Raad van kerken Middelburg zonder de gereformeerden Delegatie Delta-orgaan NV V bezocht Belgisch vakverbond Gezondheidsdienst dieren let op kwaliteitsonderzoek melk 4 Eisen gesteld ten aanzien van besluitvorming Aandacht voor uierziekten Belgen nog weinig ingeschoten op delta-overleg NOTARIS HAMELYNCK, NA 34 JAAR WERKEN IN GOES MET PENSIOEN wratten weg Commissie adviseert Dow bij subsidies verenigingsleven PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 JANUARI 1969 OPRICHTING IN WEEK VOOR DE EENHEID (Van onze kerknieuwsredacteur MIDDELBURG De oprichting van (le Raad van Kerken in Mid delburg, op woensdagavond 22 ja nuari in de Nieuwe Kerk, midden in de gebedsweek voor de een heid der christenen, zal zoals de zaken er nu voor staan waar schijnlijk gebeuren zónder de ge reformeerde kerk van Middelburg. De in de raad momenteel al deelne- j mende kerken kunnen niet instemmen met enkele eisen van de kerkeraad al gemene zaken van de gereformeerden ten aanzien van de besluitvorming In) de toekomstige raad. De gereformeer den doen niet mee als hun eisen niet worden ingewilligd, de overige deelne-1 mende kerken willen de oprichtingsver gadering niet langer uitstellen nadat al langdurig overleg is geweest met de gereformeerde kerkeraad. De wel deel nemende kerken vrezen, dat de raad van j kerken vleugellam wordt gemaakt ais men instemt met de gereformeerde ei sen. stemmers dan zal dat niet alleen in de notulen worden aangetekend, maai' ook zal als het een publieke verklaring betreft daarbij worden gezegd wie tegen waren. En dat kan net zo goed bij i-ooms-katholieken gebeuren als bij gereformeerden of welke deelnemer in d? raad ook. Er zijn nu eenmaal vele onderwerpen, waarover men het niet altijd eens zal zijn. Maar als ik u zo hoor over Middelburg, dan zeg ik: dil kan niet'. Op het programma van de aanstaan-] de raad van kerken in Middelburg] staat dienstbetoon aan de wereh gezamenlijk avondgebed, maandelij-1 ke gespreksbijeenkomsten en pasto rale zorg aan gemengd gehuwden. Het oecumenisch avondgebed zal weer worden gehouden op de "woensdagavon den van 7.30 tot S uur bij toerbeurt in de kerken, er komt oecumenisch kring- werk, men wil diensten verrichten aan vreemdelingen. Verder zal de gezamen lijke opzet van kerkgebouwen worden bekeken en zullen de ma.rktdagpauze- diensten worden georganiseerd. De oecumenische jeugdraad is evenals de interkerkelijke contactcommissie oen werkgroep van de raad. De kerken, die in leder geval lid zul-j len worden zijn de hervormde gemeen te, de r-k parochie, de doopsgezinde ge meente, de remonstrantse kring Midden- Zeeland en het Leger des Heils als! gastlid. De Lutherse gemeente zal in i de toekomst wel meedo m, maar de ker-) keraad ziel momenteel geen kans om er deze tak van werk bij te nemen. Men heeft op het ogenblik geen eigen predikant. Ook de Waalse gemeentel wordt lid. Het uitgangspunt in Middelburg is: .De kerken, aangesloten hij de raad van kerken in Middelburg 'willen in getui genis en dienst gestalte geven aan de gemeenschap van kerken. Zij doen dit in het geloof in de ene lieer Jezus Christus, liet hoofd der kerk en dei heer der wereld'. Zevende plaats voor Goesenaar in finale zilveren koksmuts HOEK: ONTWIKKELING STOPT NIET BI] DE GRENS' uiers aan de finale van de jaarlijkse kookwedstrijd om de zilveren koksmuts hebben slechts een bescheiden succes geboekt. Bij deze wedstrijden, die gis teren werden gehouden in de RAI te Amsterdam, eindigde de heer M. Rink- houd van liet streekziekenhuis .Berg- ziclit' te Clot's in de iii.stellingenklas op de zevende plaats. De overige twee Zeeuwse