Middelburg kampioen Russen waren vredelievend TURNERS WAREN OPPERMACHTIG SPORTUITSLAGEN-SPORTUITSLAGEN KRIS KRAS Zeeuwse renners weer op de weg Roger vóór broer Eric Gelijkspel Hongarije Havermans won tafeltennistitel eiland Tholen HARINGS DERDE JAN JANSSEN IN MONTREAL OP DE ROLLEN IN HEIKANT MAANDAG 27 JANUARI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 VLISSINGEN Iii een boeiende wed strijd tegen Aagtekerke heeft het Mid delburgse damtiental ongeslagen het kampioenschap in de hoofdkla.se be haald. In deze laatste wedstrijd die door de Middelburgers niet 12-8 werd gewonnen is door Aagtekerke uitste kend partij gegeven en eerst laat In de avond kwam de overwinning tot stand. De titel is ongetwijfeld terecht gekomen bij het sterkste tiental, hoe wel 's-GravenpoIder geruime tijd een bedreiging is geweest voor de Middel burgers. In de onderste reginonen een grote overwinning van Souburg op Vlissln- fen. Met niet minder dan 4-16 keer- en de Souburgers naar huis; ze heb ben nu dus 3" punten, nadat zij een gehele competitie onderaan de rang- lyst hadden gebengeld en nu waar schijnlijk de dans ontspringen omdat Souburg één punt meer heeft dan Sint- Laurens, welk tiental nog tegen 's- Gravenpolder moet spelen. Kapelle be sloot de competitie met een overwin ning van 13-7 op Lammerenburg en veroverde zodoende 8 punten. Een keu rig resultaat van de dammers uit Ka- felle in deze hoofdklasse, n de eerste klas werd de inhaalwed strijd Sommelsdijk n - Zierikzee ge speeld, die door Zierikzee maar ter nauwernood met 9-11 werd gewonnen Tenslotte behield DOS zijn kans door Sommelsdijk II met 13-7 te verslaan en een totaal van 7 punten te beha len, gelijk dus nu met Goes II. We gens griep van vele spelers uit Oud- dorp moest de belangrijke wedstrijd tegen Sommelsdijk I uitgesteld wor den. Bij een overwinning: van Sommels dijk I komen er namelijk drie tiental len met 7 punten en zullen er beslis singswedstrijden moeten worden ge speeld. De uitslagen luiden als volgt: MIDDELBURG - AAGTEKERKE 12-8 M. J. Walraven - Jac. Blaas 2-0; Strooband jr - J. J. Engelvaart 1-1; D. Davidse - A. Willemse 1-1; M. F. de Jonge - F. Blaas 1-1; J. Baayens - J Maranus 2-0; .T. F. Boon - F Krijger 0-2; Strooband sr - S. Blaas 1-1 N. v. Eenennaam - C. Jongepier 2-0; C. de Vos - M. C. de Smit 1-1; P. Tange - A. Francke 1-1; VLISSINGEN - SOUBURG 4-16 J. Grim - P. C. Allaart 0-2; H. J. de Vlieger - F v. Dixhoorn P. Goedbloed - J. Brasser 1-1, L. Goedbloed sr - L v, Soelen 0-2; L. Goedbloed Johz. - J. C Sinke 0-2. O. Hellinga - M.. Broncke 0-2; L. Labruyère - ,J. v. Eenennaam 0-2: D. Valkier - C. M. v. As 0-2; J. A. Veenstra - C. A. Nooyens 1-1; J. C. Nijssen - M. Marijs 0-2. KAPELLE - LAMMERENBURG 13-7 A. v. d. Schraaf - A. de Buck 0-2; H. v. d. Vrie - W. Koppejan 2-0, C. de Blaay - J. Koppejan 1-1, L. Adriaanse - W Heydra 0-2: Chr. Korstanje - M Boons 2-0. C. v. Liere - A. Francke 1-1; K. de Koeijer - I. Vinke 2-0: J. J. Ganseman - F. Brasser 2-0: C. Sulsters - C. Gel jon 2-0: J. v. a. Moere - D. de Buck 1-1. SOMMELSDIJK II - ZIERIKZEE I 9-11 A. Holster - C. Verton 1-1; C. Polder - J. Huigens 1-1 J. v. Es - J. L. Smalheer 