Padvindsters vierden Baden Powell-dag Bejaardencentrum van Watchers platteland komt in Veere Christelijk lyceum en mts Terneuzen delen gymzaal GODSHUIS DAG VOOR VOLKSHUISVESTING WONINGRAAD HOLLAND-ZEELAND ALMANAK DUWEENHEID BLOKKEERDE HAVENINGANG Mr Roscam Abbing benoemd tot hoofd arrondissement te Dordrecht Zeeuws-Vlaamse contactgroep van bedrijfsbrandweren kanaalzone opgericht SS £S& Vlaanderen in het kantoor van Dow Dependance in 2,5 jaar twee maal uitgebreid TWEE GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING TE HULST B EN W VLISSINGEN DRAGEN RAAD BEHEER SP0RTF0NDSENBAD VOOR SPELFEEST IN INTERNAAT TE VLISSINGEN Sluiting Feest Nieuwe voorzitter Wit-Gele-Kruis PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 Slot van pagina 1 in blokjes van drie, bestemd voor echtparen en alleenstaanden. Zij die daarin gehuisvest worden be houden nog zoveel mogelijk een grote mate van zelfstandigheid. Voor hen is er de zekerheid var. hulp naast de deur wanneer dit nodig mocht blijken. De flatbe woners kunnen steeds via een waarschuwingssysteem hun wen sen kenbaar maken aan de .cen trale'. Over de pensionprijs kon de heer Hartman nog weinig vertellen. Evenmin is er al een beeld te vor men van de belangstelling voor een Elaats in dit centrum, waarvan de ouw half mei start. De heer Hart man verwacht, dat het wel precies zal gaan als met het verzorgingste huis aan de Breeweg te Middelburg. Dit tehuis gaat deze zomer open. Maar nog vóór de opening zit men er met een wachtlijst van twintig bejaarden. In de stichting die het bejaardencen trum in Veere van de grond brengt, hebben zitting de gereformeerde en hervormde diaconieën op Walcheren. Een derde participant is het Gods huis te Veere. Dit tehuis dat een capaciteit van dertig bedden heeft, zal moeten sluiten omdat het vol gens de wet op de bejaardenoorden niet meer aan de eisen voldoet. De kosten van de bouw van het cen trum, dat ln een ruime groenvoor ziening zal worden gevat, bedragen omstreeks vier miljoen gulden. Bromfietser loopt hersenschudding op bij botsing met auto VLISSINGEN Op de kruising Van Bossestraat-Troelstraweg kwam zater dagmiddag omstreeks kwart, over twee de bromfietser G. L uit Missingen in aanrijding met de personenauto, be stuurd door J. M.-E. uit VUssingen. I. liep bij de val hoofdwonden en een zware hersenschudding op. Hij werd naar het Bethesdaxiekennuls overge bracht. Het ongeluk ontstond, doordat de heer I. met een te ruime bovht naar rechts de Troelstraweg inreed en tegen de linkerachterkant van de tegemoetko mende auto reed. Beide voertuigen lie- in schade op. Gewijd aan sociale taak woningbeheer Doelmatig beheer eerste vereiste (Van onze correspondent) ROTTERDAM .Eerste vereiste voor het voortbestaan van het corporatieve woningbeheer in Nederland is een doel matig .management', een doelmatig be sturen en beheren van het aan de corpo ratie toevertrouwde bezit aan geld en woningen. Schieten zij in zakelijk beheer tekort, dan zullen de woningbouwcorporaties ten onder gaan. Zij zullen het dan niet langer kunnen volhouden tegen de con currentie van de logisch gestructureerde commerciële wonin gexploitanten'. Deze en soortgelijke stellingen sprak de directeur van het management-op- leidingscentrum, de heer W. L. de Ga- lan, uit op de zaterdag in de Doelen te Rotterdam gehouden ,clag der volks huisvesting', georganiseerd door de af delingen Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland van de nationale woning raad. Deze dag was gewijd aan de so ciale taak van de woningbouwcorpora ties in het kader van de moderne be- (injisorgamsatae. ding van mevrouw mr Geasterland Braaksma uit Amsterdam. De heer Ga- lan achtte het voor een doelmatig be leid van een woningbouwcorporatie no dig dat er vakmensen worden aange steld, niet alleen voor het technisch be heer, doch ook voor het commerciële beheer teneinde een nauwkeurige kos te neon trol e te kunnen uitoefenen. zijn ogen is er dan slechts sprake joed beheer, wanneer sociale en eco- sche, ofwel zakelijke doelstellingen Facetten Serenade voor gouden echtpaar Onder grote belangstelling vierde za terdag het echtpaar L. van Campen- hout-Buijsrogge te Sint-Jansteen zijn kerkgebouw met sparretakken en vlag gen versierd. