Het geld is op.... De hulp moet doorgaan! A* JA, IK HELP MEE MET ZO KUNT U MEEHELPEN NAAM: PLAATS: PROVINCIE. lÓOÓOüOÓOöC0 6OOOOö65oÓÖOÓÖüÖ&ÜMÖ(HK>1 ööóüÖÖÖOÖ pub..— Wilt U de mogelijkheid die U gekozen heeft aangeven door het bijbehorende vakje zwart te maken? Dan gaarne inzenden aan antwoord nummer 400, Utrecht, in een envelop. Dertien miljoen gulden bracht nederland practisch op één avond als een gul en groots gebaar van medeleven bijeen voor de slachtoffers van de tragische strijd in Nigeria/Biafra. Voor alle slachtoffers. Wie dan ook en waar dan ook. Dat is precies zes maanden geleden. En nu moet het comité „vluchtelingen hulp Biafra-conflict" u zeggen: die dertien miljoen gulden zijn op. Opgegaan aan het werk van Caritas, Wereldraad van kerken, Internationale Rode Kruis, Unicef. Dertien miljoen gulden. Dat is geen kleinigheid... Heeft dat nu zin gehad, dit werk, deze dertien miljoen? Ja, zeggen de artsen daar. Ja, zeggen de verpleegsters. Ja, zeggen de honderden anderen, werkers in de vluchtelingenkampen, in de geteisterde dorpen, in de troosteloze steden. Ja, zeggen de duizenden die er het leven door hebben behouden, zoals deze nummer 76. Ja, ja, ja, zeggen ze, het heeft zin gehad, hoe kostbaar en hoe moeilijk het ook was, het heeft zin gehad, we leven nog. De bon invullen en op de post doen. Vandaag nog. Niet morgen, niet overmorgen! Vandaag! In een envelop waarop u alleen maar hoeft te zetten: Antwoordnummer 400, Utrecht. Vandaag doen! Niet morgen, niet overmorgen. Vandaag! Maar wat ermee is gedaan, is ook geen kleinigheid. Er is een luchtbrug mee geslagen, een brug van hoop die letterlijk deed leven. Die duizenden en nog eens duizenden van de honger heeft gered. Vliegtuigen vlogen dag en nacht. Er zijn medische teams uitgezonden. Die met auto's en met helicopters moesten werken. Die tonnen medicijnen nodig hadden. Er zijn vluchtelingenkampen mee ingericht. En voedselcentra. En klinieken. Niet een paar, maar tientallen. NatuurhjK moet het doorgaan; want wij zijn er nog niet. Nog hoopt de dood een grote slag te slaan. Nog is de honger vijand nummer 1. Nog staan dokters en verpleegsters voor een gigantische taak. Nog zijn er die honderd duizenden vluchtelingen en nog komen er dagelijks duizenden bij. En als er straks (wie hoopt er niet op?) wapenstilstand is, misschien zelfs vrede, om het normale leven weer op gang te krijgen, dan moet er pas goed geholpen worden. Daar weten wij Nederlanders alles van. We hebben het immers zelf meegemaakt? Daarom roept de Stichting vluchtelingenhulp Biafra-conflict het Nederlandse volk voor de tweede maal op om te helpen. Gul. Zodat dit werk kan doorgaan HANDTEKENING: Ik heb een giro en schrijf over op gironummer 400 tn.v. Stich ting vluchtelingenhulp Biafra-conflict te Utrecht; Ik heb een bankrekening en maak over op de Crediet- en Effectenbank N.V. te Utrecht; Ik wil met contant geld betalen en breng het bedrag morgen bij een bank, een bondsspaarbank of een postkantoor; Brengen of overschrijven is voor mij niet mogelijk. Ik heb het bedrag opzij gelegd en ik verzoek U het - tegen overlegging van deze bon - bij mij thuis te laten afhalen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 20