Koorzangplaat voor het herstel Oostkerkorgel D£ BILT W. y. Nieuwenhuijzen Sint-Philipsland ridder in orde O N Vlissinger moet zijn vastberadenheid bekopen met een langdurige gijzeling Gekantelde kraan versperde weg bij Terhole Orgelcentrum Uitmuntend IN 1968 RUIM HONDERDDUIZEND AUTO'S MEER OVERZEELANDBRUG Justitie vervolgt burgemeester van Hoek niet ALMANAK Perceel bouwgrond vormt inzet van slepende zaak Overtreding opiumwet brengt 3 man voor rechtbank Middelburg BINNENSCHIP OP SCHELDE AAN DE GROND Minister bericht tweede kamer over commissie zeehavenoverleg WATERSTAAT VOELT NIETS VOOR PZEM-GET IJ CENT RALE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 JANUARI 1969 EERSTE PLAAT VOOR MEVROUW DRIJBER TERHOLE Een gekantelde toren- j kraan, met zes wielen en tien meter I hoog, heeft vrijdag enige uren ver- I traging voor liét verkeer opgeleverd i en een rijwielpad volkomen geblok- i keerd. Toen trnckcliauffeur O. var den B. (28) uit Ede (Gld.) omstreeks half één op de driesprong Hulster- wegProvinciale wegHavendijk bij Terhole de hoclit naar rechts nam, is I waarschijnlijk één van de borgpallen, die de enorme kraanarm in het mid den hield, losgebroken. Door de plotselinge uitzwaai van de arm werd het kraangevaarte abrupt uit zijn balans gebracht en sloeg het met een dreunende klap van de dieplader af. Ook de zeven betonnen blokken (één ton per stuk), die de torenkraan stutten, kieperden er af. Wonder bo ven wonder deden zich geen persoon lijke ongelukken voor, hoewel de weg op dat moment tamelijk druk bereden werd. De stalen kolos, die van de Sluiskilse kunstmestfabriek op weg was naar Renkum, torpedeerde in zijn val het rijwielpad en een lieg. Het rijwiel pad werd ter plaatse omgeploegd en de heg werd aanzienlijk geruïneerd. Tot vijf uur bleef dé volledig ver nielde torenkraan op de onheilsplaats liggen. Het wachten was op de kraan van de firma Roseboom uit Ede, die het obstakel moest verwijderen. Om half acht 's avonds was de toren- kraan weer overeind gezet. Teneinde ongelukken te voorkomen leidde de rijkspolitie gedurende een half uur het verkeer via de Havendijk om. De truck met dieplader, die slechts een snelheid van 10 tot 12 km had, liep geen enkele schade op en stond na een remspoor van drie meter al stil. MIDDELBURG Het colle ge van de kerkvoogden van de hervormde gemeente van Middelburg is vrijdag offi cieel gestart met één van de belangrijkste onderdelen van de actie, die gevoerd wordt voor de restauratie van het Oostkerkorgel: de verkoop van een grammofoonplaat met koor- en samenzang, die is opgenomen in de Nieuwe Kerk. Mr F. W. M. van Op pen, de voorzitter van het college van kerkvoogden, heeft die dag een der eerste exemplaren van de plaat aan geboden aan mevronw M. Dryber-Halbertsma, de echt genote van de burgemeester. De kerkvoogden wilden, zo be toogde mr Van Oppen, met de» aanbieding de waardering accen tueren voor de belangstelling, die het burgemeestersechtpaar voor, het kerkewerk heeft. Teven» dien de deze .eersteling' als apprecia tie voor de belangstelling en steun, die de gemeente voor de restauratie van het Oostkerkorgel gegeven heeft. /We hebben enigszins opgezien te gen deze restauratie, die twee ton kost', verklaarde de heer Van Oppen, die bij de overhandi ging van de plaat .terzijde ge staan' werd door dr D. van der Wel, secretaris van het college van kerkvoogden, en de heer F. M. de Keijzer, kerkvoogd, tevens organist, die de koorzang bege leidde. Van die twee ton wordt 98 pro cent door rjjk, provincie en ge meente gesubsidieerd, zodat