Zeeuwse chemische industrie: open kaart met de omgeving PWG-GOES START KLEDINGFABRIEK Middelburgse strop van ruim f. 22.000 2 VOORLICHTINGSMIDDAG IN VLISSINGEN zeeuws ,LIJN DOORTREKKEN MOET WEL VERANTWOORD EN ZORGVULDIG Vergast' Groei CONTACTLENZEN Scbr<7dte ALMANAK Nuances grijs Onderwijs Greep INBRAAK IN BIGGEKERKE: f 1000 VERMIST TVorgels piano's hï-fi installaties mossel* versteege Z.-VLAANDEREN RESSORTEERT NIET ONDER DE 19 WEGSTATIONS Van 15 naar 50 personeelsleden Burgemeester opent bedrijf op 2 april EERSTE FASE VAN VERLENGING INVALSWEG ZUID-TERNEUZEN BINNENKORT AANBESTEED Geld vermist bij inbraken in Terneuzen Onvoldoende periodieke voorraadopname Vrouw gedood bij verkeersongeluk te Sas van Gent PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 FEBRUARI 1969 f VLISSINGEN ,Er is, toen bekend werd dat de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie in Vlissingen een voorlich tingsmiddag zou houden, hier en daar gedacht en ook geschreven, dat het blijkbaar nodig is het eigen chemische straatje schoon te vegen. Ik ben geneigd de vragen: was of is dat straatje dan zo vuil? Is het niet juist zó, dat iemand die iets te verbergen heeft, niet de minste behoefte zal hebben om voorlichting te geven en het liefst alles maar in het donker wil laten?' De commissaris der ko ningin in Zeeland, mr J. van Aartsen, liet maandagmiddag in Bri tannia het antwoord op deze vragen over aan de bezoekers van voorlichtingsbijeenkomst, die de VNCI onder het motto .Zeeland en de chemie' had georganiseerd. Na vier inleidingen en een forum gesprek achteraf moest men toch wel erkennen dat de poing van de gezamenlijke chemische bedrijven om open kaart te spelen over het ,hoe, wat en waarom' van deze tak van industrie in Zeeland in ieder geval was gewaardeerd. plan- f: ,Er is toch nog een grote groep, die liever zag dat Zeeland bleef zoals het was. Die de industrie zich liever elders zag ontwikkelen, maar na tuurlijk wel gebruik wil maken van haar produkten. Maar landschappe lijke veranderingen zijn niet te ver mijden als men de voordelen van de industrialisatie wil genieten. In een moderne maatschappij betekenen, .rokende' schoorstenen een beeld van grotere welvaart dan bloeiende boom gaarden en dorsmachines op tarwe velden'. Een heel gamma van onderwerpen kwam later aan de orde, toen de be zoekers van deze voorlichtingsmid dag de kans kregen om van gedach ten te wisselen met een forum, waar in de acht chemische bedrijven uit Zeeland ieder een afgevaardigde had den geposteerd. Daarin uiteraard, kan men wel zeggen een vraag en antwoordspel over het probleem van de luchtverontreiniging door de chemische industrie. VLISSINGEN —Een forum van acht vertegenwoordigers uit de Zeeuwse chemische industrie te genover een zaal vol belangstel lenden in deze bedrijfstak. Foto PZC) gen met de oude kunnen benutten om te bereiken wat voor de bestrij ding van het probleem daar soms niet meer moceliik is, namelijk de hinder tot een minimum beperken. Er was ook de zaak van de .grens overschrijdende luchtvervuiling". Vraag: ,Van Antwerpen en Zelzate uit worden we vergast op stoffen, die we moeilijk kunnen accepteren. Wat voor mogelijkheden zijn er op dit gebied?' Het ideaal was al in een van de toespraken aangegeven: in West-Europa eensluidende voor schriften en daarop aansluitende meet- en controletechnieken. De praktijk van vandaag: ,In Beue- luxverband is de zaak aan de orde gesteld. Het zou bovendien niet zo onlogisch zijn, wanneer deze zaak ook eens aan de orde werd gesteld bij de onderhandelingen tussen Bel gië en Nederland over de aanleg van Uitputtend zijn alle problemen, alle werkwijzen, de maatschappelijke be tekenis, de economische waarde, de toekomstmogelijkheden van de che mische industrie in Zeeland gister middag beslist niet behandeld. Maar dat was ook echt niet de bedoeling van de organisatoren. Do chemische Industrie in deze provincie vier onde en vier nieuwe bedrijven