Eis 24 weken in hasjiesjzaak Twee doden op rijksweg 58 Zeeuwsch-Vlaanderen is het over herindeling nog niet eens Drukwerk in België posten goedkoper 2 VENTEV OGEL'S ASSURANTIEBEDRIJF RANDSTAD-ZEELANDROUTE EERDER GEREED IN PARADISO MAG HET WEL Bezonnen Hoe nodig Rotterdams echtpaar gedood bij frontale botsing in Spanje Veel belangstelling voortuinbouwbeurs op fruitteeltdag FITWELL GOES GAAT WEER AAN HET WERK EEG-toewijzingen voor twee Zeeuwse structuurprojecten TWEE AANRIJDINGEN BINNEN UUR Bij Rilland-Bath en Kruiningen MEISJE TWEE DAGEN NA VAL OVERLEDEN Landbouwer kwam onder tractor: gebroken ribben HONDEN BETEN SCHAPEN DOOD Golden delicious en winston op markt Na 1 februari ook de brieven ALMANAK PLAN WE GEMEENTEN NIET IDEALE COMPROMIS Ambtenaar van de burgerlijke stand in Middelburg zeil lijdend voorwei PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RECHTBANK MIDDELBURG ADVERTENTIE) BadhuiMtn.it 89, Vlissingen, Tel. (01184) 2202 b.g.g 4461 AUTOVERZEKERING EN FINANCIERING MIDDELBURG In oktober van het vorig jaar speelde zich bij het Grevelingenrestaurant een opium- affaire af, waarbij 50 gram has jiesj de inzet vormde. Hoofdfigu ren waren enkele jongelui uit Goerec-Overflakkee en eentje uit Vrouwenpolder, die via relaties in de randstad-Holland (Rotterdam, Dordrecht, Amsterdam) de lias- jiesjhandel op het spoor gekomen waren- Tijdens de Middelburgse rechtbankzitting van vrijdag eiste de officier van justitie, rar. T. Le- bret in twee gevallen een onvoor waardelijke gevangenisstraf vanj 24 weken met aftrek, waarvan 20 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Deze straf werd gevorderd tegen G. C. V. van H. (19 jaar) uit Middelharnis. die de hasjiesj in zijn bezit had, en tegen L. van N. uit Oude Tonge, die V. van H. en zijn vriend, de 20-jarige A. S. uit Vrouwenpolder, op het spoor van het spul gebracht had en daardoor van uitlokking beschuldigd werd. Te gen S. eiste de officier een voorwaar delijke gevangenisstraf van 3 weken Hoewel de hasjiesj bij S. uiteinde lijk werd aangetroffen hij had ze vanuit het restaurant, waar hij als kelner werkte onder het matje van zijn auto mee naar huis genomen, waar het ontdekt werd zag mr Lebret V. van H. en Van N. die reeds 4 weken voorarrest achter de rug hadden als de voornaamste schuldigen. Toch vond mr M. den Hollander. I raadsman van V. van H„ het een .rare z.iak in Nederland'. Want er zijn jeugd centra in Amsterdam, onder andere Pa- radiso. zo liet deze pleiter weten, die door de gemeente gesubsidieerd worden en waar vooruitlopend op het toe komstig cultuurpatroon het roken van dergelijke verdovende middelen als hashish wordt toegestaan. ,De direc teur van Paradiso wil zelfs hashishsi- garetten voor 15 cent per stuk gaan verkopen', merkte mr Den Hollander' op. De raadsman verklaarde verder, dat zijn cliënt van zijn ouders te veel di ploma's moest behalen om mes te kun nen werken in «le ouderlijke zaak. .Dat kon liij niet aan en dat is de oorzaak, dat hij de opiumkant is opgegaan. Ilij heelt zich nu bezonnen: bij is in dé zaak thuis weer aan het werk om te proberen in de toekomst (le zaak van zijn vader over te nemen', aldus mr Den Hollander. Mr A. J. Peeck, die S. verdedigde, bracht de stemmen in herinnering, die hasjiesj gelijk willen stellen met morfine of die dit verdovend pro- dukt prefereren boven alcohol. In navolging van mr Den Hollander vroeg mr Peeck zich voorts af waarom in een land, waar de jus titie in de ene stad het gebruik van hasjiesj tolereert, in de andere stad zo zwaar gestraft zou moeten wor den. Ten aanzien van zijn cliënt verklaarde mr Peeck nog, dat de omstandigheden, waartoe S. op het opdumzijpad terecht kwam, in het persoonlijke vlak liggen. De rechtbank zal op 24 Januari aan slaande uitspraak doen. .Waarom geen paar sigaretten? Is dat on to erg.'