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt om de gelukwen sen aan de heer en mevrouw Van Cam- penhout persoonlijk over te brengen. De harmonie ,Sint Jan' bracht het gouden bruidspaar een Vlissingse gewond bij aanrijding in Middelburg 5 Vlissingse m K. zondagmiddag tegen vier uur zodanig gewond dat overbrenging naar het Gast huis gewenst was. Zij liep een' hersen schudding en een kaakfractuur op toen z(j rijdend op haar bromfiets geen voor rang verleende aan een auto bestuurd door A. G. G. uit 's-Heer Arendskerke. (ADVERTENTIE) Het Chinees-Indisch Restaurant XHINA GARDEN' Weststraat 18, Domburg, tel. 01188-547, WEGENS VERBOUWING tot 1 maart GESLOTEN. leeuwse Vraag Eind vorige week heeft de ge meenteraad van Sint-Annaland vergaderd, in welke bijeenkomst een van de raadsleden informeer de, waarom er geen badhokjes meer aan de zeedijk worden ge plaatst. Hij vond dit uit zedelijk ooggpunt niet juist. J)at zal worden bekeken' bericht te onze correspondent, aan wiens goede trouw wij overigens niet twijfelen. De directrice van de vereniging Am sterdams Bouwfonds, mejuffrouw W. C. Blomberg, borduurde voort op hetzelf de thema en betoogde dat er van de drie facetten van een woningbouwver eniging, te weten een technische, een Onbekende schoot met buks op hondje VLISSINGEN Een onbekende heeft zondagmiddag omstreeks kwart over 1 met waarschijnlijk een windbuks ge schoten op een Jonge hond in een wei land bij de Zwaanweg in Vlissingen. Hiet dier werd door een kogeltje ern stig gewond aan één van de achterpo ten. Het hondje hoorde bij dr.e kinde ren die in deze omgeving speelden. Het is eigendom van M. D. uit Paauwen- burg. Poliite en dierenbescherming stel len een onderzoek in. HANSWEERT Komende vanaf de Westerschelde is zaterdagmorgen de Belgische duweenheid .Henri - B' bij het binnenvaren van de buitenhaven te Hansweert op de westelijke havendam gelopen. De 1300 ton metende met mijn- steen geladen eenheid, die 130 meter lang was, kwam dwars voor da haven- hoorden te liggen, waardoor de geblokkeerd werd. De bergingsvaartuigen .Inktvis', haai' en .Haai' hebben de Henri - B' uit haar benarde positie bevrijd. S. J. Zeeland over echte socialistische partij in Nederland GOES Voor een revolutionair socia listische partij mag het zwaartepunt nooit op het parlementaire werk liggen. Dit stelde Guus Markman uit Amster dam, hoofdbestuurslid van de Socia listische jeugd zaterdagmiddag onder meer op een ledenvergadering van de S, J. in Goes. De Vergadering werd gehouden in café De Landbouw te Goes. Er waren slechts weinig belangstellenden aanwezig. Be langrijkste punt van de middag was de bespreking van de eisen, die de S. J. aan een echte socialistische partij stelt. Zware schade bij aanrijding HANSWEERT Zware schade ont stond er zaterdagavond op dé kruising Wilhelminastraat - Kanaalweg in Hans- weert toen bestuurster J. F. uit Kwaden- damme met haar personenauto geen voorrang verleende aan een andere wa di e werd bestuurd door Van de MIDDELBURG Met ingang van 1 maart volgt mr. 1'. J. V. Roscam Ab bing, officier van justitie en hoofd van het arrondinamenlsparket te Middel burg, in dezelfde functie te Dordrecht mr, J. E. Visser op. De heer Roscam Abbing heeft bijna een periode van 3 jaar Middelburg achter de rug, waarin hij naast zijn gewone werk ook neven functies bekleedt; zo is hij bestuurslid van de vereniging .Kinderzorg' te Mid delburg en hectt zitting in de reclas- seringsraad. Voordat mr Roscam Abbing bij konink lijk besluit per 14 maar 1966 in Mid delburg werd benoemd, was h.j zevenen twintig jaar lang eerst als substituut- officier en later als officier van justi tie verbonden aan het arrondissements parket te Utrecht. SAS VAN GENT Op initiatief van