Rotterdam kan niet besnoeien als Deltagebied traag loopt G. J. de Jager provinciaal voorzitter Zeeuwse CBTB Bus in sloot: 5 gewonden 2 ,Bij lange aanloop groeit druk op Rotterdam' Benoeming waarnemend directeur van bouw en woningtoezicht VEERE KRIJGT NU DEFINITIEF EEN BEJAARDENCENTRUM OPDRACHTEN VAN 2,5 MILJOEN VOOR AKF Bergen op Zoomse bij botsing gedood Hoofdbestuur over Mansholtplannen Rvk aan de bel VRIJWILLIGE RUILVERKAVELING RETRANCHEMENT OP STAPEL Organisatie CONTACTLENZEN ALMANAK Structuur Afscheid A. Oosthoek van rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst ZEEUWSE VW PARAAT OP CARAVANRAI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG A FEBRUARI 1969 L. A. STRUIK VOOR KVP VLISSINGEN: Minister verwijst W. R. V. Dusarduijn naar ged. staten DEN HAAG Minister De Block vai economische zaken heeft het tweede kamerlid drs \V. R. V. Dusarduyn (kvp) uit Goes ontkennend geantwoord op diens vraag of hy de tariefverhoging van het Hulsterse bejaardentehuis ,De Blaauwe Hoeve* wil beperken. In zijn antwoord wijst de minister er op, dat niet hij, maar het college van ge deputeerde staten moet toezien of er een billijke verhouding bestaat tussen de gevraagde prijs en de geboden huisves ting en verzorging. Gs hebben dit toe zicht krachtens artikel 8 van de wet op de bejaardenoorden. Aangezien gs van Zeeland een standpunt zullen bepalen, acht de minister het niet op zyn weg liggen een oordeel uit te spreken over de verhoging van de basistarieven van ,De Blaauwe Hoeve'. De heer Dusarduijn had gevraagd of er over deze tariefverhoging overleg had; plaatsgevonden met het ministerie van t economische zaken. In het antwoord j verwijst de minister wat dit betreft naar de provinciale bevoegdheden. In zijn antwoord deelt de minister mee, dat het bestuur van ,De Blaauwe Hoeve' betreurt, dat de mededeling van de ta- zo laat werd HetAbmen 4S rak= houdt mot de dat er duidelijke Indicaties zijn dat het Deltagebied in een grotere eenheid moet worden samengevat?', ,Is de or ganisatie er zo, dat het bedrijfsleven bij eén instantie volledig kan worden inge licht over alle mogelijkheden en onmo gelijkheden, als woningen, water, creatie, energie?', .Heeft Zeeland concreto weieens gebruik gemaakt van de diensten van het havenbedrijf Rot terdam? Zou een dergelijke praktische samenwerking ook mogelijk zijn tussen één of meer instanties en zou het de samenwerking kunnen bevorderen Misschien is een Deltabureau, zonder bestuurlijke organisatie voor de Zeeuws- Rotterdamse samenwerking mogelijk"" VLISSINGEN ,Wij proberen als raadsleden het algemeen belang van de Rotterdammers evengoed te dienen door ervoor te zorgen, dat het in kwade zin geen tweede Roergebied wordt. Anderzijds is het niet verantwoord als we op onze haven- en industrieactiviteiten zou den besnoeien, als er in het Deltagebied geen volwaardige, aantrek kelijke alternatieven gevonden zouden worden'. KVP-fractievoorzit- ter in de Rotterdamse raad en lid van de havencommissie, mr L. A. Struik heeft dat maandag in het Strandhotel voorgehouden aan een klein gezelschap Vlissingse KVP-leden. Hij deed dat ,als part-time politi cus' in een inleiding voor de Vlis singse KMI* over .Rotterdam en de Delta'. En hij zei daar: ,Ik hoop in derdaad, dat Zeeland met Péchiney over de drempel' is en dat het Wes- terscheidehekken tot een volwaardige ontwikkeling komt. Zou die aanloop tijd zeer lang worden, dan kan het niet anders of de druk op Rotter dam zal zo groot worden, dat de ge bieden rondom opnieuw bezien moe ten worden om hun industrieel ge bruik. Dan zou in studies en beleids