Na bittere woorden toch een van de betere vergaderingen Imre Nielsen kon niet één finale bereiken BLUE ARROWS NU ALLEEN OP KOP 10 Kampioene was te oud Constante interesse open paren wedstrijden Weer titel Wolfshohl LICHTTORENPRESTATIE TEGEN VLISSINGEN A GABRIELLE SEYFERT KAMPIOENE KEURKORPSEN TC-V00RZITTER BRIDGE-TITEL ETHIOPIË WON PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 GOES Met enige bitterheid in zyn stern móest ZEBRA- voorzitter H. A. Ossewaarde het zaterdag tijdens de algemene jaarvergadering in Goes beken nen: Minder spontaan dan drie jaar geleden zou ik nu een her benoeming tot voorzitter aan vaarden. Want het bestuur is in de afgelopen tijd enkele ma len beticht van spitsvondighe den en laakbaar gedrag. Ik vraag me af. krijgen de leden van het bestuur en van de tech nische commissie wel voor 100 procent voldoening als compen satie voor het vele werk dat ze doen?'. De heer Ossewaarde herinnerde eraan, dat tijdens wedstrijden gebleken is. dat hét veremglngsbelang wel ééns voor het algemeen belang gaat. Hij verduidelijkte dit aldus: .Nadat ik nos in allerijl het laatste deel van een wedstrijd bij kon wonen na in Utrecht een vergadering te hebben gehad komt een bestuurder van een vereni ging naar me toe en eist. dat een zin in t jaarverslag veranderd moet wor den. Zo niet. dan zou deze bestuurder de vuile was van de Zebra wel eens buiten hangen'. Decee zaak kwam ook in het jaarver slag van de technische commissie aan de orde. Daarin werd geattendeerd op de spanning tussen de tc en een ver eniging. .Lange tijd', aldus het ver slag. .hebben we de, nasmaak geproefd van het op onprettige wijze proteste ren door de vereniging Delta Sport, te gen het: deelnemen van een meisje aan het kampioenschap te Zieriltzee. Deze zaak is nog meer vertroebeld doordat het bestuur van de sectie turnen de zaak verkeerd heeft aange pakt'. GOES Een wat naar en min der sportief geval, dat zich t|i- dens het jeugdturnsterskampi- oenschap heeft, voorgedaan, is za terdag in Goes tijdens de ZEBRA- vergadering aan het licht geko men. Het bleek namelijk, dat kampioene Bep Geelhoed-van Gel ei ere te oud was om aan deze ti telstrijd deel te mogen nemen. In feite mag dus nummer twee, de Zierikzecse Ria Kosters van Delta Sport, het meeste recht op deze titel doen gelden. Het was Delta Sport, dat via een brief aan het ZE BRA-bestuur de ze zaak aan hel rollen had ge bracht. Het bestuur van de kring, zo vertelde ZEBRA-voorzitter H. A. Ossewaarde zaterdag, heeft de zaak onderzocht en ge constateerd. dat Delta Sport ge lijk had. ,De ZEBRA betreurt dit geval ten zeerste", verzeker de de heer Ossewaarde. ,Bep van Geldere (ze was toen nog niet getrouwd, red.) was te oud. et bleek, dat jeugdturnsters ge boren vanaf 1949 aan dit kam pioenschap konden deelnemen. Bep van Geldere was in 1948 feboren, maar haar trainer had e wedstrijdleiding alleen verze kerd, dat ze 19 jaar oud was. ,De wedstrijdleiding had niet door de knieën mogen gaan', verklaarde de heer Ossewaarde. Na deze toelichting verzekerde de heer Kole van VTV uit Vlis- singen, de vereniging waarvan Bep van Geldere lid is, met klem niets van deze zaak te hebben geweten Po3t. Hij wees er echter op, dat het D.S.