HET RAADSEL RINUS MICHELS... Portret van een trainer KRIS KRAS HOE OVERWINTERDEN VOETBALAMATEURS ZAALVOETBAL: GEEN ZEGE VOOR DE PZEM Nog steeds 2 leiders Schaatsen te Inzeil NEDERLANDSE DAMES VERLOREN 500 METER Verkerk won 3000 meter GEEN VOER DIKKE BOER STUURSE TRAINER OF DE SINT BOTTE BIJL OF LIEVE MEESTER CHAGRIJN OF OVERGEVOELIGE HOOG IQ NOOIT SINTERKLAAS OPKIKKER (WFPWÏCHT WERKLOOS BRANDSCHOON ALLEEN DIPLOMA SNEEUW Vlissingen tegen Delftse club STADION VAN COLOMBES UITVERKOCHT GABY SEYFERT WERELDTITEL KUNSTRIJDEN Amsterdamse raad PUPILLEN VAN VC VLISSINGEN NAAR TORNOOI Bedrijf svolleybal in Middelburg IN SP0RTT0T0 "(li WINNAARS ZATERDAG 1 MAART 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 AMSTERDAM (GPD) Wie is toch die Rinas Michels? Wie is toch de man, die schijn baar onbewogen in de stromen de regen, bovenop het dak van de tribune, naar zijn spelers beek, toen zij de grandioze tri omf bevochten op het op eigen terrein onverslaanbaar geachte Benfica? Wie is toch de .tovenaar', zoals de Turkse pers hem noemde? Wie is toch de Ajax-trainer waarvan (blijkbaar) geen foto, waarop hij ook maar een beetje lacht, aanwezig is. Wie is toch de man achter de Ajax-triomfen, die iedere keer weer buitenlandse verslagge vers tot wanhoop brengt, door nietszeggende antwoorden te ge ven of door helemaal niets te zeggen. Is Rinus Michels een man waar bij dobertus nurks uit de came ra obscura een vriendelijk man netje schijnt? Of is het allemaal schijn. Is het pose of ,act' zoals men .veel tegenwoordig in de hoofdstad noemt. Rinus Michels zelf haalt alleen zijn schouders 'n beetje op. wanneer men hem vraagt iets over zichzelf te ver tellen. Hooguit - maar ook niet al tijd lepelt hij voor de zoveelste maal het aantal seizoenen op dat hij in Ajax' eerste elftal speelde. En noemt hij het aantal malen dat hij het oranjeshirt om de schouders had. zoals dat In sportjargon heel. Maar daarna wacht hij. als altijd draaiend op zijn hielen, beleefd maar voor de vrager overduidelijk ongedul dig of je alstublieft ophoepelt. Toch ls deze nu reel besproken man ■beslist geen .voer voor psychologen'. Dat blijkt uit een aantal 'gesprekken v met vrienden, medewerkers, .vootbal- Iers die onder hem trainden, collega's uit het onderwijs (Michels was gym nastiekleraar). bestuurders scheids rechters en oud-elftalgenoten van de Ajax-trainer. .Rinus stuurs? Laat me niet lachen. Groter lolbroek ben Ik nooit tegen- Ekomen. Een meester in praktical- kes, die ik eens zo bulderend heb ren lachen, dat een stel artiesten halverwege hun nummer het toneel afliep. Zij konden eenvoudig niet ver der werken'. .Dat was in Stockholm met het Ne derlands elftal. De avond voor de wedstrijd tegen de Zweden gingen wij naar een variété. Een van de nummers was een droog-komisch trio. Geweldig goed. Je weet wel, met in stortende piano's, stoelen waar van de poten afbraken en meer van dat moois. Toen de piano in el kaar donderde, begon Rinus te lach en. Zoals op die lach-grammofoon- plaat. Steeds harder daverde het door de zaal waarin de mensen na een paar minuten krom lagen. De arties ten stonden huilend van het lachen op het toneel en vluchtten tenslotte onder daverend applaus'. Aan het woord is Joop Stoffelen die een paar jaar samen met Rinus Mich els in Ajax' eerste team en een paar wedstrijden in het Nederlands elf tal voetbalde. .Ik heb minigmaal het duet uit ,de parelvissers' met Rinus gezongen. Hij zingt heel graag en heefteen heel behoorlijke (ténor) Wanneer ik hem op de televisie zie, doet