Delftse studenten komen met congres Havens in de delta' Onderzoek naar de wensen en verlangens jongeren in Hulst De Hoeksche Waard geen Vondelpark in de gouden delta' Booreiland voor Scheldepoort 4 Dit jaar Zeeuwse groenteteeltdag in Sint-Annaland DS STRATING OVER OPBOUW VAN ZEEUWSE SAMENLEVING' Ledenvergadering van socialistische jeugd ROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 JANUARI 1969 Zeeuwse successen op muziekconcours in Bladel GOES Op het nationaal solislen- en ensemblesconcours, dat zaterdag en zondag in Bladel werd gehouden, heeft het Zeeuwse bariton-tuba duo, bestaan de uit de heren J. Meliefste en P. Mol, enkele successen behaald. De heer Me liefste speelde, begeleid door de Goese pianist J. Boon. op zijn bariton het nummer Nelly Bly' Hij kreeg daar voor van de jury'een eerste prijs. 55 punten met lof. De heer Mol bracht met zijn tuba .Concertino' ten gehore. Ook voor hem was er een eerste prijs, 56 punten met lof. Voor een gezamenlijk optreden kreeg het duo nog een eerste prijs met lof plus een geldprijs. De heer C. van Hey uit Schiedam behaalde op het concoiirs het hoogste aantal pun ten, 56,5. Vormingscursus kerkeraadsleden In Middelburg zal op donderdag 30 jan uari aanstaande in de Ontmoetings- kerk begonnen worden met een 5 avonden omvattende vormingscursus voor kerkeraadsleden. Behandeld zal worden de vraag hoe wij met het evan gelie hebben te staan in de wereld waar in we nu leven. S INT-AN X ALAN D De Zeeuwse groen)eteeltdag wordt woensdag 12 fe bruari gehouden in het dorpshuis te Sint-Annaland. Vier deskundigen zullen korte inleidingen houden onder de ver zameltitel ,van producent tot consu ment'. Het zijn de heren W. J. Tielkemeyer, tuinder te 's-Heer-Arendskerke, R. W. Jans, directeur van de veiling Walche ren, W. Verstraten, voorzitter van de bond van kleinhandelaen jsorenten en fruit te Middelburg en L. Gfjsbers, eco nomische medewerker van het centraal bureau voor de tuinbouwveilingen. Hij is specialist op het gebied van markt onderzoek. De bijeenkomst, die om half twee be gint, wordt georganiseerd door de Zeeuwse groentetelersorganisatie. Voor de pauze worden enkele huishoudelijke zaken van die organisatie behandeld. In de pauze krijgen de aanwezigen een gratis kopje koffie. Na de inleidingen is er tijd ingeruimd voor een discussie over het behandelde. Als dat gebeurd is zal ïr H. Sytsstra, rijkstuinbouwconsulent te Goes, een na beschouwing en een samenvatting van het besprokene geven. Bijeenkomst CHU-bestuurders in Goes Bestuursfuctie is voor christen een evangelische roeping GOES Dezer dagen hield de kring Zeeland van de vereniging van H. - leden van provincie- en gemeentebestu ren in de I'rins van Oranje to Goes een vergadering, waarin ds II. 51. Strating, directeur voor maatschappelijk werk van de Nederlands hervormde kerk in Zeeland, sprak over de opbouw van de Zeeuwse samenleving. De voorzitter van de kring, de heer J. R. de Boer uit Goes, stond in zijn openingswoord stil bij de belangrijkste gebeurtenissen in de provincie sinds de laatste vergadering. De enorme ontwik keling 'in dit gewest maakt hel ver vullen van een openbare bestuursfunctie, hetzij gekozen hetzij beroepshalve, tot een fascinerende zaak. Tevens tot een veeleisende zaak. In de huidige tijd is een raadlidmaatschap met meer een zaak ter ere van zichzelf en zijn fami lie. Men dient zich voortdurend en vol ledig in te zetten. Voortgaande op de weg, welke november 1967 is ingesla gen toen een gecombineerde vergade ring met de AR zustervereniging een hoogtepunt werd, zal medio april een vergadering worden belegd met AR en KVP provincie- en gemeentebestuur ders. Over de inhoud van die verga dering kon de heer De Boer nog niets mededelen; hij moest het overleg met zijn collega's nog voeren. Wanneer ech ter een initiatief, waarvoor zijn me dewerking was gevraagd, via die ver gadering gerealiseerd zou kunnen wor den. zou dat een verheugende en be langwekkende zaak zijn. Naar