Ir J. Prins:Ongerust over de reële waarde van streekplan ,Nog veel studie op oeververbinding Westerschelde' Péchiney-directie kwam kijkje nemen y 2 Werknemers industrie niet opbergen in torenflats xeeum Wennen Recreatie Attractie Goese scholieren mammoet-discussie ALMANAK Water schappen Jonge kunstenaars exposeren in Hulst minister laat zich graag overtuigen van beter tracé VREEMD GELD Russisch schip lek bij botsing voor Vlissingen ,De onbekende soldaat en zijn vrouw PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 JANUARI 1969 OP FORUMAVOND PJG KOUDEKERKE: delburg of Vlissingen gaan wonen, som-1 van de arbeidsinspectie. Die bepalen migen ook op Zuid-Beveland. .De ln- vaak de vormgeving', repliceerde de dustrie ligt vrij ver van dorpen en wo- lieer Nyman. ningen, en dat blijft ook zo volgens dej planologen. Die afstand blijft minstens vijf kilometer, en dan is de invloed van luchtverontreiniging bijzonder gering'. KOUDEKERKE ,Het heeft geen zin om te blijven filosoferen over een open en groen blijven van Zeeland. Het provinciaal bestuur heeft anders besloten. Dat is de realiteit. Maar ik vraag me wel af is de ontwikkeling niet anders te hanteren? Moet er in de Ooster- schelde nu ook nog een Reimers- waalplan komen, terwijl we iets verder aan de overkant het land van Saeftinge hebben, waar de Belgen ook wat willen.' Dit zei de voorzitter van de Zeeuwse land- bouwmaatschappij, ir J. Prins, donderdag tijdens de jaarlijkse fo rumavond van de Plattelands Jon geren Gemeenschap afdeling Kou- dekerke, die in een afgeladen zaal van hotel Rijckborst werd gehou den. Ir Prins uitte zijn ongerust heid over de reële waarde van het streekplan Midden-Zeeland, dat even te voren door zijn mede-fo- rumlid, dr ir J. Nijman, directielid van Hoechst-Vlissingen, hoog ge prezen was als een gunstige tegen hanger van de situatie in het Wa terweggebied. .Dankzij dit streekplan kan lintbe bouwing met industrie van de Wes- terscheldeoever voorkomen worden' had de heer Nijman betoogd. De ZLM-voorzitter was er niet gerust op. Hij verwees naar het streekplan Moerdijk, dat aanvankelijk een in dustriële bodembestemming van 400 ha inhield. Die industriële bestem ming was binnen een half jaar gewij zigd in 1400 ha, toen duidelijk werd dat Shell-chemiie er zou komen. De heer Prins kon begrijpen dat econo mische argumenten zwaar wegen bij industriële plannen, ,maar zei hij ook bij de landbouw wegen die argumen ten.' Als voorbeeld noemde hij het op zetten van montageschuren. Daar heeft men binnen het kader van streekplannen in zogenaamd beschermd gebied, be zwaar" tegen. Dan wil men de landbouw vastleggen op tien jaren en nog veel langer. De heer Prins noemde de stati sche hantering van streekplannen voor de landbouw en de kennelijk flexibele hantering van streekplannen voor de in dustrie .meten met twee maten'. De streekplannen met name dat voor Midden-Zeeland hadlden het al eerder op de avond moeten ontgelden. Mejuf frouw A. C. de Bruijn van Melis- en Ma- nekerke zei ervan: ,Het streekplan Mid den-Zeeland is iets uit 1880. Er zit voor de landbouw niet de geringste beweging in. Maar da/t kunnen de planologen niet helpen. Die zijn en denken conservatief'. De heer C. Hoek, als NW-districtsbe- stuurder lid van het forum toonde zich later gelukkig met de planologie, ook al kleven daaraan fouten. ,Bij een bezoek onlangs aan België, heb ik gezien wat er gebeurt als men Gods water over Gods akker laat lopen'. l)e actualiteit bleek meteen als uit de eerste vraag aan het