Ambonees-verdacht van brandstichting-ontkent Openhartige voorlichting over Zeeland en de chemie9 Al veel boekingen voor zomerseizoen Reactie op, oordeel van de tribune9 4 Molotov-cocktail in Oosterscheldestraat officier eist zes maanden celstraf Zeeuws Volkstoneel winnaar van Zeeuws Landjuweel In één richting ,Tuinbouwdag' te Bergen op Zoom Rotterdamse Philharmonic in Middelburg rS, Mr J. van Aartsen opent 14de Hiswa te Amsterdam Hotels PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 FEBRUARI 1969 Vete in Ambonezengemeenschap te Middelburg laaide letterlijk op MIDDELBURG De vete tussen twee Ambonese kerkgemeen schappen in Middelburg laaide in januari van dit jaar letterlijk op toen bij een bewoner van de Oos terscheldestraat, met wiens opvat ting men het kennelijk niet eens was, een provisorisch in elkaar ge stoken molotov-cocktail werd bin nengegooid. Voor de rechtbank stond vrijdagmorgen de negentien jarige Ambonees Frits S. verdacht van brandstichting. Tijdens deze zitting van de meervoudige straf kamer wilde de officier van justi tie mr Th. Lebret S. en over diens hoofd heen ook aan zijn vrienden waarvan een groepje op de pu blieke tribune duidelijk maken dat dit soort zaken beslist niet door de beugel kunnen. Zes maan den gevangenisstraf onvoorwaar delijk, zo luidde de eis van de offi cier. Maar wat waren de woorden van Frits zelf? ,Ik ben onschuldig', zei hij. Als verklaring voor het feit dat hij tegen over de politie en zelfs ook tegenover de recliter-comniissaris een bekentenis had afgelegd voerde de jongeman aan, het vuur was gaan doorzetten net zo goed slachtoffers kunnen vallen, zo stel ae mr. Lebret. Raadsman mr. A. J. Peeck sprak in zijn pleidooi over een ,maar zeer po-; ver bewijs'. ,Er is eigenlijk geen be-j wijs geleverd', zo concludeerde hij eveni later. Over de lap mag dan wel vast-; staan dat deze uit de keuken komt van het huis van S. maar daarmee staat, I zo meende de raadsman nog niet, vast, dat Frits S. de dader is geweest. Het Is daar in dat huis een soort bijen korf van ambonezen. Iedereen kan dus die lap hebben afgescheurd. Als verklaring dat zijn cliënt aanvan kelijk had toegegeven voerde de raads- MIDDELBURG Het Reizend Zeeuws Volkstoneel te Hulst is uitgeroepen tot winnaar van het Zeeuws Landjuweel 1968-1969. Grond hiertoe waren de prestaties door het ensemble geleverd; tijdens de 8 februari in Axel gegeven voorstelling van ,De Duivelshaan', ge schreven door Sean O'Casey. De Jury voor het Landjuweel bestond uit mevrouw R. Sanderse-Jacobs en de heren C. B. Bisschop en A. van Noort. Het Reizend Zeeuws Volkstoneel zal 2 maart met het stuk van O'Casey gaan deelnemen aan de tussenronde van het nationaal landjuweel, die gehouden wordt in het Globe Theater In Eindho- man aan, dat S. wellicht de schuld van de groep op zich heeft willen nemen.! Toen hij ontdetke dat het menens was en dat hij er langdurig voor werd vast gehouden, heeft hij zijn verklaring in getrokken, Mr. Peeck wees er verder op dat als men de verklaring van S. vergelijkt met andere in deze zaak af gelegde verklaringen op verschillende punten afwijkt. Het verzoek van de raadsman om zijn cliënt, die al rijf weken voorarrest ach ter de rug heeft, onmiddellijk in vrij heid te stellen werd nadat de recht bank in raadkamer was gegaan afge wezen. De officier had er even tevoren al ernstig bezwaar tegen gemaakt. Mr. Lebret persisteerde bij zijn vordering. Hij vond dat het hele onderzoek door de politie op bekwame en rustige wijze was gevoerd. Voor hem was er geen