aanleiding van de komende ge meentelijke herindeling vroeg de heer De Boer de aandacht van betrokkenen voor een tijdig overleg tussen de plaat selijke kiesverenigingen met het oog op de komende verkiezingen. In enkele bestuursvacatures werd ver volgens voorzien, doordat in de vacatu re jhr drs P. A. C. Beelaerts va.n Blok land werd gekozen dhr A. Hack. bur gemeester van Arnemuiden en tijdelijk ook van Wolphaartsdijk en in de vaca ture ir W. de Feijter uit Goes, de heer M. L. Almekinders uit Middelburg, raadslid en- directeur van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland. De heer De Boer gaf vervolgens het woord aan ds Strating. Deze bepaalde via anecdotes zijn hoor bij de ontwikkeling van het Zee land vóór en kort na de tweede we reldoorlog ,de republiek der zeven ver eni-gde eilanden' tot het Zeeland van nu, onderdeel van een deltagebied in stormachtige ontwikkeling in West-Eu ropa. Hij legde daarbij relaties tussen geloofsleven, maatschappijstructuur en economie. Mede .van die relaties uit toonde hij de noodzaak aan de huidige, economisch-technologische ontwikke ling, waartegen hij geen bezwaren had, te begeleiden met een samenlevingsop- I bouw, welke gelegenheid schept tot .le ven' en het opvangen van de proble men. waarmede die ontwikkeling voor de samenleving en het individu gepaard I Daarvoor is geld nodig en een behoor- lijke planning. Waarom niet naast el- I ke gulden, die voor die ontwikkeling speciaal beschikbaar wordt gesteld, ook enkele dubbeltjes of kwartjes gelegd voor een gelijktijdige ontwikkeling van de samenleving? Er is zo ontstellend veel nodig, heigeen spreker met duide lijke voorbeelden adstrueerde. Eén voor beeld: de gemeente Weslerschouwen ziet in de zomer zijn inwonertal van 4000 op 60.000 stijgen. Hoe staat het nu met de riolering en andere voorzie ningen? Moet die gemeente dat alle maal zelf betalen? Welke andere voor zieningen zijn er nog nodig in dei-ge lijke omstandigheden? Dat daar in het hoogseizoen nog nooit een epidemie is uitgebroken is niet te danken aan liet uitstekende pakket voorzieningen^.. Er wonen 2 artsen. Het gemeentebestuur worstelt met die problemen. Laat men hen niet teveel alléén worstelen? De zelfde gebrekkigheid constateerde hij in andere sectoren, bijvoorbeeld cul tuur en geestelijke volksgezondheid. Waarom is daar zo weinig geld voor. terwijl de behoeften zo groot zijn. Hij juichte de huidige economische ontwik keling toe, maar waarschuwde er ern stig "tegen alleen de materie te zien en niet de mens. om wie dat alles uit eindelijk gaat. Voor een deel ligt dat aan /die mens zelf, die niet geleerd is met de welvaart te leven op die ma nier, die hem brengt tot een welzijn. Daarin verandering te helpen brengen is mede een belangrijke taak van de kerk in de huidige tijd. Daaraan mede te werken is voor de christelijk ge- inspireerden, die een publieke bestuurs functie bekleden een evangelische roe ping. Na zijn uitvoerig betoog trad ds Stra ting nog met enige vragenstellers m discussie, waarna de voorzitter deze ver gadering, met dank aan ds Strating en een dringend beroep aan de aanwe zigen uit dit referaat conclusies te trek ken, sloot. Lectuur-inzameling Bevelanden ging vorig jaar goed GOES De lectuur-inzameling van het Rode Kruis heeft in westelijk Ziiid- Beveland vorig jaar succes gehad. De bevolking van Goes, 's-Gravenpolder en Wolphaartsdijk deponeerde 7609 kilo tijdschriften en 2028 boeken in de lec- tuurkastjes van het Rode Kruis. Ook dtit jaar hoopt het: Rode Kruis wéér heel 'wat lectuur bij elkaar te krijgen. I Mensen, die grote partijen hebben weg te geven kunnen het beste even bellen, i het wondt dan afgehaald. LEEFTIJDSGROEP VAN 13 TOT 21 JAAR GROTE VRAAG NAAR EEN ,OPEN HUIS' HULST ,Waar het om gaat is dat uit een beginnend dialoog over eaken betreffende jeugd en jonge ren tenslotte wordt medegewerkt aan een nieuwe levensstijl'. Aldus cle sociaal-pedagoog A. F. VV. Hon- ben in een s'otwoord in .Jongeren in Hulst', een