Opnieuw gemeente politiekorps in representatieve behuizing BILT Aanbesteding sluis Schelde-Rijnkanaal Wemeldings Stationnetje' open 2 TWIJFELS OVER AANWF7ICHFJD VAN mmAJJ,,. MDB 31 HB ALMANAK Teeuwse NS-stations Friiaen .hnisstöl' HERINDELING Z.-BEVELAND IN DE KAMER VENTE V OGEL'S ASSUR ANTIEBEDRIJ F KUNST IN ZEELAND Flushing Pocket Festival no. 1 MINI-TREIN REED ER BINNEN ,Een fijne avond in Wenen LotoBACKl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 MAART 1969 NA TERNEVZEN NU FEEST IN MIDDELBURG (ADVERTENTIE) I :l*il4d MIDDELBURG Met eigen ogen heeft Zeelands commissaris der koningin mr J. van Aartsen en met hem vele anderen vrij dagmiddag kunnen zien, dat er in Middelburg wel degelijk nieuw politiebureau staat. Deze aanwezigheid was twijfelachtig geworden bii de officiële ope ningshandeling gedurende een even plechtstatige als langduri ge zitting in de Burgerzaal van het stadhuis. Nadat mr J. van Aartsen via de portofoon con tact had gezocht met het hoofd bureau (.hallo HB, hier MDB 31, ontvangt u mij') en aan de an dere kant van de zender briga dier De Lange het nieuwe bu reau present had gemeld, had de dia van het oude politiebureau, die achter het spreekgestoelte op de muur werd geprojecteerd moeten plaatsmaken voor een plaatje van de nieuwe vestiging. Maar alles wat men zag was een smetteloos wit scherm. Tot grote hilariteit ln de zaal duurde het even eer er weer beeld' was, nu ter visuele bevestiging van de woorden van de brigadier in het bureau. Maar Selukkig duurde het herstellen van t mankementje in de openingshan deling niet zolang als de voorberei dingen voor de komst van het bureau in Middelburg, zoals de commissaris lachend opmerkte want anders had het gezelschap nog twintig jaar bij een gezeten. Want zolang sleepten de voorbereidingen, De man die er een halve loopbaan aan heeft getrokken was de heer M. A. Reneman, oud-commissaris van po litie, nu eregast op de feestelijke zit ting ter gelegenheid van de inge bruikname. Uitvoerig en meermalen werd hij geroemd omdat hij het was die zt|n korps onder de moeilijkste omstandigheden bijeen hield ln het steeds meer verkrottende pand, dat al die tijd nog met een wijds gebaar als politiebureau werd omschreven. Burgemeester mr. J. Drljber bedank te hem aan het eind van de bijeen komst nog eens extra voor zijn aan deel in de voorbereidingen. ,U heeft er met grote bescheidenheid maar wel met grote vastberadenheid voor geijverd', zo zei de burgemeester. Een dak SOLINGEN tafelgerei van topkwaliteit SPECIAALZAAK VAN DER MADEN VLISSINGEN Een .eldorado' 1 artikelen. ke accommodatie toch nog op zo I waardige wijze de politionele taak heeft kunnen vervullen'. Ir. Van Aartsen vond het frappant dat| alle gemeenten in Zeeland die be schikken over een gemeentepolitie korps moeilijkheden met de huisves ting hebben of hebben ondervonden. Goes is de laatste in de rij. Daar be rinden de plannen voor nieuwbouw zich nog in een voorbereidend sta dium. De commissaris noemde het nieuwe bureau representatief voor een stad als Middelburg. Zowel de commissaris der Koningin als burgemeester mr. J. Drijber, com missaris van politie D. van Ooijen en korpschef De Rave uit Goes gingen in hun toespraken nader in op de taak van de politie. Mr. Van Aartsen wees op de noodzaak van de hand having van het overheidsgezag, ge- personificeerd in de politieman. .De vrijheid kan pas goed worden beleefd als er gezagsuitoefening is'. De com missaris vestigde voorts de aandacht op de zwaarder wordende taak van de politie met betreking tot veiligheid en verkeer. MIDDELBURG Aandacht voor de. muurschildering