Tweede kamer over de herindeling Beveland de BILT ,REIMERSW AALPLAN IS NIET ACHTERHAALD' Middenstandsrapport geeft Terneuzen uitstekende kansen 2 Voorwaarde: het stadscentrum ig uitbreiden tijdig Fusievergadering Zeeuwse veilingen op 14 maart ALMANAK Bartók tussen de Jaaien' DE GRENSWISSELKANTOREN NV OOK OP ZATERDAG VREEMD GELD VERANDEREND BEELD B11 ENTREE DOMBURG TVorgels piano's hifi installaties mossel+ versteeg© PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 7 MAART 1969 MINISTER BEERNINK IN ANTWOORD AAN DE KAMER (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG ,Het Reimers- waalplan is geen achterhaalde zaak', zo begon minister Beer- nink (binnenlandse zaken) don derdagavond half zes de beant woording van de sprekers, die eerder op de dag in de tweede kamer hun standpunt over het wetsontwerp herindeling Zuid- Beveland hadden weergegeven. Hoewel de minister toegaf dat dit eigenlijk zijn terrein niet was, zei hij de verwerkelijking van het Reimerswaalplan niet voor 1980 te zien. Toch achtte hij de in behandeling zijnde herinde lingsplannen niet prematuur, ge zien de huidige ontwikkeling': de gemeenten moeten er tijdig vertrouwd mee raken', aldus de bewindsman. Hij vond deze ontwikkeling zelfs es sentieel voor de benadering van het wetsontwerp. .Het Sloegebied is al te klein. Delen van het huidige 's- Heer-Arendskerke en Borssele wor den al tot Sloegebied bestempeld. Volgens het overlegorgaan zeena- wikkeling Zuidwest-Nederland meente Nieuw-Borssede van het wetsontwerp, maar voor de helft op het gebied van de twee gemeenten uit de structuurschets West-Zuid- Beveland van de 14 Bevelandse er in het amendement Van Thijn voordelen zaten gezien de financië le sterkte van een grote gemeente en ook ten aanzien van ae verte genwoordigingen In het havenschap Vlissingen. .Maar', zo zei hij, .de ontwikkeling aan het Sloe gaat van Walcheren uit. Goes heeft geen directe relatie met het Sloegebied'. Nieuw-Borssele hoeft niet uitzonderlijk groot te zijn om op het ontwikkelingsproces inge steld te zijn. Ook de minister uitte waardering voor de recreatieve prestaties van Wolphaartsdijk aan het Veerse Meer maar hij zag geen moeilijkheden bij het overnemen va.n de 'recreatieve taak in dat gebied door Goes. ,lk ben geen planoloog, maar per soonlijk wel zoveel mogelijk tegen lelijke industriële lintbebouwing langs de Schelde-oever, zei minister Beernlnk naar aanleiding van de opmerkingen hierover gemaakt door de PSP-er Wiebenga. .Maar het mi nisterie van ruimtelijke ordening brengt voor ieder wetsontwerp voor gemeentelijke herindeling zijn me ning in de ministerraad uit'. De bewindsman wilde ook toegeven dat er niet altijd voldoende is rekening gehouden met de voorlichting aan ae gemeenten, ,maar ik ben bereid deze voorlichting te bevorderen en ook onder de aandacht van de pro vinciale besturen te brengen', aldus mr Beernink, Streekbelang Yerseke .Bij de uitbreiding van Goe9 hebben we gedacht zowel aan het gewest als aan de gemeente', zei de be windsman tot de heer Van Thljn. "r is geen vrees dat de belangen van de streek in het gedrang zul len komen, ook niet bij de nieuwe gemeenten Kapelle en Borssele'. Hij zag voor de nieuwe gemeenten uit het wetsontwerp nog ruimte ge noeg om van de wet op de gemeen schappelijke regelingen gebruik te Kunnen maken, iets wat mejuffrouw Goudsmit (WD) gezegd hacl te vre zen. meenten. ,Het is uitgesloten dat ^ij een dergelijke ontwikkeling slechts twee gemeenten zich daarmee be- z.g kunnen houden, aldus de minis ter. Ten aanzien van de bestuurs kracht voor een dergelijk gebied in ontwikkeling, die