-bestuur zakelijk gelijk had. omdat een dergelijke situatie nu niet meer mag voorkomen. oorritter Ossow narde verklaarde, dat er in dit geval niet in strijd is gelian- deld met de Inschrijfvoorschriften. Het bewuste Bredase meisje mocht dus meedoen. .Een herhaling zal ech ter In de toekomst, vermeden moeten worden. We moeten zorgen, dat er geen speld meer tussen te krijgen is', verklaarde de Zebra-voorzitter. Oud-keurturner Jaap v. d. Sande greep deze middagvergadering aan om een pleidooi voor de kei ïn. Bestuur en tc willen die namelijk opheffen. .Danl breekt er tooh wel iets in je hart, nadat je er achttien jaar hebt inge zeten', merkte Van de Sande op. ,Ik! heb er enthousiasme door gekregen om de jongens van nu verder te bren gen. Bovendien wordt door opheffing de kadervorming voor de heren nog moeilijker', voegde hij er aan toe. Tc-voorzltter A. Beijer verzekerde, dat dit besluit niet zo maar op losse gron den genomen Is. Uit de presentielijs ten bleek namelijk, dat de opkomst voor dames en heren minimaal was. En voor 3 tot 4 mensen per middag' worden geen subsidies gegeven, aldus de heer Beijer. die er aan toevoegde, dat de opkomst van de jongens (en meisjes ook) wel goed was, maar dat blijkens het clubblad van Astrow Souburg de trainingen van de jongens waardeloos waren. VZOS-secretaris P. J. van Boven zag het anders: .We moeten opnieuw be ginnen bij de jongens en de meisjes. Ze moeten door het leveren van goe de prestaties laten zien, dat ze er bij horen'. Zebra-secretaris J. P. A. Henderikx vroeg met name de heer Van de San de toch vooral nuchter te blijven. •De jongens komen bijna allemaal uit Souburg. Geef die dan een extra trai ning'. Van de Sande: .Dan moet As trow ook de subsidie voor die topjon- gens krijgen. Nu gaat het de meisjes pot in'. Het Zebra-bestuur wadht nu maar af of er een eventueel voorstel komt, waardoor de keurturngroepen in stand gehouden kunnen worden. Het herkiiezen van een voorzitter le verde niet veel moeilijkheden op. De heer Ossewaarde had kennelijk on danks de bittere woorden aan het be gin aü eerder met de hand over het hart gestreken, want hij aanvaardde zijn herbenoeming bij acclamatie zon der enig spoor van tegenzin. Ook se cretaris Henderikx werd herbenoemd, alsmede technisch lid Van Weele. De verkiezing van een nieuwe tc-voor- zitter in de plaats van de niet her kiesbare heer Beijer leverde echter vele problemen op. Er bleek niemand te zijn. die deze baan ambieerde. Er werd dos 'n stemming in elkaar gezet, waaruit de heer Van Boven ais de nieuwe voorzitter naar voren kwam. Die bedankte echter\Als ik tijd had zou ik het beslist graag doen', ver zekerde hij. Het bleek namelijk, dat dit meisje, een turnster van Prins Hendrik uit Breda, reeds aan het jeugdturnsterskampioen- schap had deelgenomen. Ze was dus volgens Delta Sport met gerechtigd om aan het meisjeskampioenschap mee te doen. .Ik wil nu de vervelende protest woorden herroepen'. verzekerde Delta Sport-voorzitter H. M. v. d. C. Wosse uit kapelle kreeg 37 stem men en de heer J. P. Smulders uit Oud-Vossemeer 39 en dit laatste aan tal was precies de helft van de stem men. Terwijl hij er 1 meer had moeten hebben... De heer Wisse zorgde tenslotte voor een tijdige oplossing door zijn kandi datuur in te trekken, waardoor de heer Smulders het nieuwe tc-Iid was. Een voorzitter zal later gekozen wor den. Voorzitter Ossewaarde bedankte de heer Beijer voor zijn jarenlange ar beid voor de tumsport en overhandig de hem als bewijs van w erediploma van de Zebra. .Aan het begin van de vergadering had de heer Osserwaarde er op gewezen, dat de