0-2, A. Knape - M. de Wild 1-1; B. Roetman - J. Folmer 1-1 A. v. d. Sluys - K. B. Hogerland 1-1; A. Krijgsman - J. M. Kostense 1-1; G. Knops - W. Stoutjesdijk 1-1; T. v. Brussel - J. v. Burg 2-0; L. v. d. Veer - J Heyboer 0-2. DOS - SOMMELSDIJK II 13-7 J. H. Blank - A. Holsten 2-0; A. v. d. Kreeke - C. Polden 0-2: E. Verdoolaage - J. v. Es 2-0: P. v. Dalsum - A. Knape 1-1; H. Brouwer - B. Roetman 2-0; F. Kievit - A. Krijgsman 1-1; H. Wagenaar - G. Knops 0-2: C. Suurland - A. v. d. Sluys 1-1; F. Openneer - D. v. Brussel 2-0; A. Hollestelle - L. v d. Leer 2-0 WILHELM1NAPOLDER Een veer tigtal renners van de Zeeuwse wieler club .Theo Middelkamp' hebben zater dag de eerste trainingsmiddag in de Wilhelminapolder benut om eikaars krachten te meten Dames, adspiran- ten, nieuwelingen en profs reden op het uitstekend parcuors hun eerste rond jes van het seizoen. Bovendien waren er verschillende jonge knapen, die van deze gelegenheid gebruik maakte om hun eerste .stappen' op het wielerpad te zetten. De club stelt de training ook open voor niet-licentiehouders. Er wor den adviesen gegeven over materiaal en trainingsschema !-0; I SINT ANN ALAND In de sport zaal te St.-Annaland behaalde zater dagmiddag Leo Havermans uit Oud- Vossemeer de tafeltennistitel van het eiland Tholen. Voor de derde achter eenvolgende keer ging hiermee de wis selbeker naar Oud-Vossenieer: in 1967 won Piet Moerijand en vorig jaar werd Adrie Duine bleek Leo Hn\ meerdere van N land, die op de zou leggen. Biiu Hage met 21-17 rinnaai. In de finale ermans duidelijk de co Hage uit St-Aiina- tweede plats beslag en tien minuten werd ?n 21-14 verslagen. De eindstand 1 Leo Havermans, Oud- Vossemecr, 2 Nico Hage. St-Anna- land: 3 Adrie Duine. Oud-Vossemeer: 4 Han Elenbaas. St-Annaland; 5 Leen Goedegebuure, St-Annaland: 6 Johan Krijger. Poortvliet. 7 Kees Droogers, Oud-Vossemee:": 8 Piel Moerland. Oud- Vossemeer: 9 Izaak Uil, St. Annaland: 10 Wim Heijboer. St-Annaland: 11 Martien Ligtendag. St-Annaland: 12 Kees Goedegebuure, St-Annaland; 13 Kees Slager, Scherpen isse. 14 Kees Ketting, St-Annalad, 15 Leo van Dlj- ke. St-Annaland: 16 Aart Slager. Scherpenissc. BA Y VILLAGE 's Werelds snelste man op de ini/l, de Amerikaan Jim j Jiyun, is zaterdag in liet Amerikaanse I Bap Village in hel huwelijk getreden met Anne Snider. Ryun ontmoette zijn vrouw op dc baan van de univer siteit rail Kansas, waar zij hem om een handtekening t roep In .Corn Boys-Post' hel orgaan van de sport- en ontspannings vereniging Corn Boys uit Sas van Geut schrijft J. Rieniens dal men successen in de sport alleen maar bereikt via de zware weg van overwinningen op jezelf. Hij staaft dit niet het volgende voorbeeld Hebt ii wel eens gehoord van Van Conmgsloo? George van Coningsloo? Ja, die wielrenner! Die doorzetter! Die er in slaag de de meest gruwelijke, de meest kracht opeisende, de verschrik kelijkste wielerwedstrijd te win nen nl die van Bordeaux naar Parijs. Een race van niet minder dan 557 km lang! Een eind zon der eind. over barre wegen. En die Van Coningsloo won die wed strijd in recordtijd met een ge middelde van bijna veertig kilo meter per uur. Opeens trok hij er tussen