zou moeten wor den toevertrouwd aan Nieuw-Bors- sele, stelde de minister zich opti- andere: die van Zoetermeer, een gemeente met eveneens 15.000 inwo ners die een grootse ontwikkeling tegemoet gaat. .Zoetermeer telt 140 ambtenaren en 8 topambtenaren', aldus de minis ter, die hoopte dat men in Nieuw- Borssele een goed gemeentebestuur en een pittige burgemeester zou neerzetten, zoals door enkele afge vaardigden was bepleit. Hij zag op grond van de wet mogelijkheden voor meer wethouders dan twee. .Vol maakte onzin', noemde de heer Van Thijn de vergelijking Nieuw-Borsse le - Zoetermeer. .Zoetermeer is een heel ander geval, een satelliet van Den Haag. Een dergelijke ontwik keling is Borssele niet toebedeeld'. Walcheren De minister wilde wel toegeven dat Drie auto's bij botsing beschadigd BERGEN OP ZOOM Bij een aan rijding, die zich donderdagmiddag voor deed op het kruispunt Rooseveltlaan - Kastanjelaan te Bergen op Zoom zijn drie auto's beschadigd. C. van d eB. uit Sint-Phllipsland wil de de Kastanjelaan oprijden, maar be merkte toen een vrachtauto, die uit de Pastoor Jutenlaan kwam. Van de B. reed achteruit maar botste daarbij te gen de auto's van A. S. uit Sint-Anna- land en E. V. uit Bergen op Zoom. De minister zegde ook toe de spe ciale belangen van Yerseke met de commissaris van de koningin in Zeeland te zullen bespreken en even tueel te benoemen nieuwe burge meesters deze zaak onder de aan dacht te zullen hrergen. .Kruiningen en Hansweert horen bij Reimerswaal', merkte de minister verder op. Industriespreiding zoals de heer Wiebenga had gevraagd kon hij voor de verwezenlijking van Rei merswaal nog niet zien. ofschoon hij daarvoor in een verdere toekomst wel mogelijkheden aanwezig achtte. .Goes heeft geen enkele behoefte aan de gemeente Kapelle', betoogde de bewindsman. Met 25.000 inwoners heeft Goes bestuurskracht voldoen de. de bevolking van Kapelle heeft behoefte aan zelfstandigheid. Kapel le moet met zijn agrarische struc- zich bereid verklaarde ruilverkave ling in die gemeente met zijn ambt genoot van landbouw en visserij te bespreken. Schore achtte hij ook ge zien het agrarische karakter op zijn plaats bij Kapelle. Als Kattendijke geheel naar Goes zou overgaan zou het inwonertal toch boven de 7000 blijven, ma de minister zag nog argumenten i noeg om hier het wetsontwerp te blijven volgen. Tholen Na er bij herhaling op gewezen hebben dat naar zijn oordeel de nieuwe gemeente Borssele tegen haar taak is opgewassen, besloot de minister zijn betoog met de mede deling dat nog deze maand de memo rie van antwoord inzake de gemeen telijke herindeling van Tholen zal verschijnen. KOOPCENTRUM Z.-VLAANDEREN MINISTER BEERNINK GOES Op vrijdag 14 maart aan staande om half acht 's avonds zal er in Goes. Kapelle en Middelburg een buitengewone" algemene ledenvergade ring worden belegd voor leden van de veilingsverenigingen in deze plaatsen. Daarop zuUen de bestuursvoorstellen tot fusie van deze drie veilingen in behan deling komen. Het voorstel van de drie besturen is om de bestaande verenig! n- 5 en op te heffen en een nieuwe vei- ngsvereniging te stichten die de naam krijgt van velling Midden-Zeeland (CVMZ). (ADVERTENTIE) In geval van storing, is voor da abonnees op onze servlcedienst dit weekend beschikbaar: de heer B. C. Neve, Dorns Rijkers straat 12, Middelburg. Telefoon 01180-5025. Leeuwse Kunst Het mooie weer lokte gisteren een achtenswaardig Vlissings bur ger naar z'n boulevard, waar hij een groepje schoolkinderen teken onderricht wilde geven. Toen hij de schildersezel had opgezet en de eerste, voorzichtige Ujfnen