Landbouw verdwijnt niet als bedrijfstak maar verandert' Tweeling legde eerste steen voor school te Heinkenszand Gemeenschappelijk beleid groente- en fruitsector nodig Reorganisatie voorlichting voor landbouw in Zeeland 4 ZLM-kring Hulst vierde het 125-jarig bestaan STOKPAARDJE VAN ZLM... Conferentie vrije evangelische gemeente Goes werd besloten Ambonese predikant Souburg overleden Op tuinbouwmiddag van de NF0 Juiste plaats Onzekerheid Transformatie Waarom nu? FRITESKRAAM VEÊRPLF1N KRUIWAGEN IJITGMRAW PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 MENING MR SCHLINGEMANN KLOOSTERZANDE ,De land bouw is geen verdwijnende, maar een veranderende bedrijfstak. In deze vredesperiode kunnen we de ontwikkelingen van wetenschap en techniek ten goede laten komen aan een verhoging van de produk- Öe en de welvaart van velen. In het gebruik van moderne technieken openbaart zich echter ook het ver- bchü tussen de ontwikkelde en de Onontwikkelde wereld. Er is in de Onontwikkelde wereld weliswaar »en bovenlaag die weet hoe ze met deze zaken om moet springen, maar die er niet in slaagt om de grote massa te bereiken'. Des» (landbouw) balans in wereldper- rstief gaf vrijdagmiddag mr. J. F. Schlingemann voor de leden van de ZLM-kring Hulst, die in hotel Van Leuven te Kloosterzande het 126-jarig bestaan van de kring vier den. In zijn toespraak stelde mr. Schlinge- fenann de kenmerken van de industriële tegenover die van de landbouwproduktie Daarbij kwam hij tot enkele nadelige verschillen aan de landibouwkant: de vraag naar voedsel Is in de welvaarts landen beperkt, omschakeling zowel qua bedrijf als qua teelt ligt moeilijk en hetzelfde geldt voor een aanpassing van vraag en aanbod. Er manifesteren zich momenteel aanzienlijke produktieover- nchotten, niet in de laatste plaats als gevolg van het beschermde landbouw beleid van diverse regeringen. ,De produktie zal in de verschillen de landen nog worden opgevoerd. Ik denk aan Canada en Rusland, dat binnenkort op de exportmarkt ver schijnt. India en Pakistan kunnen zich wellicht straks zelf voorzien', al dus de oud-secretaris van de ZLM. Mr. Schlingemann kwam tot de conclu sie dat grote produktie-eenheden zo als ze ook voorkomen in de communis tische staten geen gunstige resulta ten hebben opgeleverd. Sprekend over de situatie van de landbouwersgezinnen, merkte hij op dat de boerenstand welis waar door de eeuwen heen met wis selvalligheden te kampen had, maar dat zich momenteel onder de landbouw ver anderingen van een karakter voordoen. ,Daar zijn bijvoorbeeld de mechani satie en het feit dat de welvaart van andere bevolkingsgroepen snel ler steeg dan die van de boer. De werktijden zijn bovendien korter. Een niet onbelangrijke bron van ongerust heid wordt ook gevormd door het verdwijnen van oude waarden. Met name in Nederland hebben we de neiging om die zonder meer over boord te zetten zonder er iets nieuws tegnover t stellen. Zaken als por nografie en homofilie, onlangs in de kamer, die moeten er niet voor in de plaats komen'. De heer Schlingemann was in zijn toespraak begonnen met enkele pa rallellen te trekken tussen landboüw- toen en landbouw nu. Hij ontleen de de oudere gegevens aan de notu len van de Hulsterse ZLM-kring. KLOOSTERZANDE In zijn ju bileumtoespraak op. de vergade ring van de 125-jarige ZLM-kring Huist, heeft kringvoorzitter J. W. Scheele melding gemaakt van een koninklijke hengst, die een merk waardige rol heeft gespeeld in het bestaan van de kring en de maatschappij. In 1851 gaf koning Willem III een in Engeland ge kochte stamboekh engst cadeau, bestemd voor de veredeling van het akkerbouwpaard. Het dier, dat aanvankelijk in Middelburg was gestald, staat in 1852 een tijdje in de Hulsterse kring. In 1855 komt de hengst opnieuw op de proppen. Tijdens een verga