uit. Op zijn eentje. Het peloton grinnikte, die vent is gek, het Is nog veel te vroeg. Van Coningsloo trok zich ner gens iets van aan. Hij trapte en trapte. Zijn voorsprong groeide. Het peloton werd onrustiger, zou die dwaas dan toch gelijk krij gen? En die .dwaas' kreeg gè- Öjk. Hij won met glans. Een prachtige wedstrijd. Een held als overwinnaar. Maar is zo'n heM wel een overwinnaar? Van Co ningsloo wél. Want zijn overwin ning was gebaseerd op een kei harde training van zijn wils kracht en zijn doorzettingsver mogen. Hij leed namelijk als kind aan kinderverlamming Eerst zat hy in een stoeltje. Toen, na veel pijnlijk oefenen in een wagentje, zo'n ding, dat men kan voortbewegen door met de handen aan de wielen te draai en. In zo'n wagentje heeft die zelfde winnaar van Bordeaux Parijs, die Van Coningsloo. ge zeten. Hij wilde met alle geweld uit zijn stoeltje, uit zijn wagen tje. Hy heeft het geprobeerd, telkens en telkens weer. Hij heeft gevochten, doorgezet, pijn- geleden. teleurstellingen weg ge slikt. Vaak was hij de wanhoop nabij. Wilde hij het opgeven. Rustig blijven zitten in een stoeltje, in een wagentje Heer lijk rustig zitten zonder pijn Maar hij zette door. Met een voor zo'n klein ventje ongekende wilskracht En hij won. Hij be haalde de overwinning op zich zelf. Een overwinning van veel meer waarde, met veel meer glans, veel moeilijker, veel gro ter dan alle overwinningen die hij later op zijn racefiets zou behalen. Veel groter en indruk wekkender dan die recordrit van Bordeaux naar Parijs. Door die overwinning was hij een groot wielrenner geworden, door die eerste overwinning, die op zich zelf, was hij een man gewor den.' .Jeugd, vrijetijdsbesteding en voetbal.' onder deze titel lazen wij een interessant stukje in Corn Boys-Post: .Dank zij de gunstige ontwikke- l.ng van het sociaal-economisch leven, beschikken de jongeren en evenzo de ouderen over meer vrije tijd. Specialisten nebben reeds uitgecijferd dat m de na bije toekomst, dank zij de fan tastische ontwikkeling van aller lei technische middelen, ve don ken aan computers, die vrije tijd uitgebreider zal woeden voor de werknemers, evenzo wil het on derwijs meer aandach' aan de sport besteden. Brjna dagelijks worden thans reeds de ouders met het probleem van üe vrije tijdsbesteding geconfronteerd Ze zoeken en tasten op welke wijze ze hun opvoedingstaak het best zouden kunnen vervullen. Maar a! te vaak staan ze hier bij op losse schroeven en nemen ze .negatieve' maatregelen <Ée ongunstig inwerken op de jonge ren. Ze staan hierbij maar al te vaak .alleen' en voor het nemen van positieve en opbouwende be slissingen dienen ze zich te steu nen op .derden.' Vooral door het aanschouwen van sportmanifes taties zullen de jongeren zich gaan interesseren voor een be paalde sport en de lust krijgen zich bij een sportvereniging .mn te sluiten. Uit documentatiema teriaal blijkt dat voetbal en wielrennen het hoogst geno teerd staan. Door deze be'cng- stelling van de jeugd worden de le.ders van de voetbalvereniging voor directe problemen ge plaatst. Om de jeugd meer nte- resse voor voetbal in te bezemen zal men in de eerste plaats moe ten zorgen dat