plaat ste, naderden er twee kleuters, die hem enige tijd aanstaarden en zich toen ijlings uit de voeten maakten. Na ongeveer tein minuten kwa men ze terug. Beiden met een stuiver in het knuistje. Eerst wilde de docent, niet. Toen de kinderen zich zeer bele digd toonden, heejt hij de stui vers maar aangenomen. Het maecenaat is nog niet dooi. TERNEUZEN De afdeling pla nologie van het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf heeft op verzoek van de Terneuzense mid denstandsvereniging HCT een on derzoek ingesteld naar de verzor- gingsfnnctie van Terneuzen in het algemeen en die van de oude stads kern in het bijzonder. Uit dit on derzoek is een adviesrapport gere sulteerd met aanbevelingen om het distributiepatroon in de toekomst te verbeteren. Er is veel aandacht besteed aan maatregelen die moe ten voorkomen, dat het bestaande winkelcentrum in de binnenstad over enkele jaren wordt overvleu geld door het nieuwe wijkwinkel centrum in Terneuzen-Zuid. Een interessante suggestie uit het rap port is, om de Noordstr. en de Axelsestr. via de gedempte oostelijke kanaalarm met elkaar te verbinden. Een dergelijke verbinding wordt noodzakelijk gea-'-' omdat het oude stadscentrum door bouw van nieuwe woonwijken steeds excentrischer is komen te liggen. Om functieverlies te voorkomen moet de kem daarom beter worden geïntegreerd m het geheel. Volgens het rapport kan dat gebeuren door de Noordstraat door te trekken naar de Axelsestraat. Binnenstad Omdat aan het huidige stadscentrum in de toekomst een belangrijke su- pra-lokale betekenis is toegedacht, zal het winkelapparaat er omvang rijker, gedifferentieerder en hoog waardiger moeteD zijn dan In de wijkcentra. Volgens het rapport kunnen de ontwikkelingskansen van Wel is het van groot belang, dat de noodzakelijke uitbreiding van het win kelbestand tijdig kan worden gereali seerd. Er wordt in dit verband op ge wezen, dat de reconstructie van de Ter neuzense binnenstad pas na geruime tijd ter hand zal worden genomen. Daar door zal het winkelcentrum de eerst komende 20 jaar ernstig worden be lemmerd in uitbreidings- en vernieu wingsmogelijkheden. Het gevaar is dan niet denkbeeldig, dat absoluut noodza kelijke elementen (zoals een warenhuis) niet in het stadscentrum maar in het wijkwinkelcentrum-Zuid worden geves tigd. Een zwak punt van de Terneuzense bin nenstad acht het ropport voorts de krappe parkeergelegenheid. Parkeer ruimte dient in de onmiddellijke omge ving van de winkelconcentratie te lig gen. Omdat het percentage vrouwen bij het wlnkelparkeren hoog is, moet men terecht kunnen op snel en goed bereik bare parkeerterreinen. Het file-parke ren Ln drukke straten wordt vooral door vrouwelijke bestuurders als en opgave ondervonden. Bij het onderzoek is ge bleken, dat de parkeergelegenheid ln Terneuzen niet aan de criteria voldoet- De parkeeTbehoefta in do binnenstad wordt op dit moment voor de winkel functie op minimaal 450 plaatsen ge schat. Daarvoor is een terrein van 1,1 ha nodig. Voor 1980 wordt de behoefte voor de winkelfunctie op 1000 1100 Slaatsen geraamd. [ocht de modernisering, uitbreiding en verbetering in verkeerstechnische zin v. het stadscentrum geen gelijke tred kun nen houden met de verdere ontwik keling van Terneuzen, dan voorspelt het rapport een afvloeiing van koopkracht naar elders. Het is bovendien denkbaar dat aan de gehele Terneuzense verzor- gingsfunctie schade zal worden toege bracht. Het wijkwinkelcentrum in zuid Als aan de voorwaarden ten aanzien van de ontwikkeling van de binnenstad wel kan worden voldaan, zien de sa menstellers van het rapport voor