BENAUWDE zege van KORFBALLERS 1 SENSATIONEEL SLOT VAN Valbovol bekert verder RUIME JUDOZEGE op de fransen EN F TITEL HANDBALMARATHON SWIFT IV NAAR DE Revanche van Clarke Duidelijke verlangens Tjoba in slotfase op winst II handbal" Veel gegadigden voor titel korfbal VOLLEYBAL WEER BITTERE PIL TERN. BOYS MAANDAG 27 JANUARI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG Van één uur tot bijna zes uur is er in de VDs- singse sporthal handbal gespeeld door enkele teams, samengesteld uit de betere handbalspeelsters en spelers. Helaas echter werd het over het totaal genomen een teleurstelling voor de toeschou wers, die deze middag niet in gro ten getale waren gekomen, waar schijnlijk vanwege de schaats kampioenschappen. Het waren de laatste twee minuten van de ruim drie uur handbal die de be zoekers in extase brachten. Want wat was het geval? De Neder landse bondsploeg stond tegen Berlijn met één doelpunt voor en omdat nog slechts twee minuten te. spelen waren gaf de Duitse coach opdracht mandekking toe te passen. De Nederlandse ploeg ving dit moeilijke speltype bij zonder goed op en dit kwam voor een groot gedeelte door het feit dat een fantastische Ger Norbart in het Nederlandse doel zijn hei ligdom verliet en mee ging spe len. Er was nu dus een Nederlan der meer en daarvan werd gepro fiteerd, want toen Norbart prak tisch ongehinderd naar zijn Duit se collega oprukte moest men hem wel aanvallen. Op het juiste moment speelde hij de bal keurig op maat af aan Bob Sondaar en het was 9-7. Dit doelpunt, werd met een ovatie be groet en toen enkele seconden later Norbart weer mee ten aanval trok en de bal afspeelde aan Peter Muyres en ook deze wist te scoren stond alles in vuur en vlam. Nog was het niet ge noeg en nu zou Norbart zelf door gaan. doch hij werd gewoon vakkun dig gevloerd door Bemd Redlidh. die zowaar voor dit vergrijp nog aan de kant gezet werd. Toer. het laatste fluitsignaal klonk werd de Nederland se overwinning met een warm applaus begroet, terwijl enkele Duitse spelers hun mening over de leiding (arbiters Van Loon en Schuurman) niet onder stoelen of banken staken Zjj mochten echter niet klagen, want In elke wedstrijd die werd gespeeld was het opvallend hoe de arbiters do gasten bevoordeelden boven de Ne derlandse spelers. Men stond bijzon der gauw klaar met het geven van een straf worp tegen Nederland, ter wijl de Duitsers, die bijzonder hard speelden, het wei erg moesten maken voor de zwaarste straf werd gegeven. Het dient gezegd te worden, dat de Duitse ploeg af en toe fraai zaalhand bal liet zien. dit wanneer men in de aanval was. De bal ging snel van man Lot man en er werd snel van plaats verwisseld. Kwam er dan een kans da.n volgde een keihard schot, echter door een formidabele Ger Norbart menig keer op fantastische wijze werd ge keerd. Verdedigend speelden de Duit- sors zonder meer hard en zodra men een schot verwachtte van een Neder landse speler dan hing men aa.n de arm of men pakte de speler gewoon vast. Tóch was deze wedstrijd de bes te van het totaal en doordat het sco reverloop gelijk opging bleef de span ning er. Met de rust was de stand 3-3 en Nederland kwam slechts één keer achter te staan na de rust en wel met 5-6. Daarna werd het via 6-6, 7-6. 