voor de kerkvoogdij nog een bedrag van 20.000 resteert dat nog met f 10.000 verhoogd moet worden wegens kosten van voorfinancie ring, samen dus f 80.000 Ei* zijn 1000 Middelburgse koor zangplaten geperst, waarvan men er 500 moet verkopen om uit de kosten te komen. De opbrengst van de andere 500 een bedrag van f 5000, komt dan ten goede aan het orgelfonds. De kerkvoog dij heeft reed» 441 toezeggingen van .afnemers' ontvangen. Momenteel is er voor het orgel fonds f 21.500 binnen, met de f 5000 van de platen er bij be tekent dat dus r 26.500. Mr Van Oppen zei er van overtuigd te zijn, dat mét de ontvangsten uit de lepeltjesactie, Oostkerkgidsjes en bijdragen a fonds perdu, toch de f 30.000 bereikt zullen worden. Verwacht wordt, dat het orgel in de loop van 1970 gerestaureerd opgeleverd zal zjjn, zei mr Van MIDDELBURG Mr F. W. M. van Oppen overhandigt namens het college van kerkvoogden het eerste exemplaar van de koor zangplaat, gemaakt voor de res tauratie van het Oostkerkorgel, aan mevrouw M. Drijber-Hal- bertsma. Geheel rechts de heer F. M. de Keizer, kerkvoogd én orga nist, die de koorzang begeleidde. In het midden dr D. van cler Wel, secretaris-kerkvoogd. (Foto PZO) deel, de trompettist Bernhard Da- vidse, organist Freek de Keizer, terwijl het geheel geleid werd door dirigent Simon Sanders. Aanvankelijk was het de bedoe ling geweest om een gedeelte van koor- en samenzang in de Oost- kerk op te nemen, maar dat bleek in verband met de toestand van het orgel niet mogelijk. Helaas is door tijdnood een aantal zet- foutjes in de namen van medewer kenden, die op de hoes vermeld staan, geslopen. 'oortreffeljjk instrument gewor den'. Middelburg zal dan beschik- ken over drie antieke orgels: tn dé Lutherse kérk, de Nieuwe kerk en d« Ooetkerk. De lieer Van Oppen verbond daaraan geljjk een wens voor de nabije toekomst: de stichting van een centrum voor orgeicultunr. Mr Van Oppen zei namelijk te hopen, dat het Oostkerkorgel en de andere orgels niet alleen voor d« eredienst gebruikt zullen worden, maar dat er ook op ander gebied orgelstudie, orgelbespe lingen enz. een zo intensief mo gelijk gebruik van gemaakt zal kunnen worden. Aan de opnamen voor de gram mofoonplaat werd medewerking verleend door het hervormd kerk koor, het gereformeerd evangeli satiekoor, het Middelburgs man nenkoor, de bariton Janus Mon- De plaat is qua opname-techniek bijzonder verzorgd: orgel, koor en gemeentezang zijn uitstekend geregistreerd. Vooral ook valt de voortreffelijke weergave van de orgelklank op: het Nieuwe Kerk orgel bljjkt zich uitmuntend voor reproductie op de plaat te lenen. De omslag van de nieuwe plaa.t toont een fraaie foto van het orgel, de achterzijde van deze hoes bevat enkele zakelijke gege vens, zoals namen van medewer kers, teksten enz. Deze gegevens zijn niet helemaal vlekkeloos over gekomen: zo is de naam van Ja nus Mondeel onjuist vermeld, evenals die van de componist Karg-Elert. Bovendien hebben we ons afgevraagd waarom niet de tekst van alle liederen is afge drukt: deselectie lijkt vrij wille keurig. Voor het overige: alle lof voor deze nieuwe stereoplaat. Drie jubilarissen bij Prov. Waterstaat THOLEN, GOES, MIDDELBURG Bij de dienstkring Tholen van de pro-, vinoiale waterstaat Is het 40-jarig] ambtsjubileum gevierd van de technisch hoofdambtenaar de heer A. F. Goede- mondt. De heer Goedemondt trad op 31 december 1928 in provinciale dienst. Ten huize van de jubilaris werd, in aan wezigheid van het dienstkringperso- neel, de aan dit jubileum verbonden gratificatie uitgereikt door de