aanleiding om aan te nemen dat S. had toegegeven om er maar vanaf te zijn. Daarom sprak hem het betoog van de raadsman waar deze het had over het opnemen van de schuld voor de hele groep weinig aan. Van die saamhorigheid onder de am bonezen, waarover mr. Peeck sprak blijft volgens mr. Lebret weinig over .als je zo saamhorig bent dat je eik aars huizen in brand gaat steken'. De raadsman merkte daarover op dat' het juist de familie waar de molotov- coctail werd thuisbezorgd, zou zijn ge weest, die de saamhorigheid had ver broken. ,Men heeft' zo concludeerde mr Peeck .teveel in één richting gezocht. Zo van: Frits zal het wel gedaan heb ben'. De rechtbank zal in deze zaak op vrijdag zeven maart uitspraak doen. BERGEN OP ZOOM De kring van de tuinbouwbond te Bergen op Zoom houdt dinsdag 25 februari in de grote zaal van de Hollandse Tuin te Bergen op Zoom een ,tuin- bouwontwikkelingsdag'. Ir D. Meiaard van het LEI spreekt over ,De rentabiliteit van de glastuinbouw in Brabant', de heer P. A. den Hollan der van het rijkalandbouwconsulent- schap Zevenbergen houdt een inleiding over ,De contractteelten op het akker bouwbedrijf' en na de pauze houdt de heer W. J. Alofs van het rijkstuinbouw- consulentschap 's-Hertogenbosch een causerie over ,de chemische onkruid- bestrijding in de contractteelten'. Deze drie inleiders zullen na afloop mét de heren J. Bruijsterns en M. Mulders van het rijkstuinbouwconsulentschap zitting nemen in een forum dat even tuele vragen nauwkeurig onder de loep zal nemen. dams Philharmonisch Orkest voor het eerst in de hoofdstad van Zeeland op treden. Onder leiding van zijn dirigent iBdo de Waart, voor Zeeland geen [onbekende meer zal het orkest ir de iddelburgse Concertzaal een aar trekkel:jk programma uitvoeren: Bach' tweede Brandenburgs Concert (met de solo-instrumenten trompet, hobo. fluit en riool 1, Brahms' Eerste Symfonie het Divertimento voor Strijkorkest Béla Bartok, geschreven kort voor het uitbreken van de tweede wereldoorlof Het is een van de laatste werken dL nog op Hongaarse bodem ontstaan zijn, voor Bartok de wijk naar Amerika nam. Behalve het langzame middenstuk, doet het Divertimento geen sombere tijds omstandigheden vermoeden. Het is een onderhoudende, speelse muziek die met groot genoegen beluisterd kan worden. ._t van de rechtbank mri P. van Empel: ,Zou het niet beter zijn de waarheid te spreken'. Verdachte: ,De waarheid is dat Ik1 het niet heb gedaan'. Als getuigen in deze zaak werden twee rechercheurs gehoord. Brigadier J. A. i Bet een door S. ondertekende verkla- j ring zien. Daarin gaf deze toe de mo- lotov-coctail te hebben gemaakt en er mee be hebben gewerkt. Aan de recher- oheur B. P. T. zou S. hebben gevraagd hoeveel gevangenisstraf er meestal 1 wordt gegeven voor brandstichting. In: de keuken van S. oudelijke woning wend een lap gevonden, waarvan een reep was afgescheurd voor het vormen van de lont van de molotov-coctail. De officier van justitie meende dat de verdachte in volle vrijheid, zonder dwang, zijn verhaal had verteld tegen over de politie. Daarom hechtte hij ook geen waarde aan het verhaal van de jongeman, dat hij bekende om er van af te zijn. Uit het psychiatrisch rap port las de officier dat het er bij S. steeds haantje de voorste bij relle tjes steeds op de eerste plaats om te doen ls om zelf op te vallen. En daar bij ziet hij niet op tegen vechtlusti ge taferelen, aldus de officier. Hij noemde de daad een gevaarlijke onder neming. Door snel ingrijpen was het allemaal nogal goed afgelopen. Maar het had