dering in januari vertelt de voor zitter dat hem ia gebleken dat de hengst, die bij een zekere J. T. Leenknegt was geplaatst, door .dezelve' is uitgeleend aan de heer P. A. Clippelaar. Deze ge bruiker liet het koninklijk paard mast vervoeren. De voorzitter vindt dat een misbruik en stelt voor om het dier bij Clippelaar weg te halen. Mr G. H. Vogel vanger één van de kringleden is daar echter tegen. Hij meent dat op de aanklacht van slechts één verontruste niet tot het verplaatsen van het dier kan worden overgegaan. In een ver gadering van 19 maart 1855 is de hengst weer aan de orde. De voorzitter vertelt nu dat heng- stenhouder Leenknegt het dier inderdaad aan zijn vaste arbei der' Clippelaar heeft gegeven om 5 karren mest te vervoeren. Na een heftige discussie besloot de vergadering de hengst toch bij Leenknegt te laten. En daarmee kreeg het drama zijn afronding, Over de fokresultaten van het dier hebben de archieven, zo ver telde de heer Scheele, niets meer gemeld... Mr Schlingemann tijdens het uit spreken van eijn jubileumrede. (Foto: PZC). De jubileumviering begon met een ont vangst op het gemeentehuis van Hon- tenisse. Waarnemend burgemeester P. J. Everaert zei in zijn felicitatie i fde ZLM steeds nauw met zijn gem-ente was verbonden. Hij had veel waardering voor het werk van de maatschappij, dat zich niet alleen beperkt tot activi teiten in de streek. De heer Everaert memoreerde voorts de plezierige con tacten tussen kring en gemeentebestuur. Kringvooreitter J. W. Scheele compli menteerde op zijn beurt het gemeente bestuur, dat volgens hem steeds een open oog heeft voor de belangen van de landbouw. In dit verband qpemde hij ook de aanleg van de haven in Walsoorden. Op de bijeenkomsy in ho- telVan Leuven ging de heer Scheele die per in op de geschiedenis van'de kring. Op 2 februari 1844 was de oprichtings vergadering van deze eerste regionale landbouworganisatie in Zeeland. Judo- caa Sergeant, lid van de provifMale commissie voor de landbouw en burge meester van Hontenisse, trad op als voorzitter. Hij werd opgevolgd door de heer E. Vogelvanger. 1904 maakte .het land van Axel' zich los van de Hulsterse kring en in '14-'18 zette de organisatie zich in voor de belangen van door de oorlog benadeelde landbou- GOES De driedaagse conferentie over .Christen zijn in onze tyd', georgani seerd door de vrije evangelische ge meente te Goes, is donderdag besloten. Er was een middag- en een avondbijeen komst. 's Middags stonden de onderwer pen .verstaan wij deze tijd wel en .wat zeggen ons de tekenen der tijden?' op het programma. Tijdens de avonddienst werd er gespro ken over ,onze plaats in de gemeente en als gemeente'. De sprekers in beide dien sten waren ds A. J. Buurman uit Bus- sum en ds J. Verboon uit Dordrecht. De leiding was in handen van de consulent, ds G. van Bruggen uit Wemeldinge. Vooral voor de avonddienst bestond een grote belangstelling. Aan het slot van de conferentie zei ds Van Bruggen: ,We mogen getuigende christenen zijn. De eenheid is gefundeerd in de hoop. Een gesprek met andere kerkgenootschappen mogen we niet vermijden. Zo'n gesprek kan juist zegen brengen. Christen zijn in onze tijd vraagt liefde voor onze naaste. Het is onze wens', aldus ds Van Brug gen. ,dat de geest van God moge door werken ook na deze conferentie'. SOUBURG Op 54-jarige leeftijd is dezer dagen overleden dominee Amos Temmar. voorganger van de Molukse kerk in Souburg. De heer Temmar, die 18 februari 1914 in Namtaboeng (In donesië) wérd geboren had drie kinde ren. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. De heer Temmar was ruim acht jaar in Souburg woonachtig. Hij was voorganger van de Souburgse afde ling van de Molukse evangelische kerk. De heer Temmar was door de synode tij dens een interne kerkstrijd ontheven verklaard van zijn functie.' Tussen een groep gemeenteleden van de Molukse kerk in Middelburg, die sympathiseer den met ds Temmar, en de kerkeraad van deze kerk in de Strom enwijk, -be staat daarom onenigheid over Het ge bruik van het kerkgebouw in de Stro- menwijk, Die onenigheid heeft, zoals men weet, aanvankelijk geleid tot slui ting van de Molukse kerk in de Mid delburgse Stromemvijk. Er is thans een voorlopige regeling voor het gebruik vastgesteld door ae commissaris voor Ambonezenzorg. HEINKENSZAND Marco en Marlies van Huisstede, een twee-j ling van zes jaar, hebben vrijdag-) middag in Heinkenszand de offi ciële eerste steen gelegd voor de nieuwe openbare lagere school. De school wordt gebouwd aan de Mr dr Meslaan. Het is de bedoeling, dat het vierklassige gebouw, dat 450.000 gulden gaat kosten, met ingang van het nieuwe schooljaar in gebruik wordt genomen. 'n Bijeenkomst in de raadzaal van Hein kenszand ging aan de eerste steenleg ging vooraf. De burgemeester vertelde de schoolkinderen, die ook aanwezig waren, iets over de betekenis van de eerste steen. Na de steenlegging wer den enige liedjes gezongen en kregen de kinderen een traktatie. G. OPSTELTEN IN ZIERIKZEE ZIERIKZEE .Binnen de EEG zal een gemeenschappelijk beleid ten aan zien van de groente- en fruitsector moe ring ii EEG e Ongunstig De heer Scheele karakteriseerde de hui dige periode als ,zeer ongunstig- voor land- en tuinbouw. .Wij voelen aan vele dingen, dat we bij een keerpunt zijn aangeland, een keerpunt dat om her oriëntatie vraagt', meende hij. De kring voorzitter maakte melding van onrust in de landbouw. ,De verwarring is groot, vooral ook terzake van de de veelal zware investeringen' óp bedrijven begint zich terxiege te doen voelen'. ZLM-voorzitter ir. J. Prins maakte in zijn toespraak melding van ple zierige contacten tussen .centrale' en kring. Hij vond dat de kring door de jaren heen het eigen karakter wist te behouden. ,In dat opzicht bent u eigenaardig', a.ldus de heer Prins. De ZLM-voorzitter \yenste de leden geen zorgeloze maar een vlerk- zame toekomst In een streek met een gezonde boerenstand. Namens het rayon Zeeland van de Noordbrabantsche Christelijke Boeren bond (NCB) bood voorzitter P. Ver- oauteren zijn beste wensen aan. Hij constateerde dat er goede contacten tus sen beide organisaties bestaan en hoop te dat die verder kunnen worden uit gebouwd. Namens de .buurkting' Axel van de ZLM voerde voorzitter W. Kos ter het; woord. Hij karakteriseerde de heer Scheele als .hooggeachte buur man' en herinnerde in het kort aan historische banden. Na afloop van het officiële gedeelte trad de koninklijke harmonie .Sint Cecilia' uit Kloosterzan- de op. Voorzitter J. P. Menu sprak waarderende woorden tot het kringbe- stuur, waarop de Beer Scheele een ca deaubon gaf voor een nieuw uniform. De jubileumviering is besloten met een diner. De Here nam uit ons midden weg, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JAN DEKKER in de ouderdom van ruim 85 jaar. Ik heb de vaste grond gevonden, waarin mijn anker eeuwig hecht. Het bloed van Christus voor de zonden van eeuwigheid ais grond gelegd. Arnemuiden: G. L. Oegema-Dekker G. S. Oegema Amstelveen: Th. Dekker A. Dekker-van Poelgeest Geelong (Australië): L. van der Schoor-Dekker A. van der Schoor Amstelveen: A. Dekker G. Dekker-IJzerman Haarlem: W. Dekker P. Dekker-van der Schoor Arnemuiden, 31 januari 1969 Begrafenis DV te Smilde woensdag 5 februari, 's middags 2 uur, uit de lokalen van de gerefor meerde kerk. Rouwdienst te Arnemuiden dinsdag 4 februari in het Ontmoetingscentrum van de ge reformeerde kerk, 's middags om 2 uur. Heden overleed, na een langdurig, doch ge duldig gedragen lijden, onze geliefde broeder, behuwdbroeder en oom, de heer DAVID JOZIASSE in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, Koudekerke, 