,Terneuzen heeft insteekhaven nodig voor 50.000 tonners' Vlissings zwembad: 40e paal officieel geheid BILT BOOREILAND: KMS DOET MEE Havenschap dit jaar rond ALMANAK Thee BEGRAFENIS SLACHTOFFERS AUTO-ONGELUK KAMPERLAND Gezochte Deense dief gevat ,2,4,6,8, Wie wordt er om zeep gebracht?' Dekschuit sloeg om en zonk voor Yerseke: schipper gered BLIKSEMSTART DOET SNELLE BOUW VERMOEDEN SPORTRAADVOORZITTER VAN POELJE: MIJN EERSTE WEL.... Dr Okker later naar Rotterdam Burgers Tien jaar VERWACHT. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 JANUARI I9J BURGEMEESTER ASCHOFF IN NIEUWJAARSREDE: TERNEUZEN Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen heeft donderdagavond in zijn nieuwjaarsrede opnieuw gepleit voor een zo spoedig mogelijk graven van een havenbekken voor schepen met een laadver mogen tot 50.000 ton. .Welis waar kan de tot 10 meter ver diepte Zevenaarhaven eniger mate opvangen wat thans op de rede verloren dreigt te gaan. maar of dit voldoende compen satie zal bieden, meen ik ernstig te moeten betwijfelen', aldus burgemeester Aschoff. Hij kon de raad meedelen dat het wets ontwerp Havenschap Terneuzen thans zover is gevorderd, dat binnen redelijke termijn behan deling daarvan zal kunnen plaatsvinden in de staten-gene- raal, de provinciale staten en de raad van Terneuzen. Duidelijk stelde burgemeester Aschoff dat één van de eerste taken van dit havenschap zal zijn, de aan leg van kanaalhavens. Overi gens wilde de burgemeester er niet veel woorden meer aan wij den. ,Bij regering en staten-ge- neraal is by alle mogelijke ge legenheden aangedrongen op uitvoering van de desbetreffen de plannen. Duidelijk is gesteld dat Nederland hiermede in feite reeds te laat is', aldus Terneu- zens burgemeester. Voorts had burgemeester Aschoff nog enkele wensen op djn lijstje ■taan, zoals met name: een spoedige herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen, meer duidelijkheid in het tracé voor de vaste oeververbinding, goede diensten van zeehav enover- leg voor Nederland ln het alge meen en voor Terneuren ln het bij- ■onder, een begin van de Industriële ont wikkeling in bet gebied ten oosten van Terneuren. eens burgemeester Aschoff niet al leen een voorwaarde geschapen voor de toekomstige ontwikkeling van dit gebied, maar ook omdat dan aan alle onzekerheid op dit punt een eind zal komen en iedere gemeente weet waar zij aan toe is. Voorts ral, zoalang het tracé voor de vaste oeververbinding niet vaststaat, het uitwerken van diverse plannen wor den vertraagd. Over het gebied ten fADVERTENTIB ln geval van storing, la voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer P. de Wispelaere, Dam 1 boven, Misslagen. Telefoon 01184-4651. leeuwse )p een overheidskantoor te Terneu- ten is men weinig te spreken over de kwaliteit van de thee. De koffie, waar ie 'e morgens om tien uur de klok op gelijk kunt zetten, is redelijk tot dra gelijk, maar de thee slóót- water. Men besloot er iets aan te doen. De meest tactvolle van de gebrui kers kreeg opdracht de theezet- lende juffrouw op dit stuk voor zichtig te benaderen. Men kwam tot een goede gedachtenwisselxng. Hij zei het met een schouder klopje voor de koffie en mij be loofde beterschap. J£nt' informeerde ze de volgen de middag triomfantelijk. Als ik net goed heb geproefd, bent m overgegaan op een onder ajwaemiddef. oosten van Terneuzen zei burgemees ter Aschoff nog dat dit van essen tieel belang is voor het hele Wes- terscheldebekken. Naar zijn mening kan daarbij ook het kanaal van Antwerpen naar le Westerschelde een rol van betekems spelen. Het nu afgelopen jaar noemde burge meester Aschoff gunstig voor Ter neuzen. Nimmer heeft de stad zo in het middelpunt van de belangstel ling gestaan, waarbij uiteraard de opening van het verruimde kanaal een belangrijke rol heeft gespeeld Maar ook hebben naar zijn oordeel