niet alleen kunnen uit tot een financiële ramp. Er Examens Voor de federatie voor de stenografie .Groote' en machineschrijven slaagden te Rotterdam voor kantoorstenografie 130 lgp. Nederland de dames: Irma Schenkel, Vlisslngen; Ineke Plerens en Anneke Vermeulen, Souburg. Voor machineschrijven A: Sonja Job- se, Piet de Koning, mevrouw M. van Splunder-Hogerheyde, de heer M. van Sólunder, Joke v. d. Voorde, Ina Voorde, Vlissinge! d. per minuut: Wilma Aarnoutse, neke Warman, Sonja Jobse en Piet Ko ning, Vlisslngen. Voor het praktijkdiploma machine schrijven met 165 aanslagen per mi nuut slaagde te Amsterdam: Ineke Naayer. De heer B. Francke te Oostkapelle slaagde te Rotterdam voor het kandi daats-examen Economie. het op 4 februari jongstleden gehouden verkeersexamen de volgende dames: P. Bo3se!aar. J S. Dieleman. L. G. DuiIn- houwer, E. W. van den Kieboom. H. J. Lafeber S. M. Moorman. P. A. San- derse. W. M. Scheele S. den Hollan der. E. L. Provoost, A M. Rouw. M. E. van Strien, A. Stroo, P. M Stroo- snijder, C. E, Abrahamse, C. M. M. An- drlessen. A. M. Baarends, C. C. M. Lies J. M. Roelse W. Sohoe, M. J. Siljée en M. Spaans. De heren: W. Catshoek. J. P. Diele man, T. J. van Elsttcker, J. L. van Gilst, C. A. van 't Hof, J, P. Paauwe, C. A. Toorenaar, L. M. Tres, G. Will, C. Ber ger, G. H. M. van Damme, A. de Groote. A. J. van t Hoff, I. J. de Jonge. T. Kamphuis. A. Mijnheer. M. J. C. de Regt, A. A. de Voogd van de Straaten. M. J. Abrahamse, J. W. Constandse. J. Oomdissen. J. Hanse, J. P. J. Lokker. R. A. van Mill, L. I. Verhage en J. J. A. H. Wieringa. Tevens slaagden voor dit examen de da mes L. Slager, C. W. Zuijchveg en de heer P. J. Jasperse. Er moesten 6 kan didaten worden afgewezen. Bij de aan de opleidingsschool voor het christelijk kleuteronderwijs gehouden verkeersexarnens slaagden de dames: E. S. Abrahamse, J. M. Dalebout. A. G. van Driel, H, J. Duijnhouwer, N. den Hamer. W Karman, C P Labruyère L. M. van Lieren, M. P. Lokers" M. Maris. M. J. Nasrelkerke. A. C. P -oer. M J Pijpelink. M. T. Ransijn, E K. de Regt. J T. E. Reinhoudt, C L C. Schiif E. Snaans, J. van Stel. M A. Stobbelaar. M. L de Waard. J. E A. van Wingen, C. M. Aerssens, J. P Baij- ens. A. M. van den Bosse. J. L. C. Brou wer. S. Dekker. J. DLngemanse, A J. van Es, A. H. Everse, P. Fraanje, C. J. Goedhart, W. P. Harthoorn, M. A. T. Hermsen, M. W. E. van Huis, S. G P. jongepier, A. C. J. M. Kauffmann, P. Lokerse, M. M. Lorier, J. Louwerse, E. P. Mastenbroek, M. W. Post, W. Puijpe, C. J. van de Putte, P. A. Rottier, W. de Rlike, J. Sllmmen en D. V^itte. 1 kandidate werd afgewezen. MAANDAGMIDDAG IN VLISSINGEN (Van een onzer redacteuren) yLISSINGEN Op een vergadering van een plaatselijke land- bouwvereniging ergens in midden-Zeeland introduceerde de voorzitter onlangs de geachte inleider van een naburig groot, nieuw bedrijf met de volgende aanbeveling bij de toehoorders: ,De chemische industrie doet haar best om aan de buren te ver tellen wat en hoe zij is.' Het motto voor de voorlichtingsdag .Zeeland en de chemie', aanslaande maandag in Britannia te Vlissingen komt ongeveer op hetzelfde neer. Zoals al eerder aan gekondigd gaat het hier om een initiatief van de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI), die in bredere kring bekendheid wil geven aan haar aard, haar werkwijze, haar problemen, haar maatschappelijke en economische betekenis, haar toekomstmogelijkheden. brengt het de provincie? Hoe verandert het maatschappelijk beeld onder invloed van die che mische industrie? In