hij mij altijd aan een dikke boer denken, vooral wanneer hij dat gekke petje op heeft. Maar dat idee verdwijnt meteen, wanneer je hem beter leert kennen. Hij is over het algemeen erg in zichzelf gekeerd. Dat is geen pose. Zo was hij vroeger al. Ook in het veTd, waar hij iedere wedstrijd weer zijn fabelachtige kop- techniek demonstreerde. Maar Rinus was altijd in voor een geintje. Wan neer je een tube tandpasta voor schoensmeer zou verwisselen, zou hij de meeste lol hebben. Wij hebben wat afgelachen met hem En zo: eenzaam tussen de tiendui zenden. Maar hoe ziet een arts deze raadsel achtige sphinx .Michels heeft een brede ontwikkeling en een zeer hoog intelligentiequotiënt', zegt dr J. Re link. die vier jaar met de Ajax-trai ner werkt. .Hij is een geboren leider, dij kans ziet theorie in praktijk om te zetten, en dat is het moeilijkste wat, er is. Niet alleen is Michels sym pathiek, maar ook Is hjj 100 pro cent eerlijk. Een vriend om hulzen op te bouwen. Zijn zwakke punt is, als je het zwak zou mogen overgevoeligheid. Vooral voor zwak keren. Hij geeft graag en veel. Hij heeft alles voor anderen over. Toen Ajax de eerste ninal Nederlands kampioen werd, gaf h(j een feest voor alle spelers en bestuurders. Dat zullen niet voel trainers doen. Hij is een typische Amsterdammer. Dat kan ik als .buitenman' gerust zeg gen. Zij drijven in nood op hun hu mor en kwinkslagen. Zijn gevoel voor humor brengt Michels over de grootste moeiliikheden heen en reken er op dat hij die heeft in deze weken nu heel Nederlnnd naar hem k(jkt...' Michtels zonder enige twijfel. Maar ook een man die dwars is van iedere vriendjespolitiek. Nooit kwam hij op visite bij een van de spelers of ont ving hij hen thuis', zegt Wim Brou- waa.r Rinus Michels als trainer be gon. .Zijn grote kracht is het speculeren op de onzekerheisfactor bij alle ape- lers. Iedereen sloofde zich iedere week uit om maar in het elftal ge kozen te worden. Iedere sportman is eerzuchtig. Wil zo hoog mogelijk rei ken. Hierdoor krijgt Michels het maximum uit iedere speler. Tql daar- bii dat hij zelfs de beste voetballer uit het elftal zal laten wanneer deze niet in zijn team past dat hij nodig denkt te hebben en het beeld van een uitmuntende voetbaltrainer is com pleet'. Aan de lijn brulde hij voor de toe- ijjee'. Je wist dan precies wat hij bedoelde. Maar in de kleedkamer heb ik hem nooit één vloek horen zeggen, hoe beroerd wij voor rust ook ge speeld hadden. Hij wist echter zo op je eergevoel te werken, dat je voor hem zou willen sterven op het veld. :Dat deden wij dan ook .vaak. Figuur lijk natuuflijk.Maar het resultaat was dan ook dat JOS kampioen werd. Uitbundig héb ik Michels nooit ge zien, maar om een antwoord was nïj nooit verlegen en hij wist in moei lijke ogenblikken die opmerkingen te maken, die de spanning brak. .Wanneer Ik Rinns als Sinterklaas onze school binnen zie schrijden, dan kan Ik mij nooit voorstellen, dat diezelfde man een paar dagen later met een gezicht van drie dagen slecht weer. op een trainersbankje ergens in ons land naar een stel voetballers kijkt'. Hoofdonderwijzer .J. Berkhout van de Johan 4mmanschool voor do ve kinderen lacht hartelijk wanneer hij op de foto van Michels als goed heiligman wijst die In de school hangt. .Dat is hem nu, de veelbe sproken Ajax-trainer. Onze vaste sin terklaas. Want er Is geen betere voor onze leerlingen'. .Tien jaar heeft Rinus op onze school gymnastiek gegeven aan onze ge handicapte kinderen. In die jaren zijn wij dikke vrienden geworden. Voor al