luniorenvoefbai Bennie Muller zal toekijken Augusto neemt de plaats in van routinier Coluna Bij goed aanbod ga ik naar het buitenland GELIJKE SPELEN LEIDERS TAFELTENNISCOMPETITIE AJAX BEKEEK STADION PARIJS J0HAN CRUYFF: Nederlagen voor teams van MMHC Sporttoto: niemand met 13 Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Zaterdag eerste Den Inkelloop bij Kruiningen L'EQUIPE MET NEDERLANDSE ARTIKELEN KAMPIOEN LIBRE Programma INTER MILAAN STELT BELANG IN CRUYFF WOENSDAG 5 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Benfica zal in Stade de Colombes het veld moe ten betreden zonder de onmisbare steun van aanvoerder Mario Co luna, de centrale figuur op het middenveld. Coluna is in de be langrijke wedstrijd van zondag tegen Sporting vrij ernstig ge blesseerd geraakt aan een knie en zal zeker drie weken zijn uitge schakeld. De reis naar Parijs heeft de donkere sterspeler niet eens ondernomen. De Braziliaanse trainer-manager Otto Gloria in het sjïeke. hotel Trianon in Versailles: .Het zou ge da enkele zin hebben gehad. Coluna kan onmogelijk voor ons natuurlijk. Hij is nu een- spelen. Ken niet geringe tegenslag maal bijzonder belangrijk voor onze ploeg. Bovendien is hij al geruime tijd aanvoerder, de grote dirigent in het veld, de man waarin de spelers vertrouwen hebben. Hij kan ook goed met zijn mannen praten'. Naar alle waarschijnlijkheid zal Au gusto de plaats van 'Coluna op het middenveld innemen. Maar Otto Glo ria. die anders niet veel geheimen heeft zoals hij altijd beweert, is aan de vooravond van deze belangrijke beslissing toch wél een tikje terug houdender geworden. Hij heeft echter niets aan zijn stoïcijnse kalmte inge boet. .Och', zegt hij na het uitgebreide di ner in het beste hotel van Versail les, dat verscholen ligt achter de tui nen van het beroemde paleis, ,Och, Augusto is ook een goede speler'. Maar in de stem van Gloria klinkt toch heel even een ondertoon van on gerustheid. ,Ik zal het aanvoerder schap nu opdragen aan Humbcrto Fer nandez. een wijs man'. Hoe verder de samenstelling van de Portugese ploeg zal zijn? Otto Gloria glimlacht verontschuldigend: ,Ik weet het nog niet precies Eusebio zal lk eerst nog tijdens de training moeten gade slaan. Hij heeft een lichte bles sure aan de kuitspier van zijn rechter been. Maar ik denk wel dat hij van de partij zal zijn'. En Jacinto? ,Ja, Jacinto heeft in Lis sabon niet goed gespeeld. Achteraf bleek, dat hij toch iets in zijn rug had. Ik weet nog niet of ik hem er in zal zetten'. de aanval moeten spelen. Er zal wei nig anders op zitten, xnt een vierde wedstrijd is niet meer mogelijk. Onze jongens hebben in Lissabon hun Iioofd verloren. Dat mogen dn zullen ze, nu niet meer doen. Ik geloof piel dat het een harde Wedstrijd behoeft te worden. Beide ploegen kunnen goed voethallen. oetbal is natuurlijk van hoofd verloren. Dat mogen en zullen twijfeld zal het er hier aan beide kanlen flink en enthousiast tegen aan .gaan'. De spelers van Benfica zullen he: veld van Colombes niet eerder dan vlak voor de wedstrijd te zien krij gen. Otto Gloria vindt het te vermoei end voor zijn spelers de reis naai Parijs al eens eeraer te maken. Ik ga zelf even kijken en dan vertel ik hun de omstandigheden wel. Ver geeft u niet. dat er toch al verschrik kelijk veel van de jongens gevergd wordt met competitie, oekerontmoe- tingen, wedstrijden voor het nationale elftal en noem maar op. Vandaag alleen een lichte training en dat moet genoeg zijn. Rust en ontspanning is het consigne voor de rest van de tijd. Heel misschien vanavond een bios- coopje hier in de buurt en voor de rast kunnen ze doen wat ze willen'. In de brede met tapijten belegde gang eang zitten de Benfica-spelers onder uit. gezakt