finalisten, de heren C, Haak chefkok van hotel Mal- degem m Vlissingen en P. Bek. chef kok van de Werfkampen te Rilland- Bath, vielen niet in de prijzen. Win naar van de zilveren koksmuts werd chefkok Willemse uit Tilburg, De win naar van vorig jaar. chefkok Seuren van het Apollohot.pl' in Amsterdam, eindig de nu op de tweede plaa ts. Meerderheid De Middelburgse raad van kerken heeft de statuten van de landelijke raad van kerken als voorbeeld genomen. Artikel drie vain deze statuten over de besluit vorming noteert: ,De raad neemt zijn besluiten bij meerderheid van stemmen. Besluiten worden eerste genomen, nadat de afgevaardigden, indien zij dit wen sen, gelegenheid tot ruggespraak heb ben gehad met de hen afvaardigende kerken'.En voorts; .Een in de raad ge nomen besluit bindt een aan de raad deelnemende kerk niet, indien haar do- legatie blijkens een, in de notulen vast te leggen, verklaring meent voor dat besluit geen verantwoordelijkheid te kunnen nemen'. Ds P. van Til, voorzitter van de ker keraad algemene zaken bij de gerefor meerden en deelnemer aan het beraad binnen de MICC, de Middelburgse in terkerkelijke contactcommissie, waarin de raad van kerken is voorbereid wijst erop, dat het besluit van zijn kerke raad unaniem was. ,Wij hebben geen enkel bezwaar dat met meerderheid van stemmen wordt besloten. Maar indien de meerder heid tot iets besluit waartegen door één van de deelnemende kerken over wegend bezwaar wordt ingebracht, dan moet men ermee akkoord gaan dat een dergelijk besluit niet zal worden uitgevoerd met gebruikma king van de naam raad van ker ken'. Ds Van Til vindt dat .In samenwer king allerlei dingen kunnen gebeuren waar je 't niet mee eens bent. Die raad van kerken is geen fusie, ik dacht dat het een samenkomen Is over die din gen waar wij raakvlakken hebben. Zo interpreteert hij waar over de lande lijke raad wordt gezegd .niet meer af zonderlijk, te doen, wat de kerken zon der onoverkomelijke principiële bezwa ren samen kunnen doen'. Deze predi kant wijst erop dat de kerkeraad dei- gereformeerden zich in principe volko men bereid verklaard heeft om mee te doen, maar er zijn enige voorwaarden aan verbonden. .Als die niet worden gerealiseerd en niet acceptabel zijn, dan kan de raad mogelijk op het ogenblik niet worden gerealiseerd. Mijn persoon lijke mening is dat het nog wat pre matuur is om die raad van kerken er toch door te drukken als men het nog niet eens is geworden. Ik ben wel positief voor, maar niet op allerlei ma nleren. Of dit een veto invoeren bete kent? Een minderheid moet niet wor den overstemd. Bij ingrijpende zaken moet een veel grotere meerderheid kun nen worden gevraagd. Ik ben er niet voor om een samenleving te scheppen waarin je elkaar kunt overstemmen. Overwegende bezwaren moet men van elkaar, kunnen respecteren'. Jammer De collega van ds Van Til In Middel burg, ds J. A. A. de Boer betreurt het erg dat deze samenwerking in meer vastgelegde vorm (in de contact- HOUDBAARHEIDREINHEID, GEUR MIDDELBURG Bestuur en di rectie van de stichting gezond heidsdienst voor dieren in Zeeland volgen nauwlettend de resultaten t an een sinds kort door de stich ting aangevatte tak van bedrijl: het kwaliteitsonderzoek van melk, afkomstig van alle Zeeuwse bedrij ven. Dat verzekerde bestuurs voorzitter G. de Jager donderdag- tot een groot gezelschap genodig den en leden, die de algemene ver gadering in de Brasserie te Mid delburg bijwoonden. Nadat be paald was, dat dit melkonderzoek zou moeten geschieden op een on afhankelijk laboratorium, nam de gezondheidsdienst vanaf 18 augus tus van het vorige jaar het onder zoek op