begin dit jaar toegetreden eniging Turnlust uit club van de Zebra is. Na bitterheid aan het begin, tevre denheid aan het slot. Zei voorzitter Ossewaarde in zijn slotwoord: ,Het was de prettigste vergadering, die we in de laatste jaren gehad hebben' MILAANPeter Post (links! en de Belg Eddy Merckx doen zich te goed aan de maaltijd tijdens een pauze in J- :--j De open parenwedstryden, georgani seerd door de Zeeuwse wedstryd- commissie mogen zich blijkbaar in een constante belangstelling verheu gen. Waren er drie weken geleden te Middelburg 104 deelnemers ditzelfde aantal werd ook zaterdagavond te Vlïssingen bereikt. Ondanks de slechte weersomstandigheden meldden zich ook deelnemers uit Noord- en Zuïd- Beveland. De alsmede de beide nummers drie (grotere) A-groep worden geplaatst in de halve finale die binnenkort zal worden verspeeld. Met de prijswin naars van de derde open parenwed- strijd, die te Kapelle op zondag 16 speeld. De geplaatste spelers uit de verschil- ;nde groepen zyn: lende groepen zyn: Groep A 1: 1. echtp. Moermond (105); 2. echtp. v. d. Erjk (97): 3. echtp. Curry (93). Groep A 2: 1. echtp. Fonteyne (107): 2. eentp. Braak (105); 3. heren Dek- ker/BIatter (93). Groep B: noord-zuid lijn: 1. echtp. Lindenberg (148); 2. dames Merck; Roose (130). Oost-west lfln: 1. en 2. dames Polderman/Brouwers en heren Janse/De Rijcke (131). Groep C: noord-zuid lijn: 1. heren KoomanjDe Koning (133); 2. heren Trebels/Visser (105). Oost-west lijn: 1. echtp. Oreel (125); 2. echtp. Ca- sllle (104). Groep D: Noord-zuid lijn 1. en 2. da mes Woltering/Legein en heren Min- neboo/Nas (128). oost-west lijn: 1. mevr. Kroeders/v. Laar (159); 2. heren De Vlieger/Bastiaanse (141). WOERDEN (ANP) De Utrechter] Boekhorst en de Arnhemmer Vissinga hebben in Woerden het Nederlands brigde-kampioenschap meesterklasse paren veroverd, dat op twee weekein den is gehouden. De uitslag is: 1 Ne derlands kampioen: Boekhorst (Utr.) en Vissinga (Arnhem) 1354 punten. 2 Van Heusden (Culemborg) en Kok- kes (Amsterdam) 1330; 3 Kaiser (Utrecht) en Sint (Amsterdam) 1310; 4= mevr. Van Heusden (Oulemborg) en Van Ogtrop (Aalst) 1287. ADDIS ABEBA (ANP) - In een wed strijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft Ethiopië zondag in Addis Abeba met 5-1 gewonnen van Lybië. Bij de rust was de stand 2-1. Ondanks een 0-2 nederlaag in de eerste wed strijd kwalificeerde Ethiopië zich dankzij betere doelcijfers voor de tweede voorronde, waarin Soedan de tegenstander is. HAARLEM: de Engelse Gilian Perrin, dameskampioen enkelspél in actie. HAARLEM (ANP) Imre Nielsen- Rietveld heeft de finales van de 23ste open Nederlandse badmintonkampioen schappen niet meegemaakt. Toen de Valken, gaf boven in het restaurant Knud Age Nielsen, korzelig geworden door het vele vragen, te kennen, dat 7.(jn echtgenote de middag van de fina le thuis bij baar ouders was gebleven. Ziek? Helemaal duidelijk werd het niet. Wel. dat Imre nogal wat moeite had over de teleurstelling van de 's mor gens verloren halve finale heen te ko- Het wedstrijd-comité had met een ver zaligde blik naar een nog recent ver leden en gestaafd door berichten van nieuwe successen (Imre werd vorige week kampioene van Denemarken) de vroegere houdster van de Nederlandse titel in alle drie de onderdelen eerste bracht zij het nog het verst: de halve eindstrijd door onder meer de zestien jarige Nederlandse jeugdkampioene Joke van Beusekom te verslaan (11-8 8-12). Maar zaterdagavond zette haar rechterhand, die zij een week eerder had verstuikt, deerlijk op. Voor de aan vang van de finale van de Deense kam pioenschappen had ze een pijnstillende injectie gekregen. Ditmaal probeerde zij het zonder. Het ging niet. Maar dat was niet de enige oorzaak van lm res nederlaag. 