rustig onder de grote kroon luchters te praten. Er wordt niet ge kaart zoals bij Ajax bijna voortdu rend. Zelfs het geliefde dominospel van de Portugezen komt met op ta fel. De grote Eusebio schrijf-, prent briefkaarten. Torres maakt grappen en de kleine Simoes verdwijnt bijna geheel in een brede slaapfauteuil. Glimlach OIlo Gloria tot slot: Mie hols heeft zeker ook het elftal nog miet bekend gemaakt. Och, veel geheimen zal hij nret kunnen hebben. En of hij Pronk of Muller tegenover Eusebio zet. het maakt, allemaal niet zo erg veel uit' en met een glimlach: .Het zijn beide goede spielers'. Lastig En dan over de strijd van woensdag: .Het wordt natuurlijk voor beide teams een bijzonder lastige wedstrijd. Wie zal kunnen voorspellen wie zal winnen? In voetbal is immers alles andere niets. Micliels 1 pech In de pe Amsterdam, ik in Lissabon. Natuur lijk zullen beide teams woensdag op ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Jïeumatiseha pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Alge.sal-balsem. Onmiddellijk in dc huid doordringend, werkt Algesal diep op dc weefsels in tot aan dc haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatio of irritatie van dc huid t« veroorzaken) cn "doorstraalt" verlichtend weefsels cn spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. "Wacht niet tot de pijn nitbreektl Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de normale hand hebt om zodra het nodig is dc pijn te toernooi verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. I met Jaap (Van een speciale verslaggever.) PARIJS. In een heerlijk zonnig en vooral lenteachtig Parijs is Ajax dinsdagmiddag even gaan kijken naar het stadion van Colombes. Benfica stuurde later op de dag alleen zijn coach Otto Gloria. Deze wilde zijn spelers niet blootstellen aan de lange en volgens hem te vermoeiende bus reis naar het kille en kale stadion, dat nogal detoneert in het geïndus-| trialiseerde en o zo onaantrekkelijke randgebied van Parijs. Ajax nam die moeite wel, maar uit het dorpje Lesigny was de bus bijna anderhalf uur onder weg, hoewel het lang geen spitsuur was. .Straks het vlugger gaan', beloofde Rinus Michels. ,Op weg naar de wedstrijd zullen wjj politie-escorte krijgen'. Die lange reis verhinderde de uitvoering van de gedachte waar Michels mee had gespeeld, n.l. om in het stadion nog eens licht te oefenen. Het bezoek van de spelers beperkte zich daardoor tot een wandeling over het terrein waarbij de staat van het veld kritisch werd Bekeken. De meesten waren te vreden, een enkeling zeer tevreden en er waren er natuurlijk ook. die het al lemaal niet zo best vonden. Keizer bij voorbeeld: .Het is een verschrikkelijk veld, ongelijk en er staat weinig gras op'. Iemand antwoordde: .In Istan- boel heeft Ajax op een slecht veld toch ook goed gevoetbald'. Piet Kei zer, spits in zijn woordkeus: ,Wie firaat er nu over voetballen. Natuur- ijk kunnen we voetballen, maar we hadden het over het veld en dat blijft slecht'. In het doelgebied wilde Gert Bals zijn linksbuiten wel bijvallen, wijzend op de kuilen en hobbels vlak bij en in het doel- Er waren ook aan merkingen op de verspringbak, waar van een ziide tevens de zijlijn van het veld vormt. Maar over het algemeen overheerste toch de tevredenheid. Trainer Michels zei: ,Na Istanboel heb ik de neiging ieder veld geweldig te vinden. Dit gaat best. Vooral de springbak is ideaal. Je kunt je buiten spelers mooi als atleten vermommen, ze een aanloop voor het verspringen laten nemen en ze plotseling laten afslaan in de richting van het doel. Voor mij had men het veld best een beetje smaller mogen maken om wat meer uitloop te krijgen'. Voor de spelers was het geen echt grote zorg. Zeker