ASTROW MET HAKKEN OVER FINALESLOOT WINST VOOR KNKB-TEAMS EMM-DAMES VERSPEELDEN MOOIE PROMOTIEKANS Ans Heerschop ondanks val aan de leiding MARIANNE SCOORDE 5 KEER IN OUDE RAI MATIGE INDOORPRESTATIES öukij Indoortitei voor Ella 12 SWIFT SWIFT II ANIMO ZKB PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 MAART 1969 GOES De jongensploeg van en K uit Uilen bleek zondag tijdens de in Goes gehouden kampioenschappen turnen van het district Zuid ongenaakbaar. Met de tweede, de derde en de vierde plaats in het persoonlijk klassement bleek trainer Theo Wjjdeven zich wel zeer grondig te hebben voorbereid op deze kampioenschappen en op de op 13 april in Amersfoort te houden Neder landse kampioenschappen jeugdturnen. Ook voor het Souburgse Astrow wa ren deze districtskampioenschappen succesvol: Jan van de Sande werd eerste in het persoonlijk klassement On7PPPf en de door zijn vader getrainde ploeg v/llAiCrtCf kwalificeerde zich met een tweede plaats voor het Nederlands kampioen schap. Ook de juniorenploeg van As trow zal deelnemen aan de Nederland se kampioenschappen. De Souburgers eindigden weliswaar achter 'GV Amersfoort, maar aangezien er slechts twee deelenemende ploegen waren, stond kwalificatie voor de nationale Overigens was de kwalificatie van de Astrow-jongensploeg lange tijd onze ker. PSV uit Eindhoven stond na drie van de zes onderdelen eentiende punt voor de Souburgers. De paardsprong deden de Astrow-jongens beter dan PSV i 24 30 tegen 23.50). en op de brug viel de beslissing toen de Eindhovena- ren si echts :weet :ende punt konden goedmak'r Dat het verschil tussen PSV en Astrow minimaal was bleek ook nog eens overduidelijk uit de re sultaten van de rekoefemng. Deze viel! eentiende punt verschil in het voor deel van PSV uit. Uiteindelijk behaal de Astrow met 135.40 punten de twee-i de plaats en PSV werd derde met: 134.25 punten. V en K kwam daar dui-' delajk bovenuit met 143.85 punten. Het! ziet er naar uit, dat deze ploeg even als vorig jaar (derde plaats) hoog zal eindigen in de nationale finale., Moeilijker Jan van de Sande heeft eigenlijk al-, leen maar concurrentie gehad van Willie Koch van V en K. Het was duidelijk, dat trainer Theo Wijdeven zijn pupillen op hetzelfde peil Liet werken als vorig jaar. Dit had tot ge volg, dat de a/werking opvallend goed was. Jan van de Sande daarentegen, heeft met het oog op de Nederlandse! kampioenschappen juist moeilijkere oefenstof gekozen en het zal er nu om gaan, dat hij deze op 13 april inj Amersfoort helemaal beheerst. Zondag 1 toonde hij zich begrijpelijk af en toe ietwat onzeker. Bij de junioren was de PSVer Tonnie Rottier een klasse aparl. De laagste waardering voor Rottier was 8.30 punt en op drie onderdelen kwam hij boven de negen. Het totaal van de junioren kampioen was 53.05 punten. Het is te kenend, dat nummer twee Adrie Neueglise van Astrow met 44.25, punten bijna 9 punten bij hem achter bleef. Uitslagen GOES Jan van de Sande van het Souburgse Astrow behaalde zondag m Goes de persoonlijke titel bij de jongens van bet district. Zuid van hel KNGV. De foto toont hem aan het werk op het paard. (Foto PZC) Uitslagen jongen: 1 Jan van de San de Astrow vrije oefening 7.75, paard- voltige 8.40, ringen 8 20, paardsprong 8.30, brug 8. rek 8.60, totaal 49.25: 2 Willie Koch V en K, 8.40. 7.60, 8.05. 8.50. 8.30. 7.95. totaal 48.60; 3 Wim Wijdeven idem. 8.40. 7.30, 7..90. 8. 