de kanaal zone van Zeeuwsch-Vlaanderen komen verhalen over gevaarlijke hoge drukken ln omloop. Perike len rondom water- en luchtver ontreiniging doemen op. Wanneer er in de wandeling wordt gespro ken over een chemisch bedrijf dat absoluut geen luchtverontreini- rg veroorzaakt, dan wordt in meeste gevallen bedoeld: geen hinderlijke luchtverontreiniging. Heit is een verschil dat tot mis verstanden leidt. Vaak wordt de chemische indus trie ook afgeschilderd als een be drijfstak, waar in de naaste toe komst alles zo goed als volle dig automatisch zal gaan. Gro te terreinen worden door grote complexen ingenomen, wordt er /"vnderwijsr U tere, j planologen, landbou wers, brandweermensen, kort om, uit alle mogelijke kringen en richtingen zullen bezoekers ko men naar deze vergadering. De ze Ls erop gericht een vrije en open discussie uit te lokken over allerlei zaken, waarin chemische Industrie en omringende samen- lering elkaar raken. Is er behoefte aan een dergelij ke algemene voorlichting over de vooral in Midden-Zeeland nog zo jonge bedrijfstak? De chemische industrie zelf vindt van wel. De manier waarop zij af en toe ln het nieuws komt wordt er,hoogst ongelukkig' genoemd. Tien jaar geleden maakten in Zeeland maar weinig mensen zich druk om de .negatieve effecten' van de che mische industrie. Maar daarin is verandering gekomen. Van de be volking rondom het Sloegebied en in mindere mate bij Ter- neuzen wordt vrij plotseling een versnelde gewenning gevraagd aan de nieuwe fabrieken, die gro te terreinen volbouwen met voor de leek weinig begrijpelijke stel sels van ketels, buizen, reservoirs en zo meer. Wie de schoorste nen, pijpen met eeuwige vlammen in werking ziet komen kijkt vaak meteen naar het gebied van de Nieuwe Waterweg, De vergelij king levert dan nogal eens angst visioenen op. En dan ontstaat er zoiets als een chemlevrees. De een wat eerder, de ander wat later vraagt zich af: Waarom moet Zeeland nu zo nodig mee in die chemie-opmars Wat Zeeland telt op het ogenblik acht chemische bedrijven, aangesloten bij de VNCI, de op een na grootste branche-organi satie in ons land. Het zijn: Bil- liton M T te Vlissingen, Dow Chemical te Terneuzen, Emulsion Holland te Zienikzee, Hercules te Middelburg, Hoechst-Vlis singen te Vlissingen, Nederland se Stikstof Maatschappij te Sluis kil, Stijfsel- en Glucoserabriek te Sas van Gent en Zudd-Chemle te Sas van Gent. Vieir oude en vier nieuwe bedrijven. In de Zeeuws- VJaamse kanaalzone heeft de be volking al een jarenlange erva ring met de chemische bedrijven. Honderden hebben er hun werk kring gevonden. In de omgeving heeft men geleerd de overlast- voornamelijk als gevolg van luchtverontreiniging, te accepte ren. Het is nu eenmaal bekend dat een woning in Sluiskil eer der een nieuw kwastje verf no dig zal hebben dan een huis in Oostburg, En de landbouwers rondom Sas van Gent weten dat zij eerder een koe moeten laten afmaken dan hun collegae op Schouwen-Duiveland, Maar ze we ten ook de weg naar de schade- commissie te vinden en ze heb ben niet te klagen over de uitke ringen van de kant van de fluor verspreidende fabriek, wanneer de schade is aangetoond. Er is in Zeeland, als we over luchtverontreiniging door de che mische industrie praten, op het ogenblik beslist geen reden tot klagen. De bedrijven zijn inge volge de hinderwet gebonden aan strakke bepalingen en zij hou den zich daaraan correct. Zeeland heeft bovendien het, voordeel dat men er pas op dreef kwam met de chemische industrie, toen al lerlei nieuwe methodes tot