Nederlands watervoorziening vergt honderden miljoenen Ruimteblik op de gouden delta' Meer zoet water voor deltameren 4 NOTA WATERHUISHOUDING VAN NEDERLAND' KWALITEIT AFHANKELIJK VAN DE VERZILTINGSPROBLEMATIEK Toekomst Spaarbekkens Twee gebieden IJsselmeer NVV en ABVV gaan havenontwikkeling Delta bespreken Peilen Wadden ALFRED SALTEN WAARNEMEND DIRIGENT VAN INSTRUMENTALE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 JANUARI 196» DEN HAAG (GPD) Niet de totale hoeveelheid water maar de kwaliteit ervan en de beschikbaarheid op de juiste tijd en de juiste plaats, ook in droge perioden, vragen de meeste zorgen. Dat blijkt uit de nota over de waterhuishouding van Nederland die minister Bakker aan de eerste en tweede kamer heeft gestuurd. De nota geeft een uitvoerig gedocumenteerd overzicht van de middelen waarmee de watervoorziening van de bevolking, de industrie en de landbouw de eerstkomende dertig jaar veilig gesteld kan worden. Do nota waterhuishouding handelt niet alleen over de watervoorziening maar ook over de aloude taak van de water lozing. De nadruk valt echter op de steeds belangrijker vraagstuk van de watervoorziening. Voor zover daarbij de kwaliteit in het geding is, wordt veel aandacht geschonken aan de verzlltings- problemen. Ofschoon de nota zich onthoudt van een kostenraming kan men aannemen dat het hier om projecten gaat van teza men vele honderden miljoenen guldens. Maar die bedragen hoeven niet in één keer te worden uitgegeven. De projec ten liggen gespreid in de tijd. Ze ko men pas in uitvoering naar gelang de noodzaak zich voordoet. De nota laat zien dat ,de totaal beschikbare hoeveel heid water omstreeks het jaar 2000 vol doende is om in de geraamde waterbe hoefte op dat tijdstip te voorzien', als tijdig de nodige maatregelen worden getroffen. En dat geldt dan, rondom net jaar 2000 dus. ook voor zeer droge zomerperioden zoals die gemiddeld eens Sn de twintig jaar voorkomen. De nota suggereert overigens niet dat over goed dertig jaar het eind van een bevredigende waterhuishou ding in zicht komt. Zij laat ook voor latere tijden het nodige perspectief open. Het doel van de nota is aan te geven hoe men in de eerstkomen de tientallen jaren tot een goede waterhtiiishoudkundige infrastructuur kan raken. Deze structuur !s in veel {•evallen vervlochten met de overige nfrastructuur, speciaal als het om zeehavens en vaarwegen gaat. Daar om moeten met name de opzet van de waterhuishouding en het zeeha vengebied op elkaar afgestemd wor den. De nota. schat dat Nederland over een dertigtal jaren moet kunnen beschik ken over zo'n 32 miljard kubieke meter zoet water per jaar of, om het eens anders te zeggen: een waterschijf van tfljna 80 cm dik en net zo groot als heel Nederland. Verreweg het grootste deel van deze hoeveelheid is nodig voor mlddeld jaarlijks aanbod van 110 mil jard kubieke meter. De Rijn voert hier van ongeveer tweederde aan. Van de gemiddelde aanvoer per jaar gaat onge veer twintig miljard kubieke meter door verdamping van het oppervlaktewater verloren. Büjft dus over een aanbod van rond 90 miljard kubieke meter per Jaar, tegenover een geschatte behoefte van 32 miljard kubieke meter. Dat lijkt bijzonder gunstig, maar in de zomer tale behoefte, voornamelijk door de land bouw, terwijl juist dan de aanvo' langrijk lager is. Niettemin is de aanvoer over het hele jaar genomen voldoende als hier en daar in spaarbekkens voorraden worden opgeslagen uit perioden van overtollige aanvoer. Dergelijke spaarbekkens kun nen onder andere worden ingericht ir het IJsselmeer en in het Grevelingen- bekken. Concrete plannen daarvoor be staan al voor de Brabantse Biesbos. An dere kostbare voorzieningen die onder omstandigheden tot stand moeten ko men om de beschikbare