Ter neuzen een kans zich te ontplooien als regionaal koopcentrum voor geheel Zwsch-Vlaanderen. Overigens kan dan met maatregelen van uitsluitend plano logische en bestuurlijke aard alleen niet worden volstaan. Er zal dan bovendien een gemeenschappelijk middenstands- beleid (bijvoorbeeld in de vorm van ge- zamelijke reclamecampagnes) noodza kelijk zijn. Het was donderdag druk op de publieke tribune va» de ticeede kamer. Er zaten tientallen Zeeu wen, die de behandeling van de gemeentelijke herindeling Zuid- Slot van pag. 1 kunnen permitteren achtte hij on voldoende voor het leveren van te genspel tegen grotere gemeenten rond het Sloe als bijvoorbeeld Vlis singen. ,Als de ontwikkeling bij het Sloe ooit door te trekken is naar het noorelijk deel van Zuid-Beveland, dat is or in dit gewest behoefte aan een groter bestuursorgaan, al dus de heer Van Thijn, die de ka mer de gemeenten Papend recht. Bor ne en Krimpen aan de IJssel als voorbeeld voorhield, gemeenten niet als Nieuw-Borssele van 15.000 inwo ners, die er respectievelijk 8, 6 en 5 gespecialiseerde hoofdambtenaren op na kunnen houden. .Denkt u nu werkelijk, dat met zo'n nauwelijks gespecialiseerd apparaat tegenspel kan worden geleverd?' vroeg nij minister en kamer. De In spraak van de regio kwam volgens hem in gevaar zoals gebleken was tijdens de hearing over het haven schap Vlissingen, tijdens welke de huidige gemeente Borssele had ge protesteerd omdat zij hierbij buiten spel heeft gestaan. ,In de memorie van antwoord bij het wetsontwerp zegt de minister dat aan Nieuw- Borssele te eniger tijd inspraak in het havenschap zal .worden gegeven, voor Goes zelfs rechtstreeks afwij zen nodig geoordeeld. De regio staat zodoende buitenspel', aldus de heer Van Thijn, en vast staat dat de nieu we gemeente Borssele de zwakste is'. De eenheid van visie in bestuur ontbreekt in alle opzichten in de structuurschets van de 14 Beveland se gemeenten. .Het vingerstad-idee volgens hun planologische kaart wordt door hun bestuurlijke kaart doorsneden'. Mej. Goudsmit van D'66 juichtte de gewestelijke gedachte wel toe, maar vroeg zich aan de andere kant af of het amendement Van Thijn niet bui ten de orde van het wetsontwerp ging, ofschoon zij een aantal argu menten daarin verwerkt .nog niet zo gek' vond. Zij verklaarde Goes als deelgenoot te willen zien in het ha venschap Vlissingen en steunde de heer Van Bcnnekoni in zijn amen dement om Kattendijke geheel bij Goes te voegen. Zij sprak zich ver der uit voor het wetsontwerp en wees hel amendement Van Thijn af als .onvoldoende wetenschappelijk'. De PSP-er Wiebenga vond de ge dachte aan een industriële lintbebou wing van de Westerscheldeoever af schuwelijk, en hoewel hij zich be wust was dat hij eigenlijk bij de mi nister van ruimtelijke ordening moest zijn, vroeg hij toch minister Beer nink van binnenlandse zaken naar zijn mening hierover. De heer Wiebenga st Van Thijn bij zijn pleidooi voor een iga steunde de heer Groot-Goes met 50.000 inwoners, al hoewel hij de vingerstadgedachte van de 14 Bevelandse gemeenten een voor treffelijk idee vond. Hij hoopte dat een nieuwe gemeente Goes, welke dan ook, deze argumentatie over zou nemen. Voor hem was er alle reden om Goes ook als het wetsont werp wordt aangenomen - toch in spraak te geven in het havenschap Vlissingen Met de heer Van Thijn vroeg hij zich af wat er van de bestuurlijkheid var Kapelle terecht moet komen als dit Kattendijke moet afstaan. .Waarom logt u de grens voor een grote gemeente ln West-Beveland bij het kanaal en waarom niet verder? vroeg de heer Aarden (van de groep Aarden) aan de