. Dat zou men zich volgens de officier kunnen afvragen. ,We kun nen', zo meende mr Lebret, ,het beste bijben naar het nieest tolerante land tot nn toe, namelijk Zweden, ook op het gebied van verdovende middelen. Maar op het laatst van december kwam daar de terugslag, men zag in hoe no dig het was ln te grijpen'. I Echtpaar uil Axel gewond AXEL'ROTTERDAM Bij een frontale botsing tussen een vracht en een personenauto ln Spanje is woensdag een echtpaar uit Rotter dam om het leven gekomen en werd een echtpaar uit Axel vry ernstig gewond. Gedood werden de 75-jarige heer G. Bui tenhuis en zijn 65-jarige echtgenote uit Rotterdam. Mevrouw Kievit-Sicker (56) uit Axel kreeg een dubbele beenbreuk, «en armbreuk en tal van andere ver wondingen. Zij werd in een ziekenhuis opgenomen, de heer Kievit (67) kon na behandeling dit ziekenhuis verlaten. Het Axelse echtpaar reed mee in de auto van de heer Buitenhuis. Het onge- A.!icaüte en Valencia. Het Axelse echt- rr, dat zich enkele jaren geleden aan Poterdijk te Spui vestigde, brengt d« wintermaanden door in Spanje. (ADVERTENTIE) In geval van storing, ia voor de abonnees op onze servicediens t dit weekend beschikbaar: de heer J. Kusse, Sloehaven- «traat Nw- en St-Joosland. Telefoon 01182-806. GOES Talrijke bezoekers van de Zeeuwse Fruitteeltdag maakten vrijdagmorgen gebruik van de ge legenheid om in Goes de jaarlijkse regionale tuinbouwbeurs te bezoe ken. De beur» waa Ingericht In de zalen .Juliana' aan de Beestenmarkt. Het ge beuren stond hoofdzakelijk ln het teken van de mechanisatie. Zo waren er een groot aantal verschillende bespuïtings- Installatles te zien. Deze, voor da tuinbouw uiterst be langrijke instrumenten, worden geleverd van zeer licht en draagboar tot indruk wekkend groot en nauwelijks verplaats baar. Belangrijk voor de fruittelers zijn ook de draagbare motorzagen. Van dit instrument kon men op de beurs dan ook erg veel verschillende typen merken bewonderen. Tractoren waren er natuurlijk te kust en te keur. Goed bruikbaar voor de fruitteelt zijn de smal-spoor trekkers, waarmee men zich gemakkelijk tussen de boomgaarden kan verplaatsen. Behalve de stands met de grote machi nes waren op de beurs ook een aantal leveranciers van onderdelen vertegen woordigd. Zo waren er stands met ban den. Ook was er een grote keus op het gebied van gewoon hand-gereedscliap. De heer L. Osinga, adjunkt-secretaris van de Nederlandse fruittelersorganisa tie was op de beurs aanwezig. Hij werd door velen geraadpleegd over onteige ning, schadegevallen, beëidiging bedrijf en dergelijke specialistische onderwer pen. De lagere tuinbouwschool uit Kapelle demonstreerde op de beurs een voor beeldwerkplaats voor fruittelers. Er waren natuurlijk weer stands met de nodige vakliteratuur. GOES De regenkledingfabriek Fit- well gaat maandag weer draaien. Op liet droog-industrieterrein in Goes is in re cordtempo een semïpermanente fabriek neergezet, dié de volledige produktie van liet onlangs uitgebrande bedrijf kan overnemen. Deze week