pers. radio en televisie meer dan gewone aandacht aan Terneuzen ge wijd. Industrie De belangrijkste gebeurtenis op in dustrieel gebied was volgens Ter- neuzens burgemeester de medede ling van de president van Dow Che mical Europa. dat dit chemisch concern in de komende vijf jaar vier honderd miljoen gulden zal inves teren in het Terneuzense fabriekon- complex. Hoewel weinig arbeidsin tensief. zullen deze uitbreidingen (nafta kraker en fabriek voor poly ethyleen) er toe medewerken, dat het aantal arbeidsplaatsen met hon derden zal toenemen. Daarnaast zijn bij deze bouw meer dan duizend werknemers betrokken. De verkoop van mdustriegronden wordt bevredigend genoemd. Ver kocht werd 24.600 m2 aan vier on dernemers. Eén daarvan, de NV .Elopak', gaat binnenkort beginnen met de vervaardiging van melk-car- tons. kope woningen neemt nog steeds toe. Begin januari 1969 waren er 577 woningen in aanbouw, hetgeen laag moet worden genoemd omdat daar in is begrepen het complex van 482 woningwetwoningen, waarvan in 1969 slechts een gedeelte zal gereed komen. Om de behoefte aan wonin gen te kunnen dekken, is het vol gens burgemeester Aschoff nodig dat in de komende maanden grote aantallen woningen ,n aanbouw kun nen worden genomen. In 1968 werd 14,4 hectare grond verkocht voor een bedrag van bijna vijf miljoen gulden. Bouwplannen De ruimtelijke ordening kreeg vol op aandacht. Het bestemmings plan .Sluiskil' werd donderdagavond aangeboden, in februari zullen dat waarschijnlijk worden de plannen .SerEppenspolder' en .Oudelandse Hoeve'. Daarna komen aan de beurt de plannen .Zuidpolder' (binnenkort ter visie) en .Katspolder' (bij Pro vinciale Planologische Commissie). ,Oude Vaart' is bijna afgerond ter wijl verder voor dit jaar op stapel staan de bestemmingsplannen .Hof Zeldenrust'. .Java', .Zuid', .Binnen stad' en .Buitengebieden'. Daarmee zal de pianalogiscne opzet van de ge hele gemeente Terneuzen herzien m 1963, werden 246S zwemdiploma'si uitgereikt. Burgemeester Aschoff signaleerde op net gebied van de! sport een verheugende activiteit. Een drietal nieuwe veremgingenj werd opgericht, andere behaalden fraaie resultaten In dit jaar zal de nieuwe Terneu zense schouwburg in gebruik kunnen worden genoemen. Ér is een sterk groeiende belangstelling voor goede theaterkunst. De stichting Terneu zense schouwburg verwierf een ze tel in het bestuur van de stichting] cultuurspreiding Zeeland. Voorts was er een sterk toenemende i belangstelling voor de muziekschool I en de leeszaal-bibliotheek. Volgens) burgemeester Aschoff staan er nogj enkele plannen op stapel die een be- Langrijke bijdrage m de verbetering van de leefbaarheid zullen beteke nen. Leden van de Jeugdraad zijn hard bezig geweest met het concre tiseren van een goed functionerend overlegorgaan tussen alle bij de jeugd betrokken verenigingen en m- stefiingen. Verwacht wordt dat bin nenkort een en einder zijn beslag zal krijgen zodat de nieuwe jeugd raad, voor de gemeente dezelfde be tekenis zal krijgen als'' de culturele adviesraad. Tenslotte memoreerde burgemeester Aschoff nog een aan tal bijzonderheden uit het afgelo pen jaar, zoals onder meer de be langrijkste raadsbesluiten uit het afgelopen jaar, zoals onder meer de belangrijkste raadsbesluiten en enke- A7belangrijkste raadsbesluiten e yjTlClGTWlJS le mutaties in de raad KAMPERLAND Onder zeer grote belangstelling zijn donderdagmiddag d»| drie slachtoffers van het auto-ongeluk bij Geersdijk in Kamperland begraven.! De laatste tocht van de verongelukten vader, moeder en dochtertje ging vanaf het onlangs geopende Jhr mr De Casembroothuis naar de begraafplaats van Kamperland. Een lange stoet familieleden, vrienden, collega's en dorpsgenoten volgden de! drie stoffelijke overschotten. Velen kwa-1 men uit Kapelle, waar de familie Meu lenberg sinds enkele jaren woonde. Aan de graven