heer Van Thijn. Hij betwijfelde of deze de essentie van de plaatselijke besturen wel erkende en sprak zich uit voor een geleed plaatselijk bestuur. In eerste instan tie achtte hij het voegen van Katten dijke bij Goes ook een verzwakking van Kapelle, maar hij wachtte de ar gumenten van de minister af. Compliment De WD-er Wiegel begon zijn be loog met een compliment aan het adres van het provinciaal bestuur van Zeeland en dank aan do oud- staatssecretaris Westerhout, die dit wetsontwerp in de kamer bracht. Waardering had hij ook voor de structuurschets van de 14 Beveland se gemeenten, maar hij was het eens met de opvatting dat haven en industrieterreinen wellicht tot aan de grens van Ellewoutsdijk tot het gebied van* één gemeente moeten behoren. Grote waardering had hij met andere afgevaardigden voor wat Wolphaartsdijk op water- sportgebied bij het Veerse Meer had gem< het hart drukken: Denk aan de leef baarheid, want als je alleen maar fabrieksschoorstenen ziet, leef je ook niet voor Je lol', aldus de heer Wie gel. De heer Harmsen van de Groep-Harm- sen sprak zich uit tegen het amen dement Van Thijn en steunde het amendement Van Bennekom inzake Kattendijke. Ook de CHU-af gevaar- van deze gemeente op recreatief ge bied. Spreker wees op de geografi sche ligging van Zeeland. ,niet meer perifeer, maar scharniergebied ge worden ten opzichte van de randstad, die nu de noordelijke vleugel van de delta is'. De herindeling van Zuid- Beveland juichte hij gezien deze ont wikkeling toe, hoewél hij veel kri tiek had op de gevolgde procedure Met anderen leverde hij kritiek op het feit, dat ge van Zeeland eerst met een plan voor zeven gemeenten kwamen. Het daarna volgende plan van vier gemeenten op Zuid-"' LIMBURGS SYMFONIE ORKEST Oostburg, Leileltheater. In Bartók's leven speelde de volks muziek een grote rol. Zijn drang om zich in zijn wijze van componeren steeds meer te gaan vereenzelvigen met volks lied en volksdans, vindt misschien wel de mooiste neerslag in de .Danssuite', die het Limburgs Symfonie Orkest gis teravond in Oostburg uitvoerde. In net compositorisch verwerken van de Hon gaarse muzikale volkskunst blijkt Bar tók, gelukkig, een andere koers te vol gen dan in dezelfde jaren te onzent Figuren als Bernard Zweers (.Mijn Va derland'), Cornells Dopper (.Zuiderzee Symfonie') en als klap op de vuurpijl Peter van Anrooy Piet Hein-rapsodie' Wat het laatstgenoemde werk betreft: hier is het volksliedje slechts een aan leiding tot een oppervlakkige verpo- zingsmuziek. Bartók daarentegen tracht vooral de wezenstrekken van het volks lied met zijn eigen ritmische melodi sche en contrapuntische intenties te combineren. De sterke syncoperingen, de puntige ritmen, de modale melodiek naast een merkwaardigerwijze, handha ving van uitbundige chromatiek), zelfs de voor sommige oren harde dissonanten in de harmonie, zij alle zijn terug te voeren tot Bartók's bezeten bezig-zijn met de volksmuziek. De grillige ak koordopeenstapelingen en accentver schuivingen, waarmede de .Danssuite' de argeloze luisteraar overvalt, zijn niet resultaten van de experimenten van een modern muziek-alchemist. zij ko men rechtstreeks voort, hoe vreemd dit ook moge klinken, uit de melodische formules van de oude volksdansen en -liederen. Het Limburgs Symfonie Orkest is in en kele maanden het derde in Zeeland mu sicerende gezelschap, dat het concert- minnend publick in aanraking bracht met een werk van Bartók: het befaamde Engelse Amadeuskwartet speelde eind 1968 voor een handje vol mensen diens Vierde Strijkkwartet en nog vorige week bracht het' Rotterdams Philharmonisch