zich. Aan de hand van een serie lichtbeelden liet de. directeur van de dienst, dr J. Tesink, duidelijk zien hoe het kwali teitsonderzoek gebeurt. Er wordt daar bij de nadruk gelegd op de houdbaar heid van de melk, de reinheid, de geur en de aanwezigheid van peDdcilhne. Te gelijkertijd wordt ook een onderzoek vferricht' naar mastitis en naar stoffen, die eventueel wijzen op de besmetting met abortus-bang. Met nadruk wees dr Tesink er de aan wezigen op, dat men bij een koe in pro- duktie nooit penicillinepreparaten met een langwerkende duur moet gebruiken. In zijn verslag over het afgelopen jaar verklaarde dr Tesink. dat de dienst thans een positief fcbc-reactiegeval in onder zoek heeft, dat is ontdekt bij een uit Frankrijk ingevoerd rund. De directeur! liet. zich voorts weten, dat de gezond-j heidsdienst zich bezig gehouden heeft met de georganiseerde bestrijding van! de uierziekte. Bij een onderzoek van ruim 115 000 bus-, monsters bleek, dat men in 5 procent der gevallen te maken had met ontsta-1 kingen, waarna bij een kwart van diej bedrijven na 5 dagen nog een te hoog| celgehalte geconstateerd werd TE HOOG .We hebben nagegaan, dat in de laatste 4 jaar bij 39 procent van de bedrijven een te hoog celgehalte voor- kwam. Deze belangrijke mededeling wilde ik u wel meegeven', deelde dr Tesink mee. Bij het onderzoek van 329 bedrijven bleek, dat 31 procent ervan dieren niet] speenverwoiulingen opleverde. Bij 2251 bedrijven, waar machinaal gemolken werd, bleek in 45 gevallen het vacuum onjuist en in een even groot aantal ge en het melkgerei niet in orde. Ook werd een onderzoek verricht naaij de aanwezigheid van wormen bij run-[ deren: 4 van de 5 bedrijven bleken be smet. Uiteraard ging dr Tesink niet voor bij aan hét luchtvei'ontreinigingsfa- eet. Hoewel hij weinig klachten over de situatie in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone en in het Sloegebied had, merkte de directeur op: .Waakzaam heid is en blijft geboden'. Hij deelde nog moe, dat op 24 januari a.s. de provinciale raad voor de luchtveront reiniging de meetresultaten za.1 be- Na de pauze hield drs R. T. Haalstra een inleiding over varkensziekten. Hij verzekerde, dat de boer door een goede verzorging veel kan voorkomen, vooral door goede voedering, voldoende venti lering en goed strooisel. ,Bjj het niet juist voederen van dc fokzeugen zullen de beste dieren uitvallen, dat is dus een selectie in de verkeerde richting', verzekerde hij. (Van één onzer redacteuren ANTWERPEN De Zeeuwse (listrictsbestuurder van liet NVV, de heer Hoek, heelt in Antwer pen gepleit voor een gezamenlijke visie van Algemeen Belgisch Vak verbond en NVV op de ontwikke ling in de delta. De heer Hoek deed dit in zijn kwaliteit van secretaris van het NVV-eontactorgaan Zuid- West-Nederland, tijdens een be zoek van een delegatie van dit con tactorgaan donderdag aan het AB W in de Belgische havenstad. ,De ontwikkeling in het deltage bied '/.al niet bij de grenzen ophou den', stelde de heer Hoek, die zich afvroeg of het nog geen tijd werd voor de vakcentrale,s van Bel git- en Nederland een gezamenlijk standpunt over deze ontwikkeling op tafel te leggen. ,\Vjj dienen gezamenlijk tegenspel te le veren in (lit grote gebied terwille van •erknemers en hun gezinnen', aldus de lieer Hoek, die aandrong op meer j contacten tussen de Belgische en Neder-1 landse vakbeweging. De stem van de heer Hoek klonk min of meer als een roepende stem in de Antwerpse .woestijn'. Uit de beantwoor ding door de heer Victor Thijs, voor zitter van het Antwerpse ABW-gewest, bleek. dat. men in kringen van het ABVV weliswaar niet