30 jan. '69 Heden overleed ten ge volge van een droevig ongeval, onze onverge telijke oom MATHIJS GIJSSEN op de leeftijd van 65 jaar en 10 maanden. Neven en nichten (rekkelijk 'land- -en een tufnbouw- consulehtsehap voor het z ui dw es- Brabant," Ziiidhóllandsê eilanden té maken 'en onderzoek de voor- en nadelen,' was hun redenering. ZLM-voorzitter ir J. Prins: ,De re organisatie van de voorlichting is door de kamer aanvaard, het Is dus voor ons een stuit realiteit, Nu is het zaak om de maatregelen op de juiste plnats terecht te laten komen en te zorgen, dat je een zo efficiënt mo gelijke voorlichting krijgt. Dal is voor ons de enig' juiste toetssteen. We zijn er mee akkoord, als die re organisatie uitgaat van de schaal vergroting in de landbouw. Maar we vragen ons af, of een Zeeuwse opzet niet te eng is, te klein. Moet je niet eerder kijken naar een gelijkgericht produktiegebied, zoals liet zuidwes ten is. Voor we er een oordeel over kunnen geven, zou die mogelijkheid bestudeerd moeten worden. TCn zo'n nota komt er wei. Is het niet via de overheid, dan wel vla de organisa ties.' Het. is een gedachtengang, die ook de instemming heeft van voorzitter M. C. J, Kosten van de federatie van verenigingen voor bedrijfsvoorlich ting op de Zeeuwse eilanden, voor op moet staan de stabiliteit van de voorlichting in een reeks van ja-, ren. Er is de afgelopen jaren eigenlijk steeds gereorganiseerd. Je vraagt je af of een Zeeuws consulentschap in de toe komst toch niet vergroot zou moeten worden. Maar als men kiest voor een provinciaal landbouw- consulentscha'p, laat men er dan de zekerheid bij geven, dat dit voor een langere tei-mijn Is.' Wensen rond de voorlichting in dc Zeeuwse landbouw hebben on der meer betrekking op het handha ven van praktijkonderzoek op de be drijven (M. C. J. Kosten), op de voorlichting yan specialisten (C. de! Jager: .Naarmate de opleiding van dé boer beter ,is neemt de behoef te aan voorlichting toe'). De heer De Jager vraagt zich in dit verband ook af: ,In hoeverre kan het bij de lier- structurering bespaarde geld elders in de landbouw bij de ontwikkeling worden gebruikt?' Dr Van Beekom, na het overleg In de provinciale raad voor bedrijfsont wikkeling: ,Wat er nu uit de bus zal komen weet Ik niet. Ik kan bjj bot, opstellen van plannen niet buiten mijn territoir komen. Men moet wel bedenken, dat een apparaat als de landbouwvoorlichting ook in zijn Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOBUS ABRAHAM BLIEK weduwnaar van Pieternella Helena Hypers, in de ouderdom van 93 jaar. Rijswijk (Z.-H.): H. C. Goossen-Bliek A, J. Bliek S. C. P. Bliek-Schouw Klein- en achterklein kinderen Middelburg. 30 januari 1969 Selsslngel 100 Rusthuis ,De Griffioen' De teraardebestelling vindt plaats dinsdag 4 fe bruari 1969 om 14.30 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in rusthuis ,De Griffioen', die aanvangt om 13.30 uur. Zacht en kalm is na een langdurig, gedul dig gedragen lijden van ons heengegaan, mijn iieve, zorgzame man, onze lieve, zorg zame pleegvader DAVID JOZIASSE echtgenoot van Jac. Joh. Joziasse- Roelse, in de ouderdom van 66 jaar- Hij is verlost, God heeft hem welge daan. Uit aller naam. Jac. Joh. Joziasse-Roelse De rouwdienst zal wor den gehouden maandag 3 februari, om 11.30 uur, in het gerefor meerd jeugdgebouw, waarna de teraardebe stelling zal plaatsheb ben op de algemene begraafplaats om 12.15 Heden overleed mijn ge liefde, onvergetelijke man, onze broeder, zwa ger en oom ELIAS ADRIANUS SCHEELE op de leeftijd van 70 jaar. M. C. Schee) e- Brouwer fam. Scheele fam. Brouwer De rouwdienst wordt gehouden op dinsdag 4 februari, om 14 uur, in de aula op de be graafplaats, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben. Gelegen heid tot condoleren