beslissingen weer overwogen moeten worden bijvoorbeeld de Hoeksclie Waard en Yoorne-Putten vc doel ,op kaart' te zetten', Mr Struik attendeerde in zijn betoog ook op de visie in Rotterdam dat men moet open staan voor een hergroepe ring van de industriegebieden' als de ontwikkelingen daartoe aanleiding ge ven'. Hij bracht het recente Hams-rap port ter sprake, waarin zoals hij ant woordde op een vraag van de heer W. Hamerlinck ,het Kanaal Hoeksche Waard op de kaart inmiddels is gegra ven'. In de discussie reageerde de heer l. Filius op die opmerking: ,In het rapport is de behoefte toch wel ge legd in het gebied waar Rotterdam die graag ziet gelegd. Is het rapport een proefballon?' Mr Struik: ,Het rapport is uitsluitend op verant woordelijkheid van b en w gepubli ceerd. Dit soort studies staat bloot aan de openbare kritiek, en het hangt af van de weerstanden en argumen taties in hoeverro ze vatbaar zijn. Het zou inderdaad een proefballon kunnen zijn'. Aan het slot van zijn betoog legde Struik zijn gehoor een aantal vragen voor, zoals: ,Is het verstandig, dat Vlissingen en Terneuzen ieder "een ei gen havenschap oprichten in een tijd, MIDDELBURG De heer A. J. W Mathijssen oud-directeur van ge meentewerken te Middelburg zal tij delijk optreden als waarnemend hoofd van de dienst voor bouw- en woningtoe zicht op Walcheren. Er ontstond een vacature door het ovenlijden van direc teur J. de Smit. Hij meende, dat Rotterdam en Zeeland zouden kunnen bijdragen aan zo'n ver-j betering van het havenoverleg, dat er| een regionaal beleid of -bestuur zoul kunnen ontstaan. Directeur J. van Konijnenburg van het havenschap Vlissingen-Oost be-; die vragen BELGISCHE EN NEDERLANDSE DOUANE ONDER ÉÉN DAK TE SAS Burgemeester deelt raad mee: Bouw kan in mei beginnen ïiteindelijk garant. Brandweer VEERE Burgemeester A. de Kam heeli maandagmiddag aan de raad mee gedeeld dat de bouw van het nieuwe j GOES De AKF ontving van de Ko ninklijke Nederlandsche Zout,industrie te Hengelo wederom de opdracht, voor het vervaardigen van 5 grote zoutin- d am pers voor een nieuwe fabriek in Stade (Duitsland) en 4 nog grotere in- dampers voor een nieuwe zoutfabriek in Hengelo. Deze laatste fabriek wordt de grootste zoutfabriek ter wereld. Vo rig jaar september is door AKF een dergelijke zoutindampinstallatie Engeland geleverd. Hiermede is een bedrag van onge 2,5 miljoen gulden gemoeid, waarbij de installatie voor Stade in september en die voor Hengelo in november van dit jaar geleverd moeten worden. Het groot ste vat heeft een diameter van 8 meter 40, een lengte van ongeveer 15 meter en het weegt 90.000 kg. Deze vaten zullen compleet In de grote hal van de AKF te Goes worden ver vaardigd. Het transport van Goes naar Hengelo zal spectaculair worden daar de apparaten gezien hun afmetingen ge ballast drijvend moeten worden ver voerd. Hierbij moet het Twente-Rtjnka- naal met zijn 23 vaste bruggen en een hoogte boven het water van 6,5 meter worden .genomen'. Een zustermaatschappij van de AKF, de Nederlandsche Electrolasch Maatschap pij te Leiden, heeft eveneens opdrach ten voor de zoutfabrieken verkregen. Mede gezien het feit dat de AKF ook van andere zijde grote orders heeft we ten te krijgen, is een goede bezetting van de werkplaatsen voor de toekomst gewaarborgd, zo deelt men van direc tiezijde mee. toogde in antwoord op onder meer, dat de Zeeuwse keling ,een gevolg is van de moge- j lijkheden hier en dat men er niet voor afhankelijk is van Rotterdam'. ,\Ve' kunnen ons ;iict veroorloven niet te spreiden', meende hij, .anders loopt Rotterdam vast. met l»ij\oorbeeld zijn wegen. Zeeland kan Rotterdam hel pen ruimte te bieden'. De heer Filiu' meende in dit verband ook, dat Zee-.