8. totaal 48.40; 4 Robbie van der Heyden idem. S.05. 7.20. 7.80, 8. 7 8.20. totaal 46.65: 5 Freddv Brouwer PSV. 7.45. 7.75, 7.35, S.00.' 6.95. 8.00 totaal 45.50: 6 en 7 Peter de Nooier Astrow. 7.20. 7.40. 7.05, 7.80, 7.20, 7.65, totaal 44.30, Dik Jansen Hellas (Tiel). 7.25, 7.50, 7.50, 8.20, 6.75. 8.10, totaal 44.30: 8 Jack Hollands PSV. 7.35, 6.90,1 7.75, 7.70, 6.80, 7.45, totaal 43.95: 9! Hans Hanegraaf idem, 7 00, 6.90, 7.25, j 7.80, 7.55, 7.30, totaal 43.80; 10 Wout Anker Idem. 6.80, 7.40, 7.40, 7.60, 6.90,1 7.60, totaal 43,70. Jcmgensploegen1 V en K Uden. 143.85: 2 Astrow Souburg. 135.40; 3' PSV Eindhoven. 134.25: 4 Astrow 2 Souburg, 114.90: 5 Lingia Wadenoven, 112.95. Uitslagen junioren: 1 Tonnie Rottieri PSV, 8 30. 8.65, 9.10. 9.20. 9.30. 8.50. j totaal 53.05: 2 Adrie Neugeglisé As-: trow. 7.05. 6.25, 7.55. 7.70, 7.40, 7.40. totaal 44.25: 3 J. van Dam GV Amers foort 67. 6.90 7.10, 7.10. 8.55, 6.05. 7.45, totaal 44.00. Juniorenploegen1 GV Amersfoort '67. 92.50; 2 Astrow. Souburg. 85.35, XOORBl'RG (ANP) Het Neder landse dameszaalhandbalteani heeft een eind gemaakt ar.r de onafgebro ken reeks nederlagen tegen W.-Dults- land. De Nederlandse dames verlo ren zaterdag in Drachten nog (10-13' maar kwamen zondag in de Voorburg- se sporthal De Vlirgermolen tot een verdienstelijk gelijkspel (6-6). de eerste wedstrijd hield Neder la tin tot de rust. die met 5-4 inging, goed stand. Na de hervatting gal' de betere cond.- tie, grotere sprintsnellieid, schoükracht en routine van de Westduitse dames de doorslag. Dagmar Ziebert. nog niet lang international, was de motor vain de westduitse ploeg. Zij speelde feil- l.-.os aan en maakte vele openingen in de Nederlandse verdediging, die ui het laatst van de tweede helft noodge dwongen van bet 5-1 op het 6-0 sys teem overschakelde. Bij de Nederland se dames, die bijzonder nerveus speel den als de achterstand meer dan een doelpunt bedroeg, waren Marianne de Meurichy en de actieve Wil van Draa- nen, die de opbouw van de aanvallen verzorgde, de uitblinksters. De Neder landse ploeg was in Voorburg dicht bij een zege. Zij speelde vooral in de tweede helft een stuk beter dan inj Drachten. De Nederlandse dames ston- j den bij de rust gelijk (3-3), maar lie pen daarna spoedig een achterstand van 3-6 op. Deze keer bleven zij hun zenuwen echter meester en brachten door doelpunten van Marianne de Meurichy i2x> en Wil Aarts de stand m evenwicht. Dat de Duitse dames. d;e wat ongeïnteresseerder dan za terdag speelden, geen nederlaag leden, dankten zij aan hun uitstekende doel- vrouwe, die drie strafworpen, één van Carry Piller, één van Wil van Draa- nen en één van Thea Hendrix, stopte. Zaterdagmiddag In Drachten hadden dc Nederlandse dames bij de rust nog een voorspromg van 5-4. De doelpunten werden gescoord door: Nederland: Marianne de Meurichy (3) Wil Aarts, Maaike Blzinga. Wil van Draanen (2), Adrie Mever (3) West-DuitslandIngrid Falke. Dag- mar Ziebert i2), Z.tta Hendmig, Gi- sela Hoey (4>, Gerda Reitwiessner (4). Ingrid Boos. Later speelde m Drachten het Neder landse herenteam met 15-15 gelijk te gen Oostenrijk. Bij de rust was de stand ook gelijk: 10-10. De doelpunten werden gescoord door: Nederland: Kievit (8), Muyres (2). CanteLbeng, Veen, Loeffen, Gijsbers en Gijsbeers van Wijk. Oostenrijk: Dibtert (6). Goetlh (2), Peissl, Wilhelm, Bloech, Grasinger, Juranitsch en Frimme-l. AMSTERDAM Ella Deurloo van AV '56 uit Goes