be strijding van 1 ucht verontreinigi- ging en watervervuiling meteen bij de bouw konden worden in gepast. Veel lastiger is het in een frebied als dat van de Nieu we Waterweg om dezelfde novi teiten bij reeksen oude chemi sche bedrijven effectief te ma ken. Het zijn zo maar wat losse vraag stukjes, wat bedenkingen die op doemen wanneer het begrip che misch bedrijf valt. Doel van de voorlichtingsdag is nu om ge heimzinnigheid en onbekendheid rondom chemische zaken weg te werken en wat lijn te brengen in de ontwikkeling van de che mische industrie. Er zullen in leidingen worden gehouden over deze bedrijf stek in het algemeen, over de industriële ontwikkeling van Zeeland, over de perspectie ven voor de chemische industrie bij vestiging in Zeeland, over Zeeland en de chemie. Meer nog dan uit deze verhan delingen zal uiit het forum later op de middag het werkelijk open gesprek over .Zeeland en de che mie' moeten blijken. Slaat de voorlichtingsdag goed aan dan is de VNCI van plan ook in andere industriegebieden van het land dergelijke gerichte bijeenkomsten te organiseren. Wat dat betreft dus nog een experiment ook. MIDDELBURG Mr J. van Aartsen j commissaris van de koningin in Zee land, zal vrijdag 7 maart om half elf de veertiende Hiswa officieel openen. Deze expositie voor watersportliefheb-1 bers wordt van 7 tot en met 16 maart] in de RAI te Amsterdam gehouden. De organisatie heeft ditmaal mr Van1 Aartsen voor de officiële opening uit-1 genodigd, omdat Zeeland ais één derl .waterrijkste' provincies veel met wa tersport en toerisme heeft te maken. Dr Kruisinga opent officieel .Vijvervreugd' MIDDELBURG Statssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga verricht donderdag 20 maart de officiële opening van de nieuwe verpleeginrichting voor zwak zinnigen .Vijvervreugd' te Middelburg. 5e plechtigheid wordt omstreeks 11 uur s morgens gehouden. Slot van pagina 1 procent bezet' komen vragen binnen dan vorig jaar om deze tijd. De VVV Koudekerke meldt, dat de bungalows in het Vebenabos met name Dijna allemaal zijn ver huurd voor een groot deel van het seizoen, maar dat er voor 1 juli en na 9 augustus ,nog wel wat zit'. De Cadzandse VW heeft de indruk, dat de aanvragen op hetzelfde niveau liggen als vorig jaar. Ook voor juli is' er nog .plaats op alle fronten', zoals men ons zei. Dicht bij zee ls de bezettingsgraad groter dan in het dorp. Een percentage kon men ln Cadzand moeilijk geven, .omdat wij te maken hebben met grote verschei denheid in accommodatie'. Door b en W Middelburg MIDDELBURG Het gemeentebe stuur van Middelburg gaat verder met het experiment om de bevol king zoveel mogelijk bij de gemeen tehuishouding te betrekken. Nu de huis-aan-huis verspreide folder zo veel belangstellenden naar de behan deling van de gemeentebegroting in de raad heeft gelokt, zal worden over wogen In hoeverre er kan worden doorgeborduurd op dit experiment. Onderzocht zal worden op welke wij ze de contacten met degenen, die de raadszitting op de publieke tribune bijwoonden, te verstevigen in een na der gesprek met het college, waar bij de gelegenheid zal kunnen be staan om wensen en klachten nader kenbaar te maken. Burgemeester mr J. Drijber zei :n een reactie op het .oordeel van de tribune' dat het college en naar hij wist ook de raa-d bepaald verheugd zijn over de grote interesse voor de begrotingsbehandeling in de raad. Wel zijn er naar zijn mening wat verkeerde conclusies getrokken. Zo stelt de eerste burger dat men bij het bijwonen van een raadsvergade ring niet moet