heer H. P. Schouten, hoofd van de dienstkring Tholen. Aan mevrouw Goedemondt wer den bloemen overhandigd. In Goes is door de heer J. M. A. C. van Dongen, lid van gedeputeeide staten, de eremedail le in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer P. Krijger, hoofdcommies bij het bu reau beheerszaken van de afdeling D van de provinciale waterstaat. De heer Krijger is sinds 1 januari 1929 in over heidsdienst, waarvan vanaf 1 augustus 1929 bij de provinciale waterstaat. Ir L. A. van den Berg, waarnemend hoofd ingenieur-directeur van de provinciale waterstaat overhandigde de gratifica tie. De jubilaris werd thuis bezocht, waarbij ook aanwezig waren de burge meester van Goes, mr F. G. A. Huber en de heer A. C. van Riel, hoofd van het bureau beheerszaken. Mevrouw Krij- fer ontving een bloemstuk. De heer J. ongepier, kantonnier bij de dienstkring Walcheren, was 25 jaar in dienst. Sedert 1 januari 1944 is hij bij de Zeeuwse waterstaatsdienst werkzaam. De grati ficatie werd hem thuis uitgereikt door de heer J. Marinissen, hoofd van de dienstkring Walcheren. ,1VATERSCHAPPELIJK EN MAATSCHAPPELIJK WERK' M1DDELTJRG In 1968 is het auto verkeer over de Zeelandbrug met 106.215 wagens (exclusief toerbussen en bussen van lijndiensten) gestegen tot 1.089.697, (namelijk 985.332 personen auto's, 70.937 lichte en 33.428 zware vrachtwagens). In 1967 waren deze cij fers 893.962 personenauto's, 62.216 lich te en 27.304 zware vrachtwagens. Dit Is In totaal 983.482. De stijging be- draagt voor het totale autoverkeer 10,81 luiden als volgt: procent, helgeel» boven het landelijks gemiddelde ligt. Voor de drie boven genoemde soorten autoverkeer waren de stijgingsjercentage» respectievelijk 10,2, Het verkeer per fiets, brommer, scoo ter, motoren en toerbussen liep ander maal terug, hetgeen in overeenstem ming is met de landelijke tendens. De cijfers gespecificeerd over de maanden Maand |i| 1% 2 e i'f gi ei 3 - ié s? 3 CO 1$ af S II januari 555 178 43.538 4.065 2.140 2.473 februari 767 216 48.722 4.414 2.676 3.089 maeart 1.345 402 60.738 5.143 2.620 4.606 april 2.925 749 84.041 5.828 3.170 17.807 mei 3.098 714 81.212 6.840 2.824 41.972 juni 6.620 1.147 112.712 7.2S2 2.797 42.533 juli 13.609 1.476 165.337 8.648 2.504 81.031 augustus 9.145 1.134 131.856 7.553 2.963 28.551 september 7.720 755 80.715 5.780 2.778 21.827 oktober 2.297 365 67.036 5.672 3.275 6.965 november 1.233 232 59.532 5.218 8.130 4.599 december 650 145 49.893 4.594 2.542 8.245 Totaal 45.964 7.513 985.332 70.937 S3.428 208.698 De totaalcijfers over 1967 waren als volgt: 53.249 7.984 893.962 62,216 27.304 225.210 Verschil in 4- of —7.285 471 4-91.370 4-8.721 4-6.124 —16.512 Verschil in procenten: 13.68%. - 5.9% 1-10,22% 4-14% 4-22.4% —7.3% bedrag van 243.280,50 tot ƒ3.530.109.50 dat is met 8 procent. Het verschil met de procentuele stijging van het aantal auto's is veroorzaakt door het toegeno men gebruik van tienrittenkaarten. Als bijzonderheden zijn nog te vermelden dat in 1968 het hoogste maandtotaal voor personenauto's is behaald met 165.337 (vorig maximum was 161.005), terwijl ook het .weekrekord' is verbe terd. In 1968 gaf de topweek 43.092 personenauto's te zien, tegen het vorige maximum van 42.620. Vorig jaar wa ren er drie weken met meer dan 35.000 personenauto's, tegen vijf in 1968. In 1967 waren er (in de wintermaanden zes weken met minder dan 10.000 per sonenauto's, tegen één week (de tweede week van januari) in 1968, MIDDELBURG De officier van Jus- straf rechterlijke vervolging van de heer A. Hanssens te Hoek. Deze