heeft zondag in de oude RAI de eerste Nederlandse in- doortitel verspringen op haar nadm gebracht. Afgelopen zomer werd ze al officieel Nederlands kampioene. De Goese atlete behaalde zondag de in doortitei met een sprong van 5-46 me ter, drie centimeter verder dan haar naaste concurrente, het meisje Baart van PSV. Op de fotoElla. Deurloo. die nu twee Nederlandse titels heeft. (Foto PZC) Zondag won het Nederlandse zaal handbalteam heren in Voorburg m-t 17-16 van Oostenrijk. De gasten le/ den bij rust met 10-9. De doelpunten werden gescoord door: Nederland: .Kievit (5). Miuyres (3), Cantelbeng (3), rtinsch (2), Loeffen (2), Gijsbeers van Wijk (2). Oostenrijk: Grasinger (5), Peial (4), Juranitsch (3). Goth (3), Goll. MIDDF.LBl'KG De Zeeuwse KNKB-ploegen hebben het afgelopen zaterdag uitstekend gedaan. Swift en Animo kwamen tot winst, terwijl Swift II gelijkspeelde. De wedstrijd voor Tjoba werd afgelast. Vooral in de l>eginfase was Swift- Quick een aardige en de terrein- omstandigheden in aanmerking geno men snelle wedstrijd. Joost Looise gaf de organje-zwarten al vrij snel vla een doorloper een voor sprong. Quick verdedigde vrij zwaar en daardoor liet de tweede Swifttref- fer lang op zich wachten. Er was zelfs, toen de gasten aan de noodrem trok ken. een strafworp voor nodig, die Looise uitstekend benutte: 2-0. Toen Johan Sanderse eveneens op onjuiste wijze werd aangevallen kreeg Swift opnieuw een strafworp toegewezen, die Sanderse zelf benutte. Na rust werd Johan Sanderse in de 10e minuut, opnieuw unfair van een scoringskans afgehouden, maar op handige wijze wist de Swift-speler zich uit de klem te worstelen en scoor de toch: 4-0. Leo de Hond, invaller voor de zieke Kees Kooman, speelde een prima wedstrijd en slaagde er te vens in de 5e treffer achter zijn naam te schrijven. Daarna lieten de Middel burgers het tempo zakken, waarvan Quick profiteerde om de eer te red den. Swift miste nog een strafworp. op tot 1-3. maar nu was het de beurt aan de thuisclub: 2-3. Ar.imo ant woordde via Wim Reijnhoud (2-4>. doch nog juist voor rust trok Gym- naslsaten opnieuw bij: 3-4. Na rust ging Gymnasiasten er direct fel tegenaan en dat leverde de gelijk maker op, direct gevolg door een voor sprong gevende treffer: 5-4. De Zeeu wen sloegen fel terug: Jack Thonia maakte gelijk. Voor de laatste keer kwam Gymnasiasten opnieuw voor. want een strafworp van Wim Reijn houd betekende 6-6 en in de eerste aanval was de conditie van Adrie Dieleman beslissend voor de winst Dieleman bepaalde zelf de eindstand op S-6. Hoewel Swift II tegen Ons Eibernest V drie strafworpen miste was de 4-4 eindstand toch wel een juiste weerga ve van de spel verhouding. Na 10 minuten namen de Eibers de leiding, maar binnen een kwartier maakte Doki Vatteroth gelijk en dank zij een treffer van Machlien Neve ging Swift II de rust in met een 2-1 voor sprong. Na rust maakten de Eibers ge- lijk en binnen de minuut namen ze de leiding: 2-3. Kees Kallemeijn pro duceerde de gelijkmaker en nadat de Eibers opnieuw een voorsprong had den genomen, bracht invafster Anne ke Gast in de slotfase de partij voor goed in evenwicht: 4-4. In een vlotte wedstrijd heeft Animo het hooggeplaatste Gymnasiasten ach ter zich gelaten (6-8) en zich tevens gerevancheerd voor het verlies in ei gen huis. De zege kwam tot stand dan- zij fel aanvalsspel en tevens uitste kend uitverdedigen, hetgeen pluspun ten bleken