is met man en macht gewerkt om de inrichting van liet bedrijf op tyd klaar te krjjgen. Verwacht wordt, dat tegen het einde van volgende week de produktie reeds zover op gang is, dat alle werknemers weer aan de slag kunnen. Zoals bekend wil Fitwell op hetzelfde stuk grond op het droog-industrieterrein in de toekomst een groter permanent be drijf bouwen. VLISSINGEN Van de EEG-toewy-1 zingen voor structuurprojecten 1968 komt. geld voor twee Zeeuwse projecten, j Het gaat. 0111 1.303.200,— voor de ruilverkaveling .Koewacht' en om 999.949,voor de bouw en inrichting 1 van een koelhuis voor fruit te Terneu-| zen. Het geld komt uit de middelen voorj 1968, die beschikbaar zijn in het Euro pese oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw, afdeling oriëntatie voor structuurprojecten. De twee Zeeuwse projecten maken deel uit van een eer ste serie van twintig toewijzingen. Ne derland heeft ruim acht procent (bijna 11 miljoen) van de thans verdeelde middelen gekregen. De toewijzing van de tweede en laatste serie kan uiterlijk 30 april dit jaar worden tegemoet ge zien. Het hoogste bedrag 1.590.823,is be stemd voor een proeffabriek voor zui- velprodukten in Ede bij het Ned. insti tuut voor zuivelonderzoek. KRUININGEN-RILLAND BATH Twee aanrijdingen op ryksweg 58, die gisteravond kort na elkaar ontstonden, hebben het leven ge kost aan een automobiliste en een bromfietser: mej. M. op 't Hof uit Utrecht en de heer J. de Waal uit Yerseke. De aanrijding waarbij de 47-jarige mej. Op 't Hof om het leven kwam, ontstond omstreeks half negen nabij de kruising met de Derdeweg te Rilland-Bath. Zij kwam na een inhaalmanoeuvre frontaal ln botsing met een bestelauto bestuurd door J. E. N. uit Bergen op Zoom. Het slachtoffer, dat vrijwel op slag dood was, zat dusdanig bekneld dat het autowrak naar de brandweer kazerne te Rilland moest worden versleept. Daar heeft men met snij branders het stoffelijk overschot omstreeks kwart voor elf uit het wrak gehaald en overgebracht naar het Lievensbergziekenhuis te Bergen op Zoom. Het ongeval ontstond doordat het. slacht offer voor de helling bij de Derdeweg ging inhalen. Plotseling zag zjj bestel auto aankomen en ging weer naar het rechter weggedeelte. Hierbij verloor zij de macht over het stuur en ging weer naar het linker weggedeelte. Een botsing was niet meer te voorkomen. Het is ter plaatse verboden in te halen. De bestuurder van de bestelauto heeft vermoedelijk een sleutelbeen gebroken. Ongeveer drie kwartier later, om kwart over negen, werd ecu bromfietser, de heer J. de Waal uit Yerseke hij het oversteken van de rykweg op de krui sing met de Zanddijk te Kruiningen ge grepen door een aiito bestuurd door M. Th. J. uit Utrecht. Het slachtoffer Is vrjjwel onmiddellijk overleden. De heer De Waal, werkzaam ln hotel Interscaldis, was op weg van zijn werk naair huis. Volgens de bestuurder van de auto en een mede-inzittende, had de heer De Waa.l geen licht op zijn brom mer. Zij hadden hem niet zien aankomen Opeens hoorden zij een tik en toen zij uitstapten om te zien wat er aan hand was zagen zij het slachtoffer op de grond liggen. BORSSELE Vrijdagmorgen is in Borssele het 5-jarige dochtertje Ans van de familie Dekker overleden. Het meis je Is woensdag in het huis van haar oma. stateerde toen geen uitwendige verwon dingen. Wel klaagde het meisje over hoofdpijn. Men nam aan, dat ze een her senschudding had en ze is thuis in