,Waterschapsbijdrage in Deltawerken is redelijk' Mijnwerkers in de scheepsbouw Begroting Braakman f 17.500 onvoorzien Sneeuw accentueert Vlissingse opmars heeft Br ede Watering' een krabbe begroting leeuwse ALMANAK MAATREGELEN TEGEN VERZANDING Vlissinger handelde in hasjies Tanker vast en vlot bij Zuid-Saeftinge ZEEUWS-ENGELSE' LAMMETJES Ongelukken door sneeuw en gladheid op Zeeuwse wegen Schelde heeft door uitbreiding grote behoefte aan personeel amm Confrontatie met gezag: discussie in Middelburg VRAGEN OVER INZENDING BEGROTINGEN GEMEENTEN 2 PROVINCIAlE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 FEBRUARI 1969 DIJKGRAAF P. J. J. DEKKER: GOES Dijkgraaf P. J. Dekker van het waterschap ,De Brede Wa tering van Zuid-Beveland' heeft dinsdagochtend zijn tevredenheid uitgesproken over de nota van wij ziging op het ontwerp bijdragenwet deltawerken, zoals dat op 17 janu ari aan de tweede kamer werd ge zonden. Hierin wordt het bijdra- gehpercentage van het rijk opge trokken tot 1( recte kosten. De heer Dekker juichte het vooral toe, dat nu eindelijk duidelijk was gemaakt wat onder directe kosten wordt verstaan. Volgens het nieuwe artikel 4 van het genoemd wetsontwerp zijn dat: a. de kosten van grondmechanisch en geolo gisch onderzoek; b. kosten van grond verwerving; c. aannemingssommen en materiaalkosten; d. schadeloosstellingen aan derden. De overige kosten komen voor rekening van de waterschappen. Deze betreffen de voorbereiding en uit voering van dijkversterkingsplannen en zijn gemiddeld te stellen op ongeveer vijf procent van het totaal. Over deze vijf procent ontspon zich uinsdagochtend in de .Prins van Oranje' te Goes, waar de districten VII en X van .De Brede Watering van Zuid-Be veland' vergaderden, een korte discussie, na een vraag van de heer C. Burger uit Wilhelmïnadorp of er geen manier was om ook van deze vijf procent af te komen. Naar zijn mening bleven de huurders van gebouwen nu buiten schot en zou er daardoor een groep van de be volking worden vrijgesteld van bijdra gen. De heer J. Minderhoud, die de ver- gaxlering leidde, veronderstelde, dat dit niet het geval zal zijn, omdat de mees te verhuurders deze lasten zullen door berekenen in de huren. De heer Dek ker achtte de 5 procent die ten laste van de waterschappen komt een rede lijk aandeel: .Het gaat om de uitgaven voor de voorbereiding en uitvoering van de dijkversterkingsplannen en aangezien niet te ontkennen valt, dat de streek- belangen in het bijzonder met de grote re veiligheid zijn gediend, achten de waterschappen deze 5 procent aanvaard baar". Hiervan Is 3 miljoen bestemd voor de waterkeringen van de calamlteuze pol ders, terwijl 6 miljoen wordt gebruikt voor het verstrekken van een tegemoet koming in de onderhoudskosten van de Noordzeewaterkeringen). De overblij vende 3 miljoen is bestemd voor sub sidiëring in de kosten van de afwate ring. De heer Dekker zag dit als een eerste stap in de richting van een ver dere uitbouw van een financiële verhou ding rijk-waterschappen. van 100 procent zal komen, De kosten schatte hij op 3 tot 4 miljoen gulden en de duur van het werk op anderhalf jaar. Verder kwam de tweede fase van de verbetering van de interne ontwate ring bij Krabbendijke Ier sprake. Dit werk zal waarschijnlijk ook dit voorjaar worden aanbesteed. De cultuurtechnische dienst verleent er een subsidie van 60 procent voor. Het verhogen en verzwaren van de Wat de verhoging van het dijksgeschot J,iik van de'polder Borsscle (totaie ieng- betreft, kon de heer Dekker meedelen,on£e\,e^ 3800 nlTu7' wellicht in de Inspraak Bovendien, zo betoogde de heer Dek ker, hebban we dankzij die 5 pro cent inspraak en ik geloof, dat het niet verstandig zou zijn. die prijs te geven omwille van dat bedrag. Overigens kon de heer Dekker geen