deze jongeren zich Ihuisvoelen in de' vereni ging. Men zal hun opleid ng zo attractief mogelijk dienen ;e la ten verlopen. Hun jeugdige hoofdjes niet volpompen met allerlei tactieken maar hun la ten uitleven, ieder volgens ei gen vermogen en talent. Tijdens de ,dode' periode zullen ze be zig gehouden moeten worden, wat vaak gebeurt met een pu- pillencompetitie. Gezellige mid dag organiseren waar gepraa. wordt over sportiviteit enz. Na tuurlijk is bij dit alles een ge ïnteresseerde leiden si een be langrijke pion voor de verdere loopbaan van een jonge voetbal ier. De nevensporten gaan meer ?n meer tot de verbeelding van le jeugd spreken, daarom is het een zaak dat de leiders van een vereniging steeds aandacht heb ben voor de jeugd.' Alleen aandacht is zeker niet voldoende. Men zal door het vol gen van cursussen, lezingen ed moeten zorgen dat de leiders zo goed mogelijk toegerust hun taak vervullen. Diverse sport bonden de KNVB zeker niel in de laatste plaats organi seren diverse cursussen en he laas blijkt dat de belangstelling ervoor vaak niet al te gToot is. Jan de Jager uit Kapel van 20 km. 2 Adrie Kuzee Souburg, 3 Gino Schou Middelburg, 4 Tino Schou Middelburg, 5 Bennie Scheers Middelburg. De nieuwelingen reden 32 km. Hier was Tony Huijzen de winnaar voor Danker Smallegange, Ellewoutsdijk; 3 Wim de Visser, Serooskerke; 4 Jan Raas, Heinkenszand. Bij de amateurs en profs (afstand 40 km) ging de zege naar Dies Kosten, voor Kees Priem. Goes en Nelis Rokven (Breskensi. 4 Peter Remijn. Goes 5 Cees Bal. Kwa- dendamme: 6 Rinus Remijn Kwaden- damme; 7 Ko Tolhoek. Yerseke. Uit de uitslag blijkt dat diverse ren ners een categorie hoger hebben gere den dan de groep waarin zjj thuis horen Oorzaak ligt in het feit dat diverse renners al vrij ver zijn gevorderd met hun trainingsschema. Zaterdag wordt er opnieuw in de Wil helminapolder getraind. Op de foto de trainer en renners bijeen (Foto PZCi GELSENKIRCHEN (ANP) De Belgische wereldkampioen Èric de Vlaenunck heeft zaterdag bij Gelsen- kirchen een internationale cvclo cross gewonnen voor de Duitser Rölf Wolfs- hohl en de Nederlander Huub Harings. Bart Zoet eindigde op de zesde plaats. WIJK AAN ZEE (ANP) I>e vredenlievendhcid straalde zater dag van de Russische gezichten. Botwinnik, Geiler en Keres, die na felle gevechten de eerste drie plaatsen in het hoogovenschaak toernooi vast in handen hadden gekregen, lieten in de tiende ron de plotseling de teugels vieren. Men kan erover twisten of de Russische grootmeesters de an dere deelnemers in de gelegen heid wilden stellen wat bij te ko men, of dat de ontvangst ten stadhuize, die voor de zaterdag avond was gepland, hun de strijd lust bij voorbaat had ontno men. In elk geval was het niet uit belangstelling voor het Euro pese kampioenschap schaatsen. In het hotel Kennemerduin was over het verloop van de strijd nauwelijks enige inlichting te be komen. Er werd trouwens niet naar gevraagd. Schaken speelt zich wat dat bptrefl af in een volkomen geisoieerd wereldje. De vredelievende rol lag de Russen goed. Botwinnik bouwde tegen de Poolse meester Doda met zwart een stelling op, waarin veel werd geruild en op de 