebben ruim acht janr in weelde talloze nieu we generaties voortge bracht. Hun nest tea* van SS. Dit werd donderdag middag ontdekt toen bij verbouwingswerk zaamheden aan de. win kel onder de houten vloer het kapitale muizennest gevonden werd. Voor de eigenaar ran het geld. de schoen handelaar F. J. Hilgen- berg uit Oldenzanl, be tekent deze ontdekking het einde van een acht jaar lang knagende onzekerheid. Op 25 november J060 meldde hij de politie dat uit zijn winkel re gelmatig papiergeld verdween. In de we ken voornfgaande aan zijn ontdekking was hij al voor een bedrag van rond 600 gulden aan geld kwijtgeraakt. Er waren geen sporen van braak, geen vingeraf drukken van daders, geen aanwijzingen in welke richting dan ook. Kortom, de schoe nenhandelaar en de po litie stonden voor een groot raadsel. De poli tie besloot te posten. Nachten achtereen pa trouilleerden politie mensen rond het pand. Er verdween opnieuw geld maar de dader liet zich nooit zien. Muizen ren van Hermandad ioe-1 op de gedachte dat ratten of muizen onder de vloer zich ontterm den over de waardevol le papieren. Bewijzen ervoor waren er nau welijks Het geld werd in de kassala opgebor gen onder de etalage ruimte van de winkel. Bij de kassa werden wat produkten gevon den aie op rattenbe- zoek wezen. Het ver moeden dat de ratten de die/stal pleegden werd nog versterkt door de gaten in de houten vloer en de nes ten die onder de vloer gevonden teerden. In 'die nesten zat echter geen spoor van het 'vermiste geld. Na het onderzoek werd de vloer hersteld, maar het raadsel bleet, on danks het feit dat er vanaf die dag geen geld meer werd ver mist. Donderdagmiddag kwam bij de politie een melding binnen dat on der de vloer ran een naastgelegen pand een nest met geld gevonden was. Een bedrag van 45 0 gulden ongeveer kon worden achter haald. De bank- en muntbiljetten waren voor een kwart ver teerd, aangevreten en onherkenbaar gewor den. Waar de rest van de vermiste 600 gulden gebleven is zal wel eerst blijken wanneer de vloer verder wordt opengebroken. De Oldcnzaalse schoe nenhandelaar heeft het onbeschadigde gedeelte van het geld, dat mui zen ongeveer zeven meter onder de vloer hadden gesleept om een nest te maken, te ruggekregen. De vondst ran heC waardevolle muizen nest is vooral prettig voor het winkelmeisje 'lat destijds het schoen filiaal beheerde m xcaarop jaren geleden volkomen onverdiend nog een schijn van on eerlijkheid werd geivor- pen door naar thans is gebleken diefachtige muizen. Taart Zo weinig geloof hecht te schoenenhandelaar Hilgenberg destijds aan de veronderstelling van de politie dat de verdwenen honderden guldens weieens door muizen zouden kunnen zijn weggehaald, dat hij op het precies tegen over zijn filiaal gele gen bureau van politie een taart liet bezorgen met een levensgrote muis erop. De schoe nenhandelaar veilde op deze wijze de gek ste ken met de agenten dts de inbrekers niet kon den vangen. Het valt daarom goed te begrij pen dat de hele bezet ting van de Glaner brug se politiepost don derdag een kijkje ging nemen. Toen het geld in de vorm van een muizennest ontdekt werd. De agenten had den natuurlijk de grootste lol toen de schoenhandelaar zijn bankbiljetten, waaron der Duits geld en nog inleverbare. waarde bonnen, kwam terug halen waarbij hij uiter- lard nogmaals min zaam werd bedankt voor zipi jaren geleden gestuurde taart met muisje. SEKSUELE VOORLICHTING OP UTRECHTSE SCHOLEN UTRECHT (ANP) Als experiment willen b en w van Utrecht gedurende drie jaar seksuele voorlichting op een aantal lagere scholen laten verzorgen. Gedacht wordt aan de hoogste drie leer jaren van drie groepen van vijf scholen. Voor het eerste Jaar (1969/1970) Is daarvoor een bedrag nodig van h(jna J 12.000. De raad is gevraagd dit kre- let te verlenen. B en w hebben zich door een commla- sie van deskundigen laten adviseren over de noodzaak van seksuele voorlich ting op scholen. Op dit moment la niet te zeggen welke methode van voorlich ting de voorkeur moet hebben. Daarom zal met verschillende vormen worden ge ëxperimenteerd. De lessen eetaRsete voorlichting zullen tijdens de schooltijd worden gegeven. De ouders worden vooraf op de hoogte gesteld, zodat eventueel thuis op de gegeven voorlich ting kan worden ingehaakt. f ADVERTENTIE) Weet je dat je bij de AMRO Bank reuze voordelig kunt sparen? Hoe bedoel je? Nou, je kan kiezen uit meerdere spaarrekeningen. Wil je elke dag geld kunnen opnemen, dan krijg je vier procent. Laat je het langer staan, dan kun je zelfs tot zes en een kwart procent krijgen. Zés en een kwart procent?I Maar ik ben maar een klein spaardertje. Dat maakt de AMRO Bank niets uit. Weet je wat ook fijn is, je hebt meteen een bank. Een bank? Ja, ik heb er laatst geld geleend voor die wasmachine. En Arnold heeft er een rekening. Gewoon handig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7