onsympathiek staat te genover ideeën zoals die door de heer Hoek werden geuit. Maar de dagelijkse praktijk in de Belgische vakbeweging is nog zeer sterk op de directe lokale belangen zoals die leven in de havens van Antwerpen. Gent en Zeebrugge, ge richt. Het Belgische ABVV wordt boven dien nog eens geconfronteerd met: de feitelijke driedeling van het land in Vlaanderen, Wallonië en Brussel, een •eel aandacht eisend probleem. Jelgi I lijk niveau de coördinatie van de haven- i politiek nog niet zo ver gevorderd is als in Nederland, waar men het overlegor- j gaan Zeehaven Ontwikkeling Zuid-West Nederland kent, en sedert kort een I nationale commissie voor zeehavenover- R-g- Raad Wél kent de stad Antwerpen een raad I van overleg voor de havens, samenge-| sleld uit vertegenwoordigers van stads bestuur, werkgevers en werknemers: een orgaan dat zich beraadt inzake de globale havenpolitiek van de stad Ant werpen. De Belgische en met name de Antwerp- se vakbeweging- voor zover be- j lichaamd in het ABVV kent twee j stromingen ten aanzien van de lo- kale Antwerpse havenpolitiek: De stroming, die zich op doctrinaire gron den verzet tegen het afstoten van ge meentelijk bezit in de haven aan parti culieren, en de andere stroming, die der .real politiekers', die ten aanzien daar van een soepeler houding aanneemt. De havenpolitieke discussies in de vakbeweging van onze zuiderbureri bewegen zich meer op dit vlak dan op het vlak van een nationale coördinatie van hun beleid of zelfs Bene- lux-coördinatie van de vakbewegings- politiek met betrekking tot de haven en industriële ontwikkeling in het gehe le detlagebïed. Van de zijde van de algemene centrale der openbare diensten, de Belgische Ambtenarenbond, is wel gepleit voor de instelling van een havenoverlegorgaan, met een permanente functie. Maar ook ait orgaan is in eerste instantie be- .In- Instrumentale' in Oostburg OOSTBURG De Vereniging voc strumentale muziek uit Middelburg strumentale'. gaf in het Lede.ltheal Oostburg voor een aandachtig gehoor van ruim 200 bezoekers het jaarlijks concert voor muziekliefhebbers uit wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Wegens ziekte van de dirigent Jan Oud trad de gastdirigent Alfred Salten op. Solist in het vioolconcert nummer I in g-kleine terts van M. Bruch was Jo Ju- da. Hij ontving na afloop behalve een enthousiast applaus een boeket bloemen uit handen van Louisse Uildriks uit Oostburg. Monique van Hee bood de di rigent bloemen aan. Het gezelschap reed via Antwerpen terug naar Walcheren omdat de veerdiensten gestaakt werden Daarbij komt. dat op Belgisch bestuur-in de loop van de avond. Ir.S. J. Wertheim adjunct-directeur Proefstation voor de Fruitteelt Per 1 januari 1969 is ir S. J. Wertheim benoemd tot adjunct-directeur van het proefstation voor de fruitteelt Tr Wertheim trad reeds op 1 november 1963. na de afsluiting van zijn studie aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen, in dienst van het proefstation voor de fruitteelt, waar hij de leiding kreeg over het teeltonderzoek bij appel, peer en pruim. De heer Wertheim zal die taak naast zijn functie van adjunct-directeur blij ven vervullen. Nu veel tijd Voor watersport-hobby blijvend was) dreigt te stranden. Nu ko men de aarzelingen. Ik heb begrepen dat de kerkeraad algemene zaken enigs zins vreest te worden meegesleurd m een min of meer pacifistische richting Dat is de hele tendens van de kerken: denken over maatschappij en wereld, over oorlog en vrede en verklaringen geven over hoe 't zou moeten. Daar voor leeft hier wel een zekere angst. Persoonlijk zou ik graag meedoen