26ste zet het punt kon wor den gedeeld. Geiler maakte het Lom- bardy moeilijker. De Amerikaanse ka pelaan verdedigde zich echter vinding rijk. Nadat het materiaal flink was gedund, werd hier de remise bereikt op de 28ste zet, Keres was zo vriendelijk in een soort Slavische party loper f5 te spelen. Te genstander Portisch is een specialist in de behandeling van de stelling, die ijshockeywedstrijd staat nog op het daaruit ontstaat en heeft er tegen rol- MONTREAL (ANP) Jan Janssen is zaterdag in Montreal aangekomen j voor een bezoek van vier dagen aan deze stad. Janssen werd voor deze trip uitgenodigd door het gemeentebestuur van Montreal omdat hij in 1968 de Ronde van Frankrijk heeft gewonnen. De Nederlander zal vandaag (maan dag) aanzitten aan een banket dat ge geven wordt ter ere van de .wieler ronde van Nieuw-Frankrijk.' Verder zal Janssen nog wat wintersportplaat sen in de omgeving van Montreal be zoeken en ook het bijwonen van programma. OVERUSE (ANP) De cycio-crossj ln het Belgische Overijse, waarvoor! zondag 49 renners aan de start kwa-1 men is een succes geworden voor de1 Belgische broers De Vlaeminck. Ro ger. wereldkampioen bij de profs.' eindigde op de eerste plaats. Enk. wereldkampioen bij de amateurs, werd tweede op tien seconden. Huub Ha-, rings werd met een achterstand van' bijna twee en een halve minuut ne-1 gende. lega-grootnipcders al diverse malen winst mee geboekt. Zwart kwam aan- \ankelyk een pion voor. maar dat ging ten koste van een geruïneerde stelling. Portisch kreeg de pion terug en ont wikkelde zo'n offensief dat Kere* een toren tegen een paard moest ruilen. De partij werd afgebroken in verloren stelling voor Keres. Desondanks werd de leidende positie van de Russen niet aangetast. De ge vaarlijkste achtervolgers Benkoe en Ciric hielden elkaar 27 zetten lang in evenwicht en deelden toen het punt. Zij hebben thans in de rangschikking gezelschap gekregen van Olafsson, die Medina versloeg. Na een ongebruike lijke behandeling van het Nlmzo-ln- disch begon de Uslander druk uit te oefenen. Hij won met een kleine com binatie een pion, daarna nog een en liet dit materieel surplus snel opruk ken. LI \EMBl RG (ANP) üe turnwed- stryd tussen de dames- en herenploe-1 gen inn Luxemburg, Nederland en België, die zaterdagavond in Luxem burg werd gehouden, is in een ruime Nederlandse overwinning geëindigd, i In totaal verzamelde Nederland 26(L7(I punten voor België (238.55) en Luxem-I burg (220.05). In hei individueel klas-! sement: bij de heren was de eerste plaats voor Hans Gunneman met 53.40 ptn. Bij de dames ging de eerste plaats naar de Belgische Hortha van Hoye Zowel bij de dames als bij de heren eindigden de vier Nederlandse verte genwoordigers bij de eerste vijf. Met uitzondering van de evenwichtsbalk leverden alle onderdelen zowel bij de dames als bij' de heren Nederlandse overwinningen op. De uitslagen zijn: Dames individueeel: 1 Nörtha van: Hoye (Eelg) 36.50, 2 Ans Heerschop: (Xed) 35.05, 3 Cora Stins (Ned) 33 60.! 4 Atie van Veen (Ned) en 5 Stientje de Goede (Ned) 32.05 ptn. Totaal: 1 Nederland 103.20, 2 België! 