na de begrafenis in de PLAATS UW AMIHFBERIOHTEN IN Ut PZC Slot van pag. 1 van niet primair tot de voorlichting behorende taken en specialisaties en daarmee verhoging van deskundig heid van bedrijxsvoorlichters en de leiding van het consulentschap, al dus de landelijke nota. Zeelands hid, dr ir C. W. C. van Beekom: ,Het belangrijkste bij de voorlichting is de wisselwerking met de praktijk, ze is in feite de trans formator tussen het wetenschappe lijk onderzoek en de praktijk. Het gaat om een ingrijpende wijziging, waarbjj in het begin in ieder geval de dienstverleningen aan de boer af nemen: de bezoeken aan bedrijven op eigen initiatief zullen verminderen, de secretariaten van alle.rlei commis sies, van stamboeken en van rattcn- bostrijdingsactïes bijvoorbeeld zullen niet meer vervuld kunnen worden door onze mensen. De reorganisatie beoogt een verbetering van de kwa liteit van de voorlichting. Op korte termijn zie ik dat niet in. al sluit ik het op langere termijn niet uit.' Wat dr ir Van Beekom wil bena drukken: er vallen bij de herstructu rering geen ontslagen. ,De bedoeling is, dat de plannen in twee jaar wor den uitgevoerd. Het is begrijpelijk dat er ook onder het personeel on rust is. Er zijn al -een paar maatre gelen genomen, de vervulling van va catures werd beperkt en daarnaast hebben personeelsleden boven de 55 jaar de kans gehad de dienst met wachtgeld te verlaten. Mensen, die bij een bepaalde dienst overbodig worden, zullen elders berecht kunnen. Zoals gezegd: in de Zeeuwse land bouw nebben <le plannen tot her structurering van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst in eerste instan tie verontrusting veroorzaakt. Vrij algemeen was de reactie, zoals die door CBTB-vice-voorzitter C'. de Ja ger en voorzitter A. de Feijter van de Zeeuws-Vlaamse stichting ter be vordering van het landbouwkundig onderzoek werd geformuleerd: .Waarom juist nu? Waarom een der gelijke ingrijpende maatregel op een moment, dat het in de akkerbouw matig en in de fruitteelt slecht gaat en de behoefte aan voorlichting steeds grol er wordt? Het komt op een psychologisch beroerd moment. Dat de aankondiging van bet, plan- Mansholt nu juist gepaard moet gaan niet een vermindering van de voorlichting!' De heer De Feijter: ,Hel' is by elkaar een belabberde zaak. U moet begrij pen. ik sta wel positief tegen een her structurering, maar niet terwijl we in een crisis zitten en Zeeland ook nog te maken heeft met slechte ver bindingen. Zeeuwsch-Vlaande ren raakt z'n consulentschap, z'n on derzoek kwijt. En dan zit je, met de Westerscheldeveren, Het Is voor mij onverkoopbaar. In het overleg over de reorganisa tie van de Zeeuwse landbouw voorlichting zijn de landbouworgani saties betrokken. De NCB gaf de voorkeur aan een provinciale opzet, zoals in de plannen staat, ZLM en CBTB wikten een andere richting op: .Als er toch moet worden gereorga- KRUININGEN - Door nog onbekende plaatse en had het vuur in ongeveer een niseerd, doe het dan zo goed moge- oorzaak is vrijdagmiddag de frites- kwartier bedwongen, De binnenkant van lijk en zorg. dat je tien, vijftien jaar: kraam van de heer P. E. Keijzer op het de wagen bleek geheel te zijn vernield vooruit kunt. Bekijk oJ' het in hetj veepplein b|j Kruisingen vrijwel geheel I door de vlammen, De schade bedraagt ka,der van de schaalvergroting aan- uitgebrand. De brand werd om hall' drie minstens 15.000 gulden. De eigenaar van trekkell.jk landbouw en een tuinbouw!ontdekt. De brandweer was spoedig terihet kraam is verzekerd, maar niet voor ten komen. Van zo'n gemeenschappelijk beleid kan men in feite nu niet spre ken'. Dat. stelde de heer G. Ops tel ten. medewerker van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen vrijdagmiddag in een inleiding voor de NFO-afdelin- gen Schouwen- en