Minder toeristen in Zeeland in 1968 Aanvragen voorschot Deltaschadewet in '69 veel voor aanpassing bedrijf 1i ■■Lt 1 - 1;- Pm 1 Bi SBllHgW'sgiyi Autoweg over oude schutsluis Vrachtvervoer RTM naar Gend en Loos: ontslagen verwacht bü ,Geen voedsel meer voor gewone man' Produktie Melkunie Zierikzee houdt op KORTER VERBLIJFSDUUR rv-, I ■nN AL-W?' x ra&wEia wmSÊÊ Gemeenteraad komt een flZaSS VRAGEN OVER VERDELING WW-W0NINGEN Onvoldoende inspraak bij voorbereiding van streekplan W.-Zws-Vlaanderen m ANDER WERK VOOR 12 MAN Niemand wordt ontslagen Onrendabel ALMANAK TVorgels piano's hi-fi installaties mossel+ versteege PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 JANUARI 1969 Het aantal toeristische over nachtingen heeft volgens de gastenstatieken van de Vere niging van Nederlandse Ge meenten in 1968 een daling ondergaan. Deze daling heeft twee belangrijke oorzaken: een teruggang van de gemid delde verblijfsduur en een da ling van het aantal aangeko men gasten. Dit hoeft niet te betekenen dal Zeeland als vakantieland uit de gunst is. Voor verschillende bad plaatsen werd een toename van het aantal aangekomen gasten ge registreerd en de teruggang van bezoekers die er was is groten deels te wijten aan het samenval len van de Duitse en Nederlandse vakanties in juli. Hierdoor moes ten verschillende exploitanten nee verkopen zodat mensen die hun vakantie anders wel in Zeeland doorbrachten dit nu niet konden. Aan de hand van de voorlopige statistieken samengesteld door de VNG maakten wij de volgende be rekeningen: Overnachtingen in: Domburg 1967 538.197, 196S 481.243 mutatie 10.6 pet; Groede 1967 63.228, 1968 59.546, mutatie 5.8 pet; Veere 1967 408.897, 196S 360.153. mutatie 11.9 pet; Valkenisse 1967 717.313. 1968 703.755, muta tie 1.9 pet; Westerschouwen 1967 1.225.527, 1968 1.222.189, mu tatie 0.3 pet, Westkapelle 1967 318.255, 1968 255.840, mutatie 19.6 pet. De kleinste daling werd geregis treerd in Westerschouwen en de grootste In Westkapelle. Het totaal aantal overnachtingen .is afhankelijk van de gemiddelde verblijfsduur en het aantal aange komen gasten. Voor bovengenoem de badplaatsen wordt nu de ver mindering van het aantal over nachtingen gesplitst naar de ver andering van deze twee groot heden. Domburg, mutatie overnachtingen 10.5, mutatie verblijfsduur 0, mutatie aangekomen gasten 10.5: Groede mutatie overnachtin gen 6. mutatie verblijfsduur 10. mutatie aangekomen gas ten 4- 4; Veere, mutatie overnach tingen 12. mutatie verblijfsduur -F 0.5, mutatie aangekomen gas ten 12.5; Valkenisse, mutatie overnachtingen 2, mutatie ver blijfsduur 6, mutatie aangeko men gasten -f 4; Westerschou wen, mutatie overnachtingen 0, mutatie verblijfsduur 10.5. mu tatie aangekomen gasten 4- 10.5; Westkapelle mutatie overnachtin gen 20, mutatie verblijfsduur 11, mutatie aangekomen gas ten 9. De uitkomsten zijn afge rond. Oorzaken De teruggang van de gemiddelde verblijfsduur tekent zich, met uit zondering van Domburg en Veere, af over alle kustplaatsen. Waar door in deze teruggang, die ook vrq regelmatig over alle verblflfs- categorieën is gespreid, veroor zaakt? Is het de invloed van het weer, dat in 1968 niet zo goed was als in 1967 of ls het de invloed van de z.g.n. .tweede-vakantie' De invloed van de .tweede-vakantie' zou zich op twee manieren kunnen doen gelden. Ten eerste zou het De voorlopige uitkomsten van de gastenstatistieken van de Ver. van Ned. Ge meenten zijn