hoeveelheid wa ter naar tijd en plaats te verdelen kun nen zijn: nieuwe kanalen, stuwen, slui zen. dammen en gemalen. De te ver wachten verdere haven- en industrie ontwikkeling zal een extra zware druk leggen op de waterhuishouding door de gevaren van voortschrijdende verziLting en vervuiling. Met die ontwikkeling moet rekening gehouden worden, ook als niet altijd precies te voorspellen is waar en wanneer deze zich zal voltrek ken en in welke omvang. De nota wijst daarom op het grote belang van een ingebouwde flexabilitelt. Bij de bereke ningen is met het oog hierop steeds een ruime marge aangehouden, ook wa ren in veel gevallen alternatieve oplos singen geboden voor de verdeling van het beschikbare zoete water. De nota verdeelt Nederland in twee voorzieningsgebieden, ruwweg scheiden door een lijn die loopt van Arnhem via de Veluwe naar Amster dam en IJmuiden. Het noordelijk ge deelte zal voor zijn waterhuishouding vrijwel geheel georiënteerd zijn op het. IJsselmeer. Via de IJssel kan het IJsselmeer voldoende aanvoer krij gen van zoet Rijnwater. In het zuidelijk deel van het toekom stige (kleine) IJsselmeer kan een spaarbekken voor de drinkwater voorziening worden aangelegd van enkele honderden vierkante kilome ters. Het gedeelte van Nederland ten zui den van de lijn Arnhem-LJmuiden is voor zijn waterhuishouding in de eer ste plaats aangewezen op de Rijn er de Maas. De aanvoer van zoet wa ter via deze vaarwegen is in begin sel voldoende. Toch zullen beide voorzaeningsgebieden om meer garan ties te krijgen onderling gekoppeld worden door een noord-zuid-verbin ding. Het grote vraagstuk voor de water huishouding in beide delen van het land is de bestrijding van verzdlting en vulling van het oppervlaktewater. Tege lijkertijd moet echter aan de groeiende scheepvaart- en industriebelangen wor den tegemoetgekomen. En het zijn juist de zeehavens met hun achterwaartse verbindingen en de industrie die de ver zilting en de vervuiling in de hand wer ken. Grotere havens, betere toegangs wegen, diepere kanalen bedreigen de zoetwatervoorzieningen door de zoutpe- netratie van het zeewater. De industrie heeft deze betere scheeuvaartverbindi gen en havenaccommodaties nodig voor verdere ontplooiing, maar tegelijker tijd heeft de groeiende industrie ook meer behoefte aan zoet water van goe de kwaliteit. En om de zaak nog Inge wikkelder te maken: de industrie pro duceert een toenemende hoeveelheid ver vuild afvalwater. Er zijn drie punten waar de veralting vanuit zee zich het sterkst openbaart! in het gebied van het Noordzeekanaal, rondom de Rotterdamse Waterweg en in de toekomst vanuit de Westerschelde langs de zuidrand van het deltabekken. In het Noordzeekanaalgebied houdt de nota reK'ening met een nieuw sluizen- complex met een tweede grote zeeslui: De verbetering en vergroting van de sluiscapaoitelt in IJmuiden zou zonder passende maatregelen veel meer zout zeewater in het Noordzeekanaal bren gen. De zoutpenetratie wordt hier nu reeds bestreden met een luchtbellen- scherm (betere vermenging van het zoute water met het zoete water dat naar zee stroomt). Deze methode zal bij uitbreiding van de sluizen op grot ei schaal toegepast moeten worden Verder is achter de sluizen de aanleg van een diepte zoutbufferput voorzien, waaruit het zoilte zeewater teruggepompt kan worden. Voorts zal een deel van de ca paciteit van het te IJmuiden te bou wen gemaal benut kunnen worden om de verzilting met een extra hoeveelheid doorspoelwater uit het IJsselmeer te be strijden. Zo wordt de verzilting in het gebied van het Noordzeekanaal op drie manieren tegengegaan. water per seconde kan men niet gedu rende langere, tijd via de IJssel afvoe ren zonder schadelijke gevolgen als ont grondingen en uitschuringen. De