te zijn boven het goede combinatiespel van de tegenstanders. Nadat Gymnasiasten de leiding geno men had nivelleerde Adrie Dieleman de achterstand en Jack Thoma gaf zijn ploeg daarop een voorsprong. Bram de Kam voerde de voorsprong In de le klas van de ZKB moest Atlas in eigen huis een forse neder laag incasseren tegen Zuidwesters. Het werd 13-3 voor de Souburgers. Vedo wees Luctor met 6-4 terug en Togo klopte het l>ezoekende Stormvo gels met 5-2. De grootste zege was voor BKC, dat met 17-1 van Animo 4 won. VLS9INGEN Moment uit de wed strijd Vedo-Luctor, die de Vlissingers wonnen. (Foto PZO) MIDDELBURG Het schijnt deze zaalhandbalconipetitie zo te moeten zijn, dat op die dagen dat de beslis singen moeten vallen deze pertinent niet vallen. Werd vorige week niet bekend «4e kampioen van Nederland werd bij de heren in de hoofdklas en er dus een beslissingswedstrijd nodig is. zondag 2 maart kwamen ook weer niet alle beslissingen uit de bus en zo zal er zondag aanstaande weer extra gespeeld dienen te worden. Bedoeld worden de promotiewedstrijden voor de beide overgangsklassen. In Zwolle waren de heren van Sport Vereent uit Utrecht duidelijk de meerderen en pro moveren dus, maar bij de dames viel geen beslissing omdat ze alle drie om de beurt een wedstrijd wonnen. In Breda waar de promotiewedstrij den voor de overgangsklas B werden gespeeld, viel wel de beslissing bij de dames, want DVO uit Sittard won beide wedstrijden. Bij de heren ein digde Fortu na uit Bergen op Zoom gelijk met Hermes uit Den Haag. dus"ook hier extra wedstrijden in het komend weekend. De Olympusdames uit Vlissingen, die tijdens de competitie twee keer een nederlaag moesten incasseren van het Tilburgse Volt, hebben in de beslis singswedstrijd om de onderste plaats in de districts eerste klas gewonnen met 4-2 en door dit resultaat degra deren zij dus niet. Volt werd hier het kind van de rekening. Voor de promotie naar de afdelings eerste klas dames speelden Hontenis- se en Robur de eerste wedstrijd en toch wel tegen de verwachting in wist Hontenisse deze wedstrijd met 6-5 te winnen. Promotiekans In het sportcentrum te Breda wer den de promotiewedstrijden voor een plaats in de overgangsklas B, werd het een rommelige vertoning. Weer een strafworp voor EMM en weer een onhoudbaar doelpunt van Ineke Jongepler (5-1). Vlak voor het lat van het Voltdoel, waarin Marlies Otte zeer knap werk liet zien. In het Olympusdoel echter stond Lenie Wijg- - man, de rust zelve, en zij was wel inde werd Etty Meliefste vrijgespeeld enigszins verbaasd toen een schot van en zij faalde niet (6-1) waarmede het Els Cruyssen doel trof. einde kwam. Omdat DVO de wedstrijd tegen Animo met 10-7 had gewonnen zou dus de winnaar van de wedstnjd DVO - EMM promoveren. Oók ln deze wedstrijd een lusteloos spelend EMM, dat al na 11 minuten tegen een 3-0 achterstand opkeek door doelpunten van Rosemarie Pörtenairs en twee treffers van Truus Sanders, beide keren vanaf de cirkel gescooord. Het was Etty Meliefste die halver wege de eerste helft eindelijk succes had en de stand op 3-1 bracht. Daar mee brak de rust aan en leek het voor EMM een verloren zaak. Er was ech ter één speelster die daar anders over dacht na de rust en dat was Irma de Vos. die eigenlijk de enige was die haar gewone spel speelde. Er waren nog maar drie minuten gespeeld toen voor dames als heren, gespeeld. De dames van EMM, kampioen van de districts