Orkest in een halfvolle zaal het .Diver timento' ten gehore. Dirigent André Rieu had. het is een merkwaardige zaak dat onze orkestdïrecties in deze ruimtevaarttijd nog aldus te werk moe ten "aan zijn Bartókbijdrage (1923) op .pedagogische' wijze verstopt tussen een tweetal oude muziektaaien: het voor de zoveelste maal geprogrammeerde eerste pianoconcert van Tchaikowsky en Beethoven's onverslijtbare derde Leo- nore-ouverture. In Bartók's .Danssuite' revancheerde het Limburgs Symfonie Orkest zich op zijn bepaald niet boeiende prestaties in de eerste speelhelft (vergeef ons de verge- ...14 i,nVi^;{i,nn fin finer Yin Alflï- ADVERTENTIE) HAL STATION N.S.—VLISSINGEN 50 KANTOREN Telefoon 011844295 b.g.g. 6041 SINDS 1927 0! bedenkingen had hij of schoon voorstander van het wetsont werp toch wel. ,Het gevaar is niet denkbeeldig dat de toewijzing van woningen naar de grootste kern, de gemeente met de woonfunctie zal toevloeien. Laat de kleinere kernen wat dit betreft niet verschralen', riep hij uit. Ook dit was voor hem een reden niet te stemmen voor het toe voegen van Borssele aan Goes., hoe wei hij meedeelde dat enkele leden van z-ijn fractie daar anders over dachten. .Borssele is beter af met een pittige burgemeester", zei de-heer Wiegel, een wens die werd herhaald door de KVP-afgevaardigde mevrouw Groen-Smit. Hij vroeg maatregelen van de mi nister, als b en w van Nieuw-Bors sele het niet met twee wethouders zouden kunnen runnen. De nieuwe gemeente Reimerswaal had zijn in stemming, mits Hansweert daarbij werd gevoegd In plaats van bij Ka pelle. ,Tot slot wil lk de burgemees- land viel de gemeenten rauw op het lijf. Verzoeken om openbaarheid en uitstel werden afgewezen, aldus de heer Schuring. De procedure noem de hij: ,Een maximum aan grens wijziging met een minimum aan in spraak, planning naar de 21ste eeuw begeleid door paternalisme uit de 19de eeuw'. In Zuid-Beveland leeft het gevoel dat er over en zonder ons wordt beslist, aldus de CHU- afgevaardigde. De argumenten van de voorbereidingscommissie struc tuurschets spraken hem wel aan. Zouden twee kleinere gemeenten niet op zijn plaats zijn lri het wes ten?' vroeg hij zich af. Ook hij positie van de gemeenten. ,Ik heb niet direct vertrouwen ln het geko zen bestuurlijke model, maar zal er: voorstemmen, want niets is erge: dan dat er niets door zou gaan', al dus de heer Schuring. Hiking: "wij schrijven de dag na Ajax- Benfica). Het toonde zich, een aantal inexacte momenten buiten beschouwing gelaten (o.m. in het molto transquillo) vertrouwd met het meestentijds extra verte, wat ruige karakter (het allegro molto) van deze felbewogen Oosteuro- pese muziek. De reacties van het publiek op deze .nieuwere' muziek, die zich nu uitten in een beleefdheidsapplaus (toe gegeven: wij hadden ons een rascme- render weergave kunnen indenken), zouden ons inziens omgebogen kunnen worden in een grotere waardenng. Waarom een dergelijk stuk niet her haald? Waardering berust grotendeels op vertrouwd zijn met de kwaliteiten van een werk, dat, in het onderhavige geval weliswaar in het .klassieke' or kestrepertoire is opgenomen, maar hier en daar nog buiten het ijzeren .luister repertoire' valt. Laten we toch onbe zwaard de formele afwikkeling van za- I ken tijdens een concert doorbreken: be- I trek het publiek wezenlijk in het gaande is op het podium. Een met ziekfragmenten gelardeerde discussie tussen hem en dirigent lijkt ons. bijvoor beeld voorafgaand aan de herhaling van niet terstond toegankelijke muziek, in onze tijd van .medezeggenschap' geen schadelijke factor in een avondje con