nota waterhuishouding signaleert de mogelijkheid om in verre toekomst zout water op te slaan op de wadden. In liet algemeen zegt de nota dat niet verheeld kan worden -lat men niet te optimistisch mag zijn omtrent een vol ledige dekking van alle mogelijke risi co's van vervuiling of vergiftiging. De nota signaleert het gevaar van de toenemende .vruchtbaarheid' van het Rijnwater. Onder .vruchtbaarheid' wordt hier verstaan een teveel aan voorgerei- nigd water waarin zich opgeloste stik stofverbindingen en fosfaten bevinden. Deze elementen kunnen, vooral in stil staand water, de pla.nktongroei sterk bevorderen, waarbij dan de zogenaamde waterbloei optreedt. Op waterbloei volgt vroeg of laat massaal afsterven van organismen en dat kan leiden tot zuur stoftekorten en vissterfte Daarom zal op den duur een verdergaande zuive ring van het afvalwater doorgevoerd moeten worden. De nota laat zien dat het IJsselmeer in de Nederlandse waterhuishouding een sleutelpositie inneemt. Het IJssel meer, dat ais reservoir voor het noor delijk voorzieningsgebied dienst doet, •- gezegd - via het Am ster- Geen ventvergunning voor G. Schriemer VLISSINGEN De commissie voor de verzoekschriften uit de tweede kamer heeft voorgesteld niet in te gaan op een verzoek van de heer G. J. Schriemer te Kloosterzande inzake de weigering van het provinciaal bestuur van Zeeland om hem een ventvergunning op het opstel terrein van de provinciale veerbootdienst te Perkpolder te verlenen. De commissie heeft in overweging ge nomen dat er één vergunning voor plaat sing van een gelegenheid voor de. ver koop van etenswaren, dranken en der gelijke op het nieuwe opstelterrein is verleend en wel aan een caféhouder die door de verplaatsing van de veerhav Perkpolder in zijn broodwinning a caféhouder benadeeld was. De commis sie meent dat het niet op de weg van de kamer ligt te treden in het besluit van, gedeputeerde staten van Zeeland, ge nomen ter uitvoering van artikel 2 van het reglement op het vervoer door de stoombootdiensten in Zeeland. Drs L. Jaspers wordt bedrij f saalmoezenier voor Moerdijkgebied GOES Hei NVV-contactorgaan ZukI- Wesi Nederland zal donderdag een werkbezoek aan Antwerpen brengen. I Het contactorgaan zal dan de gast zijn; van het Algemeen Belgisch Vakverbond.] Samen met de werkgroep Haven vain het ABVV zal het NVV-contnctorgaan In conferentie gaan over de havenont-| wikkeling in liet deltagebied, waartoe j in groter verband ook Antwerpen wordt gerekend. Men zal zich daarbij op de positie van de Belgische en Nederland se vakbeweging tén opzichte van die! ontwikkeling beraden, en samenWer-1 kingsmogelijkheden bezien. Het contactorgaan zal ook tijdens een I rondrit de havenwerken van Antwerpen I bekijken. Het Nederlandse gezelschap zal 's morgens ontvangen worden in het nieuwe gebouw van het ABVV aan| de Ommeganekstraat. Het NW-contact-1 orgaan Zuid-West-Nederland is gevormd uit districtsbestuurders van het NW en| van de bij deze vakcentrale aangesloten] bonden in de provincies Zuid-Holland-1 Zuid en Zeeland. Voorzitter van dit or-i gaan, dat zich speciaal beweegt op het terrein van de ontwikkeling in het delta-gebied, is de heer J. Witteveen. districtsbestuurder van het NVV te Rot terdam. De heer C. Hoek. districtsbe stuurder voor Zeeland, is de secretaris., Slot van pag. 1 tligo consequenties van een afschei ding van het Zeeuwse Meer van be paalde delen van de Oosterschelde: ren oosten van de Ijjn Stavenisse-YVïl- lmlminadorp of "ten westen van de Zeelandbrug. Het oostelijk deel van de Oosterschel de zou dan als Reimerswaalplan voor zeehavenindüstrie kunnen worden af gescheiden; het stuk Zeeuwse Meer in het westen zou als zoetwaterbek ken kunnen fungeren. Voor de zoet- wateraanvoer naar het Zeeuwse