de heren A. J. Vesseur van Dow Chemi cal Nederland NV en E. L. de Vriend van de NV Zuidehemie werden de vori ge week de commandanten en hun plaatsvervangers van de bedrijfsbrand- nt - -- - weren in de kanaalzone van Zeeuwsch- dat men geeh zaak drijft, maar werkt voor mensen, die moeten weten dat één van de primaire levensbehoeften bij de woningcorporatie in goede handen is. ,De dag der volkshuisvesting' werd be sloten met een forum onder voorzitter schap van de heer Ghrdstiaan van Hof wegen, voorzitter van de afdeling Z- Houand van de nationale woningraad. Aanvaring op Westerschelde VLISSINGEN (ANP) Zondagmorgen om half tien zijn een Pools en een Duits schip op de Westerschelde ter hoogte van de Sloehaven met elkaar in aanva ring gekomen. Het van Polen naar Ant werpen onderweg zijnde 2981 brt grote Poolse vrachtschip Ojcow en de voor Gent bestemde Duitse kustvaarder Es- tetor liepen daarbij zeer lichte averij op, maar beide hebben de reis vervolgd. Chemical Nederland NV voor een gadering bijeengeroepen. In navolging van andere streken in Nederland wilde men ook in de Zeeuws-Vlaamse kanaal zone een contactgroep bedrijfsbrandwe ren ln het leven roepen. Bijna alle bedrijven bleken met dit ini tiatief in te stemmen, zodat werd opge richt de .Contactgroep bedrijfsbrand weren kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande- ren'. Als bestuursleden werden gekozen; tot voorzitter de heer A. J. Vesseur (Dow Ghemical Nederland NV te Ter- neuzen. tot secretaris de heer E. L. de Vriend (NV Zuidehemie te Sas van Gent) en tot bestuurslid de heer J. N. Withagen (de eerste Nederlandse coöperatieve beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent) Uiteraard ls deze contactgroep opge richt om te komen tot betere onderlinge samenwerking in geval van brand en andere vorm van huLpverlening. Men zal nu trachten onder meer ook vertegen woordigd te worden in de landelijke adviescommissie bedrijfsbrandweren. Kosten f 120.000,- schoolgebouw te Terneuzen aan een klein gezelschap genodigden gepresenteerd. Dat gebeurde voor al naar aanleiding van het gereed komen van het gymnastieklokaal-' Het bijzondere van deze laatste aanwinst is, dat men voor de bouw samenwerkte met het bestuur van de Terneuzense mts. Het gymnas tieklokaal zal door beide scholen worden gebruikt. Voorzitter J. A. van Bennekom vertel- TERNEÜZEN Het bestuur van de. dat de Terneuzense dependance de Verenio-inn- vnnr fhrieteliilr van het christelijk lyceum te Goes al ae vereniging voor cnnsteiyK!twee keer is „itgebreid. En dat, terwijl middelbaar en voorbereidend on- j men pas 2,5 jaar geleden beseheiden derwijs voor Zeeland heeft zater-Lva" start ,Nn ï'J" ?r ^ror'fl0- j -kalen, 3 vaklokalen, 5 kleine kabinetten, dag de Uitbreidingen van het een lerarenkamer en vertrekken voor directeur, administrateur en concierge. In de gebouwen ls 425.000 aan geinves teerd, inclusief f120.000 voor het nieuwe gymnastieklokaal. De ingebruikname van de gymzaal kreeg zaterdag een officieel tintje door dat de mogelijkheden ervan door de leerlingen van het lyceum op overtui- J. Bij de aanrijding raakte do bestuurster F. licht gewond. klimmen in kreeg de heer Van Benne kom een koperen scheepsbell aangeboden. Ook voor de heer A. van Dijk. onder wins leiding de Terneuzense dependan ce van het christelijk lyceum staat, was er een geschenk Experiment De heer Van Bennekom wees er bij de .inhuldiging' van de .gymzaal nog even terloops op, dat men vroeger in christe lijke kring vaak afwijzend stond tegen over gymnastiekonderwijs en lichaams oefening. Nu is men het eens inet de opvatting, dat gymnastiekonderwijs bij draagt aan een harmonische ontwikke ling van lichaam en geest. De heer Van Dijk maakte in dit verband zelfs dui delijk. dat hij nog een stap verder zou willen gaan. Hij maakte meddling van een Frans experiment, waarbij scho lieren extra veel lessen in gymnastiek kri jgen. Dit op grond van de hypothese, dat dit de overige leervakken direct ten goede