in de i'aad met de eigen gereformeerde bijdrage en inbreng'. Voorzitter ds J. E. L. Brummelkamp van de Middelburgse interkerkelijke contactcommissie vindt het erg spijtig, dat waarschijnlijk de oprichting moét doorgaan zonder de ge reformeerde broe ders. ,A!s de wens van de gereformeerden zou worden ingewilligd, betekent dit een noodrem op het werk, dan wordt de raad vleugellam. Het is ook kenne lijk niet de bedoeling geweest van de landelijke raad. De andere deelnemers voelen er niets voor, maar de oprich ting van de raad mag niet langer wor den uitgesteld. Wij hopen van harte dat men In eigen kring de zaak nog; eens zal doorpraten en dat men terug- i komt op het nu ingenomen standpunt'. De vrees voor .pacifistische tendensen', die kerkeraadvoorzitter ds Van Til ove rigens voor rekening van ds De Boer laat, kan ds Brummelkamp niet onder schrijven. ,Er is nog nooit zo iets aan de orde geweest, ook niet in de con tactcommissie, vrees voor pacifistische Te weinig interesse bij jongeren voor Deltaconferentie week een forumavond geweest, georg niseerd door de oecumenische jeugd raad en de contactcommissie. Daar zijn de kerkeD natuurlijk bij' betrokken. Maar wat op zo'n avond wordt gezegd komt louter voor persoonlijke rekening van de sprekers'. Ds Brummelkamp hoopt in ieder ge val dat via de interkerkelijke con tactcommissie het gesprek met de gereformeerden verder kan worden gevoerd. ,Hun plaats blijft open'. Verkeerde weg Dr P. G. Kunst, praeses van de gere formeerde synode en assessor in het bestuur van de landelijke raad van kerken, verklaarde ons desgevraagd: .Waarom volgt men niet - de richtlijn die wij landelijk hebben vastgesteld. Men moet zeker niet de weg gaan, die nu wordt bewandeld. Als op een gege ven moment een besluit door de raad van kerken wordt genomen met tegen- VLISSINGEN-BREDA De deltacon ferentie voor jong-volwassenen, die van daag, vriidag, en morgen in het vor mingscentrum .Bouvigne' in Breda zou worden gehouden is afgelast, omdat er te weinig deelnemers zijn. Het onder werp van deze conferentie voor jonge ren uit Zeeland, West-Brabant en Zuid- Holland, was .Delta, Industrie, reere-j atie, landbouw, leefbaarheid, nu en mor gen'. De conferentie was georganiseerd! door het gereformeerd centrum voor 1 ietigd- en jongerenwerk in Zeeland en de provinciale hervormde jeugdraden in. Zeeland. Noord-Brabant en Zuid- Holland. De jongerenconferentie kon worden ge-i zien' als één van de punten in hel gezamenlijk beraad van de kerken over de industrie-expansie in het deltage bied en de verantwoordelijkheid van do christen voor de samenleving. De meeste aanmeldingen waren uit Ze»-1 land afkomstig. ANWB controleert autoverlichting bij station Zeèlandbrug GOES Zeeuwse automobilisten kun nen tussen 15 januari en 5 februari hun verlichting laten controleren door des kundigen van de ANWB. Zonodig wor den de lampen ook opnieuw aïgesteld. Hoewel het zwaartepunt van de jaar lijkse verlichtingsactie van de verkeers- bónd dit jaar in de noordelijke provin cies valt, heeft de ANWB gemeend ook elders de automobilisten de gelegen heid te moeten bieden hun verlichting gratis te laten afstellen. In Zeeland zal dat gebéuren op het terrein van het wegenwachtstation Zeela.ndbrug. Be langstellenden kunnen daar iedere dag terecht, behalve op zaterdagen en zon dagen, Het station is op de andere da- Ren 24 uur per dag open voor iedereen, i tden en niet-leden van de ANWB. Kloetinge nieuwe woonplaats ,Ik had ook tot mijn zeven tigste kunnen blijven zitten, maar dat vond ik wat te lang' zegt de Goese notaris W. Ha- melynck. Hij heeft, omdat hij 65 is