„.w-.. land in provinciaal bestuur, ETI en [{„iKjs(.),e douane is weggevallen l)e zet voor de realisering van het plan. h^ilrn^slevp^'^Tlè^infnVma'tk's tl'1 ver- verhuizing is een gevolg van (le ver- Enko)e raadsleden toonden zich gere- bedryfsleven alle informatics te v er brefhngswerken aan het kanaal Gent-1 Sörvecrd over dat ga,railt staan. Zo wilde bejaardencentrum kan beginnen in V re. De vergunning kan worden verleend nu gs hun goedkeuring aan liet plan hebben gehecht. Verwacht wordt dat Gent aan de" grens "xederland-België, half mei met de houw kan w orden ge- verhuisd. De grenspost is door deze start. lil de raadsvergadering kwamen -rluiizing bijna een kilometer zuide- b en w al meteen het verzoek bij de liggen, zodat het stuk raad om garant te staan voor een kas- lijke. komen strekken. Ten aanzien van de haven schappen werd op de langdurige voorhreiding geattendeerd. Mr Struik had aan het begin van ztjn Inleiding een aantal punten uit de ver schillende rapporten van de afgelopen jaren over de zeehavenontwikkeVing met de bezoekers doorgenomen. En hij stel de: .Ook als een plan gemaakt is blijft een aanpassen van de gegevens nodig Het best kan Shell-chemie als beeld van een flexibel beleid gelden.' De bezoekers waren verwelkomd door voor zitter P. Wilderom. MIDDELBURG In het Middelburgse Gasthuis is maandagavond do Bergen op Zoomse onderwijzeres inej. A. M. L. Lansu (35) bezweken aan de verwon dingen die zij 's morgens opliep bij een frontale botsing op rijksweg 58 tus- Middelburg en Vlissingen. Een slip- dek en hotste frontaal op de auto mejuffrouw Lansu. Zij werd direct na het ongeval dat. omstreeks kwart ovci negen gebeurde in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis in Middel burg vervoerd. De Tilburger werd met een kaak fractuur in het Gasthuis opge nomen. IN DE PLAATS VAN J. VAN DEN BOS GOES Op de laatste hoofdbestuursvergadering van de Zeeuwse CBTB 1b de heer G. J. de Jager met de grootst mogelijke meerderheid van stemmen gekozen tot provinciaal voorzitter van de CBTB. De heer Dc Jager was al een groot aantal jaren viee-voorzittcr van de Zeeuwse CBTB. Hij is praktiserend landbouwer op een akkerbouwbedryf in Anna Jacobapolder. Zoals bekend volgt de heer De Jager hierbij de heer J. van den Bos op, die op eigen verzoek met ingang van 1 januari 1969, van de werkzaam heden en verantwoordelijkheid van het voorzitterschap werd ontheven De steeds toenemende werkznamheden als lid van gedeputeerde staten deed hem deze beslissing nemen. De Zeeuwse CBTB neemt op haar Zomer-Toog- dag op 25 juni officieel afscheid van de heer Van den Bos. Het hoofdbestuur koos de heer P. van Hoeve uit Axel tot vice-voorzitter. Het hoofdbestuur van de Zeeuwse CBTB wees unaniem de prijsvoor stellen van de Europese Commissie in Brussel af. Deze prijsvoorstel- lenzijn onaanvaardbaar omdat zij met name voor de akkerbouw een grote verlaging betekenen juist in een tijd dat de kosten stijgen. Hei bestuur achtte het ook onaanvaard baar dat de landbouw op geen enkele' wijze mee-profiteert van de pro- duktiviteitstijging in de agrarische sector, eerder het tegendeel name lijk een teruggang in het inkomen Het bestuur nam kennis van de bedrijfseconomische rapporten waar uit blijkt dat 40 tot 50 procent van de leden op hun bedrijven minder inkomen hebben dan een vak landarbeider. leden jaar; voor de zandaardappe- len is dit 19 procent lager. de export tot en met december liep zeer bevredigend. Voor__klei- serieus, de bedoeling