bed gestopt. In de nacht van donderdag op vrijdag was ze onrustig. Vrijdagmorgen om zes uur is haar moeder nog bij haar geweest. Toen de moeder om half acht weer kwam, bleek het meisje overleden. IC en kijkje ui de tunnel onder de Oude Maas, die een hall jaar eer der klaar eal zijn dan men ver wachtte. ARNEMUIDEN De landbouwer J. de R. uit Arnemuiden is vrijdagmorgen met zijn tractor van de dijk naast zijn wo ning gekanteld en half onder de trac tor terechtgekomen. Dokter Van Vee- len, die eerste hulp verleende, liet hem naar het gasthuis te Middelburg over brengen. Het slachtoffer bleek een aan tal ribben te hebben gebroken. Het on- feval is vermoedelijk ontstaan doordat et puin op de dijk door de vorst was losgeraakt. Nederlandse firma's ontdekten: IIEINKENSZAND In de poel onder de gemeente 's-Heer-Abtskcrke zjjn don-j derdagmiddag twee schapen van de lieeri C. Krijger uit Goes door twee honden) aangevallen en doodgebeten. Enkele an-j dere schapen werden gewond. De kudde] lelde ongeveer veertig schapen. De honden waren vermoedelijk eigendom van de heren A. Janse en F. van Gar- sel uit Heinkenszand. Voor een maag- onderzoek zijn de dieren vrijdag door gezonden naar het asiel in Middelburg. De honden waren van huis weggelopen. KAPELLE De telers die in de gas- cellen van de veilingvereniging .Kapel- le-Biezelinge en Omgeving' appelen van het ras Golden Delicious voor bewaring hebben opgeslagen, kwamen in de kan tine van de veilingvereniging hij»en om de afzet van hun prodükt tebespre ken. De leiding berustte bij de heer B. Leijs uit Kruiningen. Besloten werd met het op de markt brengen van de appe len een begin te maken. Het aanbod zal over een aantal weken worden uitge smeerd. Hetzelfde zal ook gebeuren met de Winston, een appelras dal. zich even eens in de gascellen bevindt alsmede met de stoofperen Saint Remy. (ADVERTENTIE) OLIFANT BIJ BEJAARDE. De heer Glaasjes in Amsterdam werd gisteren 100 jaar. Natuurlijk vroegen wij hem: „Hoe?" Met zijn Dog lang niet gebarsten stem zei hij: „Nou, ik denk ook wel dankzij m'n Olifantje!" En hij schonk ons en zichzelf een goudflonkerend glas Olifant Vieux In. TERNEUZEN In de zui delijke provincies hebben vin dingrijke zakenlieden een methode ontdekt ora het ver zenden van drukwerk voorde liger te maken. Folders, aan kondigingen of offertes wor den naar het dichtstbijzijnde postkantoor in België ge bracht en van daaruit verzon den naar relaties in Neder land. De Belgische posttarie- ven voor drukwerk liggen, zelfs als het weer de grens overmoet, nog altijd bijna twee cent lager. Als men gebruik maakt van de ook in België bestaande kortings regeling voor grote partijen be taalt men de helft van het Neder landse kortingstarief. Na 1 febru ari gaat de methode ook voor brieven op. De Nederlandse PTT vraagt dan een postzegel van een kwartje. De Belgische posterijen zorgen dat' dezelfde brief voor drie franc (21 cent) op zijn bestem ming in Nederland komt. De al door een flink aantal' be drijven en zelfs door banken en liefdadigheidsinstellingen in de aan België grenzende provincies toegepaste methode, is in feite on wettig. De Postwet vermeldt ex pliciet, dat het verboden is stuk ken te vervoeren om in het bui tenland ter post te bezorgen. De grote moeilijkheid is echter, dat controle praktisch niet uitvoer baar is. Folders en reclamemate riaal kunnen bovendien ook in België zijn gedrukt en het zal niet