werd met. ingang van 1 december ontslagen als burgemeester van deze gemeente. De resultaten van het onderzoek dat de rijksrecherche Instelde geven mij niet nader aanleiding om tot een strafrech terlijke vervolging over te gaan', zo deelde de officier van justitie gistermid dag mee. Aan de heer Hanssens was reeds in mei van het vorig jaar voor on bepaalde tijd verlof verleend in verband met gebeurtenissen waarbij de burg meester in zijn handelingen en gedragi gen zou zijn tekort geschoten. Leeuwse Zoeken In een Vlissingse kapsalon ont stond gisteren nogal wat conster natie, toen een zeer langharige jongen zich met een JSn allemaal het beste voor het nieuvje jaar1 tussen de wachtenden voegde, floe wou. u het hebben?' begon de kapper voorzichtig, toen de jongeman aan de beurt was. Jk wil het helemaal niet. hebben'rea geerde de jongen, ,ik bedoel, geen scharen en zo. Een klein beetje opkammen, een frictionnetje en dan ophalen en af laten glijden'. ,Voor de rest voelt u zich goed?' de kapper was ook niet op het achterhoofd gevallen, fuik?, lichtte de jongeman mijn toestand toe, ,en ga nu je gang De behandeling duurde tien minis- ten. Kan Ik nog even blijvenf' vroeg hij. Eet mocht. Hij bleef nog twee uur. Op sluitingstijd moest de kapper zelfs roepen Jloogste tijd, heren!' Jammer', zei de Jongen, JNjn sfeertje hier.' Achteraf bleek, dat hij door mijn vader werd gezocht. En hij had, <n deze omstandigheden, de meest perfecte schuilplaat* gekozen. VAN HALF OKTOBER IN HUIS VAN BEWARING DIJKGRAAF MET ZEER GROTE VERDIENSTEN SINT-PHILIPSLAND - De com missaris van de koningin, mr J. van Aartsen, heeft de heer W. C. van Nieuwenhuijzen, die tot 1 ja nuari dijkgraaf was van het water schap Sint-Philipsland, vrijdag middag de versierselen, behorend bij het ridderschap in de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De plechtigheid vond plaats in de boer derij van zijn zoon, de heer A. A. van Nieuwenhuijzen. Kramerspolder te Sint Philipsland, in aanwezigheid van onder andere gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen, de burgemeester van Sint-Phi lipsland, de heer G. van Velzen, fami lieleden van de onderscheidene en be stuursleden van het voormaligs water schap. De heer W. C. van Nieuwenhuijzen ont ving de koninklijke onderscheiding van wege zijn vele activiteiten ten behoeve van het wa.terschapwezen en zijn werk zaamheden op maatschappelijk gebied. Hij is meer clan een kwart eeuw voor zitter respectievelijk gezworene en dijk graaf geweest van het watersohap Prins Hendrikpolder en het waterschap Sint- Philipsland, dat als gevolg van de con centratie per 1 januari 1969 is opgegaan in het waterschap Tholen. Mr Van Aartsen wees in zijn toespraak op de activiteiten van de heer Van Nieu wenhuijzen op het terrein van de land bouworganisatie, de CHU-kieskring en op kerkelijk gebied. ,Dat u zich op veler lei gebied hebt bewogen is al een bijzon dere waardering waard', aldus de heer Van Aartsen, die blij was dat de mede werking, die de heer Van Nieuwenhuij zen heeft gegeven voor de samenvoeging van de waterschappen Tholen en Sint- Philipsland. ,Het getuigt van een zekere grootheid en van visie, dat u zich daar voor hebt Ingezet'. De commissaris maakte er melding van dat het samen gaan van de beide waterschappen op de meest prettige manier is tot stand ge bracht. Voor de gemeente Sint-Philipsland sprak burgemeester G. van Velzen. Hij bedank te de oud-dijkgraaf voor de prettige sa menwerking tussen het waterschap en de gemeente, ,De gemeenschap van Sint- Philipaland Is u dankbaar