niet voor de mid denveldspelers Groot en Pronk, die het een lekker veld vonden, waarop zij met normaal genopte schoenen best uit de voeten zouden kunnen komen. Ajax is goed in zijn .nopjes', maar staat gelijkertijd wat nuc (vooral trainer Michels) in de nen dan voor de eerste wedstrijd in Amsterdam. Iedereen weet dat het bijzondere nog irioet worden normale dat vergezelL Of te spreken ■bij Ajax maak je altijd wat bijzon ders mee, regen en uitstel in Istan boel. sneeuw in Amsterdam, winst in Lissabon'. En in Parijs? Daarover praat Van Praag niet Maar halve; finalist worden ten koste van Benfica; zou zonder twijfel iets heel bijzonders zjjn. VLISSINGEN In het recreatiege bied ,Den Inkel' bij Kruiningen houdt de groep Goes van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsbond zaterdag de eerste Den Tnke'loop. De deelname staat open voor KNAU- en niet-KNAU- leden, verder voor scholieren en alle schaatsers ui thet gewest Zeeland De heren lopen zeven kilometer en de da mes twee kilometer. Verder zijn er wedstrijden voor verschillende cateeo- rieën junioren en voor veteranen. De Den Inkel-loop begint om half drie. ieu wuurgciii. it Ajax in h i innig verge: van Praag PARIJS (GPD) Bennie Muller (30). reeds 1.2 jaar middenvelder by Ajax, tornt tegen de koude wind op. Twee weken geleden dreunde de bries in Lissa bon. ,Na, de slechte wedstrijd In Amsterdam vermoedde Ik al dat ik in de re turn niet zou meedoen'. Trainer Rinus Michels verwees hem in Portugal inder daad naar de dug-out., een ruimtetje, waarin de reserves zich gekooid voelen. Sinds dat wonder van 3-1 is d'e fanatieke half uit balans. .Vrijdag hooide ik dat ik ook tegen Holland Sport was gepasseeid. Ik begreep dat wel, maar het geeft toch weer een tik. Michels heeft mij toen bij zich geroepen. Hij heeft me verteld dat. het niet vanwege de barre wedstrijd in Amsterdam was, want dan had hij er wel zes kunnen vervangen, zei hij. Hij legde me uit dat de houdingen niet goed lagen. Eusebio speelt op links en daar wilde j iets te- genoverzetten'. Bennie Muller - overigens ln de .2' wel eens eerder van links naar rechts op geschoven - zweeg, knikte wijselijk slechts berustend. ,Het was was me toen wel duidelijk dat ik in Parijs andermaal mag toekijken'. De 45-voudige international raakte op de glibberige sneeuwmat in het Olym pisch Stadion uit zijn evenwicht en tunnelde weer uit het elftal. .De eerste helft was ik heel pover, na rust ging het iets beter. Het is misschien een wat zwak exquus, maar het lag uitsluitend aan het veld. Daar kon ik met op spe len. Het was glad en hard. Als het zacht was geweest, had ik het wel geklaard, maar op die harde korst knapte ik af, daar ben ik te bang op. Wanneer de om standigheden ooit weer zó slecht zijn. bedank ik bij voorbaat, vraag ik of ik niet hoef te spelen'. In .Lesigny'. een onvindbare speid in de hooiberg van gehuchten rond Parijs (Ajax reserveerde op het laatste moment een wit, exclusief landhuis. 40 km ten zuidoosten van de Franse hoofdstad), kaart Bennie Muller even vinnig mee als altijd Hij biedt gewaagd op tegen ,duo- zitter' Henk Groot, met wie hij normaliter samen 60 jaar middenveld vormt (ze zijn immers even oud), zoals hij zelf nog onlangs schertse. Maar dat grap je lanceert hij niet nog eens in dat rustieke isolement, waar geen suppor ter ooit zal verzeilen. Want Bennie Muller is niet in de stemming voor kwinkslagen. Hij piekert, ijsbeert in gedachten nerveus voor dat hom beheersende vraagstuk. .Voor de ene speler is het goed dat hij er eens naast staat. Dat prikkelt hem. Maar mij stemt het ongunstig. Ik kan er niet tegen, word er onzeker door. Ik hoop dat ik gauw weer op mijn oude plaats sta. Volgens Michels geldt deze