werd weinig gesproken. Ds| E, P. J. Jebbink van de hervormde ge-I meente in Kapelle sprak een korte pre-] dikatie en ging voor in gebed Drs A van den Ban. hervormd predikant in Kamperland, dankte allen, die blijk had den gegeven van hun medeleven en die de zwaar getroffen families in deze moeilijke dagen hadden bijgestaan- Er waren veel kransen, onder meer van familieleden, van de hervormde gemeen te van Kapelle. van de klasgenootjes van Gerda Meulenberg en van de be woners van de Mooi hoekstraat. waar de familie Meulenberg heeft gewoond. De heer en mevrouw Meulenberg en hun dochtertje Gerda overleden zaterdag-1 avond na een auto-ongeluk op de pro vinciale weg van Kamperland naar Co- lijnsplaat. De heer J. Meulenberg werd 42 jaar. Mevrouw P. C Meulenberg- Marcusse 39 en hun dochtertje Gerda 7 jaar. Hun 9-jang zoontje André over- leefde de botsing. I MIDDELBURG De politie is op het I spoor gekomen van de 28-jarige Deen P. die op 14 december met toestemming van de bewoners in hun woning in Mid delburg verbleef maar in ruil voor die gastvrijheid het halve huis leeghaalde P nam een bedrag mee van omstreeks 400.een trnnssistorradio. dekens en kleding en een stapel grammofoonpla ten. In Denemarken werd hij in de plaats Roedbyhavn gepakt na een in-1 braak. Interpol bemoeide zich toen vor- I der met de jongeman, die bekende de 1 diefstal in Middelburg te hebben ge pleegd. Hij was alleen nog in het bezit van de transsistorradio. De rest zou hij naar hij zei hebben verkocht in Parijs. KUNST (ADVERTENTIE Haven Ook over de haven van Terneuzen kon burgemeester Aschoff gunsti ge geluiden doen horen. Het aantal geloste en geladen zeeschepen steeg van 881 in 1967 tot 986 in 1968. De verscheepte lading van 2.054.427 tot 2.774.336 ton, hetgeen een stijging betekent van niet minder dan 719.909 ton of 35 procent. Voorts werden in het Terneuzense havengebied 10.959 binnenvaartuigen gelost of geladen met een laadvei-mogen van (.700.167 ton. In 1967 bedroegen de ze cijfers respectievelijk 9.679 en 6.377.571. Een toename dus van 1280 schepen, 1.322.596 ton of bijna 20 procent. De bevolking van Terneuzen nam toe met 730 inwoners, hetgeen dus nog iets meer is dan de 719 inwo ners die men eerder had opgegeven. Het vestigingsoverschot van 433 personen kwam voor een belangrijk deel uit Zuid-Holland (146). Zeeuwsch-Vlaanderen (106) en onder meer overig Zeeland (74). Woningbouw De industrie bleef ook in 1968 druk uitoefenen op de woningmarkt. Er kwamen 402 woningen gereed tegen 331 ln 1967. De vraag naar goed- Op het gebied van het onderwl; zullen op korte termijn aanvullend voorzieningen noodzakelijk zijn. Getraoht zal worden een zestal scho len ïn seriebouw te realiseren. Het betreft hier twee scholen voor ba sisonderwijs (één in de Sertippens- polder voor de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag en een nieuwe (tweede) christelijke lagere school aan het Edw. Grieghof) als mede een viertal kleuterscholen (een rooms-katholieke. een protestants- christelijke en twee openbare (één in Oudelandse Hoeve-Zuidpolder en één aan de Dokweg). Men verwacht reeds in maart met de bouw van de eerrte te kunnen starten. Voorts zei burgemeester Aschoff te verwachten dat nu op korte termijn een begin kan worden gemaakt met de lom school, waarvoor een aantal lokalen van het gebouw Leeuwenlaan 19 ln gereedheid zijn gebracht. Met de rec tor van de rijksscholengemeenschap zijn besprekingen gaande om te ko men tot een vorm van samenwer king met de gemeentelijke mavo- school (vroegere openbare ulo). Sport Verwacht wordt dat het overdekte instructiezwembad aan de Bella my straat per 1 september aanstaan de in gebruik kan worden genomen. Scheidebad verwerkte het afgelopen jaar bijna 130.000 bezoekers. Sinds de ingebruikname van het zwembad VLISSINGEN Op de reparatie werf .Scheldepoort' zal half februari