bepaald gemakkelijk zijn het te gendeel te bewijzen. Volgens de posterijen zou alleen een water dichte controle aan de grens enig effect sorteren. De Belgische tarieven voor het verzenden van drukwerk naar Ne derland bedragen 1,50 franc per 50 gram gewicht. Door gebruik te maken van de Belgische kortings regeling, waarvoor een overeen komst met de Belgische posterijen in Brussel nodig is, is het mogelijk drukwerk naar Nederland te ver sturen voor 20 centimes (nog geen 1,5 cent) per 50 gram. Minstens één Nederlandse onderneming maakt regelmatig van deze kor tingsregeling gebruik. leeuwse Dicht Belastingen zijn over het alge meen weinig populair en het ziet er niet naar uitdat de btw het nog eens tot de eredivisie van de Nederlandse vermakelijkheden zal brengen. De middenstand vindt het geen lerlei zaken zijn in België plotse ling goedkoper geworden en han dige zakenlui hebben intussen ont dekt, dat onze eigen PTT zonder btw duurder is dan het Belgische postbedrijf en het verzenden van drukwerk vanuit België voordeli ger Is. Je moet er maar op ko men. Vanuit Mozambique en en kele Zuid-Amerikaanse staten is het trouwens nog goedkoper, maar ga daar maar eens heen met je foldertjes. Dichter bi] huis ligt Sluis. En in Sluis heeft een winkelier een y/oot bord in zijn etalage geplaatst: Gesloten wegens belasting tegen de weelde Voor hem heeft het de deur dicht gedaan. TERNEUZEN Met een ge meentelijke herindeling tegen 1 januari 1970 in het vooruitzicht is in Zeeuwsch-Vlaanderen de strijd over de vraag ,wie komt bij wie', weer aardig ontbrand. Opmerkelijk is, dat het in het wetsontwerp vastgelegde vijf- gemeentenplan door de Zeeuws- Vlamingen zelf allerminst als het ideale compromis wordt ge zien. Zo'n compromis zagen ve len wél in het vier jaar geleden door het gemeentebestuur van Axel gelanceerde drle-gemeen- tenplan. De discussie rond de herindeling ls ln het verleden door de meeste Zeeuws-Vlaamse gemeenteraden op vrij zakelijke wijze gevoerd. Het be gint er echter op te lijken dat deze zakelijke benadering nu, met de vol trekking van hetvonnis' in het voor uitzicht, min of meer overboord is gezet. Volksaard, geloof, dialect, folklore, historisch erfdeel het zijn plotseling argumenten geworden, waarmee de noodzaak va.n een be paalde samenvoeging of de onmoge lijkheid daarvan in alle ernst wordt aangetoond. Opvallend is, dat nu ook een wat groter deel van de bevolking naar haar mening over de herinde ling zal worden gevraagd. In Axel, Zuiddorpe, Koewacht en Overslag gaat een particulier actiecomité de inwoners vragen wat men liever wil: toegevoegd worden aan de door de minister voorgestelde grote gemeen te Temeuzen óf met elkaar samen gaan. Het is niet voor het eerst dat een dergelijke enquête wordt gehouden, maar de opzet wat tot dusver zuiver plaatselijk. Overigens maken de meeste gemeentebesturen zich weinig illusies over de interesse van de be volking.. Het is namelijk al herhaal delijk gebleken dat de hele herinde ling het grote publiek gewoon Sibe risch laat. Vooral in de grotere ge meenten is de belangstelling nihil. Axel De gemeente Axel lijkt op dit mo ment de beste kansen te hebben nog verandering te brengen ln het huidige wetsontwerp. De. gemeenteraad heeft gebruik gemaakt van de mogelijk heid die minister Beernink zelf open laat voor liet behoud van Axels zelf standigheid. Volgens de memorie van antwoord acht de minister liet geen