situatie alleen voor de Europa-cupronde tegen Benfica. Maar dan ben je bij hem toch nooit helemaal gerustgesteld'. In het ouderwetse Stade de Colombes (25 km ten noordwesten van Parijs) zal Bennie Muller, tenzij de onberekenbare vos Michels opnieuw een listige streek te zijnen voordele uithaalt, van de kant af de aftrap beleven. ,De ploeg, die het geluk een beetje meeheeft, wint. Coluna's afwezigheid zie ik niet als een verzwakking. Hij is me te traag. Speelt wel erg uitgekookt, maar teert uitsluitend op zijn routine, Torres, die vindt Lk gevaarlijk'. Bennie Muller (.ik voel me helemaal niet uit vorm of', verzucht hij nog) zou hem, (Ie Goliath, woensdag zo graag gelijk Dayid wiUeu uitschakelen. De uitslagen van de juniorencompeti tie afdeling Zeeland van de KNVB luiden: Groep AI: Arnemuiden AI - Terneuzen AI afg.; Middelburg A I - Steen A I 3-1; Axel A I - Goes A I 4-1; Zeeland Sport A I- HVV A I 1-6; Zierikzee A I - Vlissin gen A 11-7. Groen A II: Vlissingen A II - Sluis A I 1-7; Bres- kens A I - Yzendijke A I 2-4; Zeelan- dia A I - RCS A I 0-4; Middelburg AII - Walcheren A I 0-2. Groep AIII: Nieuwland A I - Oostkapelle A 12-2: Serooskerke A I - Zeeland Sport A II arg.; VCK A I - Veere A I afg; Wal cheren All - Noormannen A I 2-6. Groep AIV RCS AH- Zeelandia a n afg.; Vlissingen A HI - Middelburg A V 1-1; Middelburg A IV - RCS A HI 8-0. Groep A V: Bruse Boys A I - Wissenkerke A I 4-0; Kapelle A I - SKNWK A I afg.; Goes A n - DFS A I 1-4; Wolfaarts- dijk A I - Renesse A I 3-4; Robur A I - Wemeldinge A 11-8. Groep A VI: Heinkenszand A I - Hoedekenskerke A I afg.; Kloetinge A I - 's-Heer Arendskerke A I 4-1; 's-Gravenpolder A I - Rillandia A I afg.; Nieuw- dorp A I - Kruiningen A I afg. Groep A VHI: AZVV A I - Hontenisse A II 3-2; Hontenisse A I - Corn. Boys A I 3-2; Tern. Boys AH- Steen A II 3-2; Hulsterloo A I - HVV A H afg. Groep B I: Zeeland Sport B I - Vlissingen B I 2-3: RCS B I - Arnemuiden B I afg.; Zeelandia B I - Middelburg B I 2-1. Groep B H: Noormannen BI- Middelburg B H 2-1; RCS B n - Domburg B I afg.: Serooskerke B I - Oostkapelle B I afg.; Veere B I - Nieuwland B I afg.; Vlissingen B II - Zeeland Sport B H 12-0. Groep B HI: Meeuwen BI- Middelburg B H 0-3; Walcheren B H - RCS B IH 8-0; VCK B I - Middelburg B IV afg. Groep B IV Walcheren B HI - Middelburg B Vin 1-0; Walcheren B IV - Zeelandia B ni 1-6; RCS B IV - Middelburg B VH afg. Groep B V: Aardenburg BI- Breskens B I 0-6; Breskens B II - Oostburg B I 1-6; Oostburg B II - Hoofdplaat B I 0-8; Schoondijke B I - Yzendijke B I 13-0; Sluis BI- Groede B I 5-2. Groep B VI Biervliet BI- Axel B I afg.; Corn. Boys B I - AZVV B I afg.; Hoek BI- Philippine B I 8-2; Sluiskil BI - Terneuzen B I 0-2. Groep B VII: Axel B H - Terneuzen B IV 5-1; Corn. Boys B H - Terneuzen B H afg.; Terneuzen B HI - Tern. Boys Ria W B I 11 6 0 5 12 35-22 Hoek B I 13 4 1 s 9 34-52 Tern Boys B I 10 3 2 5 8 16-29 Sluiskil B I 13 3 2 8 8 21-31 Com Boys B I 9 2 2 5 6 23-35 Philippine B I 10 0 1 9 1 7-77 Spui B I 9 0 0 9 0 1-77 GROFI? B VH Terneuxen B IH 10 7 1 2 15 26- 8 Corn Boys B H 9 6 2 1 14 35-14 Terneuzen B H 10 7 0 3 14 39- 8 AZW B H 11 6 1 4 13 37-27 Tern. Boys B H10 4 2 4 10 9-18 Biervliet B H 11 2 2 7 6 14-25 Terneuzen B IV 10 2 1 7 5 8-43 Axel B H 11 2 1 8 5 13-38 Groep B VHI Koewacht B I 11 9 1 1 19 36- 8 Hontenisse B I 10 8 1 1 17 21- 8 Steen B I 11 7 2 2 16 42- 9 HVV '24 B I 10 5 1 4 11 16-17 Vogelw. B I 11 3 5 3 11 13-19 Hulsterloo B I 11 2 5 4 9 15-22 Zaamslag B I 11 3 1 7 7 16-26 SDO B I 8 2 1 5 5 10-18 CLinge B I 13 0 1 12 1 3-45 Groep BIX Steen B IH 11 8 1 2 17 62- 7 HW '24 B H 9 7 1 1 15 25-11 Hontenisse B H 9 3 1 5 7 11-17 Steen B H 10 2 2 6 6 9-30 HW '24 B Hl 11 2 1 8 5 8-50 Groep B X