1-11 11-4 3-11 tegen de vier jaar jongere Britse kampioene Gillian Perrin. Per slot van rekening verloor ze ook in de Ubercup van de zelfde speelster. Gillian Perrin, een opvallend hoog op de benen staand meisje met een blonde paardestaart, heeft twee wapens: een hoge lob, gevolgd door een afgepaste drop. Er is tempo nodig om haar spel te ontregelen. Dat besef te Imre onvoldoende. In de eindstrijd beging de Duitse Marie-Louise Wacke- row dezelfde fout (3-11 11-5 0-11). Erland Kops slaagde er niet in, voor de derde achtereenvolgende maai het herenenkelspel te winnen. Op 31-jarï- ge leeftijd bleek de gebaarde Deen juist zoveel aan reactiesnelheid te heb ben ingeboekt, dat hij kwetsbaar was voor de vlijmende smashes van de kat achtige snelle Oon Chong Hau (12-15 4-15). In de eindstrjjd van het heren- dubbel Het Kops zien, welk een weer galoos speler hy eenmaal is geweest en hjj eigenlijk nog is, als hy niet tc zwaar onder druk wordt gezet, Hy nam driekwart van de velddekklng voor zijn rekening en hoewel Oon Chong Hau, de jongste telg uit een fa milie van louter bad mint onberoemd lie den en de pas uit Maleisië overgeko men Ho Khim Kooi zo efficiënt moge lijk verdeelden, woai de oude vos toch de titel (15-12, 5-15, 15-9. GÜTERSLOH (ANP) Rolf Wolfs-! hohl heeft zondag in GUtersloh voorl de elfde keer de Duitse cyclo-cross titel op zijn naam gebracht. De 30-jarige coureur uit Keulen ze gevierde bij de beroepsrenners op hel- zware 1900 m lange parkoers, dat! twaalf maal moest worden afgelegd.; met één ronde voorsprong. Zijn tijd op de 23 km bedroeg 1 uur 3 minuten I die 1 uur 5 minuten 52.1 seconde no dig had voor de 23 km. Ook in Franknjk en Italië werd gc-j streden om de nationale cyclo-cróssi kampioenschappen. In Saarburg won tot de halve finale door o a de de Italiaanse titel bij de profs naar de oudwereldkampioen Renato Longo. Bij de amateurs was deze voor Franco Livian. HAARLEMOon Chong Hau uit Maleisiëdie het heren-enkelspel heeft ge wonnen tijdens de 23ste internationale badmintonkampioenschappen. VLISSINGEN De spanning was za terdagmiddag in het Anker te Vlis- singen te snijden, toen daar de schaak- ontmoeting Vlïssingen A-Lichttoren Eindhoven in alle hevigheid ontbrand Voor liet zover was, had zich liet een en ander voorgedaan, wat de strijd weliswaar koeler maar wel feller deed ontbranden. Wat was namelijk het geval: De wed strijdleider van Vlissingen A had af gesproken met Eindhoven om twee uur te beginnen. Alle spelers waren aan wezig behalve Eindhoven- Om 2.15 uur kwam de eerste opdagen, zodat er geloot kon worden, wie wit en zwart had. Het tiende bord begon dus om 14.20 te spelen. Om 2.45 kwam de rest binnen. Gelijk met het 10e bord had de wedstrijdleider alle klokken inge drukt, zodat de Eindhovenaren al een half uur bedenktijd hadden gebruikt voordat ze begonnen waren. Dit ls re glementair juist. Wanneer de tegen stander zonder geldig excuus, en dal, had men niet, te laat is, worden de klokken ingedrukt. Als de wedstrijdleider van Vlissingen geweten had dal Eindhoven pas om 14.50 uur zou arriveren, dan