STUDENTEN BEOORDELEN HOOGLERAREN Geen spectaculair slot Parijse shows Wat denkt Nederlandse vrouw over abortus Nieuwe personen auto's nu goedkoop over de Duitse grens 6 ïbly-Color \fonavond première Fbly-Cblor PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 (X Doe het thuis ookzèlfmetde nieuwe Kleurshampoo (want kleur maakt uw haar pas mooi I) Fbly-Cblor Kleurshampoo nu met Keratine- verzorging... wast en kleurt in één thuisbehandeling èn... beschermt Uw haar tegen weer en wind en uw haar Is weer stralend mooi, want het is de kleur, die 't hem doet I Heerlijk schuimend wassen met de j nieuwe Poly-Color Kleurshampoo... j ENQUETE IN ROTTERDAM .Slachtoffers' wachten in spanning ROTTERDAM (GPD) De Algemene Rotterdamse Stu dentenvereniging heeft vrij dag alle studenten van de Ne derlandse economische hoge school en de medische facul teit te Rotterdam een enquê teformulier voor een docen tenbeoordeling toegestuurd. Onder het motto ,ga er eens voor zitten' willen de Rotter damse studenten hun profes soren .wegen'. De enquête zal jaarlijks herhaald worden, zo dat men van jaar tot jaar de gevolgen van de vragen, in de kwaliteit van de colleges, van de syllabi eri van de andere schriftelijke lesmaterialen en de relevantie van de behandel de stof kan toetsen. Afwachtend houding aan', zei ons vrijdagmor gen een van de organisatoren van de docentenbeoordeling. de vier dejaars sociologiestudent H. J. Chr. Koster. Samen met zijn stu diegenoot L. Markesteyn heeft hij in de tijd van ongeveer een half jaar de enquête voorbereid. ,We verwachten een respons van onge veer veertig procent. We hebben de studenten op het boekje met enquêteformulier geschreven dat het onderzoek handenvol geld hogeschool hebben we affiches op gehangen. .Ga er eens voor zitten', staat erop. Boven de tekst zit een prof. op een weegschaal.' De enquête wordt in enkele we ken .met de hand' uitgewerkt door een econometrist. De resultaten van liet onderzoek zuilen voor het eerst in ons land worden gepubliceerd. ,IIet is echter alleen de bedoeling om te bestuderen wat er aan de wijze van lesgeven kan worden veranderd. In het gesprek met dé hoogleraren kunnen de uilslagen van de enquête een maatstaf zijn.' AUDREY-JURKJES Bij Givenchy kon men de gar derobe van Audry Hephburn bewonderen. De fameuze ac trice kreeg voor haar huwe lijk namelijk van haar kennis sen een cadeaubon voor kle ding van Givenchy. Er waren dan ook een hele reeks man telpakjes met lange, iets ge tailleerde Jasjes en kleine bol staande kraagjes- Creaties. waarin Audrev zo veel vuldig op het witte doek ver schijnt. Givenchy had ze in mari neblauw, rood, wit en zalmrose, kleuren, die hij ook. koos voor zijn simpele zomerjurkjes met ronde passen en aangeknipte mouwen en voor zijn tuniekjaponnen, die slo ten met een overslag op de rug Voor de namiddag geeft Given chy de voorkeur aan geplisseer- de' etagejurkjes. Erg aardig, maar ie moet er wel slank voor zijn. Broekpakken ontbraken ooft niet in de Givenc.hy-coilectie. Ze had den allemaal, 'naar het voorbeeld van de .Good old Balenclaga' zakjes op de pijpen. Hubert Givenchy's avondjaponnen waren te traditioneel om echt modieus te zijn. Ze waren lang. van rijkelijk geplisseerd mousse line, met lange mouwen en met ruches afgezet v-vormig rugdecol leté. Ungaro Ungaro's collectie was veel min der spectaculair dan men gehoopt had. De jeugdige couturier, die lot de school van de toekomstmo de van Courrèges behoort, deed zelfs een stap terug en kwam mei een wat Ulu-ssieUe collectie van kostsehoolmeisjes-achtige jurken met geplisseerde rokken voor de dag. Iedereen was verbaasd en nog liet meest over zijn hoogge sloten pakjes. Ungaro voelde voor deze zomer niets meer voor epauletten en bat- tle-dress-zakjes. waar hij tot dus ver zo verzol