voor wat u gedaan hebt in het belang van die ge meenschap', maa-kte de heer Van Velzen duidelijk. Teleurgesteld toonde de bur- MEDDELBURG In het huls van bewaring In Middelburg zit een verbitterd man. Geen misdrijf heeft hem binnen de moren van het zwaar getraliede gebouw gebracht. Het simpel weg weigeren van het zetten van een handtekening onder een notariële acte heeft hem ,in het gevang' gebracht. Daar telt hij sinds 22 oktober van het vorig jaar zijn dagen af. Het kunnen er 365 worden want het execu tiemiddel in het burgerlijk pro cesrecht door iemand te gijze- MIDDELBURG Aanstaande vrijdag moeten voor de rechtbank in Middel burg drte jongélul verschijnen weger» het ln bezit hebben van verdovende middelen. G. C. V. van H, uit Middel- harni» en de VliMinger A. P. S. over traden de opiumwet met het in bezit hebben van een half ons marihuana. I J. van N. uit Oude Tonga staat volgei de tve«fc Tripas# root dexelft recbtbasfc hzfzcan VS| len kan een jaar lang worden volgehouden. Goed, Jan Koole (64) brengt, geen kwaad woord over de lippen als het gesprek gaat over zijn behandeling in het Huis van Bewaring. Het is me neer voor en achter. Maar ik ben helemaal afgezonderd van anderen. Ze zijn hier niet ingericht op het vaat- hóuden van gijzelingen. Nu zit ik op gesloten ii» een kotje. Als ik naar de wc wil moet ik l>eUen. Wel maj ik 's avonds naar de tv kijken. II zit dan tussen de bewakers. En Ik iriag ook bezoek hebben op momenten dat een ander dat niet mag. Dat heb ik dan voor op anderen. Ik heb de directeur met nieuwjaar bedankt voor alles wat hij voor mij heeft gedaan'. Maar ondertussen duurt dia geschie denis nu al enkele maanden. Ik werd net gelucht. Meneer, Je kunt het ge loven of niet maar dan zie je jezelf lopen. Ik had u beter een klap in uw snuit kunnen geven, dan had ik geweten waar ik voor zat. En dan was ik er misschien in drie weken vanaf geweest. Nu weet ik niet wat ik moet doen. Ik ben een vertrapt meno. Voor mezelf is dat erg. Maar voor rnijn vrouw en kinderen is dat helemaal verschrikkelijk. Mijn fami lie staat helemaal achter me. Maar er zijn er bij die hier gewoon niet durven komen om me .te bezoeken'. ,Ze hebben me al vaak gezegd: man teken toch. Maar dat kan ik niet. Ik zit hier voor mijn recht. Ik zeg geen wit tegen zwart. Daarom teken ik nu niet, dan niet en nooit niet. Ik ben van linies en van rechts be drogen. De mensen die mij dit heb ben aangedaan moesten hun ogen uit hun hoofd schamen om een fatsoen lijk mens te laten binnenzetten'. Slepende zaak De zaak waar het om gaat sleept al lang. Om precies te zijn elf jaar. Inzet is een perceel bouwgrond te genover het bejaardentehuis Ter Mantelinge te Domburg, waar ge bouwd wordt voor ir F. J. Philip» uit Eindhoven. Het geschil 1» terug t» brengen tot het fedt dat er een voor lopig koopcontract is opgesteld op een VMssings notariskantoor. Daar werd het door Koole en door da an dere partij twee Domburg»» un- nemers ondertekend. Het kantoor werd belast met het defini tieve transport. Ditzelfde notariskan toor heeft echter nagelaten de defini tieve aote op te stellen en de partijen op te roepen. Nadat de termijn was verlopen beriep Koole er zich op niet meer gebonden .te zijn aan het con tract. De rechtbank inMiddelburg stelde de man aanvankelijk in hel gelijk. Het gerechtshof ln De j£ fereohtshof ln Den Haag ater dit vonnis en ver oordeelde de Vlissinger tot medewer king aan het transport wat zou moe ten blijken in het ondertekenen van de definitieve acte. Een nieuwe pro cedure kwam op gang toen bleek