exacte cijfers geven over de gevol gen van deze regeling voor het dijk- ■geschot. Momenteel worden bereke ningen opgesteld, die moeten aanto nen welke bedragen niet door de rijksbijdrage worden gedekt. De dijkgraaf verwachtte niet, dat de tot heden uitgevoerde dijkswerken een belangrijke verhoging van 5t dijksge schot noodzakelijk maken. Overigens te kende de heer Dekker nog aan, dat de grondeigenaren anderzijds compensatie zullen krijgen, doordat de uitbreiding van het gemeentelijk belastinggebied zich niet zal uitstrekken tot de cultuur gronden. voorts ging de heer Dekker in zijn in leiding in op de precaire financiële situa tie van de waterschappen. Gezien de riechte financiële resultaten van de be drijven zal ondanks de steeds stijgende kosten dit jaar geen verhoging van het dijksgeschot worden voorgesteld. Dit heeft tot gevolg, dat bij de uitvoering van onderhoudswerken de uiterste so berheid zal moeten worden betracht. De begroting voor dit jaar is zeer krap, zodat slechts 22.000,- beschikbaar is voor onvoorziene uitgaven. De heer Dek ker meende, dat regering en volksverte genwoordiging steeds meer aandacht krijgen voor de moeilijke financiële po- citie van de waterschappen. Een stap in de goede richting is wat dit betreft, al dus de heer Dekker, dat op de rijksbe- r»ting voor 1969 een bedrag van 12.000.000 is uitgetrokken als tege moetkoming in de financiële lasten van de waterschappen. /an natuurbe schermingsorganisaties geen doorgang vinden. De heer Van der Graaff ver wachtte, dat voor dit werk een subsidie Leerkrachtendag Zeeuwse CBTB GOES De Zeeuwse CBTB houdt vrij dag 28 februari in J)e Veste' in Goes de leerkrachtendag. Dan zal ir. H. van Harten, directeur van de christelijke landbouwschool ln Dronten, spre ken over de inhoud van het christelijk onderwijs en wat men daar van maakt en de heer W. Blacquière, onderwijsse- cretaris van de Nederlandse CBTB houd een inleiding over .Beroepsonderwijs in de branding. De vergadering wordt ge leid door de Zeeuwse CBTB-voorzitter de heer G. J. de Jager. De beide be handelde onderwerpen zullen gezamen lijk worden besproken. De leerkrachten dag begint om 10 uur 's morgens. Ten hele Op de Souburgse J. H. van Dale- school hebben de kleintjes in de eerste klaes sinds augustus al zul ke beduidende vorderingen ge maakt dat, zo nu en dan een jongen of meisje voor de klas mag komen om iets op het bord te schrijven. En dan mogen aap, noot en Mies wat. in het vergeet boek zijn geraakt het komt toch nog wel eens voordat een meisje aap' op het bord mag schrijven. .Schrijf jij maar eens aap op het bord' bedong de juffrouw. ,Oop" schreef ze. Ze schrok zelf van het resultaat bracht een verontrust handje voor de mond, maar ging vervolgens snel tot natie over. pardon' schreef ze er achter, foutloos. Beter ten halve gekeerd, zei men vroeger. Over hale dwalingen gesproken: onlangs schreven vie zelf nog, waar een Anglicaanse kerkdienst werd bedoeld, over een Afrikaan se kerkdienst'. En daar stond geen pardon onder. dat deze in de periode 195S-196S lan delijk met 125 procent steeg. De stij ging voor .De Brede Watering' bedroeg in deze periode 77 procent. Wegenfonds Vorig jaar ontving ,De Brede Watering', aldus de heer Dekker, als na-uitkerin gen ingevolge de wet uitkeringen we gen ruitn f 692.000,-. Hiervan is een re serve gevormd, het .wegenfonds'. Een gedeelte van dit geld is gebruikt voor 'taaiuitgaven 'erband met het feit. dat de afschrijvingstermijn voor wegenverbeteringen ten gevolge van het intensiever geworden verkeer, is teruggebracht van 20 tot 10 jaar. Voor extra-onderhoudsbeurten is in 1968 120.000.- aan het wegenfonds onttrok ken en voor dit jaar zal hiervoor 100.000 gulden worden gebruikt. In 1968 werd bijna 8 kilomerter weg gereconstrueerd. Voor de wegenverbeteringen is nu een meerjarenplan opgesteld. Dit jaar zal voor de quartaire wegen een onder- houdssubsidie van 220.000.