Krabbend. B I 12 9 1 2 19 67-15 Yerseke B I 11 9 0 2 18 66-17 Wemeld. B I 12 9 0 3 18 67- 8 Waarde B I 12 8 1 3 17 61-23 Riillandia B I 11 7 1 3 15 74-12 Kapelle B I 9 4 1 4 9 49-28 Hans Boys B I 12 4 0 8 8 16-58 Rillandia B n 11 2 1 8 5 13-89 Kruiningen B I 11 0 1 10 1 8-80 Wemeld. B II 9 0 0 9 0 5-96 PARIJS (GPD) —Ter gelegenheid van de beslissingswedstrijd Ajax-Ben- fica, die vandaag in het Stade de Co lombes gespeeld wordt, zal morgen het bekende Franse sportblad L"Ef|Uipe gedeeltelijk in het Nederlands en Por tugees verschijnen. De belangstelling voor deze kwartfi nale is onder het Nederlandse en Por tugese publiek zo overweldigend, dat de d:rectie van L'Equlpe, voor het eerst in het 24-jar.g bestaan yan het blad. heeft besloten de artikelen ook m een andere taal dan Frans te redi- fjeren. Men verwacht in Parijs al- een uit Nederland al 40.000 Ajax-sup- porters, die waarschijnlijk dus de mee derheid der zit. en staanplaatsen zul len bezetten. Naast de verschillende extra-treinen, die zijn Ingezet, heeft de KLM nog 25 speciale vliegtuigen gecharterd om deze massale toeloop te Runnen verwerken. Dat het enthousi asme op voorhand echter niet alleen in Nederland en Portugal heertst blijkt uit het feit, dat L'Equipe voor haar ei gen lezers bovendien de Franse ver talingen van de uitvoerige bijdragen over Ajax, Benfica en him sterren zal HULST Frans de Rijk. biljarter en lid van de Iiulsterse biljartclub heeft tijdens de wedstrijden om het gewestelijk kampioenschap eerste klas libre van de districten Brabant en Zeeland van de KNBB met groots machtsvertoon de titel behaald. In dit toernooi te Gemert, waar par tijen van 200 caramboles werden ge speeld, wist De Rijk ongeslagen te blijven en een puntentotaal van 12 te vergaren. Voorts haalde hij mee 9.67 het hoogste gemiddelde en met 74 ca ramboles de hoogste serie op één na. de uitslag luidt: 1 Frans de Rijk, Hulst, 12. 9.67, 2 Van Asten, IJssel- steyn, 6, 6.88, 3 Schuurmans, Breda, 6, 6.53, 4 Vosselaars, Waalwijk, 6, 6.32, 5 Raaymakers, Tilburg, 6, 6.01, 6 De Bruijn, Helmond, 4, 5.40, 7 Van Hees, Oss, 2, 5.11. MIDDELBURG Het voetbalpro gramma voor de A-junioren in groep AI van het Zeeuwse juniorenvoetbal vermeldt voor dit weekeinde de vol gende wedstrijden: Arnemuiden AI- Goes AI (1430); Terneuzen AI-HVV '24 AI (14.30). Steen Al-Axel AI (15.30); Middelburg Al-VIissingen AI (15.30); Zierikzee Al-Zeeland Sport AI (15.15). (Door Johan Crnijff) PARIJS (GPD) In een van <le Nederlandse dagbladen heeft een bericht gestaan, dat Juven- tus belangstelling voor mij zou hebben. Ik heb dat ook gelezen en dat is op dit moment alles wat ik er van zeggen kan. Men heeft mij in ieder geval niet be naderd. Niettemin is die inte resse uit het buitenland voor mijn voetbalkwalïteiten mij niet onwelkom. Ik heb eerder al aan biedingen gekregen van Boca Juniores en Estudiantes en ik wil echt niet onder stoelen of banken steken dat ik een seri eus aanbod in ernstige overwe ging zal nemen, wanneer over enkele jaren mijn contract met Ajax is afgelopen. Het is beslist niet zo, dat lk het bij Ajax niet naar mijn zin zou hebben. Integendeel, ik vind het een geweldig fijne club. Maar hier in Nederland is het .leefkli maat' voor een beroepsvoetbal ler een vrijwel onmogelijke zaak. Het vak van profvoetballer is riskant. Hij staat voortdurend Koot aan het gevaar van het op lopen van blessures. Hij staat een jaar of tien buiten de maat schappij en moet in die periode verdienen, waar een ander vijf tig jaar over moet doen. Maar de belasting houdt daar geen re kening mee. De inkomsten wor den zo .afgeroomd', dat jn bij het afsluiten van je voetbalcar rière nog niet eens voldoende hebt kunnen overhouden om •k noem maar wat