frustratie voor dé ontwikkeling van een vergroot Terncuzen, als er een nieuwe gemeente zou worden ge vormd uit Axel, Zuiddorpe, Koewacht en Overslag. De gemeenteraad van Axel heeft hierop ingehaakt en bij de tweede kamer voor de vorming van een dergelijke gemeente gepleit. Alleen in Koewacht heeft dit pleidooi weerstanden opgeroepen en wel om dat de gemeenteraad vond, dat Axel eerst eens met de drie andere ge meenten had moeten praten. De ge meenteraad van Koewacht sprak zich uit voor aansluiting bij Hulst, een standpunt dat men ook vroeger reeds had ingenomen. De enquête die bin nenkort ih Axel, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe wordt gehouden, hoopt men te kunnen gebruiken om het pleidooi van de Axelse gemeenteraad te onderstrepen, Zuidelijke gemeente Ook in de gemeenten Westdorpe, Sas van Gent en Philippine bestaan be zwaren tegen de vorming van één grote gemeente in Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen. In een uitstekend ver zorgde brochure (er kwam een recla mebureau aan te pas) hebben de drie gemeenten gezamenlijk gepleit voor de v big van drie middengemeen ten: Temeuzen met Biervliet, Hoek en Zaamslag in het noorden, Sas van Gent met Westdorpe, Sluiskil en Phi lippine ln het zuiden en Axel met Zuiddorpe, Koewacht en Ovei-slag terzyde van het kanaal. Het bijeen brengen van al deze gemeenten in één monstergemeente Temeuzen wordt als .een ramp' voor Zuid- Zeeuwsch-Vlaanderen beschouwd. Het is bekend, dat ook de gemeenteraad van Temeuzen niet onverdeeld en thousiast is voor de vorming van één middengemeente. Ook in het college van b en w zijn de meningen vex-- deeld. In 1966 stemden zes raadsle den, waaronder wethouder M. de Vos, tegen de middengemeente. Zij waren van oordeel, dat er een onbestuur baar .monstrum' zou ontstaan. Ook de gemeentebesturen van Westdorpe, Sas van Gent en Philippine hebben hun wijzigingsvoorstel dat tevens aansluit bij dat van de gemeenteraad van Axel aan de leden van de tweede kamer voorgelegd. Een aan tal kamerleden, behorend tot VVD, KVP, AR en CH, komt zich op 14 ja nuari in Sas van Gent nader oriën teren. West ln West-Zeeuwsch-Vlaanderen Is bij de herindellngskwestie vooral de combinatie Sluis-Aardenburg in het geding. Terwijl ln Aardenburg tegen deze combinatie geen enkel bezwaar bestaat, heeft Sluis letterlijk ieder middel gemobiliseerd om duidelijk te maken dat dit samengaan voor hen onaanvaardbaar is. Men gelooft in Sluis niet, dat de unie ke positie die het plaatsje inneemt als koopcentrum voor Noordwcst- België behouden zal blijven, als nieb- inwoners van Sluis de dienst gaan uitmaken. De gemeenteraad Sluis staat op het standpunt, dat het gemeentebestuur maar op één plaats kan zitten: in het Belfort. Voor Sluis is alleen samengaan met Retranche- ment en Cadzand aanvaardbaar. Eventueel zou deze combinatie dan nog aangevuld kunnen worden met Aardenburg, omdat Aardenburg qua inwonertal dan geen dominerende po sitie meer inneemt. Hoewel de gemeenteraden daarover nog definitieve beslissingen moeten nemen, lean In West-Zeeuwsch-Vlaan- deren ook een wijzigingsvoorstel voor liet wetsontwerp worden verwacht van IJzendjjke, Hoofdplaat en Wa- terlandkerkje. Deze drie gemeenten zouden samen een agrarische ge meente willen vormen tussen de nieuwe gemeente Oostburg en het nieuwe Temeuzen In. Van deze agra rische gemeente zou ook een stukje van Biervliet deel moeten uitmaken. Volgens de betrokken gemeente!