- worden ontvangen en voor de tertiaire wegen ontvangt het waterschap 23.000,-. Naar aanleiding van het verslag dat gèzworene B. M. van Nleuwenhuijze over district X uitbracht kwam weer naar voren, dat steeds meer overlast wordt ondervonden van grof vuil, dat in sloten belandt. De moeilijkheid hier bij is, dat men zelden in staat is om de tweede helft van dit jaar worden besteed. Het in eerste opzet geplande gemaal moest terwille van de aanleg van een insteekhaven naar het westen worden verschoven. Dit heeft tot ge- vo.g, dat er een extra waterleiding zal moeten worden gegraven. Het haven schap Vlissingen i.o. heeft de minister verzocht hiervoor 640.000,- beschik-, baar te stellen. Meneer De Uil en de herindeling in Sas van Gent SAS VAN GENT Het raadslid J. M. C. de Rijk (kvp) is een dui delijk voorstander van een nieuwe gemeente bestaande uit Sas van Gent, Westdorpe en Philippine. Dat bleek uit zijn algemene be schouwing trends de begrotings vergadering van de raad Sas van Gent. Hij stelde zelfs, dat, wan neer het tpch tot een grote samen voeging zou komen, het wat hem betrof de minister de blunderprijs van mr Van Doorn mocht overne men. Voorts gaf de heer De Rijk zijn mening omtrent de herinde ling te kennen door middel van een gedichtje, dat hjj in de mond legde van meneer De Uil, die da gelijks voor de televisie de fabel- :jeskrant voorleest: Wij Sassenaars zijn precies nis mensen met dezelfde mensenwensen dat staat allemaal in de krant behalve in die van meneer Kaland want die stuurt ons naar fabel- tjesland Waarvan akte. GEEN BIJDRAGEN VAN GEMEENTEN daders op te sporen. De heer Minderhoud, gezwc strict VII, maakte melding van de suc cesvol verlopen actie tegen de bruine ratten: .Dankzij de medewerking van de landbouwers bleven de kosten Binnen de perken'. De heer J. A. van der Graaff hoofd van de technische dienst van het waterscha" gaf aan het eind van de vt van de uit te voeren ken. In 1969 zal de weg over de zee dijk tussen Kattendijke en Wemeldinge worden verbreed tot 4.5 meter en bo vendien wordt op de dijk een verharde berm van 1.5 meter aangelegd. Dit werk wordt voor 80 procent door de provincie gesubsidieerd. Dit voorjaar OCJXl nog zal de verzwaring van de dijken van i sla: ae Emmanuelpolder bij Waarde worden aanbesteed. Het oorspronkelijk plan BIERVLIET Het recreatiegebied De Braakman heeft voor dit jaar een mim sluitende begroting. De post onvoorzien is 17.579,60. Op de nieuwe begroting zijn geen bijdragen van de deelnemende gemeenten geraamd. De cijfers kwamen dinsdagmiddag ter tafel op een vergadering van het al) meen bestuur van het beheerschap Braakman in het gemeentehuis van Biervliet. Waarnemend-voorzitter J. van der Peil! zei blij te zijn met de uitkomsten. ,wc zijn daarmee op de goede weg. De bij dragen aan De Braakman betekenden voor onze betrekkelijk kleine gemeen ten toch altijd een trap tegen 't zere been'. Het recreatiegebied heeft een matig seizoen achter de rug. Uit het jaarver- en speelweide ruim 22 procent beneden de resultaten van '67 lag. Het bezoe kersaantal was 45.693 tegen 59.144 ln 1967. Op de inkomsten had dat niet veel invloed, aangezien de prijs van dagkaartjes omhoog ging. Het kam peerterrein boekte vorig overnachtingen, tegen 52.59 derlanders en Belgen waren met respec tievelijk aantallen van 35.236 en 19.906 in de meerderheid. De heer Van der Peljl was bang, dat het aantal seizoenplaatsen dat van de 'vakantieplaatsen zou gaan overheersen. VLISSINGEN De Vltssingse politie aldS?dTwu£ heeft de 22-jarige Vlissinger C. d de aangehouden die er van werd verdacht j oorzi hasjies te hebben verkocht. De jonge- man werd later op last van de officier