van Antoine Mes »n het nieuwe politiebureau. Van links naar rechts commissa ris van politie D. van Ooijen, mr Van Aartsen, mevrouw Van Aart sen, en burgemeester mr J. Dry- ber. Meekijkend over Ie schou ders van het echtpaur Van Aart sen de heer Van der Heijden, van het kabinet van de commissaris der Koningin. (Foto PZC). Verschillende uitspraken maakten zelfs voor de nlet-ingewijden duidelijk on der wat voor omstandigheden er in de afgelopen jaren ln het oude bureau werd dienst gedaan. Mr. Van Aartsen: ,U had een dak boven het hoofd, maar dat was dan ook alles. En bovendien lekte dat dak nog*. Burgemeester Drijber: ,In de oor log kwam er een voltrefer op het bu reau. Jammer genoeg kwam die niet hard genoeg aan'. Mr. Th. Lebret namens het open baar ministerie: .Ik waardeer het zeer dat u het zolang in dat afschu welijke bureau om het woord kot niet te noemen heeft kunnen uit houden, lnplaats van massaal op de vlucht te slaan of overplaatsing aan te vragen'. Hoofdagent J. de Muijnck voor zitter sport- en ontspanningsvereni ging van de gemeentepolitie: ,Ik kom ontdekking wat nu pas tot c tijd hebben moeten missen'. De heer De Muijnck vond het oude bu reau met q'zeren stangen als balie eerder herinneren aan een beeld uit een Bonanzafilm. Maar dan met die stangen buiten. Want daar binden ze in die film hun paarden aan vast Voorzitter J. A. van Leeuwen van .Uit het Volk-Voor het Volk': ,Hoe is het mogelijk dat men bij een dergelij- ADVERTENTIE) wonen met allure lid 101 gabriëlse langeviele 23,middelburg lange vorststr. 42,goes westkolkstr. 52. terneuzen bellamypark 52, vlissingen _eeuwse Kans Bewoners van een Vlissings stuk je hoogbouw kregen deze week een unieke kans van hun voet stuk te komen: een kennis, die het gewest gaat verlaten, wilde tegen een schikkelijke prxjs zijn bungalow aan hen overdoen. Zij was verrukt, hij niet. Rond die bungalow ligt zo'n vijfhon derd meter grasland, dat men ge heel zelf met een machine moet afgrazen. ,Vind je t dan geen geweldig aanbod', drong ze aan, .en denfc eens aan de kinderen, die ruim te, die vrijheid. En dan zo'n mooi huis...' Hij kon helemaal meevoelen. Jk vind een bungalow erg mooi, maar er moest een verdieping opzitten, dan had je dat gelazer met die Mn nief. MIDDELBURG CdK opent via MDB 31 HB: deze op het oog wiskundige formule had vrijdag middag betrekking op de ope ningshandeling van het nieuwe Middelburgse politiebureau door Zeelands commissaris der Konin gin mr J. van Aartsen. (Foto PZC). Burgemeester Drijber deed een ferme dosis geschiedenis van het Middel burgse politiekorps in zijn toespraak. Hy kon daarbij tevens aankondigen dat er in de loop van dit jaar een publicatie van de stadsarchivaris over ditzelfde onderwerp is te verwachten. De burgemeester herinnerde er nog eens aan dat men veelvuldig heeft gedacht aan andere vestigingsplaat sen voor het nieuwe Middelburgse politiebureau. Dam 6, de oude chr. kweekschool, de Kloveniersdoelen en de plaats van het oude gymnasium. Het zou tenslotte een plaats worden Achter de Houttuinen, in de onmid dellijke omgeving van een andere hulpverleningsdienst: de brandweer. De korpssterkte, die al Jaren niet erg aan de overdadige kant is, wordt zo kon de burgemeester tot zijn vol doening meedelen uitgebreid met twee waardoor het korps nu 44 leden telt. Dank bracht mr. Drijber aan de ontwerper van het plan: prof. Berg- hoeff, aan aannemer firma Stegink en aan al degenen die direct of u reet meewerkten aan de realisering van de plannen. Met name noemde de burgemeester In dit verband gede puteerde Kaland, die zich beijverde voor het verkrijgen