hiervan was vermoedelijk om de termijnmarkt te beïnvloeden. Het bestuur betreurde het dat bij de raming van de huidige voorraden zo wel de voederaardappelen als de con sumptie-aardappelen waren samenge voegd en dat bij deze raming geen enkele rekening is gehouden met de dit jaar grote uitval van slechte aard appelen.,Deze raming van de huidige voorraden gaven een onjuist beeld en deden een "aanval op de prijszetting' meent het bestuur. onder de heer D. Kasse Dzn de stichting hebben. A. Mol (gb) schreef zijn gereserveerdheid toe aan de vrees dat de gemeente straks zal moeten op draaien voor de kosten die moesten wor den gemaakt voor een eerder plan, waarvoor monumentenzorg een stokje stak. kosten die volgens de heer Mol mogelijk oplopen tot 60.000. Burge-- meester De Kam verklaarde dat het geld dat in het eerste plan is gestoken, niet weggegooid is omdat het plan in gewijzigde vorm op een andere plaats wel bruikbaar bleek. Alleen de kosten van de sonderingswerken op de eerder! (motordrijver kleine handelsvaart) de, gekozen plaats blijven als nadelige post j heren \V. Gerards en J. J. Mallawauw.op de begroting staan. Overigens bleek, beiden te Middelburg en D. Heydra te wel uit opmerkingen van de raadsleden Vlissingen. j dat men de realisering van de allang Belgische en Nederlandse douane-amh-i meer gegevens tenaren hebben een gezamenlijk onder- dak gevonden op het nieuwe douane- u- neer J- A- eniplacement, waar ook een kantoor van de Ver ex is gevestigd. De verhui zing begon maandagmorgen in a lie vroegte en omstreeks één uur 's mid dags was de verhuizing een feit. Al leen de telefoonaansluitingen lieten iets langer op zich wachten. Naar aanleiding van dc brand in Seroos- kerke drong do heer W. Onderdijk lari bij b en w op aan toch vooral niet te karig tc zijn met de financien, waar het gaat om goed materieel voor de brand weer. De brandspuit van Serooskerke zou niet meer capabel zijn om op straat te komen en voorts wist de heer .Onder- dijk te vertellen dat er al een jaar een wensenlijst je van de brandweercomman dant op behandeling ligt te wachten. Ook dient er volgens hét raadslid een herziening in de brand kraanvoorziening te komen. De heer Mol vroeg om een onderzoek naar de werking van de pom pen van de zuiveringsinstallatie van het zwembad in Serooskerke. Dc pompen zouden nog maar een kwart de gestelde capaciteit halen. De heer Mol achtte een onderzoek gewenst naar de leve ringsvoorwaarden, maar ook vond hij een onderzoek nodig uit hygiënische overwegingen, RETRANCHEMENT De afdeling Re- trancliement van de ZLM hield haar jaarvergadering in café Lutcijn onder voorzitterschap van de heer C. J- Alme- kinders-Vercouteren. Deze richtte een bijzonder woord van welkom tot de heer I. de Bruijne, die voorzitter is va kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen, mr E. Wage, algemeen-secretaris van de ZLM en tot burgemeester J. A. Leen- houts. Hij deelde mede, dat in een gedeelte van de gemeente een begin is gemaakt met besprekingen over een vrijwillige ruil verkaveling. Bij de onderhandelingen zullen de heren C. J. Almekinders-de Blaeij en Iz. Basting behulpzaam zijn. De heer Almekinders werd met algeme stemmen als voorzitter der afdeling her kozen. De heer L. P. de Regt behandelde het financiële gedeelte van het afgelopen jaar. Hieruit bleek, dat het de afde ling in 1968 voor de wind is gegaan. Met grote aandacht luisterde de vérga- dering naar het jaarverslag van de se cretaris, de heer L. I. Basting. Het was evenals vorige jaren weer geheel op rijm gezet, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. Ook