van justitie weer in vrijheid gesteld. Aanleiding tot deze aanhouding was de arrestatie in Den Bosch van de! 19-jarige Vlissinger C. K„ die de has jies had doorverkocht. Hij wees B.' aan als de leverancier. B. ontkende echter de hasjies te hebben verkocht, maar uit getuigenverklaringen bleek, dat hij wed de verkoper was geweest. Bungalows Het aantal bungalows in De Braak man is ten opzichte van het seizoen '67 vermeerderd van 43 tot 55. Mo menteel zijn er geen nieuwe bunga lows in aanbouw. Het aantal over nachtingen van het bungalowpark was over de periode 1 april tot 1 ok tober ongeveer 9500, tegen 8600 in '67. De exploitatie van de jachthavens ver liep het afgelopen seizoen niet onbevre digend. Met name de verhuur van boten was beter dan in de voorgaande periode. Het algemeen bestuur ging akkoord met een (geringe) verhoging van de tarieven voor camping, speelweide en zwembad. Deze maatregel is een gevolg van de btw. De heer Van der Peijl kondigde verder aan dat het bestuur op niet al te lange termijn iets gaat doen aan de verzanding die op verschillende plaatsen in De Braakman is geconstateerd. Hij vond het noodzakelijk dat de haventjes wor den uitgediept voor het nieuwe seizoen. .Momenteel hebben wij nog geen af gerond voorstel, maar dat er voor deze zaak geld beschikbaar moet komen staat wel vast', meende hij. Volgens de heer Van der Peljl la het verder noodzakelijk dat er te zijner tijd een klein toiletgebouw komt in de buurt van de speelweide. Het interkerkelijk recreatieteam in ,De Braakman' krilgt de oude kampwinkel om er activiteiten in te ontplooien. Ook kunnen er bij voorbeeld kerkdiensten in worden ge houden. De ideale oplossing zou echter volgens de heer Van der Peijl een com- filex dat een kantine, overnachtingsge- egenheid voor groepen en een (kerk)- zaal omvat, zijn. Het algemeen bestuur verpachtte de kampwinkel (voor 3 jaar) aan mevrouw C. Verschelling, kantine en toko gingen (voor een jaar) naar de heer E. Hen- drikx. VLISSINGEN. Pas sneeuwvrij ge maakte Zeeuwse wegen werden in de loop van dinsdag opnieuw met een rul en glad laagje sneeuw bedekt. Hevige sneeuwjachten vertroebelden plotseling het uitzicht voor het verkeer. .Maar ondanks dit weersbeeld. gepaard gaande met de nodige gladheid werden op de wegen slechts enkele verkeersongeluk- j kengemeld. In een sneeuwjacht raakte de heer G. de V. uit Gapinge omstreeks drie uur 's middags op ae Schelageweg te Ga pinge onder een personenauto, waardoor hij een been brak. Waarschijnlijk door het slechte zicht heeft de heer De V. de wagen, bestuurd door de Gapinger J. W., niet gezien. Nadat dokter ars J. W. Oosterhoff de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer per zie kenauto naar het Middelburgse Gast huis vervoerd. Deze helpende arts uit Veere raakte even later zelf met zijn auto in een slip en schoot zodoende een sloot in. Hij kwam met de schrik vrij. Op rijksweg 58 ontstond in de vooravond midden op het wegdek in de gemeente Rilland-Bath een chaos, waardoor een half uur lang het verkeer voor beide richtingen werd gestremd. Een Duitse vrachtwagen koerste slippend de berm in, maar kwam er vrijwel onmiddellijk ook weer uit. Uit reflexbeweging rem de de bestuurder van de ljjnbus Goes Rilland voor dit voor hem rijdende slingerende obstakel. Hierdoor raakte de bus in een slip en kwam dwars op de weg te staan. achteropkomende personenauto, be stuurd door de heer W. S. uit Eindho ven, zag zijn uitweg hierdoor geblok keerd en reed pardoes op de zijkant van de bus in. S. kwam er zonder kleer scheuren af, maar zijn auto werd volko men vernield. De veerdiensten over de Westerschelde ondervonden geen vertraging door de dichte sneeuwbuien. Ook ae busdiensten van het streekvervoer hadden geen noe menswaardig oponthoud, hoogstens tien