Meer, Veerse Meer en het Grevelin- genbekken zou in ieder geval de weg Volkerak-Krammer-Zijpe-Mastgat- Keeten-midden Oosterschelde moeten worden aa3gehouden. Voor de verzi 1 tingsbestrjjding by de noordelijke uiteinden van het kanaal door Walcheren, het kanaal door Zuid-Beveland en de Schelde-Rfjnver- binding wordt gerekend op een totale hoeveelheid benodigd zoet water van 100 110 m3/sec. Verder moet erop worden gerekend dat een belangrijk percentage van de oppervlakte die in zuidwestelijk Nederland in de toe komst nog zal worden gébruikt voor agrarische doeleinden, een beroep zal moeten doen op aanvullende water voorziening. Dan zal dit gebied tame lijk grote hoeveelheden water (van goede tot zeer goede kwaliteit) nodig hebben voor bevolking en industrie. De leveringsmogelijkheden van het zuidelijk deltabekken daarvoor zijn (met name kwalitatief) beperkt. Le vering van drinkwater zal alleen mo gelijk zijn via spaarbekkens. In het oostelijk deel van het Grevehngen- bekkeh is daarvoor al 1000 hectare* gereserveerd. Voor onttrekking ten ©hoeve va.n industrie en openbare industriële zoetwaterproduktie wordt gerekend op een hoeveelheid van 30 m3/sec, verdeeld over 10m3/sec uit het Veerse Meer en 20m3/sec uit het Zeeuwse Meer. havens en kaden. Bovendien zijn dan, zowel in de IJssel als in de Overijsselse Vecht, stuwen nodig om te voorkomen dat het lage waterpeil van het IJssel meer zich op deze rivieren voortzet. drs. Jespers, die onder andere twee jaar kapelaan in Temeuzen is geweest, De heer Jespers zal in Moerdijk wonen en zal ook meewerken aan de regionale zielzorg in het dekenaat Zevenbergen, waarbij daadwerkelijk steun zal worden i Tot kapelaan in Rijnsbergen, speciaal De IJssel. die het IJsselmeer met Rijn-]belast met de zorg voor jeugd en jon- water vult, heeft geen onbeperkte ca-j geren, is benoemd kapelaan G. Du-ven paciteit. Meer dan 350 kubieke meter streekzielzorger in Kwadendamme. ROTTERDAM Een ruimteblik op de .gouden Delta' van de hand van de bekende tekenaar Robert Das. Zuidwest-Neder land van zee uit bekeken: geheel links het IJsselmeer, geheel rechts het Antwerpse havengebied De foto-tekening is niet al leen een momentopname, maar heeft ook een futuristisch ka rakter. Daarop zijn namelijk ingetekend de toekomstige we genstelsels, deltadammen en havengebieden. De prent is afkom stig uit het officieel tijdschrift van de Maasstad, .Rotterdam'. De jongste kwartaaluitgave is speciaal gewijd aan het World Trade Center. Wegens ziekte van jan Out wordt als gezegd dam-Rünkanaal - bied gekoppeld. De nota houdt zich reeds bezig met de complicaties die zich voordoen als het ji verre toekomst nodig zou blijken nog meer water uit het IJsselmeer' te halen dan nu is voorzien. In het waterpeil van het IJsselmeer kunnen namelijk geen gro.te veranderingen worden aan- gebracht zonder gevolgen voor de VLISSINGEN Bisschop H. Ernst van scheepvaart en de veiligheid van het om- Breda heeft voor het werkgebied Moer- nngende land. een bedrijfsalmoezenier benoemd, Wil men aanzienlijk meer water m die als bijzondere opdracht heef F aan- het meer bergen dan heeft dat tal van dacht te geven aan de ontwikkelingen consequenties. Dan zullen in elk geval die daar op gang komen. Zoals bekend de dijken verhoogd moeten worden. Wil zal 3hell-Chem:e zich in het Moerdijk- men meer water aftappen onder het] gebied vestigen. De verwachting is, dat huidige peil, dan moeten voor de scheep- hierdoor nog meer industrieën zullen vaart geulen gebaggerd worden en zijn worden aangetrokken. De bedrijfsaal- andere kostbare voorzieningen nodig aalmoezenier voor liet Moerdijkgebied wordt MIDDELBURG De komende drie concerten van de .Instrumentale' in Ternénzen, Oostburg en Zierikzee, zullen worden gegeven onder direc