bij de geanimeerde kof- -iemaaltijd .waarbij ook de dames aan wezig waren, zorgde de heer Basting voor een tafelnjm. Burgemeester J. A. Leenhouts merkte op, dat het voor hem een prettig geluid was te vernemen, dat in zijn gemeen te in beperkte kring een begin is ge maakt met besprekingen over een vrij willige ruilverkaveling. Veel aandacht bestond voor de lezing van mr E. Wage over landbouw en re creatie. aardappelen oogst 1969 169.000 ton irt: voor 1967 was dit 154.00 dit 150.000 ton expoi ton; en in 1955 139.000 ton; de aardappelprijzen België heeft een veel kleit oogst dan verleden jaar en de port uit België heeft thans niets meer te betekenen Frankrijk heeft daarentegen de export opgevoerd, de geruchten van een groot aanbod van de Franse bintjes tegen zeer lage prys en de hierover verschenen advertentie in een Nederlands vakblad zijn niet hij aan. dat de belangstelling van het toerisme voor onze provincie in de laatste elf jaar zeer sterk is toegeno men Het aantal overnachtingen stee° Naast de vele landbouw politieke: die jaren van 1 tot 6 miljoen. Ook zaken sprak het 'hoofdbestuur zich j West-Zeeuwseh-Vlaanderen kreeg hier- even uit over organisatorische punten v'an ruimschoots zijn deel Het aantal Zo werden de statuien en regie- slaapplaatsen voor toeristen steeg in dit ten voor de bij de fusie op te rirh- gebied lot ruim 1&000- ten CBTB West-Nederland goed- naar schatting 60.000 zijn. gekeurd en die zullen nu ter keil- j De strandbezetting toont hetzelfde vei- nisname aan de afdeling worrlen schijnsel Dit wordt voor 1985 geschat toegezonden i °P 90.000 per dag. In 1962 was dit nog ioe„ezonaen. i um personen Voor Betranche- De heer A. Lorier uit Souburg werd'ment met zijn 8.8 ha droog strand zal gekozen in het bestuur van .Gropa- dit in 1985 ongeveer 7000 strandbezoe- Fax'. Ook het landbouwonderwijs en Kers per dag betekenen. De gemeente het nijverheidsonderwijs voor meis- zal tegen die tijd voor de toeristen jes kwamen uitvoerig ter sprake. 3000 slaapplaatsen hebbben. Besloteu werd de schöolaccommodn- Spreker vroeg zich af of het aantrek - tie van de chr. nijverheidsschool voorkelijk is nog meer kampeerboerderijen meisjes te Bruinisse uit te breiden, j aan te leggen. Hierop is geen recht- In de eerste plaats is het inrichten van een kampeerterrein momenteel meer dan vroeger gebonden aan normen, re gelend het aantal bewoners per ha. Der halve zullen de prijzen voor de kam- g-erders minstens moeten verdubbelen, e vraag is, hoe de kampeerder hier tegenover staat. In de "tweede plaats wordt de concur rentie van het buitenland met de dag groter. Voor 250,- brengt het vlieg tuig de vakantieganger naar het ge bied van de Middellandse Zee. Het kli maat in dat gebied is meestal heel wat aantrekkelijker dan het onze. Schriel hiertegenover staat de prijs van 450,- huur per week voor een Zeeuwse zo merwoning, dit jaar wellicht nog ver hoogd met een bedrag voor btw. Voorts bestaat er twijfel aan de ren tabiliteit van nieuwe ka.mpeerbedrijven in verband met de hoge grondprijzen, vooral ais men niet over eigen grond beschikt. Voor een nieuw bedrijf van 4 ha is dan een kapitaal van 264.000.