op was Cardin De meeste nieuwe ideeën voor een nieuwe garderobe voor de vrouw had Pierre Cardin, ondanks dat hij zijn fameuze op de ruim tevaart geïnspireerde plastic mo de de rug toekeerde en uitslui tend met wat klassiekere man telpakjes In pied de coq met man darijnen-kragen voor de. dag kwam. Weliswaar maakte hij nog een hele reeks van zijn zo speci fieke, met kleurige applicaties ge garneerde jurkjes, met aangeknip te mouwen en een ronde pas. maar er waren nu ook swaggers (de mantels met zeer rui mvallende rugpanden i en swagger-japonnen. Een geweldig goed idee wa ren zijn cocktailjurken met een halfrond voor- en een half rond achterpand. Cardin had voor zijn collectie opvallend weinig broekpakken gemaakt. Voor overdag geeft hij in plaats daarvan de voor keur aan tuniekjaponnen met lange narcis-mouwen. Bij de avondjurken nam de char leston-lijn de belangrijkste plaats in. maar er waren ook wijd uit waaierende mousseline gewaden, links mouwloos en rechts met een tot op de grond reikende vleer muismouw. Dat Cardin echter ook met heel weinig textiel toe kan, bewees hij door een avondrok in combinatie met een gouden ket ting. die de boezem maar zeer schaars bedekte en dat was dan meteen het einde van de Parijse modeshows. rwee bekende mannequins ver schenen dit keer niet op het plan kier, maar kregen een ereplaatsje od de eerste rij. Bij Cardin was dat het Japanse fotomodel Hiro- ko, die dit voorlaar een baby ver wacht. Bij Givenchy was het de 22-,jarige Nederlandse Sini Ver- hey-Verwijk uit Wassenaar, die op het ogenblik de Givenchy-bou- tique in Lausanne op poten zet. Sim zat op de show naast de Jon ge Haagse mode-ontwerper Leon Bouter. die in de Franse hoofdstad s om ideeën voor zijn voorjaars- eollectie od te doen tui tl* j cardin TWEE NIEUWE VESTIGINGEN IN LIMBURG Italiaanse scholier steekt zich in brand voor de vrede N APELS (DPA) Een 19-jarige scho lier heeft vrijdag in de Italiaanse stad Cosenza (Salarbrië) gepoogd zich door zelfverbranding van het le\ en te bero ven. Twee politiemannen wisten de; vlammen echter te doven. In het zieken- huis zei de jongeman dat hij met zijn (laad zijn solidariteit wilde demonstre ren met het Tsjechoslowaakse volk en de aandacht van de regeringen wilde vestigen op de noodzaak van een alge mene en algehele vrede. Voor zijn vrienden kwam de zelfmoord poging volkomen onverwacht, De jonge man die met zijn vrienden voor de school had staan praten, liep plotseling weg en goot een eindje verder benzine over zich \Caarna hij zich direct in brand stak. Zijn vrienden begonnen te schreeuwen. Twee patrouillerende politiemannen gre pen onmiddellijk in e.n wisten het le ven van de scholier te redden. HEERLEN (ANP) De Canui heeft besloten tot de bouw van een nieuwe fabriek in Simpelveld, waardoor de personeelssterkte van thans ongeveer 180 man zal toenemen tot ongeveer 400 man. Dit jaar, als de nieuwe fabriek gereed zal komen, zal het aantal werknemers met ongeveer 75 man moeten worden uitgebreid. Oceana-Carmi omvat een matrjjzenma- kerjj en andere metaalbewerklngsafde- delingen. De gasbetonfabriek Durox NV uit Vu ren bij Gorkum zal eind maart - begin april met de bouw starten van een nieuwe vestiging in Ubach over Worms. In de zomer 1970 zal de produktie be ginnen met honderd werknemers. Begin 1972 hoopt men over te schakelen op dag- en nachtdiensten. Het aantal werk nemers zal dan 175 man bedragen. De bedoeling is de werkkrachten die nodig zullen zijn uit de sluitende mijnindustrie te betrekken. Mede met het oog op de export heeft de Durox NV tot deze nieuwe vestiging in Zuid-Limburg be sloten. De kosten van investering zullen ruim tien miljoen gulden bedragen. van de nieuwe uitvoerige film over na het nieuws van 7 uur op Nederland 1 AMSTERDAM: Bi) Verschurr Co is