van de ryksgoed- keuring. Enquête De burgemeester complimenteerde korps met het feit dat hij nog nooit een klacht van betekenis had gekre gen over hel optreden van de Middel burgse politie. Commissaris Van Ooijenkon, vooruitlopend op de offi- Dieven namen voor 3000 aan antiekwaren mee ZIERIKZEE Een onbekend aantal inbrekers heeft deze week voor onge veer drieduizend gulden aan antiekwa ren (voornamelijk zilverwerk) meege nomen uit de winkel van de Zierikzeese antiekhandelaar Koster. De inbraak aan de Varremarkt werd waarschijnlijk tussen zes en elf uur 's avonds tijdens afwezigheid van de heer Koster ge pleegd. Bij zijn thuiskomst zag de han delaar onmiddellijk dat zijn winkel on- Êewenst bezoek had gehad. De zaak is onderzoek bij de rijkspolitie en de technische recherche. clëie uitslag van de enquete over de verhouding politiepubliek in Mid delburg meedelen dat er .gunstige tot zeer gunstige' reacties zijn binnenge komen. Er werden 500 formulieren .uitgezet' onder willekeurige inwoners. Er kwamen 320 formulieren terug bij de organiserende rijks-psychologische dienst. Een response van 65 procent, waar de commissaris van politie zeker gezien tegen de achtergrond van het beantwoorden van maar liefst 75 vragen zeer verheugd over was. genformulier zelfs nog een geaicnt ingestuurd. De heer De Muijnck, die in dichtvorm dc gebeurtenissen in het oude bureau nog eens de revue liet passeren vond het eigenlijk wel ot vallend dat er een enquete over c Ealitie moet worden gehouden. ,Je oort nu nooit eens dat er een en quete wordt ingesteld over een dokter, een dominéé of een verloskundige'. De Goese korpschef J. L. de Rave vond dat de collega's in Middelburg zwaar te benijden waren met dat nieuwe bu reau. De relatie tussen industrie en politie zo bleek uit de woorden de heer J. J. Claes, adjunct-directeur van de Vitrite-fabriek. En dat werd nog eens dubbeldik onderstreept bij de aanbieding van een kleurentele visie. Voor in de kantine boven. .Ik denk dat ik ook eens een avondje op het bureau ga doorbrengen' commen tarieerde mr. Drijber. Het was de heer Van Leeuwen die als woordvoer der van een commissie van drie (met hem de heren W. Z. C. Hinderks en J. C. M. Cats) uit de koninklijke ver eniging .Uit het Volk-Voor het Volk' de resultaten bekend maakte van een actie onder de bureeril voor een ge schenk ter gelegenheid van de ope ning. Het was een filmprojector ge worden. CJaosie Van de Burgerzaal ging het vervolgens naar het nieuwe bureau. .Waar een glaasje wordt geschonken', zo zei de commissaris, die er meteen veront schuldigend aan toevoegde: .We heb ben eerst gedacht: kunnen wij nu wel een glaasje schenken. We hebhen dat zo goed moeeliik trachten on te los sen met een pendeldienst. U wordt met bussen naar het nienwp bureau gebracht. En wanneer u hebt rond gekeken knnt u weer met de bus terug nnar de markt. Waar u verder zelf moet bekijken In het nieuwe bureau was er voIod te bezichtigen. Allereerst de verschillen de dienstruimten, maar ook de expo sitie, waar vanaf vandaag de bpvol- king terecht kan. En verder was dr wandschildering van de hand van de Middelburgse kunstenssr Antoine Mes de moeite van het bezichtigen waard. Burgemeester Drijber in een toelichting in de burgerzaal: .Een kunstwerk dat ook voor de eenvou- dlgen van geest toegankelijk is' Tn de kantine annex Instmctieinkaal kre gen vooral de kunstzinnige cmatles van hoofdagent Hootfdonk veel be kijks. vilssfngse politiemannen die In de stad de dienst waarnamen bezorg den de Middelburgse collega's voor deze ene keer een vrije middag. VLISSINGEN Voor de nieuwe zomerdienstregeling (op 1 juni) krijgen de Zeeuwse stations van de Nederlandse Spoorwegen de zo genaamde huisstijl. Dat betekent onder meer dat er op de stations nieuwe vignetten worden aange bracht, en dat er allerlei inter nationale aanduidingen komen. Perron 1 wordt spoor 1, perron 2 wordt spoor 2 enz. In totaal wordt de x .huisstijl' op 86 nieuwe stations ingevoerd. Het betreft hier stations aan zeven lij nen namelijk Meppel - Leeuwar den. Amersfoort - Enschedé - Ol- denzaal. Zwolle - Nijmegen met inbegrip van Klarenbeek, Utrecht - Maastricht, Den Bosch - Roo- zendaal inclusief Oisterwijk, Am sterdam - Vlissingen en Alkmaar - Enkhuizen. Volgend jaar komen de resterende 160 stations voor de .huisstijl' in aanmerking. De nieuwe stijl is al toegepast op 53 stations. Waarschijnlijk zal over enige maanden een tweede en quete worden gehouden om te we ten te komen hoe het publiek en het betrokken statlonspersoneel de nieuwe presentatie van de NS ervaart. DEN HAAG De tweede kamer heeft de behandeling van het wetsontwerp tot gemeentelijke herindeling van zuid - eveland (van 24 nnar 4 gemeenten) voor aanstaande donderdag op de agen da gezet. Enige weken geleden was men er ook al bijna aan toe, maar toen werd het plotseling van de agenda afgevoerd. De kamercommissie wilde zich toen nog nader beraden over het Inmiddels door drs E van Thijn (pvda) ingediende amendement, om van Zuid - Beveland bewesten het kanaal één gemeente te maken. Nadien is nog het amendement J. A. van e-Bnnekom (ar) verscheen dat de huidige gemeente Kattendijke in haar geheel bij Goes wil voegen. De ver wachting is dat het wetsontwerp tot her- Indeling van gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen nog eind maart In de twee de kamer aan de orde komt. UTRECHT De bouw van de nieuwe dubbele schutsluis voor de Schelde-Rijnverbinding op de Oosterscheldeschorren bij de Kreekrakdam (Rilland-Bath) is thans aanbesteed. Laagste in schrijver hiervoor was de Combinatie Benedac (Belgisch-Neder landse aannemerseombinatie) te Amsterdam. Zij wil de sluizen in de komende vijf jaar boawen voor een bedrag van bijna 63 miljoen. Het was een aanbesteding op uitnodiging, uitgeschreven door de directie sluizen en stuwen van rykswaterstaat te Utrecht. De afgelopen jaren ls de bouwput voor deze nieuwe sluizen ln het schorrengebied gegraven. De deelnemers in de Combinatie Benedac z(Jn de aannemersbedrijven Kon- dor. Hillen Rooscn te Amsterdam, de NV Albouw te Breda en de Bel gische bedrijven De Socol te Brussel en Pleux Franki te Luik. Het exacte bedrag, dat deze combinatie btj de inschrijving deponeerde was 62.972.000. Hoogste inschrijver was een combinatie van IGB te Breda (De Hollandsche Beton Mij te Rijswijk, de Amsterdamsche Ballast MU NV te Amsterdam en drie Belgische ondernemingen) voor de som van 69.438.000. - t ADVERTENTIE) I Badhuisstraat 89. Vlissingen. Tel. (01184) 2202 b g.g. 44ét AUTOVERZEKERING EN FINANCIERING BRITANNIA, VLISSINGEN. De Vlissingse boekverkopers hebben dit jaar voor het eerst een beetje schade ingelopen; de première van het Flushing Pocket Festival heeft ook de op wat minder officiële strijkages gestelde lie den aan een boekenfeest geholpen dat vanaf volgend jaar geen intro op het .grote boekenfeest' meer hoeft te zijn, maar er gewoon vergelijkbaar naast kan staan. Het succes van dit eerste festi val, vooral op de jongeren gericht, zal daar althans aanleiding toe moeten ge ven. De Vlissingse boekeniers dienen ook be dankt te worden voor de samenstelling van het programma en het feil, dat ze deze avond doorgang hebben kunnen la ten vinden door een goede