>c- sturen staat de minister niet volstrekt afwijzend tegen een dergelijke agra rische combinatie. In een memorie van antwoord geeft minister Beernink namelijk toe, dat een groot-IJzendlj- ke met ongeveer 6500 Inwoners, ge let op eenzijdige agrarische belangen, wel toereikend zou zijn. Slot van pagina 1 Breedsti Over een half Jaar is de brecditi riviertunnel van het land klaar, i beide tunnelbuizen komen drie rij stroken: twee voor snelverkeer h achter een vangrail één voor lang. zaam verkeer. Fietsers hoeven nly op hun pedalen ie gaan staan de steile uitrit af te rijden. Voor hes is er permanent een fietsenllft li bedrijf. Voor vrachtverkeer is er b> vendien op de uitrit een .kruip, spoor', zodat het verkeer met een ml nimum aan stagnatie de tunnel km Het enige wat nog met hoge spoel in orde gemaakt zal moeten worde: zijn de aan- en afvoerende wr aan de noordzijde. Op de Hoeksche Waard zijn die gen al in orde. Tussen de Oudi Maas en het Hellegatsplein, bij Flak- kee, hoeft geen vertraging te ottl staan. Rotterdam heeft zijn wegi tot aan de gemeentegrens ook al gereedheid. Het zijn de wegenbouwers vi rijkswaterstaat zelf, die zich zl len moeten inspannen om ni- het gevaar te lopen de tunnel sa: de noordelijke zijde te doen uil- monden op een secundaire wez Als de wegenbouwers wel op tlji klaar zijn, dan zal het echter nóp altijd een aantal jaren dure: voordat de .Rotterdamse rui' voordat de .Rotterdamse ruit', de rondweg om de hele stad, vol tooid is. MIDDELBURG Nadat hijzelf ge rende 6</2 jaar in de trouwzaal van h« Middelburgse stadhuis huwelijken hui voltrokken moest oud-wethouder .1. 8,1 Hoek vrijdagmiddag zijn plaats Inruil men voor burgemeester mr J. Drljlna die het burgerlijk huwelijk van de am hl* naar van de burgerlijke stand en me- vrouw A. ten Boske-Lindhout. kolk, gereformeerd predikant te Eind hoven. De heer Hoek sloot zijn, naar hij tA eervolle taak onlangs af bij het. bereiken van de vijfhonderdste huwelijksvoltrek king. Dat was niet zijn laatste binding van de oud-wethouder met het gemeen telijk apparaat. Hij blijft conservator van het Middelburgs beeldarchief. Na ai- loop van de huwelijksvoltrekking volg de een geannimeerde receptie. ADVERTENTIE wonen met ,.d :a"ure..: gabriëlse langëviele 23,middelburg lange vorststr. 42, goes westkolkstr. 52, terneuzen bellamypark 52, vlissingen ENKELE OPKLARINGEN. Droog weer met verspreide opklarin gen.. Zwakke tot matige zuidoostelijko wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Vooruitzichten voor zondag en maan dag, opgesteld door het KNMI op vrij dag om 18.00 uur: voornamelijk droog en in de nacht en ochtend hier' en daar matige, overigens lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor zondag: zon: J0 tot 60 procent; min. temp.: 0 tot 5 graden onder nor maal; max. temp.: 1 tot 5 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minsten» 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor maandag: zon: minder aan 50 procent; min. temp.: van ongeveer normaal tot 5 graden onder normaal; max. temp.: 1 tot 5 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minsten» 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Normalen voor 11 tot 15 jan. min. temp. max temp- Den Helder 1 5 Eelde 1 4 De Bilt Zuid-Limburg i ZON EN MAAN 5 Zon op 08.44 onder 16.53 Maan op 02.01 onder 11-52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2