- nodig, zijnde ongeveer 60.000,- per ha. Beschikt men niet over eigen personeel j en moeten daarenboven ook nog de land-1 bouwwerkzaamheden voortgang vinden, dan kan aangetoond worden, dat de verdiensten in" geen verhouding staan tot de overlast die men in deze branche ondervindt. Met betrekking tot de landbouw ging de heer Wage vrij uitvoerig in op het plan Mansholt. Het ZLM-filmjournaal van de heer W. C. Sinke werd met grote aandacht ge volgd. --j Voorts bezorgde de PJG de bezoekers. Met uitgebreid cijfermateriaal toonde een aV0nd met de opvoering Hii nin aof rla line van hol .'P.r.t-, Prijsopjager Het voorste] tot herziening van de reinigingsrechten ontlokte aan het zelfde raadslid opmerkingen als zou de gemeente Veere dezelfde kant op gaan als de PTT die ,de grootste prijsopjager wordt genoemd'. .Wy gaan nu ook al met vijfentwintig pro cent omhoog', constateerde de neer Mol die, eveneens wijzend op de op geschroefde rioolbelastingen het toch Ook andere raadsleden als de heer H. Janse (ch) en S. de Brurjn (gb) vonden de verhoging aan de forse kant. De heer Kasse zag het allemaal niet zo zwaar in. Hij meende dat het nog best betaalbaar was. De heer Wouters droeg kosten verlagende suggesties aan. Bur gemeester De Kam meende dat niet kon worden gesteld dat in Veere de lokale belastingen tot het hoogste worden opgeschroefd. De raad ging ten slotte mee het voorstel akkoord. Besloten werd de Kerkstraat in Serooskerke te noemen naar de onlangs bij een ongeval omge komen ds Van Wouwe. De naam Dorps straat in dezelfde kern verdwijnt zeer tot teleurstelling van de heer Janse en wordt omgedoopt in Torenstraat. De voorzitter deelde nog mee dat de Lan- gedam over enkele weken zal worden verbeterd, dat de ratiowoningen in Veere wél en in Vrouwenpolder nog niet hele maal bezet zijn en dat zal worden ge- tract om alsnog een toewijzing van wo- lingwetwoningen los te krijgen. TVt" aatste ar''-1" de heer bestuur heeft getracht de gevolgen van de late mededeling te verzachten door uitstel van betaling van de verhoging. (ADVERTENTIE) HÉT ADRES VOOR OPTICIEN ST.-JACOBSSTRAAT 14 VLISSINGEN - TEL. 2398 leeuwse Vorige week kon men in de ru briek ,Onze kleintjes' een adver tentie lezen, waarin de verliezer van een diepvrieskip een belo ning voor de vinder in het voor uitzicht stelde. Verloreneen diepvrieskip, tegen beloning terug te bezorgen' stond er. Ja, inderdaad, hier steekt wat achter. De kosten van de adver tentie zullen mét de beloning on geveer de prijs van de kip belo pen. Maar wat steekt er achter Bevat de kip geheim-enf De BVD zou er toch maar van op kijken nis ze het beestvoor het in de diepvries ging, een micro- lilmpje tc vreten hadden gegeven. Wij voelen weinig voor deze theo rie. Gewoon een man met een voorkeur voor juist déze kip, Zorgvuldig uitgezochtbetaald en nou zal ie ook. Dit soort hard nekkigheid is sterker dan de rede. Het verdient bewondering. Op dit punt moet spilziek Nederland maar eens snel ontdooien. o's die deze ondernemers dragen, blijkt duidelijk dat van verlaging van de prijzen geen sprake zal kunnen zijn', aldus het bestuur. Het bestuur besloot, wanneer het er naar uit gaat zien, dat deze prijsvoor stellen toch aanvaard zullen worden en men in Brussel geen rekening zal houden met de COPC voorstellen (voor stellen van de boerenorganisaties in de 6 EEG landen) dat het hoofdbestuur aan de Nederlandse CBTB zal verzoeken samen met andere organisaties een mas sale bijeenkomst te beleggen om daar mee als landbouw ,een ruk aan de bel' te geven. Het bestuur geeft er de voorkeur aan dat in kader van overleg tot bevredi gende resultaten kan worden gekomen, maar de huidige democratie blijkt veelal niet meer binnenskamers gevoerd te kunnen worden', zo meent men. Met name de vakcentrales zijn al spoedig bereid de straat op te gaan en open bare bijeenkomsten te organiseren. Het bestuur acht dit geen ideale werkzijze, maar als mocht blijken dat overleg in de binnenkamer geen oplossing biedt, zal ook de landbouw in het "publiek van zich