vrijdagmiddag een rotsbre ker te water gelaten, welke in aanbouw is voor de Sowjet-Unie. De rotsbreker bestaat uit een 33 mtr lung en IJ/ mtr breed ponton met open middenstuk. Met behulp r/ni twee .kranen' kan men twee grote pneumatische hamers onder water laten zokkrn i oor het los breken van rotsachtige bodem. Er .kan tot een maximum diepte ran is mtr worden gewerkt. PRIJZEN 500 TOT 1000 GULDEN LAGER DAN BIJ NEDERLANDSE DEALERS MAANDBLAD VROUWENBELANGEN HIELD ENQUETE DEN HAAG (GPD) Per jaar pleegt één op dé 125 vrouwen tus sen 14 en 50 jaar in Nederland ille gale abortus provocatus. Dat is 20.000 gevallen per jaar. Een schatting slechts. Ook het getal 60.000 hoort men wel noemen. De naak is en blijft in discussie onder medici (gynaecologen, huisartsen, psychiaters). Maar hoe denkt de gemiddelde Nederlandse vrouw over abortus. Om hierin een in zicht te krijgen heeft de redactie van het maandblad Vrouwenbe- Iangen van de Nederlandse vereni ging voor vrouwenbelangen, vrou wenarbeid en gelijk staatsburger schap het hele januari-nummer aan dit probleem gewijd en er bo vendien een enquête aan verbon den. Achterin het blad (voor 1,50 op te vragen b(j het bureau van de vereni ging, Halmaheirastraat 30, Amsterdam) staat dan ook een enquêteformulier met slechts vijf vragen, die de kern van het probleem raken. De enquête is niet slechts bedoeld voor de leden van de vereniging. Aanvanke lijk heeft men dit uitstekend gedocu menteerde nummer m een oplage van ruim 2000 exemplaren laten drukken., Doch van uit het gehele land blijkt on der de Nederlandse vrouwen zoveel be langstelling voor dit probleem te be staan, dat de aanvragen om nog meer] nummers van vrouwenbelangen en nog meer enquêteformulieren binnenstro men (Overigens, het enquêteformulier! kan men gratis aanvragen) besloten is' dan ook tot een .tweede druk.' De eerste j vraag .acht u principieel abortus toege staan?' sluit bij een negatief antwoord uiteraard de beantwoording van de vol gende vier vragen uit. Zoals .meent u, dat de Indicatie van de huisarts, psy chiater en gynaecoloog beslissend moet zijn?' of .meent u, dat elke aanvraag behandeld moet worden door dit team, waaraan toegevoegd zijn een psy choloog en een maatschappelijk werk ster tijdens een meerdaags verblijf van een patiënte in een kliniek Verder wil men weten of de Neder landse vrouw meent, dat, indien de vrouw vastbesloten is tot vruchtaf drijving, zij in staat moet zijn de in greep door bevoegden in een zieken huis te laten verrichten? En tenslot te: .meent u, dat, indien de huisarts verder verwijzing weigert, omdat hij principieel tegen abortus provocatus is, de patiënte (men denke aan in geschrevenen bij een ziekenfonds) het recht moet hebben een andere arts te consulteren zonder dat dit financiële consequenties voor haar heeft?' Het antwoord op deze vragen kan men ongetwijfeld vinden in de feiten, die Vrouwenbelangen overigens op ver zoek van het hoofdbestuur in liet maandblad voor zich zelf laat spreken. Een strijdpunt bij de benadering van abortus provocatus is nog altijd, dat in do medische wereld grote verschillen van inzichten bestaan over de normen,] die gesteld kunnen worden aan liet be grip medische indicatie op sociale of psychische gronden. De koninklijke Nederlandse maatschap pij tot bevordering van de geneeskunst, is zich thans hierover aan het beraden. Een commissie van zeven artsen zal; binnen drie maanden haai conclusie in (gen. .Thans is het| elangen, .dat menig arts de patiënte op haar verzoek .neeri'i antwoordt, uit vrees voor moeilijkhe den. Zijn mening omtrent medische nor-| men kan immers breder zijn dan door beroepsgenoten wordt aanvaard.' ,Op het ogenblik werken in Nederland twee teams, één aan de rijksuniversi teit te Leiden en één aan de gemeen telijke