een zaak te beginnen Er wordt in Neder land voor de beroepsvoetbalier. die met zijn spel toch vele men sen boeit en daarmee een be langrijk steentje bijdraagt aan de recreatie, niets gedaan. In het buitenland zijn er belangrijke faciliteiten voor de profs en wat kan je dan anders doen dan weg gaan? Blessure Maar genoeg aan de voou-- langrijkste wedstrijd tegen Ben fica. Be houd het nog altijd op futy-fiftv, ook al zullen de Por tugezen naar alle waarschijnlijk heid zonder de geblesseerde Co luna spelen. Voor mij betekent dat een verzwakking van het Benfica-team. Coluna is de .rustgevende' speler. En die bles sure op de zondag vóór onze grote strijd zal zonder twijfel hard z:jn aangekomen. Maar dat is nu eenmaal het r s-co dat een voetballer elke dag loopt, het ss de nare keerzijde van ons vak. maar - cn ik r.skeer ver velend te worden - de belas ting nspecteur houdt daar on voldoende rekening mee. De verwachtingen )n Nederland zijn voor woensdag hoog gespan nen. Dat zet je wel onder druk. maar aan de andere kant is hc< een st-mulans. dat er in het Sta de de Colombes zo'n enthousiast legioen achter ons staat. Dat heb je beslist nodig tegen een tegenstander als Benf-ca. Ik virid dat een voordeel. Na die wedstrijd in Lissabon is mij van verschillende kanten gevraagd: Johan. als ze je aan Je shirt vasthouden, hoe lap je het 'm dan. om je zelfbeheersing te be waren? Ik wil wel bekennen, dat ik daar in het begin van mijn voetballoopbaan vrij veel moeite heb gehad. Je v.ngers jeuken wel even bij zo'n weinig sportieve handeling Maar ik heb bij Ajax geleerd mijn zelfbe heersing ten koste van alles te bewaren. Ik heb geleerd te in casseren. Wat dat betreft heb ben de gesprekken met trainer Michels en de medische begelei ding echt wel him vruchten af- geworoen. Maar als vrij tengere aanvalsspits ben je dikwijls wel het mikpunt. Roem Met welk elftal Michels het veld ingaat Wat dat aangaat, ben ik even wijs als u. We boren het vanochtend wel. Dan nog Iets over de roem, die je als topvoet- baller geniet. Die heb Je nodig, want het is een deel van je in komen. Maar ik ben me er ter dege van bewust, dat die roem betrekkelijk is. Kijk maar naar de verslagen van Ajax-Benfica in Amsterdam en Benfloa-Ajax in Lissabon. Dan heb je het hele epistel gehad PARIJS (GPD) Volgens het dins dag verschenen blad .France Football' zou ook Inter Milaan grote interesse hebben voor Joban Cruvff. Inter zou een bedrag van ruim anderhalf mil- joen gulden willen betalen, waarvan de ene helft naar Cruvff en de andere naar Ajax zal gaan. .France Football' is er van overtuigd, dat ook Dick van Dijk van FC Twente, de Nederlandse topscorer, binnenkort zijn handtekening zal zetten onder een contract met een buitenlandse club. Van Dijk zal niet lang aarzelen een dergelijke stap te zetten.' aldus het blad, dat Johan Crutff de voetballer van het jaar 2000 noemt. .fg.; Tei 1 H 0-1. Groep B VHI: Hulsterloo - Kloetinge B I 1 - Robur B I I - Goes B I j - Wolfaartsdijkj Clinge B I afg.; HW BI- Koewacht B I 0-3: Zaam- siag BI- Steen B I 1-5; SDO B I - Vogelwaarde B I afg. Croep B IX: HW B H - Steen B Hl 3-1; Steen BH- HW B Hl 2-1. Groep B X: Hansw. Boys I - Rillandia B I 0-8: Kapelle BI- Wemeldinge B II afg.: Kra.bbendijke BI- Waarde B I afg.; Kruiningen BI- Rillandia B II 1-1. Groep B XI: Colijnspl. Boys B afg.; Lewed. Boys afg.: Wissenkerke afg.; Corlgene B B I O-S. Groep B XII: Kloetinge B II - Hoedekenskerke B 0-6; Beren BI- Robur B H 4-1: 's-H.