certbezoek. Tchaikowsky's pianoconcert in bes kl. t. niet in b kl, zoals het programmaboekje absusievelijk vermeldde) heeft dergelij ke meelevende zorgen met de luister aars niet van node. Het overbekende stuk, dat heel weinig nieuws meer te vertellen heeft, kreeg in handen van Janine Dacosta verrassenderwijs een on vermoede nieuwe glans. Haar frisse aanpak, haar levendige tempi, haar uit schakeling van sentimenteel gezwijmel, frappeerden van begin tot eind. Jam- mergenoeg kostte het Janine Dacosta wel heel veel overredingskracht het or kest van haar intenties te overtuigen: het reageerde traag, onattent. In het andante semplice (net eerste gedeelte) was de déraillering tussen orkest en pi- G. W. 1 (ADVERTENTIE) de van André Rieu het herstel van t ensemblespelbalans. 'In tegenstelling tot de gladde routine-vertolking van een onschuldig Haydn-symfonietje waarme de het concert vrijblijvend geopend werd, j I deed het Limburgs Symfonie Orkest aan W pffillnnYciol Uie .Leonore Til' van Beethoven alle rr wedervaren. Er was voor dit con- A4'IJ gaan akkoord met Groot-Goes eert in het Oostburgse Ledeltheater veel ln de vorm van het wetsvoorstel en belangstelling, wijzen het amendement Van Thijn van de hand', stelde de KVP-afgevaardig-, de mevrouw Groensinit-Van der Kal- len. Haar fractie ging ook akkoord I niet hot amendement-Van Benne-| kom inzake Kattendijke. De K'VP ziet er van af de minister to ver-1 zooken alsnog 's-Gravenpolder bij, I Kapelle te voegen. De spreekster zagi nog vele onzekerheden in het ruim telijke toekomstbeeld, waardoor de indeling eigenlijk wat op losse schroeven staat, zoals het kanaal bij. Waarde, het ontbreken van rijksweg 58 tussen Smokkethoek en Kroinin-j ffen en de fruitteeltverkaveling bij vapelle. Met andere afgevaardigden verwonderde zij zich erover dat de nota van wijziging inzake de positie: van de ambtenaren in de op te hef fen gemeenten pas nu was ontvan- gen, maar zij acht nochtans de nota S een verbetering. De afgevaardigde Nuyc-ns van de Boerenpartij zag in de op handen l zijnde herindeling ,een mogelijke j aangelegenheid waardoor de financi- 8 ele tekorten maar zouden toenemen, r a rppp atioia a c tcmt. tp yy a -ft-t? t<- v «*h£ "»n ia„,i voor wat historisch ,s M werpt allerlei godsdienstige gemeen- j VERWACHT... schappen maar op een hoop', be toogde de heer Abma (SGP). Hij pleitte voor het handhaven van Bors sele als één gemeenschap, niet als een reservaat of een recreatief trek- punt en wees tenslotte weteontwer zowel als de beide amendementen a: 'ADVERTENTIE) DOMBURG Het aanzien van Domburg is aan de Westkapnlse kant aan het veranderen door de motel bouw van de NV Kanthouw. Het. gaat hier om drie blokken met totaal 28 appartementen. Er is bil het complex een "onder grondse parkeergarage. Het eer ste blok zal reeds met Pasen in gebruik worden genomen. Er zijn reeds zeventien appartementen verhuurd i die i per) i de hele bouw, ontworj door de Domburger Piet nteyer, bedragen een half Joen. (Foto: PZC). leriodc. De kos- 'orpen Klop- lagere middngtemperaturen dan giste- Vooruitzichtcn voor zaterdag en zon dag opgesteld door het KNMI op don derdag 18.00 uur: weinig neerslag en overdag vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp.: 0 tot 4 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op ecu geheel droog etmaal: 50 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 5. min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: 0 tot 4 graden onder nor maal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. 8 maart Zon Maan ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2