universiteit in Amsterdam, die zijn samengesteld uit gynaecologen, psychiater, psycholoog en maatschappe lijk werkster, terwijl van de zijde van de verplee&s'crs 00" een inbreng is, /.ij liet niet terzake van de beslissing. De patiënte wordt enige dagen in de kli-j niek opgenomen. Tot dusver werd min der dan de helft van de aanvragen om] abortus provocatus toegestaan'. Het werken met een team waarin men sen van verschillende specialiteiten sa-1 menwerken. geeft de med.ci een grotere j zekerheid van de juistheid der beslis sing. De normen, die de teams hanteren: zijn uiteraard buiten eigen kr.ng niet be- kend. maar wel weten we. dat meege wogen wordt of de vrouw door eigen nalatigheid (geen gebruik vin voorbe hoedsmiddelen In deze situatie is ge-; -omen.' .Maar', zegt Vrouwenbelangen .twee teams voor een heel land betekent, dat de vrouw m Leiden of Amster dam een geheel andere kans heeft haar geval positief beoordeeld te zien. dan gen vrouw in een analoog feval in bijvoorbeeld Groningen of 'hssingen. Wil men het teamsys-i teem, dan zou in alle universiteits steden een wetenschappelijk team moeten werken, evenals in regiona le ziekenhuizen of in ziekenhuizen en steden zonder medische faculteit.' Of dit systeem de illegale abortus zal terugdringen acht Vrouwenbelangen nog de vraag. Daarbij komt. dat de vrijheid van de vrouw, die haar beslissing ge nomen heeft weinig tot uiting kan ko men.' Abortus provocatus is door ons wetboek van strafrecht verboden. In de praktijk wordt abortus provocatus le gaal, wanneer de arts hem op medische gronden noodzakelijk acht. En zo zijn er, j hoe cynisch dit ook moge klinken, eenl .happy few', die de abortus provocatus wel geregeld krijgen. Zelfs heeft men in de medische wereld enige .standaard-] voorbeelden.' .Over het algemeen wordt de mening verkondigd dat de illegale i abortus een kwestie van geld is. Eerder] mag worden aangenomen, dat zowel de legale als de illegale abortus provoca tus een kwestie van intelligentie is. Hoe de viouw haar omstandigheden weet' voor te dragen aan de beoordelende arts in de legale gevallen, hoe zij dei arts of de obscure nulp op het .duiste re adresje' weet te overtuigen van ge heimhouding. De voorbeelden, waarin volgens de medische maatstaven abor tus provocatus geoorloofd werd geacht, bewijzen dat mede', volgens Vrouwen-] belangen, dat verder uitgebreid ingaat op de situatie in andere landen. Het kamerlid mevr. H. Singer-Dekker stelt in het blad dat het te begrijpen is, waarom velen bepleiten de wet te laten zoals hij is, omdat de ontwikke ling van het begrip .medische indica tie' vanzelf wel zal oplossen.' De in houd van het begrip in de «et vast leggen zal een verdere ontwikkeling kunnen afremmen.' Doch zjj voegt daar nuchter aan toe:! .Wie zoals ik, op het standpunt staat., dat het zo moet worden, dat iedere arts, de vrijheid heeft een abortus te ver richten alleen omdat de vrouw dat be slist wenst, moet toch niet te veel van de in gang zijnde ontwikkeling ver wachten.' Dat de medische wetenschap ooit zo ver zal gaan. dat zij algemeen er kent dat abortus op nadrukkelijke wens van de vrouw en om geen an-i dere reden toegepast, wetenschappe lijk verantwoord is, lijkt mij de vraag.' En tenslotte: strijd om] de abortus provocatus is nog lang, niet uitgestreden, maar er zit wel schot in.' In hoeverre de Nederlandse vrouw mee denkt met diegenen, die thans dit pro bleem bestuderen en met haar eigen standpunt aan de discussie en de ont wikkeling een bijdrage levert, zal on der moer lomnen blijken uit de enquê teresultaten, waarvoor men tot half maart het formulier kan aanvragen. Nieuwe depressie nadert zondag GPD De rug van hogedruk die vandaag passeert geeft flinke op klaringen cn heel wat minder ha gelbuien dan gisteren in ons land