verslag over wensen ?n verlangens van jongeren Hulst. Het verslag is een weerga ve van de resultaten van een en quête die een studiegroep heeft in gesteld onder een aantal jongeren uit de leeftijdsgroep van 14 tot en met 21 jaar. dat de besturen en leidinggevende personen op afgesproken tijden per jaar bijeen komen, eventueel georganiseerd door een jeugdraad en jongerenbestuur, waarbij uitwisseling dient plaats te vin den van ervaringen en opmerkingen, waaruit meer profijt getrokken kan worden; contactbijeenkomsten tussen be roepskrachten uit verschillende profes sionele gebieden. Te denken valt aan hen die werken in vormingsinstituten, onderwijs en maatschappelijk werk en kinderbescherming. een jeugdraad en een jongerenbe stuur moeten het hele pakket van jeugdvoorzieningen en jongerenvoorzie- ningen kunnen vertegenwoordigen. Enquête Uit het onderzoek is gebleken, dat de meest uitgesproken wensen en verlan gens van de jongeren uit Hulst ligger op het terrein van de sportbeoefening, het dansen en de mate van vrijblij vendheid van de activiteiten. Samenge vat gaat het om de volgende punten: meer accommodatie voor binnensport isporthal); velden voor vrije sportbeoe fening; een overdekt zwembad: in Het onderzoek strekte zich uit tot jon gens en meisjes ouder clan 13 en jon ger dan Zt jaar. Het betrof hier leer lingen van de volgende scholen: r-k mu lo voor jongens, r-k mulo voor meisjes, de mms, cle hbs en het gymnasium, cle huishoudschool, cle Maler Aniabillis- sehool, de lagere technische school, het leerlingenstelsel en cle le\ ensschool. Ie der van deze onderwijsinstellingen pre senteerden een groep leerlingen. Na schriftelijke enquête waarbij 85 vragen werden voorgelegd, werd een korte mo delinge toelichting gevraagd over i wensen en verlangens en gedachten ov bijzonderheden van de samenleving in Hulst. Hel: aantal jongeren dat bij het onder zoek is betrokken bedraagt 176, dat is meer dan 25 procent var de Hulsterse jongeren van deze leeftijdsgroep. Van de bleken er 172 rooms-ka.tholiek te Het. beeld dat men van een open huis had, hield in een centrum waar alle jongeren uit Hulst elkaar in di verse bezigheden zouden kunnen ont moeten. Het betekent, aldus het ver slag, dat er het verlangen bestaat om eens uit te breken uit hot eigen milieu en buurt en kennis te maken met het wereldje van anderen met wie men in dagelijks contact niet di rect in aanraking komt. Het zal, aldus het verslag, een plaats moeten zijn, waar men elkaar vrijblij vend kan ontmoeten, waar de vrijwil lige leiding zich van elke vorm van in terventie zoveel mogelijk moet onthou den. Dansen is het meest besproken on derwerp geweest van het onderzoek. Het lijkt bepaalde groeperingen van jonge ren, dat een bepaalde soos alleen toe gankelijk is voor middelbare scholie ren en hogere beroepsgroepen, terwijl er voor personen uit de lagere beroepsgroe pen of scholieren van niet middelbare opleidingen daar geen plaats is. Voor de werkende jongeren en de diverse leerlingen van verschillende onderwijs instituten is er weinig tot geen aan vaardbare dansbijeenkomst, "aldus het verslag. Oprichtingsavond VW-Kapelle De provinciale vereniging voor vreemde lingenverkeer heeft plannen om te Ka pen e tot oprichting van een plaatse lijke afdeling van de VW te komen. Het initiatief daartoe hoopt men ge stalte te kunnen geven op een bijeen komst voor belangstellenden op don derdag 6 februari 's avonds om half acht in het gemeentehuis. Tijdens de ze bijeenkomst zal de voorzitter van de provinciale vereniging, de heer Schuit de plannen nader toelichten. MIDDELBURG Donderdagavond houdt de afdeling Zeeland van 'de So cialistische Jeugd een openbare leden vergadering, De vergadering wordt ge houden in de Schakel te Middelburg en begint 's avonds om half acht. De SJ stelt onder meer aan de orde haar plan om contact op te nemen met de Socia listische Jongeren Wacht uit Antwer pen teneinde samen met deze Belgische Jongeren actie te ondernemen