forum: .Moeten de, 800 werknemers van Péchiney, dat zich in Zeeland gaat vestigen, worden opge borgen in torenflats bij Vlissingen, oi in de zak van Zuid-Beveland, waar ze dan komen in de gassen van de industrie?' De heer Nijman kon zich geen torenflats in de Zak van Zuid-Beveland voorstel len. .Het zal Péchiney net zo vergaan als Hoeehst. Een groot deel van de i toekomstige) werknemers woont hier al. De anderen zullen wellicht in Mid- Burgemeestgr mr J. Drrjber van Mid delburg betoogde dat we aan de toren flats zullen moeten wennen Zij zijn no dig vanwege de variatie, en voor de mogelijkheid voor het scheppen van groenstroken in de wijken. Voor gezinnen met kinderen achtte de lieer Drijher deze flats niet de ideale woongelegenheid. ,De grootste aantrekkingskracht hebben eenge zinswoningen. De gemeentebesturen doen dan ook wijs als zij daarvan een hoog percentage zien te fcrygen', al dus Middelburgs burgemeester, die op een andere vraag antwoordde dat de praktijk uitwijst dat er in dit type ook goedkopere woningen zijn. .Als men mij vraagt moet een Pechiney met zijn 800 man nou hier komen?' dan zeg ik ja. Als dergelijke bedrijven niet zouden komen, zou Zeeland zich oneven wichtig ontwikkelen, we zouden een ver ouderde bevolking krijgen en buiten de expansie bedrijven', zei de heer C. Hoek. Ook hij zag de werknemers van de nieuwe industrieën niet graag allemaal gehuisvest in hoge flats. ,We moeten zorgen voor een goede variatie in de woningbouw'. Men had - volgens een vragensteller - geen vrede met het beleid van sommi ge schoonheidscommissies, die het de industrie minder lastig zouden maken dan de landbouw. .Fabrieksgebouwen zijn lang niet altijd fraai'. .Maar dat komt door de veiligheidsvoorschriften Ook de recreatie - beter gezegd: het toe risme - werd onder de loep genomen. Provinciaal WV-directeur P. de Regt, kwam in het geweer, toen gevraagd werd of het nog wel realistisch was te veronderstellen dat de recreatie op Wal cheren toe zou nemen, terwijl het een duurte-eiland in Europa werd met slechts enkele zomerse dagen. De heer De Regt wilde Walcheren niet als goedkoop kwalificeren, maar bestreed met klem de opvatting dat het een duurte-eiland zou zijn. .Men mag voor een goede kwaliteit acco- moaatie een goede prijs vragen, als men maar niet overdrijft'. In de toename van de bevolking, de ver dere verstedelijking van ons land, het toenemende autobezit en de gunstige ligging van Zeeland zag hij factoren die pleiten voor een gunstige ontwikkeling in deze provincie. voor de boeren, ofschoon er wel veel landbouwers in Zeeland /.uilen moeien afvloeien, zelfs al wordt er maar II) procent gerealiseerd van wat Manslioll heeft begroot'. Nog vele andere vragen de meeste schriftelijk werden aan het forum voorgelegd. De vraag: .Walcheren fabriek? die men als thema voor avond had gekozen, kwam nauwelijks aan de orde. Het was bij elf uur, toen ir H. Steur, directeur van de christelijke middel bare landbouwschool in Middelburg de laatste vraag aan de orde stelde. En de klok had elf geslagen, toen PJC-af- delingsvoorzitter Roelse de bijeenkomst met een dankwoord sloot. De forumavond was oni half acht be gonnen met het' voorstellen der forum leden. Dat geschiedde op originele wij ze: Via dia en bandrecorder maakten de aanwezigen kennis niet de forumleden, die zij later ,life' zouden horen en zien. In korte interviews vertelden de leden iets van hun werk en hun levensloop. Burgemeesters drs D Roemers van Vlis singen, die aanvankelijk ook als