-Arendslcerke BI- 's-Gravenpol der B I 6-1; Luctor B n - SVD B II afg. Groep B XIII: Kwadendamme BI- Patrijzen B I afg; Volharding BI- Goes B II 1-3; Luctor BI- Heinkenszand B I afg. Groep B XIV: Zierikzee B II - Bruse Boys B I 1-1; SKNWK BI- Dreischor B I uitgest.; i Duiveland BI- Zierikzee B III 15-0: Groep B XV: I WIK BI- Renesse B I afg.; WEK BH- Zonnomaire B I afg.; ZSC B I - I Brouwershaven B I afg. I Groep B VI. j Terneuzen BI 12 10 2 0 22 48- 4 Axe! B I AZW B I I Biervliet B I MIDDELBURG In de overgangs klas tafeltennis heeft St-Aloysius 1 in de lastige uitwedstrijd tegen Red Star het eerste verlïespunt in de kam- pioenscompctie moeten incasseren. Het was een uitermate spannend duel waarbij het Graauwse team eerst een 0-2 voorsprong opbouwde, die door de Brabanders na te zyn genivelleerd, werd omgebogen in een 5-3 achter stand. Met uiterste inspanning slaag de St-Aloysius er in toch nog naast hun tegenstanders te komen, waarbij Dc Kort en Van Waterschoot elk twee winstpartyen boekten en Jo Deiforge één partij won. Mede dank zij het verrassende lijk- spel, dat Ons Vermaak 2 behaalde op Kolping. blijven de Zeeuws-Vlamingen met drie punten voorsprong aan de leiding en blijven de ka'nsen met nog drie wedstrijden voor de boeg uiter mate gunstig. Ook RTTC-Aviolanda werd een draw. St-Aloy 1 Kolping Aviolanda Red Star RTTC Ons Vermaak In de le klas werd het over de gehele Imie de week der verrassende gelijke spelen. Haringman 1 moest bij St-Aloy 3 een punt prijsgeven, hetgeen voor al te danken was aan het formidabele spel van Wilfried Dumez, die de Goe- senaren stuk voor stuk klopte. De Bakker won éénmaal. Zesmaal werd een partij in de derde game beslist Niet minder sensationeel was de wed strijd tussen MZ 1 en St-Aloy 2. waar bij de Middelburgers eerst vlot naar een 4-0 voorsprong liepen, doch daar na door het moreel sterke St-Aloy 2 werden ingelopen. Jos van Loon slaag de erin zowel' Morcus als Vernimmen te kloppen terwijl Hofman en Van Gilst hun steentje bijdroegen met over winningen op Vernimmen en Bogaert. Haringman 2 stelde teleur tegen Wilno l.cloor een 7-3 nederlaag te incasseren. Naast BMartijn slaagde ook Wurms er driemaal in een partij te winnen. Ton- ny Traas kwam niet tot winst. Ha- ringmau 1 klopte degradatiekandidaat Wilno 2 met 8-2 terwijl ON A 1. even als Wilno 2 in de degradatiezorgen een zelfde nederlaag te slikken kreeg te gen Big Smash 1. Poppe zorgde hier voor de tegenpunten. De wedstrijd PZEM 2 St-Alov5 MZ 4 Wilno 3 MZ 5 HVB ONA 3 2 2 18 79-41 3 2 13° 64-46 1 6 13 68-62 2 7 10 56-74 0 10 8 49-91 0 10 4 40-80 0 12 0 8-112 St-Aloy 2 Haringman 1 MZ 1 Wilno 1 Haringman 2 Big Smash 1 St-Alov 3 ONA i Wilno 2 MZ 2 handhaafde zich 1 0 25 102-25 1 1 23 99-31 2 3 18 80-50 1 6 15 77-60 0 7 12 60-70 2 7 10 52-75 1 6 9 41-66 0 12 2 35-95 0 12 2 29-101 7 6 1 7 4 2 7 2 2 3 6 36-34 7 0 4 3 4 38-42 7 0 2 5 2 20-50 Oost burg tegen ONA 2 op beide pun ten beslag te leggen. Het werd 2-8, waarhij alleen invaller Van Slujjs een party moest prijsgeven. Big Sniash 2 bleef alleen in dc running door het Graauwse St-Aloy in eigen huis met 3-7 te kloppen. II. Morcus bood met 2 winstpartijen de meeste tegenstand. Tegen MZ 3 was St-Aloy 4 meer suc cesvol en het werd nu 6-4. Invaller Konijzer viel op door drie overwïn- 11 11 St-Aloy 6 bleef in de 4e klas kans hebber door MZ 6 met 7-3 terug te wijzen waarbij vooral mejuffrouw L. Morcus succesrijk was met winst in al haar enkelspelen. Goes 2 bleef lei der en klopte MZ 9 gedecideerd met 9-1 waarbij Overbeeke en Francke on- kloobaar waren. Coppejans scoorde te gen'. Big Smash 4 was MZ 8 met 8-2 de baas terwijl Pzem 3 met dezelfde cijfers zegevierde over MZ 6 dat hier door binnen één week tweemaal ver loor. 15 13 14 12 14 11 PZEM 1 MZ 2 Big Smash 2 St-Aloy 4 Haringman 3 Goes 1 MZ 3 ONA 2 12 12 7 12 1 13 1 0 0 22 88-22 3 2 17 79-41 2 3 16 70-50 3 3 15 60-60 2 4 12 63-47 2 7 6 38-72 1 10 3 43-77 1 11 3 32-98 Goes 2 St-Aloy 6 MZ 7 PZEM 