100.20 en 3 Luxemburg 73.00 ptn Heren individueel- 1 Hans Gunneman (Ned) 53.40, 2 Alex Knip <Nedi 52.40.1 3 Stefanetti (Luxi 50.70. 4 Ab Wijna (Ned) 50.35 en 5 Peter Karregat! (Ned) 49.55 ptn. Totaal: 1 Nederland 157.50, 2 Luxem- j burg 149.05 en 3 België 137.95 ptn. HEIKANT De wleler3upportersclub Heikant hield zaterdagavond een sport en feestavond. In een wedstrijd op de rollen bleek Waldy van Campen uit Huist de snelste te'zijn bij de amateurs Met minimaal verschil klopte hij Peter1 Kisner. Bij de nieuwelingen ging het duel om de eerste en tweede plaats tussen de plaatselijke favorieten Hen- ny Gijssel en Frans Kisner. Henny; Gijssel die dit seizoen al meerdere i overwinningen op de hometrainers be-j haalde, bleek tot groot genoegen van1 de overvolle zaal ook nu de snelste. Een dansavond met de Everly Stars) besloot deze sportavond. Van de Nederlanders speelden Ree en Donner tegen elkaar. Ree Is kampioen van Nederland en Donner de enige ac tieve grootmeester, die we momenteel hebben. Een preotige-du- l dus. Daar had de part(J ook aJle kenmerken van. In de zeer onregelmatig gespeelde ope ning verspeelde Ree een pion. Donner deed uitsluitend paardzetten en pos teerde deze dieren op bfl en g6. HU kwam duidelijk beter te staan, maar tegen het afbreken voorzag Ree rich van enkele, tegendreiglngen. die het beoordelen van de afgebroken stelling bemoeileken. Voor de twee andere Ne derlandse deelnemer» was er weinig eer weggelegd. Langewcg te-ging Ka- valek enkele onnauwkeurigheden en verloor. Van Schel tin ga hield tegen Ostoile stand tot de tiidrontrol". De afgebroken stelling bleat hem echter weinig perspectieven. WIJK AAN ZEE. 25 Januari (ANP) De uitslagen zijn Grootmgestergroep: 10e ronde- Doda (Pol) - Botwinnik iRusl) (--(6: Kavalek (Tsj-SI) - Langeweg (Ned) 1-0; Portlsch (Hongi - Keres (Rusl) af; Benkoe (VS) - Ciric (ZS1) '6-(4: Geiler (Rusl) - Lombary (VS) (6 - (6 Olafsson (IJsland) - Medina (Sp) 1-0; Osotojlc (Z SI) - Van Schel'.lnga (Ned) af. Ree (Ned) - Donner - (Ned) af. De stand: 1. Botwinnik 8 pnt; 2. Geiler 7(4: *- Keres 7 -f 1 af; 4-5-6 Benkoe. Ciric en Olafsson 6%: 7- Portisch 6 ë- 1 af; 8. Doda 5. 9. Donner 4 1 af; 10-11. Lorn bar dy en Kavalek 432 Lange- weg 3(6: 13. Ree 2 1 uitgestelde en 1 afgebroken partij; 14-15 Medina en Van Scheltinga 2 -f 1 af; 16 Ostojlc lij f 1 uitgestelde en 1 afgebroken partij. Meestergroep 10e ronde: Kramer (N"ed) - Ujtelky (Tsj-SI) 0-11 Ciocaltea (Roem) - Sandor (Hong) 1- 0; Kurajlca (ZSI) - Honfi (Hong) af; Hartoch (Ned) - Scholl (Ned) 0-1; Bednarskl (Polen) - Jongsma (Ned) 1-0; Cortlever (Ned) - B rede-wou t (Ned) Vi-(6: Gaprindasvtli (Rusl) - Kozma (Tsj-SI) af; Westerinen (Flnl) Krabbe (Ned) af. Dames groep 6e ronde: Tuk (Ned) - Limanovlcz (Poienl (6- 1^Hellwig (Polen) - Vokralova (Tsj- SI) 0-1; Gutierrez (Spi - Vreeken (Ned) (4-(4: Ntcolau (Roem) - Soko- iev (ZSI) af; Timmer (Ned) - Ivanka (Hong) 1-0; Van der Glee sen (Ned) - Heemskerk (Ned) af. Stand meestergroep na tien ronden: 1. Honfi 8 pnt 1 af: 1. Kurajlca 7(6 1 af: 3. Scholl 7; 4. Ciocaltea 6(6: 5. Westerinen 6 4- 1 af; 6. Bednarskl 6; 7 Cortlever 5(6; 8. Krabbe 4(6 1 af, 9. Ujtelki 4'6 uitgesteld; 10. Kozma 3(6 1 af: 11. Sandor 3(6 1 uitgesteld; 12. Kramer 3(6; IX. Jongsma 3. 