forum- lid zou deelnemen, was wegens ziekte verhinderd. Een andere vraagsteller wilde weten hoe lang het zou duren eer de landbouw een door de WV gesubsidieerde toeris tische attractie zou zijn, terwijl tezelf- der tijd de industrie de werkverschaf- fer zou zijn en de vakbondshoofdbestu ren de organen, waarnaar een ieder zich zou moeten richten. .Zoiets kan niet in ons democratisch land. Gelukkig maar', riep de heer Hoek uit naar aanleiding van liet laatste deel van de vraag. De heer A. Lampert, gemeenteraadslid en landbouwer, zei dat het voor de boer weinig attractief was terwille van de toerist met een zeis langs de kant van de weg te staan. Hy zag de door de vragensteller bedoelde toestand dan ook nog niet ontstaan. Wel erkende hjj «le realiteit van de idustrie als werkgever, maar zag daarnaast ook nog kansen GOES De leerlingen van het Goese lyceum en het christelijk lyceum voor Zeeland gaan samen praten over de mammoetwet en over het nut van een schoolpa rlement. Dat praten zal gebeu ren tijdens een teach-in, die maandag avond in het Goese lyceum wordt ge houden De teach-in is georganiseerd door leerlingen van beide scholen. De rectoren van beide scholen zullen voor de discussie begint inleidingen houden over de mammoetwet. De discussie, die daarna vanuit de zaal met een uit. vier leerlingen bestaand forum kan worden gehouden, za l worden geleid door de heer Schoenmaker, leraar van het Goese ly ceum. (ADVERTENTIE) In geval van storing, Is voor de abonnees op onze servlcedienst dit. weekend beschikbaar: de heer B. C'. Neve, Dorus Rijkers- straat 12, Middelburg. Telefoon 01180-5025. .eeuwse Examen Slot van pag. 1 Minister Bakker was het beslist niet eens met kamerleden Westerhout. en l'an der Peyl en W. P. G. Assmann (kvp), dat Terneuzen al veel nadeel heeft ondervonden van het feit, dat schepen tot 60.000 ton, die nu wel het verbrede Icanaal kunnen passe ren, niet in de haven van deze stad terecht kunnen. ,Er is nog niet ge bleken dat bestaande en nieuwe in dustrieën daar schepen tot 60.000 ton nodig hebben. ,De bewindsman vond de argumenten van de drie ka merleden wat .overtrokken'. Letter lijk zei liy nog: ,Er is in Zeeland zo veel aan de gang. Ik ben niet over tuigd dat deze zaak zoveel prioriteit lieeft'. Daarmee ging hij lijnrecht in tegen wat drs Westerhout had ge steld, n I dat men met een project als verbreding en verdieping van het ka naal Terneuzen-Gent moet anticipe ren op de toekomst. Deze P.v.d.A- woordvoerder had zich even eerder nogal kritisch opgesteld tegenover de verdeling van de beschikbare fond sen by waterstaat over de verschil lende categorieën werken. Hij trok daaruit namelijk de conclusie «lat een zo groot deel van de fondsen wordt besteed aan werken rondom de ha vens van Rotterdam en Amsterdam, dat er voor andere havengebieden nog nauwelijks iets overblijft. Ook de heer J. H. W. van KoevordeD I (kvp) wilde wel eens weten welke criteria worden gehanteerd bij de ontwikkeling van Europoort in sa menhang met andere gebieden van Nederland. De heer Van der Peijl toonde zich eveneens verwonderd over het feit dat Terneuzen nog maar steeds zit te wachten op het graven van insteekha.vens langs het Kaïnaal. waarvoor de plannen al in 1962 klaar lagen. .Zonder havens gaan grote schepen Terneuzen voorbij. De Ze- venaarhaven (geschikt voor 20.000 tonners) geeft geen afdoende oplos sing. Het zou logisch zijn, dat zoda nige insteekha.vens worden gemaakt, dat de grootste schepen op het ka naal ook in de havens terecht