dat het notariskantoor een fout had gemaakt bij het vermelden van het perceel. Deze procedure leidde tot de uitspraak dat de heer Koole werd veroordeeld tot levering van liet goe de perceel. Op straffe van het beta len van een dwangsom van 50.000 werd de man gesommeerd de acte te komen tekenen. Hij weigerde op nieuw. Om te voorkomen dat de echt genote en de kinderen van de Vlis singer het slachtoffer zouden worden van zijn halsstarrige houding spra ken dé eisers de voorkeur uit voor een lijfsdwang. Midden oktober van het vorig jaar volgde zoals verluidt de gijzeling. Deze zaak heeft inmiddels duidelijk gemaakt dat een vonnis kennelijk niet voldoende is om een transport te HANSWEERT Aan het eind van de vrijdagmiddag is het Belgische binnen schip ,Virgo Potens' (ea 1400 brt) even buiten de liaven van Hansweert op de Westerschelde aan de grond gelopen. De stranding was te wijten aan de mist. Twee sleepboten, de .Zeeland' en de ,Ko- ble M', van Mullers sleepdienst te Ter- neuzen voeren uit om de Belg assistentie t» verlenen. Verschillende pogingen wer den ondernomen om het binnenvaartuig weer vlot te krijgen, echter tot laat in de vrfldagavond nog zonder resultaat. De geladen Virgo Potens* wa» op weg Stameer* naar Gent. bewerkstelligen «onder de medewer king van de onwillige schuldenaar, die zich Inmiddels ook al tot de kroon en in een brief tot prins Bern hard heeft gewend. De Middelburg- te advocaat mr IV. H. Vermaas, dl» In een later stadium van de lopende procedures het *(jn er in totaal acht tot negen geweest bH zaak werd betrokken, noemde gijzeling ,een uitvoering van een ouderwets middeleeuws dwangmid del'. In de meeste gevallen komt het echter niet. «over. De «aak van de heer Koole Is nu uniek geworden voor het hele land. Volgen» mr Vermaas Is de Vlissinger niet te helpen. ,Of hij zou onder curateie gesteld moe ten worden en daar «ijn geen termen voor'. Als de Vlissinger nu een handteke ning zet Is hij bij wflze van spreken over een half uur weer vrij man. Maar daar wil hij niet van'weten. ■Ilr kan niet tekenen want ik sta. in mijn recht', zegt hij gedecideerd. Een béWaker komt hem in het be- zoekkamertje ophalen. Het is tijd om te eten Mr J. graaf W. C. van Nieuwenhuijz de versierselen, horend bij de rid derorde van Oranje Nassau, op de borst. (Foto PZO gemeester zich over het feit, dat de ge meente Sint-Philipsland, de grootste eigenaresse van het .gebouwd' op Sint- Philipsland geen inbreng heeft in het nieuwe district Tholen en Sint-Philips land. Behalve voor het vele werk van do heer Van Nieuwenhuijzen voor het wa terschap - .bij nacht en ontij was u zelf paraat' - uitte burgemeester Van Velzen ook waardering voor de houding van d» oud-dijkgraaf bij de samenvoeging van de beide waterschappen. Gemeenschap DEN HAAG (GPD) Minister Bak ker van Verkeer en Waterstaat heeft in eeti brief nan do tweede kamer zjjn beschikking medegedeeld waarbij de in stelling en samenstelling van de Com missie Zeehavenoverleg wordt genoemd. In zijn beschikking overweegt de mi nister, dat de verdere ontwikkeling van het zeehavenbeleid het wenselijk maakt een duurzaam overleg tussen de rijks- erheid, de havenbeheerders en het de havens betrokken bedrijfsleven te verzekeren, teneinde daardoor een goe de beleidsvorming te bevorderen. Over de samenstelling van de commissie be richtten wij uitvoerig in ons nummer van 19 december, na de officiële in stallatie van de commissie door de be windsman. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Rijkswaterstaat voelt nog «leeds niets voor het plan van de Provinciale Zeeuwse Elektriciteit» Maatschappij (PZEM) om een ge tijencentrale in de Oosterseheldedam te bouwen. Een aantal jaren geleden hebben studies van rijkswaterstaat al tot de conclusie geleid dat hot niet t« verwachten *ou rijn dat in het deltagebied elektriciteitsproduktie met een getijcentrale rendabel I» te maken. Het standpunt In de nu verschenen nota over de waterhuishouding van Nederland is hetzelfde gebleven. De kosten van de benodigde aanvullende waterbouwkundige voorzieningen, di© geheel of gedeeltelijk aan het project «ouden moeten worden toege rekend, «ijn volgens rijkswaterstaat te hoog. Er worden nog enkele bezwa ren tegen gen getijencentrale 1" de nota genoemd: een zoutwaterbekken achter de Oosterseheldedam, nodig voor deze getijcentrale, zou voor de nangrencende polders op Schouwen en Noord^-Beveland minder gewenst «ijn; bovendien moet rekening worden gehouden met de consequenties die aanleg en onderhoud van geulen naar de centrale aan de aan sterke veranderingen ondertievige deltakuat «ouden hebben. Namens de bestuursleden van het voor malig waterschap sprak de heer A. Wis se, die naa.st felicitaties en dankwoor den namens het oud-bestuur ook per soonlijk de heer Van Nieuwenhuijzen voor zijn steun dank bracht. De hee* Van Nieuwenhuijzen dankte degegen, di» voor rijn benoeming tot ridder iet» go- daan hebben en ook hjj maakte gewag van de goede vérhouding tussen de go- meenten en het waterschap. Da heer Van Nieuwenhuijzen werd go- boren in 1901. H(j is van oktober 1941 voorzitter van het waterschap Prin» Hendrikpolder. Van 1 augustus 1963 tot december 1968 was hij dijkgraaf van het waterschap Sint-Philipsland en al van mei 1945 was hij gezworene van dat wa terschap. Van 1944 tot 1965 was h(j be stuurslid van de coöperatieve landbouw- vereniging Sint-Philipsland en van juli 1964 tot januari 1965 voorzitter van di» vereniging. Voor de ZLM was de heer Van Nieuwenhuijzen van 1948 tot 1964 bestuurslid, van 1949 tot 1964 kringbe stuurslid en van 1960 tot 1966 hoofdbe stuurslid. Verder was de heer Van Nieu wenhuijzen bestuurslid van de Weegbrugvereniging haven, vele jaren voorzitter van de CH-ki es vereniging en notabel van de hervormde kerk, als mede lid van de sociale commissie Sint- Philipsland, bestuurslid van de werkge versvereniging, taxateur van gronden en gewassen. In de oorlog heeft de heer Van Nieuwen huijzen veel Illegaal werk verricht cn kort na de bevrijding is hij enige tijd waarnemend burgemeester van Sint-Phi lipsland geweest. (ADVERTENTIE) wonen met allure... m gabriëlse langeviele 23,middelburg lange vorslstr. 42, goes westkolkstr. 52, terneuzen bellamypark 52. vlissingen VERWACHT. PLAATSELIJK REGEN Veel bewolkt met aanvankelijk hier ea daar mist. en plaatselijk enige regen. Later in het noorden van het land enkel» opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en west en ongeveer dezelf de temperaturen als vrijdag. Vooruitzichten voor zondag en maandag Tijdelijk enige regen. Mogelijk hier en daar sneeuw. Tendens tot iet.» lager» temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: voor zondag: zon: min der dan ZO procent; mintemp: omstreek» normaal; max temp: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor maandag: zon: minder da.n 40 pro cent; min temp: omstreeks normaal; ma temp: van ongeveer normaal tot 3 gra den onder normaal; kans op een drog» periode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON EN MAAN 6 januari Zon op 08.47 Maan op 19.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2