samenspraak met het Nut- In Britannia, niet geheel uitverkocht, maar met verdacht veel bezette plaatsen, traden achtereenvol gens het studentencabaret Ivo de Wüs en de soulgroup The Free op. Ivo de Wijs minder, The Free meer bekend. Wat ons betreft mag Ivo de Wijs rust wat meer bekendheid hebben, zet meer op het podium dan het obligate stel pypsmoelerig verveldende studenten gezichten dat men in Nederland in een studentencabaret mag verwachten: Ivo de Wijs maakt af en toe zelfs een heel leuk springlevend cabaretje, met toe gegeven wat .verplichte' nummers, maar met minstens evenzoveel verras singen, plezierig direct op de zaal ge speeld. Ivo de Wijs zelf, verantwoorde lijk voor het grootste deel van de teksten, is de spil van het ensemble maar is wel zo verstandig dat hij niet verder gaat dan de rol van de eerste zijns «™»- lijken. Zijn gesprokentekst heeft soepele dat de zaal de indruk geert dat hij aan een dialoog bezig is. Dat kan plezierig zijn voor een cabaretier, het publiek kan er ook mee uit. Uitstekend werk ook van de man achter de piano, eigenlijk de acteur van de groep, Peter Nieuwint. Aggie Terlingen en Henk Smit speelden tussen De W(js en Nie- wint in en buiten hun om een programma vol dat gelukkig bewees dat cabaret iets meer is dan stomweg gillertjes aan elkaar te plakken. Kostelijk was De Wijs' commentaar op de VW-folder van Vlissingen en de reeds op jeugdige leeftijd van een blauwgeruite kiel voorziene halfgod De Ruyter, kostelijk ook zijn parodie op Adamo ,Ik zing mun verdriet'. De dok- terssymphonie van Henk Smit kunnen we best nog eens horen en ook het dis criminatielied dat de schuld van alles geeft aan die debiele homofiele joodse neger met een bult, tipt even aan dat Ivo de Wijs met zjjn drie compagnons een (naar we hopen: onveilig') plaatsje in Het Nederlands Cabaret mogen heb ben. Voor het goed en aangenaam ver maak waren de Nederlandse .krant' die niet vroeg genoeg kan zakken en dc smartlap ,De mijn gaat dicht' (Heer redt de mijnen, ik kom wel terecht). Aangezien we nu ook weten dat je over een harttransplantatie alleen mee kunt praten als je er geweest bent, terecht blij te kunnen zeggen dat deze .Amsterdammers' vrijdagavond een stukje cabaret in een Vlissingse zaal getransplanteerd hebben. oneindig durende stoelendans trad de internationale (Rotterdamse) soulgroup The Free op, voor de wach tenden buiten en de gelukkigen binnen dé attractie van de avond. The Free liet zien dat voor een blitzgreep naar wat in de show ,de top' heet, af en toe een echte show noodzakelijk kan zijn. Een echte show kent nog steeds de hoeda nigheid vakmanschap en The Free maakt show. Soulshow, ver van Aretha Franklin, maar net zo dicht bij de eigen mogelijkheden dat het allemaal uitste kend kan, zonder dat iemand zijn zwak- ke ziel verliest en braafjes out gaat. Een goede première van het Flushing Nocket Festival. Het deftige boekenfeest WEMELDINGE Mejuffrouw M. J. de Jonge ,tot voor kort in- spectrice van het kleuteronder wijs in Zeeland heeft vrijdag middag de nieuwe kleuterschool .Het stationnetje' te Wemeldin- ge officieel geopend. Zij deed dat met een sleutel die een klein meiske haar aanbood. De sleutel zat in een mini-koffertje, dat het mini-meisje meebracht van haar mini-reisje van .Ons dorps huis' naar het vlakbij gelegen .Stationnetje' in een mini-trein tje. Het treintje, door de vaardige handen van een paar vaders ln elkaar gezet, was vrolijk versierd met papieren bloemen. Ook de zaal van ,Ons Dorps huis' was vrolijk met papieren bloe men. die de kleuters zelf hadden ge maakt. versierd. Het was voor mejuffrouw De Jonge