verwachten voort durend geboeid te worden door con troversiële standpunten. .Wanneer dat zo was zou het met de bestuurskracht in Middelburg niet erg best gesteld zijn. Het college van b en w is een ver- trouwenscollege van de raad. Het is een gelukkig verschijnsel wan neer bij een begrotingsbehande ling blijkt dat de raad het be leid van het dagelijks bestuur goedkeurt', aldus mr Drijber. Het zou naar zijn mening onjuist zijn om het ontbreken van controver siële standpunten te zien als een bewijs dat de democratie met goed zou functioneren of dat de raadsleden niet in staat zouden zijn om goed tegenspel te geven. Mr Drijber meende voorts dat het onvermijdelijk is dat door de lengte van de beraadsslagingen de verga deringen soms een beetje saai wor den voor de toehoorders. Daar moet men zich gewoon een beetje op in stellen, zo meent de burgemeester en hij wijst in dit verband op vergade ringen van de tweede kamer waar men ook niet altijd even geboeid kan zitten toeluisteren. De behandeling van de begroting is volgens mr Drij ber :n zoverre voor het publiek in teressant omdat er het nele beleid in aan de orde komt. Degene die echter het plaatselijke spel van de democratie in actie wil zien is nkar de burgemeester meent meer gebaat bij vergaderingen met korte agenda- Sunten. Persoonlijk vond de heer rijber de dinsdagavondvergadering heit meest boeiend voor het publiek vanwege de beslissingen over mo ties en amandementen. ,Het was juist daarom zo boeiend omdat er zo duidelijk verschil van standpunt in naar voren kwam'. De burgemees ter toonde zich bereid te willen be vorderen, dat op scholen waarvan klassen naar de raadsvergadering wil len komen, door een gemeenteambte naar een toelichting wordt gegeven over wat er zoal staat te gebeu ren. Dan komen de jongelui meer voorbereid in de raadzaal. Wethouder M. A. L. Hubregtse zei geschrokken te zijn van een opmer king dat het teveel specialistenwerk is geworden, Als dit werkelijk zo is zitten we natuurlijk fout zo meen de hij. Want een raad mag nooit ontaarden in een specialisme. Voor iemand met een normaal verstand en werklust moet alles te volgen zijn. De heer Hubregtse zei voorts van mening te zijn dat de raadsleden er goed aan zouden doen zich te houden aan het woord wanneer zij hun .algemene beschouwingen' hou den. Hij vond dat er teveel op de tails wordt ingegaan en dat nood zaakt de wethouders weer om tot in details te antwoorden wil men ten minste niet het verwijt krijgen dat men niet naar wens is beantwoord. Wethouder W. P. J. Baars vroeg zich af of juist een begrotingsvergade- ring wel het meest geschikt is om ie mand wat te laten zien hoe de de mocratie ln de gemeente werkt. Zo'n begroting is nu eenmaal log, oor deelde de heer Baars, die er meer voor voelde om voorafgaande aan d< behandeling van zaken die het pu bliek meer aanspreken de aandacht op deze aangelegenheden te doen ves tigen. Maar men zal dan ook weer met zover moeten gaan door een soort van referendum te houden, want dat is ook niet helemaal de mocratisch, zo zei de heer Baars. ,Ik wist eigenlijk al van tevoren dat vooral de jongelui teleurgesteld zou den heengaan. Voor die leerlingen is dat te zwaar. Als men de raadsza- ken niet volgt en je wordt er dan Ineens voorgeplaatst dan is dat nu eenmaal erg moeilijk'. Aldus sprak wethouder M. Wattel naar aanleiding van het .oordeel van de tribune'. Evenals andere wethouders vond hij dat andere raadsvergaderingen zich beter lenen voor een kennismaking met de functionering van de demo cratie op