eerste klas namen aan deze wedstrijden deel en achteraf bekeken zullen zij waarschijnlijk nooit meer zo'n mooie kans op promotie krijgen als nu het geval was. In de eerste wedstrijd tegen Animo uit Rijswijk kwam duidelijk aan het licht dat de Middelburgse dames bij zonder snei overhoop liggen mei hun zenuwen en dit heeft hen in beide wedstrijden danig parten gespeeld. Het begon overigens niet zo slecht, hoewel de drie schoten op paal on lat geen doelpunten opleverden. Tegen de ver houding in nam Animo dan ook de leiding toen Rina van Oosten met een keihard schot doel trof. EMM speelde zo voor het oog ongeïnteres seerd verder en er zat helemaal geen tempo in het spel. Pas in de dertiende minuut trof een schot van Ineke Jon- gepier doel (1-1) en toen vlak daarna Irma de Vos, op kansen loerend aan de cirkel de baf keurig kreeg aange speeld (2-1) kwam er wat meer vaart in het Middelburgse spel. Enkele mi nuten na het tweede EMM-doelpunt een onverwacht hard schot van de ja rige aanvoerster. Nel de Looff en de kespster was verslagen (3-1). Dat Animo niet bij de pakken ging neerzitten bleek uit een zeer snel uit gevoerde break-out, die echter keurig werd gestopt door Ria van der Mey- den, die zich daarbij echter bezeerde en vlak na de rust haar plaats af stond aan Maja Manni. Nadat de twee- toegewezen en Ineke Jongepier schoot keihard in (4-1). Animo, dat nu alies of niets moest spelen ging manverde diging toepassen en door dit systeem de stand was 3-2. Nog in dezelfde minuut forceerde Irma een break-out en de stand was gelijk (3-3). Sensatie vooral toen geheel onnodig de EMM- verdediging een strafworp weggaf en Rosemarie Pörtenairs geen fout maak te (4-3). Deze stand was ook van kor te duur. want één van de weinige foede EMM-aanvallen werd weer door rma de Vos afgerond met een on houdbaar doelpunt (4-4). Dit gebeur de in de negende minuut van de twee de he'.ft en er was dus nog alles mo gelijk. Het was daarom sneu voor de Middelburgse dames dat een hard schot van Rosemarie Pörtenairs niet vol doende werd afgebiokt en de bal juist in de verkeerde hoek terecht kwam (5-4). Irma de Vos wrong zich en kele minuten later los van twee aan haar armen hangende DVO-verdedig- sters en de stand was weer gelijk (5-5). Dit bleef zo tot 20 seconden voor het einde, toen een schot van Rosemarie Pörtenairs lichtelijk richting werd veranderd door een EMM-verdedigster en Ria van Meyden geen kans meer zag de te 'stoppen. Er werd niet meer uitge- Sieeld en overgelukkige dames van VO. die gezien hun spel deze kleine overwinning verdienden, verlieten het speelveld- Olympusdames Wie de veilinghui in Bergen op Zoom betreedt \oelt de koude op zich vallen en het is begrijpelijk dat het niet, mogelijk is onder dergelijke om standigheden een normale zaalhand bal wedstrijd te spelen. Welnu de Olympusdames uit Vlissingen moesten de' zeer belangrijke wedstrijd om de j onderste plaats, dus degradatie. 