door de jeugdkampen voor doven. Voor deze kampen offerde Rinus ie der jaar een paar weken van gijn vakantie op'. .Tientallen kinderen hingen dan de gehele dag aan hem, en hij maar ra votten met ze. Of meespelen In het Nederlands doven-voetbal-elftal. Te gen Lemmer was zijn naam de oor zaak, dat er duizenden mensen langs de lijnen stonden. Zijn elftal ver loor weliswaar met 10-1. maar wat gaf dat? De doven voetballers had den een opkikker, waar je anders maanden voor nodig zou hebben. Er kwamen mensen naar ze kijken. Net als naar gewone voetballers. Dat wist Rinus en daarom voetbalde hij mee*. .In Willemstad deden w1J samen mee in het elftal. Na afloop wij logeer den met de landeren op een boot konden wij ons bij het veld nergens wassen. Dc kleedkamer was geloof ik afgebrand. Wij waren te vlfcs om aan be raken. Midden in hét dorp Willemstad op weg naar de boot hield Rinus het niet langer uit. .Us moet mij wassen, ik kleef zei hij. lend. Er was niemand thuis. Na wat zoeken ontdekten wij een douche. Rinus kleedde zich helemaal uit. draai de de kraan open en stapte onder de waterstraal. Toen hij zich uitvoe rig had gewassen deed ik in arre- moede niaar hetzelfde. Wij ruim den alles netjes op en gingen naar de boot. Ik moet er niet aan denken, wat. er gebeurd zou zijn als de be woners thuis waren gekomen .Op school nam Rinus een vooraan staande plaats in door zijn natuur lijk overwicht op collega's en kinde ren. Maar hij is een prettige auto riteit. Hetzelfde was net geval op het internationale congres voor gym nastiekleraren bij doven-onderwijs Daar worden ook' zijn inzichten er kend. Hii heeft een méthode ontwik keld om doven bij het spel te be trekken en samen te laten spelen. Geen gemakkelijk karwei want do ve mensen zijn allemaal sterk" indi vidualistisch gericht'. ,Ik hoop dat wanneer hij bij Ajax boekjes in vreemde talen zijn. Zijn werk. wat dat ook is. is ook zijn hobby". .Hij zal het nooit laten merken, maar Rinus heeft een heel klein hartje. Voor volwassenen kan je zoiets ca moufleren, voor kinderen of gehan dicapten nooit. Daarom hingen ze zo aan hem. .Heel wat clubbestuurders zullen zich de haren uit het hoofd trekken, waanneer zij nu van mij horen, dat Rinus Michels. voor hij naar Ajax ging een half jaar een werkloze trainer was. JOS was met hem twee maal kampioen geworden en aan het einde van de contractperiode vroeg Michels logisch Iets meer salaris. Wij zeiden.: Rinus. je bent dat dubbel en dwars waard, maar wij als amateur- club kunnen dat eenvoudig niet be talen. Als dikke vrienden zijn wij uit elkaar gegaan'. Dit zegt JOS-voorzitter G. Klein. ,Heel voetballend Nederland liet Mi chels toen een half jaar lopen. Hij mocht bij AFC G. van Dijk een poosje vè-rvangen toen doze een brom- fietsongeluk had. .gehad, porti /laar- op verliet VIc Buckingham Ajax en dachten ze in .De Meer': naaroni zouden wij niet onze oud-speler Mi chels als trainer nen»en Een gouden gedachte'. 'ente, Feijenoord, Ajax, Vitesse, De Graafschap, Cambuur en ga zo maar door*. ,Last heeft geen scheidsrechter ooit met Rinus Michels gehad. ,Zljn straf lijst ts nog brandschoon', zegt Leo Horn, die verschillende wedstrijden leidde, waarin Michels voetbalde. ,Ik kan, nu hij zo'n grote trainer is ge worden met Lindner voor mij de beste in ons land wel gaan zeggen, dat hij zo'n faire jongen in het veld was, maar ik zou elk woord liegen wanneer ik iets anders zei. Ik heb nu zelfs nog spijt dat ik eens aan zijn woorden heb getwijfeld. Dat was toen Michels na een ernstige blessure