tie van Alfred Salten. De heer Sal ten, die onder andere dirigent is van het Frysk Orkest, neemt waar voor de vaste instrumentale-dirigent Jan Out. De heer Out moest enkele we ken geleden worden opgenomen in een ziekenhuis. .Alfred Salten, die in 1914 In het Duitse Koningsbergen werd geboren, vestigde zich in 1933 in ons land, na dat het Hitler-regime een eind had gemaakt, aan zijn jong begonnen car rière. Het uitbreken van de tweede wereldoorlog maakte opnieuw een eind aan zijn werkzaamheden en de ontplooiing van zyn carrière. Na de oorlog was Salten o.a. verbonden aan de Hoofdstad Operette en de Italiaanse opera. Van 1952 af diri geerde hij diverse symfonie-orkes ten, zoals het Residentieorkest, het Noordelijk Philharmoniscli Orkest Het Utrechts stedelijk orkest, het Noordhollands Philharmonisch orkest en het Gelders orkest. Hij trad ook op met de omroeporkesten. De heer Salten heeft regelmatig gastoptre- denft in het buitenland. Hij heeft de leiding van de Leeuwarder Bach- vereniging en is docent aan de öiri- gentenopléiding van het conservato rium in Groningen en het muziek- Srceum in Zwolle. De concerten, die e vereniging voor instrumentale muziek, de Instrumentale, te Mid delburg onder zijn leiding zal geven zijn woensdag 8 januari in Temeu zen (concertgebouw), donderdag 9 januari in Oostburg (Ledeltheater) en vrijdag 10 januari in de Zierik- zeese concertzaal. Het programma voor deze drie concerten is gelijk: Corelli's Concerto grosso in g, het vioolconcert in g nummer 1 van Max Bruch met als 3olist Jo Juda en van Joh. Brahms de serenade num mer 1 opus 11. De nota doet de suggestie om het zomer- en winterpen op het Veer se Meer op NAP 70 cm te hand haven. Voor het Grevelingenbek- ken wordt een constant peil van NAP 20 cm aanbevolen. Dit bekken zal voor waterlozing in eerste instantie aangewezen zijn op de spuisluis in de Brouwers- dam. Het is evenwel mogelijk dat ln de verdere toekomst (in verband met da kustontwikkeling vóór de Brouwers- dam) deze lozingsmethode geheel of gedeeltelijk zal moeten worden ver vangen door een afvoer via een zoge naamd Halskanaal door Goeree naar het Haringvliet. Voor het Zeeuw»* Meer lijken een zomerpeil van NAP of iets hoger en een wat lager wdn- terpeil het meest aantrekkelijk. En als zich vóór de Oosterscheldedam dezelfde kustontwikkeling zou voor doen als voor de Brouwersdam (waardoor dus ook hier spuien via d» sluis in de dam moeilijk of onmoge lijk wordt) verdient het volgens de nota waterhuishouding aanbeveling om te onderzoeken of afvoer te be reiken is via een spuikanaal in do noordwesthoek van Noord-Beveland op het Veerse Meer en vervolgens via het Sloe naar de Westerschelde. ,Nu reeds kan worden gesteld dat voor de waterbeheersing op het Veerse Meer een nieuwe lozingsmogelijkheid van tamelijk grote capaciteit zal zjjn ver eist: een nieuwe waterleiding naar het Sloe lijkt hiervoor het meest in aanmerking te komen', zegt de nota. Wat betreft de mogelijke ongunstige invloed, die in de Zeeuwse wateren aanwezige diepe geulen zullen kun nen uitoefenen op de kwaliteit van het water verwijst de nota naar al eerder gepubliceerde resultaten van proeven met inpersen van lucht. Lo kale belasting van het zuidelijk bek ken met afvalwater zal grotendeel» kunnen worden vermeden. Een pro bleem vormt het voorkomen van ver ontreiniging door piekbelastingen met afvalstoffen van recreatiezoe kenden. Hieraan zal de nodige aan- daoht moeten worden besteed. Con cluderend zegt de nota over veront reinigingsgevaar: .Hoewel de omvang van de bedreiging niet mag worden onderschat moet niet worden verge ten dat het zuidelijk bekken een groot zelfreinigend vermogen zal hebben, waarbij de niet te verwaar lozen duur van het verblijf van het water in het bekken een belangrijks rol zal spelen.' De nota geeft ook nog enige cij fers wat betreft het watergebruik van bevolking en industrie in Zeeuwsoh-Vlaanderen, waarbfl men voor 1980 uitgaat van een minimale raming van 56.5 miljoen kubieke meter per jaar en een maximale raming van 65 miljoen kubieke meter. Em.