de negentigste school in Zeeland die ze eigenhandig opende; het was de honderdste die tijdens haar achtjarig .bewind' ln Zeeland was gebouwd. Burgemeester C. N. F. van Sas leid ie feestelijke vergadering waarin een lange rij sprekers het gemeente bestuur en het personeel van de kleu terschool geluk wensten met het re sultaat en waarin anderen weer dank ten voor de gelukwensen. De burgemeester zei dat met deze kleuterschool de victorie begon; hij whs de bekroning op langdurige en moeizame arbeid van het gemeente bestuur Hij dankte daarom de insnec- trice voor haar steun en medewer king, de architecten en aannemers voor de uitvoering en "dook vervolgens in oude notulen om de vergadering iets te laten horen van de toestanden ongeveer honderd jaar geleden. Ex-station ,Het Stationnetje' ls een historische en symbolische naam. Historisch om dat de school gebouwd is op 't ter rein waar vroeger een station van de Spoorwegmaatschappij Zuld-Beveland heeft gestaan en symbolisch, aldus de burgemeester, omdat de leerlingen dit stationnetje met veel bagage voor het verdere leven kunnen verlaten. Mejuffrouw De Jonge zei in haar openingswoord ondermeer dat ze erop zou blijven hameren dat het een moeilijke taak voor de kleu terleidsters is ln een klas met 40 kinderen, elke kleuter individueel te begeleiden. En over de riante situatie die met de nieuwe school Is gekomen: ,Om Iets nieuws te kr(jgen, dat gaat nog wel; om Iels nieuws te houden is veel moeilij ker'. Zij wees op de nodige samenwerking van allen aie bij het kleuteronderwijs zijn betroken en wenste tenslotte iedereen veel geluk met .Het Station netje'. De heer H. Verboon, de nieuwe in specteur voor het kleuteronderwijs ln Zeeland sprak zijn gelukwensen uit en ook de hoofdleldster, mevrouw N. F. van Dalsen-de Roo feliciteerde het gemeentebestuur. Voorts spraken de heren G. J. Veld huizen, voorzitter van de oudercom missie, mej. J. Dekker, praktijklera res aan de rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters, de heer Tuinhof, ar- chitekt en de heer A. Verhoek, voor zitter van de schipperssehool. Het gTote gezelschap genodigden be zichtigde de school, de tweede drie- klassige kleuterschool die In systeem bouw is gebouwd. Er zijn nu al acht tweeklassige scholen die volgens deze systeembouw zijn neergezet, er vol gen er nog negen ln Zeeland. Behalve vele bloemstukken waren er nog andere cadeaux: de oudercom- missle bood de school een projector aan. Een cadeau dat evenals een ge deelte van het meubilair niet op tijd was gearriveerd. Mej. De Jonge kreeg als herinnering aan .haar' honderdste school een pop in Zuidbevelandse kl<v derdracht mee. De kleuters hebben de school al in gebruik genomen: een ruime, lichte school met nieuwe meubeltjes en veel nieuw materiaal, een rovale en riante behuizing voor jong-Wemeldlnge. Bij de foto: Een vrolilke trein arri veert bij .Het Stationnetje'. (Foto PZC) (van de Zeeuwse boekhandels) zal van avond naar alle waarschijnlijkheid een reprise niet in de weg slaan, d. a ,Een avond in Wenen'. En al zaten we dan vrijdagavond in het verenigings gebouw .Ons Dorpshuis' van Kruinin gen, deze programmat!tel dékte de .la ding', waarin de gemengde zangvereni ging Crescendo en de orkestvereniging Apollo, beiden uit Kruiningen, met de reeds traditie geworden medewerking van enkele beroepssolisten, hun optre den .verpakt' hadden, volkomen. Want het is daar in Kruiningen een puur Weens operetteconcert geworden, waar op solisten, koor en orkest een scala van overbekende liederen, walsen, pol ka's en ouvertures van operettevorsten en -prinsen als Johan