8pe-1 Ion onder dtrze omstandigheden. Het was dan ook beslist geen wonder dat: nog al eens een keer balverlies voor- kwam, en dat een schot ver naast het vijandelijke doel tussen de kisten stoofperen neerdaalde. Toch pasten de Viissingse dames zich redelijk 3nel aan en met een groot enthousiasme gooiden zij zich in de strijd. Al gauw, om precies te zijn ,n de tweede minuut, een doelpunt voor Olympus, gescoord door Lenie Jansen mèt een hard, strak schot. Dit gaf zeker moed en de koude vingers die af en toe gewoon weigerden om de bal vast te pakken gingen tintelen dit vroege succes. Het gaf J- ji- -va£ jj, vaardoor de stand gelijk werd (1-1). In dezelfde minuut weer Lenie Jansen, onhoudbaar onder de lat en weer een voorsprong voor Olympus (2-1). Er volgde een waar bombardement op het Voltdoel, doch Marlies Otte wist van geen wij ken en toen in de 18e minuut scheids rechter Broos Volt een strafworp toe kende leek de voorsprong weer weg te zijn. Lenie Wijgman stopte het schot echter, maar omdat nog niet was ge floten moest de strafworp opnieuw worden genomen. Maar weer haalde Lenie wygman de bal uit de hoek! Voor de rust werden nog drie Olym-: pusdoelpunten afgekeurd, zodat de', ruststand 2-1 voor Olympus was. D* tweede helft werd een trouwe kopie van de eerste, want in de tweede mi nuut een doelpunt van Lenie Jansen en daarna was het alies Olympus wa: de klok sloeg. Doelpunten bleven ech ter uit. Pas in de 10e minuut een doelpunt door Marga Geelhoed uit een onmogelijke hoek (4-1) en toen was het duidelijk dat deze wedstrijd dc volle winst zou opleveren voor Olym pus. Dat vlak voor het einde Els Cruyssen er nog 4-2 van maakte deer de de Viissingse ploeg niet meer en toen scheidsrechter Broos voor de laatste maal floot had de beste ploeg gewonnen. AMSTERDAM Henk Snepvangers won de 3000 meter heren tijdens de eerste Nederlandse indoorkampioen schappen. Hij liet 8.36.4 voor zich af drukken. Op de foto Van Engeland, (links) aan de leiding naast Snep vangers met nag drie ronden te lo- AMSTERDAM (ANP) Voor de Indoor atletiek in Xrdrrlnnd lijken, wanneer men althans de eerste officië le kampioenschappen als maatstaf' neemt, geen grote mogelijkheden weg gelegd. Het was zaterdag en zondag in de Amsterdamse oude RAI, waar sfeerloze bedoening. Een groot ge deelte van de nationale top waagde zich uit angst voor blessures niet op de slechte Houten vloer en de presta ties waren dan ook over het algemeen zeer matig. De oude RAI, waar de koude wind door de slecht sluitende deuren huilde, is nu ook bepaald niet de meest geschikte accommodatie voor een dergelijk evenement. Het is echter de vraag of er in Ne derland wel een zaal te vinden is waar men een baan van aanvaardbare leng te kaïn uitleggen. In Amsterdam had men tussen de pilaren een baan van tweehonderd meter geschapen, die door de slechte kwaliteit van het hout( en het ontbreken van verhoogde boch ten. weinig mogelijkheden bood voor snelle tijden op de langere loopnum mers. Ook het feit dat ae atleten niet op spikes met korte punten mochten lopen hetgeen overigens klarvle- stien toch wel werd gedaan wenkte goede prestaties niet in de hand. De opvallendste deelneemster in Am sterdam was Trudi RutJh uit Hilver sum. die twee titels veroverde. De 18- iarige Hilversumse die dit jaar voor het eerst bij de dames uitkomt zege vierde zowel op de 60 meter als de 60 meter horden. Vorig jaar had de Hilversumse bij de oudere meisjes al indruk gemaakt maar haar succes bij deze indoorkampioenschappen kwam toch min of meer als een verrassing. Op de 60 meter noteerde zij 7,8 secon de, waarmee zij Corrie Bakker en Mieke Sterk, twee leden van de Olym- êische 4x100 meter-ploeg juist voor leef. De .Olympiërs' eindigden in de zelfde tijd op de tweede en derde plaats. Op het hordenruummer, waar evenals op enkele andere nummers de bezetting mlnimaall was, drukte Trudi Ruth haar voorsprong