moeten laten horen. Het be stuur nam kennis van het feit, dat de heer Mansholt heeft meegedeeld over de prijsvoorstellen te willen spreken zodat zij de wens uitspreekt, dat Mans holt nu óok bereid zal zijn met de COPA voorstellen rekening te. houden waardoor de.ruk aan de bel' niet nodig zal blijken. Het bestuur nam kennis van het her structureringsplan voor de landbouw en besloot dit plan in studie te nemen. De interprovinciale commissies voor akkerbouw, veehouderij, groenten en fruit, zullen allen afzonderlijk dit plan bestuderen en het bestuur adviseren. Het bestuur heeft waardering voor de uitgangspunten van het plan en wil graag positief nagaan of dit plan realiseerbaar Is en op welke punten het dient te worden aangepast. Het bestuur nam ook kennis van het prijsverkoop van de consumptieaard appel-afzet, die de laatste weken een daling te zien geeft. Het bestuur ver wacht dat een dergelijke afgang als vorig jaar van de aardappelmarkt de boeren dit jaar bespaard zal blijven. Deze verwachting baseert zij op de volgende feiten de oogstraming voor klei-aard- appelen is 5 procent lager dan ver- NA SLIPPARTIJ BIJ WESTDORPE WESTDORPE Vijf mensen zijn maandagmorgen gewond toen een bus van de ZVTM uit Terneuzen op de Eversdam nabij Westdorpe slipte en in een sloot terechtkwam. Twee gewondpn, de meisjes J. M. C. (13 jaar) uit Zuiddorpe en K. Nadat de bus, die werd bestuurd door O. H. de R. uit Sas van Gent, van de weg afraakte ramde hij nog een lang: de dam staande boom. die zich in d< zijkant boorde. De sloot waarin het voertuig belandde ligt zeker 5 a. 10 meter lager dan de weg. De rijks politie van Sas van Gent is de ge hele maandag bezig geweest met het verzamelen van gegevens over de juiste toedracht van het ongeluk. Door de slip partij ontstond aanvankelijk enige ver traging op het traject Zaamslag - Axel - Zuiddorpe - Westdorpe - Sas van Het ongeluk gebeurde omstreeks 10 Gent. dat de bus reed. uur .De Eversdam was op dat moment j Op de foto: de bus na de slippartij modderig als gevolg van sneeuwval. van VV. (13 maanden) uit Koe wacht), liggen in het Sluiskilse St.- Elisabethziekenhuis. De passagiers M. uit Sas van Gent, mevrouw B.- van V. uit Winkel (N.-H.) en J. B. uit Zuiddorpe liepen letsel van lich tere aard op. Zij konden naar huw. De bus is zeer zwaar beschadigd. het blijspel .De snoek'. GOES In het Landbouwcentrum te Goes heeft de heer A. Oosthoek, hoofd assistent by de rflkstuinbouwvcorlich- tingsdienst voor Zeeland en Westelijk Noord-Brabant, maandagmiddag in klei ne kring afscheid genomen van dc dienst. De heer Oosthoek is in de bijna dertig jaar dat hij bij de voorlichtings dienst is geweest, in agrarisch Zeeland en Brabant een bekende persoonlijkheid geworden. In 1939 kwam de heer Oosthoek bij de dienst voor de kleine tuinbouwers. Van 1940 tot 1941 was hij als taxateur werk zaam in het inundatiegebied Kruiningen. Na de oorlog kwam hij terug bij de voor lichtingsdienst waar hy speciaal belast werd met de uitvoering van het tuin bouwkundig onderzoek. In dit onder zoek waren alle facetten van de zuid westelijke tuinbouw begrepen: groente-, bollen- en fruitteelt. De heer Oosthoek was in die jaren een van de naaste me dewerkers van de tuinbouwconsulenten. de irs Bosma, De Bakker, Van Soest, Van Hennlk, Vellekoop en Sytstra. Als leraar aan de verschillende tuinbouw- opleidingen. onder meer te Kortgene. Heinkenszand. Nieuwdorp en Le.wedorp. heeft hij enkele honderden jonge Zeeuw se fruittelers van een praktijkopleiding voorzien. De heer Oosthoek heeft ook bestuurlijke functies ln de Nederlandse Fruittelers