uit. Wy vroe gen de heer L. Wouters van liet ETI voor Zeeland te Middelburg een beschou wing aan deze cijfers te wij den. kapelle is deze verhouding 1:1, men mag dus venvachten dat hier de grootste invloed merkbaar is. Dat het samenvallen van de va kanties in juli inderdaad van in vloed is geweest blijkt uit onder staand staatje. Het geeft weer welk procentueel aandeel de maand juli heeft in het totaal der overnachtingen. Dit percentage zal het sterkst gestegen moeten zijn in die badplaatsen waar men deze Invloed het duldelijkt verwacht. juli '68 juli '67 Domburg 39 35 Valkenisse 41 40 Westerschouwen 52 51 Westkapelle 48 45 Hiermede wordt slechts een deel (en wel het grootste) van de achteruitgang van het aantal aan gekomen gasten verklaard. De rest kan worden veroorzaakt door verschillende andere factoren o.a. concurrentie buitenland, stijging prijsniveau. Voor plaatselijke af wijkingen kunnen naast algemene factoren ook omstandigheden als onvoldoende registratie en terug gang van het aantal slaapplaatsen verantwoordelijk zijn. Samenvatting hier kunnen gaan om vakanties die in Zeeland worden doorge bracht en die, omdat zij korter zijn de gemiddelde verblijfsduur druk ken. In het tweede geval zou het kunnen gaan om hoofdvakanties in Zeeland doorgebracht, die iets korter worden gehouden omdat men nog een paar dagen wil hon den voor een tweede-vakantie. In dien deze factoren een rol spelen dient men ook voor de toekomst rekening te houden met een ver dere daling van de gemiddelde verblijfsduur. De teruggang van het aantal aan gekomen gasten is ten dele een ge volg van het samenvallen van be paalde Duitse en Nederlandse va kanties in juli. Dit effect zal het grootst geweest zijn in die bad plaatsen waar de verhouding Duits-Nederlands bezoek het dichtst by 1:1 ligt. Hoe ongelijker de verhouding hoe geringer het ef fect. In Domburg en in West- De berekeningen aan de hand van de voorlopige statistieken samen gesteld door de VNG geven voor alle kustbadplaatsen een terug gang van het aantal toeristische overnachtingen. Deze teruggang wordt voor het grootste deel ver oorzaakt door een daling van de gemiddelde verblijfsduur en voor een kleiner deel door een daling van het aantal aangekomen gas ten. De daling van de gemiddelde verblijfsduur kan veroorzaakt z(jn door de minder goede weersom standigheden en door de z.g.n. .tweede-vakantie', die zowel !n als buiten Zeeland kan zijn doorge bracht. De daling van het aantal aangekomen gasten is voor het grootste deel veroorzaakt door het samenvallen van bepaalde Duitse en Nederlandse vakanties in julL Bovengenoemde cijfers dragen een voorlopig karakter. Het kan zijn dat de definitierve uitkomsten nog kleine wijzigingen geven. Aange nomen mag worden dat de regis tratie volgens de statistieken niet volledig is. Ze is evenwel voldoen de betrouwbaar om er bepaalde tendenties uit af te leiden. Deze cijfers zijn nog niet van alle badplaatsen beschikbaar. -x" TERNEUZEN Hoe grondig de oude .west kant' van Terneuzen in het afgelopen jaar is veranderd, blijkt wel uit deze foto, die een beeld geeft van de gedempte middensluis, waarover nu een moderne verkeersweg loopt. Nog geen jaar geleden name'ijk tot en met 25 maart Raad. Krabbendijke over woningbouw KRABBENDIJKE De gemeenteraad van Krabbendijke behandelt in de ver gadering van woensdag 29 januari een voorstel om van het rijk een voorschot te krijgen van 391.356,- voor de bouw van 12 keuzewoningen. Krabbendijke heeft een contingent van 11 woningwet woningen toegewezen gekregen en daar mee mogen 12 zogenaamde keuzewonin gen wonden gebouwd in verband met arbeidsbesparende methoden. Men heeft met de christelijke woningstichting Z.