geworden, per 1 janu ari van dit jaar eervol ont slag gevraagd en gekregen uit zijn functie. Vanmiddag (vrijdag), tijdens een recep tie van half vijf tot zes in ho tel ,De Korenbeurs' neemt hij officieel afscheid. Een notaris is een bijzonder per soon in de Nederlandse samenle ving. Hij wordt, op voordracht van de minister van justitie, benoemd door de kroon. Na die benoeming is hij dus ambtenaar en valt hij onder het departement; van justi tie. Hij wordt echter niet door de staat betaald. Integendeel, een no taris moet voor zijn eigen inkomen zorgen. Dat kan. omdat hij door zijn functie een aantal monopolies heeft. Zo kan er bijvoorbeeld geen hypotheek worden gesloten zonde i tussenkomst van eén notaris. Ook moet hij te pas komen bij de over dracht van onroerende goederen. Voor zijn diensten vraagt de no taris eén vergoeding, die landelijk Is vastgesteld. Het beroep van no taris is altijd gekenmerkt door ,eer en waardigheid'. Een kamer van toezicht let er op, dat de strenge normen niet worden over schreden Tot die normen behoort ook. dat een notaris niet via bij voorbeeld advertenties cliënten mag werven. Vertrouwen Een voorname kwaliteit voor een notaris is zijn betrouwbaarheid. De mensen moeten vertrouwen in hem kunnen stellen. Daarom kan notaris Hamelvnek ook weinig vertellen over de bijna 31 jaar, die hij. in Goes heeft gewerkt. Watersport is ite yrotu Ituüby van de scheidende Goese nota ris W. flame-lynch. Dit scheeps model in zijn kantoor herin nert er aan. Door ait de school te klappen zou hij het vertrouwen, dat zijn cliën ten in hem hebben gesteld, bescha men. ,Wij timmeren niet zo aan dé weg', aldus notaris Hamelynck. Spraakzamer is hjj over de func ties, die hij buiten zijn werk heeft bekleed. Zo is hij vice-voorzitter van de afdeling Zeeland-Noord van de Adalbert vereniging van katholieke intellectuelen. ,Je hoort tegenwoordig weinig meer van die vereniging. Je hoort daarentegen des te meer van de katholieke kerlc'. De notaris staat een beetje arg wanend tegenover alles, wat rond de kerk gebeurt. Aan de ene kant heb je de volgens hem revolu tionair aandoende jonge progres sieven. ,'Dat doorhollen is ook niet altijd goed'. De notaris, die zich zelf beschouwt als niet behou dend, bedoelt deze woorden ook voor de conservatieve krachten, onder wie hij uitdrukkelijk de hui dige paus rekent. Een functie, die notaris Hame lynck na zijn pensioen blijft be houden, is 'het penningmeester schap van de Goese watersport vereniging .De Werf'. De. water sport is zijn grote hobby. Hij hoopt er nu meer tijd dan vroeger aan te kunnen oesteden. Voor zijn eerste .vrije jaar' valt dat trou wens al tegen. Notaris Hamelynck had gehoopt dit jaar met zijn zeegaand tien meter zeiljacht .Maud', genoemd naar zijn klein dochter, naar Denemarken te va ren. Helaas lean dat niet doorgaan, omdat hij met zijn vrouw midden in de beslommeringen zit. die hel betrekken van een nieuw huis mei zich meebrengt. .Misschien gaan we volgend jaar', stelt hij be rustend vast. Notaris Hamelynck blijft ook voorzitter van het bur gerlijk armbestuur in Goes Aan politiek heeft'hij nooit ge daan. .Ik wil geen partij kiezen in i oDflictsituaties. Daarniee kan je je eigen ambt de grond in boren' Notaris Hamelynck gaat in Kloe- Linge wonen. Hij is in Sas van Gent geboren en blijft dus In zijn eigen provincie. Enige en algemene kennisgeving. Op 6 januari 1969 is na. een langdurige ziekte in liet verpleeghuis ,Der Boede' overleden onze lieve zuster, behuwd zuster en tante SOPHIA ROSETTA WIJTMAN op de leeftijd van 69 jjtar. Uit aller naam, H. B. Wijtman Correspondentieadres Middelburg, Nagtegaalstraat 15 De teraardebestelling heeft in alle stilte plaatsgehad. Liever geen bezoek. Nieuw, suelwcrkend middel dat. zonder |>(Jn. zonder moeite wratten verwildert. Krabben of peuleren aan watten is vaak oorsaak van blooden, in fectie. méér wratten. Wees ver standig: behandel wratten met 'FORMULE W* nieuwe com binatie van beproefde stollen met voortreffelijke werking. "FORMULE W' dringt diep in de wrat. vernietig t de cell en, doét de wrat. 