tegen het ereveld voor Vlaamse oostfrontsol daten te Assenede. Verder worden plan nen besproken om de tentoonstelling .Griekenland Vandaag' te houden en voorlichting te gaan geven over dienst weigering. Als "laatste punt staat het verkrijgen van eigen ruimte op de agen- open huis', dat een ongestructureerd' zijn en de overigen van de Nederlands bouwwerk moet zijn; betere commum- hei-vormde kerk Van de ondervraagde) catiemogelijkheden. Als suggestie wordt gedaan een bundeling van bestaande verenigingsorganen tot één orgaan en-of een orgaan voor de Hulsterse gemeen schap, waarin opgenomen berichtgeving over verenigingen, cultuurprestaties en/ alle activiteiten ter ondersteuning van de vrije tijdsbesteding; de nieuwe kies gerechtigden eenmaal per jaar uitnodi gen in het gemeentehuis waarbij voor lichting kan worden gegeven over de be tekenis van de taken van een burge meester, een wethouder en de gemeen teraad; een jeugdraad ter bundeling van de bestaande besturen ten aanzien van gemeenschappelijke belangen en mede tot taak hebbend de verdeling van de door de gemeente beschikbaar gestelde gelden voor jeugdaangelegen- heden; een jongerenbestuur van dezelf de strekking als die van de jeugdraad: een rechtstreekse subsidie van de ge meente teneinde opleiding voor jeugd- leiding mogelijk te maken. Huidige belemmeringen zijn volgens het verslag in Hulst te vinden in de keuze van geschikte personen is ter plaatse te beperkt een persoon heeft, zoals in vele klei ne plaatsen, te veel bestuursfuncties, waardoor neiging beslaat tot bestuur op gebied waar men niet deskundig is. te veel aandacht voor het materiële; leidende personen in verenigingen en of clubs nebben vaak niet die capa citeiten en kennis om hun actlvlferl-, ten meer sociaal-pedagogische diepgang te geven; ie weinig streven naa. samenwer-j werkten er 40 in een fabriek en dergelij- J ke, 5 op kantoor, zaten er 50 op een middelbare school. 32 op een mulo, 22 j op een technische school, volgden er, 10 een cursus van het leerlingenstelsel j en zaten er 17 op de huishoudschool.; Uit de enquête bleek, dat de jongeren een belangrijk deel van hun vrije tijd' besteden aan het verenigingsleven, na melijk 72.1 procent. Het. viel onder an dere op, dat de sociëteiten vrij sterk een middelbare-scholierenaangelegen- heid zijn en dat hetzelfde maar dan1 nog sterker geldt voor hockey en ten nis. Verder werd onder meer een on derzoek ingesteld naar de interessesI onder de jeugd, naar de manier waarop! zij hun vakantie doorbrengen, de fi nanciële draagkracht (zakgeld). Bij diti laatste viel het op. dat jongeren uit Hulst uit hogere beroepsgroepen en of! studerenden niet meer zakgeld ontvan gen dan die uit lagere beroepsgroepen of leerlingen van huishoudschool en lts. Uit het onderzoek bleek dat de wensen van de vrije-ti jdsbesteding liggen op het gebied van sport en dansen, maar VERGADERING ALLIANCE FRANCAISE IN GOES sterke inloed van het levonsbeschoi welijke aspect. Nodig is volgen. GOES --De Goese Alliance Francaise1 houdt dinsdag <1 februari een bijeen-: komst, waarop de heer Louis Francois! spreekt over het onderwerp .La France dans le inarchë commun De bijeen komst begint om kwarl over acht cri wordt gehouden in hotel ,De Koren- het verslag daarom, beurs' in Goes. BURGEMEESTER 'S-GRAVENDEEL: 'S-GRAVENDEEL (ANP) De burgemeester van 's-Gravendcel, dr C. J. Verplanke, heeft in zijn maandagavond uitgesproken nieuwjaarsrede gezegd, dat het hem als volstrekt naïef voorkomt, te denken «Int, nu bij de Moerdijk een industriegebied wordt gecreëerd, de Hoeksche-Waard als een soort Vondelpark in de geïndustrialiseerde gouden delta zal bljjven voortbetstaan. .Voorlopig zyn tie gemoederen gesust met de mededeling, dat het nieuwe industriegebied bereikbaar zal worden gemaakt door ver breding (tot 250 meter) en uitdieping van de Dordtse Kil, maar dit zal een tijdelijke, een tussenoplossing zijn'. De uitspraak, dat er geen kanaal door de Hoeksche Waard komt. lijkt de