weer bij Ajax meespeelde. Even voor de rust komt-ie bij me en zegt: ,M(jn heer Horn, ik ben geblesseerd. De wilde mij laten vervangen'. Nu had je in die tijd de waanzinnige regel dat een speler die last kreeg van een oude blessure niet vervangen mocht worden. Moest Ik als textielhande laar een diagnose stellen. Ik zei:. Michels ik vind je een aardige jon gen, maar ik kan het niet tolereren want ik denk dat het je oude bles sure !s. ,Echt niet. mijnheer Horn', zei hij. Ik antwoordde.: wanneer dok ter Posthuma die toen bij Ajax was zegt dat het een nieuwe bles sure is, mag er een reserve in het veld komen'. ,Het was een nieuwe blessure. Later had ik spijt van die achterdocht. Want hij was eerlijk. Té eerlijk misschien, want toen ik eens een Sparta-speler bij mil riep, om hem een paar hartige woora ies In zijn oor te fluisteren, riep Michels:. ,Ik deed 't mijnheer Horn'. Ik heb ik weet niet hoeveel wed strijden in binnen- en buitenland gefloten, maar geloof mij dat doen er niet veel'. ,Hij was een goede voetballer. Geen ster, maar hij werkte van de eerste tot de laatste minuut. Zijn vader, die een paar jaar terug ls overleden, stimuleerde hem daarbij enorm. De zelfde inzet die hij had verlangt hij nu van zijn spelers en hij be reikt het. Zelfs bij ae lastige jongens, waarvan ik de namen niet op een rijtje behoef te zetten. Rinus Michels. Woensdagmiddag zit hij weer ergens alléén in het stampvolle Stade de Colombes. .Hoe vollér het wordt, hoe eenzamer ik mij voel', heeft hij eens tegen een van zijn beste vrienden ge zegd. Voor het grote voetbalpubliek zal hij wel altijd ,de norse trainer' blij ven, maar voor de leerlingen van de Johan Amraanschool de lieve Sin terklaas. Voor de televisiekijkers zal hij wel ,die chagrijn' blijven, maar voor de colleotant de man die na een Biafra- film ontroerd een groot bedrag gaf. Voor de verbeten nieuwsjagers .die bo'tte bijl', maar voor dé kinderen van de kampen in Lemmer .meester Michels', die steeds nieuwe spelletjes bedacht om ze een beetje uit hun isolement te helpen. Het isolement dat hij zelf zo graag zoekt. Ook waar zestig-, zeventigduizend men sen bij elkaar zijn. Het isolement waarin deze overgevoelige man de kracht vindt anderen een hart onder 'de riem te Steken:, voetballer of doof kind. .Heel bijzonder is ook en lk kan dat nu wel vertellen, dat de trainer, die nu in alle toonaarden geprezen wordt en dat ook verdient bij ons kwam zonder een trainers-licentie. Oh 1a. hij had de lo-akte, de gym- nastiek-akte. het diploma heilgym nastiek. het diploma massage, maar moesten bij de KNVB dispensatie voor hem aanvragen en Michels moest de trainerscursus volgen. Bin nen de kortst mogelijke tijd had hij alle diploma's gehaald'. ,In tegenstelling tot zijn stuurse ui terlijk is Rinus bijzonder sympa thiek en een ongelooflijke humorist'. .Inderdaad', valt de lieer Halber (JOS-bestuurder) zijn voorzitter bij. .één staaltje van de vele die wij met hem hebben meegemaakt. Wij moes ten wanneer zondags de wedstrijd niet doorging toeh om elf uur op het terrein koinen om te trainen. Weer of geen weer, getraind moest er bij Rinus worden. Eenmaal stond er eén sneeuwstorm zoals ze alleen op de pool woeden en thermometer aan het clubhuis wees 15 graden vorst. De spelers kleumden om de kachel. Niemand maakte aanstalten om zich te gaan verk'edcn om te gaan trainen. Ook Mirt els niet. die na een kwartier wegging. Wij meen den dat hij even een noodzakelijke handeling moest verrichten en hieven rustig bij de kachel staan. Ineens