komt. De eerste resultaten van net experiment wijzen inderdaad op een opvallende verbetering van de leerpres taties. De heer Van Dijk zei het Franse experiment aan zijn eigen school graag te willen navolgen. ngebru ird het schoolbestuur diverse sprekers gefeliciteerd. Dat gebeurde onder andere door de heer A. Vermeulen, directeur van de mts in Ternenzpn, waar men, zoa'.s g - zagi, eveneens van de zaal gebruik gaat maken. Namens het gemeente- I bestuur van Terneuzen werd het Verder waren er felicitaties van het bestuur van de scholengemeenschap (mavo-havo) waar de dependance deel (mavo-havo) waar dedependance deel uitmaakt, van het bestuur van de mavo- school Axel en van het lerarenkorps. Op de fote: de leerlingen van de Ter neuzense dependance van het christe lijk lyceum te Goes demonstreerden de mogelijkheden van de nieuwe gymnas tiekzaal. HULST Zaterdagmiddag omstreek» vijf uur ontstond op de Omweg te Holst 1 in de buurt van Sint-Jansteen een aan rijding tussen twee personenauto's, waar bij twee mensen gewond raakten. Dokter W. Eijsink uit Hulst verleende de eerste luilp en liet de gewonden naar het St-Ledulnezielienhuis te Hulst ver- Do botsing ontstond toen de wagen, be stuurd door T. van G. uit Qss, geen voorrang kreeg van de Belgische auto, bestuurd door L. E. uit Antwerpen. E. liep door de klap verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding op, terwijl mevrouw E. de G. met hoofdwon den cn een gebroken been naar het zie kenhuis vervoerd werd. Beide wagens werden totaal vernield. VLISSINGEN Padvind sters en kabouters van het district Walcheren van het Nederlandse Padvindstersgil- de (NPG), waren zaterdag morgen al vroeg uit de veren om de stichter van de padvin derij, wijlen Baden Powell, op diens verjaardag het rituële eresaluut te brengen- Niet al leen in het Vlissingse en het Middelburgse kamp was dit het geval, want over de hele wereld werden op het zelfde tijdstip 's morgens om ze ven uur traditiegetrouw de gedenkwaardige handelingen verricht. De padvindsters hesen statig de vlag in top, terwijl de kabouters daarna de feeënring dansten. Na tuurlijk ontbrak ook het symbool van deze gedenkdag niet; iedere Si ad vindster en kabouter droeg iet tuiltje, bestaande uit drie of twee sneeuwklokjes inet een klim opblad. op de borst. Het offi ciële gedeelte werd afgesloten door niet elkaar opnieuw de be lofte op te zeggen; hetgeen een vernieuwing van de onderlinge vriendschapshanden betekent. zaal naar een andere ietterhoek. 's Middags om half drie ontspon zich in de sporthal van het Zee- vaartschoolinternaat te Vlissingen een vreugdefeest, waarop alle pad vindsters zich naar harteflust konden uitleven. Om te herinne ren dat de hele dag ln het teken van de nagedachtenis aan Baden Powell stond, werd zijn naam aan het begin van het feest op plechti ge wijze met grote bloeimge let ters in de sporthal uitgespeld. .Baden Powell 1969' was de ach tergrond van een aaneenschake ling van spelletjes, die de leidsters en senioren grondig hadden voor bereid en uitgewerkt. Iedere let ter van .Baden Powell' vertegen woordigde een gespecialiseerde spelboek met de mogelijkheid tot quizen, lekkere hapjes, dansen, muziek maken, behendigheidsspel- letjes of andere gezellige ont spanning. Nergens mochten de padvindsters en kabouters langer aan tien minuten spelen, want dan klonk een fluitsignaal van het opperhoofd en stoven de kris kras door de sport - Ruim honderzestig padvindsters en kabouters van het Walcherse NPG amuseerden zich een paar uur op deze manier. Na het inten sieve spelgedeelte volgde een ge zamenlijke maaltijd, waarna de padvindsters en kabouters naar een internationale film over de padvinderij konden kijken. Ook de sluiting van de Baden Powell-gedenkdag werd ceremo nieel aangepakt. Gezamenlijk lie pen de kabouters en padvindsters 's avonds na afloop van het di ner in een lange stoet naar bui ten; in de hand droegen zij al lemaal een cakeje met een bran dend kaarsje erin. Onder het lo- Hier