kurn- De heer Van der Peijl vroeg zich af of het nu niet goedkoper zou zijn ge weest wanneer de uitvoering van de insteekhavens in het plan tot verbe tering van het kanaal zou zijn opge nomen. Hij sprak de hoop uit dat de aanleg van insteekhavens nu snel mag komen voor Terneuzen Het zelfde gold bij hem voor het zoge naamde open havenfront. Een plei dooi in dezelfde geest hield de neer Assmann. Hij pleitte bovendien voor een pier bij Terneuzen, waaraan gro te schepen zouden kunnen afmeren Minister Bakker stelde zich op het formele standpunt, dat de aanleg van havens niet een taak van waterstaat is. maar in het geval Terneuzen van het voorlopig bestuur van het haven schap. Hjj attendeerde er nog rp dat het rijk er wel voor heeft gezórgd dat de Zevenaarhaven t.ot tien meter be neden het kanaalpeil is uitgediept. In Antwoord op nadere vragen stelde de bewindsman nog vast. dat een werk groep onder leiding var de hoofdin genieur-directeur van rijkswaterstaat in Zeeland op het ogenblik de zoge naamde .natte infrastructuur' van Terneuzen bestudeert, en daarbij ook aandacht schenkt aan projecten als de Axels»» vlakte en plannen voor een havenindustriegebied oostelijk van Terneuzen, bij de kop va.n Ossenisse. Ook de waterschapsfinunciën kwa- toe, dat op dit moment geen subsidies zijn uitgetrokken voor het ondertioud van de Noordzeekust. ,WH men bij de waterschappen van deze lasten af, dan kan men overgaan tot over dracht aan het rijk', zei de minister nog, nadat hij had vastgesteld, dat het geheïe probleem van het onder houd van de Noordzeekust is voorge legd aan de zogenaamde .dlepdelvers- commissie', die de gehele water- sohapsstructuur bestudeert. Het probleem van de verhoging van de Sctaeldeka.de te Terneuzen tot del tahoogte (het rijk wil tot 8,25 meter -j-NAP), waardoor het uitzicht van cle huizen daar wordt belemmerd, werd aangesneden door de heer Ass mann. Hi) vond het een .overbodige zaak en geldverspilling,omdat uit modelonderzoek ook andere oplossin gen zouden zijn gebleken. De minister antwoordde het kamerlid dat ryks- te onderzoeken, waarbij zal worden gepoogd om de hinder voor de bewo ners aan de Terneuzense Scheldekade zoveel mogelijk te beperken. HULST De heer J. Hollaert, secreta ris van de kunstkring Van den Vos Reinaerde, heeft donderdagavond in raadzaal van het stadhuis te Hulst expositie van werken van jonge Vlaam se kunstenaars geopend. In zijn ope ningswoord sneed de heer Hollaert on der meer het probleem van het weder zijds begrip - tussen kunstenaar en kunstbeschouwer - aan en vond, als ve len met hem, dat dit begrip noodzake lijk is. De heer Hollaert zei ook van me ning te zijn dat wat dikwijls als te mo dern wordt afgewezen, in brede krin gen van de huidige generatie de ver diende waardering vindt. Op deze ex positie, een initiatief van de kunstkring, zijn werken te zien van de Antwerpena ren Walter Goossens, Ton Pauwels, Wal ter van der Hallen en de Middélburger Guido Metsers, zoals bekend oud-Hul stenaar en oud-Antwerpen aar. De ten toonstelling is tot en met 9 februari da gelijks geopend. Inhaalverboden op rijkswegen MIDDELBURG Tn verband met de werkzaamheden, die momenteel wor den uitgevoerd aan de rijkswegen op Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland (met inbegrip va.n de weg op de Grevelingendamen Sint-Philips- land, wordt in de periode van 1 janu ari 1969 tot en met 1 december 1969 hier en daar een inhaalverbod van toe passing. De weggedeelten, waar deze maatregelen noodzakelijk zijn, worden met borden aangegeven. DEN HAAG Minister Bakker van verkeer en waterstaat, heelt gisteravond in de tweede kamer nog een toelichting gegeven op de overwegingen die hem hebben genoopt tot een .aanvankelijke voorkeur' voor het tracé vaste oeververbinding Woslersehehle op de lijn. KruiningenPerkpolder. Het waren er vier: 1. De bodem van de Wosterscliel- de is daar het meest stabiel; de laatste tien jaar heelt ze daar de minste veranderingen ondergaan; westelijker is de bodem veel minder stabiel. 