had de heer van de Ende ook nog wel mee kunnen spelen. Deze was in Goes te laat voor de trein van 1 uur, en moest wachten op de trein van 2 uur en zou dan ook pas om 14.50 uur in het An ker aanwezig kunnen zijn. Dit risico durfde men niet te nemen, daar Van de Ende 50 minuten bedenktijd kwijt ge weest zou zyn, als de tegenstander daar opgestaan had. Zodoende werd voor de heer Van de Ende Jaap Blom ingeschakeld. De Eindhovenaren pres teerden desondanks het onmogelijke en wisten een gelijkspel uit hel vuur le slepen. De Zeeuwen mogen dan van geluk spreken oat het geen nederlaag is ge worden. al heeft de winst er voor de thuisclub wel ingezeten. Met een stand van 5-5 mogen beide partijen tevreden zijn. Voor Vlissingen A was het toch nog een goede dag. De concurrent Charlois II verloor voorlo pig met 5-3 van Max Euwe Breda, zo dat de Zeeuwse ploeg in feite nog winst boekte. Dordrecht-Spangen Rot terdam werd 4%/4%, voorlopig en Eu ropoort H Rotterdam v/on met 6%/3% van HSV Den Bosch, zodat voor deze laatste ploeg het er niet rooskleurig uitziet. De gedetailleerdeuitslagen luiden: Vlissingen A-Lichttoren Eindhoven: Hamer-F. Niemeiier 1-0; A. Mabelus- T. Balemans %-%; A. Steketee- A. R. Hovingh - S. Sanders-P. G. den Boer 0-1J. Gommers-A. de Groot. 0-1; J. Blom-P. L. Koster 0-1; M. Wisse-K. Plug - P. Duvekot-J. de Jong afg. (1-0). Stand na vijf ronden. Vlissingen A 5 4 1 0 9 28% Charlois TI 5 3 1 1 7 27% Max Euwe xx 5 3 0 2 6 25% Lichttoren 5 2 1 2 5 2d Spangen t x 5 1 2 2 4 26% Europoort II 5 2 0 3 4 22% Dordrecht x 5 1 1 3 3 22 HSV Den Bosch 510 4 219% x is één afgebroken party. Op 8 maart is de voorlaatste ronde GARMISCH-PAR.TENK1RCHEN. De Oostduitse Oabriéle Seyfert, Euro pees kampioene kunstrijden, wordt ge kust door de Tsjechoslowcuxkse Ham a Maskova tlinks 2) en de Oostenrijkse Beatrix Scuba (3). GARMISCH PART ENKIRCHEN ANP) Dank zij een perfecte kuer, die van vier juryleden de .droomwaar- dering 6,0 kreeg, is de 30-jarige Oost duitse scholiere GahricIIe Seyffert za terdagavond in (iarmisch Partenkir- clien Europees kampioene kunstrijden geworden. I)e Tsjechische Hans Mas- Gaby" Seyffert. die in Grenoble bij le winterspelen zilver won. bood de 3000 toeschouwers een kuer waarin 111 es was verwerkt wat men mocht verwachten: een periode met zeer hoog tempo, een langzamer en dans- ïchtig deel, afgewisseld met goede sprongen en dat alles zonder een fout ie maken. Alleen de drievoudige Ritt- berger, die zij bij de training vele keren heeft gesprongen liet zij u t hm-- kuer, zij hoefde hel risico gewoon niet te nemen, wan zonder deze sprong kreeg zij ook al vier keer een 6.0 en dertien keer 5,9. Hana Maskova kwam als eerste van| de kanshebstera op het ijs, begon 'met een bijzonder goede dubbele axel, maar viel bij de tweede sprong, een drie-! voudige Rlttborger. Het meisjes uit! Praag verloor al haar zekerheid, maar! ■eed toch nog een kuer die esthe-j tisch gezien tot dè mooiste van de avond behoorde. LIsSINGEN Bjj de dames kwam K\ VC tot de eerste basketbalwinst, Marathon III werd liet slachtoffer. Voor <le rust was de stand steeds in evenwicht, na rust liep EVVC van de jeugdige tegenstandsters weg. Ncheldemond was natuurlijk lang niet opgewassen tegen Matador. Door on voldoende aanvalsspel kwam Schelde- niond zelfs geen enkele maal tot sco ren. Matador speelt een efficiënt spel letje, maar technisch gezien moet er nog veel verbeteren