is mijn kleine denkdagvlam, waar ik dit jaar mee schijn in 't geheim (Sx) Ik draag mijn lichtje de wereld rond, waar ik mee schijn in 't geheim in 't geheim in 't 'geheim Op de foto: het spelfeest in de sporthal van het Vlissingse zee vaartschoolinternaat is in volle gang. (FotoPZC). VLISSINGEN BIJ de behandeling van het voorstel tot realisering van het zwembadcomplex ln de raadsvergade ring van 14 november 1968, hebben b en w van Vlissingen toegezegd de voor dracht voor de benoeming van leden van de raad van beheer van de NV Sportfondsenhad Vlissingen in overleg met de raad te zullen opstellen. Nu de NV Sportfondsenbad Missingen inmid dels op 8 januari 1969 is opgericht kan tot definitieve benoemingen van de le den van de raad van beheer worden overgegaan. Deze raad van beheer zal bestaan uit 7 leden, waarvan zolang de nv finan ciële verolichtingen tegenover de ge meente Vtlsstaigen heeft 4 leden wor den benoemd uit een door het college van b en w op te maken bindende voor dracht, terwijl de overige leden op voor dracht van de NV Verenigde Sport- fondsenbaden worden benoemd. B en w hebben bij hun voordracht gedacht aan 2 wethouders, 1 raadslid en 1 lid van de adviesraad van de Stichting Sport- belangen. In verband hiermee zijn b en w voornemens van de vergadering van aandeelhouders de volgende bindende voordracht voor de benoeming van leden van de raad van beheer voor te leig- ?en: De heer I. Fildius, wethouder van fi nanciën, 2 de heer Oh. J. Gillissen Ver- schage, wethouder van onderwijs en sportzaken, 3 de heer L. A. J. W. Hol- laers, lid van de gemeenteraad, 4 de heer A. M. Sampon, secretaris van de adviesraad van de stichting soortbelan- gen en bestuurslid ran de Souburgse zwemvereniging. De NV ,De Verenigde Sportfondsenba- den', welke op grond van de bepalingen, der statuten, voordrachten kan indienen voor de benoeming van de overige 3 le den van de raad van beheer heeft er thans geen behoefte aan meer dan 2 leden uit eigen kring te doen Këneoe- men. Aangezien de nv statutair voor drachten voor 3 personen moet indienen heeft zij het college verzocht een per soon aan te stellen die dan door haar op de b ndende voordracht zal worden geplaatst. B en w willen nu nog een lid van de raad hiervoor aanbevelen en wel de heer lr. W. Landheer. Op zo kort mogelijke termijn zal een uit 9 leden bestaande adviesraad worden opgericht. TERNEUZEN In de vacature va voorzitter van de provinciale bond Het Wit - Gele Kruis ontstaan door de ont slagname van de heer J. M. A. E. van Dongen is voorzien door benoeming van de heer Fr. Hagenaar te Terneuzen Examens Aan de rijksuniversiteit et Utrecht slaagde voor het semi-arts examen de heer S. Geluk te Goes. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen bio logie de heer B. M. Huisman te Oost burg. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen geo logie de heer B. W. Zuurdeeg te Middel burg. TIJDELIJK VEEL BEWOLKING Tijdelijk veel bewolking met enige re gen, maar oqjt enkele zonnige perioden. Matige tot vrij krachtige, in liet noor den van het land krachtige oostelijke wind, later ruimend naar zuidoost en afnemend tot overwegend matig. In het noorden van het land weinig verande ring in temperatuur, elders lagere tem peraturen. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag Enkele zonnige perioden en ta melijk koud, niet in de nacht overwe gend lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor dinsdag: aan tal uren zon: 1 tot 6; min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; max. temp.: 1 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 3 of meer; min. temp.: 1 tot 6 graden on der normaal: max. temp.: 1 tot 6 graden onder normaal; kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal: 80 procent februari - 1 maart n. temp. en max. Normalen voor 2 (respectievelijk i temp. Den Helder Den Helder Eelde De Bilt Vlissingen Vlgv. Z.-Limburg 1 25 februari Zon Maan ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2