minuten. K A PBLLE-BJEZELINGE Twee Kapelse dierenartsen en de heer J. T. Lantinga van de rijks veeteelt voorlichtingsdienst hebben met twee schapen een proef geno men, die geslaagd is als de nako melingen gunstiger slachteigen- schappen zullen hebben als de bei de moeders. De beide dieren van het Zeeuwse melkschaapras folkras vooral wordt gehc de vlei sproduktie. De bedoeling is nu om na te gaan of deze krui sing bij de nakomelingen een be tere bevlezing geeft dan bij het Zeeuwse melkschaap. De lamme tjes van de gekruiste ooi zijn grij zer, donkerder dan normaal. (Foto PZC) Bellefleur' Goes officieel open GOES Donderdag 20 februari wordt het nieuwe schoolgebouw van de open bare lagere school ,De Bellefleur* in Goes geopend door de Goese wethouder van onderwijs, de heer J. H. Roose. De opening van de school aan de Besse- straat is om half vier. OMSCHOLINGSCENTRA IN LIMBURG VLISSINGEN Dinsdagochtend is de 1100 ton metende Belgische tanker .Phi lippe' bij Zuid-Saeftinge aan de grond gelopen. Pas om kwait voor tien 's a- j ITTRFCHT vonds slaagde de sleepboot .Cobi-M' van Muller uit Terneuzen er in het schip vlot te trekken, waarna het de reis naar Antwerpen kon voortzetten. Een eerste onderzoek wees uit dat het schip geen noemenswaardige schade had opgelopen. Verschillende wer ven, waaronder die van de Rijn-; Scheldegroep zijn thans bezig met de uitvoering van verschil- Nieuw Vlissingen in de sneeuw. De sneeuw, die Zeeland opnieuw midden in de winter heeft ge plaatst, legt scherpere accenten op stad en land. Vlissingen, hier vanuit de lucht gefotografeerd krijgt het aanzien van een oude gravure. Uit de witte vlakte, die Walcheren is geworden, komen de markante hoge woongebou wen nog duidelijker naar voren als bij het (toch) wat meer in aanzien zijnde zomerweer. De fotograaf wist Paauwenburg I, Paauwenburg II en Lamme- renburg op een plaatje te tref fen en geeft daarmee een goede kijk op het oprukken van Vlis singen, deels landinwaarts, deels naar de duinen. Luchtfoto Slagboom en Peeters lende zaken, die in het enkele ja ren geleden uitgebrachte struc tuurrapport Centrum voor de bestudering van de sociale pro blematiek scheepsbouw' zijn be sproken. In Zuid-Limburg zullen een opleidings- en opvangcen trum worden gevestigd om de ex-mijnwerkers en eventueel an dere werklozen om te scholen. In de toekomst zullen ook elders in Nederland dergelijke centra komen. Er bestaat, aldus de katholieke metaal- bedrijfsbond ,St. Eloy' (aangesloten bij het NKV) een grote behoefte aan werknemers bij de werven. Onder meer is 't produktie-apparaat onderbe zet, er rijn te weinig jongere werk nemers, het aantal buitenlandse werknemers loopt terug en in de mende jaren zullen op de werven nog vele duizenden nieuwe arbeidsplaat sen ontstaan. BIJ d« NV Koninklijke Maatschappij .De Schelde' te Vlissingen, waar de Seheldepoortwerf systematisch wordt uitgebreid, bestaat even eens Behoefte aan geschoold per soneel. Men hoopt hij deze werf daarom, dat in de toekomst ar beidsplaatsen bezet zullen worden door omgeschoolde mijnwerkers. De opleiding van de ex-mijnwerkers zal geschieden in twee fasen: eerst een drie-maandelijkse opleiding in het opleidingscentrum in Spaubeek en daarna nog een drie maanden duren de vervolgopleiding. Dan zullen de werknemers te werk kunnen worden gesteld als aankomend lasser, metaal bewerker, pijpenbewerker of machi ne- en constructiebankwerker. Bo vendien zal volgens St. Eloy in rui me mate voorlichting worden gege ven over de werven en het leven, werken en wonen in het westen van ons land. Voorts zal worden getracht, de werkne- nemers uit Zuid-Limburg per werf zoveel mogelijk in contact met elk aar te brengen of in groepsverband te werk te stellen. Ook aan de ar beidsvoorwaarden is aandacht be steed: loonbetaling volgens de we deraanpassingsregeling voorzover no dig kost en inwoning, reiskostenver goeding en gratis verstrekking van werkkleding. De werven, aldus de bond. zullen aan het huisvestings- vraagstuk de grootst mogelijke zorg besteden. MIDDELBURG. Aanstaande vrijdag organiseert de federatie van jongeren uit de Partij van de Arbeid in Zeeland een confrontatie met het gezag. De organisatoren zijn van mening dat de gezagsverhoudingen in de diverse gele dingen van de maatschappij zijn ver ouderd. Op het ogenblik is er een tendens om deze verhoudingen aan de rijd aan te passen. Volgens ae initiatief nemers uit de Zeeuwse federatie dient en dat is tegelijk het uitgangspunt het gezag voortdurend ter discussie te staan. In het forum hebben zitting zr Wie- gant, directrice van het Middelburgse Gasthuis, dr W. W. Stevens, genees heer-directeur van het Gasthuis, com missaris van politie D. van Ooijen. di recteur M. A. Hage van de rijkskweek school, de heer C. A. T. Hermsen na mens de directie van de koninklijke maatschappij ,De Schelde', luitenant kolonel A. Oosters, voorlichtingsofficier te Bergen op Zoom. Het forum staat onder leiding van mr drs Visser, leraar aan de rijkskweekschool. Hij zal de bijeenkomst inleiden. Daarna komen vijf FJG-leden aan bod om discussie stof aan te dragen. De bijeenkomst in het Nederlands Koffiehuis is gratia toegankelijk en begint om acht uur. Jeugd-vogelwacht Schouwen: eerste ,Dwergstern' uit BROUWERSHAVEN. Het eers te nummer van het periodiekje ,De dwergstern' van ae jeugd- vogelwacht op Schouwen-Duive- land is verschenen. Samenstelster is mevrouw E. S. van Leeuwen Mennema, die met de kopie van een aantal jeugdige schrijvers dit geschriftje heeft samengesteld. In ,De dwergstem' kunnen de le zers voortaan ook de activiteiten van de jeugd-vogelwacht vinden. Zo zal cr op zaterdag 22 februari een strandwandeling worden ge houden. Mevrouw Van Leeuwen heeft ver der plannen een botanische tuin achter het Gravensteen te Zierik- zee aan te leggen. De jeugd wordt dan ingeschakeld om de wilde planten, die her en der op Schou- wen-Duiveland groeien, te verza melen. (AD\> ERTENT1E) Laat op Valentijn bloemen uw tolk zijn Kwekerij M. H. DEKKER MIDDELBURG De heer P. G. van den Bosse te Axel, lid van provinciale staten van Zeeland, heeft schriftelijke vragen gesteld over de inzending van ~emeentebegrotingen ter goedkeuring, iunnen gedeputeerde staten mededelen hoeveel gemeentebesturen de begroting voor het dienstjaar 1969 niet tijdig ter goedkeuring hebben voorgedragen? Moet de oorzaak gezocht worden in een tekort aan deskundig personeel of spe len andere factoren een rol? Welke maatregelen staan gedeputeerde ZON EN MAAN staten ten dienste om in de situatie 13 februari verbetering te brengen, zodanig dat in: Zon op 07.59 onder 17.50 de toekomst aan het bepaalde in artl- Maan op 06,39 onder 13 06 kei 242 der gemeentewet wordt vol- Vooruitzichten voor donderdag en vrij- daan? Idag: WISSELVALLIG. Veel bewolking met tjjdeljjk sneeuw, maar in hot zuiden en zuidwesten van het land later plaatselijk buien. Over wegend matige wind tussen zuid en zuidoost met meest lichte vorst, maar in het zuidwesten en zuiden van het land wcstcljjke wind en temperaturen om het vriespunt. Aanhoudend onbestendig winterweer met enige neerslag cn een wisselend tempera tutu-verloop. Weersvooruitzichten ln cijfers gemid deld over Nederland: Voor donderdag: aantal uren zon: minder dan 2; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent :kans op een geheel droog etmaal40 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: minder dan 2 uur; min., temp.: omstreeks nor maal; max. temp.: 1 tot 7 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 50 proeent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2