8-6 en 8-7 en toen kwamen de laat ste minuten. Gert Norbart wist in de ze wedstrijd twee strafworpen te stop pen. terwijl Henny Loeffen de drie toegewezen strafworpen wist te be nutten. De Nederlandse doelpun ten kwamen van Henny Loeffen 4. Guus Cantelberg 1. Ben Gijsbers van Wijk 1. Kees Keizer 1, Ed 'Hienseh 1. Bob Sondaar 1 en Peter Muyres 1 terwijl de Duitse doelpunten werden gemaakt door Henry Johannes 4. Wolfgang Bahlburg 1. Detlief Fin- kelmann en Lutz Loenke 1. DAMESSTRIJD ZONDER VEEL HOOGTEPUNTEN Een statisch spelend team van district Zuid B, dat de opdrachten van z.nn coach schijnbaar blindelings opvolgde, heeft, het tegen een toch niet groots spelend stadstram uit Berlijn niet kunnen bolwerken. De Duitse speel sters bouwden hun aanvallen veel snel ler op en vooral wanneer een Neder landse aanval was afgeslagen snelden gelijk drie of \icr dames naar voren om te trachten via een break-out een doelpunt te scoren. Ineke Jongepier kreeg daarom de taak om deze break-outs op te vangen en zij kwam daardoor geen enkele keei aan de oircel Toch grng het in het Na het eerste fluitsignaal van de gov! leidende Du.tse scheidsrechter Schr.i 1 brak :n de geïmproviseerde sporthel d e eigenlijk voor .nternationale wed strijden is afgekeurd, de .hel van Woerden' los. Het tumult was er zon- der enige twijfel de oorzaak van d it de Belgische meisjes uiterst nerveus van start gingen. Vooral in de verde diging klopte er weinig of niets. De meest eenvoudige serves van Valbovol werden soms onvoldoende voor het net gebracht. Bij 7-2 greep coach Hubert Braeckmans zijn eerste time-out. Er kwam iets meer evenwicht in het spel. maar Valbovol met Hilda Blanken en Kittv Prins als beste aanvaLsters hield de Belgische verdediging zwaar onder druk. Valbovol kon moeiteloos de eer ste set met 15-4 winst afsluiten. Dit succes inspireerde Valbovol tot nog beter spel. Ondanks het feit dat ook YOG nu iets beter op toeren kwam. was de aanval van de Belgische da mes te simpel om de defensie van de Nederlandse kampioen ook maar een moment in moeilijkheden te brengen, Van 12-3 haalde VOG nog op tot 12-7. voordat Valbovol resoluut doordrukte naar 15-4. De derde set was slechts een formaliteit. VOG dat de nederlaag niet meer kon ontgaan, werd opnieuw overdonderd en ondanks een paar ti- me-outs werd het uiteindelijk 15-1. OAKLAND (CALIFORNIA) (ANP)- Ron Clarke heeft vrijdagavond in Oakland revanche genomen op zijn landgenoot Kerry Pea roe, die hem vo rige week in een indoorwedstrijd te 1,0* Angeles op de twee mijl had ver slagen. Voor zijn revanche gebruikte Clarke een wedstrijd over drie mijl (4827 meter) in Oakland die hij af legde In 13 minuten 12,6 seconden. MENCHEN (ANP) Een dag blad in MOnchen. de Miincher Merkur, heeft onder zjjn lezer* een enquête gehouden over de van de belangstelling voor de wedstrijden in de Bundesliga, de hoogste klasse in de Duitse voet- halcompetitie. Die enquête, waarop meer dan 5000 antwoorden binnenkwamen, heeft een zeer duidelijk verlang- lijstje van de gemiddelde voet- halbezoeker opgeleverd. Dit zijn de meest voorkomende hetere parkeermogelijkheden in de buurt van het stadion: 83 pet. goedkopere toegangskaarten: 81 pet, bescheidener betaling aan de de voetballers: 74 pet. meer overdekte plaatsen in d? stadions: 60 pet, scheidsrechters, die ook volledig professional zijn: 65 pet, aantrekkelijke voor-wedstrijden: 64 pet. verschuiving van de wedstrijden, die op zaterdag worden gespeeld, naar de vrijdagavond: 31 pet. HAARLEM (ANP) In de Kenne- mer sporthal in Haarlem heeft het Nederlandse miorokórfbaJteam zater dagavond met 0-8 gewonnen vim Bel gië. Bjj de rust was de stand 5-2 in het voordeel van de Nederlanders. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de Nede-landse overwinning zo benauwd zo worden. Lucas van Krie ken trof met het eerste schot reeds de korf en Ton von Ree. weer uit stekend in vorm. scoorde kort daarna: 2-0. Het Nederlands achttal draaide goed en toen Wil Reuter 3-0 had ge-1 scoord. leek het op een eenvoudige overwinning af te gaan. Ook na rust die met ech voorsprong van 5-2 was ingegaan, leek die verwachting aan- vankVijk gerechtvaardigd. Maar na 3-n. Luuk van Hemel 3-1. Robert Peelers 3-2 Ton van Ree 4-2 Hans van de Vélde 5-2 Wil Reuter 6-2 Ton van Ree 7-2 P.ita de Win 8-2 Driekus KI ouwen 8-3 Luuk van Hemel 8-4 Jef Goossens 8-5 Liliane Booters 8-7 Luuk van Hemel 8-8 Ton van Ree 9-8. vochten de Belgen onverwacht sterk terug en koit voor tijd was de stand gelijk: 8-8. Ton van Ree hield in die spannende slotfase het hoofd ech- ter koel en bracht Nederland de over winning: 9-8. AMSTERDAM (ANP) Niet min der dan 12 biljarters hebben inge schreven voor het kamplof nschap van Nederland anker kader 47-1, (lat van 27 februari tot en met 2 maart ïn Noordwiik wordt verspeeld. Er zijn dus voorwedstrijden nodig, waarvan de eerste vier van het vorige jaar Henk Seholtc. Tini Wijnen, Hans Vul- tlnk. en -Joop Roodenburg zijn vrij gesteld. In Den Haag is een groep gevormd met Hans Sundouest. Flip" Beekman. Toon Mo! en Janus Jacobs In Heer len speien Lambert van Nijnatten. Lambe.-t van Leur Jcan Bessems en Louis Rijvers. WOERDEN Door een klinkende 3-0 overwinning op de Belgische karn- Jioen VOK is Valbovol uil Woerden e volgende ronde van het toernooi om de Europese volley bal beker voor dames binnengestapt. Valbovol. dat'vo rige week in Antwerpen met een 3-1 zoge reeds de basis legde voor dit succes was In eigen huis oppermach tig. In de totaal uitverkochte \Voer- dense grote veilinghal speelde de ba sisformatie van roach Theo Blanken, bestaande uit Trudv Fitdenhogaaril. Hilda Blanken-van Gulik, Kitty Prins. Edith van Aarst, Tlddy Griffioen en Annemieke Edding een gave partij vol leybal waartegen de Belgische kampi oen weinig had in te brengen. ZWOLLE (ANP) De kracht van I Nederlandse judo schuilt nog steeds in de zwaardere gewïohtsklassen. De ver wachte ruime overwinning, die de dit seizoen weer door Jan v d. Horst getrainde ploeg zaterdagavond in Zwol le op Frankrijk behaalde, was geheel te danken aan de judoka's in de drie zwaardere klassen. Van dc twaalf par tijen in deze klassen werden er tien gewonnen en eindigde er een onbe slist. Voor die kracht staan wereldkampioen Wim Ruska. de gebroeders Snijders en Ernst Eugster borg. Ruska. erop ge brand dit jaar in Oostende de Europese titel te heroveren en in Mexico zijn wereldtitel te verdedigen, besliste zijn belde partijen binnen twintig seconden met een beenworp. koelbloeSig en be heerst. zoals van een wereldkampioen wordt verwacht Naast Ruska maakte de 20-jarige zwaargewicht Dirk Eve- lcens in zijn eerste gevecht een goede atruk maar twee beenblessures de den z.jn tweede strijd onbeslist eindi gen. M.nder overtuigend was het op reden van de pas uit Japan terugge- als Peter Snijders troffen in Gerard keerde Ernst Eugster. Maar zowel hij de Cheichi en Jean Paul Grisvard ju doka's die de strijd schuwde en zich beperkten tot het buiten de mat lrek-j ken, Jan Snijders was in het midden- j gewicht: waf.' dat betreft gelukkiger: hij won door waza ari en een been- worp. Toch zal Van der Horst de re-I sultaten van zijn team. dat Iedere veertien dagen in een centrale trai-- nin- bijeenkomt, op de Europese kam pioenschappen in mei