Organisatie vervuld. De landbouwconsulent ir H. Sytstra en de sprekers na hem kenschetsten de here Oosthoek tijdens de afscheidsbij eenkomst als een blijmoedig man, die zich door zijn open optreden in Zeeland en Brabant veel vrienden heeft verwor- en. De heer Oosthoek werd alom ge- aardeerd als een deskundig voorlich ter, die zich altijd wist aan te passen; aan de mensen met wie hij moest wer ken en die zijn grote praktijkervaring op voorlichtingsavonden, bij bedrijfsbe zoeken en voor de klas op de hem eigen ongecompliceerde wijze wist over te dragen. Verschillende cadeaus van zijn naaste collega's en het instituut voor planteziektekundig onderzoek in Wage- nlngen onderstreepten de waardering. Voor mevrouw Oosthoek waren er bloe men. Glad wegdek: ernstige val motorrijder KLOOSTERZANDE Tijdens een In haalmanoeuvre op de Hulsterweg nabij Kloosterzande maandagmorgen ongeveer kwart over zeven kwam de motorberij der de heer W. van der B. uit Ossenisse na een slippartij op de weg terecht. De heer Van der B: viel, toen zijn mo tor op het gladde wegdek slipte; hij liep enkele inwendige kneuzingen op. Op medisch adv es werd h i naar het. ziekenhuis te Hulst overgebracht (Foto PZC) I motor was totaal vernield. MIDDELBURG De complete staf van de provinciale VW is op de caravanral actief geweest met Zeeland te .verkopen'. De Zeeuwse stand kreeg veel bekijks. ,Het is zeer geslaagd en we doen het dan ook beslist over', zo zegt directeur Jo de Regt. Mét zyn mensen heeft hij bij toer beurt belangstellenden Zeeland- minded proberen te maken. Daar was niet veel moeite voor nodig want er kwam heel wat aanloop van mensen die meer over een zomerverblijfin vakantie land Zeeland wilden weten. Er waren, dan ook reeksen serieuze belangstellenden. De speciale af levering van .Zeeland vakantie land' werd een bestseller en ook de .Schouwen-Duiveland krant' werd druk verspreid. Op de laat ste dag was men zelfs al voortij dig door een omvangrijke hoe veelheid vanuit Middelburg mee gebrachte folders heen. De WV- stand was opgesierd met foto's van Wim Riemens, Wielrijdster gewond bij aanrijding met auto in Goes GOES Op de Dam in Goes is maan dagmiddag mej A. D, K. uit die plaats gewond geraakt toen zij met haar fiets werd aangereden door een auto. Mej, K. kwam vanuit de richting Koepoort en wilde op de Dam linksaf slaan, waarbij zij niet wachtte op een tegemoetkomende rechtdoor rildende auto, bestuurd door A. de S. uit Den Haag. Na verlening van eerste hulp door dokter P. Kleinepier uit Goes werd mej. K. naar het ziekenhuis Bergzicht gebracht, waar zij met letsel aan het hoofd is opgenomen. De auto werd vry zwaar beschadigd. VRIJ KOUD Geleidelijk toenemende bewolking maar op dc meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noord en nest. Ongeveer dezelfde temperatu ren als gisteren. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag: overgang naar zachter weer met over het algemeen weinig neerslag. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: voor woensdag: aantal uren zon: minder dan 3; min.temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven normaal; max.- temp.: van ongeveer normaal tot 4 gra den boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: min der dan 3: min temp.: van 2 tot 7 graden boven normaal; max. temp.: van 1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Normalen 5-9 februari: min.temp. max.temp. Den Helder 0 4 Eelde —2 4 De Bilt —1 5 Vlissingen 1 5 Zuid-Limburg 1 5 ZON EN MAAN 5 februari Zon op G8.14 onder 17.35 Maan op 21.10 onder 09.27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2