2. Planologisch is het geen gek ke plaats, voor Zeeland en Brabant ligt; het tracé rede lijk goed (,we weten niet of er soms in 1990 een tweede verbinding zal komen'). 3. Het veer KruiningenPerk polder kan worden opgeheven. ■t. Op een andere plaats wordt de verbinding misschien wel zo duur, dat ze niet tol niet te betalen is. De minister kwam met zijn door mr W. Aantjes (ar) gevraagde toelichting en zei daarbij dat het een .aanvankelijke voorkeur' was. .Ik kan me vergissen', voegde hij er aan toe en hij wilde zijn mening graag voor een betere geven. Hij wilde zich daarvan ook laten overtuigen. Dat probeerde de heer C. F. van der Peijl (ch) even, toen hij zei. dat de aannemers de combinatie een aanvaardbare calculatie had den gegeven voor het tracé Elle- vvoutsdijkTerneuzen. .Daar geef ik weinig voor', reageerde de mi nister prompt, ,m de kleine let ters zal wel staan dat ze de kos ten van de brug-tunnel hebben gerekend en niet die voor het vastleggen van de Westerschei- debodem'. Toen de heer Van der Peijl nog zei, dat de aannemers er het g'eld voor de uitvoering bij zouden geven, sloot de minister de discussie met de opmerking, dat er met hem altijd te praten valt en dat hij zich graag laat overtuigen. DUWBOOT VAART TANKSCHIP AAN IN HET ZIJPE WEMELDINGE In dichte mist is donderdagmiddag de duwboot .Calypso' met twee duwbakken, de EWT-24 en de EWT-28, in het vaarwater Zijpe ter hoogte van de veerhaven van Anna Ja- cobapolder In aanvaring gekomen met het ten anker liggende motortankschip ,Emile-W. De ,Emile-W' liep hierbij schade op aan het voorschip. De .Calyp so' die met behulp van radar voer kon met de 1700 ton metende en met steen kolen geladen duwbakken de reis van Rotterdam naar Sluiskil-, voortzetten; 50 KANTOREN t (ADVERTENTIE) HAL STATION N.S. - VLISSINGEN DE GRENSWISSELKANTOREN NV OOK OP ZATERDAG Telefoon «1184-4295 b.g.g. 6041 SINDS 1927 VLISSINGEN. Tegen vyf uur don derdagmiddag kwam in dichte mist op de rede van Vlissingen het Liberiaanse tankschip Philips Arkansas' (18.000 bruto register ton) in aanvaring niet liet Russische vrachtschip .Nemirovieta Darehenko' (3385 bruto register ton). De bulb-Steven van de tanker drong daarbij in de zijwand van liet Russische schip. Hierdoor ontstond er onder water een gal in de machinekamer, die vol water liep. De bergingsvaartuigen .Jacomina' en .Willem M' van Van den Akkers ber gingsbedrijf uit Vlissingen voeren ter assistentie uit. Met behulp van red dingsdekens wist men het lek provi sorisch te dichten en met pompen va.n de bergingsvaartuigen werd de machinekamer zover leeggepompt, dat er geen gevaar voor zinken be stond. Inmiddels waren een groot aantal si boten naar hel Russische schip geva ren. Zij behoefden slechts in actie te komen om het van de rede naar de .Nemirovich Darehenko' was licht. Omdat het Russische stoomschip geen energie meer kon opwekken, moes ten de bemanningen van de bergings vaartuigen de ankerketting doorbran den en het anker bergen. Dit vergde nogal wat tijd, zodat