zijn waargenomen. Februari zal de eerste dagen onbestendig blijven, want zuidelijk van IJsland ont wikkelt zich een volgende depres sie, die reeds zondag met regen en een opnieuw toenemende wind tot de Noordzee en ons land zal doordringen. ken, met meer dan een stormach tige wind gepaard. Ook aan de achterzijde van de nieuwe depres sie zal de koude poollucht met hagel en sneeuwbuien dieper Eu ropa binnendringen. In de komen de dagen is het weer guur te noe men. Na drie weken vrijwel zon der vorst, komen in het binnen land weer nachttemperaturen tot even beneden het vriespunt. Het gevaar van gladde, bevroren we gen en later ook door sneeuwbui en, wordt hierdoor weer groter. MINISTER-PRESIDENT: Geen juridische bezwaren tegen Frans embargo DEN HAAG (GPD) Naar de mening van de regering kunnen tegen hel door do Franse regering ingestelde embar go op wapenleveringen aan Israël op zichzelf geen Juridische bezwaren wor den aangevoerd. Dit deelt minister-pre sident De Jong als minister van buiten landse zaken ad interim mede in ant woord op vragen van de socialistische fractievoorzitter uit de tweede kamer, drs J. 31. den tjyl. Volgens de inlichtingen, waarover de re gering beschikt, aldus het antwoord van de premier, heeft de Franse regering niét gesteld, dat zij de door Israël reeds betaalde geldbedragen voor wapenleve ringen, in geval de terugbetaling daar van zou worden gevorderd, zal blok keren. Verwezen wordt naar een ver klaring van de Franse minister van bui tenlandse zaken op 9 januari jongstle den voor Radio Europe, dat in het be leid van Frankrijk in deze zaak de normale commerciële regels zullen wor den toegepast. BONDEN VERONTRUST OVER GOEDKEURINGSPERIODE CAO-HAVENS UTRECHT (ANP) De landelijke be- drijfsgToepsbesturen van de Nederland se, de Katholieke en de Christelijke Bond van Vervoerspersoneel zijn ern stig verontrust over het besluit van de Stichting van de Arbeid om de goed keuringsperiode voor de cao's van de haven van Amsterdam en Rotterdam met maximaal drie weken te verlengen. De Stichting van de Arbeid besloot hiertoe op verzoek van het college van rijksbemiddelaars. De drie bonden heb ben besloten hun kader op te roepen voor een vergadering op dinsdag 4 fe-, bruari ter bespreking van de ontstane situatie. K1ES1NGER WIL SPOED MET HERVORMING DUITS HOGER ONDERWIJS BONN (DPA) De Weetdultse rege ring en de elf deelstaten hebben vrijdag in Bonn een werkgroep gevormd, die de situatie aan de instellingen voor hoger; onderwijs moet onderzoeken. In deze groep nebben oa bondskanselier Kie- singcr en zijn minister van binnenlandse zaken, Ernst Benda, zitting. Naar verluidt wil Kiesinger de regerin- gen van de deelstaten, waaronder onder wijszaken ressorteren, er toe aanzetten, dat zij spoed maken met hervormings plannen waarbij de onderwijsmethoden worden gemoderniseerd en de studen ten meer zeggenschap krijgen. Ander-, zijds zou hij graag zien dat er doeltref-j fender wordt opgetreden tegen de ge-; welddaden van de studenten en dat de, militante kern van het studentenverzet] feisoleerd wordt van de meer gematig- e groeperingen. Bondskanselier Kiesinger wil dat de; bondsregering een coördinerende rol speelt bij het bepalen van het onderwijs beleid, zodat de hervormingen op de universiteiten snel moet kunnen worden verwezenlijkt. In Bonn was men het er over eens dat er haast moet worden gemaakt, gezien de steeds grotere onrust onder de stu denten. Donderdagavond deden zich in Keulen en Frankfort op grote schaal ongeregeldheden voor. Vrijdagmiddag sloegen ongeveer 300 jongeren, hoofd zakelijk studenten, in West-Berlijn de boel kort en klein in een aantal inzen dingen op de pas geopende landbouw tentoonstelling ,De groene week'. Vooral de paviljoens van Griekenland. Perzië en Spanje moesten het