- en Noord-Beveland contact opgenomen om die stichting de woningen te laten bouwen. Aan de stichting wil men dan ook de voorschotten verstrekken. Ver der komt een voorstel aan de orde tot het verstrekken van een krediet voor verbetering van het kruispunt Dorps straat, Westerscheldestraat, Westweg en voor aanleg van rijwielpaden. De ver gadering begint om zeven uur DOMBURG Tijdens de korte raads vergadering die vanmiddag, dinsdag om vyf uur begint, zal de begroting voor 1969 worden aangeboden. De behande ling van de begroting zal plaatsvinden in de februari-vergadering. ADVERTENTIE SCHROOTE de naam die borg staat voor een modern montuur, deskundige voorlichting en service. OPTICIEN ST-JACOBSSTRAAT 14 VLISSINGBN - TEL. 2398 ZIERIKZEE-ROTTERDAM - Met ingang van 1 maart 1969 zal de Rotterdamsche Tramwegmaat schappij (RTM) te Rotterdam het gehele vrachtvervoer over dragen aan de NV Algemene Expedietieonderneming Van' Gend en Loos te Utrecht. De RTM heeft voor het vrachtvervoer afdelingen in Rotterdam, op Flakkee. Voorne-Putten, de Hoeksche Waard en Schouwen-Duiveland. In totaal zijn hier veertig mensen werkzaam. Zeker de helft tan dit personeel zal naar een andere werkkring moeten zoeken, aldus de heer H. Ontrop, clief exploitatie goederenvervoer van de RTM te Rotterdam. Voor deze men sen is geen afvloeiingsregeling ge troffen. Er is medegedeeld dat een gedeelte van het personeel in een andere bedrijfs tak van de RTM of bij Van Gend en Loos te werk kan worden gesteld. Voor veel werknemers levert dat echter grote nadelen op. Er is geen overleg geweest tussen de directie, het betrokken personeel en de vak organisaties. Alle goederen bestemd voor Schouwen Duiveland zullen na 1 maart via het Van Gend en Loosdepot te Goes v den bezorgd. Van de zeven werkne mers die werkzaam zyn op de afde ling vrachtvervoer te Schouwen- Duiveland zullen enkelen te werk worden gesteld op de veerboot Zype- Anna Jacobapolder en als buschauf feur. MIDDELBURG De heer J. A. van Bennekom (arp) heeft het college van gedeputeerde staten de volgende schrif telijke vragen gesteld: 1 Hanteert het college concrete normen bij het verdelen van het aan de provin cie toegewezen aantal woningwetwonin gen en gepremieerde woningen over de verschillende gemeenten? 2 Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, wil het college dan deze normen (c.q richtlijnen) mededelen aan de leden van provinciale staten om ook hen enig inzicht te verschaffen in de gevolgde procedure? Gemeentebesturen: OOSTBURG Veel West Zeeuws- Vlaamse gemeentebesturen vinden dat zij bij liet voorbereiden van het streekplan niet voldoende inspraak hebben gekregen. Men had liever gezien, dat bij het voorbereiden van het plan een ander systeem was gevolgd. Dit is maandag naar voren gekomen bij een werkbezoek van de statenfracties van AR, CH KVP aan West-Zeenwsch- Vlaanderen. Aan het werkbezoek, bedoeld om de me ningen over het streekplan te polsen, werd door vrijwel de complete fractie's deelgenomen. In Brcskens was er een onderhoud met de gemeentebesturen van Breskens en Hoofdplaat, in Cadzand met die van Cadzand, Nieuwvliet en Retranchement en in Sluis met het ge meentebestuur