voordat het op basketbal gaat lijken. Het is nu meer korbal met stuiten. De moeilijkreden rond ile vorige week gespeelde wed strijd RKS - EVVC zijn opgelost, di neutrale scorer bleek 4 punten vooi de verkeerde party genoteerd te heb ben. waardoor de verkeerde partij ge wonnen zou hebben. De uitslag gaal hieronder. Uitslagen. Matador - Scheldemond 50-0. ËWC - Marathon IH 20-10 RKS - EVVC 24-21. Stand: Matador 6 6 0 12 229- 37 RKS 6 5 1 10 130-109 Marathon 5 4 1 8 194- 39 Marathon II 5 2 3 6 79- 91 Matador II 5 2 3 4 51- 89 Scheldemond 7 2 5 4 86-201 één wedstrijd plaats. Marathon won op weinig overtuigende wijze van M. de Ruyter. In de eerste helft werd M. cle Ruyter min of meer overspeeld, 22-8 was de ruststand, na rust liet Marn- Ihon de teugels een beetje vieren en kon M. de R. aardig bijblijven. Voorn' in de perioden, dat Pivot de Koning bij Marathon het veld verliet werd M de R. produktlef. Verdedigend ontlie pen de beide reuzen De Boer en Dc koning elkaar niet veel. aanvalieiu heeft De Koning nog veel te leren Bij Marathon kwam Gerard Vader to S-6, bij de zeevaarlscholieren scoord* De Boer 2-8. De uitslag werd tenslotti 12-29 in het voordeel van Marathot Stand: Racing Green 6 6 0 12 358-151 •Marathon 7 5 2 10 296-229 Matador 6 4 2 8 272-190 RKS 5 2 3 4 121-282 M. de Ruyter 7 1 6 2 201-273 Old Stars 5 0 5 0 122-245 lil de tweede klas kwam Blue Arrows alleen op de kop door concurrent Ma iador II in een uiterst nerveuze part terug te wyzen. Bij rust was de slant! nog gel|jk, maar na rust wisten zo wel Bas Both als Adrie üieleman de Matadorspelverdeler eenmaal <le bal ie ontfutselen, wat vier punten ople- verde, precies genoeg voor de over winning. Dat. tie uil slag lang een dub beltje op zyn leant is geweest hebben Ie Blauwe Pylen aan zichzelf le wij len. Tegenover het zeer weloverwo gen aanvalsspel van Matador stelden 'ij een veel te haastig, op individuele icties berustend, aauvalspatroon. fegen de lange en hard spelende re- loundcLriehoek van Matador had dat •pei geen schijn van kans. Marathon I wist met de oneven goal van MTS e winnen. Vooral het weer meespc- en van de lange. Johnny van Eenen- aaam aan Mafathonszijde betekende een flinke versterking voor de rood- broeken. M de Ruyter had tweemaal moeten spelen, maar verscheen met slechts twee spelers. Hebben de heren na 3 kansloze nederlagen geen zin meer? Leuk voor de tegenpartij ls hel niet. Uitslagen: M. de Ruyter II - MTS 0-2 (régl.). SCHIM - M. de Ruvter II 2-0 (regl.Marathon II - MTS' 19-18. Blue Arrows - Matador II 24-20. Stand: Blue Arrows 4 4 0 8 160- SI SCHIM 4 3 1 6 128- 98 Matador II 4 3 1 6 102- 84 R. Green 3 2 14 110- 58 Marathon II 4 13 2 113-170 MTS 4 1 3 2 66-112 M. de Ruyter II 5 0 5 0 46-122 In de derde klas gaat Scheldemond nu onbedreigd op kop. In een te harde wedstrijd werd verdiend van Blue Ar rows II gewonnen. Blue Arrows II bezondigde zich teveel aan onbesuisd schieten, waarna de bal in de rebound meestal een prooi voor de langere IIBS-ers werd. Blue Arrow III was so als verwacht niet opgewassen tegen Marathon III. Litslagen: Marathon III - Blue Ar rows III 31-14, Seheldemond - Blue Arrows II 24-19. Stand: Scheldemond 4 4 0 8 92- 79 Marathon TIT 3 2 1 4 63- 55 Blue Arrows II 4 2 2 4 103- 91 SCHIM TI 4 2 2 4 109-115 RKS II 1 0 1 0 36- 41 Old Stars II 2 O 2 ft 39- 47 Blue Arrows III 2 0 2 0 29- 50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10