wees een van onze spelers naar bui ten en wat zien wip. Rinus Michels gekleed in zwembroek en polshor loge op een fiets. Hij stond te wui ven en schreeuw* e:. .Hoe lang moei ik nog wachten, konten jullie nog?". .Twee uur hebben wij in de sneeuw storm getraind, sneeuwballen ge gooid en elkaar ingepeperd. Zo is Michels, die bij ons veel meer uren maakte dan waartoe hij contractueel verplicht was. Overigens, door hem zijn de Nederlandse trainers in eer. naar jaar in tel gekomen in ons land En dat ze voor geen buitenlander En dit fzoals afgelopen december nog): Sinterklaas aan de doven- school. En wat zegt een voetballer, die onder zijn leiding speelde en trainde? .pen dominerende persoonlijkheid, dat ia VLISSINGEN De eerste klasser VC Vlissingen speelt zondag op "t hoofd-, veld aan de Irislaan een oefenwedstrijd tegen de westelijke tweede klasse r DHL uit Delft. De wedstrijd begint j om half drie. Vlissingen heeft een vrije j competitiedag. Na weken gedwongen rust zal zondag middag «net aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid (laten we het nog even voorzichtig houden en de weer goden niet uitdagen) ook in het ama teurvoetbal de competitie weer op gang komen. De geschiedennls heeft geleerd dut vooral In het amateur voetbal de krachtsverhoudingen op vallende wijzigingen kunnen onder gaan in zo'n lange periode met voet- balloze zondagen. Op zondag 19 ja nuari kwam Middelburg nog In het INZELL (ANP) De Nederlandse damesschaatsploeg, de laatste weken aan overwinningen gewend, heeft vrij dag op de eerste dag van de Interna tionale wedstrijden te Inzeil een neder laag geleden op de 600 meter- Slgrld Sundby won de sprint voor Eily van den Bron, Ans Schut, Willie Burg- meyer, Stlen Kaiser en Carry Geys sen. Op de 1500 meter revancheerde Stlen Kaiser zich. Met 2 minuten 23,3 sec., was zij vier-tlende seconde sneller dan verder dan (1-22,2) en Goran Claesson laten voor gaan. De uitslag van de 100 meter is: 1. Schenk 1.22.2; 2. Claesson (Zwe) 1.22.4: 3. Enk sen (Nw) 1.22.8: 4. Tho massen 1.24,0; 5. Fomaess en Gron- vold 1.24.5. Kees Verkerk was ongenaakbaar op de 3000 meter. HM was met zijn tijd van 4.17.1 drie-tiende sec. boven het wc- wereldrecordhoudster Ans Schut, die op de tweede plaats eindigde. Op het wat stroeve ijs won Kelchl Su zuki de 500 meter hij de heren vóór Keiler en Borjes. Ara Schenk deelde de zesde plaats met Magne Thomassen en Arnulr Sund. De belangrijkste uitslagen zijn: 500 meter dames: 1. Sigrid Sundby (Nw) 45,5 sec: 2. Elly van den Bron 45,7; 3. Ans Schut 45,8; 4. Willie Burg- meyer 46,0; 5. Sien Kaiser 46,3: 6. Car ry Geyssen 46,9; 7. Marie Andersen (Nw) '473; 8. Rieneke Demming 48,4. 1500 meter dames: 1. Stien Kaiser 2 min. 25,2 sec: 2. Ans Schut 2.23,7; 3 Carry Geyssen 2.25.1; 4. Elly van den Bron 2.25,5; 5. Rieneke Demming 2.26.2; 6. Sigrid Sundby 2.26,5; 7. Wil-, lie Burgmeyer 2.27.9; 8. Marie Ander sen 2.33,5. Heren 500 meter; 1- Suzuki (Japan) 39.8 sec; 2. Keller (W-Dld) 40,0: 3. Bosrjes (Zwe) 40,1; 4. Grönvold (Nw) 40,4; 5. Holmgren (Zwe) 40,5; 6. Tho massen CNw), Sund (Nw) en Schenk 40.7; 9. Maeda (Japan) en Braunecker (Oos) 40,8; 11. Claesson (Zwe) 40,9; 12. Hirate (Japan) 41,0; 13. Bjösrang (Nw) en Nottet 41.3; 15. Fornaess (Nw) 41,6; 20. Verkerk en Bols 41,9; 24. Verheyen 42.5: 27. Eriks 42,9. De toestand van het ijs werd, toen de .HOOO meter, uit de sprintersklasse werd gèrèden, niet béter. De zon zorgde voor een 'tenipératuur van zestien graden én dat kwam de kwaliteit van het ijs uiteraard niet ten goede. Ivar