ontgelden. ZEKER AL HONDERD PER WEEK ENSCHEDE (GDP) Dankzij nieuwe grensbepalingen en enkele andere oorzaken kunnen handela ren sinds 1 januari jl. nieuwe per sonenauto's uit Duitsland tegen bijzonder scherpe prijzen op de Ne derlandse markt brengen. Gemid deld liggen deze prijzen 500 tot 1000 gulden lager, dan die van de zelfde merken die hier via de of ficiële dealei's worden verkocht. Een van de autohandelaren die zich met deze import is naan bezighouden is de heer J. Dijkhuis uit Oldenzaal. Hij schat dat er nu reeds gemiddeld zo'» honderd auto's per week uit Duitsland I de grens overkomen. Maar het is nog; maar het begin, zo zegt hij er veel betekenend achteraan. De'heer Dijkhuis vindt deze ontwikke ling niet alarmerend voor de garage-] Ihouders Het is wel een ontwikkeling! die niet meer tegen te houden is. zo; voegt hij er aan toe. De verwachting lis natuurlijk wel dat tegen deze. vol-; komen legale, import van auto's be zwaren zullen worden aangetekend, on der meer van de zijde van de BOVAG, i dezelfde organisatie die onlangs de nood- klok heeft"geluid over de benzinepréj-1 zen, die in Duitsland veel lager liggen,! waardoor Nederlandse automobilisten in Duitsland benzine halen ten koste van de pomphouders in oostelijk Nederland. Zwaar overdreven De heer Dijkhuis vindt deze klacht] zwaar overdreven. Hij heeft precies de- prijzen van de merken - vrije benzine i m Nederland en Duitsland laten nagaan.; Het verschil bij de merkbenzine is IS.] cent en bij de vrije benzine bijna 2 cent ten gunste van Duitsland, en dan I ls het de moeite niet waard om in Duits land te tanl'en, aldus de heer Dijk huis. De nu op gang komende import van nieuwe auto's uit Duitsland geschiedt door handelaren die reeds jaren op bo nafide wijze in Duitsland actief zijn ge weest. Tot 1 januari hielden zij zich in hoofdzaak bezig met de handel :n zogenaamde .kneusjes'. beschadigde Duitse auto's. Sind s 1958 bloeide deze handel, ze liep goed omdat de binnen landse markt niet voldoende gebruikte auto's kon leveren tegen een accepta bele prijs, aldus de heer Dijkhuis. Die kneusjes werden ingevoerd nadat een omzetbelasting was betaald op de fac- luurwaarde. Daar Is mee geknoeid, al thans door de kleine scharrelaars. Veel van die kneuzen kwamen uiteindelijk in de sloop terecht en de auto's die, wel werden opgeknapt moesten eerst streng worden gekeurd voordat een ken- tekenbewijs werd verstrekt. .Onder geen enkele voorwaarde wens ik naar die. oude regeling terug te keren. Door de nieuwe, per 1 januari van kracht ge worden regeling heeft het knoeien geen enkele zin meer waardoor de malafi de importeurs weg zijn gevallen. De nor male bonafide importeurs gaan gewoon door', aldus de heer Dijkhuis. De nieuwe regeling houdt in dat er op ui te voeren auto's een zogenaam de egalisalieheffing wordt toegepast en deze heffing is gebaseerd op de catalogusprijs. Dat laatste maakt juist de invoer van zwaar beschadig de auto's tot een niet aantrekkelij ke zaak. De handelaren die al ja ren in Duitsland zaken hebben ge daan. hebben i-»i een andere handel ontdekt, namelijk de invoer van nieu we auto's uit Duitsland Dealers De beer Dijkhuis zegt hierover: ,De bo nafide handelaren die jaren in Duits land hebben gewerkt hebben daar na tuurlijk bepaalde relaties gemaakt en ook aan vertrouwen gewonnen. Nu is bet zo. dat Duitse dealers van diver se (Duitse) merken tot aan de nek toe vol zitten met nieuwe auto's. Per jaar moet men een bepaald aantal iiuto's verkopen, terwijl er elke maand een nieuw rantsoen van de fabriek bijkomt. Die enorme voorraden die geld kosten worden scherp ingekocht bij grote hoe- veelheden waarbij contant wordt be- I lossen. Die nletrïHMBHMHH I volgens legaal m Nederland ingevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 28