het Engelse booreiland .Sea Quest' ligplaats vinden voor een grote onder houdsbeurt, die nnar schatting vijf tot zes «eken in beslag zal nemen. De Koninklijke Maatschappij ,De Schelde' heeft deze opdracht verworven by British Petroleum, de eigenaresse van het booreiland. Voor de KMS is het de eerste keer, dat men ervaring zal opdoen met een booreiland. Om alles vlot te laten verlopen zal daarom een beroep worden gedaan op de Rotterdamse Droogdok Maatschappij, evenals de KMS deel uitma kend van de Rijn-Scheldegroep. De RDM heeft reeds veel ervaring met het ontwerpen en construeren van grote booreilanden. De KMS zal gebruik maken van technici, constructeurs en bazen van de RDM, die hun ervaring aan Schelde-mensen zullen overdragen. Zeeslepers zullen de .Sea Quest' vanaf het Engelse gedeelte van het continentaal plat. waar dit booreiland vijftig myl ten oosten van Huul gas aanboorde, naar Vlissingen brengen. Het booreiland werd in de zomer van 1966 afgebouwd op een werf in Noord-Ierland en heeft sindsdien dienst gedaan op het continental plat. Na een kleine on derhoudsbeurt in 1967 zal dit de eerste grote onderhoudsbeurt van de ,Sea Quest' worden. Het op drie .poten' rustende werkdek van het boor eiland vormt ongeveer een gelijkzijdige driehoek: de zijden zijn respec tievelijk 102,105 en 96 meter lang. Onderaan de .poten' bevinden zich pontons, die voor het vervoer zullen worden leeggepompt om het nodige drijfvermogen te krijgen. Deze pontons hebben een hoogte van 7.5 me ter. Leeggepompt heeft het booreiland een diepgang van 6.90 meter. De Sloéhaven heeft bij eb een diepte van ongeveer acht meter. De totale hoogte van de .Sea Quest' vanaf de pontons tot het topje van de boor toren, die zich op het werkdek bevindt, is honderd nieter. Tijdens het ver voer zal de boortoren in horizontale stand worden gebracht, maar ook dan nog zal het booreiland ongeveer vijftig meter boven de waterspiegel uit steken. ,De Schelde' zal met name aandacht moeten schenken aan de sterkteconcentraties ln de constructie, die uit buizen van vaak twee me ter doorsnede bestaat. Voorts staat een Inspectie van de negen ankerlie ren (bij elke poot' drie) op het programma. Ook de aggregaten moeten worden nagekeken. Bij de KMS schat met de totale duur van het karwei op vijf zes weken. Teneinde het werk vlot te kunnen uitvoeren zullen verschillende voorzieningen moeten worden getroffen. De .Sea Quest', die voor de kade zal worden afgemeerd, zal worden voorzien van speciale uit houders. Ook de kademuur zal van uithouders worden voorzien. Omdat er nogal veel mensen op het werkdek. dus vijftig meter hoog, zullen wer ken, is de KMS van plan daar een schaftkeet en toiletten te plaatsen. Het vervoer van mensen en goederen tussen kade en werkdek vindt plaats met twee liftkooien, die de KMS voor dit doel leent van de RDM. Hoewel de omvang van de reparatie nog niet vast staat.is wel zeker dat meer dan honderd mensen aan de ,Sea Quest' zullen werken. Yerseke De dekschuit .Yerseke 121' is .donderdagmorgen om streeks 8 uur tijdens het lossen van afval van een mosselschoonde- rij uit Wemeldinge op de Ooster- schelde voor Yerseke omgeslagen en even later gezonken. De enige opvarende, schippereigenaar J. Nieuwenhuizen, die een oliejas en lies laarzen aan had, kon zich tijdelijk ln veiligheid brengen door op de kiel van het omgeslagen «chip t« klimmen. Het ongeval, dat in donker- en slecht weer gebeurde, werd opgemerkt door de be manning van de passerende Yerseke 95 van schipper C. tie Koster. Het lukte nog net op tijd de heer Nieuwenhuizen uit zijn benarde positie te bevrijden. Vlak nadat de schipbreukeling aan boord waa genomen, zonk de Yerseke 121 la het ter plaatse diepe water. Het •chip ie venekerd. VLISSINGEN Met een verbluffende voortvarendheid waarschijn lijk zal het zwembadcomplex in Vlissingen worden