pas laat in de avond de reis naar .Scheldepoort' waar het Russische schip meteen in dok zou gaan, kon worden aanvaard. De sleep boten .Jean Marie Gerling', .Holland' Pepsi Letzer' en .George Letzer' brach ten het Russische schip over de mistige en vol schepen liggende Vlissingse rede naar de reparatiewerf van .De Schelde'. De .Philips Arkansas', op 26 oktober te Malmö van stapel gelopen, bleef op de rede liggen om na het optrekken van de mist ligplaats bij het bunkerstation van de SHV, de oorspronkelijke bestem ming. De .Nemirovich Dorchenko' was van zee op weg naar Antwerpen en lag op de rede het optrekken van de mist af te wachten, Meisje - 13 jaar - uit Wemeldinge overleden na botsing met tractor WEMELDINGE In het ziekenhuis Bergzicht in Goes is woensdagavond de dertienjarige Bouwina van der Maale uit Wemeldinge overleden aan de ver wondingen die zij woensdagmiddag had opgelopen toen zij met haar fiets oj een tractor botste. Het ongeluk gebeur de woensdag aan het eind van de mid dag. Het meisje reed, met een vriendin achter op de fiets, in de Oranjeboom- straat een tractor tegemoet die door de Wemeldinger A. van S. werd be stuurd. Zij kwam met de tractor in bot sing, toen die links afsloeg. Het vrien dinnetje van het meisje werd licht ge wond. Politie hield 7 jongelui aan wegens diefstal VLISSINGEN De Vlissingse politie heeft zeven Vlissingse jongelui aange houden in verband; met diefstallen en joy-riding; met brommers en fietsen. De iongejui, die in leeftijd variëren van 14 tot 1-9 Jaar, hadden in dé 'afgelopen weken kratten bier en limonade gesto len, zij hadden sigaretten uit automa ten gehaald en verder waren zij met brommers en fietsen gaan rijden. Een van de jongelui werd dinsdag, de overi g-en werden woensdag aangehouden. Na een verhoor werden zij naar huis ge stuurd. Twee van hen, de 17-jarige J ar. H, D. en de 16-jarige F. P. L. V liepen hierover woensdagavond van huis weg. Zij werden donderdagmiddag ln liet Brabantse Reuzel door de douane bij de Nederlands-Belgische grens aan gehouden. Men beticht Poter Ustinov wel eens van minder oorspronkelijke boodschappen), reden voor hem om bij de première van zijn ,De onbekende soldaat en zijn vrouw' de vraag, of het stuk een bood schap heeft, te beantwoorden met ,M.en kan op het toneel veel zeggen, maar het is niet nodig, dat dat direct in het oog springt'. Het spel is bijna louter bood schap. Het is een intelligente, met veel humor opgebouwde klacht tegen het krijgsbedrijf, waarvan de enkeling, de simpele, goedwillende man altijd de dupe is. Maar Ustinov houdt geen fel requisitoir. Hij onthoudt zich zelfs van argumenteren, overbodig bij de behan deling van een zo uitgebeend thema. Wat minder in het oog springt is zijn benadering van het corrupte individu, dat bereid is te sjacheren: de uitvin der van blijde tot H-Bom, de kerkvorst, die de heilige oorlog zalvend zegent. Daartegenover plaatst hij de onbaat zuchtige, onbeduidende, vredelievende man, in zijn spel de Onbekende Sol daat, die van alle tijden is, maar be laas aldoor voortijdig ten gra.ve wordt gedragen. Juist in die confrontatie be vestigt Ustinov zijn meesterschap. Geen loodzware ontmoeting in zwart-wit, maar een menselijke, met veel intelli gente humor doortrokken verkenning. Ustinov laat zien, hoe de Onbekende Soldaat door-de-eeuwen-heen dezelfde is gebleven. Men ziet hem reïncarneren van de Romeinse tijd naar de vroege middeleeuwen van de kruisvaarders, ment ziet hem in dienst van de puritei nen, in de achttiende