en de plaatselijke VW. In Oostburg werd behalve het gemeen tebestuur van deze plaats ook het da gelijks bestuur van het waterschap het Vrije van Sluis, de besturen van cle drie landbouworganisaties, de directeur van de provinciale WV en de gemeentebe sturen van Aardenburg en Waterland kerkje gehoord. Tijdens de hearings werd zowel van ge meentelijke zijde als van landbouwzijde bezwaar gemaakt tegen de aanwijzing van te grote gebieden als waardevol agrarisch gebied. Men zei van oordeel te zijn, dat dit belemmerend zal wer ken voor de ontwikkeling van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorts werd ge pleit voor een beperkte vrijheid ten aanzien van de aanleg van kampeer- accommodatie. Ook meende men dat er wat weinig terrein is gereserveerd voor de zogenaamde sociale recreatie. Er werd gewezen op de noodzaak van sleehtweeraccommodatie. hetzij op een centraal punt, hetzij over meerdere Slaatsen verspreid. Wel tekende men ierbij aan, deft aanleg hiervan geen ontwikkeling vergelijkbaar met die langs de Belgische kust ten gevolge mag hebben. Over de mate van hoogbouw die in heit streekplan toegelaten zou moeten wor den, waren de meningen verdeeld. De provinciale VW wilde ten aanzien hier van geen vaste planning, maar de moge lijkheid daartoe overal openlaten. DOKTER VOORHOEVE VANUIT BIAFRA: DRIEWEGEN .De toe stand gaat geleidelijk achter uit. Een half jaar geleden hadden we hier vooral kinde ren, nu ligt iedereen in het hospitaal: óók teenagers, ou deren en de 20 tot 40-jarigen, die normaal de meest gezon de bevolkingsgroep vormen'. ,Een half jaar geleden kon je een kind met een lialf pond melk per week en nauwkeurige Instructies aan de moeder beter krijgen, nu is de melkpoeder er a.l bijna niet meer. Wat helpt voorlichting over voedsel, als er domweg geen voed-, sel is?' Dat schreef vanuit hel Elisabethhospitaal in Umuahia (Biafra) de vrouwelijke arts Adrie M. Voorhoeve (31) naar Nederland. Ze werkt al drie jaar in Biafra in het hospitaal van dokter Middelkoop, Haar vader, de hervormde predikant G. toestand hoe langer hoe slechter wordt. Het ziekenhuis ligt boorde vol zieken en hongerigen, lijders aan mazelen en aan ziekten door voedselgebrek ontstaan. .Een half jaar geleden hadden we alleen nog miserabele, opgezwollen kinderen, nu zijn er magere, hongerige men sen met meestal ernstige bloed armoede. De massale hulpacties zijn bijzonder bemoedigend, maar toch heb ik zorg en angst voor de toekomst de angst dat alles voor niets is geweest. De prijzen van cassave en garri. het brood en de aardappels van dè B'iafranen z\jn omhoogge- vlogen. De gewone man kan dom weg niet meer aan het meest sim pele voedsel komen. En het duurt nog heel lang tot de volgende oogst en die zal wéér veel klei ner zyn dan de vorige. Het ls moeilijk om door te gaan als je er eigenlijk geen gat meer inziet, aldus dokter Adrie Voorhoeve. ,De oude mensen vormen een trieste groep. Je komt er toe om te zeggen: ze gaan toch dood dus Voorhoeve Ovezande-Driewegenlaten we de melk die er nog i zal vanavond, dinsdag, om half acht over het werk van zyn doch ter een causerie houden in het Dorpshuis te Driewegen. De le zing wordt geïllustreerd met kleu rendia's. Dokter Voorhoeve is m dienst van de Wereldraad vaD Kerken (het bureau dienst over de grenzen in Utrecht is daarvan de Nederland se sectie) en ls verbonden aan een ziekenhuis, dat één van de weini ge nog vrije streken van