gebouwd. Een ge beurtenis van gistermiddag deed dat sterk vermoeden. Want er mocht dan in de uitnodigingen duidelijk worden voorspeld: ,De eerste paal voor het Vlissingse sportfondsenbad zal donderdag 16 januari 1969 om 14.00 uur worden geslagen door de voorzitter van de Zeeuwse Sportraad de heer M. J. van Poelje', in de praktijk kwam daar niets meer van tereelit. Toen de heer Van Poelje onder een witte helm, in een zeker niet te kleine oliejas en met fikse laarzen liet bouwterrein betrad, zag hij reeds een woud van palen in de grond gedrevenWie de moeite nam om ze te tellen kwam tot 39 stuks. En dus heide sport raadvoorzitter Van Poelje welgemoed de 40e paal voor het sport Middelburg en ValkenlBse. van de NV Sportfondsenbad u t Amsterdam, vele Vlissingse raadsleden, vertegenwoordi gers 'van organisaties en uit het be drijfsleven begroeten. Hij stak zijn dank voor de velen die aan dit zwembadpro ject hebben meegewerkt niet onder stoe len of banken. HIJ memoreerde dat het tien jaar ge leden is dat in de Vlissingse raad twee projecten voor het eerst als reëel plan werden genoemd: de sporthal en het zwembad. ,De sporthal is er en is van roeg tot laat in gebruik', aldus de heer basketbal en voetbal spelende leerlingen van «Ie mts zijn woorden niet logen straften. Cartoonist Jules Feiffer bedient zich zijn .Little murders' (vertaler Henk p.ig ters koos ais Nederlandse titel .2, 4,6. Wie wordt er om zeep gebracht?') vj een onstuimige symboliek. In een hoop amusante, maar ook zeer navrante l medie schetst hij het hedendaagse sultaat van de onlust, onredelijke zetenheid. gevoed door angst en warring. Feiffer hekelt vooral de te waarding van de menselijkheid, de j dacht, die geweld krijgt. Het decor .Little mul ders' is een Amerika»» huiskamer, waarvan de voordeur voudig is vergrendeld, omdat buiten fe I vallige particulieren constant dienen a) schietschijf voor sluipschutters. Als u om z'n twaalfuurtje komt heeft men - i na het herkennen van de witte poot der de deur een minuut nodig o- i hem binnen te laten. Een overtrokke 1 beeld. Pure noodzaak in deze kostelijk, satire, waarin de auteur aan het r* zijn figuren laat ondergaan in een reageren van angst en onlust: ze seh> i ten nu. vanuit een verbrijzeld raam.» op alles wat buiten beweegt. De •.rilde, nis van de civilisatie is volkomen en or Feiffers intenties te volgen kan me het beste een fragment uit een van lezingen citeren, een aa.rdig stuk li IijJenis: ,Het is niet meer zoaJs vroegw We vervallen in apathie en luxe. in p. welddadige auto's en westerns, en op ze straten worden we gewelddadige vr. yeurs. We breken eerst onszelf af omar daarbuiten niets is wat we met een lig gevoel kunnen afbreken. Daan* schakelen we onszelf van binnen uil ott, dat onze afbraak te pijnlijk is gewco- den. We schakelen onszelf uit door u', onderzoek. De liefde ontdoen we van ro mantiek en daarna ontdoen we de 'in van liefde. Liefde wordt een aantrek, kelijke atletische oefening. We schaffes ons puriteinse gevoel af en we lak; vieze woorden drukken in onze boeke. omdat ze niet langer suggestief zijn. D> daad waar ze naar verwijzen heeft ge» betekenis meer'. .Little murders' zou teveel ontaard ïn een belerend vingertje tegen de vr- wording als Feiffer zijn intens wratij. Intuïtieve dosering van lach en tiaar geeft het speil een ertörm evenwicht me maar maakt het tegelijk zeer moellb speelbaar. Het zuidelijk toneel Glolr dat deze ,vrol(jke satire' donderdag avond in het Terneuzense concertgi bouw voor de plaatselijke samenwerkt de culturele instellingen opvoerde, biet tegen deze opgave opgewassen. werd een prachtige voorstelling, wa men vooral kon genieten van sterk semblespel. Daarojj mag men enk»- individuele prestaties niet onvermeld Is- ten: André van den Heuvel was voo: oor de pauze een perfecte, door en sterke under-act geschraagde hoofdfi