gemeentelijk niveau. Wet houder Wattel vond voorts dat men er in de algemene beschouwingen goed aan doet zich te beperken tot de locale zaken. Voorts achtte hij het gewenst wanneer er bij de be antwoording van de vragen door het college van b en w een zodanig sys teem wordt uitgedacht cl at men niet een heel uur lang naar eenzelf de wethouder hoeft te luisteren, maar dat elk lid van het college telkens voor een tiental minuten ingaat opmerkingen van raadsleden. De heer Wattel toonde zich een voorstander van het zoeken naar andere vormen van communica tie. Als voorbeeld van hoe het in de toekomst zou kunnen noem de hij de verspreiding door de ge meente van een begrotingsKrant, waarin niet alleen de algemene beschouwingen maar ook de ver slagen van de afdelingsvergade ringen een plaatsje zouden kun nen vinden. Deze krant zou te voren huis aan huis kunnen wor den verspreid. ,En dat zou de be grotingsvergadering zelf kunnen bekorten, waardoor een prettiger discussie mogelijk is', zo meende de heer Wattel. Wethouder mr J. J. van der Weel verklaarde het absoluut niet eens te zijn met de opmerking als zou er te weinig tegenspel zijn. ,De mensen die dat gezegd hebben zijn te vroeg ke is van tegenspel noemde der Hubregtse uit de begrotingsver ga dering de discussie over de winst- ègalisatfereserve en uit een eerdere vergadering de discussie over de schietbioscóop bij het politiebureau. De lieer Van der Weel noemde het heel belangrijk wanneer een in de raad behandelde zaak het publiek op de tribune aanspreekt, maar hjj wil de wel duidelijk stellen dat het veel al gaat om een materie die soms wat In de hotelsector ziet men over het algemeen ook wel perspectief in de komende zomer. De situatie is vrj] gevarieerd: het komt voor, dat hore- ca-exploitanten gewag maken van reserveringen, zeker zo goed als vo- boekingen nog ,vrlj slapjes' noemt. Maar in de meeste gevallen krijgt men te horen: ,'t Gaat nogal'. Öp veel kampeerterreinen sommiga caravangedeelten uitgezonderd wordt niet ver van tevoren gereser veerd: men ziet vaak wel of men er terecht kan. VVV-direeteur J. P. de Regt ,Wa zyn intussen geen goedkoopte-eiland meer, maar toch ook geen duurte- eiland' signaleerde nog de ten dens, dat de gemiddelde verblijfsduur van de toerist eerder korter wordt dan langer. .Veel meer dan enkele jaren geleden gaan we naar de toe stand, dat de mensen luin vakantie in tweeën knippen en liet tweede deel in eigen land doorbrengen. Aan de andere kant blijven in Zeeland veel geinnen komen, die voor hun vakan ties gebonden zijn aan de schoolva kanties.' Vereniging openbaar onderwijs houdt jaarvergadering MIDDELBURG Het gewest Zeeland van de vereniging voor openbaar on derwijs houdt op 15 maart in het ge bouw van de rijkskweekschool te Mid- zijn. Het ls louter een deibung zijn jaarvergadering. De voor lopige bestuursleden (het is voor het eerst dat onder de nieuwe organisatie- naam wordt vergaderd) zijn allen her kiesbaar. Alleen het rayon Oost Z. Vlaanderen moet nog een kandidaat aanwijzen. Tevens moet er een vijftal afgevaardigden worden aangewezen voor de verenigingsraad. Voorgesteld wordt om de heer P. A. Roels uit Sint-Maartensdijk te benoemen in het landelijk overlegorgaan, Zeeland met z'n vele kleine scholen blijkt grote belang stelling voor de problematiek rond de concentratie van scholen te hebben. Do landelijk adjunct-secretaris, de heer A. A. J. van Zoest zal over dit vraag stuk een causerie houden. Ledenvergadering Socialistische Jeugd Vanmiddag, zaterdag houdt de socialistische