vond het nuttig om zich rechtstreeks te presenteren aan wie er zoal mee te maken heeft. En dat is, gezien de opkomst in Britannia, een zeer gemengd gezel schap, variërend van de provinciale bestuurder tot de brandweerman, van de onderwijsfunctionaxis tot de landbouwer. De opzét van de voor lichtingsmiddag was misverstanden rondom de chemische industrie uit de weg te ruimen, onbekendheid er mee te verminderen. De bezoekers kre gen een documentatiemap mee naar huis met interessant materiaal over de hier werkende chemische bedrij ven, ze kregen beschouwingen van deskundigen over de functie van deze bedrijfstak in het industrialiserend Zeeland en men kreeg een uur lang de tijd om zijn hart te luchten met vragen en kritische opmerkingen aan het adres, dat daarvoor in de eerste plaats is bestemd: de industriën zelf. Als laatste inleider stelde mr Van Aartsen even nadrukkelijk vast, waar Zeeland zich op het ogenblik met zijn chemische bedrijvigheid be- (ADVEBTENT1E) HÉT ADRES VOOR OPTICIEN een haam in brillen ST.-JACOBSSTRAAT 14 VLISSINGEN - TEL. 2398 Leeuwse Parijs Hoogst onaangenaam: de zaak van de ontbrekende badhokjes op de zeedijk heeft zich niet - zo als gisteren in dit hoekje gemeld - iw de raad van Sint-Annaland afgespeeld, maar in Stavenisse. Het viel erg op, omdat Sint Anna- land nooit de luxe van badhokjes heeft gekend. Van Sint Annaland en Stavenisse nog even naar Parijs en Ajax. Eerst moet men dan een beetje de sfeer in een Terneuzens gezin kennen. Op de avonden met voet bal opde buis verwijdert één van de partners zich. Kijkt de man thuis, dan is de vrouw tijdelijk elders, is de vrouw thuis, dan kijkt de man gedwongen elders. Zo gaat dat als je je geen speci aal kijkvertrek kunt permitteren. Gisteren kwam meneer opgetogen thuis. ,t Is voor ellcaar3 meldde hij, ,ilc ga naar Parijs, drie dagen voor krats. Logies, de wedstrijd en een excursie door de stad, alles inbegrepen.' J&ag ik dan meet' pruilde ze bij voorbaat. Jdaar lie) om voetbal. Meneer gaat alleen. Maar niet voor drie dagen. Nog dezelfde avond terug met de bus. In de politiek noemt men zoiets een aanvaardbaar compromis'. Maar voor wie de verhoudingen wat beter kent is het niet meer dan een consolidatie van een bestaan ds toestand. vindt. ,Het provinciaal bestuur heeft In zijn ontwikkelingsschets 1967 de verwachting uitgesproken, dat in de komende jaren ae grootste groei van de industriële werkgelegenheid In de chemische sector zal liggen. Prog noses: in de periode 1965-1980 een toeneming van het aantal mannelij ke arbeidsplaatsen met 7500, name lijk van 2200 tot 9700. Er is in Zee land duidelijk gekozen voor indu striële centra; de gedachte van in dustriële lintbebouwing langs de oe vers van de Westerschelde is ver worpen. Het Is dus bepaald niet de bedoeling overal in Zeeland gelegen heid te geven rokende fabrieks schoorstenen neer te zetten. Het doortrekken van de lijn .Zeeland en de chemie' zal verantwoord en zorg vuldig moeten gebeuren, omdat er mensen bij betrokken zijn en omdat het onze vaste wil is dit land be woonbaar te houden'. Van die basis af is er gisteren tegen over het forum van de publieke opi nie over .Zeeland en de chemie ge sproken'. Een daarbij ging het er de VNCI (i c de Zeeuwse chemische bedrijven) niet om alle voordelen van deze bedrijfstak opgepoetst uit te stallen en de nadelen te verdoe zelen. Wél vroeg men van de bezoe kers om niet al te zeer in zwart wit te denken, als het bijvoorbeeld over zaken als water- en luchtverontrei niging gaat. De voorzitter van de bijeenkomst, dra P. A. Neeteson, directeur van de NV Zuid Chemie te Sas van Gent: ,Mcn zal zich moeten realiseren dat het een kwestie is van allerlei nu ances gnjs'. Zdch ervan bewust dat iedere vergelijking mank gaat, maakte hij er Toch een met de auto. ,De auto veroorzaakt ieder jaar de dood van 2000 mensen. Niemand pleit cr evenwel voor dc auto tc vcrbTc- den. omdat iedereen begrijpt dat dit eenvoudigweg niet