met gemengd optimisme tegemoet zien. Weliswaar! is het uitzicht op succes na de povere resultaten van Lausanne, waar slechts vee bronzen medailles werden ver-! tere klassen blijven t De Meeuwen 14 12 2 0 26 48-17 Woudrichem 14 7 3 4 17 2-5-21. Good Luck 12 7 2 3 16 21-131 Dinteloord 13 7 2 4 16 25-18 Roda Boys 13 6 3 4 15 29-24' SW '54 12 5 3 4 13 26-231 Tern. Boys 13 5 2 6 12 28-351 Rillandia 1.5 3 6 6 12 25-371 AZVV 14 4 2 8 10 21-25 Yerseke 13 2 2 9 6 23-34: Sleeuwijk 13 1 1 11 3 12-36: TERNELZEXSE BOlS Ook in de thuiswedstrijd tegen Good Luck kwam de thuisclub niet over de zware inzinking heen en liet niet-mee-! spelen van Meyer en Jonkman is geen volledig excuus voor liet slappe en slechte spel van de oranje-zwarte for matie. Good Luck, dat de reis naar Terneuzen wegens het uitvallen van de bootverbinding via België had moeten maken, was over alle li nies heter en won volkomen verdiend met liefst 05. Ai na 5 minuten namen de Braban ders een 01-voorsprong, na een suc cesvolle kopbal van Verbunt. In dc 25e minuut werd het 0—2 toen een van verre afstand door Blom keihard genomen vrije trap doel trof. Na de rust stelde Verbunt de Good- Luckzege al na 7 minuten veilig (0 3) en met nog 2 treffers van Snijders in de 27e en 38e minuut werden] de Boys op regelmatige wijze naar een duidelijke 05 nederlaag gespeeld. Scheidsrechter Groen, die de ook; al vanwege de mist afwezige heer Kraak verving, deed dal uitstekend MlDDHI.Bl KG In een boeiende, telle en goed door scheidsrechter Nicuwdorp geleide wedstrijd, waarin de definitieve beslissing pas in de laatste minuten viel. heeft Tjoba niet 11-8 van BKC gewonnen. Overigen* misten de Zeeuwen reeds in de begin fase de kans om beslissend weg te lo pen van hun tegenstanders door toen enkele strafworpen onbenut te laten In totaal kreeg Tjoba deze wedstrijd zeven strafworpen toegewezen, maar het benutte er slechts twee... Evc op tri keer. dat zoiets gebeurt. Ella Steenhard gaf Tjoba de leiding, maar de Bredanaars benutten een blunder om gelijk te komen. Gerard Steenhard gaf zijn ploeg opnieuw een voorsprong, maar weer kwam BKC naast de Zeeuwse mikroploeg. Na de 3-2 voorsprong dankzij Ko de Schip per herhaalde de geschiedenis zich en evenzo nadat Hans de Schipper Tjo ba op 4-3 gezet had. Na rust draaide BKC de rollen eens om: het nam nu zelf de leiding, maar Ella Steenhard gaf met een pracht - ge doorloopba! het antwoord van Tjoba: 5-5. Weer liep BKC uit en door een misverstandje in de Tjobaploeg konden de Brabanders zelfs doorgaan tot 5-7 Tjoba kwam nu fel opzetten: Piet de Schipper zorgde voor 6-7 en Ko de Schipper via een strafworp vooi een gelijke stand. Nog eenmaal kwam BKC voor. maar nadat Gerard Steen hard de gelijkmaker in de mand ge deponeerd had. trok Ella Steenhard met twee doelpunten haar ploeg ö?f - n.t.ef van BKC weg: 10-8. Met he; benutten van de tweede strafworp be paalde Gerard Steenhard de eindstand verdiend oo 11-8. In de ZKB-competitie zijn zaterdag In de Middelburgse sporthal twee kam pioenen bekend geworden. In de 2e klas B kon Swift IV na een 7-3 zege op Atlas de vlag hijsen en om het succes van de Middelburgers die avond compleet te maken kwam ook Swift F bij de adspiranten na een 5-0 zege op Stormvogels E met een titel aan dragen! In de le klas waren we zoals ver wacht weinig verrassingen. Animo klopte stadgenoot Zuidwesters met 5>3 en Swift had weinig moeite met Ondo (6-2). In de 2e klas A won To go in de Vlissingse sporthal met 5-3 van Luctor, terwijl Blauw