burgemeester even lichtvaardig als voorbarig. ,Dat kanaal komt er', zo zei hij, .niet omdat Rotterdam het wil, maar omdat de nationale economie dat zal eisen. Er is eenvoud.g geen alternatief. Als de tweede nota ruim telijke ordening voor de Moerdijk een alleen voor de binnenvaart be reikbaar industriegebied van 500 tot 600 ha. voorziet en twee jaar later reeds blijkt, dat er een industriegebied van 2000 ha., bereikbaar voor zee schepen tot 20.000 ton kan komen, dan moet men niet de illusie koesteren, dat de Hoeksche Waard zich kan beroepen op een ministeriële verzeke ring, dat het er allemaal groen zal blijven, ,We moeten', aldus de burgemeester, .ons daarop gedegen voorbereiden; op de siteuering van een kanaal voor schepen Lot 80.000 ton en op een frisse planologische aanpak van een moderne uitleg van industrieterrei nen. woongebieden en recreatiemogelijkheden in en van de Hoeksche Waard'. De burgemeester zei verder, dat: de plannen voor een brug tus sen het eiland van Dordt en de Hoeksche Waard die provincie en streek financieel al rond hadden, door de voorgenomen zogenaamde optrekking van de Dordtse Kil op losse schroeven zijn komen te staan. Het rijk behoort daarom de. uit de verbreding voortvloeiende extra kosten van ondertunneling voor zijn rekening te nemen. De uitvoering van dit werk dient te geschieden in het kader van de oprekking. Het bekende Londens plein Piccadilly Circus zinkt in het niet als het wordt vergeleken met het reusachtige booreiland Sea Quest. Dit Engelse booreiland wordt., zoals reeds gemeld, halt februari op de Scheldepoortwerf in Vlissingen-Oost ver wacht: voor een vijf a zes weken durende grote onder- honds- en reparatiebeurt. Het Is voor het eerst dat do KMS een booreiland op de reparatiewerf krijgt. Hel booreiland mag er zijn met zijn totaal honderd meter hoogte, van de pontons aan de poten tot het topje van de boortoren, Van het bepaald niet zo kleine Piccadil ly Circus blijft niet veel over als het booreiland met de zijden ruim 102 en 96 meter lengte er in wordt gepro- jekteerd. Het booreiland heeft leeggepompt een diepgang van 6,90 meter. De Sloehaven ls bij eb ongeveer acht me ter diep. Als het booreiland door zeeslepers naar de Sloe- naven wordt gebracht zal de boortoren worden platge legd. De hoogte Is dan overigens nog zo'n vijftig meter Het booreiland kostte in 1965, het. bouwjaar, 38 miljoen gulden. £)ELFT ,Ze hebben al tegen ons gezegd: je steekt je neus in een wespennest! Maar we hebben juist conflict stof opgezocht, 't Is min of meer een garantie voor een leven dig gesprek'. We zitten in de zogenaamde lustrumkamer van het gezelschap ,Practische Studie', vereniging van ruim 1700 studenten weg- en waterbouw aan de Delftse technische ho geschool tegenover Willem van der Schoot (22) en Ruud Bosman (21). Maanden lang zijn ze druk in de weer geweest om een congres te organiseren onder het thema Havens van de delta'. En nu is het dan bijna zover dat de convocaties de deur uitgaan voor 18 maart. Er Is voor de viering van het vijftiende lustrum van het gezel schap heel wat uit de hoek ge haald. Het congres over een ac tueel onderwerp als de havenpro- blematiek in het zuidwesten van ons land en België beschouwen de beide organisatoren onbetwist als het klapstuk van een week eve- De leiding daarvan zal in handen zijn van net PvdA-kameriid ir S. A. Posthumus, voorzitter van de enkele maanden geleden ingestel de nationale conunissie zeehaven- overleg. Naast de inleiders zullen daarin verder zitting hebben drs J. W. Kurstjens en drs M. C. Ver burg, directeuren van respectie- ver technische sfeer te zoeken, maar op een terrein waar een bre de belangsteUing ligt en waar zelfs allerlei politieke aspecten meespelen, heeft de lustrumcom- missie zich natuurlijk wel wat op de hals gezet. Maar het is alle maal heel bewust gedaan en zelfs wat provocerend. Neem nu de sprekers. Achtereen volgens zullen an de th-aula in de Wiippolder achter de katheder verschijnen: mr J. van Aartsen, commissaris der koningin in Zee land, burgemeester W. Thomas sen van Rotterdam en schepen L. Delwaiide uit Antwerpen. Een trio, dat het echt niet op allerlei punten met elkaar eens zal zijn. En dan tegenover een zaal vol studenten en ongeveer 225 gas ten uit allerlei bestuurlijke, ha venbeheer-, haventechnische en waterstaat k undige kringeii. Van der Schoot: ,Het accent van ons congres zal op de Wester - sohelde vallen, maar we willen alles openlaten. We willen vooral niet star zijn. Wie wat over de Hoeksche Waard wil zeggen, die gaat zijn gang. Wie Antwerpen en Rotterdam tegen elkaar wil uitspelen, het staat hem vrij. Havens in de delta is nu eenmaal een boeiend onderwerp. Voor men sen, die er dagelijks mee te ma ken hebben, maar ook voor ndet- ingewijden'. De bedde organisatoren nemen even het programma met ons door. Na de inleidingen in de mor genuren zal er 's middags een fo rum op het podium komen zitten. OPEN GESPREK DELFT Het gezelschap ,Prac- tisehe Studie' (vereniging van stu denten in weg- en waterbouw) aan de technische hogeschool in Delft organiseert ter gelegenheid van het loc lustrum een congres over .Havens in de delta'. Dat zal gebeuren op dinsdag 18 maart aanstaande. De organisatoren hebben drie prominente inleiders uitgenodigd om hun visie op de ha- venontwikbeling te geven. Na af loop daarvan is een forumdiscus sie. waarmee men een zo open mogelijk gesprek over de haven- problematiek wil zien te krijgen. velijk het ETI voor Brabant en liet ETI voor Zeeland, de Rotter damse stedebouwkundige ir J. de Ranitz en de Gentse schepen voor havenzaken G. van den Daele. .In een gesprek van ongeveer 2,5 uur willen we er dan zien uit te halen wat 's morgens is blijven zitten. We hopen dat het er warm pjes toe zal gaan'. Van der Schoot en Bosman willen ons nog wel even laten weten dat de Delftse studenten in het gezelschap .Practisohe Studie' in de komen de weken al de kans krijgen om zich wat nader op de havens m de delta te oriënteren. .Er zullen lezingen worden gehouden. Ieder een moet aan het gesprek kunnen meedoen'. Het congres is overigens met het enige, waarmee het 75-ja- rige studentengezelschap de lus trumviering op het zuidwesten richt. In de week van 17 tot 21 maart zal in het gebouw voor weg- en waterbouw van de th (Oostplantsoen 25, Delft) ook een tentoonstelling te bezichtigen zijn over havenontwikkelingen. Allerlei projecten worden daar in maquette-vorm gepresenteerd. Verder zal er veel foto- en ander documentatiemateriaal te vinden zijn. Vijf jaar geleden richtte hetzelf de gezelschap een boeiende ex positie over de deltawerken m, die veel belangstelling trok. Toen werd een congres gehouden over een technisch probleem als de nieuwe mogelijkheden met zand in de weg- en waterbouw onder het thema ,Een loopje met zand'. .We maken ook nog een excursie, met 400 man, naar het havenge bied van Antwerpen', vertelt Van der Schoot. ,Er staat daarbij een krukje bij het. werk aan de nieu we Schelde-Rijnverbindiing op het programma. En dan zijn er na tuurlijk de verschillende feestelij- RUUD BOSMAN ke bijeenkomsten en een galabal, gebruikelijk bij een lustrum'. De organisatoren van het congres Havens in de delta' halen lus- .rumrumboeken uil de kast van vo rige hoogtepunten in het bestaan van het gezelschap .Practisohe Studie'. Over een paar weken zal weer zo'n lustrumboek verschij nen. Geënt op wat er in de lus trumweek staat te gebeuren zul len de havens in het zuidwesten in dat boek uiteraard nogal wat aandacht krijgen. De Delftse studenten hebben met hun initiatief bijzonder attent aangesloten op de actuele pro blematiek in een dynamisch stuk je Nederland van vandaag. Het lustrum van de studievereniging wordt aldus meer dan een interne aangelegenheid. De weg- en wa terbouwers-in-spe laten zien dat ze goed voelen aankomen, waar mee ze straks in de praktijk zul len worden geconfronteerd. KEES VAN DER MAAS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4