jeugd - afdeling Zeeland een openbare ledenvergadering in het café ,De Landbouw' te Goes. De spre ker is het SJ - hoofdbestuurslid Guus Markman uit Amsterdam, die voorstan der is van een revolutionair socialis tische beweging. Verder staan o.m. op de agenda .duurtetoeslag' voor stu derenden met een studietoelage en nog maals zal er gesproken worden over het verkrijgen van een eigen ruimte voor de SJ-Zeeland. De vergadering begint om half drie, ook belangstellenden njn wel kom. Heden is ontslapen on ze lieve moeder en grootmoeder, MARIA BLOEMSMA weduwe van Petrus Cornells Stol in de ouderdom van 85 jaar. Psalm 121 5. ,De Here is uw Be waarder'. Groede: M. P. Stol Velp: P. F. R. Stol M. Stol-de Vries Marijke Pauline Liesbeth Peter Goes, 20 februari 1969 Verpleegtehuis .Ter Valcke' De crematie is vastge steld op maandag 24 februari om 13.30 uur te Driehuls-Westerveld. ADRIAAN JACOBUS VVABEKE FZN. op de leeftijd van bijna 66 jaar. Van zijn laatste woorden blijven deze ons steeds ln gedachten. ,Weest in geen ding bezorgd' Phil 7 6a. Wemeldinge:J. Wabeke-Hanse Apeldoorn: D. Versteeg-Wabeke Kerkwerve: A. Hanse- de Ruyter en kinderen Rutten: (NOP) Johs. Hanse A. Hanse-de Ruyter en kinderen Ouwerkerk: P. van Damme-Hanse M. J. van Damme en kinderen De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 25 februari om 13.30 uur op de algemene begraaf plaats te Wemeldinge. Vertrek sterfhuis om 13.00 uur. Heden overleed in het rusthuis, ,Ter Valcke' te Goes, na een langdu rig geduldig gedragen lijden, mijn geliefde broeder JOZIAS VERHAGE op de leeftijd van ruim 53 jaar. De Heere sterke mtj ln dit verlies. A. Verhage De begrafenis zal plaatshebben op woens dag 26 februari 1969 te Meliskerke. Vertrek vanuit het verenigings gebouw aan de Boas- school om 12.00 uur. Na een smartelijk, doch moedig gedragen lijden, werd heden van ons weggenomen, onze zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer DIRK SCHINKEL echtgenoot van Robertha M. v. d. Boogaart, op de leeftijd van 69 jaar. Oost-Souburg: R. M. Schinkel- v. d. Boogaart Amsterdam: A. Schinkel C. Schinkel-Bosboom en kinderen Oost-Souburg: J. Schinkel A. Schinkel-Boogaard en kinderen Vlissingen: D. Schinkel C. Schinkel-Daane en kinderen C. W. M. Schinkel M. Schinkel-de Vin Oost-Souburg, 21 februari 1969 Oranjeplein 45 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St-Josephziekenhuis. Bezoekuren van 10.30- 11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 25 februari 1969 op de algemene begraafplaats te Souburg. Vertrek van Oranjeplein 45 om 14.00 uur. Heden overleed nog vrij onverwachts, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, CORNELIA DE KUNDER weduwe van IV. J. Paauwe in de ouderdom van ruim 87 jaar. Namens de familie: H. Paauwe Biezelinge, 21 februari 1969 Klinker 13. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 februari om 14.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Biezelinge, vanuit de consistorie der Neder lands hei-vormde kerk op de leeftijd van bjjna 80 jaar. ,Maar mij aangaande .het is mij goed nabij God te wezen'. Soest: C. Sliggers Haarlem: B. C. Sliggers De overledene ligt opgebaard in de Boskapel; ge legenheid tot rouwbezoek aldaar zaterdag 22 fe bruari 1969 des middags van 4.00 tot 5.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 25 februari om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Bloemendaal aan de Bergweg voor afgegaan door een rouwdienst in de Boskapel aanvangende 13.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4