3 Big Smash 4 't Zand PZEM 4 MZ 6 MZ 8 MZ 9 14 8 2 15 7 2 2 26 118-32 1 25 105-35 2 23 95-45 4 18 87-53 6 16 71-79 8 10 50-90 MIDDELBURG Daar het veld van de Cadetten in een zeer slechte staat verkeerde werd het duel tussen de ti telkandidaten Cadetten en MMHC uit Middelburg in de hockeycompetitie op het Push terrein gespeeld. Cadetten won dit belangrijke duel met 21. Na het beginsignaal probeerden beide teams in de aanval te gaan wat tot gevolg had dat er een gelijk opgaan de strijd ontstond. I>« snelle uitvallen van de thuisclub bleken zeer gevaarlijk te zijn doch in het eerste kwartier wisten de bezoekers deze af te slaan. De Cadetten kregen nu een licht over wicht. In de 15e minuut wist de mid- voor van de gastheren door de breken en het eerste doelpunt U 14 4 1 9 9 52-8 14 1 0 13 66-84 6 38-112 2 38-102 In de derde klas ontfutselde Wilno 3 St-Aloy 5 een punt door in Graauw ge lijk te spelen, waarbij vooral Jan Ver ton de toon aangaf. Big Smash 3 bleek duidelijk sterker dan MZ 4 en bepaalde de eindstand op 9-1 .Pzem 2 veroverde ook beide punten via 3-7 op MZ 5 waarbij naast Sjaak Vermeulen ook mevrouw Sevbel en Huibregtse goed voldeden. Robbie Kopp zorgde voor de tegenpunten. Doordat St-Aloy niet op kwam tegen Pzem 2 kregen de Graauwenaren 2 winstpunten in min dering. Haringman 4 13 12 1 0 25 112-18 Big Smash 3 14 0 3 2 21 94-46 De twee titelkandidaten bij de Junioren Big Smash 1 en St-Aloy, wonnen heide niet 10-0 van hun tegenstanders Wilno 2 en MZ 1. De derby tussen MZ S en MZ 2 werd met gering verschil door eerstgenoemd team gewonnen waarbij Paula Wondergem weer voor de mees te punten zorgde (3). Big Smash 2 haalde het gemakkelijk tegen hekke- sluiter ONA 2 en bracht de eindstand op 9 0 32 144-16 1 24 119-11 4 24 110-50 Big Smash 16 16 St-Aloy 13 12 Wilno 1 16 12 Big Smash 2 15 10 MZ 3 15 8 MZ 1 16 6 ONA 1 14 6 MZ 2 15 1 Wilno 2 16 2 ONA 2 16 0 0 5 5-54 7 16 72-78 2 8 14 63-97 0 8 12 66-74 2 12 4 31-119 0 14 4 39-121 2 14 2 20-140 Door deze voorsprong lieten de gas ten zich niet intimideren. De MMHC middenlinie plaatste de bal zoveel mo gelijk naar de buitenspelers en zo doende bouwden ze ook gevaarlijke aanvallen op. In de 25e minuut wist J. Bellaart door een prachtig schot de gelijkmaker te scoren. Met deze 1-1 stand ging de rust in. In de tweede helft bleken beide teams aan elkaar gewaagd. Wel ontstonden voor het MMHC-doel zeer gevaarlijke momenten, maar doordat B. van Aken een zeer goede wedstrijd speelde, ble ven doelpunten uit. Hoewel de gast heren over een betere conditie be schikten wisten de Zeeuwse hoofd stedelingen toch menigmaal tot het vijandelijke doel door te dringen. Het zag er naar uit dat deze ontmoeting gelijk zou eindigen. Maar de druk op het MMHC-doel werd zo-groot dat in de laatste minuut de Cadetten met de eer gingen strijken. MMHC - OLYMPLA (dames) 1—3 De Middelburgse dames waren waar schijnlijk door de lange rustperiode totaal uit vorm. Over hei was het een zeer slechte v schieten kwamen ze zo g Ook de gasten speelden een zeer ma tige wedstrijd. Dit had -tot gevolg dat de rust met blanco cijfers inging. In de tweede helft kwamen de bezoek sters er wat beter in. Zij wisten dan ook al vrij snel de !e:d:ng te nemen. Direct hierna wist H. Visser de gelijk maker te scoren. De Zeeuws-Vlaamse dames w.sten toch d» overwinning te ge rusLpercooe het algemeen e wedstrijd. Tot goed als niet- DEN HAAG (ANP) Er was woens dagmorgen nog geen melding met der tien goed voorspelde uitslagen op het kantoor van de stichting de Neder landse sporttotalisator. Er waren 34 meldingen voor de tweede prijs. 250 meldingen voor de derde prijs en 50 meldingen voor de extra prijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11