Biafra staat. Uit haar meest recente brief, die deze week bij haar va der binnenkwam, blijkt dat de aan de kinderen en jonge mensen geven. Het zijn harde beslissingen die we iedere dag weer moeten nemen.' Dokter Adne Voorhoeve besluit: ,Het vertrouwen dat de meeste Biafranen ondanks alles nog in de toekomst hebben heeft mij beschamend laten staan, De toestand is va.n medische kant ge zien zonder zin. Maar toch heeft dit werk nog zin: het is een te ken van solidariteit van blanke christenen uit het eenderde, wel doorvoede deel van de wereld aan de zwarte christenen in dat an dere, dat tweederde deel.' 1968 voeren hier de binnenvaartuigen de sluis in en uit. Nu is de sluis verdwenen, de kolk ge dempt en de bekende .Ribbens brug' afgebro ken. Alleen de woningen van het sluispersoneel staan er nog. Vroeger aan weerzijden van de sluis, nu aan beide zijden van de weg.... i'HERIKZEE Met ingang van 1 maart zal de produktieafdeling van de Zierikzeese vestiging van de Melkunie Rotterdam worden ge sloten. Het gevolg is, dat voor een man of twaalf ander werk zal moe ten worden gevonden. De mensen, voor wie in de fabriek in Zierikzee geen werk meer zal zijn, zullen bin nen de Melkunie Rotterdam een plaats kunnen krijgen. Zij kunnen in Rotterdam of eventueel in Am sterdam gaan werken. Zowel van de zijde van de Algemene Agrarische Bedrijfsbond (ANAB) als van de kant van de Nederlandse Chris telijke Agrarische Bedrijfsbond (NCAB) werd desgevraagd meegedeeld, dat de veranderingen in het Zierikzeese bedrijf voor het personeel geen bijzondere pro blemen wat betreft werkgelegenheid met zich brengen. Van de zijde van de NCAB stelde men, dat uiteraard wel problemen va.n persoonlijke aard kun nen ontstaan, maar dat de overgang met alle mogelijke soepelheid zal plaatsvinden. De produktieafdeling van de melkfa briek in Zierikzee wordt gesloten, om dat vernieuwing van de aanwezige ap paratuur waar men aan toe was -- zou leiden tot een onrendabele bedrijfs voering. In Rotterdam beschikt de Melkunie Rotterdam over twee bedrij ven, die wel voor de produktie voor het Zierikzeese afzetgebied kunnen zor gen. Ook de pieken in de afzet als in de zomer Schouwen-Duiveland wordt overstroomd met bezoekers kunnen door de Rotterdamse bedrijven worden opgevangen. Wat nu de produktieafde ling is in Zierikzee zal worden omgezet in depot.. De ontvangst van melk op het bedrijf in Zierikzee zal normaal door en gaan. Voor de verandering van bedrijf in Zierikzee omzetting van de produktieafdeling in depot denkt men anderhalve maand nodig te hebben. De directeur van de Melkunie Rotterdam, de heer P. Trouwborst, deel de mee, dat tussen nu en half april het personeel op de een of andere manier aan ander werk moet worden geholpen. Voor alle personeelsleden, voor wie in Zierikzee geen werk meer is. zal in ie der geval de kans zijn elders binnen de Melkunie te gaan werken. ,Er zal nie mand worden ontslagen', aldus de heer Trouwborst. Op de melkfabriek in Zie rikzee werken 36 mensen. Er is nog; niet exact bekend hoeveel man geen "werk meer zal hebben in de Zierikzeese fa briek. Momenteel wordt met de werk nemers individueel gesproken over een oplossing. Opmerkelijk is, dat een groot deel van het personeel van de fabriek in de leeftijdsgroep van 16 tot 24 jaar zit. Voor de mensen, die niet buiten het eiland willen werken is een regeling ge maakt, die door de vakbonden is aan vaard. ,De hele zaak is op de