kan. Hetzelfde geldt voor de chemische industrie. Alen zal moeten leren inzien dat haar aanwezigheid even noodzakelijk is, ongeacht de bezwaren. En men zal dat des te gereder doen naarmate men de overtuiging krijgt dat de indu strie zelf al het mogelijke doet om de ongemakken tot een minimum te beperken'. VLISSINGEN,.. en wij hebben iets tegen een surrogaat-boerinnetje, dat op de beeldbuis moet opdra ven om een boter-slogan over het land, waar het leven zo goed is, kracht bij te zetten. Niet omdat het leven hier in Zeeland niet goed zou zijn en nog minder, omdat het geen lief boerinnetje is, maar omdat zo-'n beeld de wer kelijkheid vertekent en voedsel geeft aan de gedachte, dat die be faamde Zeeuwse mens van daar straks geen andere verschijnings vormen heeff. Citaat uit de toe spraak van Zeelands commissaris der koningin, mr J. van Aartsen, gisteren op de voorlichtingsmid dag over JSeeland en de chemie' in Vlissingen. Commentaar over* bodig. ,De millleu-hygiëne Is een zaak, waarop we gezamenlijk attent moe ten zijn. Het is hier veel eenvoudi ger dan bijvoorbeeld in het Duitse Ruhrgebied. Daar oude fabrieken. Hier nieuwe, waarin we de ervarin- op- leidingen voor lager kader zijn bij zonder belangrijk. In Terneuzen is nu een opleiding procestechniek. Maar voor meet- en regeltechniek Is in deze omgeving nog geen onder- wijsrichtdng te vinden. Onderwijs en industrie moeten zo goed mogelijk op elkaar zijn en worden afgestemd'. Antwoord op een opmerking van een Zeeland: .Het is geen zaak van kie zen meer: het is zoeken naar het beste compromis'. Wat de VNCI, wat de Zeeuwse chemische bedrijven gisteren aan him omgeving wilden zeggen was dit: .Zeeland en de chemie is zowel een flet als een opgave; het heeft te piakcn met lieden en toekomst en daarom verdient het een positieve benadering van de Zeeuwen'. Een greep uit de inleidingen, die gistermiddag zijn gehouden. Dr ir J. van Aken, voorzitter van de VNCI: De aanleg van industrie terreinen aan zeehavens is een kost bare zaak. Willen de grote geïnves teerde bedragen tot hun recht ko men. dan zullen hierop industrieën moeten verrijzen, die ook in staat zijn deze hoge kosten terug te ver dienen. Industrieën dus, die een ef ficiënt gebruik maken van de bij zondere mogelijkheden in dit gebied aanwezig". Drs M. C. Verburg. directeur van het ETI voor Zeeland: .Als deze provincie zich was blijven werpen op zogenaamde arbeidsintensieve in dustrieën was de situatie van eer tiental jaren terug er niet beter op geworden. Arbeidsintensieve bedrij ven vertonen veel minder groei dan zware industrieën, die bovendien tot veel grotere directe en indirecte im pulsen aanleiding geven. Zeeland zal ervan kunnen profiteren, omdat het in de gelegenheid gesteld wordt zijn BIGGEKERKE In de loop van zon dagavond is uit de woning van de heer J. C. uit Biggekerke een bedrag van duizend gulden ontvreemd. De inbreker is door het wc-raampje het huls in de Dorpsstraat binnenge drongen. De bewoners waren zondag avond uit. Behalve het geld, dat in een geldkistje in de linnenkast werd be waard, wordt niets vermist. Het geld kistje heeft de inbreker leeg in de woon kamer achtergelaten. Omwonenden heb ben zondagavond Iemand het huis via de voordeur zien verlaten. De recherche stelt een onderzoek In. f ADVERTENTIE) II* goedo merken In dén ztak Antwoord minister Bakker Wel als wegennet wordt uitgebouwd DEN HAAG (ÖPD) Minister Bakker (verkeer en waterstaat) bevestigtj mede namens de ministers van justi tie, buitenlandse zaken en van bin nenlandse zaken, de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid dat de wegen in Zeeuwsch-Vlaande ren niet zullen resorteren onder de| 19 wegstations, die door de werk groep alarmering aanbevolen zijn. Hij heeft verder als antwoord op vragen van de katholieke tweede kamerleden centrale posten langs rijksautowegen wordt voorbereid. ,In Zeeuwsch- Vlaanderen zijn tot dusver slechts; een beperkt aantal kilometers