Erlksen, die bflna drie weken ge leden op het Inzeller ijs het wereld record op de 1000 meter op 1 min. 20,3 PARIJS (ANP) De Franse voet-! balhond heeft bekend gemaakt dat de plaatskaarten voor de wedstrijd tussen Ajax en Benfica van woensdag zijn uitverkocht. Er zijn 60.881 kaarten verkocht en die brachten een recette! op van 637.985 frank (ƒ452.969). Van de recette ls tien procent voor de1 Franse voetbalbond, tien procent voorj de Europese voetbalunie en het res-1 tant. na aftrek van belastingen, zal worden verdeeld tussen Ajax en Ben fica die beide op ongeveer een kwart I van de inkomsten uit de entreegelden] kunnen rekenen. In het Stadion van Colombes. dat in 1924 werd gebruikt bij de Olympische Spelen van Parijs, zijn slechts een keer meer toeschou wers geweest, namelijk op 21 okto ber 1956 toen de voetbalwedstrijd Frankrijk-Rusland door 62.145 men sen werd bezocht. COLORADO SPRINGS (ANP) Met een stijlvolle en gracieuze kiir heeft] de 20-jarige Gabv Seyfert voor ruim 4700 toeschouwers in de .World Are na' in Colorado Springs beslag ge legd op de wereldtitel kunstrijderi. On-i danks een val in haar vrije oefening: raakte de Oostduitse niet uit haar rit-! me en de negen juryleden wezen haar: dan ook unaniem als winnares aan.. De Europese kampioene had. door het: opgeven tengevolge van een rugblessu re van haar grootste concurrente de Praagse studente Hanna Maskova, weinig moeite de overige zestien deel neemsters de baas te blijven. De twee de plaats was voor de Oostenrijkse kampioene Beatrix Schuba. De Hon gaarse Zsuzsa Almassy verdedigde met succes haar derde plaats, die zij na het beëindigen van de verplichte! figuren bezette. 4 Julie Lvnn Hol mes (VS1: 5 Janet Lynn (VS); 6 Lin da Carbonetto (Can). schorst voor Aiax AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse gemeenteraad zal woensdag aanstaande als in Pa rijs de voetbalwedstrijd Ajax Benfica wordt gespeeld, op an dere dan de gebruikelijke uren bijeenkomen. Aan de orde is de begroting voor 1969. In plaats ran om half twee zal de raad reeds om half twaalf bijeenkomen. Om half- drie zal de vergadering worden geschorst en kan een ieder naar dc tv gaan kijken. Om half acht les avonds wordt het slotdebat over de begroting dan weer voortgezet. twee, de Zweed Oerjan Sandler. Eddy Verheijen legde beslag op de derde plaats in 4.24.6. De uitslag van de 8000 meter Is: 3. Kees Verkerk (Ned) 4.17.7; 2. Oer- ian Sandler (Zwe) 4.24.3: 3. Eddy Ver heijen (Ned) 4.24.6: 4. Per Willy Gut- tormsen (Nw) 4.26.8; 5. Jan Bols (Ned.) 4.27.7; 6. Peter Nottet (Ned.) 4-3L4; 9. Arie Erika (Ned) 4.33.3. zetten .Middelburg speelt nis In zijn beate dagen f (op eigen veld wonnen de Zeeuwen met 3-0). De vraag Is: hoe heeft Midden borg overwinterd? Hoe het antwoord ook is, de uitwed strijd van zondag tegen TOP blijft een lastige opgave. Vlissingen heeft een vrj) weekeinde. In de tweede kla» B .wemelt' het nog van dc favorieten. In leder geval la wel duidelijk geworden dat de krachts verschillen tn die klas uiterst ggrlng zijn. We blijven vooral vertrouwen hebben in Terneuzen. Als de Zeeuws- Vlamingen het er in de uitwedstrijd tegen Alliance goed vanaf brengen, zal dtt een hele morele steun zïjn. Voor eigen publiek moet Axel een overwinning kunnen behalen op VCW. Zeeland Sport moet er ln de uitwed strijd tegen RKTVV maar het beate van maken. Het volledige programma luidt: EERSTE KLAS E: Brabantia - UNA, Veeree Boys - Desk. TOP - Middel burg, Sparta '25 - RKWU. RKC - TSC. Helmond - Concordia SVD. TWEEDE KLAS