eeuw en de beide laatste wereldoorlogen. De auteur schetst in enkele grove lijnen een beeld van een periode en het eerste compliment voor de vertolking van het Nieuw Rotterdams Toneel, gisteravond in de Middelburgse schouwburg, mag uitgaan naar het samenspel tussen re gisseur Jules Royaards, vertaler Ernst van Altena en Frank Raven, die een vernuftig, magnifiek decor ontwierp en wiens kostuums een open doekje af dwongen. Terug naar Ustinov: hij opent en sluit met een hedendaags spektakel, het bij zetten van de Onbekende Soldaat. De tv brengt het thuis, in kleur. Intussen is er dan alle gelegenheid geweest het pri mitieve van het krijgsbedrijf te hekelen, heeft het koortje van de puriteinen zeer fraai gezongen en is er, aan het slot. het overdreven optimisme van de auteur dat men van twintig eeuwen tussen knots en snuffelraket toch wel iets ge leerd zal hebben. Maar het is althans een bijdrage de parallel tussen de pe rioden te verbreken. Het Nieuw Rotterdams Toneel had het stuk uitstekend weten te bezetten; de vertolking bewoog zich op hetzelfde ni veau als de inhoud van het spel. Zo zag men van Luc Lutz een prachtige hypocriete aartsbisschop, was Aart Staartjes een in enkele passages ontroe rende Onbekende Soldaat, speelde Mar- tine Crefeoeur knap zijn vrouw en was er maar één acteur, die zo fraai de uit vinder kon vex-tolken, Gerard Hartkamp. Andere prominenten waren deze avond Pieter Lutz (sergeant). Bas ten. Baten berg (rebel), Edmond dassen, Paul van Gorkum en Camille de Vries. Het Nieuw Rotterdams Toneel was deze avond vooral ensemble. Luc Lutz en Gerard Hartkamp, die het meest ln da gelegenheid waren Ustinovs humor door te geven, hadden in enkele fragmenten weliswaar een solistische taak, maar regisseur Royaards had toch vooral het accent laten vallen op de presentatie als gezelschap. Een evenwichtige, knap pe, geestige en vaak sprankelende ver tolking derhalve, waarvoor een vril talrijk publiek bij de bloemen van de té Middelburg samenwerkende culturele instellingen met een langdurig applaus dankte. H. H. Lezing Nutsdepariement Z1ERIKZEE Tijdens een avond van het Nutsdepartement Zierikzee hield de heer J van der Krift een lezing over Tsjecho-Slowakije. De heer Van der Krift illustreerde zijn causerie met de toeristische film .Onder de vleugels van de meeuwen' en met veel zelf ge maakte dia's. (ADVERTENTIE) /POTTER LINlA en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en. drogisten Vandaag is het precies een v geleden, dut een dame. te Ter .rn rij-cïainen deed. Wij vielen de uitslag niet. Vandaag is het precies een v gelede n. dat z ij sa men niet 'examinator in de richting vai auto lieg. De man liet haar slappen en vroeg haar de k-- te bedienengroot licht, licht, knipperlicht, remlicht, man bevond alles in orde schakelde in één en hediendt gaspedaal. Vandaag is hei precies een geleden, dat zij wegreed klei Wji u ,le uitsl i dra •hapsfir ipenbarc <lr lm.lie lering van dr kamér nog aan «Ie oriK1., Dr heer T. Tolman (ehu) was benieuwd naar de verdeelsleutel voor liet. bedrag van 12 miljoen gulden voor de watersotaansfinanoiering, dat op «Ir begroting 1969 is opgevoerd. Minister Bakker verleide, daarvan het volgende: .drie miljoen is be stemd voor «Ir ealamiteuze polders, 6 miljoen voor de waterkeringen en 3 miljoen voor de waterhuishouding.' De bewindsman kondigde aan «lat volgend jaar een verdeling zal wor den gemaakt op basis van «le onder- lioudsbegrotingeii va.n de waterschap- 1 pen en «lat «Ie provinciale besturen belangrijke zeggenschap zal worden toegekend hij bel verdelen van «Ie gelden. Op een vraag van de heer R. Zege- ring Hadders iwd) gaf de minister VLISSINGEN Donderdag vertoefde een drietal directie leden van het Franse alumi nium-concern Péchiney S. A. uit Parijs voor een kennisma kingsbezoek in Zeeland. 