Strauss, Frans Löhar. Oscar Straus, Emmerich K41- mén. Franz von Suppé, Karl Millöcker en Jacques Offenbach (deze laatste weliswaar een Fransman, maar was htj het niet, die Johan Strauss naar het operette schrift voerde?) lieten klinken. En naar wat koor en orkest betreft naar amateuristische maatstaven gere kend vaak uitstekend lieten klinken en dat mag vor een belangrijk deel op reken'g worden geschreven van diri gent Jr. B. Holster, die zowel Cres cendo als Apollo leidt. Omdat het de gasten van deze avond waren, willen we met de solisten begin nen: de sopraan Mya Besselinck uit het Limburgse Heer (al voor het derde van de zes concerten present), de tenor Bert van Delden uil Enschede (pas vo rig jaar .aangeworven'en de bariton Laurens van der Werf uit Oisterwijk, die reeds voor de vierde maai acte de presence gaf. Van hen konden ons Mya Besselinck, die makkelijk en met een warm timbre zong, alsmede Van der Werf, een krachtige donkere bari tonzanger, het meest bekoren. Van Delden was met name in het begin wat onzeker, kwam er in de hoge regis ters niet helemaal uit, maar slaagde er na de pauze niettemin ln zich te re vancheren. Van Mya Besselinck wUlen we met name haar bijdrage met ,Ich schenk mein Hens' uit Millöckers Die Dubarry noemen. Voor koor en orkest had dirigent Hol ster een strakke lijn uitgezet, die «an gers en musici met inzet van all* krachten gaarne wensten te volgen. Er werd zeer gedisciplineerd gezongen eii gespeeld en een enkele inzetmisser van orkestzijde willen we dan ook gaara* voor lief nemen, evenals een gebrek aan tempo in een enkel programmaonder deel. Vooral toen na de pauze de hout en koperblazers zich ingespeeld leken te hebben bereikte het orkest een warme operetteklank. Voor ons was .Tanzen möcht ich' uit Die Csardasfürstin van Kélm&n het onbetwistbare hoogtepunt van de avond. Koor en orkest bereikten daar met Mya Besselinck en Bert van Delden een niveau, dat men in Zeeland zelden beluisteren kan. Ook met het .Trinklied' uit Millöckers Bettelstudent kon de 50 man sterke groep keurig uit de voeten (waarbij nog opgemerkt dient te worden, dat aan solistische zijde meegezongen werd door het echtpaar Bekenes uit Goes) en dat gold zeer ze ker ook voor het .broeder- en zuster'- lied uit Die Fledermaus van Strauss. Alles bij elkaar: een fijne operetteavond in Kruiningen. P.V. Examens Te Utrecht slaagde voor het laatst* examen theologie de heer P. J. Droo- gers, afkomstig van Oud-Vossemeer en thans tijdelijk wonende te Loosduinen. Kandidaat Droogers zal waarschijnlijk in de loop van de maand maart zijn proefpreek houden en zal dan per 1 april a.s. te Ridderkerk het verplicht* leerviclriaat te vervullen. (ADVERTENTIE) VOOR AL UW FOTO'S NAAR St-Jacob&straat 27, Missingen VERWACHT... OPKLARINGEN. Droog weer met opklaringen, maar ook enkele wolkenvelden. Matige, nu en dan krachtige oostelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vrijdag of iets hogere. Vooruitzichten voor zondag en maandag: Zonnige perioden met overdag ongeveer normale temperaturen, maar in de nacht overwegend lichte vorst, Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 4 of meer; min. temp. 1 tot 5 graden onder normaal; max temp. omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor maandag: aantal urén zon: 4 of meer; min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; max. temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON EN MAAN 2 maart Zon op 07.24 onder 18.21 Maan op 16.17 onder 07.10 ZON EN MAAN 3 maart Zon op 07.22 onder 18.23 Maan op 17.36 onder 07.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2