Duïveland en voor de vereniging van oud-leerlingen van .Po mona' en de vereniging van oud-leer lingen te Zierikzee. De heer Opstelten in op een aantal aspecten van (1® hij hield een pleidooi voor vor ming van een meer gecontreerd aanbod op (ie markt, Reactie daarop uit de zaal: ,Wat zou u doen als u door het pooi- systeem 18 cent kwijt zou zijn aan onkosten en dan nog 12 cent zou over- i houden, terwijl .je anders 30 cent in het handje zou krijgen?' De heer Opstelten was het ermea j eens, dat een aantal poolsystemen niet goed werken. Maar in het al- gemeen stelde hij: ,De teler moet I Om tot een geconcentreerde afzet te komen, de beschikkingsmacht, over ziin fruit uit handen willen geven. Als u dat niet doet. komt u nooit tot een redelijke concentratie'. D® heer Opstelten zag overigens niet. dat men ooit tol een totale con centratie zou kunnen komen. Nadrukkelijk waarschuwde de heer Op stelten tegen invoering van protectionis me door de EEG. Hij maakte duidelijk, dat als men de invoer van fruit uit derde landen stopzet zeker reper cussies zullen volgen, omdat die derd® landen toch ergens hun fruit zuilen zien kwijt te raken. Duidelijk werd. dat in de vergadering toch telers wa ren, die wol voor protectionisme voel den. En nogmaals over het poolsysteem: ,Er moet een hele nieuwe vorm wor den. En nogmaals over het poolsysteem: Er moet een hele nieuwe vorm wor- contacten nauw met de provincie- den gezocht en ook een ander woord -*-• rant het woord ,pool' grenzen te maken heeft door pro vinciale Instellingen en organisaties. Er is nu een onprettige situatie ont staan, ook voor het personeel. De onzekerheid duurt nu nog voort, we weten nog niet wat er precies gaat gebeuren. Zolang er onzekerheid ls doe je de zaak geen goed. Dat is on gewild bevorderd door dc houding van de Zeeuwse raad. Ir Prins: .Het !s begrijpelijk, dat er onrust onder het personeel van de voorlichtingsdienst bestaat. Er zul len in een dergelijk apparaat altijd wat verschuivingen zijn, maar ik had graag rust gezien. Er is in het lan delijk rapport ruimte gelaten voor interprovinciale consulentschappen. Ik zou het wel plezierig vinden als de zaken op korte termijn konden worden afgewikkeld. Dat is ook ple zierig voor de betrokken mensen.' Wal er bij de herstructurering van de rijkslandbouwvoorlichting in Zee land uit de bus zal komen, is nog on bekend. Of het een provinciaal of •mlbo'iwc lewtschap wordt of dat het een dienst voor het zuidwes telijk kleigebied zal worden. De re sultaten van het Zeeuwse overleg gaan nu terug naar de landelijke raad voor bedrijfsontwikkeling. Na de lezing' van de heer Opstelten. die op nog een aantal andere aspecten in ging, sprak ir A. Groot, secretaris van de NFO, Hij gaf aan, waar de belang rijkste oorzaak van de huidige crisii» m de fruitteelt ligt: .Frankrijk is met de enorme overproduktie de boosdoe ner'. Ir Groot stelde, dat Nederland geen schuld beeft aan de overproduk tie, evenmin als de andere EEG-lan- den. Door fiasco's met fruitteelt in de Po-vlakte is ook Jtaiië niet meer aan te wijzen als een grote overproducent, zo was de heer Groot van mening. De NFO-secretaris ging evenals de lieer Opstelten had gedaan m op de concurrentievervalsende maatregelen, die in andere landen worden gehan teerd. Tr Groot schaarde zich achter de lieer Opstellen, die duidelijk had ge maakt. dat men een werkelijk gemeen schappelijk beleid zal moeten voeren binnen de EEG. En als dat op korte termijn mogelij): zou zijn zag de hee>r Groot yoor de Nederlandse fruitteelt ook nog wel een toekomst. De verga dering werd geleid door de heerJ. Stoutjcsdijk, voorzitter van de NFO- Duiveland. De plotseling! I rrti-'l) ng v m listen op het and trok vee) hel je van de au. 5.1 üerplein. (.Foto P

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4