auto-' GOES Vanaf twee april heeft Goes er een textielfabriek bij, PWG-textiel NV, v^h firma P. Weststrate en Zn, gaat dan haar textiel-groothandel uitbreiden met een eigen fabriek. Het nieuwe bedrijf zal In eerste instan tie werk bieden aan 15 meisjes, maar het is de bedoeling dit nantal volgend Jaar uit te breiden tot 50. Er werken nu reeds 20 mensen bij PWG. De fa- bedrijfsgebouw aan üe Voorstad in Goes. PWG heeft daar voldoende ruimte voor nog vele uitbreidingen. gevestigd. Veststra- PWG is sinds 1910 in Goes i Grondlegger was de heer A. te. Momenteel wordt de directie door diens zoon én kleinzoon. recteur A. Weststrate jr. vertelt, dat PWG sinds 1956 uit twee afdelingen be staat. .Er is een groothandel in heren mode en er is een afdeling, die bedrijfs kleding levert aan de grootindustrie'. Die laatste afdeling is zeer sterk ge groeid sinds dfe industrialisatie van Zee land op gang kwam. PWG levert be drijfskleding aan de meeste nieuwe che mische bedrijven in deze provincie. Daarnaast heeft men afnemers in onder meer het Europoortgebied, Eindhoven en Bromfietser bewusteloos gevonden HAAMSTEDE Een bromfietser uit Haamstede, de heer K. D. was in de loop van vrijdagavond met zijn brommer over een vastgevroren sneeuwbobbel ge slipt en daarna gévallen. De heer K. werd even later bewusteloos en met wonden in het gezicht gevonden door een passerende fietser. De gewaarschuwde arts liet de heer D. per ambulance naar het Zweeds Rode Krulsz^ekenhuis ver voeren. waar bleek dat hij een hersen schudding had opgelopen. De brommer was zwaar beschadigd. TERNEIJZEN Op vrijdag 14 maart vindt de openbare aanbesteding plaats de eerste fase van de verlening van invalsweg Zuid-Terneuzen vanaf Driewegen tot de voormalige provincia le weg ter hoogte van liet uitbreidinas- I plan Zelden rust. In dit bestek is \ens begrepen het aansluiten van Katspolderdijk op de invalsweg. Op het ~iunt van deze aansluiting zal een ver- leersplein worden aangelegd. Niet al leen wordt dat het eerste verkeersplein Terneuzen, maar tevens het eerste verkeersplein van enige omvang Zeeuwsch-VIaanderen. Het plein krijgt een tofale doorsnede (fietspaden mee gerekend dus) van ongeveer 100 meter. Zonder fietspaden komt men op een doorsnede van rond de 85 meter, ter wijl de blnnenclrkel een doorsnede krjjgt van circa 60 meter. De weg voor het snelverkeer zal op dit verkeersplein verdeeld worden in drie rijstroken. De nieuwe weg, die de oude weg naar Driewegen rechts en de in aanbouw zijnde flats links laat li; gen (gezien vanuit Terneuzen), wordt evenals het reeds bestaande gedeelte van de invalsweg (Guido Gezellelaan) een dubbelbaansweg. Bij het Hof Zel- valt men weer terug op het eggedeelte naar het kruispunt St. Anna. In de toekomst is het namelijk de bedoeling dat de invalsweg recht door wordt getrokken en de oude weg links laat liggen (weer vanuit Terneu zen bezien). De rijbanen van de nieuwe weg worden elk 6,50 meter breed, met een middenberm van 6 meter. Na een berm van drie meter komt aan beide zijden van de weg een fietspad van drie meter breed. In totaal komt de breedte de dubbelbaansweg dus ophoudt, wor den de fietspaden nog over een afstand van ongeveer 500 meter dorgetrokken. Momenteel is daar nu alleen aan een zijde een fietspad van twee meter. Van belang Is de aansluiting van de Katspolderdijk op het verkeersplein. want daardoor worden de daar legen nieuwe woonwijken ook die kant min of meer ontsloten. De Katspolderdijk zal overigens in de toekomst deel gaan uitmaken van de zogenaamde City-ring'. Tegenover de Katspolderdijk zal het verkeersplein voorlopig nog slechts toe gang bieden tot de oude weg naar Drie wegen. In de toekomst komt hier een weg die aansluiting geeft op de Mr Haarmanweg. Ter realisatie van het nieuwe gedeelte van de Invalsweg zullen een drietal woninkjes en een landbouw- schuur moeten worden gesloopt. Deze panden zijn reeds in het bezit van de gemeente. Met het laatste