'wegsmelten' zonder bijten de pijn, branden of snijden. Kleurloos 'FORMULE W' werkt pijnloos en verwijdert lelijke, onsmakelijke wratten snel, hy giënisch en radicaal, f 3.4# doeld als een Antwerpse ABVV-oigaan, dat zich richt op de arbeids-, de finan- eiële en economische problemen van de haven van de Sinjorenstad- Voorts leven er in de Belgische Transport I Arbeidersbond gedachten over een na- tionale commissie havenbelangen, Er is donderdag in Antwerpen ook ge. I sproken over de mogelijkheid van een Belgisch-Nederlandse zeehavenconferen- 'i tie. op grote schaal te organiseren door de vakcentrales in beide landen Van Ne- derlandse zijde zouden NVV, NKV en CNV deelnemen en van Belgische zijde 1 ABVV en het Belgisch Katholiek Vak- I verbond en ACV. Vooralsnog zal dit initiatief niet kun nen worden uitgevoerd omdat liet ACV 1 ■igert mee te doen aan een con leren- waar dan ook het socialistische ;VY deelnemer is. NVV en ABVV hebben nu in principe besloten op hun niveau een dergelijke conferentie voor de zeehaven- en delta- ontwikkeling op te zetten. De Nederlandse delegatie van de NW- ,delta'-eontactgroep was gast van de ABVV-werkgroep haven, een groep, I waarin bonden samenwerken, die de be- langen der Antwerpse havenarbeiders behartigen. De Nederlandse gasten maakten onder I leiding van hun gastheren ook een rond- rit over de enorme terreinen van de j Antwerpse haven en bezichtigden onder I meer de nieuwe sluizen bij Zandvliet. I TERNEUZEN Reeds geruime Lijd I trekt Dow Ohemicai te Terneuzen bij l het bepalen van de jaarlijkse begroting een bepaald bedrag uit voor culturele instellingen, verenigingen en dergelijke. Zodoende kan de directie vaak gun stig reageren op verzoeken om subsi die. Nieuw is het idee van de Dow om dit jaarlijkse bedrag in het ver volg ter beschikking te stellen van een commissie beslaande uit vooraanstaan de personen uit de gemeente (dus niet van de Dow), die zal adviseren hoe he", bedrag besteed zal worden. Dat wil nu niet direct zeggen dat de aanvragers om subsidie achter het net zullen vis- sen, want hun aanvrage komt even eens bij de commissie terecht. Wie van deze commissie deel zullen uitmaken is nog niet bekend, evenmin als het bedrag dat de Dow voor 1969 beschik- baar heeft gesteld. Eind 1963 heeft de Dow al een begin gemaakt mei rleze nieuwe wijze van verdelen. Toen bleek e- namelijk nog 1.5.000 in de - pot te zitten en men vond he" jammer wan neer daar geen bestemming voor ge- vonden zou kunnen worden. Men besloot daarom het bedrag ter bp- schikking te stellen van het actie-co mité Terneuzen, da.t voor de verdeling zorg droeg. Een tiental verenigingen, zoals de dierenbescherming (voor een nieuw asiel), het Nederlands instituut voor kunstzinnige vorming en de speel tuinvereniging Zuid, konden zich zo doende verheugen in enige verlichting van hun (eventuele) financiële zorgen. Slachtoffer bedrijfsongeval begra H'aUgt g werd donderdagmorgen op egraafplaats te Oostburg de H. A. J. Plasschaert begra- ge week zaterdag kwam hij bij een bedrijfsongeval in Jutphaas om het leven. De heer Plasschaert woonde sinds enige tijd in Roosendaal. Zijn ou ders wonen nog in Oostburg. In plaats van kaarten. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante. CORNELIA PETIET op de leeftijd van 62 jaar. J. Petiet A. Petiet-Bravenboer M. Hoencamp-Petiet N. M. Hoencamp C. Petiet M. Petïet-Outérmans L. Petiet P. C. Petiet-Snoep P. Petiet A. J. Petiet-de Jonge L. Bruin-Petiet Mr. H. Bruin Nichten en neven Middelburg, 9 januari 1969 Domburgs Schuitvlot 7 i Domburgs Schuitvlot 7 oni Geen bezoek Heden overleed, geheel onverwacht, mijn lieve man, onze beste vader JOHANNES RENS röntgenoloog in de ouderdom van 59 jaar. Bilthoven: A. H. Rens-Portielje Rochester, U.S.A.: Clara C. Rens Bristol, England: Daniël Rens Mulllngar, Eire: David Pieter Rens Dublin. Eire: Titla A. Westerhuis Bilthoven, 7 januari 1969 Soestdijkseweg 382 De crematie zal plaatsvinden in intieme familie- en vriendenkring op zaterdag 11 januari 1969 in het crematorium te Velsen. na aankomst van de trein van 11,58 uur. Liever geen bezoek. Het heeft God behaagd, nog onverwachts van ons weg te nemen, mijn geliefde man, onze ge liefde en zorgzame vader, behuwd- en grootva der, broeder, behuwdbroeder en oom. de heer PIETER DIE LE MAN echtgenoot van mevrouw Janna Riemens op de leeftijd van 66 jaar, Terneuzen: J. Dieleman-Ricmens Hoek: P Dieleman P. P, Dieleman- van Hoeve Pieter Familie Dieleman Familie Riemens Terneuzen, 9 januari 1969 Steijn Streuvelstraat 1. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op maan dag 1.3 januari a.s. des namiddags om 3.00 uur op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen, na voorafgaande rouwdienst in de kapel van .Bach- ten Dieke', aanvangende om 2.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemde kapel. Geen bloemen Heden nam de Here onverwachts tot Zich. onze geliefde schoon zuster en tante op de leeftijd van 64 jaar. Middelburg. W. J. Prince-Feit' P. C. Prince A. Fejj-v. d. Bosse G. P. Fe ij J. Feij-Linker Vllssingen: C. J. Feij E. Feij-Francke W. J. Feij G. Felj-de Zwart Neven en nichten 9 januari 1969. Heden behaagde het de Heere tot onze die pe droefheid nog on verwacht van onze zij de weg te nemen, onze innig geliefde broeder, zwager, oom en oud oom. de heer MAR1NUS MANNEKE on de leeftijd van bijna 79 jaar. Uit aller naam: Familie Manneke Waterlandkerkje, 9 januari 1969 De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op de algemene be graafplaats te Sint- Maartensdijk op maan dag 13 januari om 14.00 uur. Heden nam de Heere onverwachts tot Zich, in volle zekerheid des geloofs, mijn innig geliefde vrouw, onze moeder, behuwd- en grootmoeder BLAZ1NA FEIJ geboren De Noojjcr, op de leeftijd van 64 jaar A. J. Feij W. P. Stroo-Fei.j 1. Stroo J. Feij J. A. Feij-van Akkeren M. Feij M. H. A. E. Klap En kleinkinderen vllssingen, 9 januari 1969. Kasteelstraat 51. De teraardebestelling zul DV plaatshebben op maandag 13 jan. 1969 om 13.40 uur op de Noor derbegraafplaats. Vertrek van Kasteelstraat 51 om 13,30 uur. Gelegenheid tot condolerei van 15-17 uur. zaterdag 11 januari Heden overleed na een smartelijk lijden mijn ge liefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw C. TA VENIER geboren Saaman, in de ouderdom van 80 jaar. Wolphaartsdijk: A. Tavenier Middelburg: E. A. Faasse-Tavenier W. Faasse Joke en Frans Wolphaartsdijk, 9 januari 1969 Correspondentieadres: Korte Noordstraat 15 Middelburg De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 13 januari 1969 om 14,00 uur op de begraafplaats te Ond-Sabbinge, gem Wolphaartsdijk. Vertrek uit hotel Ossewaarde te Wolphaartsdijk om 13.30 uur. Geen bezoek - Geen bloemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 6