ruimer uit. De Hilversumse kreeg een tijd van 9 se conden terwijl voor Mieke Sterk 9.2 seconde werd afgedrukt. Maria Gom- mers werd uiteraard de eerste Nederlandse indoorkampioene op de 800 meter. Tot 400 meter, die in 64 seconden werden afgelegd, kon Anne ke de Lange (AV'40), de Limburgse goed volgen. Toen werd ook haar het straffe tempo te machtig. Maria Gom- mers zegevierde in 2 minuten en 12.5 seconde. Anneke de Lange verloor in inlssingse dames, die heel beter! rust. Achter elkaar drie knallen op c DEN HAAG (ANP) l)c Hilver sumse turnster Ans Heerschop heeft zondag in de academie \an lichame lijke opvoeding in Den Haag tijdens de halve finales van het Nederlands kampioenschap duidelijk afstand geno men van haar grootste rivalen Mar- go Nattc-KIees (titeihondster) en Fe- mie Klunder. Een val van de even- wlchtshaik kon niet verhinderen dat Ans Heerschop met een totaal van 71,40 punten hijna onbereikbaar is geworden. Margo Natte, die na de verplichte oe fenstof nog de tweede plaats bezette, begint op 13 april in Alkmaar de fi nale als derde met 69,20 punten. Na de vrije oefening (9.25) streefde Fe- mie Klunder de Heemskerkse juist voorbij mert 69,50 punten. De val van de evenwlchtsbalk kostte Ans Heer schop weliswaar reglementair een punt (zij kwam nu uit op 8.10) maar op de brug en in de vrije oefening (keu- zestof) was de gebrilde Hilversumse ongenaakbaar met 9,25. Vooral haar oefening aan de brug was fraai. Van de overige dertien deelneemsters zou niemand meer boven de negen pun ten reiken op dit onderdeel. Het. punt verlies van Margo Natte was voorna melijk een gevolg van een zwakke paardsprong met een schamele waar dering van 7,75. Femie Klunder kon het evenwicht op de balk ook niet bewaren en zij be ëindigde haar oefening bovendien te vroeg-. Het leverde haar n:et meer dan 7,70 op. Met haar gedurfde oefe ning evenaarde zij echter Ans Heerschop met 9.25. De stand na ie halve finale Is: 1 Ans Heerschop (GHV-Hilversum71,40 pn;t; 2 Femie Klunder (PSV-Eindhoven) 69,50: 3 Margo Natte-Klees Odin-Heemskerk 69,20: 4 Atie van Veen Quick-Leeu- warden) 64,40; 5 Pirii de Jong (Her cules-Bodegraven) 62,40; 6 Willy Gie- len (Amersfoort '67) 61,10: 7 Yvonne van 't Westende (Kralingen-Rotter- dam) 60.50: 8 Lenie van Rheeden (Odin-Heemskerk) 59,70. die laatste vierhonderd meter zes vol le seconden. Van niveau waren ook de prestaties waarmee Mary v. d. Raadt en Mieke van Rangelrooy da titels veroverden op respectievelijk hoogspringen (1,65) en kogelstoten (14,45 m). Een van de aardigste duels was dat op ed 8000 meter waar Henk Snepvangers! vele malen nationaal kampioen op de 1500 m en Nederlands recordhonder, ondanks zjjn dertig jaar zijn snelle eindsprint weer eens kon uitspelen. In de laatste ronde was de jonge Hans van Engeland, die met een roog tempo vergeefs geprobeerd had zijn tegen stander te iosen, kansloos. DEN HAAG De halve, finales om het Nederlands kampioenschap turnen voor dames zijn zondag in Den Haag gewonnen door Ans Heerschop, op de foto in actie tijdens de vrye oefeningen. Top Talentan staan op Quick Top-spelers van: Ajax, Feijenoord. Sparta, ADO. G.V.A.V., M.V.V., Go Ahead. Heerenveen en vele. vele andere top-talenten staan op Ouick. Er zijn 10 Quick top-modallen In diverse prijsklassen. Vraag Uw winkelier. - Sta ook op voetbalschoenen light - flexible - strong

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 12