gedeelte (van af het Edv. Grieghof- van de Katspol derdijk meegerekend komt de totale lengte van de nieuw aan te leggen weg op ongeveer 1,5 km. Bij openbare wer ken te Terneuzen verwacht men dat dit werk binnen een jaar kan worden vol tooid. (Op de foto: De plaats waar het aan te besteden gedeelte inwlsveg komt ongeluk gebeurde nog net op het Neder- te liggen. (Foto PZC). Inndse gedeelte van dc straat. Duitsland. Alle bestellingen voor be drijfskleding gingen tot nu toe naar loon- confectiebedrijven. PWG heeft echter zoveel orders, dat de directie heeft besloten zelf een confectiefabriek te beginnen. De nieuwe fabriek zal be ginnen met een produktie van 60.000 stuks per jaar. Spijkerbroeken De machines zijn reeds besteld. De eer ste confectiehal kriigt een oppervlakte van 125 m2. Voor de eerste uitbreiding is rekening gehouden met een hal van 250 m2. Voorlopig maakt men in Goes alleen maar bedrijfskleding (overalls) en vrijetijdskledlng (spijkerbroeken). De Inrichting voor de fabriek is geheel door het bedrijf gefinancierd. De kosten zijn zo'n 100.000 gulden. Bedrijfsleider wordt de heer R. J. Smits die ruim 20 jaar ln de textielindustrie werkzaam is. Om aan het personeel te komen stelt hij zich voor contactavon- ,den te beleggen, waar de belangstellen de meisjes met hun ouders welkom zijn. ,Het zijn merendeels jonge meis jes en dan is het prettiger als je de ouders persoonlijk kent', aldus de heer Smits. Ook de heer Weststrate Ir is een voorstander van deze methode: jZo neem je de kloof een beetje weg tussen werk nemers en directie". De nieuwe fabriek wordt op 2 april ge opend door burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes. ,We wilden eerst 1 april openen', zegt de heer Weststrate Jr, .maar we waren bang, dat er dan niemand zou komen'. Diefstal antieke tegels Middelburg MIDDELBURG Uit een leegstaande woning aan de Slngelstnaat te Middel burg is een aantal antieke tegels gesto len. De tegels waren uit een muur ge kapt. De daders zijn vermoedelijk binnenge komen via een raam op de eerste ver dieping. weg aanwezig. Bij de verdere uit- bouw van het rijksautosnelwegennet aldaar, zullen de bedoelde voorzienin gen alsdan worden getroffen'. ,De mogelijkheden van de politie tot het ontvangen van meldingen en het alarmeren van hulpverlenende instan- ties voldoen aan redelijk te stellen eisen. De groepsbureaus van de rijks politie hebben voor de uren, dat zij met bezet zijn. hetzij een antwoord apparaat, hetzij een automatische in stallatie, die doorverbinding geeft met het huisadres van de rijkspolitie ambtenaar, die dienst heeft. De in voering van een uniform alarmnum mer, waarvoor de mogelijkheden worden onderzocht., zou ook voor Zc-euwsch-Vlaanderen nog kunnen lelden tot een snellere hulpverlening'. ,Er zijn voldoende in staat verkerende ambulanceauto's met deskundig be geleidend personeel beschikbaar. De samenwerking met de ziekenhuizen veelal wordt het ambulancever voer door de ziekenhuizen verzorgd is goed. In afwachting van de tot standkoming van een wet op het am bulancevervoer, die in voorbereiding is is er dan ook geen reden tot het nemen van maatregelen'. ,Het streven van de minister van bin nenlandse zaken is erop gericht t.« geraken tot een zo ruim mogelijke in schakeling van BB-personeel ten be hoeve van de hulpverlening in vre destijd. Het is evenwel m eerste aan leg aan de kringraad van de BB- kring Zeeland C om te beoordelen in hoeverre van dat potentieel voor de hulpverlening aan verkeersslacht offers een nuttig gebruik kan wor den gemaakt en alsdan de terzake nodige regelingen te treffen*. .Aangaande samenwerking met Belet- gische instanties wordt opgemerkt dat de noodzaak daartoe niet is ge bleken. De staatssecretaris van so ciale zaken en volksgezondheid te kent daarbij aan, dat het provinciaal bestuur van Zeeland in het kader van de op te zetten organisatie ingevolge de toekomstige wettelijke regeling op het gebied van het ambulance