B: RAC - Vlijmens® Boys, Internos RWB, Alliance - Ter- neuzen, RKTW - Zeeland Sport, Axel - VCW. Longa - Rood Wit. DERDE KLAS D: Vogelwaarde - Goes, MOC '17 - Breskens, Steen - Z!e- rikzee. SC Gastel - Dosko, Grenswach ters - Hontenisse. VIERDE KLAS G: Nieuw Borgvllet - Vosmeer. RKFC - Kaatsche Boys, VES '35 - SVC., BSC - De Schutters, Hal steren - Divo, Cluzona - Odlo. VIERDE KLAS H: Clinge - Walche ren, Renesse - HVV '24. Oostburg - Koewacht. Sluiskil - IJzendljke, Corn Boys - RCS, Biervliet - Hansweertse Boys. RESERVE EERSTE KLAS: RKC - II - TSC H, Brabantia II - UNA U, De Valk n - Internos II. Dosko n - Vlissingen n. Veeree Boys H - De Spechten n. RESERVE TWEEDE KLAS C: MOC '17 n - Breskens II, Roosendaal II - Terneuzen n. Axel II - NAC IV, Mid delburg H - Zeeland Sport H. RESERVE DERDE KLAS C: Meto II - Corn Bora n, Zierikzee n - Allian ce Et, Goes II - Axel TTT, Steenbergen n - Middelburg HL VLISSINGEN Het team van de PZEM heeft niet voor een staats greep' kunnen zorgen in de Vllssingse zaal voet bal com petitie. Leider Uiterton sloeg alle aanvallen ran de PZEM- formatie af en scoorde zelf drie keer door doelpunten van De Kam (2x) en Bijleveld. Missingen bleef mede aan de leiding door een 6-1-zege op de veteranen van Walcheren. Verrassend was dat Walcheren door Krijger de leiding nam maar daarna gaf het leef tijdsverschil en de betere tactiek en techniek van Vlissingen de doorslag. De Vlisslngse doelpunten werden ge scoord door Jansen (2x), Muller en Klein jan (3x). Zeemacht demonstreerde dat het doel punten maken kon en versloeg GPC met 8-3. Doelpunten voor de Zee macht: Katharen (3x), Hulsman (2x), Kuisters (lx), en Bode (2x). Chris van Zalen (2x) en Van Helden schoorden de GPC-treffers. BW klom een plaats op de ranglijst door een 6-4-zege op Coal. BW: Boot, Meerman. Leeuwen- stein (2x) en Bergs (2x). Coal: Van de Horst (4x). Uiterton n gaf Vlis singen II goed partij maar moest ten slotte toch met 5-2 capituleren. Tref fers voor Uiterton II: Meerman en Kuiper. Voor Vlissingen II: Provoost (2xl, A. Stroo, P. Windt en J. Segera. De stand luidt: Uiterton I 12 9 2 1 20 52-13 Vlissingen I 32 9 2 1 20 71-23 Vlissingen II 12 5 6 1 16 38-25 PZEM 12 6 3 3 15 38-27 Zeemacht 12 6. 1 5 13 37-30 BW 12 5 3 4 13 32-35 GPC 12 5 2 3 12 29-33 Walcheren vet. 12 3 0 9 6 22-61 Coal '52 12 1 2 9 4 24-49 Uiterton n 12 0 1 11 1 19-66 Programma voor woensdag aanstaan de: Vlissingen II - BW '07. PZEM - GPC, Coal '52 - Vlissingen L Zee macht - Uiterton II, Uiterton I Wal cheren vet Provincie I Arnof OCMA Middelb. Zuid I Rijkswaterstaat I 14 Mammoe ters 14 Wilskracht II Blauw Wit Middelb. Zuid TI Gemeen te werken Brandweer VLISSINGEN De VC Vlissingen en Emmen zullen als enige amateurcluba deelnemen aan het .elf - provinciën - toernooi' voor pupillen dat op zater dag 17 mei in Apeldoorn wordt gehou den. De deelnemers zijn:. GVAV. Hee renveen. Go Ahead, Wageningen. Em men en Vlissingen. Ook hé: pupil- lenelftal van de organiserende club AGOW neemt aan het toernooi deel. In poule A ran het Middelburgse be- drjjfsvolleybal in slechts één wedstrijd gespeeld, namelijk Arnof—Wilskracht I. welke door Arnof met 3-0 werd ge wonnen. Of Arnof nog naast Provincie I kan komen zal volgende week wor den uitgemaakt. Arnof zal dan echter Provincie I moeten verslaan, wat geen gemakkelijke opgave is. De stand is: 33 12 0 1 24 37- 5 33 11 0 2 22 34- 9 14 10 2 2 22 36-12 5 3 6 13 22-26 4 3 7 11 20-28 3 2 9 8 15-31 PZEM 14 2 2 10 6 12-35 Wilkracht I 14 1 1 12 4 8-37 De kampioen van poule