meest prettige wijze geregeld', zo werd van de kant van de ANAB verklaard. .Natuur lijk kunnen zich wel problemen voor doen voor de mensen, die niet elders wil len gaan werken, maar daar hebben we momenteel nog geen helder beeld van'. f ADVERTENTIE) de heer M. A. Heinsdijk te Cadzand en voor het kandidaatsexamen plante- ziektenkunde de heer B. B. Luuring, sociale academie te Breda 6veTieens te Cadzand Examens sociale academie slaagde voor maatschappelijk heer L. J. Jagt te Middelburg. De heer B. B. Luuring te Cadzand Aan de landbouwhogeschool te Wage- slaagde dezer dagen aan de landbouw- ningen slaagde voor het ingenieuraexa- hogeschool te Wageningen voor het - men cultuurtechniek (waterzuivering) kandidaatsexamen plantenziektekunde. leeuwse Kort Jtokken nog korter' schreef onze moderedactrice saterdag en wn moegen ons gisteren in dit hoekje bezorgd af, hoé kort dan welom dat wij gelezen hadden: JJet slaat nu. al vast, dat de rokken iets kor ter dan deze winter zullen sijn. De Franse couturiers vinden dat de zoom op zomerse dagen zeker zes centimeter boven de knie moet blijven. Deze winter was het ge middelde vier meter'. Maar omdat noch de zetters, noch de correctoren dit een aanneme lijke tekst vonden, luidde de laat ste zin gisteren: fieze winter was het gemiddelde vier centimeter De kracht was er wel een beetje af. Maar daar stond tegenover, dat de fout dan toch maar vios hersteldMaar mag het nil met vier meiert VLISSINGEN De in de begro ting voor 1968 en ook wederom in die voor 1969 geopende moge lijkheid tot het verstrekken van voorschotten krachtens art. 8 van de Deltawet beperkt zich niet uit sluitend tot de mosselkwekers. Vo rig jaar is hieraan ook ten aanzien van een enkel ander bedrijf reeds toepassing gegeven. In 1969 zal van de voorschotregeling met na me ten aanzien van werken tot aanpassing van bedrijven zelfs veelvuldig gebruik worden ge maakt. De belanghebbenden zullen hiervan mid dels een algemene bekendmaking in de Staatscourant in kennis worden gesteld. Dit deelt minister Bakker van verkeer en waterstaat mee In antwoord op vra gen van het eerste-kamerlid rar J. H. van Wijk (psp). De minister wrjst er voorts onder andere op dat hij zich in overeenstemming met de minister van financiën, bereid heeft verklaard aan enige belanghebbende mosselconserven-industrieën een voor schot te verlenen op de tegemoetkoming waarop zy op grond van de Deltaschade wet te zijner tijd aanspraak zullen kun nen maken. Het ging hier om bedrflven die hun mosselverwaterplaatsen in de Eendracht moesten afstaan voor de Schelde-Rynverbinding. Aangezien het niet uitgesloten wordt geacht dat ook andere gebruikers van mosselpercelen in de Eendracht door de uitvoering van werken voor deze verbinding genood zaakt zouden worden hun bedryf te be ëindigen, terwijl een soortgelijke beslis sing wellicht ook reeds voor gebruikers van mosselpercelen in de Grevelingen on vermijdelijk zou kunnen worden is ook de mogelijkheid tot verstrekking van voorschotten ook te hunnen aanzien be kendheid gegeven. Dat gebeurde in een bekendmaking van IX september. Deze beoogt geen onderscheid te maken tussen mosselvisser en dito kweker, om dat beide beroepen slechts gecombineerd worden uitgeoefend. Door gebrek aan voor de mosselcul tuur geschikte percelen in het Wad dengebied is verplaatsing van mos- selkwekeryen naar dat gebied voors hands onmogelijk, zo deelt de minis ter verder mee. Rekening