vervoer de mogelijkheden van een samenwerking met Belgische instan ties naar hij aanneemt zeker nader zal bezien'. TERNEUZEN De gemeentepolitie van Terneuzen is het afgelopen week einde geconfronteerd niet een reeks in braken. In de nacht van vrijdag op za terdag werd voor 8 9 gulden .koffie geld' gestolen uit de mts aan de Indus- strleweg. De dader(s) Uwam(en) binnen via een 4 m hooggelegen bovenraam. Bij de firma Veerman aan de Industrie weg, worden sinds vrijdagnacht enkels pakjes cigaretten en zes paar werkhand- schoenen vermist. Ook hier kwam men binnen vla een raam. een onbekende kans om vrijdagnacht tussen half twee en zes uur 50,- plua 2 biljetten van een dollar mee te nemen. bij een winkelier in de Dijkstraat, waar ze werkzaam was. resp. bedragen van 10,- en 50,- ontvreemdde. De vrouw legde een volledige bekentenis af, waar na ze naar huis kon gaan. MIDDELBURG De gemeenteraad van Middelburg heeft maan dag op het scheiden van de markt een strop van ruim 22.000 moeten slikken. Dit bedrag was het verschil, dat in de afgelopen jaren is ontstaan tussen de werkelijk aanwezige voorraad bureau behoeften en die volgens de boekhouding ter secretarie. Door het achterwege bljjven van inventarïsatiestaten en door onvoldoende facturering aan afnemers was dit belangrijke verschil ontstaan. Voor leden van de commissie van financiën, de heren C. A. Kammeraad (wd). W. Don (pvda), en drs M. de Brujjne (ar) waren daarover zeer ontevreden. Scherp zei de heer De Rruyne: .Heeft de gemeente dan nooit gehoord van periodieke voorraadopname? Wie zal er eens fors door de gemeentelijke administratie vegen en daarvan een bedrijfsadministratie maken: voortdurend informatie verstrekkenaldus de nx-woordvoerder, al wUde hij met die laatste opmerking b en w van Middelburg geen verwijt maken. Wijzend op een volgend voorstel merkte de heer De Bruijne op: ,We worden na geroepen om de rekening over 1964 goed te keuren, voorlopig goed te keuren zelfs. Stel Je voor, dat de commissarissen van de Schelde aan de tafel moeten komen zjtten om de rekening van 1964 van dit bedrijf vast te stellen. En het Is juist de formaliteit, die me lioog zit,' aldus de heer Do Bruijne. ,Het zijn heel vervelende zaken', zei wethouder M. A. L. Hubregtse pvda) sdraldbewujt. ,We kunnen er niet onderujt, da; een tekortkoming is ge weest van de kant van het coUege, al is ons de zaak pas kortgeleden mee gedeeld. SAS VAN GENT Maandag middag omstreeks kwart over twaalf werd de 39-jarige mevrouw R. M. Serie-van Vlaanderen uit Assenede (België) ten gevolge van een verkeersongeluk te Sas van Gent gedood. Het ongeval gebeurde, toen zij op haar flets door de Vrijstraat reed en plotse ling door een inhalende truck zonder °P'pgger van de firnm Piete.rs nlt Sa-s van Gent, bestuurd door de heer A.J.R., werd gegrepen. De vrouw liep een sche- delbasïslrntuur op en overleed ter plaat se een kwartier na hot ongeluk. Per ambulance werd zij naar het Sint-Elisa- bethziekenhuls te Sluiskil overgebracht. Het wegdek van de Vrijstraat verkeert bij de grensovergang Nederland-België in een zeer slechte staat. Het verkeers- VEEL BEWOLKING Veel bewolking en op de meeste plaat sen droog weer. Overwegend zwakke, maar in liet noorden van het land nog matige tot vrij krachtige oostelijke wind. In het noorden van htet land temperatu ren om hot vriespunt, elders enkele gra den boven nul. Vooruitzichten voor woensdag en don- deirdag Overwegend droog en over het alge meen lUjiito vorst in dc nacht. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 3 of minder; min. temp.: omstreeks normaal; max temp 1 tot 5 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaaJ: S0 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 5; minimum temperaturen 0 tot 5 gra den onder normaal; max. temp.: 0 tot. 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog et maal: 70 procent. 26 februari Zon Maan ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2