guur Alfred, een nihilist, die in de» vertolking binnen het raam van Feiffen spel een eigen wereld opriep de we reld van een Intelligent man die ni' meer vecht omdat het hem aan tegtf- standers van formaat ontbreekt. H: heeft het allemaal wel gezien en Feiffr laat bij hem het proces van de uitbiia sing zo aardig verlopen dat hij allee nog maar hij is fotograaf uit werpselen kiekt. Later ziet men een hti andere, veel agressiever Alfred: Va: den Heuvel wist die wisseling in sfeer ei stemming moeiteloos te overbruggen! Hij wist zich daarbij omringt door «et, oep- die prominent tegenspel gaf 'lésje Bouwmeester. (Marjoric). Hëtü Rtgters (Carol), Kitty Janssen fPatsyt, Dick Scheffer (Stern). Herman Vinei; (voortreffelijk als predikant Dupas vul de eerste existentialistische gemeente). het gave handgemeen aan het slot vat de eerste acte niet ongenoemd mogen blijven: Anna van Beers. Maja Kunst Sari Krijn. Hans van den Beng, Paul vat Gellkum en Dolf Lasscher. Voor de weinig voorbereide bezoeker - men proefde dat uit verschillende re acties heeft .Little murders' een nt- deel. Het wat chaotisch weinig trans parant, de grenzen tussen symboliek concrete handeling zijn vrij vaag als- hakend. Is men wat vertrouwder nif dergelijke benaderingsvormen dan 'lijf .Little murders' in deze opvatting va: Globe en in deze regie van Adnan'P- een geslaagde voorstelling van een makeHJke satire. Voor velen was dat het geval: bij de bloeimen was er ern langdurig applaus van een dankbaar pu bliek. Vanavond geeft het gezelschap een voorstelling in Zierikzee en mogelijk zal .Little murders' binnenkort ook ir, Vlissingen en Oostburg worden opgt- voerd. H. R. MIDDELBURG Dr J. J. Okker zal niet op 1 februari, zoals in ons blad werd vermeld, als geneesheer-directeur In dienst treden van het Van Damzie- kenhuis te Rotterdam. De chirurg zal eerst zijn werk in Middelburg afmaken, waarna zijn vertrek naar Rotterdam, omstreeks april of mei is te verweck-1 ten. Zijn spreekuren gaan dan ook nor maal tot die tijd door. Vervolging wordt overwogen in zaak Vlissingse baby VLISSINGEN' De officier van justi tie te Middelburg overweegt ln hoever re tot strafvervolging kan worden over gegaan met betrekking tot de maak v»n de pasgeboren baby in Missingen, die maandag drie kwartier heeft vastgeze ten In de afvoer van een closet. Aldus bleek ons bij Informatie uit een mede deling van de substltuut-offlder van justitie, mr Th. Lebret. .Eigenlijk hebben we al weer een tekort aan ruimte', aldus de loco-burgemeester, die verheugd was dat nu ook het tweede project, het zwembad, in uitvoering is fekoinen. Met nadruk zei hij nog eens at de kanaalboden niet meer open zul len gaan maar dat hard gewerkt zal fondsenbad. Hij tilde er niet zwaar aan dat het de eerste niet was J schoolzwemmen in mei gereed te hebben. (,het is wel mijn eerste want dit werk heb ik nog nooit gedaan'). En in ieder geval hebben de heibazen J. Smits uit Rijswijk en D. Poel geest uit Monster en machinist M. Smits uit Rijswijk van de firma Vrolyk die de eerste paal en de volgende 38 wél sloegen voor een bliksemsnelle start van de bouw gezorgd Die bliksemstart bewijst overigens t Met een gezicht van .als dat maar goed nog met dat een voorspelling van gaat' beende de heer Van Poelje klok- wothouder Ch. J. Gillissen Verscha-I slag twee uur naar de heistelling. La ge zal uitkomen: .In mei reeds zal Iter zou hij in het restaurant v.in de di- het ondiepe buitenbad gereedkomen, j reet nabij gelegen sporthal die pessi- zodat dan het schoolzwemmen kan mlstische blik verklaren: ,Ik heb een worden voortgezet'. Want de eerste enorm vermogen technische dingen ver- De Vlissingse politie zou een zekere P. Middelburg, - een vriend van de (on gehuwde) moeder, hebben aangeiwaöeaJ dUgdm Mao acfcrlk aan te Jage-t>, 40 palen die de grond in zijn gegaan zitten niet onder het