's Morgens bracht het gezel schap, bestaande uit de he ren Jouven, president-direc teur en de directieleden Ser- pette en Poincaré, vergezeld van de Nederlandse bemidde laar, drs P. A. Neeteson, een bezoek aan de gemeente Vlis singen. Daarna werden de gasten ontvangen door de commissaris van de koningin, mr J. van Aartsen in een ver gadering van het havenschap Vlissingcn-Oost i.o. in het Provinciehuis in Middelburg. Vlissingens loco-burgemeester Ch. .1. Gillissen-Vcrschage verwelkom de de Franse gasten in het Vlis- sings stadhuis, waar ook de wet houders G. J. Janse, I. Filius en F. G. Smit en gemeentesecretaris J. W. Peters aanwezig waren. Aan de hand van kaarten en maquet tes gaf het college van b en w voorlichting over rietgeen Vlissin gen aan woongelegenheid, weg verbindingen en recreatie zal heli- ben te bieden. Péchiney-president Jouven toonde zieli zeer geïnte resseerd in de mogelijkheden van huisvesting, huurpeil en aankoop- mogelijkheden van eigen wonin gen. Ook de verbindingen, met name die met de randstad en voor al die met Rotterdam trokken de aandacht van de Franse gasten Na de kennismaking en het oriën tatie gesp rek met het Vlissingse gemeentebestuur ging men naar het voor deZeeuwse vestiging van Péchiney bestemde terrein aan het. Zuid-Sloe in Vlissingen-Oost Onder leiding van de directeur van het havenschap Vlissingen- Oost i.o., de heer .1. van Konij nenburg. en vergezeld van de heer Den Hertog van het ETl voor Zeeland, maakte men een rond wandeling over het toekomstig fabrieksterrein. Omstreeks twaalf uur ontving commissaris Van Aartsen het- ge zelschap in de door hein gepresi deerde vergadering van het ha venschap Vlissingen-Oost in het provinciehuis. Na een welkomstwoord en het uitwisselen van gelukwensen over de genomen beslissing ver lieten gasten en gastheren de zaal van gedeputeerden voor een lunch in het Abdij-restaurant, aangeboden door het havenschap. Dc Péchiney-directeuren toonden zich verheugd dat de onderhan delingsfase is afgelopen en de uit eindelijke keus is gevallen op het Rloe. Op de foto: het gezelschap tijdens de rondwandeling op het toekomstige fabrieksterrein: vlnr; :le heren Serpettc, Den Hertog, Van Konijnenburg, Poincaré. Jou ven en Neeteson (Foto- PZCl RUSTIG WEER Overwegend droog weer mot plaatse lijk mist, maar ook enkele verspreid voorkomende opklaringen Weinig wind, dezelfde of iets lagere iniddagtempera- turen als donderdag. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag, opgesteld door hat KNMI op don derdag om 18.00 uur: Overdag ongeveer normale temperaturen en zondag kans op enige neerslag. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zaterdag: Zon: minder dan 30 procent. Min. temp: 0 tot 5 graden boven normaal. Max. Temp.: omstreeks normaal. Kans op een - 90 Voor zondag: Zon: minder da.n 40 pro cent. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaal. Max. temp omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Normalen voor 26 - 30 januari: min. temp. max. tem». Den Helder 0 4 Eelde - -2 3 De Bilt —i i Vlissingen o 4 Zuid-Limburg 25 janua ZON EN MAAN Zon op 08 30 Maan op 11 00 onder 17.15 onder 01.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2