wordt ech ter gehouden met de mogelijkheid, dat in de toekomst een beperkt aan tal mosselpercelen in de Waddenzee beschikbaar zal komen. Eerst als dit het geval is, zal de in het ontwerp- deltaschadewel opgenomen verplaat- singsregcling ten aanzien van mossel- kwekers toepassing kunnen vinden. Indien en voor zover door eventuele ver plaatsing van bedrijven, onder aanbie ding van vervangende percelen, schade niet of niet geheel kan worden voorko men, za! door een aanvullende vergoe ding in geld in de door verlies van percelen in het deltagebied geleden schade kunnen worden voorzien. Voor bedrijven, die zowel in de Zeeuwse en Zuidhollandse wateren als in de Waddenzee over mosselpercelen beschik ken, kan het verlies van percelen in de eerstgenoemde wateren betekenen, dat de produktie in de Waddenzee ten ge volge van de bedryfsverkleinlng niet meer lonend kan worden voortgezet. Indien de mosselkweker onder deze om standigheden besluit tot liquidatie van zijn gehele bedrijf, dus ook voor zover dit in de Waddenzee wordt uitgeoefend, vordt de tegemoetkoming mede bere kend over de schade, die wordt veroor zaakt doordat het bedrijf niet meer kan worden uitgeoefend op in de Waddenzee gelegeD percelen. Van deze in de Wad denzee afgestoten percelen zal echter door andere gegadigden een nuttig ge bruik kunnen worden gemaakt. Vandaar dat deze percelen onder de genoemde omstandigheden moeten worden .ingele- •d', aldus minister Bakker. In totaal zijn in het deltagebied 117 mos- selbedrijven huurders van staatsmossel percelen. Van deze 117 zijn er plm 20. die zelf niet meer actief deelnemen aan het kweken van mosselen, doch dit te gen een bepaald percentage van de op brengst van hun percelen overlaten aan een andere mosselkweker. Voorts is een aantal mosselpercelen, ge legen op de Oude Tongse bank behoren de tot de ambachtsheerlijkheid Grijs- oord'. verhuurd. Het merendeel van deze percelen is verhuurd aan firma's, ook staatspercelen in huur hebben. In de Waddenzee zyn 122 Zeeuwse mosselbedrljven huurder van één of meer staatspercelen. Van deze 122 zijn er plm 25 firma's, die zelf niet meer actief deelnemen aan het kwe ken van mosselen, doch dit tegen een bepaald percentage van de opbrengst van hun percelen overlaten aan een andere mosselkweker. Ei zyn geen huurders van mosselperce len, die hoofdmiddel van bestaan vin den in het kweken van mosselen en uit sluitend dit bedryf uitoefenen in het deltagebied. De mosselkwekers, die zowel in het deltagebied als in de Waddenzee zelf actief deelnemen aan het kweken van mosselen zijn als volgt over deze ge bieden verdeeld: respectievelijk aantal kwekers, deltagebied, Waddenzee (in pet) (in pet) 6 70 30 10 60 40 14 50 50 32 40 60 16 30 70 12 20 80 7 10 90 llo goeoe merKon in een Aanhoudend zacht, met aanvankelijk enige regen en later opklarend. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: zon: minder dan 30 procent; min temp: meer dan 4 graden boven normaaJ; max temp: 2 tot 6 graden boven nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 3é procent. Voor donderdag: zon: 10 tot 50 pro cent; min temp: 1 tot 6 graden bo ven normaal; max temp: 1 tot 6 gra den boven normaal, kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog et maal 60 procent. PLAATSELIJK REGEN Vijj veel bewolking met plaatselijk re gen. Overwegen» matige zuidelijke wind en aanhoudend zacht. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2