-rector J. Romme overleden Hij vestigde zich toen in IJzendijke. Dankbaar en blij berïchter wij de voorspoedige geboor te van ons zoontje en broer tje CORNELIS JOHANNES CORJAN Js. Marmissen M. J. Marinissen- v. Maelsaeke Rianne Middelburg, 3-1-1969. Noordweg 237. Met droefheid en tot onze grote teleurstel ling geven wij kennis dat heden een leven loos kindje werd gebo ren. De diepbedroefde ouders en kinderen G. Stroosnijder L. Stroosnijder- Beeke en kinderen Heden overleed na een langdurig lijden onze broeder, zwager en oorn JAN STEKETEE in de ouderdom van 79 jaar en 9 maanden. Fam. Steketee Fam, Joosse Fam. Bras Goes, 2 januari 1969 Verpleeghuis ,Ter Valcke' De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 6 januari om 2 uur van uit de vergaderzaal der geref. gemeente te Borssele. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC Heden is, nog vrij onverwacht, van ons heenge gaan, onze geliefde vader, broer, zwager, oom en mijn geachte patroon MAR1NUS STEüTEL weduwnaar van Josina Johanna Snijders op de leeftijd van 70 jaar. Familie Steutel S. M. Cauwel Vlissingen, 2 januari 1969 Troelstraweg 153. De teraardebestelling is bepaald op maandag 6 januari. Vertrek Troelstraweg 153 des middags 12 uur. Enige kennisgeving. Heden is, zeer onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve vrouw, moeder, groot- en overgroot moeder ANNA ALIDE BOE WINE STARKE gcb. Stikker, in de ouderdom van 74 jaar. Winschoten, 3 januari 1969. Burg. Venemastraat 14 Winschoten: H. R. Starke Nieuwolda: F. J. E. van Dockum-Starke A. M. van Dockum Nieuw Beerta: M, J. B. Starke R, E. Starke-Jager Poortvliet: E. M. Geuze-Starke M, A. Geuze Klein- en achterkleinkinderen De crematie zal in stilte plaatsvinden. Geen bezoek en geen bloemen- Tot onze diepe droefheid ging van ons heen, na een geduldig gedragen lijden, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader STOFFEL KAREL PHAFF op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: M. Phaff-de Waart De teraardebestelling vindt plaats op maandag 6 januari 1969 te 12.30 uur op de begraafplaats ,Den en Rust'. Frans Halslaan te Bilthoven. (Bereik baar vanaf Utrecht C.S. met N.B.M. bus 57). Gelegenheid tot condoleren in de aula na de be grafenis. Geen toespraken. Heden is, na een kortstondige riekte, van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwdvader en opa JACOBUS PETRUS VERBOVEN weduwnaar van Sara de Kraker, in de ouderdom van 81 jaar. Aalst-Waalre: J. J. Verboven G. Verboven-de Kraker Ingrid, Marian, Peter, Wouter Vlissingen, 3 januari 1969 Spuistraat 27. Corr. adres: Prins Clauslaan 10, Aalst-Waalre. De overledene is opgebaard ln de aula van het ziékenhuia .Bethesda'. De teraardebestelling ls bepaald op dinsdag 7 ja nuari. Vertrek Spuistraat 27, des voormiddag® 11 uur. Heden heeft de Heere tot Zich genomen, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze zeer geliefde vader, groot- en overgrootvader ANDRIES WATTEL weduwnaar van Tannetje Davidse, in de ouderdom van 84 jaar. Hij is verlost, God heeft hem welgedaan Middelburg: P. Wattel L. M. Wattel-Roskam Serooskerke: M. Wattel O.- en W.-Souburg: T. Koole-Wattel F. Koole Middelburg: C. J. Wattel A Wattel Serooskerke: A. Wattel S. Wattel-Dobbelaar K. Wattel N. Wattel-de Later De begrafenis vindt plaats DV dinsdag 7 januari 1.969. Vertrek om 12.00 uur van de consistorie Ned. herv. kerk te Serooskerke (W,).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4