14. Gaprindasvill 2(6 -1- 1 ar; 16. Hartoch 2(6; 16. Bredewout 2. Stand damesgroep na 6 ronden: 1. Timmer 5*6 pnt; 2. Ivanka 4(6: 3. Vokralova 4 1 af; 4. Nlcolau 3(6 1 af; 5. Vreeken 3 f 1 af: 6-7 So- kolov en Heemskerk 2(6 4- 3 af: 8. Van der Giessen 2 1 af; 9.-10. Tux en Guttierez 1(6; 1L Litmanovic 1; 12. Hellwig (6 2 af. De uitslagen van de zondag ingehaal de en uitgespeelde partijen voor het Hoogoventoernooi zijn: zonder verder spelen. Meesrtergroep: uitgestelde partij negen de ronae: Sandor (Hon) Uitelkjr (Tsj) 0-1. GROS IS GES De efletiekafdeUng can GVAV Rapiditas uit Groningen heeft een voorlopig contract afge sloten met trainer Wil Westphal, die onlangs door de KSAU als bonds coach w ontslagen. Tot juni zal West phal een serie trainingen van de Gro ningers verzorgen, waarbij dan ook een aantal atleten en atletes die hem. na de Mexico-affaire trouw zijn ge bleven, aanwezig zal zijn. J SAO PA ULO (ANP) In een als! voorbereiding voor de wereldkam-! pioenschappen voetbal in Mexico be- doelde wedstrijd heeft Hongarije za terdag m Sao Paulo gelijk gespeeld 2-2 tegen een Braziliaanse selectie- ploeg. Bij de rust was de stand even eens gelijk 1l. De Hongaarse doel punten werden gemaakt door Farkas KORFBAL Sporthal Vlissingen vrjjdag 3e klas D: TOP 2-Stormvogels 3 2-1. Vedo 2-KVL 2 4-2; 3e klas C: Volhar- ding-Allas 2 2-4, Tjoba 4-Animo 4 3- 7, Volharding-Animo 4 1-2, Tjoba 4- Atlas 2 2-6; pupillen A: Blauw Wit- Animo 1 3-1. Swift 1-Zuidwesters 4-1, Zuidwesters-Blauw Wit 4-1, Sporthal Vlissingen zaterdag 2e klas A: Togo-Luctor 5-3: 2e klas B: Vedo-Blauw Wit 5-1: 3e klas A. KVL-BKC 2-1, Stormvogels 2-Animo 3 1-2, BKC-Stormvogels 2 2-2, Animo 3- KVL 4-1: junioren B: Stormvogels- Swift 1-3. Togo-Vedo 3-3. Vedo-Storm- vogels 2-4, Togo-Swift 2 3-3: adspi- ranten B; Zuidwesters-Swift C 0-1, Zuidwesters-Luctor A 2-3, Luctor A- Atlas 4-2: pupillen A: Swift A-KVL A 0-2, Swift A-Stormvogels A 1-0, Ani mo A-KVL A 1-0. Stormvogels A-Ani- mo A 0-0. Sporthal Middelburg zaterdag le klas: Zuidwesters 2-Animo 1 3-5. Swift 1-Ondo 1 6-2: 2e klas B: Swift 4- Atlas 7-3 (Swift 4 kampioen); 3e klas B: Zuidwesters 2-Swift 5 2-1, Zuidwes ters 2-Togo 2 2-1. Swift 5-Togo 2 3-2; adspiranten B. Olympia A-Tjoba A 1- 3, Olympia A-Swift C 1-0; adspiranten D: On do B-Animo C 2-1, Togo C-Tjo- ba B 1-0, Animo C-Tjoba B 0-1, Togo C-Ondo B 1-0. adspiranten E: Tjoba C: Swift F 0-1. Tjoba C-StormvogelB E 0- 1. Swift F-Stormvogels E 5-0 (Swift F kampioen) HANDBAL Heren: bondsteam-distr. zuid B 11-6; heren: distr. zuid B-Berlrjn 5-15, da mes: dlstr. zuid B-Berlijn 5-9: herent bondsteam-Berlijn 10-7; distr. le klas dames: Olympus-EBHV 3-17; afd. le klas dames. Zeeland Sport-Ma rathon 1 (5-9, Olympus 2-Tonldo 3-3, Walcheren 2-Fortuna 12-4. Olympus 2- Marathon 1 3-10 (Marathon 1 kam pioen). Hellas-Walcheren 2 5-8; afd. 2« Was B dames: Domburg-Hontenlsse 2~ 11; melsjespup le klas: EMM 1-Ma- rathon 6-2; afd. le klas heren: Mara thon 1-Tonldo 2 5-12. Olympus 1-For- tuna 2 18-8. Hel'*s 1-S 1 13-11; ke- renjun. le klas: EM^'-Walcheren 10-11 (Walcheren kampioen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 13