B. Amro l| heeft ook zijn laatste wedstrijd ge wonnen. met 3-0 moest Middelburg Zuid II het onderspit delven. De eindstand is: 33 10 1 1 21 33- 5i 12 7 4 1 18 29-141 12 8 2 2 18 27-15 12 5 2 5 12 22-22 12 5 0 7 10 20-23 12 2 0 10 4 10-32 12 0 1 11 1 5-35 Tunïe en Brandweer speelde vriend schappelijk. Deze ontmoeting werd met 3-1 door Tunie gewonnen. De hoofdschotel van deze avond was de match tussen OCMA tegen Matador. OCMA gaf goed partij doch het betere spel van Matador bracht deze laatste de overwinning De setstanden waren: 10-15. 8-15. 7-15. DEN HAAG (ANP) De cijfers voor sporttoto 28 luiden: aantal ddel- nemers. 762.265. Bruto Inleg: 1.735.805.80 gld. Pri jzenbedrag: 736.113 gld. Eerste prijs: 220.833.90 gld. 402 meldingen ca 550 gld. Twee de prijs: 147.222.60 gld. 5.8*7 meldin gen ca 25 gld. Derde prijs: 220.833.90 gld, 41.567 meldingen ca 5 gld. Ex tra prijs: 147.222.60 gld. 3.108 meldin gen ca 47 gld. door de clubbladen Een interessant en Informatief stukje lazen wij ln .Voetbal ln de KNVB afdeling Utrecht', dat wij. ten gerieve van de vele Zeeuwen, die woensdag a.s. naar Parjjs gaan om Ajax-Benfica te gaan zien, in zijn geheel af drukken .Zoals bekend zal de beslissings wedstrijd tussen Ajax en Ber.- fica op woensdagmiddag (15.00 uur) 5 maart a.s. in Panjs wor den gespeeld. Het ls met het kiezen van Parijs voor dit ge beuren een Ietwat wonderlijke zaak. Het geval doet zich name lijk voor. dat in Parijs de be langstelling voor prof-voetbal tot het nul-punt is gedaald, ter wijl de beschikbare stadion Ln een vervallen en verwaarloosde staat verkeren. Wat de UEFA dan ook heeft bewogen Parijs voor deze wedstrijd aan te wij zen is voorlopig (op zijn zachtst uitgedrukt) een raadsei. Of net kan zijn dat zij door de ze wedstrijd bij de Parijzenaars opnieuw belangstelling voor prof voetbal wil wekken (maar* dan zou in de avond moeten wor den gespeeld) of de UEFA is niet op de hoogte geweest van de praktische situatie van en ln de Parijse stadions. Het laatste is echter bijna ondenkbaar. In middels Is door beide partijen (Ajax en Benfica) van de nood een deugd gemaakt en besloten in het grootst beschikbare sta dion: ,het Stade de Colombes' te spelen. Er zijn hierin zo on geveer 60.000 plaatsen, waarvan er voor Ajax ongeveer 25.000 be schikbaar zouden zijn. Echter bii het stadion ls geen parkeergelegenheid, terwijl het bereiken per openbaar vervoer middel ook niet eenvoudig is. Waarom ten besluite voor de adspirant toeschouwers uit Ne derland de volgende aanwijzin gen: Rondom het stadion liggen voetbalvelden en slordige volks tuintjes. daarachter rijst de nieuwbouw van Colombes om hoog. Alle wegen in de omtrek zijn smal. Ze behoren tot de al tijd eendere .zorgelijke straten' van de Parijse voorsteden. Wan neer u met de trein arriveert aan het Gare du Nord. loop dan in vier hele minuten naar het Gare de I' Est, pak daar de Me tro met als eindpunt .Mairie d'Issy' en stap uit bij het Gare St. Lazare. Van dat station gaat elke viif minuten een trein tje naar Colombes en u bent er zo. Het bestuur van de Franse voetbalbond heeft van de Spoor wegen de verzekering gekregen dat er extra treintjes zuüen worden ingelegd wanneer dat no dig zou zijn. In Colombes loop je ln een kwartier naar het .Stade', je hoeft de pijlen maar te volgen. Wanneer u per auto komt. parkeer dan ln één van de omringende dorpen en pak enkele haltes de bus: Bois Co lombes. Petit Colombes, L.3 Ga- renne-Coiombes. het kan niet op'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11