ondiepe bad maar zullen het overdekte instruc- biebad gaan dragen. Niettemin: de voortvarende start doet toch geloven dat de heer Gillissen Verschage wel eens gelijk zou kunnen krijgen. Aan nemer Van de Welle uit Den Bom mel zal er met ziijn onderaannemers wel voor zorgen. Dit slaan van één der eerste palen door wethouder Gillissen Verschage ,een eenvoudige inaar niettemin voor Vlis singen belangrykc plechtigheid genoemd speelde zich op een bijzonder gore middag af. Het ivas misschien symbo lisch dat het water voortdurend de aan wezigen dreigde te overspoelen. En wet houder I. Fllius verzekerde raadslid en apotheker -I. M. H. van de Sande dat hy beier z|jn hele winkel mee had kun nen brengen ten einde de niet geno- keerd te doen en het was per slot ook dc eerste keer'. Maar het ging allemaal verrassend goed: in het begin schoot de paal met iedere klap zeker driekwart meter de grond in. En in een opmerke lijk korte tijd zat de paal waar hij zit ten moest. Commentaar van de heer Van Poelje, lid van gedeputeerde sta ten van Zeeland: .Als ik nog eens ge wipt word kan ik nog altijd neier wor den'. In het sporthal restaurant deed loco-bur gemeester Gillissen Verschage burge meester drs D. Roemers verblijft nog in het Sint-Josephziekenhuis voor een onderzoek zijn verwaaide welkomst woord nog eens over. Hij kon vertegen- woordigera van gs, van de gemeenten I zwembadproject als ,een belang rijk object voor de burgers van mijn geboorteplaats, de stad waar ik heel mijn leven heb gewoond'. Ook hij had voortvarendheid gesignaleerd: .In het begin van 1968 nam de Vlissingse raad principebesluiten over de bouw "van een /.wembadproject. maar een project zon der open diep wedstrijdbad. En nu, nog geen jaar later, is de bouw begonnen van de eerste fase waarin het diepe had wél is opgenomen'. Hij zag dat als een bewijs voor het snelle werk dat het gemeentebestuur en zijn financiële advi seurs hebben geleverd, .uiteraard ook met financiële medewerking van het be drijfsleven'. Ook de heer Van Poelje achtte deze accommodatie bijzonder be langrijk voor de kinderen: er moet een tijd komen dat geen enkel kind zal verdrinken omdat het niet kan zwem men. De genodigden bleven nog geruime tijd bijeen en schaarden zich vooral rond de twee biljarttafels. Want daarop wa ren maquettes van hoe het worden zal opgesteld. Sportraaclvoorzitter M. J. Poelje jaagt zijn eerste paal de grond in. foto PZCJ Geref. kerk Middelburg naar raad van kerken MIDDELBURG De kerlteraad alge mene zaken van de gereformeerde kerk in Middelburg heeft donderdagavond in een buitengewone vergadering beslotrr. akkoord te gaaji met een compromis voorstel Inzake de besluitvorming in d! a s raad van kerken te Middelburg. Hf. betekent dat de gereformeerde kerk zicii thans zal voegen onder de leden van de nieuwe raad. Aanvankelijk had d» kerkeraad, zoals bekend, bezwaren ce maakt tegen de besluitvorming zoalls dn in de oorspronkelijke statuten voor d« raad was neergelegd. De raad van ker ken zal woensdag aanstaande officieel meit de werkzaamheden beginnen. TIJDELIJK OPKLARINGEN Opklaringen, later meer bewolking, maar tot de avond op de meeste plaat sen droog weer. Overwegend matige naar zuidwest tot zuid krimpende wind. Iets lagere temperaturen dan donderdag. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag: Van tijd tot tijd neerslag en weinig verandering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zaterdag: zon: minder dan 30 procent: min. temp 0 tot 4 graden boven normaal: maf. temp.: omstreeks normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent: kans op een geheel droog et- cent; min. temp.: 1 tot 6 graden bov normaal: max. temp omstreeks nor maal; kans op een droge periode vnn minstens 12 uur: 40 procent kans op een geheel droog etmaal: 20 procent ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2