Wit in de 2e klas B een stevige opdoffer kreeg toegediend van Vedo. De Vhssmgse mikrokorfballers wonnen namelijk Ziti met 5-1. Wies Vermeer scoort in de wedstrijd tussen hei districtsteam van Zuid B en Berlijn. Foto PZCi. begin gelijk op en in de laatste se conden van de eerste helft werd zelfs een 3-2 voorsprong verkregen. Na de rust konden de Nederlandse meisjes bijblijven tot een stand van 5-5. maar toen liepen de Duitse meisjes weg van hun tegenstandsters en wonnen met 5-9. door doelpunten van Hannl Kur- zich 3. Doris Köpke 2, Eleonore Splettstösze 2, Hannelore Stuttöger 1 en Brigitte Wagnet 1. terwijl voor Zuid B wisten te scoren Wies Ver meer 2. Irma de Vos 1, Marjan de Meurichy 1 en Corry Houmes 1. DISTRICTSHEREN GAVEN BONDSTEAM GOED PARTIJ Hoewel de wedstrijd tussen het bonds- leani en liet herenteam van het dis trict Zuid B nu niet direct op hoog peil stond was het toch vooral vanj zuiderlingen redelijk goed gedaan. Datl Sani Traas met Jan Jongepier de an-l deren zouden moeten meenemen bleek al gauw en liet was daarom erg jam-l nier dat niet meer weer geprobeerd j Sant Traas, die vanaf de eerste mi nuut een vaste hew aker hij zich kreeg niet meer werd betrokken in het spel. Vanzelfsprekend was de bondsploeg] stukken beter en liep gemakkelijk] uit met goede doelpunten. Met de rust was de stand 2-7 in hun voordeel. Toen na de rust in het doel van de zuiderlingen Cools de plaats van De Haan naam bleek al gauw dat hij tot grote dingen in staat was en hij stop te enkele harde schoten. Het einde kwam me: een eervolle nederlaag van] 6-11 met doelpunten van Henny Loef fen 2, Kees Keizer 2, Bob Sondaar 2. Wim Budding 1. Heim Gijsbers 1, Ed Hienseh 1. Jan ter Wengel 1 en Guus Cantelberg 1. Voor Zuid B waren het Sam Traas 2. Wil van der Poel 2. Jan Jongepier 1 en Tobv Lammers 1. die de doelpunten maakten. DUITSERS HEEL WAT STERKER ALS ZUID B In "'de wedstrijd tussen Berlijn en het team van disir. Zuid B lileek dat de Duitsers behoorlijk van leer konden trekken en (lat het distrietsteam niel opgewassen bleek tegen het harde, snelle en gevarieerde spel. Met de rust was het reeds 2-9 voor Berlijn en het einde kwam met een 5-15 overwinning. Opmerkeiijk ook MIDDKLBFRG In de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal werd maar één wedstrjjd gespeeld. Ter- neuzense Boys kreeg via België bezoek van Good Luck en opnieuw i kregen de Zeeuwen een bittere pil te slikken in de vorm van een duidelijke! 05-nederlaag. De Brabanders nes telden zich door deze zege op de derde plaats niet na dc Meeuwen de minste verliespunten. AZVVSVV '54 en DinteloordDe Meeuwen gingen niet door. In de vierde klas B werden alle velden afgelast. hier weer de bijzonder coulante hou-] ding van het scheidsrechtersduo Van1 Loo'n-Van Halteren, dat wel enkele officiëie waarschuw.ngen uitdeelde aan de Duitsers, maar het vertikte om strafworpen te geven, terwijl dit j in enkele gevallen beslist op zijn plaats was geweest. Voor de docl- Eunten zorgden: Henry Johannes 6, j 'etlef Finkelmann 2, Lutz Loenke 2. Siegman Ai-telt 2, Wolfgang Bahlburg! 1. Klaus Güse I en Wolfgang Braun 1 voor Berlijn en Sam T-p-s 2, Jongepier 1. Wil van der Poel 1 en Frits van Dongen 1 vo-| Zuid Er waren uiteraard licol wat geno digden van gemeente en handbalver bond. De heer B. Timmerman, secre taris van de honds teeh. commissie, was bijzonder ingenomen over dit eve nement en vond de organisatie van de afdeling Zeeland subliem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11